Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) FecoGee válasza izomhod (#150) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

ICND2 után én is Security-t választok elsőnek szerintem, aztán Voice, és CCNP. Sokan CCNP-t ajánlják először, de ebben a sorrendben bármely CCNP megújítja majd a CCNA-kat.

(#152) kristofkax


kristofkax
csendes tag

13000 forintért 2621 cisco router.
sh ver:
http://pastebin.com/Gs0CSndn

Minden bővítőkártya hely és interfész működik!

PM-ben a részletek. Posta is van előre utalás után.

(#153) Akiii válasza kraftxld (#103) üzenetére


Akiii
tag

2010 májusban megszüntette a Cisco publikalni az adott országra vetített IE arányt. Tavaly másjuban 65 IE volt itthon most kb 80-100ra saccolnék.

(#154) kraftxld válasza Akiii (#153) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az egész jó, én azt hittem, hogy sokkal kevesebben vannak. Gondolom a szolgáltatóknál meg nagyobb cégeknél bütykölik a hálót :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#155) Akiii válasza kraftxld (#154) üzenetére


Akiii
tag

Szolgaltato, cisco goldpartnernél és oktatási központban. Sacc/kb 3-4et ismerek személyesen legalabbis ilyen helyeken melóznak

(#156) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Be kellene konfigolni egy cisco routert (sima adsl router, wifi, nat pár port forwarding) konzolon keresztül.
Valaki vállalná némi pénzért?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#157) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

1 CCIE-t (RS) ismerek személyesen, valamint 2 olyan embert akiknek a Written megvan csak a lab nem. Azt mondták 65-ről tudnak. Akit én ismerek ő nem szolgáltatónál dolgozik.

U.I.: holnap CCNA-ICND2 vizsga :O

(#158) Dick81


Dick81
tag

Sziasztok!

Velük kapcsolatban van valakinek valamiféle tapasztalata?
Illetve a 640-802 CCNA kompozit vizsgáról írna valaki egy pár mondatot. Hogyan működik, mi a tematika? (tesztsor + gyak? :F )

(#159) FecoGee válasza Dick81 (#158) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia!

Második kérdésedhez: én külön csináltam meg a 2 vizsgát (ICND1+ICND2). A kompozit mind a kettő anyagát tartalmazza, és jóval nehezebbnek ítélik meg, mint külön-külön. Anyagilag sem biztos hogy megéri egyben (125$ az icnd, 250$ a kompozit, tehát csak az ÁFÁ-t bukod).

(#160) mr.j.smith válasza FecoGee (#159) üzenetére


mr.j.smith
csendes tag

Helló!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az ICND1-hez szükséges-e valamilyen előtanulmány? Ha nincs, befizetem az összeget, elmegyek vizsgázni és ennyi?

Azért kérdezem, mert most a CCNA Exploration Network Fundamentals részét csinálom, és most tudtam meg, hogy mivel már elvégeztem az egyetemet, így a következő chapter valami horror összeg lesz (kb 300 - 400 eur).

Tehát ha saját magam megtanulom a többi szemeszter anyagát, akkor nyugodtan mehetek vizsgázni töredék áron?

(#161) CsodaPOK válasza mr.j.smith (#160) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Befizeted a vizsgadíjat és mehetsz.

(#162) FecoGee válasza mr.j.smith (#160) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia!

Ahogy már írták: igen. CCENT-nek nincs előfeltétele (bármilyen vizsgára mehetsz egyébként, csak ha nincs meg az előfeltétel, hiába sikerült, addig nem kapsz oklevelet amíg meg nem csinálod az előfeltételt).
Szerintem CCNA Packet Tracer-rel, GNS3-mal self studyban simán hozható, én is így csináltam, még igazi eszköz sem kell hozzá (persze jó, ha van). CCNP-hez már ajánlott.

(#163) FecoGee válasza mr.j.smith (#160) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Sziasztok!

Ti szoktatok eredeti szakkönyveket venni? Magyarországon én nem tudom beszerezni őket, mindig külföldről kell hozatnom (most éppen CCNP SWITCH Official Certification Guide). Ha szoktatok, honnan/hogyan?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#164) Akiii válasza FecoGee (#163) üzenetére


Akiii
tag

Amazon Kindlem van és direktbe szoktam amazonrol letolteni hozza konyveket. Altalaban mindig veszek szakkonyvet és a tobbi dolgot meg gugelozom ;]

(#165) jureka


jureka
csendes tag

Kedves Mindenki!

