Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#1101) Azoth01


Azoth01
csendes újonc

Biztos volt már szó róla, de mi a különbség a hi8 és a vi8 között? :)

(#1102) ufonauta válasza nimfas (#1100) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Oszt nem titok. :)
Máshol is kint van nyilvánosban.

[ Szerkesztve ]

(#1104) kajo6 válasza PeACeY26 (#1103) üzenetére


kajo6
csendes tag

tedd a kosárba, ott már 38 della lesz az ára

(#1106) martin555 válasza PeACeY26 (#1105) üzenetére


martin555
aktív tag

chuwi vi8-on azt veszem észre hogy android alatt csak sípol a hangszóró, ha játék vagy média lejátszás van.

tipp valakinek erre?

ja és, a "GOOGLE" app letörölhető v fagyasztható (rootoltam) tudjátok a legfelső kereső rublika? az csak egy widget? nem hülyül be a gép tőle?

azért kérdem mert úgy látom mintha a "desktop" nem terjedne ki arra a részre.

üdv

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1107) thedarkfox


thedarkfox
senior tag

Megjött az új antutu v6 :))

(Bár tudom nemsokat jelent de azért tetszik! :DD )
Hi8

(#1108) icecave


icecave
nagyúr

Hát, Geekbuying-ról ne rendeljen senki, akinek sürgős.... rendeltem eredeti tokot a hi8-hoz pont egy hete, de azóta is processing, pedig raktáron van. Mondjuk nem tudom, mire fogom feltenni, mert hi8-am már nincs, de hát van ez így néha.

(#1109) Janaboy válasza icecave (#1108) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem rendelünk, b*zi banda :)

Janaboy

(#1110) icecave válasza Janaboy (#1109) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát de én ezt nem tudtam :D Mindegy, nem sürgős, mire ideér, lehet addigra megint HI8-am lesz valami 20.000 mAh-s power bankkal ;]

Mivel mostmár próbáltam mindkettőt (Hi8 vs. VI10), ha ismét kellene, előbbit választanám, még a baromi szűk akkuidő ellenére is.

(#1111) kirkri válasza icecave (#1110) üzenetére


kirkri
addikt

Ha megosztod a tapasztalatod azt megköszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1112) Elektrosokk válasza kirkri (#1111) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én asszem leírtam a másik topicban hogy nagy különbségek a kijelzőt és az akku időt leszámítva nincsenek, a Vi10-nél olyan benyomásom volt hogy összeségében egy jobb készülék, de mivel Én munkára is használom és egyébként is viszek magammal általában 1-2 holmit nekem a Vi10 nagyon nagy volt cipelgetni (vagyis lett volna, mert ajándékba vettem de aztán megkaptam ) , a Hi8 meg elképesztően jó hogy olyan kicsi és könnyű... egy jó tok kell hozzá meg tényleg egy brutál power bank :D

meg szerintem valami speckó töltő kéne hozzá, mert lassabban tölt fel mint egy Vi10 :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1113) Janaboy válasza icecave (#1110) üzenetére


Janaboy
veterán

Ne felejtsük el, hogy mennyire piti pénzes tabletről beszélünk..a vi10prot egy ismerősnek rendeltem a hi8-at keresztlányok kapják karira, vhogy érzetre nekem is sokkal jobban bejött a hi8, könnyebb, vhogy kézre állóbb, amúgy ha használt sem riaszt el, bár árban azért magasabb keress egy Sony Tablet Z-t (az csak android) én azt használom tabként és nagyon szeretem!

Janaboy

(#1114) Dyde válasza kirkri (#1111) üzenetére


Dyde
aktív tag

Nekem is volt mind2 készülék. Először én is hi8al kezdtem aztán akció keretén belül mikor megláttam a vi10et 97 dollárért muszáj volt megvennem :DDD
Sok különbség nincs a két készülék között, hardver ugyanaz, összeszerelés mind2nél elég jó. Dönteni kell kinek mi a fontosabb...
Hi8
pro: fullHD kijelző, kompakt méret (sztem ez a tökéletes tabletnek, ezt még kézben is kellemes használni)
kontra: elég gyenge akksi
Vi10
pro: 2 db normál USB, nagyon jó akksi (dupla akkora 8000 mAh)
kontra: "csak" 1366x768 (sztem bőven elég), nagy méret (ami egyeseknek lehet pro is, sztem ezt már kézben nagyon nehéz használni, ehhez inkább bill-űs tok kell és egér, windowst használva tökéletes.

