Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) #41133696 válasza Razim K. (#5900) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia

Most vagy nem kérdezett rá, vagy már nem emlékszem , de így volt beállítva, most néztem meg :

Azóta átállítottam, de a többi is egyedi-n van. Telepítéskor eleve mindenből a maximális biztonságot választottam amire csak rákérdezett.

A Skype jól van például így ?

(#5902) #41133696 válasza #41133696 (#5901) üzenetére


#41133696
törölt tag

Második kép korrekció utána :) Skype-nak megbízható minősítést érdemes kiválasztani?

Szerk : Kieget használok, de ezek mindegyik Windows 7 alatt is megvan, és ott nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

(#5903) #41133696


#41133696
törölt tag

Mivel szerkesztési idő letelt : Hol lehet áttekinteni az összes alkalmazási szabályt, hogy utólag a korrekciót elvégezzem ha szükséges? Mert amint az látható az iménti képen, abban az ablakban csak pár alkalmazás látható.

(#5904) #41133696


#41133696
törölt tag

Na szerencsére fényképezgettem szokás szerint és a Skype -ot is megörökítettem :)

IItt csak két dolgot jelöltem be, azt , hogy engedélyezze és azt, hogy jegyezze meg a választásomat. Egyébként a Chrome azóta megjavult úgy tűnik.

(#5905) Razim K. válasza #41133696 (#5901) üzenetére


Razim K.
tag

A webböngészőt egyediről rakd át predefiniált és webböngésző beállításra.

A skype pedig nálam így néz ki:

festett jelölések értelmezése:
narancs= a SKYPE portja (ez saját,a skype beállításaiban találod)

kék=én egy router-modem combo mögött vagyok,ezek a beállítások ahhoz tartoznak
zöld=a router-modem combo (saját) kommunikációs portja
(ezekre neked nem biztos,hogy szükséged van)

fekete=az a törvény,amivel a COMODO azt az értelmezést kapja,hogy "minden egyéb kérés tiltása-naplózása" Ezt úgy éred el,ha megalkottad a szabályokat a végére ezt szúrod be:
tilt
ki-be,
forrás,cél,ip >>bármi
tűzfal naplózáshoz pipa

__________________

Ez pedig tapasztalat:
Hogy könnyedén megértsd a COMODO beállításait és könnyebben személyre szabhasd,így állítsd be a tűzfal viselkedését:

egyedi
szabályok...biztonségos akl..... pipa
ipv6...pipa
riasztás sűrű (megjegyzi és mutatja a potokat is! )
ICS szerver kivételével minden más pipa(...persze ez is pipa,ha átjáró vagy,stb...)
speckónál is minden pipa...

Ha így használod,sokkal egyszerűbb lesz személyre szabnod.

(#5906) #41133696 válasza Razim K. (#5905) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kösz beállítottam :R

Így már ugrik az Explorerre is , CLT -t megint lefuttattam maximális pontszám.

Az AV részével kapcsolatban szeretnék kérdezni :

Alapból a heurisztikus vizsgálat alacsonyra van beállítva . Érdemes e fentebb tornászni?

Ugyanez igaz a kézi és az ütemezett vizsgálatra + ki van kapcsolva a felhő alapú vizsgálat engedélyezése. Gondolom célszerű bekapcsolni , a Rootkit keresés engedélyezésével együtt.

A Skype brutális mennyiségű portot nyit :Y

(#5907) L7wy válasza #41133696 (#5906) üzenetére


L7wy
őstag

Volt egy tesztvideó valahol youtuben, pár száz vírussal. Még alacsony heurisztikán volt, kevesebbet talált jóval, miután közepesre majd erősre tette sokkal több vírust fogott meg, persze gondolom növekszik a FP szám is így. Ha megtalálom a vidit, belinkelem.
mod:
1.
2.
3.
az első videóról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5908) #41133696 válasza #41133696 (#5906) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Skype már a frászt hozta rám, rengeteget kellett klikkelgetni, így amikor meguntam, léptem egy merészet, és beállítottam megbízható alkalmazásnak. Azóta Skype oldaláról csend van :)

Firefoxot elindítottam ,beállítottam neki, hogy webböngésző azzal sincs gond.

