Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#1401) Matykoh válasza Marica (#1399) üzenetére


Matykoh
tag

Én letiltogatom és engedélyezem a kártyát, úgy működik. Vagy a SwitchOS is bejön. Röhej, hogy a gépemen (a wifi card támogatottságának hiányában) is ugyanezzel a problémával küzdök. Csak a gép néha kékhalálozik is...

(#1402) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Deep sleep-el van itt más is akinek problémája van? Konkrétan a win10 szinte csak úgy éleszthető fel (ha 20-30 percnél hosszabb ideig nincs használva), ha újra bekapcsolom a tabletet. Xda-n utánanéztem, több chuwi modellel is van ilyen probléma. vi7-nél is többen panaszkodnak rá, pedig az androidos, így a win10-et kizárnám a hibaforrások közül. Találkozott már más is ilyen hibával, esetleg megoldást is talált rá?

Üdv, ManUnited

[ Szerkesztve ]

(#1403) Zsivi válasza etooo (#1369) üzenetére


Zsivi
tag

Köszi! :)

(#1404) atala


atala
addikt

Próbált már valaki tempered glass (nem is tudom mi a magyar neve) feltenni a hi8-ra? Már amikor megérkezett a tablet észre vettem, mint ha nem lenne teljesen sík az érintőpanel. Most, hogy feltettem ezt az edzett üveget, nem fekszik fel teljesen. A szélein nem felszik fel. Pontosabban a legszélén felfekszik, aztán a képernyő látható részétől befelé kb 6-8 mm nem fekszik fel.
Lefotóztam, talán látszik.

Garanciába mennyire lehet ezért reklamálni? (Gearbest)

(#1405) azbest válasza ManUnited (#1402) üzenetére


azbest
félisten

Csak tippelek: a biosban mintha lenne opció arra, hogy a fastboot ki legyen kapcsolva. Valami particióra mentene adatokat a használatakor. Én ezt kikapcsoltam amikor ubuntut indítottam pendriveről, lehet azért nem vettem észre olyan problémát

Atala:
A fehér részeken tényleg mintha nem lenne sík teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#1406) Savageboy válasza atala (#1404) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nálam ugyanez a helyzet, mikor rendeltem az edzett üveget, akkor még nem volt benne a hirdetésben, hogy ilyen probléma van vele, aztán mikor már úton volt a csomag, akkor persze beleírta a hirdető, hogy igazából a gyártó nem figyelt arra, hogy teljesen síkban legyen a panel a táblagépen és hogy ezért vannak ilyen légbuborékok a gépen felhelyezés után...

(#1407) scr006 válasza atala (#1404) üzenetére


scr006
tag

Dettó

Gyárilag ilyen sajnos a készülék.én sem tudtam mit kezdeni vele. :W

[ Szerkesztve ]

(#1408) Zsivi


Zsivi
tag

Sziasztok! Végre megjött a gép :D Egy problémám van, csak a hálózatra megy fel de internet az nincs (windows alatt korlátozott hálózatot ír), ugyan ez a helyzet droid alatt is? MI lehet a baj? A Router még kb 10 eszköz használja, droidok, laptop, pc, alma termékek... Valaki tud valami megoldást?

(#1409) kirkri válasza atala (#1404) üzenetére


kirkri
addikt

Gearbest reklamáció nem sokat ér. Nekem kettő van folyamatban, az első már eszkalálva lett a PayPal-nek, mert dec. 25. óta egy levelemre sem válaszolnak. A másiknál a két napot használt mini quadcopter megadta magát és 2 dolláros levásárolható kedvezményt ajánlanak fel.
Szóval én befejeztem a tőlük való vásárlást. :W

21 éve a Prohardveren! ™

(#1410) Tonyo válasza kirkri (#1409) üzenetére


Tonyo
őstag

Dettó! Chuwi miatt még mindig hadakozom velük, de szarnak rám, semmi válasz-->Paypal!

Azt már meg se említem, hogy fóliát hozzá gyűrve/törve küldték meg.

[ Szerkesztve ]

(#1411) Janaboy válasza Zsivi (#1408) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem kapott normalis ip cimet!

Janaboy

(#1412) Zsivi válasza Janaboy (#1411) üzenetére


Zsivi
tag

Szenvedtem vele :D DE végül egy modem+router resi segített :)

(#1413) atala


atala
addikt

Titokban reméltem, hogy egyedi eset ez az érintő panel egyenletlenség. akkor lett volna esély valami kártérítést kicsikarni a gearbet-től. Ha gyári hibás mind, akkor úgy sem fizetnek egy fillért sem.
A lányom használja. Kicsit zavaró, de még mindig jobb, mint ha az éritőt törné be. :)

azbest: Az a baj, hogy nekem nem csak a fehér részeknél, hanem bele nyúlik egy kicsit a kijelzőbe is a buborék.

