Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Damateo


Damateo
aktív tag

Hát nálam Octopiban az ékezetes karakterek kicsit buggosak lettek.

(#2102) CPT.Pirk válasza Damateo (#2101) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. Mondjuk nem tudom nálam egyáltalán miért akar magyarul beszélni, mikor a rendszer nyelve angolra van állítva. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2103) Damateo


Damateo
aktív tag

Leszedtem a Vibert weblapjáról. rpm ezt hogy kell telepíteni?

(#2104) CPT.Pirk válasza Damateo (#2103) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sehogy. Írd be a terminálba, hogy:

ccr viber

majd kövesd a lépéseket, és megcsinálja neked.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2105) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha valaki ki szeretné próbálni a Wine staging verzióját (a bekapcsolható CSMT és egyéb patchek miatt), az így teheti meg:

sudo pacman-key -r E49CC0415DC2D5CA
ha ez problémát ír, akkor futtatni kell az írt sudo pacman-key --init parancsot, az eltart néhány percig, ne lépjetek ki a terminálból.

sudo pacman-key --lsign-key E49CC0415DC2D5CA

Aztán be kell tenni ezt a repót az /etc/pacman.conf fájl végére:

[pipelight]
Server = http://cdn.fds-team.de/stable/arch/x86_64

sudo pacman -Syu wine-staging

sudo pacman -Syu wine-staging-compat

Ez utóbbi parancs le is cseréi a meglévő wine-t (már ha telepítve van) a stagingre, így onnantól pont úgy lehet használni, mint a simát. Ez nélkül az /opt/wine-staging/bin/wine alatt lehet elérni a programot.

Még lehet, hogy megpróbálom a gallium9 életre keltését is, ha lesz rá időm.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2106) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így néz ki az új környezet a Chakrán:

Ódzkodtam tőle, de nagyon frankó lett az új környezet. Valamint nagyon finoman működik.

Hamarosan mindenki megkapja majd, most az unstabil repóból lehet kipróbálni, még nincs minden apró cucc átporolva.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2107) BoB válasza CPT.Pirk (#2106) üzenetére


BoB
veterán

Tök alap plasma5.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2108) CPT.Pirk válasza BoB (#2107) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meglehet. Nem folytam bele eddig a Plazma dolgokba, mert a látott képeken nem tetszett. Most viszont más okból is újrahúztam a tesztelésre szánt telepítésemet, akkor már feldobtam ezt is. Kellemesen csalódtam, rögtön megtetszett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2109) BoB válasza CPT.Pirk (#2108) üzenetére


BoB
veterán

Abszolút jobb mint a 4-es, és az 5.3 -as frissítés óta megfelelően stabil is (saját vélemény).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2110) azozo válasza BoB (#2109) üzenetére


azozo
senior tag

Tudom extra de nekem a különböző háttèr asztalonkènt hiányzik... ;)

(#2111) CPT.Pirk válasza azozo (#2110) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a KDE4-ben is működik, csak külön "activity"-t kell csinálnod az asztalokra. Az a 3 színes pötty az. Amúgy nem próbáltam, a konkrét módját nem ismerem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2112) Apollyon válasza CPT.Pirk (#2106) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na akkor látom ide is eljutott a win8-ból indult flat arculat..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2113) CPT.Pirk válasza Apollyon (#2112) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, most a metroszexuális korszakot éljük a világban. :)

Viszont itt legalább jól néz ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2114) Damateo


Damateo
aktív tag

Miért van az, hogy ha pendrive-ra másolok valamit sokáig tart.
Gondolok itt arra hogy, felmásolja a fájlt, aztán vár kb ugyan annyit(vagy többet), és utána kezdi a következőt.

(#2115) CPT.Pirk válasza Damateo (#2114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt egy pennel csinálja csak? Szoktam másolni penre, de ilyesmit nem tapasztaltam még.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2116) Damateo válasza CPT.Pirk (#2115) üzenetére


Damateo
aktív tag

Sajnos minden pennel előjött eddig.
Gyorsan felmásolja, majd a sebesség vissza esik 0-ra. Várakozik, majd kezdi a következőt.
Ha várakozás közben megszakítom, a fájl nem sérül.
Lehet hogy fájlrendszer különbsége miatt van?
Gépen Ext4 van, pen Fat32

(#2117) molacika91


molacika91
tag

Sziasztok!

