Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) kmisi99


kmisi99
addikt

Na itt mindenki kiégett? Ennyire unalmas és megörlő meló ez a hálózat, vagy itt arról van szó, hogy egy hálózat mérnöknek megadatik az a "luxus", hogy uncsi a meló nincs hozzá kedvem nézek valami másfélét. Én sokszor már CCNA tanulás közben annyira szenvedek, de azért pörgetem, csak választanom kell, az alszok iskolába megyek tanulok piramisból kettőt.

(#10002) FecoGee válasza kmisi99 (#10001) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Terjunk erre vissza amikor mar evek ota csinalod :). Eloszor mindenki lelkes. 14-16 orat nyomtam naponta. Aztan regen kihivas volt mondjuk OSPF tobb areaval. Ma meg mar a Nexust telepiteni tobb VDC-vel is "rutinmunka". Szerintem az IT-ban a legtobb szakember kiegett. Persze lehet mast is csinalni, mashova is menni. Es ha egyszer megteheted, miert ne tenned? :)

(#10003) crok válasza FecoGee (#10002) üzenetére


crok
Topikgazda

Jaja.. majd 5..6 év után térjünk erre vissza ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10004) FecoGee válasza crok (#10003) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Igen, a 4-es fazisban vagyok :)

(#10005) Cyber_Bird válasza kmisi99 (#10001) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nem csak a halozatoknal, hanem a legtobb IT teruleten dolgozonal jellemzo ez szerintem.

En szemely szerint arra vezetem vissza, hogy azert az IT-s jo esetben kivancsi es erdeklodo termeszet.

Azert kerultel erre a palyara, mert erdekelnek a szamitogepek.
Aztan specializalodtal a halozatokra, mert az erdekel a legjobban es elkezdtel itt uj dolgokat megtanulni, kinyilt elotted egy vilag, es rajottel milyen szeles lehetosegek vannak, mennyi mindent lehet itt tanulni.

A munkadban minden uj feladatot amit eddig nem vegezhettel, mostmar boldogan csinalsz halozatoskent, hiszen mar ertesz hozza, es ahogy Fecoo is irta, mennyira jo vegre multiarea ospf-et konfiguralni, remeg a kezed egy-egy parancs leutese elott, izgulsz, hogy tuti nem rontottal-e valamit.

Aztan egyszercsak rutinna valnak a feladatok es nem olyan izgalmasak mar.

Azert hogy az ebbol jovo unalmat eluzd, elkezdesz uj dolgokat tanulni, es remenykedsz, hogy tudod hasznalni a melohelyen, de sajnos eleg nagy reszet nem fogod tudni hasznalni.

Aztan kozben persze ami erdetileg bevonzott az IT vilagaba az sem szunik meg, es tovabbra is erdeklodsz egy csomo minden irant.
Szeretnel programozni megtanulni egy uj nyelvben, mert tok jo dolgokat lehet csinalni benne.
Szeretnel virtualizacioba belemelyedni, mert annyira osszefonodik a halozatokkal es egyebkent is mennyi lehetoseg van benne.
Ohh, woow de erdekes nyelv ez a spanyol, meg kellene tanulni beszelni.
Hmm, SDN, erdekes vilag, kezdjunk el vele kiserletezni.
Oooh, linux igen ez is erdekel nah hol is az a linux alapok video?
hmm hadoop, aztamindenit, ezt mi mindenre lehet hasznalni. Erre is szanni kellene idot.

De nincs ra idod, mert a mindennapi feladatokat csinalod, amik tavaly meg erdekesek voltak, de iden mar rutinbol tolod oket, es csak mosolyogsz amikor a junior tok lelkesen pislog mogotted, hogy de jo feladat :)

Persze, azert nem ennyire sotet a vilag, mert igyis vannak neha erdekes feladatok, amiket lelkesen vegzel, es igyis nekilathatsz egy hobbiprojektnek amit a szabadidoben csinalsz.
Sot jo esetben igy is elvezni tudod a szabadidodet a csaladdal/baratokkal egyutt.