Nekem eddig nem volt gondom velük. kop, kop, kop. :-)
Igaz, csak két rendelésem volt EU-ból, mindegyik meg jött nagyon gyorsan, és egy rendelés volt Kínából, de az is itt volt 3 hét alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1414) scr006 válasza atala (#1413) üzenetére


scr006
tag

Enyém is pont ebben a sávban levegős egy az egyben, szóval szerintem gyárilag mind ilyen sajnos. Nézegettük, hogy lehet megoldani, csak ha fólia marad rajta, mert az követi a formáját, vagy marad a glass ilyen csúnyán, de engem nagyon zavart így.

(#1415) HPAA válasza Tonyo (#1410) üzenetére


HPAA
őstag

írtam egy privátot , hasonló cipőben járok én is

************* censored

(#1416) etooo válasza Tonyo (#1410) üzenetére


etooo
senior tag

Nekem egy MiBand-el akadt problémám, legnagyobb meglepetésemre a ticketemre már másnap megjött a válasz, hogy sajnálják a dolgot, válasszak a felsorolt lehetőségek közül, hogy milyen formában kérem a kárpótlást. Vissza is írtam rögtön, aztán csak vártam.. Egy hét után rájuk írtam ismét, hogy meddig tart ez, de arra se jött válasz. Nem egy nagy összegről volt szó, így tovább vártam, végül 2,5 hét után válaszoltak, hogy nagyon sajnálják, hogy nem írtak, de akkor küldik a pénzt, ahogy kértem. További 3 nap múlva meg is kaptam, így majdnem pontosan 3 hét volt a procedúra.
Szóval nekem ebből az jött le, hogy a végeredményt tekintve nincs velük gond, "csak" nagyon lassúak.

(#1417) Surci1


Surci1
tag

Sziasztok! Előre bocsi, a nagyon amatőr kérdésért, de meg tudnátok mondani, hogy az előlapi kamera melletti két pöttynél milyen érzékelők helyezkednek el? Az egyik fényérzékelő? Ha igen, akkor van valami olyan beállítási lehetőség a tabon, hogy a mágneses flip tok becsukásakor kikapcsoljon, kinyitáskor meg bekapcsoljon a kijelző?

(#1418) ManUnited válasza azbest (#1405) üzenetére


ManUnited
aktív tag

És a fastboot hogy szól bele abba hogy a deepsleep-ből egyszerűen nem ébred fel? Kipróbálom hogy ez-e a baja, csak nem értem.

(#1419) azbest válasza Surci1 (#1417) üzenetére


azbest
félisten

a tok csak úgy mágneses, hogy támaszként használva tapad saját magához. A tabletben nincs érzékelő hozzá.

(#1418) ManUnited
nem biztos, hogy beleszól, de gyanítom valami olyasmi történik, hogy kimenti az aktuális állapotát a gépnek és legközelebb induláskor onnan szedi fel. Nem vagyok benne biztos, hogy a fastboot és a deep sleep mennyire szinonímák.

[ Szerkesztve ]

(#1420) Surci1 válasza azbest (#1419) üzenetére


Surci1
tag

köszi a választ, az hogy a tok mágneses az egy dolog, igazából én a fényérzékelő általi képernyő kapcsolás lehetőségére lettem volna kiváncsi

(#1421) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Feljött a Windows-ra frissítés. Érdemes/fel lehet tenni? Gondolok arra, nem okoz-e valami galibát, mert most semmi gondom nincs.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1422) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

8-as tabletet keresek, főként film/youtube/twittch használatra.
Érdekesnek találom Chuwi-t is. Milyen az akksija, mennyi ideig bírja? Mik a gyenge pontjai?
Főleg androidost keresek, de a Gearbesten már csak a kínai raktáron van. Ha tudnám, hogy jan. 22-ére tuti ide érne, megrendelném most. Esetleg a később érkező Hi8 pro-ra érdemes lehet várni?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1423) kirkri válasza ballington (#1422) üzenetére


kirkri
addikt

A Hi8-as szerintem remek tablet, de az akkuja nagyon harmatos. A Hi8 pro elvileg csak Win10-es lesz, de néhol ettől eltérő infók is láthatóak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1424) Janaboy válasza ballington (#1422) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha picit visszaolvasol, volt itt vki aki véletlenül 2-t rendelt és ...

