Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#101) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Tervbe került egy win10es tablet vétele és kíváncsi lennék rá, hogy erről a tabletről mi a véleményetek? Németből jönne, ha jól számolom kb. 12-15k huf között van az ára.

http://www.ebay.co.uk/itm/Chuwi-Hi8-Dual-Boot-Tablet-PC-Quad-Core-Intel-Z3736F-Windows-10-Android-4-4-/311446162794?hash=item4883a34d6a

Tamás

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#102) Sogron válasza szucstom (#101) üzenetére


Sogron
tag

Hali, licitálós, ahogy elnézem, + számoljál rá 11 euro postát is :( .

[ Szerkesztve ]

(#103) szucstom válasza Sogron (#102) üzenetére


szucstom
őstag

Honnan tudnám a legolcsóbban beszerezni? 20k-nál többet nem igazán tudok jelenleg rászánni, de a tabletet meg jó lenne beszerezni :O

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#104) korpicschess válasza szucstom (#103) üzenetére


korpicschess
veterán

Annyiért sehonnan.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#105) arpeen2 válasza szucstom (#103) üzenetére


arpeen2
senior tag

92USD + áfa a jelenlegi ára, (kivéve ha sikerül vmi EU raktárat nézni, vagy átcsúszik a vámon, amire kb nulla az esély).az pedig majdnem a duplája az általad vázolt összegnek sajnos.

(#106) tompusz


tompusz
csendes tag

Sziasztok!

A Hi8 tabon az intel proci miatt futtathatóak a play áruház programjai?
Ami a fő kérdés az a Waze navigációs software.
Csak azért kérdezem, mert bele akadtam egy inteles tabiba, ahol azt írta ki a telepítő, hogy az ön gépe nem kompatibilis a programmal, ez miatt nem telepíthető a program.

Köszönöm szépen a segítő válaszaitokat.

Üdv. T.János

(#107) krystman válasza tompusz (#106) üzenetére


krystman
őstag

Persze, hogy futtathatóak! Akkor nem lenne rajta droid! :-)

(#108) tompusz válasza krystman (#107) üzenetére


tompusz
csendes tag

Örülök neki. De mint írtam a másik tabon is droid 4.4 volt, csak intel atom proci volt a gépben.
Erre írta, hogy nem kompatibilis a tab a programmal.

Üdv.

(#109) korpicschess


korpicschess
veterán

Gyárilag van használható kijelzővédő fólia a tabon?
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#110) arpeen2 válasza korpicschess (#109) üzenetére


arpeen2
senior tag

Nincs semmilyen, vagy legalábbis nekem nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#111) azbest válasza korpicschess (#109) üzenetére


azbest
félisten

A gearbestes tabomon volt. Gondolom a bolton is múlhat, hogy tesznek -e rá. Eléggé gyűjti a karcokat ez a fólia.

(#112) hardline


hardline
senior tag

Gearbesten továbbra sincs eu raktáros. Várható még szerintetek, vagy igyak rá hideg vizet?
Esetleg tud valaki egyéb megbízható boltot eu raktárral, ahol kapható?

(#113) hardline


hardline
senior tag

Akinek van HI8 tabja, az megnézné, hogy ugyan ez-e a modelszáma:
Model: ETC-402674
Ha nem, akkor írja már le a modellszámot, köszi!

(#114) azbest válasza hardline (#113) üzenetére


azbest
félisten


Ilyennek látszik a techtablets-es készülék is. [link]

Neten rákeresve a Win10-es előtelepített változatokat dobja fel ETC-402674 -re.

[ Szerkesztve ]

(#115) hardline válasza azbest (#114) üzenetére


hardline
senior tag

Én csak a Tinydeal-es tabletnél látom ezt a modellszámot, nem tudom mit jelent, de különbség biztos van. Első ránézésre nekem csak az 5 pontos multitouch tűnt fel.