Összegzés: Én eladtam a hi8at, és most a vi10 van, de nem tudom eldönteni még most sem h jó döntés volt-e. Az akksi a kicsiben nagyon zavaró, itt viszont a méret már majdnem túl nagy. Ha lenne aranyközépút.... :)

(#1115) Elektrosokk válasza Dyde (#1114) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ja, hi8 8000-es akkuval 2 usb meg micro hdmi. 64GB . tuti venném :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1116) adabra


adabra
senior tag

Hi8-ból milyen SoT (screen on time) hozható ki androidon? Átlagos használatra gondolok (net, hírolvasás, 1-2 youtube, semmi "brutál" játék)

(#1117) nimfas válasza Dyde (#1114) üzenetére


nimfas
addikt

Én a gyereknek vettem a hi8-at kocsiban fejtámlára mesét nézni. Arra pont jó.
Van egy MiPad ahhoz mérten nagyon gagyi, jó árban is fele. Tegra K1, 2/32GB

(#1118) ziyan


ziyan
tag

No, és is beszálltam a klubba, hétfőn rendeltem egy hi8-at tinydeal-ről, mára meg is jött :) nekem viszont Androidra egyáltalán nincs szükségem, jobban örülnék, ha a számára fenntartott tárhely is a Windows-é lenne - meg lehet ezt valahogyan oldani újratelepítés nélkül (még nincs hubom :D )? A lemezkezelőben látok egy 1 és 7 gb-os RAW partíciót, jól sejtem, hogy az az Android system és data partíciója, amiket letörölhetek? Csinált már valaki ilyet? :)

(#1119) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
A töltés kozbeni ledvillogást el lehet valahogy tüntetni?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1120) sicc33


sicc33
aktív tag

Mi lehet az oka, hogy chrome alol nem tudok bejelentkezni a forumba, gyari bongeszovel meg igen?

(#1121) NGA válasza cikasz (#1119) üzenetére


NGA
addikt

Persze. Szigetelőszalag darab :-)

(#1122) cikasz válasza NGA (#1121) üzenetére


cikasz
őstag

╭∩╮(-_-)╭∩╮ :DDD :D

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1123) M0Dair válasza ziyan (#1118) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Dettó ledaráltam androidot mert csak Win-t használok. Igen, lemezkezelőből gyaluld le a kis partíciókat, Egy EFI marad meg egy 450-es helyreállító plusz a Win. A többi mehet. Egyébként a helyreállításit nem is engedné, tehát kárt nem tehetsz. Ha pedig végeztél kiterjeszted az üres helyet a Win partira és kész is. És üdv a "klubban", használd egészséggel! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1124) cikasz válasza M0Dair (#1123) üzenetére


cikasz
őstag

Érdekes, hogy ha meg a winfost akarja az ember leszedni akkor kis túlzással mintha a nasa-hoz akarnál betörni ! :DDD

Amúgy ha aktiváltam a windózt már akkor lehet valahogy alapállapotba hozni ha elakarnám adni?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1125) M0Dair válasza cikasz (#1124) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Nem nehéz az sem. Win helyreállító menü, parancssor és saját maga alól kiszedtem partíciókat ha csak android kellett. Jaja, van visszaállítás már ha Win tisztulásra gondolsz alaphelyzetbe állítható pár klikkel. Na mire ezt megírtam csuvi érintőjével :DDD

(#1126) cikasz válasza M0Dair (#1125) üzenetére


cikasz
őstag

Ami leírást linkeltek lentebb oda usb hub kell meg billentyűzet meg egér meg boot pendrive ha a winfost akarom eltüntetni! :(

Bár mondjuk az aggasztó akkuidő miatt (meg az a villogás sem tetszik töltés alatt) inkább egy Vi10 lenne jobb ezt meg eladni...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1127) skristof


skristof
tag

na, megjött nekem is a mütyür.