A tegnapi networkmanager frissítés után nincs a laptopon internet. Tudok csatlakozni a hálózathoz, látszólag minden rendben, de nincs net. Vissza lehetne valahogy vonni a frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#2118) CPT.Pirk válasza molacika91 (#2117) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha nem törölted a pacman cache-t, akkor az előző nm csomag valószínűleg megvan még itt:

/var/cache/pacman/pkg/

Ha megvan, akkor ez felrakja a régit, a második parancs meg kihagyja a frissítésekből:
sudo pacman -U /var/cache/pacman/pkg/networkmanager...
sudo pacman -Syu --ignore networkmanager

Ha nincs meg a /var alatt, akkor majd megnézzük, honnan lehetne beszerezni az előzőt. Amúgy milyen netről van szó?

Damateo: nem sikerült reprodukálnom ezt a problémát. :(

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2119) molacika91 válasza CPT.Pirk (#2118) üzenetére


molacika91
tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, közben rájöttem én is hogy talán vissza lehet valahogy állítani és sikerült. Az Octopiban a helyi csomag telepítésénél a /var/cache/pacman/pkg/ mappában megkerestem a régi csomagokat és kiválasztottam telepítésre. Kiírt valami olyasmit, hogy régebbi csomagokat akarok telepíteni, de így legalább már van net :)

A laptop wifin, routeren keresztül csatlakozik egy kábeltévés internetre.

(#2120) CPT.Pirk válasza molacika91 (#2119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szívesen!

Az ignore-os parancsot még add ki, mert különben a következő frissítéskor megint le fogja cserélni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2121) molacika91 válasza CPT.Pirk (#2120) üzenetére


molacika91
tag

Ez érdekes, frissítettem újból a legújabb csomagra és most semmi baja nincs, pedig a tegnapi frissítésnél nem volt semmilyen hibaüzenet.

(#2122) Damateo válasza molacika91 (#2121) üzenetére


Damateo
aktív tag

Csak nálam nem megy a mirror-check?

(#2123) CPT.Pirk válasza Damateo (#2122) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem igen. Amúgy melyik szervert használod? Érdemes nem az rsync... szervert használni fő repónak, mert a csomag mozgatások is ott történnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2124) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha valakinek mtree csomag problémája van a mai frissítéssel, akkor először futtassa a

sudo pacman -Sy libarchive

parancsot, majd le fog menni simán a frissítés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2125) Damateo válasza CPT.Pirk (#2123) üzenetére


Damateo
aktív tag

Alap beállításon használom.
Frissítéseknél mindig csinálok egy mirror-chech-et, csak gyakran dob szinkronizálási hibát.
Ilyenkor megvárom míg minden ok, és csak utána frissítek.
Nem tudom hol, és hogy mire kellene állítani.

Most ép nem jön be a Chakra oldala sem, mirrorok is alszanak.
Nagyobb frissítések ennyire megterhelik őket?

[ Szerkesztve ]

(#2126) CPT.Pirk válasza Damateo (#2125) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Veszélesen élek, nem szoktam mirror checket csinálni. :)

Most viszont tervezett leállás volt karbantartás miatt, csak nem ovlastuk a hírt róla április végén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2127) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha valakinek a nyílt Radeon driverrel a Steam azt mondja, hogy nincs Direct Rendering (pedig egyébként van), akkor ezzel a paranccsal indítva jó lesz:

LD_PRELOAD="/usr/lib/libstdc++.so.6 /usr/lib32/libstdc++.so.6 /usr/lib/libgcc_s.so.1 /usr/lib32/libgcc_s.so.1" ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/run.sh steam

Valamit frissített a steam, azóta van ez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2128) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kísérletezve a driverekkel, a nyílt RadeonSI driver pár FPS-el több pontot csinált a Unigine Valey tesztben, mint a Catalyst. LOL. ;]

Arról nem is beszélve, hogy a Catalyst nem tudja tartani a 60FPS-es képernyő frissítést a normál asztali működés során, a nyílt meg igen. Ez okozza azt, hogy Catalyst alatt kicsit lagosabb az asztal használata, nehézkesebbek az effektek. Ugyanez a dolog még néhány játék alatt is előfordul, pl. a Strife kicsit lagos a Catalyttal, holott a nyílt driverrel meg azonos beállításokban teljesen simán fut. Hmm.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2129) Damateo válasza CPT.Pirk (#2128) üzenetére


Damateo
aktív tag

Érdekes.
Kár hogy nv nyílt drájverben nem lesz ilyen javulás :D

(#2130) CPT.Pirk válasza Damateo (#2129) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt nem ismerem ezen a téren, de most jön bele pl. a KMS támogatás. Viszont 7300GT volt az utolsó GF kártyám, szóval...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2131) King Unique


King Unique
titán

Telepíteni akartam egy Chakrát, de inkább kérdezek...
Azt szeretném, hogy a kijelölt partícióra kerüljön és ugyanoda a GRUB is, a Win partícióit ne csessze el és a Win Boot Loader legyen a default, amihez majd később adom hozzá EasyBCD-vel a Chakrát.

