Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) FecoGee válasza zsolti.22 (#800) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szerintem eles kornyezetben sehol nem hasznaljak, nem tudom minek erolteti a CCO :)

[ Szerkesztve ]

(#802) zsolti.22 válasza FecoGee (#801) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Ha már van, akkor kipróbálom, de nem nagyon jutok egyről a kettőre.

Enabling RCP on your router szöveget ír, okés, konzolon nézem szépen, hogy már az rcp be is van állítva, azt viszont látás. Azt sem értem, hogy felraktam a gépemre ezt az SDM-et, ehhez ugye minimum egy JAVA kell, le is szedtem a Java 6 update 5-öt, én a böngészőben már azt írja a nyomorult, hogy Java disabled...noscript le van tiltva, más nem játszhat közbe. Kitépem az összes hajamat :D Az SDM telepítője is hülyemód leírja, hogy hogyan állítsam be a routert az SDM-hez, megtettem, és még ez sem jó neki....

Más: ez a dalfesztivál nagyon gyenge "zenéket" ad, egész sok esélyünk van döntőbe jutni :D Nesze neked 5 milliárd dolláros költségvetés ;]

Vissza a témához: egész jó dolog ez az ntp server parancs :D

[ Szerkesztve ]

(#803) FecoGee válasza zsolti.22 (#802) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Nagyon fontos a megfelelo java verzio. Anno egy orat szivtam vele. Keress ra pontosan melyik kell neki.
Ntp hogy jon ide? En is azt tanulom most.

(#804) zsolti.22 válasza FecoGee (#803) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Csak :D Untam, hogy állandóan 2002-t mutat és most már a frisset mutatja.
Na tudtam én, hogy nem lesz jó. Copy ooperation failed, örökké itt akad meg. Néztem konzolom a show file systems-szel, hogy csökken-e a terület, de abszolút nem csökkent, hát meg is lett az eredménye. Én azt olvastam, hogy ez a Java 6 upd 5 a jó hozzá. De amúgy a Javának nincs semmi köze ahhoz, hogy nem tud fájlt másolni ez a szegény. A java nem jó verziója miatt a setup is rinyálna már, a SDM másolása a routerre meg már azon túl van.

(#805) FecoGee válasza zsolti.22 (#804) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

En pc-re telepitettem csak, routerre nem.

(#806) zsolti.22 válasza FecoGee (#805) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Most is úgy próbálom, de semmi. Loading Cisco SDM, please wait, megy a homokóra és ennyi. A Java-ra továbbra is azt írja a firefoxban, hogy not enabled. De miért pont a firefoxot nyitja meg? Alapértelmezettre állítottam az exlorert, azért se azzal nyitja meg. Széttépem mindjárt.

(#807) FecoGee válasza zsolti.22 (#806) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

En anno 1,5 orat tuti szivtam vele. Utana mikor elindult akkor meg a router nem tudta azokat a feature-ket amit akartam :-D

(#808) zsolti.22 válasza FecoGee (#807) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Ez már csak böngészőkkel való szívás: a firefox örökké not enabledet ír a Java-ra, még akkor is, ha a bővítményekben engedélyezem. Explorer, mily meglepő, Enabledet ír Java-ra, de nem nyitja meg azt az előugró ablakot, amit a firefox igen. Most gyűlölöm mind a kettő böngészőt :D

Győzött az Explorer, ennyit a firefoxról...sikerült :D

[ Szerkesztve ]

(#809) tusi_ válasza zsolti.22 (#808) üzenetére


tusi_
addikt

ip http server vagy ip http secure server parancs megvolt?
Java-ból egy régebbit kell keresni, mert az advanced tools nem nyíilik meg az 5-6 os javakkal.

Egyszer versenyeztünk egy haverral, ki csinálja meg hamarabb a konfigot. Én már neteztem, amikor ő még a nathoz írta az acl-t sdm-ben :D

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#810) zsolti.22 válasza tusi_ (#809) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Köszi a segítő szándékot, de a telepítőben a HELP ogmbra kattintva lépésről lépésre leírja, hogy mit hogyan állítsak be, de még ez előtt, mert ugye a telepítéshez már kell a Java 6 Update 5, anélkül idáig sem jutok el.
Miután nem akarta a SDM-met felrakni a routerre, akkor ott befejeztem ezt, és inkább a gépről indítottam el. Beírtam a router címét, ahova kell, és Launch. Itt az volt csak a baj, hogy mindig a firefoxot nyitotta meg, akárhogy is állítottam explorert alapértelmezettként. Úgy cseleztem ki az egészet, hogy a firefoxból kimásoltam a linket az explorerbe és ott már jó volt minden. Ott bukott a firefox mutatványa, hogy ez megint ActiceX vezérlős dolog, ami legjobb tudomásom szerint explorerben van csak meg.

