Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) f_sanyee válasza zsolti.22 (#584) üzenetére


f_sanyee
senior tag

CCNP ROUTE Simplified konyvet olvasom jelenleg, eleg jo konyv, eztis tudom ajanlani.

(#602) zsolti.22 válasza FecoGee (#596) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Mi lesz most veled, hogy meg van a CCNP? Új állás, ilyesmi?

(#603) FecoGee válasza zsolti.22 (#602) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

A melom nagyon jo, egesz nap halozatozom, es csak Cisco. Most olvasok a Nexusokrol picit, feleseg, aztan majd CCIE. Nem tudom elmegyek -e ra valaha, de a tudasom no a tanulassal :)

(#604) zone


zone
őstag

Todd Lammle CCNA Study Guide könyvében (2000-es kiadás) az IPX-ről szóló részeket átugorhatom, vagy azt még mindig kérdezik?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#605) f_sanyee válasza zone (#604) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nincs mar benne ipx, jobban jarsz ha valami frissebb konyvet keresel, mert azota volt mar nehany valtozas...

(#606) Ygg válasza zone (#604) üzenetére


Ygg
senior tag

Az nagyon régi, ne abból készülj.
Nincs már IPX.

(#607) zone válasza Ygg (#606) üzenetére


zone
őstag

Megvan az ICND1 640-822 és az ICND2 640-802 Official Cert Guide, a Cisco CCNA Discovery and Exploration is telepítő fájlokkal együtt, de gondoltam ezzel kezdem, persze feltűnt, hogy kissé régi.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#608) Teréz Atya válasza zone (#607) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az explorationből a 4-es a legújabb. De tiszta szívvel nem nagyon ajánlanám, ugyanis egy-két fogalamat úgy magyaráz el hogy három napig bandzsítasz utána.
Van benne olyan is pl. PHY layernél, hogy szétválasztja hogy van signaling és encoding, utána két oldallal meg mindenre encodingot használ.
Viszont a packet tracer gyakorlatok azok nagyon-nagyon jól jönnek. Vannak közte olyanok amik teszt formájában vannak kidolgozva és %-ban méri a teljesítményedet.
Plusz megtanít a wireshark használatára ami nem kicsit hasznos eszköz. Ha mobilneted van, akkor a microsoft network monitorral tudod a csomagokat elkapni.

Magyarként nekem a legérthetőbb nyelvezetű könyvek a következők:
Lammle ICND1, 2007 - van benne próbateszt, igaz csak kiválasztós
Wendell Odom féle study guide, 3rd edition - mindenki csak dicséri, kicsit bő lére eresztve, de meglepően olvasmányos, jár hozzá letölthető próbateszt
Chris Bryant - Ultimate CCNA/CCENT package - szerintem a legérthetőbb

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#609) FeRkE


FeRkE
őstag

CCNA vizsgára elég a Discovery 4.1 4 szemeszterének az anyaga? Vagy érdemes az Explorationt is átnyálazni?

(#610) zsolti.22 válasza FeRkE (#609) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Igazából elég az első 3 szemeszter a Discoveryből (hangsúlyoznám, én CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A DISCOVERYBŐL TANULTAM, és 96%-ot írtam!!), a 4. szemeszterből csak a VPN és a Frame-Relay a fontos, a többi egy fiktív cég papírmunkájának a leírása, ami vizsgára nagyon nem kell, majd max. ha az életben is kell majd papírozni, akkor kell majd elolvasni a 4. szemeszter kimaradt részeit, addig tök fölösleges, nekem ez a meglátásom!

@FecoGee

Nos, mondtam, hogy belebukom ebbe a GNS3-ra, röviden tömören: egy nagy határ ××××, felhúzza az agyamat 3 perc alatt, jobb mint a híradó :D
Ami nem megy: két 3745-ös routert beraktam kezdésnek, hogy tanulgassam a program működését. Aztán nagy nehezen megtaláltam, hogy hol kell őket összekötni, a SERIAL-t választottam, de ez a nyomorék hibát ír, hogy serialon nem tudja őket összekötni, mert Isten tudja honnan, de a 0/16-os port nem létezik, na itt már anyáztam egy kicsit.
A jó kérdés: egyáltalán megmondhatom én ennek a nyomorultnak, hogy én melyik interfészt melyikkel akarom összekötni, vagy mindent ilyen idiótamód automatikusan csinál?!