Csak valahogy a munkabol hianyzik valami, az ujdonsag, az izgalom, a sok lehetoseg, amiert az egeszbe belevagtal.

Szerk.: Valahol a 3-4 kozott vagyok en is szerintem :D

U.i.: Az meg szinten elegge megoli a lelkesedest, amikor te kiajanlod az ugyfelnek az eszkozoket, meg a jofajta halozati tervet, ami redundans design, best-practice only, majd o ramondja, hogy oh ez draga, ezzel sok munka van, nem kell ez, miert nem jo a Dlink eszkoz, vagy akkor legalabb 1 cisco legyen ott a ketto helyett. Huh, ennyi minden kell a BGP-hez, hat akkor inkabb ne legyen. Ah vegulis nem kell masodik berelt vonal akkor ha csak igy lehet... Es a szep designodbol egyszercsak egy szornyszulott lesz implementalva, amit neked kell karbantartanod :)

[ Szerkesztve ]

(#10006) kmisi99 válasza Cyber_Bird (#10005) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen ilyen téren szeretem az IT-t mindig is imádtam új témákat megtanulni ami érdekelt, bár voltak olyan dolgok amikből kiégtem, pl oda vissza kentem vágtam a hardvereket, de már annyira nem érdekel és csak frusztrál ha foglalkoznom kell vele. Mindenesetre nekem még jó én még az 1. szakaszban a túlzott lelkesedésnél járok, már amennyire 4 óra alvás után lehet. Most 2. kávé után jelenleg 2 órája próbálok tanulásba kezdeni. :D

(#10007) denko válasza FecoGee (#10004) üzenetére


denko
senior tag

Egyébként jut eszembe, a tanácsodás mellé még ajánlanám, kiprobálni más teröletet.

Tervezés, Netán Sales, Nyilván Ciscoval kapcsolatban kizárolag.
Illetve nem mindig a munkahely tesz ellene hanem azért neked kell:
Jóda, edzés,Koncert. Nyelvtanulás , valami pár honapos tanfolyam-siklórepülés :C stb.
Azért mert ezek rövid ideg tartanak és mégis magába és visszaráthat. ( Szerintem )

Illetve a kiégés egy normális folyomat ( szerintem)
Azért mert azt jelenti hogy mindig fejlödsz. Vannak Ismeröseim akik évtizedek óta ugyanazt csinálják és még csak nem is érdeklődnek a fejlödés után. Na öket nem láttam kiégni..

[ Szerkesztve ]

(#10008) harylmu válasza denko (#9993) üzenetére


harylmu
őstag

bizony, haverom is volt kint. :) elég jó juttatás.

[ Szerkesztve ]

(#10009) FecoGee válasza denko (#10007) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

A sportot már beiktattam egy éve, mióta több időm van :). Kell a mozgás mindenképpen.

(#10010) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Egy éve ilyenkor de be voltam már sz.rva :DD

(#10011) tusi_ válasza FecoGee (#10010) üzenetére


tusi_
addikt

En meg 3 eve ilyenkor :D

eat, sleep, play, replay

(#10012) quby válasza FecoGee (#10009) üzenetére


quby
őstag

Ha már itt tartunk, én is kiégtem, nem hálózatos munkát csinálok. A kiégésre rádöbbenve lett nemi ambicióm hogy csináljam már meg végre azt a k$°%/@ CCNAS-t és menjek el hálózatos melóra. (ugyis kell recert, mert lejár a CCNA-m). A mozgás kulcs. Ki mit mozog?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#10013) FecoGee válasza quby (#10012) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

En most eppen konditerem. Regebben futas, de a talpi bonyem begyulladt ugyhogy most jegelem a temat.

