Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#951) M0Dair válasza Elektrosokk (#947) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Á, friss nem 1511-es Win 10-nél double driver, minden megy kivéve a WiFi-t. Most végigpróbálok mindent és felrakom a 1511-est.

(#952) M0Dair válasza joiner007 (#948) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Nálam inaktív a visszaállítás gomb. De próbálkozom. :)

(#953) Janaboy válasza M0Dair (#952) üzenetére


Janaboy
veterán

Legyszives hasznald a szerkesztes gombot es tomoritsd az irasaidat!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#954) M0Dair válasza Janaboy (#953) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Rendben sorry, csak telefonról nehézkes volt de odafigyelek. :)

(#955) joiner007 válasza M0Dair (#952) üzenetére


joiner007
aktív tag

Először nekem is inaktív volt, próbáld eszközkezelőből frissíteni a drivert, helyi fiókból, tallózd be a techtabletes mentést. Nem fog neki sikerülni. Utána aktív lesz a visszaállítás. Lehet egy újraindítás is kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#956) M0Dair válasza joiner007 (#955) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Megpróbáltam, de semmi azért köszönöm. Most feltolom frissen a 1511-est és nézek egy DriverPack Solution-t. Egyébként ahogy nézem nem csak a Chuwi-nál van ez, rengeteg notin is produkálja a Broadcom wifi a hibát. Vagy a Win bugos fene tudja. :)

(#957) kirkri


kirkri
addikt

Másnak is vacakol az időzónákkal Win alatt a készülék?

Ha beállítom az órát és OS-t váltok, akkor visszatérve Win-re, egy órával kevesebbet mutat. Mindegy, hogy automatikusan állítja, vagy manuálisan állítom át, ugyanaz a helyzet. Érdekes, hogy már a moszkvai időzónára is átállítottam, de OS váltás után visszatérve újra egy órát késik az óra.

21 éve a Prohardveren! ™

(#958) peter9228 válasza M0Dair (#956) üzenetére


peter9228
aktív tag

Nekem úgy sikerült, hogy töröltem a drivert eszközkezelőben, utána újraindítás nélkül visszaállítottam a Double Driver backupot, újraindítottam és azóta megy a wifi. Nekem is inaktív volt a visszaállítás gomb akármit csináltam.

(#959) ufonauta válasza Janaboy (#943) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Sajnos nincs W7-es gép a családban. Asszonyén még XP van (9 éves Toshiba) és a melóhelyen is XP van. Így Win 7-el nem tudom kipróbálni.

kirkri
Köszi!
64 bites Win 10-em van.
Az óra nekem is elmászik OS váltás után.

(#960) M0Dair válasza kirkri (#957) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Igen, nálam is csinálja ezt. :K

(#961) Janaboy válasza ufonauta (#959) üzenetére


Janaboy
veterán

Xp is jo, tegnap azon csinaltam hasonlo intel tabot!

Janaboy

(#962) M0Dair válasza peter9228 (#958) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Sikerült, részlegesen ahogy írtad. 7-8 órát szoptam vele, erre mondom innen kimazsolázom a wifi drivert, frissítettem, restart és utána jó lett. Pedig az általam backupolt és a chuwi honlapos sem volt jó. Nevetséges, de megy. :DD :R

(#963) Threant


Threant
tag

Most van az a fázis, amikor root, meg mindenféle történik, a felhasználók összevissza telepítgetnek mindenféle romokat, meg a tök tudja miket.... Aztán meg jön a sírás rívás, hogy tégla lett a cucc. Nekem még az eredeti dolgok vannak fenn, letöröltem a kínai vacakságokat, maradt a Chuwi izé, azt nem mertem törölni, de magyarítottam a WIN10-et és az Androidot is, és működik, szuper a kis tablet. Néhány dolgot kivéve, de ezekre még most sem kaptam választ:) Na majd ha mindenki visszaállította az eredeti állapotot... :)

(#964) M0Dair válasza Threant (#963) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Nem a root-tól lett szar a legtöbb embernél hanem a Win 10 ami gyárilag rajta van lefrissült a 1511-esre és eldobta a drivereket. :)