tényleg jól jönne egy topik összefoglaló most, hogy ne kelljen mazsolázgatnom :DD

(#1128) atala


atala
addikt

Olyan hibája van a készüléknek, hogy ha android alatt bedugok egy fülhallgatót, akkor meghülyül a gép. Feldobja a google keresőt, bekapcsolja a mikrofonos beszéd keresőt. Elindítja magától a zenelejátszót.
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Win10 alatt nincs gond.
Lehet, hogy akkor szoftveres hibája lesz? Vagy csak a win10 alatt nem kavar be egy esetleges érintkezési hiba?

(#1129) azbest válasza atala (#1128) üzenetére


azbest
félisten

volt már róla szó, headsetnek ismeri fel - tévesen - és ezért nem létező gomb nyomogatását hiszi. Látszik az ikonból, hogy headset vagy füles lett a felismerésből. Jobbat nem tudtam rá, mint hogy 2-3 próbálkozást tenni bedugásra, mire jól felismeri.

(#1130) atala válasza azbest (#1129) üzenetére


atala
addikt

Az a baj, hogy a lányom használja. Jó lenne, ha rendesen működne. Akkor ezek szerint szoftveres probléma?
Tudom esetleg valahogyan frissíteni az androidot? A gyártó oldalán nincs fent szoftver.

(#1131) Savageboy válasza atala (#1128) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#1132) atala válasza Savageboy (#1131) üzenetére


atala
addikt

Sajnos nem tudok angolul. :O

(#1133) atala válasza azbest (#1129) üzenetére


atala
addikt

Nekem 20-ból egyszer ismeri fel jól.
Még azon gondolkodtam, hogy a bluetooth fülessel működik-e a tablet?

(#1134) gps76 válasza sicc33 (#1120) üzenetére


gps76
őstag

Ha droidon próbáltad a chrome-ot kapcsold ki az adatforgalom csökkentőt.

(#1135) sicc33 válasza gps76 (#1134) üzenetére


sicc33
aktív tag

Igen ott. A chrome-ban kell kikapcsolni vagy a rendszerben.

(#1136) IpiBcsi


IpiBcsi
tag

Kedves Fórumtársak! Van valaki, aki már felrakta a Remix OS-t és nagy megelégedéssel használja? Gondolkozom, hogy felrakom, mert azt írják, a KItkat-nél egy kicsit jobban van optimalizálva.

(#1137) sicc33 válasza gps76 (#1134) üzenetére


sicc33
aktív tag

Koszi a tippet. Jo lett :) !

(#1138) krystman


krystman
őstag

Nekem is ilyen Hi8 volt. Szerintem aki meg akarja őrizni a Hi8 tulajdonságát, de mégis nagyobb tabletet akar, az ne Vi10 ben gondolkodjon, ha nem inkább egy 9,7" tabletben. A Vi10 még ott rossz, hogy az 16:9 es, még a Hi8 16:10 es kijelzővel van. Nem, hogy nagyobb a Vi10, ha nem laposabb is ez által. Én sokat gondolkoztam mi lenne a jó, és a 9,7 es 4:3 tablet magasan jobb választás, és kényelmes nagyon a használata. Igazából csak filmeknél van előnye a 16:10 és 16:9 aránynak tableten. Böngészni meg egyenesen élvezetes a 4:3 kijelzőn, és van végre magassága is neki. A Hi8 kényelme is meg marad, mert szinte ugyan úgy lehet írni rajta elforgatva.

(#1139) Savageboy válasza atala (#1133) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#1132) atala: /system/usr/keylayout/baytrailaudio_Intel_MID_Audio_Jack.kl fájlban a key 256 HEADSETHOOK WAKE sort írd át key 256 FOCUS-ra, majd indítsd újra a táblagépet. (Természetesen ehhez root kell.)

(#1133) atala: Igen, működik Bluetooth fejessel a tablet.

