Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) CPT.Pirk válasza ztsoft (#2150) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes milyen sokan támogatják a teljes rolling modelt, ez meglepett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2152) Apollyon válasza CPT.Pirk (#2151) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Sokkal modernebb és ésszerűbb megoldás mint X évente újratelepíteni a rendszert. Már a M$ is átvette :D
Mondjuk az Arch féle megoldást annyira nem támogatom, az annak jó aki folyamatosan fejleszti a gépét. Ezeréves vassal inkább half-rolling.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2153) attilav2


attilav2
őstag

Szerintem legjobb most az arch. Bár meg kell szendvedni a telepítésével. Nekem a hálózat beállítása volt elég körülményes, a live-usb-n még működött a telepített rendszeren már nem, de a wiki és némi találgatás alapján sikerült jól bekonfiguráni, azért sajnos az arch wiki néhol nem egyértelmű. Plasma5 hivatalosan van, de a plasma5-ös dolphin csak AUR-ban git verizóban van, ennek ellenére ezt használom. Akár sima tárolót akár AUR-t nézem sokkal több csomag érhető el rá mint a chakrára. Ráadásul a chakrára rájár a rúd, a csomagböngésző helyett a weboldalukon a rsync.chakraos.org tartalma jön be, és azóta sem lett visszaállítva a package browser, szóval látszik hogy kevesen állnak a chakra mögött.
Hogy arch ellenérvet is mondjak, hivatalosan nem támogatott az ati zárt driver, fel lehet rakni alternatív tárolóból, de a renszerben levő xorg-al nem teljesen kompatibilis, pl hl2 szétfagy, ha X ből konzolba lépek szétfagy, vlc nem tudja használni a vaapi gyorsítást. Lehetne xorg 116-ra downgradelni, ehhez biztosítja is a csomagokat a repójában violo catalyst karbantartó, de hiába veszem fel az előző xorgot a pacman.conf-ba, az istennek sem hajlandó downgradelni, most ezzel szívok.
Egyébként a nyílt driver is jó volt a hd6670-el, de 2d megjelenítási hibái vannak, szövegbuborékok gyakran olvashatatlanul artifactokkal jelennek meg, böngésző görgetéskor csíkozott, amikor a vlc-ben vagy kaffeine-ban dvb-c néztem akkor a kép teteje enyhén csíkozott és ugrált. Viszont cserébe ment a hl2 :DDD
Ezek a hibák a zárt driverrel megszűntek, az viszont nincs szoros barátságban az xorg 117-el. Akinek viszont nvidia van annak megfontolandó szerintem az arch-ra váltás, sokat lehet belőle tanulni, és miután be lett egyszer konfigurálva csak frissítgetni kell. Igaz a leg alapvetőbb dolgokat is kézzel kell állítani, pl /etc/sudouers-be kézzel kell felvenni a felhasználót különben nem fog működni a sudo :DDD

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2154) BoB válasza attilav2 (#2153) üzenetére


BoB
veterán

Downgrade nem annyiból áll hogy pacman.conf- ban letiltod a csomagot, az csak annyit tesz hogy ahoz nem fog nyúlni.

Le kell tölteni az az xorg-ot amit fel akarsz rakni, majd felrakod pacman-el.

Vagy ha megvan még az előző a pacman cache-ben, onnan is fel tudod rakni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2155) attilav2 válasza BoB (#2154) üzenetére


attilav2
őstag

Violo catalyst repójában van a régebbi xorg külön könyvtárakban szétválasztva verzió szerint. Valakinek sikerült úgy downgradelnie az arch fórum tanulsága szerint hogy felvette a pacman.conf-ba az xorg116 repót és utána már kérdezte is pacman hogy eltávolítsa e a xorg117 csomagokat és felrakja e a régebbit. Nekem ugyanazokkal a pacman kapcsolókkal esze ágában sem volt a downgrade.
Nyilván nem véletlenül készítette violo a régi xorg repót, de lehet azóta változtattak valamit a pacmanben és nem megy az egyszerű downgrade.
Lehet hogy végül a letöltés lokális csomagtelepítés/downgrade a pacman -U mellett döntök, de ez nagyon durva beavatkozás. Slackware alatt még elmegy de arch-on okozhat gondot.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2156) Damateo


Damateo
aktív tag

Mikor várható nagy frissítés? Vagy valami nagyob változás?