Sürgősen keresünk megbízható szakembereket 2 pozícióra:

Network Administrator

Primary responsibilities:

- Responsible for the efficient operation of the customer networks
- Analyzing and resolving related problems, incident management
- Cooperate with the project management units
- Continual service improvement processes for the customer network systems
- Troubleshooting
- Ability to recognize and respond to customer expectations with a sense of urgency

Requirements:

- Cisco CCNA Certificate
- Cisco CCNP is an advantage
- Experience and knowledge of LANs and WANs
- Experience an knowledge in the IP area
- Advanced technical skills: (data transfer)
- Knowledge of network technology and switching
- Excellent ENGLISH AND GERMAN knowledge
- Willingness for Call on Duty service

Location: Hajdú – Bihar county

Linux rendszeradminisztrátor

Feladatok:

- Hálózatok és UNIX/Linux rendszerek felépítése és üzemeltetése
- Részvétel projektekben és új technológiák bevezetésében
- Rendszerfolyamatok kidolgozása és továbbfejlesztése
- Budapesti központból második szintű támogatás nyújtása nemzetközi ügyfelek részére
- Folyamatok standardizálása, automatizálása

Elvárások:

- Felsőfokú szakirányú végzettség
- Minimum 2-3 év szakmai tapasztalat
- Aktív NÉMET ÉS ANGOL nyelvtudás
- UNIX/Linux rendszerek ismerete
- Fejlett hálózati ismeretek
- Alapvető szkriptelési ismeretek
- ITIL ismeret előnyt jelent

Munkavégzés helye: Budapest

Ha valaki megfelel a pozíció elvárásoknak és érdekli, várom jelentkezését a reka.juhasz@hudson.com e-mail címen vagy a +36 1 430 5416-os telefonszámon.

(#166) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Sziasztok,

szeretnék egy közösséget összehozni a Cisco iránt érdeklődőknek, van itt közületek rá igény? Blog vagy facebook? Lennének publikációk, stb..

(#167) Cyber_Bird válasza FecoGee (#166) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Engem mindenképpen érdekelne valami hasonló.
Külföldi fórumokon van ilyenre példa, ahol az emberek megosztják a tapasztalatokat, tudnak segíteni kisebb nagyobb a tanulás közben felmerülő problémák megoldásában, ilyesmi.

részemről +1

(#168) bir0sz válasza Cyber_Bird (#167) üzenetére


bir0sz
csendes tag

+1

Copyright vs. Community in the age of Computer Networks

(#169) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Sziasztok!

Létrehoztam ezt az oldalt:

Hungarian Cisco Community

Akinek van kedve, csatlakozzon. Hamarosan cikkek stb.

(#170) Spa4aPaSWebr


Spa4aPaSWebr
csendes tag

kowika87 PÜ ment! Lépj be! :)

(#171) Ygg válasza FecoGee (#166) üzenetére


Ygg
senior tag

Igen.

Más:
van valakinek tapasztalata CCNA Wireless vizsgával?

(#172) Ygg válasza Ygg (#171) üzenetére


Ygg
senior tag

Senki semmi :(?

(#173) palooo válasza CsodaPOK (#19) üzenetére


palooo
csendes tag

Sziasztok...!
Cisco CCNP tananyagot keresnék..., lehetőleg magyar nyelven..., ha tudtok valamit légyszi szólj...
Köszi : :W

[ Szerkesztve ]

(#174) FecoGee válasza Ygg (#171) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia,

Az official certification guide eleg bugos, tobb a javitas mint a konyv. En varnek a 2. kiadasra.
Ccnp-hez ajanlom a hivatalos konyveket, de azok angol nyelvuek. De a vizsga is az, de szerintem erdemes angolul tanulni.

(#175) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Cisco akadámia (2 éves, pesti) CCNA vagy CCNA és CCNP papírt ad?
Ezekkel mennyire lehet elhelyezkedni, és milyen bérezés várható, van-e az adott területeken (munkáltatónál, szakterületen) fejlődési előrehaladási (beosztás, bér) lehetőség?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#176) kraftxld válasza Mercutio_ (#175) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha az alapoktól indul a tanfolyás akkor CCNA.
Nem rossz kezdésnek, de munkáltatótól függ, hogy mennyi pénz/továbblépési lehetőség. Hatalmas pénzeket nem érdemes tőle várni, de megfelelő céggel be lehet kerülni a körforgásba és munka mellett aktív tanulással néhány év alatt szépen előre lehet lépkedni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#177) Akiii válasza Mercutio_ (#175) üzenetére