Tegnapi hír, hogy október 15-én mutatkozik be a Chuwi HI8 Pro.
Cherry Trail X5 Z8300 váltja a Bay Trail Z3736F-et és érdekesség még, hogy micro HDMI port is helyet kap rajta. Androidból az 5.1, Windowsból pedig a 10 lesz előtelepítve. Sajnos az árról nincs hír, de remélhetőleg nem lesz drágább, mint az előd.

(#116) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Milyen tollat érdemes venni a tablethez amivel jól lehet írni rajta?
Kell hozzá külön progi vagy wordben is működik?

Előre is köszi! :R

(#117) Sogron


Sogron
tag

Üdv! Ismét van EU raktáron Hi8, de mostmár win10-el:
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_219480.html?wid=3

(#118) Snoop27 válasza Sogron (#117) üzenetére


Snoop27
őstag

Fene, en is a gearbest-rol rendeltem volna tegnap, de mivel nem volt emiatt a banggood-rol rendeltem meg s ok a kinai raktarbol kuldik... Ez van.
Szerk.: ugy latom nem ingyenes a szallitas gearbest-rol, pedig mintha eddig az lett volna. Banggood-on volt 10% kedvezmenyem, de mivel kinabol jon feltehetoen ra fogok majd fizetni rendesen.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#119) azbest válasza Snoop27 (#118) üzenetére


azbest
félisten

eu-ból magyarországra eddig sem volt ingyenes, csak most picit magasabb, mint korábban. Cserébe ha jól értem az előző kommenteket, akkor már más cég szállítja.

(#120) korpicschess válasza Sogron (#117) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi az infót! Ez valóban drágult kb. 7 dollárral... Én amondó vagyok, hogy megvárom a Hi8 Pro-t, hátha értelmes áron kezd. Most már majdnem 110$, az kb. annyi, mintha 85$-osra rámenne az áfa...
A Hi 8 mennyin kezdett?

:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#121) hardline válasza Snoop27 (#118) üzenetére


hardline
senior tag

Eddig sem volt ingyenes a szállítás, viszont valamivel olcsóbb volt ~9$.

(#120) korpicschess
Majd kijavítanak, ha tévedek, de én úgy tudom 90$ volt az induló ára. Nagyon bízom benne, hogy a Pro sem lesz több.

(#122) Snoop27 válasza hardline (#121) üzenetére


Snoop27
őstag

Eddig 4x vasaroltam a gearbest-rol es mindig ingyenes volt a szallitas, de biztosan termektol fugg, hogy jar-e hozza szallitasi koltseg vagy sem.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#123) azbest válasza Snoop27 (#122) üzenetére


azbest
félisten

a) Kínából vásároltál, onnan van free shipping opció.
b) UK-ba rendelted, oda ingyen szállítottak eu warehouseből is.
c) nem vetted észre, hogy bár a paypal felületen a sima ár látszik, de amikor későbbi lépésben ténylegesen levonja, akkor már rajta van a szállítás is.

(#124) hardline válasza azbest (#123) üzenetére


hardline
senior tag

Így van! :R

(#125) Snoop27 válasza azbest (#123) üzenetére


Snoop27
őstag

Igen, feltehetoleg igazad van, es nagy valoszinuseggel az A a jo valasz :D
A lenyeg, hogy nem kellett szallitast fizetnem, most sem kell viszont ketlem, hogy atcsuszna a vamon.
Na de nem bosszankodom emiatt, lemyeg, hogy egy darabban megerkezzen :K

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#126) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Eléggé gondolkodom egy ilyen eszköz vásárlásán. Még sose volt Tabom, így elnézést, ha kicsit buta lesz a kérdés: mivel ez Windowsos (is), erre a Windowsra is ugyanúgy fel lehet tenni külső programot (pl .winamp . exe fájlok), mint rendes pc windows felületen?

Illetve hogyan a áll a készülék a frissítésekkel? Andoid Lollipop van már rá?

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#127) hardline válasza verser233 (#126) üzenetére


hardline
senior tag

Igen, bármit, amit az asztali gépen is használsz.