Janaboy

(#1425) gabizuz


gabizuz
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=Qls7agtF-gU&feature=em-upload_owner-smbtn nekem ennél többre szinte nem is kell ez a szörnyet :D vettem még 1 bt egeret igy otg se kell csak a külső aksit kötöm rá kiiirály

(#1426) maestro87


maestro87
őstag

HI8-cal kapcsoltban azt szereném kérdezni, hogy ez alapból rootolt készülék?
Mert tegnap engem a LastPass arra figyelmeztetett, hogy rootolt a készülék így kevésbé biztonságos.
Én biztos nem csináltam vele semmit, mert nem is tudom hogy kell rootolni.

(#1427) -=Szabi=-


-=Szabi=-
tag

ha viszem valahova a tabot, amikor kiveszem a táskából szinte mindig ott van a kijelző közepén a folt.. bubis tok, gémer táska, elméletileg nem nyomódhat semmi a kijelzőnek..

a tapadókorongos trükk segít.. de ez most normális, hogy naponta 2x ezzel kell játszadoznom? o.0
https://www.youtube.com/watch?v=ROvQI4-5yDE

(#1428) Threant válasza maestro87 (#1426) üzenetére


Threant
tag

Nem rootolt, csak a kitkat egyik kínai verziója van rá telepítve gyárilag.

(#1429) Threant


Threant
tag

Néhány jótanács azoknak, akik nem akarnak letörölni az új tabról semmit, nem akarják rootolni, csak használni szeretnék:
WIN10: kösd össze a HI8-at egy internet kapcsolattal rendelkező számítógéppel USB-n és töltsd le a magyar nyelvi csomagot!
Regisztrálj egy ingyenes e-mail címet a Microsofthoz (outlook.hu, live.hu, stb) és használd.
Ezek után a WP áruházból telepítsd ami tetszik (és ami van ott egyáltalán)
ANDROID: csak keresd ki a beállításokban a magyar nyelvet és állítsd arra. (Nem könnyű az eredeti kínai nyelvű menüben megtalálni, de segíthet a megtalálásban egy barát (barátnő) telefonjának androidos beállítás menűje:)
Letörölhető az összes kínai cucc, ami gyárilag telepítve van. (kivéve a CHUWI izé, azt nem engedi)
Ha még nincs google e-mail címed regisztrálj egyet, és használd.
Ezek után a Google Play-ről telepíts mindent, amit akarsz.

Én ezt tettem vele miután megkaptam és tökéletes. Ez egy egyszerű készülék, egy remek ötlettel - két operációs rendszer - olcsó és jó, remek felbontással, nekem bejött:) Szerintem nem kell rá semmilyen fólia, 2 év után úgyis kidobod.... A TESCOBAN vettem neki valamilyen tokot 2000 Ft-ért, hogy ne nyomkodjam az LCD-jét menet közben, ha éppen viszem valahová. Ritkán viszem. Arra használom, hogy elolvassam a híreket, leveleket, otthon, pl. a klotyón anélkül, hogy oda is magammal vinném az asztali számítógépet...
Hát ennyi.
UI: A Mindig TV app, még mindig leáll androidon 2 perc után. Másnál is?????

(#1430) kirkri válasza Threant (#1429) üzenetére


kirkri
addikt

Jól mondod, a leírtakra tökéletes, nálunk is nagyjából erre van használva (klotyót kivéve, ott használhatóbb a telefon :DD )

Nekünk sincs vele az égvilágon semmi problémánk. :C
Mindig TV app mindenkinél ilyen.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1431) Threant válasza kirkri (#1430) üzenetére


Threant
tag

A klotyóra tényleg nagy egy kicsit...

(#1432) Savageboy válasza Threant (#1429) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Anno kicsit utánaolvastam, hogy miért csinálja ezt (nem csak a Mindig TV ilyen egyébként), elvileg a 4.4.4-es KitKat-ben variáltak valamit a HLS-sel, ami miatt ilyen lett, a 4.4.2-ben még jó volt, meg talán 5.0+ is jó.
Próbálkoztam én is 4.4.2-es libstagefright_httplive.so fájlokkal, de sajnos egyikkel sem volt jó, ha nem a sajátja volt, akkor nem is bootolt a tablet.