Akiii
tag

Semmit nem ad az Academy csak felkeszit a vizsgara aztan kalap kabat. A munkaltato nem az academys okleveled fogja nezni hanem a vizsgaidat es a tapasztalatot. Felre ne erts indulasnak tokeletes, hogy van hands on lab gyakorlatod es erdemes is beulni egy ilyenre de 2év szerintem sok. Jomagam a self studyt preferalom, videokkal, eszkozokkel egybekotve

Üdv

(#178) Ygg válasza Akiii (#177) üzenetére


Ygg
senior tag

Ha van időd erre, akkor nem sok.
Én a CCNA-t így csináltam.
S nagyon bánom, hogy nem folytattam anno a CCNP-re.
Sokkal többet adott az ötnapos tanfolyamokat végignyomó kollégáim tudásához képest.
Bár abban sok saját szívás is erősen benne van...

Papírt nem ad, vizsgázni csak akkreditált központba lehet.

Viszont, ha nincs időd, akkor self study, meg hands on practice.

S így igaz, a munkáltató a certificate-t nézi, meg , hogy meg tudod-e csinálni.

Más:

Októberben megyek CCNA+ Wireless vizsgára.
Valami tipp, tapasztalat, segítség?
Előre is köszönöm!

(#179) Spa4aPaSWebr válasza Mercutio_ (#175) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

>Cisco akadámia (2 éves, pesti) CCNA vagy CCNA és CCNP papírt ad?

A lokális akadémiák jellemzően CCNA vizsgára készítenek fel. A regionális akadémiákon valószínűleg már CCNP felkészítést is végeznek. Viszont ehhez felvételizned kellene az adott főiskolára vagy egyetemre.

Előbb mindenképpen a CCNA-t kell letenned, mert ez a hivatalos előfeltétele a CCNP-nek.

A 2 éves CCNA-nak az előnye, hogy remek elméleti és gyakorlati alapismereteket ad a hálózatos területen. Ilyen szempontból kicsit olyan mint az érettségi, jó-jó de ha nem mész egyetemre akkor nem sok értelme van.

A 2 év hátránya, hogy ezt a tudásszintet gond nélkül el lehet érni kb. 6 hónap alatt, egyéni felkészüléssel. Meg persze a akadémia rengeteg pénzbe kerül (jellemzően > 450 eFt), az egyéni tanulást (tankönyv kb 25 eFt) Ezen a szinten a labor gyakorlatokat simán meg lehet csinálni virtuális labormunkával. CCNP szinthez már javasolt néhány Cisco eszköz beszerzése, és kisebb hálózat kiépítése is.

Mindegy, hogy hogyan készültél fel (akadémia vagy egyénileg), vizsgázni ugyanazokban a vizsgaközpontokban kell, és a vizsga anyaga is ugyanaz a számítógépes teszt. Ja, itt mindenképpen az a jó ha saját magad fizeted ki (előzetesen) a vizsgát interneten keresztül, bankkártyával (meg akkor már csináld meg magadnak a helyfoglalást is!). Többnyire lehet fizetni készpénzben (Ft) a helyszínen, de így jellemzően 30%-50%-kal többe kerül a vizsga.

Ahhoz, hogy egy "jó állásba" el tudj helyezkedni, ahhoz már a CCNP a belépő szint, de inkább CCIE szint szükséges. De addig míg ide elérsz, még sok víz lefolyik a Dunán... :D

(#180) Spa4aPaSWebr válasza palooo (#173) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

>Cisco CCNP tananyagot keresnék..., lehetőleg magyar nyelven...

Tudtommal nincs magyar nyelvű tankönyve. A CCNA-nak még elkészült a magyar fordítása, de egyrészt túl kevesen mentek vizsgázni magyarul, és a lefordított anyagokat is szétwarezolták az emberek, így a felhagyott a hivatalos fordítással a Cisco.

Egyébként is mire lefordítanak egy szakkönyvet magyarra, már szinte biztosan frissítette a vizsgakövetelményeket a Cisco. A legfrissebb aktuális irodalom meg angolul elérhető, így szerintem sem fogod tudni ezt megkerülni. Amúgy is jobb a vizsga szempontjából, ha a szakkifejezéseket angolul tanulod meg, nem valami "magyar" fordításból próbálod meg kitalálni, hogy miről is van szó. :)

Ezek figyelembe vételével én is a hivatalos Ciscopress könyveket ajánlom. Keresd a "Official Certification Guide"-okat és a "Student Guide"-okat. Rendelni az Amazon-ról vagy a SoftWare Station-től tudsz.