Létrehoztam neki egy 20 GB-os, formázatlan részt, kijelölöm, de nem enged tovább, nem tudom milyen csatolási pontot válasszak?

Vagy előtte KParted által kéne partícionálni? 2 GB swap és ~ 18 GB további partíció lenne. Bár nem mertem rányomni, mert ízt írta ki, hogy "Create a new partícion.....on '/dev/sda' ". Hova csinálja, sda8 és sda9 néven hozza létre?

Illetve nem szeretnék félrenyomni semmit, nehogy belegyaluljon a fontos cuccokba.
A segítséget előre is köszönöm! :R

(#2132) CPT.Pirk válasza King Unique (#2131) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!

Külön swapot nem kell csinálnod, több disztró is tud egy swapot használni. A 20G-s partíciót nyugodtan formázd egybe Ext4-re, a csatolási pont pedig a "/" azaz a gyökér legyen. Logikailag valószínűleg SDA8 lesz a partíció neve.

A grub konfigurációját a telepítés végén tudod megváltoztatni. Az easybcd-t nem ismerem, lehet mellé nem is kell grubot rakni? Passz. Ez a fajta bootloader variálás a bonyolultabb megoldás. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2133) King Unique válasza CPT.Pirk (#2132) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom KParted alól kell megcsinálnom, mert a főablakban inaktív a nyomógomb?
Telepítés végén, mármint a legvégén még restart előtt? Nekem így kicsit rizikósnak hangzik, nem szeretném egyelőre a WBL-t lecserélni GRUB-ra.
Tegnap raktam fel Mintet, annál közvetlenül a partícionálásnál ki lehetett választani hova kerüljön a rendszerbetöltő, majd utána EasyBCD-vel hozzáadtam Win alól, aztán kész. Egy ilyet akarok megvalósítani ennél is, csak egyelőre majrézok, nehogy elcsesszek vmit...

Amúgy elsőre nagyon tetszik a rendszer, már maga az install is elég látványos, monitor fényerő már ekkor állítható, szóval elsőre elég jónak tűnik. :K

(#2134) CPT.Pirk válasza King Unique (#2133) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. Ha már lenne valamilyen létező partíció, akkor ott át tudnád formázni másra gyorsan, de ez csak egy alap szintű felület. Szóval jah, csináld meg a kpartedben.

Egyébként igen, a fájlok felmásolása után lehet majd a grubot konfigurálni. Arra viszont figyelj, hogy a fájlok másolása alatt is megnyomható marad a tovább gomb, de azt ne nyomd meg amíg másol. Ez egy hibája ennek a telepítő környezetnek, a következő isokban már nem is fogják használni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2135) King Unique válasza CPT.Pirk (#2134) üzenetére


King Unique
titán

OK, köszönöm a választ, akkor belevágok. :R

(#2136) King Unique válasza CPT.Pirk (#2134) üzenetére


King Unique
titán

Hát nagyon nem lehetett konfigurálni, csak a pipát kivenni / bennehagyni, hogy a merevlemez /boot helyre telepíti a GRUB2-t. Nem mertem, így kivettem és úgy indítottam újra. Viszont így nem jó, mert hiába adom hozzá a bejegyzést, a Mint indul el.
Ha engedélyezem, akkor hova telepíti, az sda8 partícióra, vagy lecseréli a Win Boot Loadert (amit nem akarok) :F

(#2137) CPT.Pirk válasza King Unique (#2136) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A nagyobb vinyódon van a Windows, annak a bootloadere meg szintén azon a vinyón. Most ha engeded a Chakrát felrakni a grubot, akkor azt ő arra a vinyóra fogja rakni, ahol a /boot van (vagyis ahol a gyökér fájlrendszer), így két bootmanager lesz a gépeden, azt meg a biosban ki tudod választani, hogy melyiket szeretnéd használni.

