Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#1201) maestro87 válasza raziel01 (#1200) üzenetére


maestro87
őstag

Tényleg, most nézem, hogy csak a 10"-okban vannak 8000mAh-ások. :(((
Akkor majd szigszalaggal ráragasztok egy powerbank-ot. ;] Vagy nem létezik power bank rögzítős tablet tok, kínaiak még nem találták ki? :)
De legjobb lenne egy ilyesmi csak kisebbe és sokkal olcsóbban,vagy snap-up-ban megcsípni egyet 10 dollárért. :D

[ Szerkesztve ]

(#1202) gps76


gps76
őstag

Nekem volt már 8"-os dual tab-om(X80h) meg most a 10-es Vi10 van és azt kell mondjam, a win8.1 meg a 10 is 10"-tól használható normálisan,egyszerűen olyan pici 8"-on minden ikon,gomb amit meg lehet nyomni,hogy nekem használhatatlan volt, 10"-on simán még desktop módban is normálisan használható. Ezért jó a hi8-on,hogy van rajta droid is, amit sokan száműznének.

[ Szerkesztve ]

(#1203) kirkri


kirkri
addikt

Elnézést az off-ért, sajnos nincs Vi7 topik, ebből a topikból viszont néhányan vettünk ilyen készüléket.

Az autóban maradt úgy ahogy volt dobozostól tegnap reggeltől mostanáig a tablet. Az imént kibontva azt vettem észre, hogy a kijelző nem egybefüggő fekete, hanem vízszintesen kb.2 centis távolságokbanban az LCD csíkjai nagyon erősen kirajzolódnak. Másnak is ilyen a Vi7 kijelzője, vagy csak a hideg miatt jöttek elő a csíkok és miután felmelegszik a készülék, elmúlnak a csíkok?

21 éve a Prohardveren! ™

(#1204) marci30


marci30
tag

Sziasztok! Ma rendeltem meg ezt a csoda masinát az ebayről, ennyi pénzért nem igen találok itthon semmit jót. : pl én ilyesmit rendeltem: Chuwi HI8 Intel Quad Core Tablet PC 32GB/2GB Dual OS Windows10+Android 4.4
Jókat olvastam róla, emelet van egy asus transformerem, azt kézben fogni elég nehézkes, meg is untam, marad majd laptop módban használva, de ha tényleg ilyen amiket írnak róla az őrület. Gondolom nem lehet rá tenni 5.0 androidot meg nem is érné meg lehet, fene tudja hogy csak a külsőleg más e, vagy tényleg javított változata az android 4. Munkába járáskor majd jól fog jönni, érkezési ideje jan.5-14 között kb. Ha csak nem levél szemét lesz belőle mire ideér. Rtl sdr rádióra fogom használni, ;-)

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#1205) Janaboy válasza kirkri (#1203) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehetséges a hideg miatt, mindenképp pihentesd egy kicsit és ne kapcsold be!

Janaboy

(#1206) kajo6 válasza kirkri (#1203) üzenetére


kajo6
csendes tag

szia, ma jött meg a Vi7esem, én is ugyanezt tapasztaltam, kikapcsolt állapotban is csíkos a kijelző. ugyanolyan formában mint neked. Nem tudom hová tenni a dolgot, gyári hibás lenne a kijelző?

Pihentettem 1 órát, radiátorhoz közel, bekapcsolás előtt, szerintem nincs köze a hideghez.

[ Szerkesztve ]

(#1207) kirkri válasza kajo6 (#1206) üzenetére


kirkri
addikt

Hát ez nem jó hír. :((

21 éve a Prohardveren! ™

(#1208) kajo6 válasza kirkri (#1207) üzenetére


kajo6
csendes tag

nem hinném, hogy eltűnik, kap 1 napot még, aztán GB support :(

(#1209) Tonyo válasza kajo6 (#1208) üzenetére


Tonyo
őstag

Olvass vissza, h mire számíthatsz a supporttól..

(#1210) sicc33


sicc33
aktív tag

Tudnátok erről a csíkosságról valami képet közzétenni? Hol van pontosan ez a csíkosság? A rövidebb vagy a hosszabb oldalával párhuzamosan. Mondjuk nekem még fenn van a feliratos fólia az lehet takarja. Este megnézem. Nem lehet, hogy a gyárilag feltett fólia a rossz?