Második érdekesség a PC! Behúzom a PC-t, hogy lássuk, hogy működik. Én nem jöttem rá, hogy hol kell IP-címet adni annak a szerencsétlennek, ráadásul ezek a NIO, DIO meg ilyesmi rövidítések is csak az agyamat húzták. Tehát, hol tudok IP-címet adni a gépnek és van-e a gépen valami istenverte CMD parancssor, ahol esetleg pingelhetnék a PC-ről?

Harmadik: szerintem tökmindegy, melyik IOS-t adom meg neki, szopatni fog végig. Most netről szedtem egy 3745-enterprisek9-mz.akármi.bin-t, és egy kettő 3745-ös routert tettem a topológiába. Csináltam egyetlen egy IDLE PC-t, és viszlát. Amúgy megint előjött az a szánalmas probléma, hogy a konzol ablaka megnyílik 127.0.0.1-es címmel, majd szépen be is záródik azzal a lendülettel (a sokadik konzol-bezárogatás után).

Előbb veszek élő labort, mint ez a program nekem itt műküdjön. Elnézést a háborgó-tenger hangvételű hozzászólásért, de így legalább már kijött belőlem az a 4V, ami bennem volt. :((

És @tusi_!
Most gondolom piázol, na de azért, mert meg van a vizsga, vagy azért, mert nincs?! És kérek beszámolót! Ha holnap nem fog fájni a fejed annyira :D
Remélem nem buktál meg, mert akkor legközelebb 180 nap múlva vizsgázhatol újra!

(#611) tusi_


tusi_
addikt

Megvan a vizsga :)

Persze hoztam a formám, az egyik feladat felét kihagytam. Csináltam egy ACL 100-t, aztán felraktam egy 101-st az interfészre, persze semmi nem működött. Gyorsan megoldottam, de annyira már annyira felhúztam magam, hogy a feladat másik felét nem csináltam meg :Y

eat, sleep, play, replay

(#612) tusi_ válasza zsolti.22 (#610) üzenetére


tusi_
addikt

"És @tusi_!
Most gondolom piázol, na de azért, mert meg van a vizsga, vagy azért, mert nincs?! És kérek beszámolót! Ha holnap nem fog fájni a fejed annyira :D
Remélem nem buktál meg, mert akkor legközelebb 180 nap múlva vizsgázhatol újra!"

B+ ezt jó hogy nem mondtad előtte, mert még idegesebb lettem volna :D

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#613) f_sanyee válasza zsolti.22 (#610) üzenetére


f_sanyee
senior tag

sztem 100-200 ezerbol nemigen veszel olyan hasznalt labort amilyen nekem fut GNS3-be, de ahogy erzed :) a hibakra nem hiszem hogy google ne adna valaszt, nekem se ment minden elsore, de meg lehet oldani a problemakat.

ha elbukod a vizsgat akkor 5 nap mulva lehet ujravizsgazni.

(#614) tusi_ válasza f_sanyee (#613) üzenetére


tusi_
addikt

Tényleg 180 nap, rajta van a papíron

eat, sleep, play, replay

(#615) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Lenne 2 kérdésem:
1. CSMA/CD-nél amikor collision jön létre, akkor minden host futtatja a random backoff-ot vagy csak azok akik küldtek? (2 könyben kétféle magyarázatot találtam. :( )
2. RIP-nél ugye 180 sec az invalid timer és 240 a flush. Mindkettő egyszerre indul be egy adott route-ra (tehát 180 sec invalid + 60 sec és flush) vagy egy más után(azaz 180+240)?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#616) Teréz Atya válasza tusi_ (#614) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ha elbukod 5 MUNKAnap. Ha megvan akkor 180. Tegnap küldték mailben.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#617) f_sanyee válasza Teréz Atya (#615) üzenetére


f_sanyee
senior tag

1. minden host futtatja.
2. egyszerre indulnak a timerek.