*bár valószínűleg mindegy, de a telepítés előtt szerintem váltsd is át a biosban a boot eszközt a Linuxos vinyódra. Sőt, akár le is húzhatod a telepítés idejére a sata kábelt, akkor aztán biztosan nem lesz gáz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2138) King Unique válasza CPT.Pirk (#2137) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem teljesen értem :F 1 db HDD van a notiban, rajta a Win rendszerbetöltőjével. Ha ráengedem, akkor azt lecseréli a GRUB-ra, vagy rosszul gondolom? Ha meg mégis 2 db loadert rakna fel, BIOS elég primitív rajta, ilyen beállítási lehetőséget nem is láttam benne.
OK, hogy Win telepítő DVD-ről, meg Live CD-kről lehet visszaállítgatni stb., de nem szeretnék egyelőre azzal machinálni.

Aztán, ha más nem megy, akkor felrakok egy Kubuntu 15.04-et az új 5-ös Plasma felülettel, mert nekem is nagyon bejövős.

[ Szerkesztve ]

(#2139) CPT.Pirk válasza King Unique (#2138) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sorry, benéztem a képet. Kicsit fáradt vagyok, azt hittem 2 vinyó van.

Azt a részét nem értem, hogy miért indult el a Mint, miért nem az jött ki, hogy nem talált indítható rendszert? A Mint telepítésekor mit adtál meg a rendszerbetöltőnek?

*Egyébként a plazma5 még nincs 100%-ig használható állapotban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2140) King Unique válasza CPT.Pirk (#2139) üzenetére


King Unique
titán

Azt én se, mért az... a Mintnek a saját (sda7) partíciójára tettem a Grub2-t.

* az mit jelent, annyira bugos, nem is érdemes felrakni?

(#2141) ubyegon2 válasza King Unique (#2140) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs sok választás, ha a Chakra GRUB- ra nemet nyomtál! :)

Itt írja Kapitány, hogy márciusra kijavítják a bugokat! (évszám?) :U

Itt meg megoldás az iménti problémára.

Egyébként tényleg jó disztró a Chakra, megéri vele szenvedni, én is nekiugrok 8adjárra nemsoká. :) Igaz, megvan a legutóbbi, de az asztal bejön és onnan sehová, akármit írok akárhová.
Ebben a topikban viszont nem írom, hogy hajas kezdők csak úszósapkában telepítsenek! :D

Várd meg szerintem velem együtt a következő, Calameres- sel szerelt verziót!

Addig tedd fel a Mint KDE- t, azzal lesz a legkönnyebb dolgod. ;)

(#2142) CPT.Pirk Ha.., de nem rakta fel!

"Hát nagyon nem lehetett konfigurálni, csak a pipát kivenni / bennehagyni, hogy a merevlemez /boot helyre telepíti a GRUB2-t. Nem mertem, így kivettem és úgy indítottam újra."

csak valószínűsítettem. Akkor még nem tudtam, hogy a hiba a Tribe aktuális verziójában van.

OK! de ki mást lehetne ezért piszkálni? :P

[ Szerkesztve ]

(#2142) CPT.Pirk válasza King Unique (#2140) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt egyébként nem értem. Ha a grubot felrakod, akkor annak lefut a telepítője, és beteszi magát az mbr-be. Ezért furcsa, hogy nem lett a Mint felrakása után rögtön grub-od.

A plazma5 meg nem használhatatlan, de pl. a múlt héten még nem lehetett elindítani azt a komponenst, ami az autó bejelentkezés beállításához kell. Meg azt hiszem még mindig van néhány alkalmazás ami nem lett portolva.

ubyegon2: csak valószínűsítettem. Akkor még nem tudtam, hogy a hiba a Tribe aktuális verziójában van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2143) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#2141) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux Mint 17.1 "Rebecca" KDE Review: The Best KDE spin I have used!
:Y

Ettől függetlenül KDE King az a Chakra, csak a telepítése roppant nehéz. Az első nagy frissítésekről nem szólok most, mert ez nem a horror valóságshow topik.

[ Szerkesztve ]

(#2144) King Unique válasza ubyegon2 (#2141) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis, amikor partícionálom a 20 GB-ot, különítsek el egy /boot részt neki és akkor oda fogja tenni, nem cseréli le a Winét?
Elsőre nagyon jónak tűnt, de lehet megvárom az újat. Mint KDE megvan virtuális gépen, azt már alap szinten ismerem. :P Ez a flat dizájnos Plasma5 megtetszett viszont, ha még nem is 100-as, de lehet megpróbálom, mert a 4-est kicsit unom már.