(#181) Spa4aPaSWebr válasza Spa4aPaSWebr (#180) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Ha esetleg nem szeretsz olvasni, akkor ajánlom a CBTnuggets oktató videókat. Elég színvonalasak, viszont mellette mindenképpen érdemes átnézni a könyveket is!

(#182) Akiii válasza Spa4aPaSWebr (#179) üzenetére


Akiii
tag

CCNPvel már lehet otthon talalni jopofa allasokat, CCIEt keves helyen kérik és nagyon rkevés helyen szukséges az a technologiai tudás.

(#183) Spa4aPaSWebr válasza Akiii (#182) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Ezért is írtam, hogy CCIE-vel már lehet jó állást találni. :D
Ráadásul kénytelenek is megfizetni, mert ez a szintű tudás nem könnyen pótolható. Ezen a szinten nincs válság, meg munkanélküliség.

(#184) AkoSCH válasza Spa4aPaSWebr (#179) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Szia!
Egy kérdésem lenne az alábbi hozzászólásoddal kapcsolatban Cisco-témában:
"Mindegy, hogy hogyan készültél fel (akadémia vagy egyénileg), vizsgázni ugyanazokban a vizsgaközpontokban kell, és a vizsga anyaga is ugyanaz a számítógépes teszt. Ja, itt mindenképpen az a jó ha saját magad fizeted ki (előzetesen) a vizsgát interneten keresztül, bankkártyával (meg akkor már csináld meg magadnak a helyfoglalást is!). Többnyire lehet fizetni készpénzben (Ft) a helyszínen, de így jellemzően 30%-50%-kal többe kerül a vizsga."
Tudnál ilyen vizsgaközpontot mondani Budapesten, ahol az interneten keresztüli fizetés esetén kaptál kezdvezményt a vizsgadíjból?
(én a Számalknál tervezem a vizsgát, de ott ilyenről nem tudok)
Előre is köszönöm válaszod!
Üdv.

(#185) Akiii válasza AkoSCH (#184) üzenetére


Akiii
tag

Arra értette gondolom, hogy ne a vizsgakozpontol kérj idopontot hanem szépen regisztralj fel a vue.comra és ott kitudod jelolni, hogy melyik vizsgakozpontban szeretnél vizsgazni és mikor - ja és csak bankkartyaval tudsz fizetni.

(#186) Spa4aPaSWebr válasza AkoSCH (#184) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Először kérdezd meg telefonon a vizsgaközpontot, hogy van-e szabad hely?

Ez a Cisco oldala a vizsgaközpontban. Itt tudsz időpontot foglalni, meg kifizetni a vizsgát.

A belépéshez regisztráció szükséges, amit itt tudsz megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#187) Spa4aPaSWebr


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Hoppá! Lehet, hogy most mégsem a legjobb ötlet a Számalkhoz menni vizsgázni.

Vizsgáztatni azért még tudnának, de gondolom azok is mentek akik kezelik a programot, van jogosultságuk. Pár hét biztos kell a cégnek mire rendezik a sorokat.

(#188) AkoSCH válasza Spa4aPaSWebr (#187) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Az "off-line" vizsgajelentkezés eddig is megvolt (felhívom a központot, majd foglalok időpontot),
a VUE-n kersztüli jelentkezés új számomra, és az, hogy így olcsóbb az egész-ezen van a hangsúly.

(#189) mrmagus válasza AkoSCH (#188) üzenetére


mrmagus
tag

Szia,

Ha egy kicsit ráér a vizsga, akkor egy kis kedvezményt össze tudsz így szedni:

nézd meg az oldalt : [vue - akció]

üdv.:

mrmagus

[ Szerkesztve ]

VM -rearm ...

(#190) Spa4aPaSWebr válasza AkoSCH (#188) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Jó, akkor nézzünk meg egy konkrét példát! :)

Nézzük meg mennyibe kerül egy 640-802-es CCNA vizsga.

Számalk vizsgadíj: 70000+25% ÁFA (87500 Ft)
Pearson VUE online vizsgadíj: 250 USD

A mai napon 1 USD kb. 213 Ft (jutalékokkal együtt egy kicsit mindig több mint a valuta eladási, tudom - szerintem is sok).

Tehát 250 USD x 213 = 53250 Ft

Megtakarítás:
Számalk - Person ár
875000 Ft - 53250 Ft = 34250 Ft

Tehát, ha a Számalknál regisztrálsz akkor a vizsgadíjadra még 64,3%-ot rá kell fizetned. Ez azért elég jelenős különbség!

