Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Bandi18 válasza f_sanyee (#248) üzenetére


Bandi18
tag

Van labor. Virtuális. Olyan mintha Paket tracerben konfigolnál.

(#252) f_sanyee válasza Bandi18 (#251) üzenetére


f_sanyee
senior tag

a fizikai ertelmeben ertettem hogy nincs labor, ezert is irtam hogy vannak szimulacios kerdesek :)

(#253) izomhod válasza zone (#249) üzenetére


izomhod
senior tag

bár nem hallottam ezekről a vizsgákról, de én nem vacakolnék ezekkel, csak plusz idő és pénz

(#254) zone válasza Bandi18 (#251) üzenetére


zone
őstag

Be lehet szerezni a Packet Tracerhez a vizsgán előforduló feladatokat? Ahogy látom csak oktatóknak elérhető.

(#253) izomhod
Én is feleslegesnek látom, mert hardveres és szoftveres alapokra és hálózati alapismeretekre vonatkozik, de azért gondoltam megkérdezem.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#255) izomhod válasza zone (#254) üzenetére


izomhod
senior tag

szerintem fellelhetőek a fileok a neten, csak keresgélni kell

(#256) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Van egy elado CCNA Security Official Exam Certification Guide konyvem, erdekel valakit esetleg?

(#257) izomhod


izomhod
senior tag

nekem meg ccna wireless van ha érdekel valakit, zsír új

(#258) FecoGee válasza izomhod (#257) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Hello,

Hanyadik nyomas? Csak mert elsonel nagyon hosszu az errata.

(#259) izomhod válasza FecoGee (#258) üzenetére


izomhod
senior tag

holnap megnézem
milyen errata?

(#260) Spa4aPaSWebr válasza zone (#249) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

>van-e értelme a CCNA előtt az A+ és Network+ vizsgáknak?

Alapvetően akkor van ha az USA-ban akarsz állást vállalni. Bizonyos állami munkaköröknél előírás ezen vizsgák megléte, élőn tartása. Persze azt tudnod kell, hogy ezek belépő szintű vizsgák. Üzemeltetési területen (szerver vonal) inkább MCITP, hálózatos vonalon inkább CCNP-t kérnek.

Sajnos 2011.01.01-től ezek a CompTIA vizsgák csak 3 évig érvényesek, utána újabb vizsgával meg kell őket újítani. Előtte nem volt ilyen korlátozás, ha letetted, akkor "örökre" megmaradt. Persze ettől még a cégek kérhették az éppen aktuális vizsgákat.

Az A+ inkább a teljesen kezdőknek jó. Ezt a szintet valószínűleg meghaladja már a tudásod.

A Network+ nagyjából hasonló szintű mint a CCNA (csak nem gyártóspecifikus, inkább általános elméleti tudást ad). A gyakorlatban a CCNA-val többre mész. Már csak azért is, mert ez a CCNP beugró feltétele. :)

Az oktató anyagoknál vigyázzatok arra, hogy az éppen aktuális vizsgaszámnak megfelelő oktatóanyagból készüljetek fel. A CCNA mint elnevezés nem változik, de a vizsgán számon kért anyag annál inkább. Szóval ne 2-3 éves könyvekből, videókból készüljetek!

>Be lehet szerezni a Packet Tracerhez a vizsgán előforduló feladatokat?

Legálisan egyértelműen NEM. Egyrészt a vizsga kérdéseket a vizsgázónak nem szabad kiadnia. Ez benne van a vizsga feltételekben. Másrészt ez akkor lehetséges, ha valaki megjegyezte a kérdéseket, és önszorgalomból elkészítette a szituációkat a PT-ben. Sikeres vizsga után te foglalkoznál ezzel? :)

>Ahogy látom csak oktatóknak elérhető.

A vizsgakérdések oktatóknak sem elérhetőek. A hivatalos oktató anyagok csak olyan jellegű kérdéseket, szituációkat tartalmaznak, amelyek a vizsgán is előfordulhatnak. Maguk a vizsgakérdések legálisan nem elérhetőek.

Ha kicsit keresgélsz a neten, akkor megtalálhatod azokat a (CCNA) PT gyakorló fájlokat, könyveket, amelyek a hivatalos oktatási anyagban szerepelnek. Persze ez így, ebben a formában illegális.

>CBTnuggets viedok nagyon jok, de nem eleg reszletes, szoval a vizsgahoz keves.