(#2142) CPT.Pirk: neten volt ez a videó, ott se rakta fel defaultnak a GRUB-ot, onnan vettem az ötletet. És működik. Kipróbálom, aztán majd meglátom, szenvedek-e vele.

Köszönöm a válaszokat! :R

(#2145) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2143) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hétvégén raktam a teszt partíciómra egy friss Chakrát. A telepítés 5 perc volt, a frissítés még öt. A nagy frissítési rémálom amit mondasz, az pár "igen" válasz adása volt a csomag cserés kérdésekre.

Btw, a Mintet talán már lehet kiadások között frissíteni, vagy még mindig újra kell rakni ha újat akarsz? :D

King Unique: kíváncsi vagyok mire jutsz. Amúgy ha egyszer felkerül a Chakra, pár perc alatt tudod cserélni a régi KDE-t az újra, elég egyszerű folyamat.

*szerk2: a probléma továbbra is az, hogy szerintem lezajlik a grub telepítése is, ha megadsz neki partíciót, így az MBR is cserélődik, és a Windows bootloadere egy indítható opció lesz a Grub menüben.

*szerk3 az előzőhöz - ebből a szempontból nem kell külön /boot, de technikailag befoghatsz rá akár egy régi pici pendriveot is és akkor tényleg lesz két független bootloadered.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2146) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2145) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mintet talán már lehet kiadások között frissíteni, vagy még mindig újra kell rakni ha újat akarsz?
- már lehet! :K
A telepítés 5 perc volt, a frissítés még öt. hány perc alatt tervezed meg agy NATO xlaterális gyakorlat térképészeti ellátását Gauss-Krüger vetületú 1:30000 ma- ban?
-neked
A nagy frissítési rémálom amit mondasz, az pár "igen" válasz adása volt a csomag cserés kérdésekre.
-szerinted, a te gépeden, nekem abszolút fogalmam sem volt, mit jelentenek a kérdések! :)

(#2144) King Unique
Vagyis, amikor partícionálom a 20 GB-ot, különítsek el egy /boot részt neki és akkor oda fogja tenni, nem cseréli le a Winét? :F

Ha plasma5 kell, akkor próbáld ki a Netrunnert!

Netrunner 16 (Ozymandias)

Kubuntu/Debian version
Plasma 5.3 based

[ Szerkesztve ]

(#2147) King Unique válasza CPT.Pirk (#2145) üzenetére


King Unique
titán

Lehet inkább megvárom az újabb Chakrát, ami ha jól értettem június vége talán.
Most legújabb Kubi van egyelőre terítéken, aztán, ha annyira tré, akkor kukázom és megy fel 14.04 alapú.

(#2146) ubyegon2: ezt még nem ismerem, kösz az ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#2148) ubyegon2 válasza King Unique (#2147) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R Pár verziót már próbáltam, szerintem jobb volt, mint a Kubuntu, az Arch/Manjaro alapút még nem próbáltam belőle.

Lehet inkább megvárom az újabb Chakrát, ami ha jól értettem június vége talán.
Megjelenés után várj pár napot, itt lesznek hírek majd nehézségekről! Az első nagy frissítése előtt pedig érdemes venni egy kisebb földterületet, hogy jó sok keresztet tudj vetni! :D

(#2149) CPT.Pirk
belefutottál egy hibásan megadott csomag függőségébe, sajnos van ilyen néha. Pont neked sikerült, szal lottózni ne menj. bele, máskor meg másba- de! nem adom fel!
dehogy hagyom ott az 5 mrd eft- t :N

[ Szerkesztve ]

(#2149) CPT.Pirk válasza King Unique (#2147) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kérdés, nem tudom mikor fog jönni az új KDE, felmerült, hogy megvárják a Plazma 5.4-et, de az meg augusztus végére van kiírva. Azt azért remélem nem várják meg...

ubyegon2: anno úgy emlékszem belefutottál egy hibásan megadott csomag függőségébe, sajnos van ilyen néha. Pont neked sikerült, szal lottózni ne menj. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2150) ztsoft


ztsoft
őstag

Lehet menni szavazni [link]. Ma jött Twitter-en. Érdemes követni Őket (@ChakraProject), eddig folyamatosan jönnek az új információk.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.