(#10014) Methionyl válasza quby (#10012) üzenetére


Methionyl
senior tag

Itthoni kondi. gépek nincsenek, de pad, többféle egykezes, többféle kétkezes rúd, tárcsák vannak. Kardió is megy, illetve mindennap futnék, ha jó lenne az idő, de télen meghalok ;]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#10015) tusi_


tusi_
addikt

En is edzoterembe jarok

ON:

---------------
BUFFER ANALYSIS
---------------
ERROR: This router has dropped 100 packet(s) (63.29114%) due to a shortage of
'Huge buffers'.
NOTE: The term 'Failures' in the huge buffers tracks the number of packets that
were dropped due to unsuccessful attempts to allocate a buffer. This can occur
in spite of (or even because of) the router's attempts to create additional free
buffers when their number declines below minimum.
TRY THIS: Use the 'show memory' command to check the amount of free memory.
CAUTION: Care, expertise, and follow-up monitoring are necessary if system buffers
need to be adjusted. Incorrect adjustments can severely affect hardware and network
performance.

Ezt a hibauzit kapom egy switchen, ha az output interpretert hasznalom. Lehetseges SUP Csere? :F

eat, sleep, play, replay

(#10016) crok válasza tusi_ (#10015) üzenetére


crok
Topikgazda

Félrevezető az interpreter ebben az ügyben.. de ha posztolsz egy teljes kimenetet (meg egy teljesebb hibaleírást) szivesen segítek ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10017) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Meg a vegen atcsapunk etrendek es taplalekkiegeszitok megvitatasaba, ha mindenki kondiba jar :DDD

(#10018) crok válasza FecoGee (#10017) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy kedves barátom mondta egyszer:
légy férfi - mondj nemet a sportra! : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10019) denko válasza FecoGee (#10017) üzenetére


denko
senior tag

Nekem is kondi most.
Régen jártam köredzésekre, de mivel azok időhez vannak kötve. Maradt a kondi.

(#10020) Cyber_Bird válasza FecoGee (#10017) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Ha ezt nem is, de azert nagyon komas vagyok egesz nap, ha nem mozgok egy kicsit, szoval muszaj, mert anelkul nem lehet tanulni.

(#10021) józsi9995 válasza Methionyl (#10014) üzenetére


józsi9995
tag

Pedig ez az igazi futóidő. Nincs gond a hőelvezetéssel, ergo nem nyírod ki olyan hamar magad ha megtolod. Márpedig kell tolni mert hideg van :DDD Arról nem is beszélve, hogy nekem az esti futás után le kell üljek laborozni, hogy elkezdjek álmosodni. Nem csak hobbi, dopping is :K

[ Szerkesztve ]

(#10022) ibmalkatresz


ibmalkatresz
újonc

Sziasztok!
Az m9500-sf2ek9-mz.6.2.11c.bin file nincs meg valakinek véletlenül? :)

(#10023) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Engem nem porget fel, utana lazan alszok szerencsere. Pedig 22.00 utan megyek le.

[ Szerkesztve ]

(#10024) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Van valaki közületek, aki ért a Photoshophoz? Kéne egy frankó logó a blogomnak, de én nem értek hozzá. Aki érez kedvet és segítene, megköszönném :)

(#10025) kmisi99


kmisi99
addikt

Készülök jelentkezni vizsgára. Debrecenbe megyek az IT szervices nél van VUE központ láttam, hogy 48 órával vizsga előtti nap kell jelentkezni. Kedden megyek. Ez esetben számít vajon, hogy mondjuk szombaton jelentkezek? Csak mert az nem munkanap aztán nem tudom hogy ez okozhat e gondot.

(#10026) FecoGee válasza kmisi99 (#10025) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Jelentkezhetsz akarmikor, akar most is. En azert nem hagynam az utolso pillanatra. Lemondani tudod 48 oraval elotte, sot at is teheted kesobbre, ha esetleg kozbe jonne valami.