(#2157) CPT.Pirk válasza Damateo (#2156) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyobb frissítés új kernellel az már a testing repóban van pár napja, az hamar megjön. A KDE5-re váltást nem tudom mikor lépik meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2158) azozo válasza CPT.Pirk (#2157) üzenetére


azozo
senior tag

Frissitettem ,de sajna grub után fehèr kèpernyő ès semmi befagyva...az indulásnál kernel modul hibát ír ki..amd 5770 kártA amd x2 6000+ proci Ötlet!?

(#2159) CPT.Pirk válasza azozo (#2158) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor volt utoljára frissítve?

Be tudsz menni recovery konzolba?

Ott talán egy
minitcpio -p linux

paranccsot kellene kiadni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2160) azozo válasza CPT.Pirk (#2159) üzenetére


azozo
senior tag

Tegnap frissitettem.. Egy fokkal jobb most van már konsolom.rendesen,mert recoveryben frissitès után csak alul 3 sort lattam a konsolon...19 colos tft
Most nèzem hogy látszik rendesen a konzol fglrx modul nem tölt be ..ujra tève catalyst csimagok 15.5 de ugyanaz.. Most olvasgatom hol lehet a hiba
..minitcpio nincs ilyen parancs...hmm

(#2161) azozo


azozo
senior tag

Recoveryben no ums support inradeon modul...mkinitcpio sikeresen lefutott ,restart csa konsol :(

[ Szerkesztve ]

(#2162) CPT.Pirk válasza azozo (#2160) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

mkinitcpio, csak elírtam. (lehet a linux benne Linux, majd meglátod)

Csináld ezt:

Ha kell dhcp-s net a terminálban:
sudo dhcpcd

Csináld ezeket, ebben a sorrendben:
sudo pacman -S catalyst
sudo pacman -S catalyst-libgl lib32-catalyst-libgl
sudo modprobe fglrx

Ha eddig nem volt hiba, akkor még ezt:
sudo aticonfig --initial

És reboot. Ha nem segített, akkor még az mkinitcpio-s parancsot próbáld meg. Ha semmi nem megy, akkor még válthatsz a nyílt driverre: [link]

szerk: az ums support nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2163) azozo válasza CPT.Pirk (#2162) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi pont ezeket csináltam,de semmi fglrx modul not found...

[ Szerkesztve ]

(#2164) CPT.Pirk válasza azozo (#2163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A csomagok újra lettek telepítve?

Lehet megérne egy próbát eltávolítani a csomagokat így:

pacman -Rdd catalyst catalyst-libgl catalyst-utils lib32-catalyst-libgl lib32-catalyst-utils

majd újrarakni őket az előzőben írt módon. Az fglrx modulnak meg kell lennie, azt a driver szolgáltatja. Ha ez sem oldja meg, akkor ideiglenesen válts át a nyílt driverre szerintem, aztán kitaláljuk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2165) azozo válasza CPT.Pirk (#2164) üzenetére


azozo
senior tag

Igen de a fglrx modul nem töltődik...:( akkor nyilt driverrel próbálom...

[ Szerkesztve ]

(#2166) azozo


azozo
senior tag

Mkinitnèl 2 warning missing modul ai94xx ès a wd719x

(#2167) CPT.Pirk válasza azozo (#2166) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az nem probléma. Átváltottál a nyíltra?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2168) azozo válasza CPT.Pirk (#2167) üzenetére


azozo
senior tag

Igen ;) Sikeresen átváltottam
Nagyon köszi a fáradozást :)
Egyenlőre nem teszem fel a catalyt drivert várk még vele kicsit ....
Ezzel is megy sőt talán kevesebbet eszik a flash chrome alatt a memoriából ...