(#618) FeRkE válasza Teréz Atya (#616) üzenetére


FeRkE
őstag

Ezt a 180at hogy kell érteni? Másból se vizsgázhatok hamarabb Ciscobol, vagy mi?

(#619) f_sanyee válasza FeRkE (#618) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ha sikerul a vizsgad, akkor 180napig nem vizsgazhatsz ujra ugyanabbol a szamu vizsgabol. ha nem sikerul akkor 5 napig kell varni.

(#620) FeRkE válasza f_sanyee (#619) üzenetére


FeRkE
őstag

Na de mi értelme lenne újból elmenni ugyanabból ?:)

(#621) tusi_ válasza Teréz Atya (#615) üzenetére


tusi_
addikt

1, Az adni kívánó eszköz ellenőrzi, hogy a csatornán ad-e már valaki van-e, hallható-e egy vivője. Ha az eszköz adott ideig nem érzékel vivőt, elkezd adni. Ha két eszköz egyszerre ad, ütközés következik be, melyet minden adó érzékel. Ütközés esetén minden a hálózathoz kapcsolt eszköz érzékel, akik véletlen ideig várnak, mielőtt újra próbálkoznának az adással.

2, 180+60. Ha egy hálózatról kapott egy poisoned routot, akkor 180 s ig nem fogad el frissítést róla. Ha a 180s után sem jön jelentés, akkor flush time van.

eat, sleep, play, replay

(#622) zsolti.22 válasza tusi_ (#621) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Azt amúgy hány %-os lett? És most akkor egy hónap szünet és CCNP tanulás? Mert akkor már most rendeld meg a könyvet!

(#623) Tsory válasza zsolti.22 (#610) üzenetére


Tsory
tag

A packet tracer-rel ellentétben a GNS3 magát a hardvert emulálja, ebbe lehet valódi ios-t betölteni. Az emuláció miatt erőforrás igényesebb, de cserébe a hardver közeli parancsok kivételével az összes ios parancsot lehet használni. Pl. én megszoktam a w rövidítést a packet tracerben, és meglepődtem, hogy a GNS3-ban és valódi eszközön ez nem elég, hiszen sokkal több parancs elérhető, így w-vel is több kezdődik, így wr-t kell gépelni. A felhő emulátoron keresztül össze lehet kötni fizikai hardverekkel is.

A GNS3-hoz érdemes az ios-t kitömöríteni pl. winrar-ral, mert így jobban fut vele. Ha betöltesz egy ios-t, akkor érdemes ellenőrizni a minimális követelményeit, amit az ios lapon elhelyezett linkkel könnyen meg tudsz tenni. Pl. Image Name c3745-adventerprisek9-mz.124-15.T14.bin DRAM / Min Flash 256 / 64. A 3700-as routereknél valamiért 16 MB a flash alapértelmezett értéke (legalábbis nálam), ezt át kell állítani legalább 64 MB-re, amit a router konfigurációjánál lehet megváltoztatni. Ezután már rendesen elindul a router. Az összekötéseknél ha manuális módot választasz, akkor meg lehet adni neki konkrétan, hogy melyik portot mivel akarod összekötni.

Szerintem jóval kényelmetlenebb a kezelése a GNS3-nak, mint a packet tracernek, de mivel valódi IOS-t lehet betölteni, ezért több mindenre használható, mint a packet tracer. Az emuláció miatt sok eszköznél nem árt az erős PC alá.

(#624) tusi_ válasza zsolti.22 (#622) üzenetére


tusi_
addikt

85% és 48 kérdésből 82,5% ponthatárral.
Amikor megtudtam az eredményt nagyon örültem, de amikor asszony észre vette, hogy van egy pontozó lap is és ott kihagytam egy feladatot, akkor mérges lettem. Írtam priviben, hogy én bazi rossz tesztíró vagyok, én inkább konfigolni tudok. Van otthon 6 eszközöm éjjel-nappal nyüstölöm őket.