[ Szerkesztve ]

(#10027) crok válasza kmisi99 (#10025) üzenetére


crok
Topikgazda

Megkérdezzem neked? ( :
Egyébként nem egzakt 48 órával előtte hanem legkésőbb 48 órával előtte ha jól emlékszem (hogy legyen 2 nap az előkészületekre, mert amúgy nem úgy megy ez.. van egy terem ahol lehet vizsgázni de nyilván az egyszerre vizsgázók száma limitált, asszem' 3 vagy 4 gép van a teremben) szóval inkább előre bookolj mint ilyen szorosan. De egyébként ezt az ITSH-s VUE admin csinálja, nem te.. Te csak szólsz hogy mennél valamikor, ők szólnak hogy jó vagy épp tele vannak és más időt kell választanod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10028) Cyber_Bird válasza crok (#10027) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

ha a vue honlapon csinalja, akkor elvileg nem az admin fogja bookolni nem?

(#10029) crok válasza Cyber_Bird (#10028) üzenetére


crok
Topikgazda

Igaz - akkor ő csinálja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10030) kmisi99 válasza crok (#10029) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen a Vue oldalán fogok regisztrálni ha megfejtem a módját. Ha egyáltalán nem gond szívesen fogadnám ha megkérdezed.

Tudom hülyeség utolsó pillanatokra hagyni, meg el lehet tolni, de én ilyen vagyok mindig.No meg most teszem azt regisztráltam volna pl 15. re aztán eltoltam volna úgyis 26.sok különbség nincs, hogy eltolom vagy akkora regisztrálok mikor már teljesen felkészültem. Kb 270 óra tanulással mögöttem remélhetőleg tudni fogom.(ICND1)

[ Szerkesztve ]

(#10031) crok válasza kmisi99 (#10030) üzenetére


crok
Topikgazda

Előre foglalj mert úgy tudják majd megmondani hogy van-e hely egyáltalán.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10032) kmisi99 válasza crok (#10031) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor teszem azt holnap foglalok időpontot keddre vue.com on akkor még lehet értesítenek, hogy nincs is hely kedden? Végül is az nem akkora gond annál jobban megtanulhatom, de remélem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10033) crok válasza kmisi99 (#10032) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, lehet hogy azt fogja mondani a vizsgahely hogy nincs hely - ez amúgy bármelyikre igaz lehet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10034) kmisi99 válasza crok (#10033) üzenetére


kmisi99
addikt

Na majd akkor holnap délelőtt meglesem, hogy mi a helyzet. Rosszabb esetben is max felmegyek BP re ha ott van időpont úgyis mennék a héten.

(#10035) józsi9995 válasza kmisi99 (#10034) üzenetére


józsi9995
tag

Attól függetlenül, hogy kedden és pénteken lehet elméletileg vizsgázni, még nem biztos, hogy ténylegesen lehet. Én egy héttel előtte akartam foglalni helyet, de aztán a VUE-n kiderült, hogy már nincs rá lehetőség. Gondolom ez a helyzet fokozottan igaz, minél korábban akarsz foglalni, mert nem csak Cisco vizsga van ott és nem túl nagy a terem.

(#10036) kmisi99 válasza józsi9995 (#10035) üzenetére


kmisi99
addikt

Az hogy nincs hely hogy derül ki? Ki fogja írni hogy arra a napra már nem tudnak vizsgát biztosítani?

(#10037) Cyber_Bird válasza kmisi99 (#10036) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Elvileg foglalni sem enged mar aznapra, ha nincs hely.

(#10038) kmisi99 válasza Cyber_Bird (#10037) üzenetére


kmisi99
addikt

Ahogy néztem csütörtökre egész sok hely volt.

Én úgy tudom +30 perc jár nem natív angol anyanyelvűeknek, de fizetés előtti periódusban ez írja.
Exam Length: 110 minutes akkor már csak 20 perc jár? Mert az alap vizsga elvileg 90 perc

Illetve a Cisco ID nál azt írja ki pending szóval függőben van, ezt azután kapom meg miután sikeres vizsgát tettem?