(#2169) CPT.Pirk válasza azozo (#2168) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Őszintén szólva kb. mindenben jobb a nyílt driver. Pl. hiába van erős VGA a gépben, a KDE effektjei a Catalysttel szaggatnak, a nyílttal meg nem. Az új KDE-ben van FPS mérő, az szépen mutatta, hogy a zárttal lement 30 alá az FPS az effekteknél, a nyílttal meg nem igen ment 55 alá a 60-ról.
Plusz a nyílt driverrel működik a VDPAU, tudod nézni a filmeket az UVD-vel, a zárttal jelenleg semmi sem megy.

Azt mondjuk nem tudom megmondani, hogy miként tűnhetett el az fglrx modul. Talán valami feketelistára tette?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2170) azozo válasza CPT.Pirk (#2169) üzenetére


azozo
senior tag

Azt is nèztem de nem volt ott...hm mivel nèzted az fpst?

(#2171) CPT.Pirk válasza azozo (#2170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mostani KDE-ben még nincs benne. Ha kipróbálod az újat a testingből, abban van. Viszont hogy merre, azt már nem tudom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2172) azozo válasza CPT.Pirk (#2171) üzenetére


azozo
senior tag

Megvan az asztal effekteknél ;)

(#2173) CPT.Pirk válasza azozo (#2172) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe. És mennyi?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2174) azozo válasza azozo (#2172) üzenetére


azozo
senior tag

53-58 között ingadozik :) wobbly effekt +facebook játék chrome alatt

[ Szerkesztve ]

(#2175) CPT.Pirk válasza azozo (#2174) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az tökéletes!

A vdpau-t is beüzemelted?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2176) azozo válasza CPT.Pirk (#2175) üzenetére


azozo
senior tag

Hú tényleg megnézem ...;)

(#2177) azozo válasza azozo (#2176) üzenetére


azozo
senior tag

Hát nem sikerült ...ati 5770-es kártya és ahogy nézem H264-et nem támogatja ...

(#2178) CPT.Pirk válasza azozo (#2177) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig támogatja. A lentebb linkelt wikiben van van egy környezeti változó, ami R600 módba kapcsolja a driver uvd részét.

Amúgy vlc vagy smplayer, meg a bomi az, ami alatt biztosan megy. Ezeket terminálból indítsd, ott kiírják mi van a vdpau-val.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2179) azozo válasza CPT.Pirk (#2178) üzenetére


azozo
senior tag

Hát kicsit belegabalyodtam ;)
de a chakra fórumán írták most már jó ,így feltettem a zárt drivert ..simán felment müködik miden effektek is /opengl 3.1/

Képkockaszám kb annyi 45-55 között
4k videot próbálgatom.... de sajnos nem oké mot nézem másnak is van problémája tesztelem a ccr-es xvba-t..:)

(#2180) CPT.Pirk válasza azozo (#2179) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A CCR-es xvba cuccok az én csomagjaim, de nem működnek. Azt sem hiszem, hogy a 15.5-ös Catalystel jobb lenne a helyzet. :U

A4K HD-t viszont amúgy sem tudja emlékeim szerint a te kártyádon lévő UVD egység, de ha szeretnél bármilyen HD gyorsítást, akkor ahhoz a nyílt driver kell.

Az FPS szám amúgy nálam leesett 30 alá is a zárt driverrel, ha pl. a széthulló ablakok effekt ment éppen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2181) azozo válasza CPT.Pirk (#2180) üzenetére


azozo
senior tag

Hát igen 4k nemigen megy :) vagyis van 2 fájlom

4K LG 125Mbps 2160p DEMO
és
HD-Club 4K Chimei-Inn 60MBit 2160p AAC2.0

ccr xvba a tiéd ;) Gratula :C
Hát most az van fent nekem telepítve ,sőt még a Bomi is elindult egyszer, csak újraindítás után megint nem oké valami...opengl contex hiba előjött újra..