Mindenkinek, aki CCNA tesztre készül: NE HASZNÁLJÁTOK A CCNA DUMP OLDALAKAT, MERT SZERINTEM DIREKT ELRONTJÁK.

Leveleztem egy kollégával itt és ott rengetg kérdésnél felmerült, hogy rosszak a válaszok. Az én véleményem az, hogy direkt rontják el némelyiket, lehet, hogy maguk a ciscosok :)

eat, sleep, play, replay

(#625) FecoGee válasza tusi_ (#624) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Gratulálok! Szép munka! Csak így tovább! A pass az pass, ne foglalkozz vele! Ráadásul nyugodtabb körülmények között megoldottad volna a hiányzó részt is.
Egyetértek, ne használjátok a dump oldalakat. De nem azért, mert elrontják, hanem mert csalás. Magatokat becsaphatjátok vele, de előbb-utóbb kiderül azért hogy csak "papír CCNA/CCNP" -e valaki vagy ért is hozzá...

Gratulálok még egyszer? Következő lépés? CCNP?

(#626) FecoGee válasza zsolti.22 (#610) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Jobb klikk a routeren -> slots. Ott nézd meg milyen kártya van a routerben. Szerintem azért nem engedte a serialt mert fastethernet portjai vannak csak.
PC-t sosem próbáltam - routert használok ip address dhcp opcióval az interface-n :)

(#627) tusi_ válasza FecoGee (#625) üzenetére


tusi_
addikt

Köszönöm. Nem a pontszám idegesít. Nemrég tettem le egy OKJ-s tanfolyamot, rendszergazda és hálózat üzemeltető-t és ott is ugyanez volt. Órán megcsináltam a feladatot, aztán kimentem cigizni, amíg a többiek még dolgoztak vele. De a vizsgákon, szívtam. :D (Switc konfig, előtte ugye: delete flash:vlan.dat, erase startup.config, relod) Én ezeket elfelejtettem, megcsináltam a konfigot, wr, reload és visszajött 60 vlan :D
Kezdhettem volna elölről a konfigot, még szerencse, hogy csináltam egy Hyper terminálos tesztkonfig mentést.
Sajnos bennem olyan vizsga drukk van, hogy még azt is elfelejtem, amit tudok. Az eigrp-s konfigra csak 77%-t kaptam, mert töröltem a rossz AS numbert, megadtam a networkokat, de nem ment a sh cdp neighbors. Belépek az R2-re, nem lehet konfigolni, belépek R3-ra, nem lehet konfigolni. Amilyen f.sz vagyok, R4-t már meg sem próbáltam, pedig csak azon kellettt volna az R1 felé vezető linket beadni a ro eig xxx netw yyyyy és ennyi.

Utólag persze mindig rájövök, de sajnos én ilyen vagyok. Ahhoz képest, hogy fél éve azt sem tudtam, mi az a cisco, szerintem szép eredmény. :)

Igen, jön a CCNP, de sztem csak egy év, másfél év múlva megyek.

Te nem vagy izgulós, ahogy láttam az eredményed :)

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#628) tusi_ válasza FecoGee (#625) üzenetére


tusi_
addikt

"Egyetértek, ne használjátok a dump oldalakat. De nem azért, mert elrontják, hanem mert csalás. Magatokat becsaphatjátok vele, de előbb-utóbb kiderül azért hogy csak "papír CCNA/CCNP" -e valaki vagy ért is hozzá..."

Ez nagyon igaz. Én bevallom őszintén, eleinte használtam, aztán amikor ugyanarra a kérdésre különböző tezstekben 3 különböző választ fogadtak el, akkor inkább hanyagoltam, mert tényleg csak össze zavar. Sajnos én nem tudok angolul, tehát nekem maga a kérdés megértése is nehézség. Amit itt javasolt valaki, hogy a rossz válaszok kizárásával könnyen lehet helyes megoldást adni, az nagyon bejött. Abból a szempontból rendesek a ciscosok, hogy tényleg néha bazi nagy blődségek vannak megadva "helytelen" válasznak.
Én elolvastam a cisco discovery-t magyarul, (1200 oldal), a Cisco certification exam guidet- angolul (1400) oldal és a CCNA Cisco Certified Network Associate Study Guide 3rd -t (1000) oldal, az OSPF design guide-t (300 oldal), és a cisco ios command nevű (kb 200 oldal)-as könyvet. Nem mondanám, hogy lusta voltam :) Sajnos mivel angolul csak nagyon gyérül tudok, ezért voltak olyan dolgok, amiket nem értettem meg és csak szótárral tudtam nagyjából lefordítani, az sem mindig vezetett eredményre.
A CCNP-ig megtanulok angolul és arra már úgy megyek, hogy mind szakmailag, mind nyelvileg felkészült legyek.