Ugyanez a baj egy másik dologgal, az Outlook Web Access-szel, mert ott is csak Explorer alól van S/MIME. Nem értem, hogy a FF miért nem csinálja ezt meg magának a mostani verzióiban, amikor majdhogynem naponta új verziót adnak ki, vagy valami alternatív megoldást kereshetnének rá.

(#811) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Jól olvasom, hogy ez lesz az a CCNA Security, amire várnak egyesek?

(#812) f_sanyee válasza zsolti.22 (#811) üzenetére


f_sanyee
senior tag

igen.
Pub. Date: July 06, 2012 (Estimated)

(#813) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

CCIE R&S-re készülőknek itt egy 8 órás video seminar a Performance Routingról (PfR), a híres CCIE training cégtől, az Internetwork Expert-től:

[link]

(#814) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Maradok a könyvnél, nehéz érteni. (nekem)

(#815) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

CCIE Lab tippek a május 30-án sugárzott vSeminarban!

FREE vSeminars! Wednesday, May 30th, 2012 and Friday, June 1st, 2012. Instructed by 5xCCIE #2210, Brian Dennis
http://www.ine.com/resources/

Click for more info below >>

Wednesday, May 30th, 2012
... Instructed by 5xCCIE #2210, Brian Dennis

Course Topic:
How to Prepare for the CCIE Routing & Switching Lab Exam!
In this vSeminar Brian Dennis be reviewing the proper techniques to prepare for the CCIE R&S lab exam.

Commencing at 10:00AM PST US / GMT -7 Hours.

Friday, June 1st, 2012
Instructed by 5xCCIE #2210, Brian Dennis

Course Topic:
CCIE Routing & Switching Lab Troubleshooting
In this vSeminar Brian Dennis will be reviewing one of our new troubleshooting labs and troubleshooting racks.

Commencing at 10:00AM PST US / GMT -7 Hours.

SIGN UP HERE to the FREE vSeminar Email List to receive announcements and friendly reminders of upcoming free vSeminars!
http://eepurl.com/jZNCT

(#816) zsolti.22 válasza FecoGee (#815) üzenetére


zsolti.22
senior tag

El tudod nekem magyarázni a distribute-list alkalmazását, amikor route-map-pal akarjuk létrehozni az útvonalszűrést? Jól értettem meg a könyvből, hogy kell hozzá prefix-list, amiben permit-tel vannak meghatározva a kiszűrendő útvonalak, majd egy route-map paranccsal hivatkozva a prefix-list nevére deny-jal szerepel. Ez így működik? Mert a prefix-list és az ACL-es szűrést nem volna nehéz megjegyezni, de ez csak azért is más :D

(#817) FecoGee válasza zsolti.22 (#816) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Amit szurni akarsz arra permit a prefix listaban, majd a route mapnel deny es a vegen permit 0.0.0.0 le 32

Szerintem jol erted!

[ Szerkesztve ]

(#818) zsolti.22 válasza FecoGee (#817) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Mármint a prefix-list végére a permit 0.0.0.0/0 le 32 (kihagytad a /0-t). A route-mapnál úgy engedélyezhetem a "minden mást", hogy nem írom az utolsó sorba, hogy match. Akkor jól értettem :)

(#819) FecoGee válasza zsolti.22 (#818) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Bocs, kimaradt a /0 :-).
Igen: route-map test permit 20 mondjuk, es nincs alatta mas. Ezzel felulirod az implicit deny-t.

(#820) zsolti.22 válasza FecoGee (#819) üzenetére


zsolti.22
senior tag

És miután mindezt megtanultad, a következő fejezetben írja a könyv, hogy minek szűrnél így Update csomagokat, ha lehet útvonalösszegezni is :D Kisebb irányítótábla, kevesebb konfigbejegyzés... :K

(#821) f_sanyee válasza zsolti.22 (#820) üzenetére


f_sanyee
senior tag

azert route map nemcsak erre jo... :)

(#822) zsolti.22 válasza f_sanyee (#821) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Ott még nem tartok, hogy tudjam, hogy mire jó még :P

(#823) FecoGee válasza zsolti.22 (#822) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Pl. Routing loopok szuresere, bgp weight, locl preference stb. Sok helyen hasznalhatod. Policy based routing, stb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#824) FecoGee válasza zsolti.22 (#822) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

A blogomban egyébként végig van vezetve a CCNP ROUTE (végét elnagyoltam - BGP, IPv6), de az EIGRP/OSPF rész elég részletes laborokkal van bemutatva. Link az aláírásomban, ha érdekel.

(#825) tusi_


tusi_
addikt

Most du. megjött a papirom. Nagyon igényes, tetszettős :)

:DD

eat, sleep, play, replay

(#826) FecoGee válasza tusi_ (#825) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Megy a falra :-)?