(#1436) azbest


azbest
félisten

Kíváncsiságból kipróbáltam egy pendriverpől az android-x86 64bites 5.1-et. Szépen fut, csak ugyanaz a probléma, mint a linuxszal: nincsenek az általános kernelben a driverek, így se kamera, se touch, se wifit, semmi. Csak egér és billentyűzet. Bár usb wifi valószínűleg menne.

(#1437) sicc33


sicc33
aktív tag

Ma teszteltem Vi7 tabon a 3 betus navit. Frankon mukodik.

(#1438) taip válasza Threant (#1429) üzenetére


taip
senior tag

A MinDigTV appot nem próbáltam, de állítólag az Intel procit nem szereti.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#1439) anorche1 válasza ManUnited (#1418) üzenetére


anorche1
őstag

Megoldotta?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1440) ManUnited válasza anorche1 (#1439) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Nem, sajnos. :(

(#1441) anorche1 válasza ManUnited (#1440) üzenetére


anorche1
őstag

És ez vajon mindenkinél jelen van? Vagy lehet tényleg csak valami beállítás kérdése?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1442) azbest válasza ManUnited (#1440) üzenetére


azbest
félisten

pontosan hogyan lehet ezt reprodukálni? induljunk onnan hogy itt a tablet kikapcsolva, legutóbb androiddal futott...

(#1443) anorche1 válasza azbest (#1442) üzenetére


anorche1
őstag

Windowssal kapcsolod be a gépet, bejelentkezel, majd megnyomod a vekapcs gombot, hogy lezárjon a gép. Után vársz 10-15-20-30percet, és megnyomod megint hogy feléledjen. De nem fog :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1444) thedarkfox válasza anorche1 (#1443) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Hali. Ma egész nap windowson voltam, nemrég váltottam vissza androidra, de nálam nem produkálta a nálad leírtakat. Pedig tôbször is lezártam/feloldottam, de semmi.

(#1445) azbest válasza anorche1 (#1443) üzenetére


azbest
félisten

nekem sem sikerült.

legfrisebb win10 van fenn, nem 8ról frissítettem, hanem tiszta telepítés volt és arra jött rá a múltkori nagy update, 10 percre állított alvással is próbáltam. Az biztos, hogy nem az alapértelmezett energiagazdálkodással használom, hanem úgy emlékszem kiegyensúlyozottal. De win10 valami idióta módon el is tűntette az alapértelmezettet, más volt a neve.

ja igen, a biosban nekem ki van kapcsolva még a secure boot is, mert linuxot próbáltam pendriveről. De annak nem hiszem, hogy küze lenne hozzá.

Egyébként simán lehet valami update változtatott a viselkedésén. A notebookom is lekapcsolt még múlt héten, ezen a héten meg ébren maradt mindig. Persze a lekapcsolást úgy értem, hogy bekapcsolva visszaálltak a programok, csak lement hibernálásba (a beállítások ellenére).

[ Szerkesztve ]

(#1446) anorche1 válasza thedarkfox (#1444) üzenetére


anorche1
őstag

Biosban állítottam két dolgot, és egy fél órás szünet után is felébredt. Majd még próbálgatom.

De van egy masik problemam is: Windowson, ha úgy görgetek, hogy az ujjamat rajta tartom a képernyőn, majd görgetés után felemelem, akkor a képernyő tovább gördül. Erről próbáltam készíteni egy videót: [link]

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1447) Janaboy válasza anorche1 (#1446) üzenetére


Janaboy
veterán

Könyörgöm csak az usb-t ne kapcsold ki! :D

Janaboy

(#1448) azbest válasza Janaboy (#1447) üzenetére


azbest
félisten

Ja igen, óvatosan :)
Ha valaki elállítja az usb kezelést, akkor többé nem jut be a biosba, ha minden igaz. (nem tudom, hogy a beállításokat az efi partició tartalmazza-e vagy pram).

(#1449) anorche1 válasza Janaboy (#1447) üzenetére


anorche1
őstag

Azt nem piszkáltam, de jó tudni hogy nem is szabad :D

(#1448) azbest: Az efi partíció szerintem a Windows -hoz tartozik, nem a géphez. Én már töröltem 1x, és semmi baj nem lett :)

Más: Ti mennyire tudtok Windowson képernyőn gépelni? Nekem rohadtul nem esik készre a billenytűzet, egy órákba telik egyetlen egy mondatot leírni :(
Droidon jobb a helyzet.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1450) Janaboy válasza azbest (#1448) üzenetére


Janaboy
veterán

Kb igen, ha windows alatt van erintes es wifi akkor helyreallithato :)

anorche1: Aruhazban nincs vmi alternativ bill?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.