eat, sleep, play, replay

(#629) tusi_


tusi_
addikt

Most szófosásom van :D

A GNS3-ban lehet pl ether chanelt csinálni, vagy dhcp snoopingot? Mert a PT-ban csak lan.base ios-ek vannak a 2960-on, és nem igazán lehet rajtuk a biztonsági beállításokat megcsinálni.

És mekkora az a minimum vas, amin elindul, illetve fut is rendesen?

eat, sleep, play, replay

(#630) Cyber_Bird válasza tusi_ (#629) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Elvileg lehet csinálni, fizikai eszközt emulál és azon futtatja az ios-t tehát ha az image tudja, akkor az is tudja. Megy viszonylag gyenge gépen is, csak az idle time-al kell szórakozni fentebb i'rták valamelyik kommentben hogy 1.7 ghz-es egymagos centrinon is fut, szóval csak kisérletezni kell a jó értékekkel, sok cikk van róla googlin.

[ Szerkesztve ]

(#631) sunyijanika válasza tusi_ (#629) üzenetére


sunyijanika
tag

Nem! mivel Etherchannelt és DHCP snoopingot csak Catalyst Switch-ken (Layer3) tudsz gyakorolni amihez valódi eszköz kell!! GNS3-al CSAK a Routingot tudod gyakorolni (RIP,EIGRP,OSPF,BGP etc.) ami a CCNP Routing vizsgához kiváló, a CCNP Switch examhez elengedhetetlen a valódi eszköz!

(#632) f_sanyee válasza tusi_ (#629) üzenetére


f_sanyee
senior tag

etherchannelt manulba lehet csak, dhcp snooping pedig nem megy.
csak routert tudsz emulalni, ha nagyon akarod akkor egy switch modul mehet a routeredbe es az tamogat nehany featuret, de nem mindent.

(#633) sunyijanika válasza sunyijanika (#631) üzenetére


sunyijanika
tag

Kicsit helyesbítem magam! lehet emulálni ez tény (kicsit körülményes), de szerintem mindenféle kép érdemes valódi eszközön is kipróbálnod a dolgokat. :)

(#634) tusi_


tusi_
addikt

Szupi, köszi mind3-oknak.

Akkor sztem veszek még egy 2950-t. Vagy a cnnp már a 3000-es szériát igényli? Arra azért nem futja.

eat, sleep, play, replay

(#635) f_sanyee válasza tusi_ (#634) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ccnp-re inkabb 3550 vagy 3560. es nem egy.
kezd inkabb a routtal, ahoz nem kell semmi, megy gns3-be minden.

(#636) FecoGee válasza tusi_ (#634) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia,

2960 és 3560 a "standard".

(#637) sunyijanika válasza tusi_ (#634) üzenetére


sunyijanika
tag

Ne vegyél még egy 2950! Igen CCNP-hez vagy 3550 vagy 3560 multilayer switch fog kelleni. Igazság szerint 4db lenne az ideális, esetleg 2db , de tudom, hogy nem 2ft már 1db sem, szóval alternatíva lehet a [link] ahol felállított labokat találhatsz ilyen eszközökből és gyakorolhatsz ingyen! csak előtte időpontot kell foglalnod!