Most ez a helyzet :
[azozo@chakra-pc ~]$ vainfo
libva info: VA-API version 0.37.0
libva info: va_getDriverName() returns 0
libva info: User requested driver 'xvba'
libva info: Trying to open /usr/lib/dri/xvba_drv_video.so
libva info: Found init function __vaDriverInit_0_32
libva info: va_openDriver() returns 0
vainfo: VA-API version: 0.37 (libva 1.5.0)
vainfo: Driver version: Splitted-Desktop Systems XvBA backend for VA-API - 0.8.0
vainfo: Supported profile and entrypoints
VAProfileH264High : VAEntrypointVLD
VAProfileVC1Advanced : VAEntrypointVLD

[azozo@chakra-pc ~]$ fglrxinfo
display: :0 screen: 0
OpenGL vendor string: Advanced Micro Devices, Inc.
OpenGL renderer string: AMD Radeon HD 5700 Series
OpenGL version string: 4.4.13372 Compatibility Profile Context 15.101.1001

Zárt catalystal mplayer alatt gl hardveres gyorsítással elindul de eléggé akadozik vdpa csak fekete képernyő vaapi-s mplayer meg valami miatt nem indul...libgif4 hiba....hmm

Lehet hogy visszateszem a nyittat és megnézem még egyszer a te ccr-es
Kiscit több ramot 460 helyett 580 MB eszik és talán ahogy nézem idővel még többet 1,3 chrome 2 olda face+forum grrr

(#2182) attilav2 válasza azozo (#2181) üzenetére


attilav2
őstag

A vdpau bekapcsolásához nyílt drivernél ezt kell csinálnod:

sudo pacman -S libvdpau mesa-vdpau

majd beírod ezt a parancsot:
printf '\nexport export LIBVA_DRIVER_NAME=vdpau\nexport VDPAU_DRIVER=r600' >> ~/.bashrc

Ki bejelentkezel és aktiválódik a környezeti változó. Innentől él a gyorsítás.

Majd vlc-ben beállítod ezt: Eszközök Beállítások Bemenet Kodekek és itt a hardveres gyorsításnál kiválasztod a vdpau dekódolót.

Sajnos a flashes (youtube) tartalmaknál a hardveres gyorsítás bekapcsolására nem találtam működő megoldást, pedig túrtam a google-t rendesen.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2183) CPT.Pirk válasza azozo (#2181) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy attilav2 is írta, a ccr-es csomagok csak a zárt driverhez valóak, nem is tudod feltenni őket a nyílttal. - egyébként az általa idézett beállítási leírást is én írtam a wikin. :)

A zárt driveres xvba egy 4+ éve nem frissült csomag, és csak ennyit tud:
VAProfileH264High : VAEntrypointVLD
VAProfileVC1Advanced : VAEntrypointVLD

Ha kiadod a vainfo parancsot a nyílt drivernél, az meg tud vagy 10 különböző profilt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2184) azozo válasza attilav2 (#2182) üzenetére


azozo
senior tag

Chromenál config://flags legelső kapcsoló

(#2185) azozo válasza CPT.Pirk (#2183) üzenetére


azozo
senior tag

Hát jelenleg semmit nem ir ki ...
xvba telepítés és export után és reboot

libva info: VA-API version 0.37.0
libva info: va_getDriverName() returns -1
libva error: va_getDriverName() failed with unknown libva error,driver_name=(null)
vaInitialize failed with error code -1 (unknown libva error),exit
[azozo@chakra-pc ~]$ fglrxinfo
bash: fglrxinfo: parancs nem található

Hmm :(((

(#2186) CPT.Pirk válasza azozo (#2185) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most éppen mit használsz?

A kimenet szerint a driver név körny. változó nincs beállítva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2187) azozo válasza CPT.Pirk (#2186) üzenetére


azozo
senior tag

Hát ezaz xorg.cof nincs letöröltem az előzőt ès nem generált semmit...

[ Szerkesztve ]

(#2188) CPT.Pirk válasza azozo (#2187) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az esetek többségében nem is kell már. De még egyszer, most mit csinálsz? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2189) azozo válasza CPT.Pirk (#2188) üzenetére


azozo
senior tag

Meccset nèzek :)
Nyiltat tettem vissza a leirás szerint....plusz a vdpau bekapcsoltam...

[ Szerkesztve ]

(#2190) attilav2 válasza azozo (#2185) üzenetére


attilav2
őstag

vdpauinfo parancsot nézd!