Döntsd el, hogy hajlandó vagy-e fizetni azért a kényelemért, hogy a helyszínen készpénzben, forintban fizeted ki a vizsga díját. Mert maga a szolgáltatás ugyanaz.

Nem a Számalkot akarom lejáratni. Bármelyik vizsgaközpontba mész, hasonló árakkal fogsz találkozni.

Ui.: Jó munkásemberek az év hátralévő részére az összes (Számalk Cisco) vizsgaidőpontot törölték az előjegyzési naptárban. :D

[ Szerkesztve ]

(#191) Bandi18


Bandi18
tag

Amikor CCNA-ból vizsgáztam én is kp-ban fizettem mivel nem volt dombornyomott kártyám.

(#192) Bandi18 válasza Bandi18 (#191) üzenetére


Bandi18
tag

Ma sikerült szert tennem egy Cisco 2950-es switchre :DD és elkezdtem vele játszani. Van itthon egy TP-Link 941ND routerem ami most osztja a hálót itthon kábelen és wifi-n egyaránt. Egyik lábára rádugtam a 2950-et majd a TP-Link 2-3-as LAN portját szépen összedugtam hogy előidézzek egy kis szórási vihart :C . Eredmény a 2950-es portja ami a TP-Link routerre volt csatlakoztatva besárgult. sh spanning-tree parancs eredménye:

Interface Role Sts Cost Prio.Nbr Type
---------------- ---- --- --------- -------- --------------------------------
Fa0/23 Desg FWD 19 128.23 Edge P2p
Fa0/24 Desg BLK 19 128.24 P2p

Szép eredmény a spann-tree-től hogy felismerte a hurkot annak ellenére hogy egy buta eszköz okozta. Sajnos az öröm nem tartott sokáig mert kb 1 perc múlva visszaaktiválta a portot, viszont a szórt forgalmat nem engedte át mivel a portok nem villogtak mint a karácsonyfa :).

Viszont ami ennél kicsit elgondolkodtatóbb:

A jelenlegi szolgáltatóm a Digi, aki jött bekötni megmutatta milyen eszközök vannak lerakva mint épületet kiszolgáló Switch :). Nevetséges, sima Netgear switch, egyik portjára rádugva egy valószínűleg DSL modem amin mindenki betárcsáz a hálóba, többi portra mi userek.
No ha most egy user vesz egy bármilyen olcsó Switchet, rádugja a szolgáltató által kifejtett kábelt, majd mint ahogy én csináltam csinál egy szép kis hurkot.... Pf egy lépcsőháznak elmegy a hálózata, és JóskaPista aki kijön csak annyit lát hogy villog ez a szar működik :).

(#193) FeRkE válasza Spa4aPaSWebr (#190) üzenetére


FeRkE
őstag

Ezt a 250 usd árat hol találtad? Nem találom az oldalukon sehol :(

(#194) Spa4aPaSWebr válasza FeRkE (#193) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Schedule Exam(s): Select Exam(s) résznél minden vizsgánál a jobb oldalon ott van a kék információs gomb. A pop-up ablakban olvasható az ár.

[ Szerkesztve ]

(#195) Vieron


Vieron
tag

Sziasztok!

CCNA vizsgára készülök, de érzésem szerint "picit" túllőttem a célon az eszközvásárlásnál.

Van 1 805, egy 2621 és 1760 Routerem.

Az egyiktől szeretnék megválni, de mivel a 805 értéke = 0, így maradt a 1760 és a 2621.
Mind a kettőben 32K NVRAM, 16 MB Flash 64MB memória van. Bővítőkártyák nincsenek bennük.

Melyiket lenne érdemesebb megtartani, illetve melyiket lehet jobban eladni?

(#196) Cyber_Bird válasza Vieron (#195) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Szerintem a 2621 a ccnahoz felesleges, de ha hosszabb távra gondolkodsz, és mész tovább ezen a vonalon, akkor inkább azt tartsd meg.

(#197) Ygg


Ygg
senior tag

CCNA Wireless 989 passed :).

(#198) FeRkE válasza Ygg (#197) üzenetére


FeRkE
őstag

grat!:)

(#199) CsodaPOK válasza Ygg (#197) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nagy gratula :C :R

(#200) Ygg válasza FeRkE (#198) üzenetére


Ygg
senior tag

Köszönöm szépen, uraim!

Tapasztalatok:
Actualtests és Testking jó, de van kb 2 új drag and drop,
illetve 6-8 új kérdés. De ha az AT-t vagy a TK-t megtanulod, és úgy egyébként van róla fogalmad, letehető dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.