[ Szerkesztve ]

(#1211) kajo6 válasza sicc33 (#1210) üzenetére


kajo6
csendes tag


mindkét fóliát leszedtem

[ Szerkesztve ]

(#1212) kirkri válasza sicc33 (#1210) üzenetére


kirkri
addikt

Fekete háttérnél látszik, de ott nagyon. Nem fedi el a fólia.
Képzelj el egy 2. osztályos "csíkos" füzetet. Sajnos képet csak este tudok csinálni.

Érdekessége a dolognak, hogy amikor én megkaptam kedden, akkor bekapcsoltam, de nem vettem észre.
Igaz csak max. 5 percig használtam.

(#1211) kajo6: Ilyen az enyém is.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1213) Janaboy válasza kirkri (#1212) üzenetére


Janaboy
veterán

Gyanús, hogy ilyen gyenge a kijelző minősége :(

Janaboy

(#1214) kirkri válasza kirkri (#1212) üzenetére


kirkri
addikt

Eszembe jutott, hogy nekem van egy képem az érkezés utáni első bekapcsolásról és azon nem látszik csíkozás még ránagyítva sem. [link]

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1215) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Vett itt még valaki ilyen Chuwi tablet tokot? Nekem valamiért nem működik, hogy lehajtáskor-felnyitáskor a kijelzőt is ki-be kapcsolja, pedig elvileg vannak benne mágnesek.
Mondjuk a szenzor tesztelő progik is csak az akcelerométert és a fényérzékelőt látták, lehet nincs is benne érzékelő amivel működhetne a tok..?

[ Szerkesztve ]

(#1216) hardline válasza kirkri (#1203) üzenetére


hardline
senior tag

A digitizer csíkjait látod. Régebbi telefonoknál figyeltem fel a jelenségre. Általában rácsban látható.

(#1217) kirkri válasza hardline (#1216) üzenetére


kirkri
addikt

Tehát akkor ez ilyen, nem hibásat fogtam ki.
Beszéltem egy ismerősömmel, az övé is csíkos.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1218) sicc33 válasza kirkri (#1217) üzenetére


sicc33
aktív tag

Igen csíkos az enyém is. Mint feljebb írták a digitizer csíkjai azok. Régi ZTE Blade telefonomon volt látható. Mondjuk ma már nem lenne illő ilyet gyártani :N .,

Ha esetleg valaki ír a gearbestnek megosztaná a választ? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1219) azbest válasza hardline (#1216) üzenetére


azbest
félisten

Én is arra tippelek. Itt van példának a zte v967s-em kijelzőjéről egy kép, ott meg kis pötyök látszanak:

Persze, ez fényviszonyoktól és a beeső fény szögétől is függ, hogy mennyire látszik.

(#1215) Savageboy
a mágnes csak azért van, hogy amikor felcsavarod, akkor tartóként megálljon

[ Szerkesztve ]

(#1220) kajo6 válasza sicc33 (#1218) üzenetére


kajo6
csendes tag

írtam nekik, egyelőre várom a reakciót :)

(#1221) sicc33 válasza kajo6 (#1220) üzenetére


sicc33
aktív tag

:R

(#1222) sztrapi válasza nadragulya (#1175) üzenetére


sztrapi
csendes tag

Én is megszívtam a prot . A gearbest jan 6-ig jelzi az előrendelést. Én a geekbuyingon rendeltem Ott még semmi hír.

(#1223) kajo6 válasza sicc33 (#1221) üzenetére


kajo6
csendes tag

GB support válasza:
Ráállították a szakijukat az ügyre, 2-4 nap múlva keressem fel őket, addigra kivizsgálják.

(#1224) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

A win 10 frissítést jelez a tabon, volt már aki feltette ? :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1225) sicc33 válasza kajo6 (#1223) üzenetére


sicc33
aktív tag

Köszi az infót. Várjuk a fejleményeket.