(#5909) #41133696 válasza L7wy (#5907) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, fel is húztam a kézi is meg az ütemezettet is :R

(#5910) L7wy válasza #41133696 (#5909) üzenetére


L7wy
őstag

Amúgy a leírtak nem annyira helyesek xD Kicsit csalt az emlékezetem, OFF és LOW heurisztika között volt ez a nagy különbség. :D Valamiért úgy maradt meg bennem h a 3 heurisztikus szintet nézte és h nem volt OFF a tesztben :D

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5911) Razim K. válasza #41133696 (#5908) üzenetére


Razim K.
tag

A skypera mutattam egy képet,az szerint állítsd be,s nem lesz ennyi szabály hozzá és biztonságos is:)
(a router-modem combos rész pedig,vagy eltér,vagy ki is marad nálad)

Az AV részében sajna nem tudok mondani semmit,ugyanis van előfizum másik antivírus progira és csodálatosan megférnek és együtt működnek...úgyhogy az előfizetett AV-t használom a COMODO tűzfallal :)
-persze ha lejár az is,akkor jöhet fel mellé az AV része is :K

[ Szerkesztve ]

(#5912) Arki válasza Pancsermeste (#5899) üzenetére


Arki
tag

Ha kikapcsolod az AV-t a telepítés idejére, akkor mindenképpen mellőzni kell az automatikus indítást/lejátszás beállításokat: ugyanis sok féreg létrehoz rejtett autorun.inf fájlt a gyökérbe és meghívja önmagát!

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#5913) #41133696 válasza Razim K. (#5911) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, egyedi házirend marad érvényben, de a sűrűről kicsit visszább kapcsoltam közepesre.

Az IPv6 szűrés itt mit takar egyébként ?

A Defense + +nál a megbízhat alkalmazásokhoz való szabálylétrehozás alapból nincs be kapcsolva. Ez érdemes bekapcsolni?

(#5914) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#5913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Az IPv6 szűrés itt mit takar egyébként ?"
Hogyhogy mit takar? Hát IPv6 szűrést... :DDD
Jelenleg IPv4 alapú IP címek vannak még, de ezek lassan(vagy nem is annyira lassan, mert idén februárban hivatalosan is kiosztásra került az utolsó szabap IPv4 tartomány...) el fognak fogyni, ezért volt szükség az IPv6-ra... Pl a W7 otthoni csoportja is IPv6-on kommunikál...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5915) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#5914) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudom, hogy elfogytak :)

Na közben rájöttem, hogy ezzel az egyedi házirend , meg sűrű - közepes riasztásokkal többet szívok mint kéne ...

Szóval alkalmazás szabályokat töröltem, visszaállítottam Biztonságos szintre, az alatta látható két rubrika bejelölve maradt , az alapértelmezés szerinti eseti -re állítottam a riasztást is. Amúgy az alkalmazás szabályok törlése egyszerűbb mint Agnitumban, CTRL+A és eltávolítás.

Szerk: Csupán annyit kell csinálnom, mivel ugye így is egyedi-ként kezeli egyik másik böngészőt, hogy azt predefiniált webböngészőnek módosítom .

[ Szerkesztve ]

(#5916) #41133696 válasza #41133696 (#5915) üzenetére


#41133696
törölt tag

Talált egy új hálózatot ,amiről nem tudom, hogy mi is lehet. Engedélyeztem, de hol lehetne ezt kideríteni, hogy ez az IP mihez is tartozik a rendszerben? Csak mert nem csatlakoztattam új dolgot.

A legalsóról van szó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5917) #41133696


#41133696
törölt tag

Újabb személyes tapasztalat.

Eddig mindig mondtam, hogy 340 / 340 bekapcsolt Sandbox mellett és Sandboxban :)

Most viszont megtapasztalatam milyen más az eredmény bekapcsolt Sandbox mellett és Sandboxon kívül :)

Aztán a Sandboxot kikapcsoltam, és Sandboxon kívül is lefutott 340 / 340 -el :)

(#5918) #41133696 válasza #41133696 (#5917) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha benne - Sandbox - sikerül, nélküle sikerül, mellette meg nem, akkor mit kellene átállítani ?

A Defense + -on belül kellene a Sandbox beállításait piszkálni?

[ Szerkesztve ]

(#5919) #41133696 válasza #41133696 (#5918) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na akkor meg is válaszolom magamnak...

Így bekapcsolt Sandbox mellett is 340/340 egyedi házirend mellett. A riasztások szintje pedig eseti.

(#5920) #41133696 válasza #41133696 (#5916) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt is megválaszolom :D A Bluetooth adapter lehet. Már amikor beírtam gondoltam rá, csak azért nem írtam le, mert a Bluetooth végig a gépre volt kötve . Arra, hogy miért csak napok múlva fedezte fel, nincs válasz :-)

(#5921) #41133696 válasza #41133696 (#5919) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ma már nem tervezem, hogy többet írok a topicba, de ezen tapasztalatok amiket itt megosztok másoknak hasznosak lehetnek.

Szóval az iménti megoldás esetében Bekapcsolt homokozó mellett, de nem a homokozóban futtatva maximálisan 340 /340 -es eredmény jön ki. Így oké is lenne .