(#128) Bári


Bári
tag

Sziasztok!

Nézegettem ezt a Tab-ot, két helyen is van elérhető áron (számomra). Melyikről mik a tapasztalatok?
[link] - gearbest
[link] - tinydeal

Magával a TAB-al valami gond? Van youtube-on egypár videó róla, de az egyiken pont eltörött a kijelzője. Mennyire futnak rajta a Word, excel és hasonlól? PDF-et meddig kezel (vannak 100-150 oldalas scannelt könyvek...) Mennyit bír az akku (wifi, játék nélkül, pdf olvasás)?

(#129) indigo válasza Bári (#128) üzenetére


indigo
aktív tag

Az egyik Vi8 a linkeltek közül.

(#130) DougButabi válasza Bári (#128) üzenetére


DougButabi
tag

Tinydeal-ról rendeltem szombat este, péntek délelőtt hozta a futár, semmi gond nem volt.

Meg vagyok elégedve. Összeszerelés minősége jónak néz ki. Tök jó a fogása, a hátlapja nem fényes.
Nem szálcsiszolt, de valami olyasmi, szóval jó a fogása.
Dual boot nekem poén..

(#131) oromisu válasza Bári (#128) üzenetére


oromisu
csendes tag

Én most rendeltem a gearbest-es variánst, win10 -el, eu raktárból, postával, mindennel együtt 96 dolcsi volt, vagyis durván 30.000 Ft, plusz tokot 1200Ft-ért... Nagyon kíváncsi vagyok, vi10-et akartam, de végül a 8" mégiscsak hordozhatóbb, 10 collos asus android tabletem volt, azt most megkapja az öcskös :)

(#132) verser233 válasza oromisu (#131) üzenetére


verser233
senior tag

Én tegnap rendeltem ugyaninnen, de még mindig "Processing" :(

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#133) Bári


Bári
tag

Köszönöm a sok választ!

Mindenképpen írjatok majd tapasztalatot ha megérkezik a tablet. Nagyon jó vételnek tartom, árához képest. Sajnos jelenleg fúrógépbe kell beruházni (megadta magát a tápegység, az meg még nem USB-s). Talán november-október környékén veszek egyet. Addigra csak lesz egy karácsonyi akció remélem.

(#134) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

Gearbest EU raktárból rendeltem vasárnap de nekem is "processing" státuszban van. Majd megjön :)

Viszont, én a Win8.1 verzióval rendeltem. Ha Win10-re akarnék updatelni, simán a tableten lévő Win8.1 gyári update is működni fog? techtablets.com Chuwi HI8 forumon sok jó és még több rossz módszert is találni, de mintha pár utóbbi hozzászólás szerint a gyári Win update is hibátlan?

Illetve a Needrom -on lévő Update romot valaki telepített már? A RAR-ban mellékelt "WIN10 System Tutorial 20150831.doc" kínaiul van ;] és a mandarinom finom szólva is gyenge :D

Udv, G.

(#135) hardline


hardline
senior tag

Alin előrendelhető a Hi8 Pro, bár még kicsit borsos az ára. (130-140 USD)

(#136) janek69


janek69
senior tag

Ismét rendelhető a gearbest eu raktárból,ma vettem egyet. Mindenel együtt 105 USD,mert a gyorsabb szállítást választottam.

(#137) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Sziasztok!
Most találtam rá a topikra és emiatt már a Win tabletes topikban is feltettem a kérdést.

Rendeltem egy ilyent Chuwi HI8: [link]
Erről mi a szakavatottak véleménye?
Lehet ezt magyarítani valahogy?

(#138) DougButabi válasza ufonauta (#137) üzenetére


DougButabi
tag

Szakavatott nem vagyok, de első benyomásom jónak mondanám. Kellemes fogás, jó összerakási minőség.
Gyors akadásmentes működés, bár még erőforrásigényes játékkal nem próbáltam eddig.
Android-ot csak át kellet állítani magyar-nyelvűre.
Windows-nál azt írták, le kell tölteni valamit, de azzal nem foglalkoztam.