(#1226) marci30 válasza sicc33 (#1225) üzenetére


marci30
tag

Remélem az enyém nem így fog járni, mindenestre ha megjön, én nem fogom buherálni windows 10el, szerintem úgy jó ahogy van, volt már régen egy hasonló kinai tabom, ki is nyirattam vele a win10el, még meg van, de be sem kapcsol azóta se. Szal én hagyni fogom, ki kapcsolom a frissítéseket, aztán egy 32 gigás sd kártya bele, és ennyi. Csak azt nem tudom hogy a standart "free shipping", a gls hozza vagy normál póstás.

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#1227) scr006 válasza Savageboy (#1215) üzenetére


scr006
tag

Hali

Nekem is ilyen van és valóban csak a hajtogatás miatt van a mágnes csak, h megalljon.

(#1228) Elektrosokk válasza marci30 (#1226) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem a Chuwi Hi8 járt így.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1229) nimfas


nimfas
addikt

Nekem is megjott a vi7, "akcióban" rendeltem. Fólia még rajta, tyúkláb nyelvet állítottam át magyarra. Foltot nem vettem észre rajta.... Eddig.

(#1230) marci30 válasza Elektrosokk (#1228) üzenetére


marci30
tag

Ja. ok.

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#1231) HPAA válasza nimfas (#1229) üzenetére


HPAA
őstag

nekem is tegnap érkezett
no azt a nyelvátállítást nem volt olyan egyszerű / de végül is sikerült
folt nekem sincs
és jól látom , hogy matt fólia an rajta ?
és neked is eu -s fejjel küldték ???

************* censored

(#1232) sicc33 válasza HPAA (#1231) üzenetére


sicc33
aktív tag

Nem folt van rajta hanem csíkok :) . EU-s töltőfejjel érkezett az enyém is.

Korábban valaki említette a lassú töltést. Rendeltem egy USB tesztert az azt mutatja, hogy 0,8 A az áramfelvétele a Hi8-nak töltéskor ( a töltő meg 2A tud - a ráírtak szerint). Igaz nem nagyon volt lemerülve. De még tesztelem.

(#1233) marci30


marci30
tag

Na, elvileg így lehet remix ost, telepíteni, ezekre a masinákra.
[link]

csak azt volna jó tudni, hogy mivel lenne gyorsabb vagy jobb, a jelenleginél amin rajta van.

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#1234) sicc33


sicc33
aktív tag

Gearbest topikban nagyon ütik szegény Vi7-et. De mégis emberek mit vártak egy 30-40 dolláros tabért!? Űrhajót :D ?

Árában kell kezelni szegénykét :B .

[ Szerkesztve ]

(#1235) Janaboy válasza marci30 (#1233) üzenetére


Janaboy
veterán

Olvass vissza..

Janaboy

(#1236) tupacamaru válasza sicc33 (#1232) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én most vettem egy átalakítót a UK töltőjéhez, és 1,3 Ampert vesz fel, amikor teljesen le van merülve.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1237) sicc33 válasza tupacamaru (#1236) üzenetére


sicc33
aktív tag

Kikapcsolt kijelző mellett 1,4-1,7 A között változik.

Azt hiszem a Vi7 megy vissza gariban. Se kép se hang, töltést nem veszi. :( . Most szomorú vagyok. Pedig hogy örültem neki.

(#1238) IpiBcsi válasza marci30 (#1233) üzenetére


IpiBcsi
tag

Én kb. egy hete használom Remix OS-sel a masinát a Windows mellett. Janaboy kollega leírása alapján telepítettem. Gyakorlatilag ugyanúgy működik, mint az eredeti Kitkat, nem gyorsabb, de nem is lassabb. Az eredeti laucher borzalmas, egy Asus Zen launchert sikerült rá felimádkozni, így már jól használható. Nincs magyar nyelv, illetve nincs switch lehetőség, amivel egy gombnyomással át tudnék menni a Windowsba. Ezt leszámítva jól megvagyok vele, egyelőre marad.

(#1239) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

64bites Windows 10 Pro 1511-et pakolt már fel erre a csodamasinára USB-ről teljes törlést követően? Ha igen, gond nélkül felment, beaktiválta magát, stb? (Most 32-es Home van rajta a droid mellett).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1240) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen chuwi hi8 tabletet tudok bármilyen módon hdmi -vel tv -re kötve, egérrel, billentyűzettel, kvázi asztali gépként használni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1241) tupacamaru válasza anorche1 (#1240) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1242) HPAA válasza anorche1 (#1240) üzenetére


HPAA
őstag

az a vi8 lenne ...