(#638) FecoGee válasza tusi_ (#627) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Az vagyok. De rájöttem, hogy a "stress management" a legfontosabb. Ha bepánikol az ember, nem tudja megoldani. Vizsgán még hagyján - legrosszabb esetben elmegyünk még egyszer. De mikor valósa hálózatot üzemeltetsz, ott nincs második esély. Próbálom tanulni, hogyan kezeljem nyugodtan az eseményeket, higgadtan, átgondoltan. Gondolj bele mondjuk CCIE-n: 1500$-t kifizetsz, és bepánikolsz mert nem megy, bebukod. Stress management. Ez a kulcsszó - a valós életben még inkább, mint a vizsgán.

(#639) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Etherchannelt a packet tracer is tud

(#640) tusi_ válasza FecoGee (#638) üzenetére


tusi_
addikt

Erre adjál légyszi tippeket. Már próbáltam mindent, nagy levegő, rágógumi, clear my mind..:)
Semmi hatása. Amint elmúlik a nyomás, letisztul minden.
Melóhelyen pl, ha valamelyik usernek próblémája van, akkor inkább távolról oldom meg, mert nem szeretem, ha ott lihegnek a nyakamba és nézik mit ügyködök, már ettől lámpalázas leszek :D

eat, sleep, play, replay

(#641) f_sanyee válasza tusi_ (#640) üzenetére


f_sanyee
senior tag

felesleges idegeskedni, valamennyi ideg persze mindig van vizsga elott, de en pl a vizsgara mar nyugodtan ulok be, mert tudom hogy rendesen felkeszultem es ha megsem sikerulne akkor sincs vilagvege, majd megyek megegyszer. az idegeskedes csak ront a helyzeten.

(#642) tusi_ válasza f_sanyee (#641) üzenetére


tusi_
addikt

Nekem konkrétan nagyon fontos volt a vizsga megléte, mert nagyszabású terveim vannak és egyik előfeltétele ez volt, hogy mehessen a második lépcső.

Most végre nem az elmélettel kell foglalkoznom, lehet konfigolni orba-szájba és a nyelvtanulás is 1000-el beindul :)
De ha ne adj isten megbuktam volna, akkor megint ezzel kellett volna foglalkoznom :(

Amúgy engem a VPN, voice és a tűzfalak érdekelnének, tehát a security része. Érdemes esetleg egy ccna securityt letenni?

eat, sleep, play, replay

(#643) f_sanyee válasza tusi_ (#642) üzenetére


f_sanyee
senior tag

azt lehet enis megcsinalom, de az uj securityhez nincs meg offical guide, majd juniusban lesz asszem. a regit meg inkabb nem...

(#644) FecoGee válasza tusi_ (#642) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Simán jó, a Voice, Security, Wireless mind nagyon hasznos.

(#645) zone


zone
őstag

Jó ez az Odom könyv, olyanokat tudhat meg az ember pl., hogy az FTP az Fred's Transfer Program rövidítése, Fred Flintstone tiszteletére. :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#646) FecoGee válasza zone (#645) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ja a Flinstone család sztori :). Az nekem is tetszett.

(#647) zsolti.22 válasza tusi_ (#642) üzenetére


zsolti.22
senior tag

CCNA Securityben van még PKI is, na ott be lehet habarodni :D Na meg persze IOS biztonsági dolgok (privilege level, stb...)

(#648) zsolti.22 válasza FecoGee (#646) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Milyen Cisco eszközöket ajánlasz a teljes CCNP-hez? Egyelőre a ROUTE-tal foglalkozom, de aztán szépen sorjában tovább SWITCH-re. Mivel nem tudom, mi van a tananyagban, így kérem, hogy aki még tud, írja meg!

(#649) tusi_ válasza zsolti.22 (#647) üzenetére


tusi_
addikt

Secure boot-image , secure boot-config...

Egyszer kiadtam a parancsot és csak egy hét múlva kapcsoltam be a gépet. Na néztem nagyokat, hogy hova lett az IOS, mire eszembe jutott, hogy én titkosítottam. Na meg a no password-recovery :D

eat, sleep, play, replay

(#650) tusi_


tusi_
addikt

Akkor szerintetek felesleges a 2811 továbbra? Ha ki lehet váltani a GNS3-al, akkor csak a 1760-t tartom meg és inkább veszek switchet.

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.