Én tinydeal-ról rendeltem EU raktárból, Win10-el, azt nem tudom minden példányra igaz e.

(#139) ufonauta válasza DougButabi (#138) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Noh ha megérkezik a pénz a paypalomra, akkor holnap véglegesítem a rendelést. Most egy Concorde tab rokee-vel szenvedek. Annál tuti jobb lesz. :)

(#140) krystman


krystman
őstag

Nekem ilyen volt, nagyon jó kis gép volt, nekem a kijelzője nagyon tetszett. Sebességben is korrekt volt, egyedül a gyengepontja a GPU sajnos.

Windowsnál a nyelvi csomagot le kell tölteni, de ki lehet választani ott is melyik kell. Androidon meg egyszerű ezt mindenki tudja. :-)

(#141) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Üdv!
Ezt a tabot csak külföldről lehet rendelni, Mo-on nem lehet kapni?

(#142) krystman válasza IMIIKE1998 (#141) üzenetére


krystman
őstag

[link] De innen tudsz rendelni!

(#143) Sogron válasza krystman (#142) üzenetére


Sogron
tag

Mondjuk kicsit érdekes: "A terméket a hivatalos, magyarországi Chuwi képviselet teljes támogatásával és garanciális hátterével árusítjuk.". A Chuwi-nál erről semmit sem tudnak. :)

(#144) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.

Az orajelen kivul mi a kulonbseg a z3735f es z3736f kozott?
Melyik az ajanlottab vetel, ez a hi8 vagy a vi8?

Ja, nem keves az a 32gb tarhely ket rendszernek?

Paromnak van egy pipo w4s, abban 64gb van es a win8 mar tobb mint 10gb-ra dagadt (12gb ha jol emlekszem) a frissitesek soran, pedig meg 5gb sem volt mikor erkezett.

(#145) Sogron válasza azbest (#39) üzenetére


Sogron
tag

Hali!
Nem próbáltad a Debian multi-arch-ot? Elvileg abban benne van a 32 bites uefi boot is.

(#146) azbest válasza Sogron (#145) üzenetére


azbest
félisten

Azt külön azt hiszem nem próbáltam, sima debian úgy emlékszem nem ment alapból. De a 32 bites -fájlt a helyére másolva ubi is felbootolt pendriveről. Az sd kártyáról indítva nem sikerült életre keltenem.
(pontosabban, usb kártyaolvasóról elindult, de a beépítettről nem. De a belső tárat is hasonlóan kezelte. A belső kártyaolvasó és flash az mmcblk eszközként látszik, usb olvasóba tett kártya meg sda -ként, szal valami driver különbség lehet.)

Valami trükkös módon kezeli a linux kernel az emmc háttértáron lévő fájlrendszert. Nem látja mindegyik particiót, de bootloader-eket meg felcsatol. Lehet valami bug. A gparted közvetlenül a háttértárat nézve minden particiót lát, a windows is, csak a kernel nem. A grub konzoljából is néztem, ott sem láttam a 8 feletti particiókat.

[ Szerkesztve ]

(#147) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Noh tegnap már a GLS alsónémedi-i depójában volt a Hi8-am. Remélem hétfőn kihozzák. :)

[ Szerkesztve ]

(#148) ufonauta válasza ufonauta (#147) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Megérkezett a kicsike. Dobozban van még, mert munkahelyre rendeltem. Majd otthon beüzemelem. Ami az eladó részéről mindenképpen pozitívum, hogy négy munkanap alatt ideért és még egy EU átalakítót is csomagolt a gép mellé. :)

(#149) regener válasza ufonauta (#148) üzenetére


regener
veterán

Mennyibe fájt végül Forintban?

(#150) ufonauta válasza regener (#149) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Én ezt valakivel úgy boltoltam és úgy lett az enyém. De olyan 32 E körül volt.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.