(#965) kirkri válasza Threant (#963) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem is az eredeti van.
Az első napon vacakolt a wifi, a driver letiltás, majd újra engedélyezés úgy tűnik megjavította. Azóta nem jött elő a probléma. Én is letöltöttem a Win10-ben a magyar nyelvi csomagot és legyalultam a kínai vackokat az Androidról. Egyetlen bosszantó apróság az "elmászó" óra Win alatt, de ha csak ennyi gondom lesz vele, akkor elégedett leszek. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#966) M0Dair válasza kirkri (#965) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Az óra elmászás nálam megjavult a tiszta Win telepítés után, de a gyárin csinálta folyamatosan dettó.
Egyébként most néztem, hogy ha leteszem az ágyra és nyomkodom a sarkoknál pl. sajátgépnél stb akkor máshol is érzékel a touch, mint ha hozzáérne a felület. De ha kézben fogom akkor nincs ilyen. :F Szeretethiányos tabi. :C Am az eszközkezelőben a hardverlista szövegei miért pixelesebbek mint máshol a winben? Mindenütt éles, csak pl. ott pixelesebb, ez valami win hiba kisebb felbontásban van ott? :((

[ Szerkesztve ]

(#967) Threant válasza kirkri (#965) üzenetére


Threant
tag

A WIN 10 tökéletes nálam, az OS váltás mindenféle vacakolás nélkül megy, az android is tökéletes, kivéve, hogy 4.4

(#968) Threant


Threant
tag

Ez egy 24 000 Ft-os tablet, full HD felbontással, ronda fehér műanyag borítással, ahhoz képest nagyon jó:)

(#969) janek69 válasza kirkri (#965) üzenetére


janek69
senior tag

Emlékeim szerint úgy oldottam meg,hogy androidban kézire tettem az időt és beállítottam az időzónát GMT+1 re és azóta OK.

(#970) Threant válasza M0Dair (#966) üzenetére


Threant
tag

A Microsoft egyik legnagyobb hibája, hogy nem ad a részletekre. Szépen megcsinálta a WIN10-ben a gépházat, az eszközkezelő meg maradt a régi, Times betűtipussal (vagy mivel...) Nem is értjük.

(#971) M0Dair válasza Threant (#970) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Akkor nem csak nálam pixeles örülök. :)) Egyébként én sem értem ilyenekre miért nem figyelnek. :F

(#972) azbest válasza janek69 (#969) üzenetére


azbest
félisten

Naja, ez windows betegség, asztali gépnél is lehet tapasztalni.
A win lokális időt ment az órába. A normális rendszerek meg alapból utc-t. Ebből jön a különbség.

El nem tudom képzelni, hogy egy win telefont használó, sokat utazó üzletember fájlrendszerében mekkora kavar lehet a dátumokkal. Kb mintha a vissza a jövőbent implementálták volna le. :D

(#971) M0Dair
nem pixeles, hanem inkább kissé elmosódott az. Azért mert azoknál a programoknál, amelyek nem támogatják rendesen a skálázást, ott simán felnagyítja a gui-t. Win részeinél sincs ez mindenütt rendesen megcsinálva. Gondolom nálad is 150% a skálázás, hogy ne legyenek aprók a dolgok. Ha 100%-os, akkor éles minden, de picik lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#973) Threant


Threant
tag

Én azért vettem ilyen tablatet, mert tetszett ez a kettős lehetőség a windows és az android között. A windows sokkal gyorsabb nálam, az androidon meg ott van a sok app... De ez a 4.4 kínai android azért eléggé korlátozott. Telepítse már valaki lsz. a mindígTV appot. Újra megkérdezem, másnál is akad....?)

(#974) kirkri válasza janek69 (#969) üzenetére


kirkri
addikt

Androidban jó az óra, a Win órája mászkál.

21 éve a Prohardveren! ™

(#975) Threant válasza kirkri (#974) üzenetére


Threant
tag

Kapcsold ki a nyári időszámítást, és nem mászkál.

(#976) lukacr


lukacr
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Cube iwork8-at. Szintén dual boot-os rendszer. Én a windows-t akarom eltávolítani. Megoldható?
Maradhatna az android, csak a windows partíciót kellene eltüntetni és az androidost növelni.

üdv.

(#977) kirkri válasza Threant (#975) üzenetére


kirkri
addikt

Mindent kipróbáltam, közte a nyári időszámítást is.
Ha nem váltok OS-t, akkor megmarad akár 5-6 restart után is, de amint váltok, megint elmászik.

21 éve a Prohardveren! ™

(#978) ufonauta válasza Janaboy (#961) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Most egyenlőre hanyagolom, mert asszony odatelepedett a gépe elé.
Talán valamikor egyszer majd megpróbálom még.
Minden esetre köszi a segítséget. :)

(#979) Azoth01


Azoth01
csendes újonc

Sziasztok!
Valaki tudna ajánlani helyet, ahonnan meg tudom rendelni ezt a tabletet?
EU-n belül lenne a legjobb az ÁFA miatt. Ha esetleg Kinából rendelem és nem megy át a vámon akkor tovább sem küldik vagy ki kell fizetnem az ÁFÁt és akkor megkapom?