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2191) CPT.Pirk válasza azozo (#2189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kimenetek, ha jó a beállítás:

vainfo
libva info: VA-API version 0.37.0
libva info: va_getDriverName() returns 0
libva info: User requested driver 'vdpau'
libva info: Trying to open /usr/lib/dri/vdpau_drv_video.so
libva info: Found init function __vaDriverInit_0_34
libva info: va_openDriver() returns 0
vainfo: VA-API version: 0.37 (libva 1.5.0)
vainfo: Driver version: Splitted-Desktop Systems VDPAU backend for VA-API - 0.7.4
vainfo: Supported profile and entrypoints
VAProfileMPEG2Simple : VAEntrypointVLD
VAProfileMPEG2Main : VAEntrypointVLD
VAProfileMPEG4Simple : VAEntrypointVLD
VAProfileMPEG4AdvancedSimple : VAEntrypointVLD
VAProfileH264Baseline : VAEntrypointVLD
VAProfileH264Main : VAEntrypointVLD
VAProfileH264High : VAEntrypointVLD
VAProfileVC1Advanced : VAEntrypointVLD

Meg a lényeges rész a vdpauinfóból:
name level macbs width height
----------------------------------------------------
MPEG1 0 9216 2048 1152
MPEG2_SIMPLE 3 9216 2048 1152
MPEG2_MAIN 3 9216 2048 1152
H264_BASELINE 41 9216 2048 1152
H264_MAIN 41 9216 2048 1152
H264_HIGH 41 9216 2048 1152
VC1_SIMPLE --- not supported ---
VC1_MAIN --- not supported ---
VC1_ADVANCED 4 9216 2048 1152
MPEG4_PART2_SP 3 9216 2048 1152
MPEG4_PART2_ASP 5 9216 2048 1152
DIVX4_QMOBILE --- not supported ---

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2192) azozo


azozo
senior tag

Hát sajna a ums radeon hibánál leáll ès nem tölti be a modult...csak konsol kèpernyöm van.Másnál is volt valahol a rosszul beállítot grub config miatt van...:( most nèzegetem

(#2193) CPT.Pirk válasza azozo (#2192) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Eddig működött, mit csináltál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2194) azozo válasza CPT.Pirk (#2193) üzenetére


azozo
senior tag

Nem mindegy melyik grub confignál javítasz...:( most bogozom...

[ Szerkesztve ]

(#2195) CPT.Pirk válasza azozo (#2194) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most nem értem mire gondolsz. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2196) azozo válasza CPT.Pirk (#2195) üzenetére


azozo
senior tag

Tudod feltettem a zártat ès utána a leirás szerint vissza akartam tenni a nyiltat a kiváncsiság miatt..ès ez lett belőle mett a bootnál javítottam bele a grub confba,igy 2 quit dor lett 1 nomodest..es csak konsol x nincs,bár most javítottam,de mèg mindig nincs x...

(#2197) attilav2


attilav2
őstag

Az ubuntu-s full circle magazin áradozik az amd zárt driverről
[link]
43. oldal Fókuszban AMD catalyst beta 14.6 driverek

Lehet hogy ubuntun a HD gyorsítás is megy vele?
Mondjuk érthető miért dicséri egy ubuntu-s magazin az amd zárt drivert, mert az amd közvetlenül támogatja az ubuntut, és nyilván így egyrészt mindig a legújabb drivert lehet alatta használni, másrészt a gond is kevesebb mint egy nem támogatott linuxnál.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2198) azozo


azozo
senior tag

Na sikerült a nyilt driver beüzemelni :)
Ott volt a hiba hogy a zárt catalyst driver törlésekor (mivel egy sorban volt nem volt mindegyik) nem törölte le rendesen több space vagy mi.. :B .. most egyenként letöröltem és újratettem a nyiltat és grub átállítva
Visszajött ;)
Köszönöm a segítséget amúgy ebből is tanul az ember ;)

(#2199) CPT.Pirk válasza attilav2 (#2197) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, pedig mostanában elég sokaknak okozott problémát az AMD driver Ubuntun. Korábban is sokat kellett szopni PPA-val, pl. a xorg edgersel ehhez. :)

azozo: Zsír! A leírásban van egy hiba, vagy el lett gépelve nálad?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2200) ztsoft válasza attilav2 (#2197) üzenetére


ztsoft
őstag

Tavaly szeptemberi kiadás.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.