Viszont a Core Temp -ami nincs digitálisan aláírva a fejlesztője által - nem fut .

Konklúzió .

Három megoldás van. Vagy lemondunk a Core Temp használatáról , és akkor minden oké, vagy ha nem akkor a másik kettő :

210 /340 -et produkálunk bekapcsolt alapbeállításokat tartalmazó Sandbox mellett...

vagy kikapcsoljuk a Sandboxot és akkor 340/340 -nek kell lennie, és a Core Temp is fut.

(#5922) Razim K. válasza #41133696 (#5921) üzenetére


Razim K.
tag

A bátás driverekre is így reagál,mert nincs aláírva,viszont bármi,ami nincs aláírva,azt te egyedi szabályok mellett engedélyeztetheted :)

(#5923) #41133696 válasza Razim K. (#5922) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Defense + eseményeknél hozzáadtam - jobb klikk az állomány nevén - a megbízható állományokhoz, és most Core Temp is van, Sandbox is van, Egyedi házirend is van, meg 340 / 340 -es CLT eredmény is van :)

Illetve a Defense + Feladatok lapján a Megbízható fájlok menüben is ellehet végezni a műveleteket. Köszönöm szépen a segítséget :R

(#5924) Razim K. válasza #41133696 (#5923) üzenetére


Razim K.
tag

nincs mit,inkább én köszönöm a Defense+ beállításokat! :R

ja és bétást akartam írni,de gondolom rájöttél :DD

[ Szerkesztve ]

(#5925) #41133696 válasza Razim K. (#5924) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jaja, vágtam egyből :K

(#5926) #41133696


#41133696
törölt tag

Pár nappal ezelőtt visszaállítottam Comodo DNS-re a Vistás gép DNS szerverkapcsolatát.

Comodo DNS működés közben.

Most meg bizonyított is. Érdekességképpen ugyanezen gép Windows 7 -es rendszerén az OpenDSN lett ma beállítva, megnéztem vele is a linket, nem blokkolta. Szóval védelmi megoldástól függetlenül, jó ha van még egy védelmi vonal aegy biztonságos DNS közbeiktatásával létrehozva.

(#5927) L7wy válasza #41133696 (#5926) üzenetére


L7wy
őstag

Ez éppen egy téves riasztás :P

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5928) #41133696 válasza L7wy (#5927) üzenetére


#41133696
törölt tag

:D

Amúgy a WOT is nagyon ugrik rá :K

N.SW Lite.

[ Szerkesztve ]

(#5929) L7wy válasza #41133696 (#5928) üzenetére


L7wy
őstag

Hát jah, NSW szerint 2 fenyegetés van rajta, de ez egy ingyenes tárhely oldal, valami nagy ész biztos vírust töltött fel rá, de maga az oldal tiszta lehet szerintem.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5930) SLYM válasza #41133696 (#5803) üzenetére


SLYM
veterán

sandboxban futtattad, vagy anélkül a tesztet?

(#5931) #41133696 válasza SLYM (#5930) üzenetére


#41133696
törölt tag

Benne, mellette, és kivül rajta.

A Sandboxot most kikapcsoltam, mert : A LibreOffice 3.4.3-at vagy 4x kiválasztottam, hogy többet ne izolálja, hozzáadtam a Defense + eseményeknél a megbízható fájlokhoz, mégis bevágta a homokozóba.

A homokozó nélkül elvagyok. Persze bekapcsolhatnám a homokozót úgy, hogy az automatikus telepítő/ frissítő felismerés és sandboxon kívül helyezés be van kapcsolva, de akkor CLT-n nem éri el a 340 -et nálam.

Szóval homokozó nélkül marad, és így 340 -et ér el. Amúgy ha a CLT -t homokozóban futtatjuk mindig 340 -et ért el nálam :)

(#5932) vv5204


vv5204
senior tag

Oké, hogy beta, de ez memória fogyasztás elfogadhatatlan!! :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#5933) Razim K. válasza vv5204 (#5932) üzenetére


Razim K.
tag

Az így komoly :DDD

...és keresés közben,vagy alapból?

(#5934) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Kiexportáltam a három profil közül az aktív-ot amit használok, azaz a proactive -ot. Ez azt jelenti, hogy ha egy új windows telepítés ideje eljön, ezt vissza importálva : valamennyi alkalmazás szabály, és általam végzett beállítás, e szerint állítódik vissza a biztonsági mentés idejét tükröző állapotra ugye ?