(#980) sicc33


sicc33
aktív tag

Ma megerkezett egy brother nyomtato amit meg black friday-kor rendeltem. Droid es win alol is megy a nyomtatas (halozaton keresztul, wi-fi-s a nyomtato) :DD .

(#981) kirkri válasza Azoth01 (#979) üzenetére


kirkri
addikt

Ha megakad, akkor küldenek egy levelet, hogy igazold mennyiért vetted a tablet. A termék ára+szállítási költség az áfa alap. (tabletre vám nincs, csak áfa) Ezt az összeget megszorozzák 27%-al, ami a befizetendő áfa. Illetve jön még rá 2000 forint a postának, hogy intézi a vámkezelést. Az összeget majd a postásnak kell kifizetni, amikor hozza a csomagodat vámkezelés után.

21 éve a Prohardveren! ™

(#982) Threant válasza kirkri (#977) üzenetére


Threant
tag

Ha ez a legnagyobb baj, akkor jó a tablet:)

(#983) kirkri válasza Threant (#982) üzenetére


kirkri
addikt

Így van, írtam is feljebb, hogy nagyobb problémám ne legyen vele. :K

21 éve a Prohardveren! ™

(#984) Azoth01 válasza kirkri (#981) üzenetére


Azoth01
csendes újonc

Szóval ha átcsúszik akkor szerencsém van, ha nem akkor csak kifizetem az ÁFÁt és jön tovább :)
A levelet postán küldik?
Mivel tudom igazolni a termék árát?

(#985) kirkri válasza Azoth01 (#984) üzenetére


kirkri
addikt

Postán, illetve amennyiben van telefonszám a csomagon, akkor sms-ben is értesítenek.
Igazolni a számlával tudod amit kaptál a vásárlásnál, illetve banki oldalról is igazolnod kell, hogy forintban mennyit fizettél. Ez lehet egy képernyőmentés a webbankból ahol látszik az összeg, vagy lementett tranzakciós igazolás, stb. bankja válogatja mit tudsz bemutatni, a lényeg az, hogy látszódjon mennyit fizettél. Ezeket emailben el tudod küldeni egy megadott email címre. Vagy marad még a papír alapú megoldás is, de értelemszerűen ez a leglassabb, azzal akár 1-2 hétig is eltarthat a vámolás.

21 éve a Prohardveren! ™

(#986) Azoth01 válasza kirkri (#985) üzenetére


Azoth01
csendes újonc

Tudsz ajánlani webshopot? Te honnan rendelted és ha megkérdezhetem mennyiért?

(#987) martin555 válasza M0Dair (#962) üzenetére


martin555
aktív tag

ja én is uninstall a wifi drivert + töröltettem id (delete driver) majd a linkelt mentésből visszatelepítettem és megy. a megoldás ott van hogy a wifi driver nem aláírt (unsigned) ezért letiltódott a frissítéssel, a driver ujratelepítésekor ki is írja hogy nem aláírt, tovább..

így már oké a cucc.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#988) kirkri válasza Azoth01 (#986) üzenetére


kirkri
addikt

Én a Gearbest EU raktárból vettem 70.8 dollárért nagyon akciósan, de sajnos most nincs nekik.

Ha Kínából kellene most rendelnem, akkor a Banggood-ot választanám, sok mindent vettem már tőlük, nagyon korrektek.

(#987) martin555: Jó tudni, hogy mi is okozza. :R

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#989) M0Dair válasza martin555 (#987) üzenetére


M0Dair
aktív tag

A vicc az, hogy az általam nem 1511-ből backupolt driver sem volt jó a friss nem 1511-en. De a techtabletes egyből. Érthetetlen. Egyébként az aláírás nélkül ráerőltetett sem ment, a techtabletesben még volt két dll vagy valami kis fájl ami az én mentésemben nem volt meg pedig tuti jól mentette le. Ilyenkor merül fel a kérdés, hogy a gyári tab drivereim miben térnek el a technetestől, érdemes lenne mindegyiket arra lecserélni? De ha meg megy minden akkor nem babrálom. :)

(#972) azbest:

Nálam pixeles volt mert 200-on használtam, de igazad van 150-en csak elmosódott, marad így. :)

[ Szerkesztve ]

(#990) scr006


scr006
tag

Üdv!