Teljes mértékben egyetértek! Általánosan elmondható, hogy ezek a videók azoknak jók, akik nem szeretnek olvasni, kevés szabadidejük van, viszont jó a felfogó képességük. A vizsgára minden esetben javasolt átnézni egy könyvet is, mert azokban sokkal részletesebben vannak kifejtve a dolgok. Viszont pont ezért sokkal unalmasabbak, nehezebb velük haladni.

>Főnököm szeretne küldeni Cisco képzésre. ... Nem az alapoktól kellene,
>hanem inkább router konfigurálás, hálózat üzemeltetés.

Először is azt kell megértened, hogy az kevés ha csak a tanfolyamot végzed el. Akkor már vizsgáz is le az anyagból. 3 vizsga letételével már CCNP lehetsz, amit gond nélkül elismernek bárhol a világon. Ki tudja mit hoz a jövő, lehet hogy fogsz még külföldön munkát vállalni. Ha nem akarsz kimenni, akkor is jobb állasokhoz beugró feltétel a CCNP vagy MCITP.

Neked a CCNP elvégzésére lenne szükséged. Az biztos, hogy a cím elnyeréséhez CCNA cím szükséges (persze a CCNP 3 sikeres vizsgáján kívül :) ). Azt nem tudom, hogy be tudsz-e egyáltalán ülni vizsgázni meglévő CCNA nélkül. Gyanítom, hogy nem, de ez nem biztos.

Tudtommal a CCNA és CCNP címek 3 évre szólnak, utána meg kell őket újítani, vagyis újra le kell vizsgázni a frissített anyagból. Vagy legalább 1 vizsgát kell letenni valamilyen új anyagrészből.

>Igen, ezt néztem én is, de tapasztalat van róla? Érdemes oda menni?
>Jó az oktatás színvonala?

Ha megnézed, akkor az egyes vizsgákhoz 5 napos tanfolyamok vannak. 5x8 óra alatt egész biztosan nem lehet felkészülni ezekből az anyagokból. Ráadásuk ebben az időben már benne van a gyakorlati rész is, szóval elméletre ennyivel is kevesebb idő jut. Szerintem vizsgánként kell legalább 2-3 hónap amíg felkészül, gyakorol az ember. 5 nap alatt maximum be lehet magolni a kérdésekre a válaszokat. Így le lehet vizsgázni, de az életben az első alkalommal le fogsz bukni. Ennek nincs semmi értelme.

Az 5 napos tanfolyam nyilván feszített tempóban kerül leadásra. Iszonyú fárasztó egész nap koncentrálni, figyelni. Az emberek többsége nem alkalmas erre.

A tanfolyam egyetlen előnye az, hogy az oktatótól tudsz kérdezni menet közben.

>Jobb egyből a CCNA vizsgának nekimenni, vagy inkább külön-külön a két felére?

Szerintem jobb egy vizsgára felkészülni, gyakorolni, letenni. Ha sikeres a vizsgád akkor rögtön elnyerted a CCNA címet. Jöhet a CCNP! :) Az INCD1-el meg még nem mész semmire. Megint lehet tanulni, készülni, vizsgázni. Ez mind csak plusz stressz, szerintem teljesen feleslegesen. Persze ez egyén függő, mint látod van olyan is aki nem akar kockáztatni, inkább elmegy 2 alakalommal. Válaszd ki magad a saját utad, hogy neked melyik a szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#261) zone válasza Spa4aPaSWebr (#260) üzenetére


zone
őstag

:R Köszönöm a kimerítő választ! Már csak a lustaságomat kell legyőzni és a vizsgadíjra félretenni. Remélem ez most sikerül, mert sok mindennek nekikezdek, de a végére elfogy a lelkesedésem.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#262) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

ICND1/CCNA-ra keszuloknek:
[link]
nagyon jo cucc.

Errol tudtatok?
[link]
minden nap van egy ebook $9.99-ert!

[ Szerkesztve ]

(#263) Ygg válasza Spa4aPaSWebr (#260) üzenetére


Ygg
senior tag

Jól mondod :R !

(#264) FecoGee válasza Spa4aPaSWebr (#260) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Hello,

Hasznos hozzászólás! Szépen összeszedted ;) !

--- Azt nem tudom, hogy be tudsz-e egyáltalán ülni vizsgázni meglévő CCNA nélkül. Gyanítom, hogy nem, de ez nem biztos ---

Leteheted, de addig nem kapod meg a papírt amíg nincs meg az előfeltétel (CCNA).