[ Szerkesztve ]

(#1140) atala válasza Savageboy (#1075) üzenetére


atala
addikt

Erről a root-ról tudnál valami egyszerű leírást eszközölni?
Addig megcsináltam, hogy felraktam a drivereket.
Utána mit kell csinálni? Mikor kell a tabot csatlakoztatni? Mikor kell indítani a programot? Ha jól sejtem akkor ezt kell indítani: (3 Root-tablette-chinoise.net)

(#1141) atala válasza Savageboy (#1139) üzenetére


atala
addikt

Köszi, mindent megcsináltam. Sikerült a root is, és a fájl átnevezése. :C
Most már jó a fejhallgató is. :R

(#1142) IpiBcsi


IpiBcsi
tag

Na, Janaboy leírása alapján feltelepítettem a Remix OS-t. Minden szép és jó, három apró problémám van:
- nincs switch lehetőség, csak Reboot és Off,
- nincs magyar nyelv, csak angol és kínai,
- nekem az ábrázata nem nagyon jön be, próbáltam más launcherekkel (Nova, Google) de azt írja, hogy idegen launcherrel nem hajlandó működni.
Ha valaki esetleg tudna megoldást, nagyon megköszönném.

(#1143) epeti78


epeti78
csendes tag

Üdv!
Gearbestről szeretnék rendelni egy ilyen tabletet, a karácsonyi eu raktáros termékek között ott is van, viszont a főoldalon rákeresve az eu raktár out of stock. Érdemes megrendelni, vagy csak bízni lehet benne, hogy EUból jön, és vámmentesen hozzájutok?

Köszi: Peti

(#1144) kirkri válasza epeti78 (#1143) üzenetére


kirkri
addikt

Ha az EU raktár out of stock, akkor felesleges benne bíznod, hogy onnan jön.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1145) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Csütörtök éjjel megrendeltem az akciós Vi7-ből két darabot normál szállítással. Még mind a kettő "processing". Vajon a héten megjön még? Nem mintha sürgős lenne, de melóhelyre rendeltem és remélem jövő hétfőn és kedden már nem kell dolgoznom. Ha így van akkor nem lesz itt senki. Ilyenkor a futár felhív esetleg és lehet másik címre kérni? Vagy, hogy esetleg jövőre hozza ki? Anno a HI8-at is normál szállítással rendeltem szerdán és kedden már itt is volt.

(#1146) kirkri válasza ufonauta (#1145) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt valószínűleg senki nem tudja neked megválaszolni.
De ha tudtad, hogy ennyire necces, akkor miért nem rendelted DHL-el? Az a pár százas nem sokat számított volna és ma már meg is kapod. Az enyém már a futárnál van a kocsiban.

Mondjuk a nagy sietségben én is elszúrtam, mert a Gearbest-en úgy számítják a DHL költséget, hogy egy termék 8 dollár, de ha valamit még veszel, akkor a szállítási költség lemegy 3 dollárra.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1147) ufonauta válasza kirkri (#1146) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Épp az, hogy ezek nem olyan sürgősek. Tegnap viszont rendeltem egy autós kamerát is. Nah azt DHL-el rendeltem. Mondjuk még az is ugyanebben az állapotban van.

(#1148) Tonyo


Tonyo
őstag

Valaki említette, hogy milyen jó a garancia kezelés a gearBesten.

Nem mondanám...

A második Csuvi Hi 8 ugye pixelhibákkal érkezett, aznap meg is csináltam rá a support ticketet.
Elég sokáig húzták az időt, tegnap meg is kaptam az opciókat.

1. Saját költségemen visszaküldöm a tabletet Kínába! Ha ezt sikerült 45 napon belül akkor visszaadják a pénzt és némi extra pontot amit náluk levásárolhatok.

2. Megtartom a készüléket és visszaadnak 20 dollárt, amit levásárolhatok.

3. Küldenek egy új tabletet és fizessek 56 dollárt.

Hirtelen nem is tudom melyiket válasszam :W

(#1149) Tonyo válasza Tonyo (#1148) üzenetére


Tonyo
őstag

Az első pontnál pontosítok: A pénzt, amit visszaadnak azt is csak náluk tudom felhasználni további rendeléseknél. :(

(#1150) sicc33 válasza ufonauta (#1145) üzenetére


sicc33
aktív tag

Nekem ma megjött :K

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.