Nem tudom másnak is van/volt-e elforgatás gondja windows-ba de megvan a megoldás. Gyro senzort eltávolítani driverrel együtt ,techtablet-ről driver fel, és minden hibátlan. Remélem segítettem annak akinek hasonlóan volt ilyen gondja.

üdv!

(#991) finest válasza scr006 (#990) üzenetére


finest
őstag

Nekem volt, de feladtam a Winfost. Az történt ugyanis, h a Win10 updateli a drivereket, és pár perc alatt visszarakosgatja az újakat, annak ellenére, h eltávolításkor kértem a driver törlését. Tudom, h ki lehet kapcsolni a funkciót az eszközkezelőben, de berágtam, amiért még egy kérdést sem dob fel frissítés előtt, letölti a netről és kész. Piszok erőszakos dolog. Majd valami értelmesebb build-nél teszek egy újabb próbát.
Az Android lényegesen gyorsabb is, nincs szívás a driverekkel és minden működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#992) kirkri válasza finest (#991) üzenetére


kirkri
addikt

Én is azt tapasztaltam, hogy az Android sokkal gyorsabb. Meg is lepődtem, mert azt olvastam korábban, hogy a Win gyorsabb a Hi8-on.

21 éve a Prohardveren! ™

(#993) finest válasza kirkri (#992) üzenetére


finest
őstag

Egyedül a boot tart tovább Androidon, de amikor betölt, onnantól érezhetően reszponzívabb.
Nekem nagy csalódás tabon a Win10, amúgy nagy windows fan boy vagyok, de volt black screen logon után (VGA driver frissítés), elment a wifi (network card driver frissítés), a screen rotation (gyro sensor driver frissítés), a hülye auto update miatt.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#994) azbest válasza finest (#993) üzenetére


azbest
félisten

Nálam épp az a hülyesége, hogy az androidos particiókat is mounolja a win, pedig nincs betűjel rendelve hozzájuk lemezkezelőben.

(#995) martin555 válasza azbest (#994) üzenetére


martin555
aktív tag

figyeljetek, most viszont egy láma kérdés tőlem.

MHL to HDMI .https://www.youtube.com/watch?v=GrBkQ4GUXf0&hd=1

kis szívfájdalmam hogy nem a pro-t vettem, akartam hogy mikulás hozza + ne legyen vám igy most nem kínából rendeltem, 90 dodó lett volna a pro.

a kérdés az hogy ez a tablet nem tud semmiképp hdmi kiadni?

https://www.youtube.com/watch?v=GrBkQ4GUXf0&hd=1

van ilyen usb-s cucc ami samsungoknál kiadja de gyanítom a samsung tud valamit ott amit ez estleg nem.

azé kérdem mert karácsonyra kis projektort is vettme aztán.. jó móka lehetne.

üdv

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#996) b3n1t0 válasza kirkri (#977) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

Sok hasznos és gondolatébresztő tapasztalat a Vi10-es fórum összefoglalójában

[Chuwi Vi10]

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#997) kirkri válasza b3n1t0 (#996) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi, ha nem lesz itthon a nejem, ki is próbálom ezt az óra "javítást". :R (Tegnap majdnem lebuktam a karácsonyi ajándékával, úgy belefeledkeztem a tablet nyomkodásba. :D)

21 éve a Prohardveren! ™

(#998) taip válasza Azoth01 (#984) üzenetére


taip
senior tag

Ne nagyon reménykedj, hogy átcsúszik. Számolj azzal, hogy +27% ÁFA, amit a Postának vagy a DHL-nek fizetsz.

Akinek van külső SD kártyája:

Android alatt lehet a külső SD-re telepíteni nagy programokat (pl. Real Reacing 3) vagy mindenképpen a belsőre rakja? Csak mert ha nem lehet telepítésre használni a külső SD-t, akkor nem biztos, hogy van értelme vennem külön kártyát.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#999) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Megjött nekünk is,én csak a nyelvet állítottam és frissítettem a win-t,remélem. egy pár évig működni fog és akkor azt mondhatjuk nagyon megérte. :)

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1000) martin555 válasza qantum (#999) üzenetére


martin555
aktív tag

írtam a gearbestes csókának is hogy tudjon róla hogy unsigned a windows wifi driver.
más:

a hangerő nyomógomb nálam szarakodik: androidban ha le akarom venni a hangerőt, NÉMA és az aktuális hangerő közt ugrál.

valakinek ilyesmi?

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.