(#265) Ygg válasza FecoGee (#264) üzenetére


Ygg
senior tag

Tudtommal nem,. a honlap szerint valid CCNA szükséges.

(#266) FecoGee válasza Ygg (#265) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Valamelyik Cisco fórumon olvastam hogy bármit le lehet tenni csak addig nem kapod meg a minősítést :). Az tuti hogy a CCIE-nak nincs előfeltétele :K

(#267) Ygg válasza FecoGee (#266) üzenetére


Ygg
senior tag

(#268) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

Sikerult az icnd1 vizsgam. Eleg fura kerdesek voltak, elso 10 utan azt hittem nem fog osszejonni, de vegul 962 pontot ertem el (804 a hatar). :)

(#269) izomhod válasza f_sanyee (#268) üzenetére


izomhod
senior tag

ügyes, gratula!

(#270) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

(#271) zone válasza CsodaPOK (#270) üzenetére


zone
őstag

Késő. "We're sorry, but this promotion is no longer available."

f_sanyee (#268)
A sikeres vizsgához én is gratulálok! Meg lehet kérdezni, hogy mennyi idő alatt és mivel készültél fel?

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#272) Ygg válasza f_sanyee (#268) üzenetére


Ygg
senior tag

Grat!

(#273) f_sanyee válasza zone (#271) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Koszi mindenki!

Meg lehet :)
Jeremy Cioara CCENT Exam Prep konyvet es a CBT Nuggets videokat nezegettem, és Packet tracerrel valamint GNS3-vel gyakorolgattam. De igazábol annyira nem uj nekem eza tema, mert 2007-ben befejeztem a Cisco halozati akademia 1-4-et, de akkor nem csainaltam meg a vue ccna vizsgat sajna, ugyhogy most eljott az ideje potolni :) Igy kb 2 hetig keszultem.
Februarban pedig szeretnem megicsinalni az ICND2-t, olyan 2-3 het mulva, addig remelem fel tudok keszulni arra is, aztan johet a CCNP Route, kozben pedig remelem munkat is talalok..

(#274) FecoGee válasza Ygg (#267) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia!

https://learningnetwork.cisco.com/thread/35446

https://learningnetwork.cisco.com/thread/35581

(#275) FecoGee válasza f_sanyee (#268) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia!

Gratulalok! Az ICND2 azert nehezebb lesz ;). De sikerulni fog, jo tanulast!

(UI: ha szigoru akarok am lenni a pontot nem irhatnad le a Cisco NDA szerint)

(#276) f_sanyee válasza FecoGee (#275) üzenetére


f_sanyee
senior tag

biztos vagy ebben? :) a pontot?
a kerdeseket nem irhatom le, de a pontokrol szerintem sehol nem irnak...

(#277) FecoGee válasza f_sanyee (#276) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia!

Igen, a Cisco Forumon is tilos leirni, szoktak erte figyelmeztetni. Nem kotozkodesbol irtam tenyleg.

(#278) CsodaPOK válasza zone (#271) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Az szép. Jött a Cisco hirlevél, kb 10 perccel utána linkeltem be. :U

(#279) f_sanyee válasza FecoGee (#277) üzenetére


f_sanyee
senior tag

[pdf]
en ebben nem talalom azt a reszt.

(#280) FecoGee válasza f_sanyee (#279) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Link

17-es hosszászólás! Bár 2008-as, de szerintem még mindig igaz! És mivel aktív Cisco fórumozó vagyok, szoktak írni pontot és megkérik a hozzászólót hogy módosítsa a hozzászólását a szabályoknak megfelelően!

(#281) f_sanyee válasza FecoGee (#280) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ennek az ellenkezojerol is talalhatsz forum topicot. en megneztem vizsga szabalyokat, es nem talaltam benne erre vonatkozo bejegyzest, a pontok hamisitasat emliti csak.

(#282) FecoGee válasza f_sanyee (#281) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ok.

Mibol keszulsz ICND2-re? Hol voltal vizsgazni?

(#283) f_sanyee válasza FecoGee (#282) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Jeremy Cioara - CCNA Exam prep es persze CBT Nuggets :)
Debrecenben voltam vizsgazni.

(#284) FecoGee válasza f_sanyee (#283) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ccna exam preprol meg nem hallottam, majd utananezek. Gondolom akkor neked bejott. En az official exam certification guide-t hasznaltam, az nagyon jo!