************* censored

(#1243) anorche1 válasza HPAA (#1242) üzenetére


anorche1
őstag

És mi a különbség? Mert árban kb. ugyanannyi, a felbontás ugyanúgy 1280x800, a proci és ram is ugyanaz, ugyanannyi, csak vi8 -on van hdmi?

És ezek az atom procik mennyire erősek? Ha viszik a fullhd videót és a heartstone nevű játékot (Windowson), akkor nekem tökéletes.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1244) HPAA válasza anorche1 (#1243) üzenetére


HPAA
őstag

droidon viszi , próbáltam
egyébként nagyobb akku + hdmi
viszont gyengébb kijelző

van szerencsém mind3 típushoz /vi7 vi8 hi8/ , nekem a vi8 "kedvencem"

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#1245) sicc33


sicc33
aktív tag

Srácok most vakarom a fejemet. Lehet van hővédelme ennek a drága kis Vi7-nek? Vagy mi a szösz? Vagy az Antutu fektette meg? Most meg bekapcsol. A Hi8 töltőjével nem töltötte!! A sajátjával meg megy. Mindkettő 5V - 2A.

Isten bíz nem reagált semmire. Rákötöttem a mikro USB hubot azon sem világított a led. A saját töltőjével meg elindult. De le sem volt kettyenve az akku, mert 44%-ról indult a töltés.

Most szedem elő a töltőket, samsung huawei. Most meg mindennel tölt. Komolyan agybajt kapok :W !

Ja és már írtam a GB-nek ticket-et :Y .

Lehet megijedt, hogy vissza kell utaznia :DD .

[ Szerkesztve ]

(#1246) ufonauta válasza sicc33 (#1232) üzenetére


ufonauta
aktív tag

A kettőből az egyik nekem is megjött. Csík nincs rajta. Pedig sejtem, hogy miről írtok, hisz van egy Concorde Rokee tabom is és azon van csík. Most az asszony használja, de ha hétfőn megjön a másik is, akkor azt neki adom. Annál ezerszer fürgébb. :)
Érdekesség, hogy módosítani akartam a GLS-nél a kézbesítési címet és azt mondták, hogy csak akkor tudják, ha már beérkezett Alsónémedibe. Nos tegnap este érkezett oda, de az ügyfélszolgálat csak este 8-ig van, így hétfőn módosíthatom a címet reggel 7 után. Viszont gyanítom, hogy addigra már az autóban lesz a cucc, hisz így volt a tegnap megérkezett tabbal is (legalább is a nyomkövetés szerint). Ilyenkor mi van? Másnap kiküldik a módosított címre? Hisz az eredeti címre más autó jár, mint a módosított címre, így nem hiszem, hogy azt utasítják, hogy egy másik járatba vigye a cuccot.

(#1247) sicc33 válasza ufonauta (#1246) üzenetére


sicc33
aktív tag

Lehet a tiédnek más szállította be a kijelző adott alkatrészét :D.

(#1248) regener válasza ufonauta (#1246) üzenetére


regener
veterán

3-szor ingyen próbálkoznak az első címen ha csak nincs második cím.

(#1249) ufonauta válasza regener (#1248) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Attól féltem, hogy visszaviszik a kicsi kínainak, mert akkor elég nehéz lenne megszerezni. De akkor ezek szerint kedden újra kihozzák, most már a hétfő reggel általam megadott új címre. :)

(#1250) janek69 válasza gps76 (#1202) üzenetére


janek69
senior tag

Lehet ám egyedi nagyítást is beállítani a win10-ben,csak jól eldugták és akkor már ha úri kedved úgy tartja ökölnyi betűket ikonokat stb.. is csinálhatsz és nagyon jó a 8" soha nem vennék nagyobbat,pedig a szemem már romlik. A kezem meg már nem nő tovább a 8"-t átérem állított helyzetben símán és stabilan tudom fogni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.