(#827) tusi_ válasza FecoGee (#826) üzenetére


tusi_
addikt

Nem, jön velem kintre :) Majd ott talán :U

Közben letoltam a CCNA security anyagát, most visszatérek a CCNP-hez. Ti már bemelegedtettek itt Zsoltival a témában, most jövök majd én is kérdésekkel :)

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#828) zsolti.22 válasza tusi_ (#827) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Nem hiszem, hogy a CCNA kint sokat ér. Azért akarok én (is) egy CCNP-t meg egy CCNA Security-t, hogy azért lássák, hogy azért felkészült a gyerek. A hátulütőm, hogy nincs diplomám - aminek amúgy sincs semmi értéke - de itthon anélkül még postára se mehetsz. Ha meg nincs akár lelkész diplomád, kitörölheted a CCNP-vel :((

Ah, annyira nem vagyok bemelegedve, de már tény, hogy 140 oldal letudva (EIGRP téma lecsukva, most jön majd az OSPF, félek tőle előre), már csak be kellene fejeznem az átmagyarítását, mert írom magyarul, úgy könnyebb emlékezni :D És ki tudja, egyszer talán kiadom könyvben magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#829) tusi_ válasza zsolti.22 (#828) üzenetére


tusi_
addikt

"Nem hiszem, hogy a CCNA kint sokat ér."

Rosszul hiszed :) Sajnos én nem tudok egész nap profik mellett dolgozi, mint FecoGee, de ezt pótolom azzal, hogy itthon gyakorlok.
Most inkább a vpn, ZBfw, cbac részére feküdtem rá és a konfigokra L2 L3-as védelmekre.
Mellette értek a Linuxhoz, windows serverekhez - ezzel nem szeretnék foglalkozni - talán ez elég lesz.
Ha most nem , akkor majd később :)

eat, sleep, play, replay

(#830) zsolti.22 válasza tusi_ (#829) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Akkor engem is tegyél a hónod alá :D Én abból indulok ki, hogy itthon semmi sem elég, kintről nincs tapasztalatom.
VPN is jobban a security részben van letaglalva, ez a ZBfw meg cbac ismeretlen számomra. Miből olvastad a security-t? A HTML-es discovery-szerű anyagból?

Örülnék, ha két tanulóként ide is megosztanánk az éppen olvasott, meg nem értett részeket a CCNP-ből :)

[ Szerkesztve ]

(#831) tusi_ válasza zsolti.22 (#830) üzenetére


tusi_
addikt

Zone-based Firewall és CBAC a cisco spi implementációja.
Ezen próbálgatom most, a vpn tunellezést, szerverek ki natolását, hogy mindenhonnan elérhető legyen, port forditással. Ez még a PT-ben is megcsinálható.
A régit olvastam, ami megvan sógornak. 700 oldal kb, kőkemény elmélet :(, de vannak érdekes részek is.
Most megyek vissza a CCNP routera. :)

eat, sleep, play, replay

(#832) f_sanyee válasza zsolti.22 (#828) üzenetére


f_sanyee
senior tag

pedig az IT epp az a terulet ahol akar diploma nelkul is ervenyesulhetsz ha van megfelelo tudasod es beszelsz angolul es meg nemetul is.

(#833) zsolti.22 válasza f_sanyee (#832) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Ez mindenképpen biztató :)

(#834) tusi_ válasza zsolti.22 (#830) üzenetére


tusi_
addikt

"Akkor engem is tegyél a hónod alá :D "

Oxa. De egy hétig nem fürdök előtte :D

eat, sleep, play, replay

(#835) zsolti.22 válasza tusi_ (#834) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Pff, tegnap volt részem ilyennel találkozni, szabályosan tolt el magától (pedig volt vagy 5 méterre tőlem), irdatlanul mocskosbüdös volt. :O

Míg visszamegyek olvasgatni, mire is való egy 3. rétegű switch? Eddig sehol se olvastam róla, hogy mivel jobb, mint egy 2. rétegbeli. Gondolom az IP-t is kezeli már, irányíthatja a forgalmat, de inkább okosabbak válaszoljanak :D

(#836) FecoGee válasza zsolti.22 (#835) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Tud route-olni. Olcsobb mint a router. Tud CEF-et igy gyorsan route-l.

(#837) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

A dhcp packet walks into a bar and asks for a beer. Bartender says , “here, but I’ll need that back in an hour!”

An LSA Type 2 packet walks into a bar and asks for a beer. Bartender say’s “here, but don’t leave the area with it

An IPv6 packet walks into a bar. Nobody talks to him.