(#285) f_sanyee válasza FecoGee (#284) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ha olcson hozzajutnek a 3. kiaadashoz az jo lenne... :((

(#286) weiss


weiss
addikt

Helló! Meg tudná valaki mondani, hogy mi mindent kell tudni konfigurálni szimulációra? Elég lenne egy lista. Kössz!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#287) f_sanyee válasza weiss (#286) üzenetére


f_sanyee
senior tag

melyik vizsgara gondolsz?
[ICND1]
[ICND2]
[CCNA]

(#288) weiss válasza f_sanyee (#287) üzenetére


weiss
addikt

Hupsz, elfelejtettem specifikálni :B CCNA-ra gondoltam.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#289) f_sanyee válasza weiss (#288) üzenetére


f_sanyee
senior tag

akkor ott a valasz az elozo hszemben :)

(#290) weiss válasza f_sanyee (#289) üzenetére


weiss
addikt

:R

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#291) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.Keresgéltem,de nem találtam így gondoltam,hogy hozzátok fordulok hátha tudtok segíteni.

CISCO CCNA-s tananyagokat keresek,hogy tanuljak.Ha valaki tudna küldeni azt nagyon szépen köszönöm.Jöhet más CISCO-s tananyag is ha van valakinek,mert a suli mellett szeretném tanulni,mert eddig csak egy Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software papírkám van. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#292) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

CCNA-ra autodidakta módon való felkészülés ( tényleg odatenném magam ) mennyi időbe telik? Továbbá a vizsgák hogyan történnek pontosan?

Bocs, hogy ha már van válasz a kérdésemre, nem futottam át teljesen a kommenteket ( nem mintha túl sok lenne :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#293) f_sanyee válasza haromegesz14 (#292) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Az nagyban függ a jelenlegi tudásodtol.
A CCNA minositest ketfelekeppen szerezheted meg:
a, megcsinalod a CCNA vizsgat $295+afa
b, megcsinalod az ICND1 es ICND2 vizsgakat 2x$150+afa
A vizsgazni csak pearson vue vizsgakozpontban van lehetoseg ahova regisztralni kell elotte es foglalni egy idopontot.

(#294) haromegesz14 válasza f_sanyee (#293) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Elnézve az ICND1 áttekintőjét, jelenleg kb. itt valahol. Találtam ilyen netes próbasorokat (nem tudom mennyire van köze a hivatalos CCENT vizsgasorhoz), feladatok nagy részét sikerrel oldottam meg, de azért volt pár amiről viszont még fogalmam sem volt. Tehát alapismeretek azért megvannak valamilyen szinten szerintem. Vizsga angolul megy teljesen? Főoldalukon az elérhető nyelvek között nem szerepelt a Magyar.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#295) Bandi18 válasza haromegesz14 (#294) üzenetére


Bandi18
tag

Hello

A Vizsga angol. A vizsga sokkal hmm hogy is mondjam szopatósabb mint az ilyen netes pretest feladatok. Eléggé rá kell készülni szerintem.

(#296) f_sanyee válasza haromegesz14 (#294) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Igy van, nincs magyar nyelvu vizsga.
ICND1 temak tomoren itt vannak: [link] ez az egyszerubb, az ICND2 az ennel nehezebb.
Nehany honap alatt fel lehet keszulni a CCNA-ra.
Ja es a nehany hiba az vegzetes is lehet a vizsgan. kb 80+% felett kell teljesiteni.

[ Szerkesztve ]

(#297) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Hello,

en 6 honap alatt csinaltam meg a CCNA-t 0 Cisco ismerettel, self study-ban, munka mellett, es kozben meg eskuvom is volt :). Ha csak ezzel foglalkozik az ember a CCNA-t szerintem 2-3 honap alatt lazan meg lehet csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#298) haromegesz14 válasza f_sanyee (#296) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Rendben, köszi a segítséget! :R Szerintem még fogok jelentkezni.
Ez persze FecoGee-nek is szól :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#299) Mercutio_ válasza FecoGee (#297) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés, hogy mennyire a CISCO-val összefüggő munka mellett csináltad, illetve egyéb helyről voltak-e előzetes ismereteid? (pl. hálózatok, OSI-rétegek, hálózatok protokoljai, script írás, stb.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#300) FecoGee válasza Mercutio_ (#299) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

IT, de nem halozatos munka mellett. Foiskolai alapok voltak, tudtam, mi az OSI modell. De szinte 0 Cisco ismereteim voltak. A CCNP-t mar szerencsere ugy csinalom munka mellett hogy (legalabb) napi 8 oraban halozatot uzemeltetek. Igy sokkal-sokkal konnyebb teRmeszetesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.