(#5935) vv5204 válasza Razim K. (#5933) üzenetére


vv5204
senior tag

Adatbázis frissítés közben. :DDD

(#5936) Razim K. válasza vv5204 (#5935) üzenetére


Razim K.
tag

jaaaaa.....
-talán bétás is...akkor még reális :DDD

(#5937) Razim K. válasza #41133696 (#5934) üzenetére


Razim K.
tag

Szeva :)

jó kérdés,de szerintem igen.

(#5938) fcc


fcc
aktív tag

Egy hete ujra telepítettem a comodot. De még mindig kérdezősködik, olyan alkalmazásoknál is amiket tudom, 100%-ra, hogy már engedélyeztem neki. Mi a fenét lehet vele csinálni? :(((

(#5939) blattida válasza fcc (#5938) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a konfigot nem mentetted el az újratelepítés előtt, majd nem importáltad be és aktiváltad, akkor nem is jegyezte meg a szabályokat, valamint, ha nem jelölted be a válasz megjegyzése opciót a klikkelésekkor, akkor megint csak nem jegyzi meg a választásaidat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5940) fcc válasza blattida (#5939) üzenetére


fcc
aktív tag

Az elmentést "ügyesen" elfelejtettem. A válasz megjegyzése be van pipálva. Mégis kérdez eddig már használt progiknál is, ismét. :(

(#5941) fcc válasza fcc (#5940) üzenetére


fcc
aktív tag

A comodo könyvtárban nincs olyan file, ami tartalmazza a konfigurációt? :F

(#5942) blattida válasza fcc (#5941) üzenetére


blattida
nagyúr

A cfgx kiterjesztésűek a konfigurációs fájlok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5943) canniball


canniball
nagyúr

Felraktam W7-re a CIS-t, utána a következő problémáim akadtak:

1. nem tudok csatlakozni a hálózati meghajtóhoz (a másik gép megosztott mappájához).
Ha kikapcsolom a(z amúgy tanuló módra állított) tűzfalat akkor csatlakozik, utána vissza is kapcsolhatom akkor is rendben van, de a gép következő újraindításánál megint elérhetetlen. Az internet elérésével nincs probléma.

2. a Netmeter (hálózatfigyelő progi) azt mondja Nothing to monitor és nem látja a hálózati forgalmat.
A Tűzfal és a Defense+ tanuló módra állítva, ha kikapcsolom őket az sem segít.

3. a Defense+ egyfolytában blokkolja a SetPoint.exe-t (Logitech prog.); mondom neki hogy biztonságos, válaszolja hogy OK, ott is van a biztonságos programok között (már nem is egyszer) mégis ezzel van tele a Defense+ események.

Hogy tudnám ezeket kiküszöbölni?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5944) blattida válasza canniball (#5943) üzenetére


blattida
nagyúr

1. A megosztást engedélyezted a cis értesítő ablakán?

2. Lásd egyes pont.

3. Add hozzá a D+ végrehajtás vezérlés részében a mellőzöttekhez a setpoint.exe-t.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5945) #41133696 válasza Razim K. (#5937) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, köszi :R

(#5946) canniball válasza blattida (#5944) üzenetére


canniball
nagyúr

1., 2. Ilyen nem volt, vagy legalábbis nem emlékszem. Telepítés után érzékelte a helyi hálózatot (vagy mit), mondtam neki OK, azóta net van de helyi háló csak tűzfal ki-bekapcsolás után.
3. A Shellcode befecskendezés-re gondolsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5947) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#5946) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

canniball mester, ilyen időskori elbutulás, emlékezetzavar stb tüneteket produkálsz? :DDD [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5948) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#5947) üzenetére


canniball
nagyúr

Az a helyzet főnök úr hogy anno nem erre a gépre telepítettem és akkor egyrészt az nem tudott kommunikálni kifelé, másrészt kívülről sem lehetett csatlakozni hozzá. Most egy másik gépre telepítettem, az akkoriakból tanulva nem ugrottam át azt a bizonyos kérdést így azzal nincs is gond hogy tudjak netezni, csak épp az imént vázolt probléma állott elő. Ami ha nem tévedek más jellegű mint az akkori. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5949) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#5948) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legalább 2x kellett, hogy kérdezzen, mert a net és a lan hálózat 2 hálózat, ezért gondoltam, hogy esetleg nem mindkét esetben pipáltad be, amit kell...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5950) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#5949) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak egyszer kérdezett. Végül is megint a törlést alkalmaztam amit korábban is javasoltál, a hálózat ismételt felismerésénél pedig bejelöltem hogy a gép ne legyen rejtett a hálózaton így megszűnt a hálózati meghajtós probléma. Nem értem az okát, hiszen hogy ő rejtett attól még egy másik nem rejtett géphez elvileg kéne tudjon csatlakozni, de a lényeg hogy működik.

A NetMeter viszont továbbra sem látja a háló(kártyá)t.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.