(#10039) kmisi99 válasza kmisi99 (#10038) üzenetére


kmisi99
addikt

Hozzá lett csapva a fél óra. így 140 perc. De attól még nem 90 percnek kellene lennie a vizsgának?
100-101: Interconnecting Cisco Networking Devices Part 1

(#10040) Methionyl válasza kmisi99 (#10038) üzenetére


Methionyl
senior tag

Szerintem még sok is lesz. Nekem 2 órám volt rá ICND1-re és mikor végeztem, feláltam, látom még 1 óra 10 bőven volt még :)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#10041) FecoGee válasza kmisi99 (#10039) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Amit ott ir az tapasztalataim szerint nem ugyanaz amit a vizsgan latsz. Nekem olyan nem volt meg, hogy a tenyleges vizsgam es a VUE-s ido ugyanannyi legyen. Valoszinuleg a VUE-s idobe beleszamoljak a regisztraciot, vagy nem tudom. A Cisco ID az elso vizsga utan keszul el.

(#10042) RogerP


RogerP
csendes tag

:)

(#10043) FeRkE


FeRkE
őstag

Ami viszont fura, hogy az Arch-ot a CCDP-hez itt csináltam Angliában, és nem kaptam plusz időt. Mondjuk nem is reklamáltam. Nem semmi vizsgakozpont volt, vagy 40 gép volt, egy padlás szerű kis zsúfolt részen...

(#10044) kmisi99 válasza FecoGee (#10041) üzenetére


kmisi99
addikt

Az én tippem szerint inkább a vizsga elején lévő kis "lenyugtató" de a vizsgába nem beleszámító kérdéseket idejét is beleszámolták.

Methionyl Tudtommal 100 kérdés van, akkor elég durván csináltad, hogy fél perc/ kérdés.

(#10045) Methionyl válasza kmisi99 (#10044) üzenetére


Methionyl
senior tag

Hát ha valóban ICND1 lesz csak (CCENT) akkor 45-50 kérdés körül lesz..
Nekem pl.: azt hiszem pont 45 volt.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#10046) józsi9995 válasza kmisi99 (#10039) üzenetére


józsi9995
tag

Szerintem még az a 15-20 perc is bele van számolva, amit a vizsga elején a kötelezők elolvasával töltesz:milyen a vizsga, milyen tipusú feladatok vannak, tudomásul vettél-e ezt-azt, stb.
A cisco honlapján van fenn egy próba, melyen lehet a feladattipusokat gyakorolni.
Jah a +30 perc jól jöhet, én nem használtam ki ICND1-n viszont a 2-n az alapidő kevés lett volna

(#10047) józsi9995 válasza kmisi99 (#10044) üzenetére


józsi9995
tag

50 körül lesz az, nekem kereken 50 volt.

(#10048) kmisi99 válasza józsi9995 (#10047) üzenetére


kmisi99
addikt

Tényleg 50 így már jobban rémlik valaki még írta, hogy kb 200db feladat közül sorsolja ki az 50db ot. Akkor ez a kb 2 óra valóban baráti lesz akkor az idő miatt annyira nem stresszezlek.

(#10049) FecoGee válasza kmisi99 (#10048) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Nekem olyan meg nem volt, hogy a plusz ido dobott volna az eredmenyemen. Ha nem tudod a valaszt, nem tudod. Ha nem erted a kerdest, fel ora mulva sem fogod tudni, az adott szo mit jelent. Mindenesetre kedves gesztus toluk a plusz ido :)

(#10050) kmisi99 válasza FecoGee (#10049) üzenetére


kmisi99
addikt

Nálam jól jön, néha nem esik le elsőre hogy mégis mit akar aztán újra el kell olvasnom, hogy mégis tényleg mire gondolt szóval sok kérdéssel sok idő veszik el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.