A tcp packet walks in to a bar and says “I want a beer”, barman says “you want a beer?” and tcp packet says “yes, a beer”

Q. How do you catch an Ether Bunny.
A. With an Ethernet

Q. What did the OSPF router say to the other OSPF router ?
A. Hello. Hello. Hello. Hello. Hello. Hello. Hello. Hello.

Five routers walk into a bar. Who gets the car keys? The Designated Router. 
Ez igen jo:
An IPv4 address space walks into a bar: “A strong CIDR please. I’m exhausted

(#838) zsolti.22 válasza FecoGee (#837) üzenetére


zsolti.22
senior tag

A multicast packet walks into a bar
and leaves by four different exits at the same time

IP packet with TTL=1 arrives at bar.
Bartender: “Sorry, can’t let you leave…and you don’t get any beer either…”

(#839) tusi_


tusi_
addikt

Két informatikus beszélget.
- Tudod hány csaj van a koliban?
- 1024!
- Biztos??
- Ja. 2 a 10-en.

eat, sleep, play, replay

(#840) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Olcsóság van! Most tessék CCNP könyveket venni!!!!

Itt

(#841) bugizozi válasza zsolti.22 (#840) üzenetére


bugizozi
őstag

A szállítási költségről lehet valamit tudni, vagy csak én nem látom?! :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#842) Ygg válasza FecoGee (#837) üzenetére


Ygg
senior tag

Nagyon jók!

(#843) zsolti.22 válasza bugizozi (#841) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Könyvmennyiségtől függ, ha jól tudom. Én kipróbálgattam, egy db CCNP könyv költsége 25$, kettőé, 35$, és a három könyv költsége 45$. Úgyhogy tényleg csak 3-től éri meg megvenni a dolgokat. Nekem a Switch meg a TSHOOT kellene, de úgy nincs 50%, a 3. a CCNA Security lenne, de az még nincsen, úgyhogy buktavári.

(#844) Tsory válasza zsolti.22 (#843) üzenetére


Tsory
tag

Akkor inkább Amazon.

TShoot 39,99 USD
Switch 37,79 USD
CCNA Sec 29,99 USD

Nekem eddig 3 könyvet 14-16 USD körül hoztak meg. Így 123,77 a 3 könyv. Cisco Press-szel számolva 30+30+25+45=130 USD, ha tényleg 45 USD a szállítási költség és a CCNA Sec-et odaadnák 25 USD-ért.

(#845) f_sanyee válasza zsolti.22 (#843) üzenetére


f_sanyee
senior tag

$45 nevetseges. amazonrol megreneled a ccnp libraryt ami tartalmazza mind a 3 konyvet, az olcsobb. az kerul ~75 fontba.

(#846) zsolti.22 válasza f_sanyee (#845) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Amazon mondja, hogy: We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order.

3 könyv, egy helyre rendelése ennyire bonyolult lenne?

itt

[ Szerkesztve ]

(#847) f_sanyee válasza zsolti.22 (#846) üzenetére


f_sanyee
senior tag

lehet uk-bol kene rendelend.

(#848) Tsory válasza zsolti.22 (#846) üzenetére


Tsory
tag

Hát ez érdekes. Én kétszer rendeltem eddig az amazom.com-ról, mert olcsóbb volt mint a uk, és minden gond nélkül megjött. Legutóbbi pl. ez: "CCNP Routing and Switching Official Certification Library (Exams 642-902, 642-813, 642-832) (Certification Guide Series)"
Odom, Wendell; Hardcover;

Shipping Method: Standard International Shipping
Items: $100.79
Shipping & Handling: $13.98
------
Total Before Tax: $114.77
Estimated Tax To Be Collected: $0.00
------
Order Total: $114.77

Most látom, hogy te kiválasztottad a legolcsóbb megoldást, ahol más az eladó: new_books_today. A 37,79-esből biztosan szállítanak ide is (CCNP Switch).

[ Szerkesztve ]

(#849) zsolti.22 válasza Tsory (#848) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Volt még olyan is, hogy CCNP SWITCH Hardcover 2010 (ez a normál 37 $), meg Hardcover 2011, ami már 70$ körüli, észrevételem annyi, hogy a könyv borítása zöld helyett fekete. Aztán hogy ezért a fekete festékért elkérnek 40 $-t, az megint érdekes. Nekem zöld borítású van (ROUTE), 2011. márciusi nyomtatás, 4. kiadás, és az ISBN-je is más. Úgyhogy inkább a ciscopress.com-ról nézem ki az ISBN-t és azt írom az amazonba, úgy tuti nem csalódok sem forintilag, sem tartalmilag :K

Ezzel spóroltál vagy 12000 HUF-ot, mintha itthon vetted volna (215 körüli USD árfolyamon).

[ Szerkesztve ]

(#850) Tsory válasza zsolti.22 (#849) üzenetére


Tsory
tag

Ha erről beszélünk, akkor ebből még nem láttam 2011-es kiadást: CCNP SWITCH 642-813 Official Certification Guide (Exam Certification Guide). Persze érdemes mindent ellenőrizni a kiadónál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.