Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) CPT.Pirk válasza Damateo (#2050) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az octopiban simán meg tudod nézni a driver verziót, keress rá az nvidia szóra. Egyébként 340.65 a csomag verzió.

A steamhez a csomag infó szerint a lib32-primus csomagot kell felraknod, ez valószínűleg fog csomag cserét csinálni más driver csomagoknál, azokat engedd neki. Aztán ha megvolt, nézd meg a steamet, hogy felmegy-e. Kicsit régi a wikije a steamnek a Chakránál, majd átírom ha kiderült mit kell tenned.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2052) Damateo válasza CPT.Pirk (#2051) üzenetére


Damateo
aktív tag

Így tényleg egyszerű megnézni a drivert. Kicsit túlkomplikátam a dolgot.

Steam telepítés már érdekes volt.
Octopiban az opcionális függöségek közül csak kettő kellet.
Ha nv drivert is itt adtam meg, ütközésbe került a fenlévövel, és nem indult a telepítés.(nem engedte cseréni sem)
lib32/lib32-flashplugin
lib32/lib32-alsa-plugins

lib32/steam

Octopi start-> Konsol
konsol kérdi mégis melyik Drivert szeretném telepíteni.
Megadom neki: lib32-nvidia-340xx-libgl
automatikusan felrakta lib32-nvidia-340xx-utils is
(volt egy lista, és abból kellet választani)
Csak így sikerült felrakni. Minden más probálkozásnak ütközésvolt az eredménye.
Szerk.:Még tesztelem hogy müködőképes-e a dolog.
Steam most frissít.
Csak még mielőt bedöl a rendszer gondoltam leírom :D

bumblebee nem került fel a gépre rendszertelepítésnél. Utolag még nemsikerült felrak, törölné az nv drivert...

[ Szerkesztve ]

(#2053) Damateo


Damateo
aktív tag

Steam müködik és stabil.
Teszteltem két játékkal.
bumblebee kapcsolatban egyenlőre nincs ötletem.
Filmnézés és görgetés közben tapasztalok olyat, mintha szétcsuszna a kép.
Mi lehet ennek az oka?

(#2054) CPT.Pirk válasza Damateo (#2053) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A szétcsúszó kép az page tearing probléma. AMD részről a catalystban van ezt megszüntető opció, nVidiát nem ismerem ezen a téren. Az Arch wikiben szerintem van ezzel kapcsolatban infó.

A lib32-primus csomagot fel tudtad telepíteni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2055) Damateo válasza CPT.Pirk (#2054) üzenetére


Damateo
aktív tag

Nem sikerült.
Vitte volna magával a bumblebee-t, az törölte volna nv drivert, mert ütközik vele.
Így inkább hagytam.
Nem tudom miért akarja törölni az nv drivert minden áron.

(#2056) CPT.Pirk válasza Damateo (#2055) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elképzelhető, hogy bent maradt egy olyan ütközés a csomag adatainál, ami nem kellett volna. Össze kellene nézni a függőségeket, aztán szólni nekik a fórumban.

Szóval, pontosan melyik csomagok vannak most fent a Steam miatt?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2057) Damateo válasza CPT.Pirk (#2056) üzenetére


Damateo
aktív tag

Octopiban:
-steam:
Opcionális függöség:
-lib32/lib32-flashplugin
-lib32/lib32-alsa-plugins

Octopi start útán jött egy kérdés konzolban, hogy melyik driver kerüljön fel. (octopiban válsztva mindig ütközést jelzet)
-lib32-nvidia-340xx-libgl

(#2058) CPT.Pirk válasza Damateo (#2057) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szóval akkor ezek vannak fent:

lib32-nvidia-340xx-libgl
lib32-nvidia-340xx-utils

és ezek mellé nem tudod feltenni a bumblebee csomagot, mert ütközik velük. Estefelé ha hazaértem, akkor megnézem mi van ez ügyben, aztán szólok nekik a fórumban, vagy szólhatsz te is, ha gondolod. A forum / packageing alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2059) azozo


azozo
senior tag

Valaki kipróbálná,hogy nála megy-e a földgömbös élő asztalháttér...

/plasma-wallpaper-marbel/ csomag .14.4.3-as a legújabb

Sajnos eddig működött,de most, meg az előző frissítés után nem megy ..:(

(#2060) CPT.Pirk válasza azozo (#2059) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt sem megy.

Damateo: arra jutottam, hogy a bumblebee és a primus a nyílt driverhez van. Neked elvileg nem kell a zárt driver miatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2061) azozo válasza CPT.Pirk (#2060) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi :(
Akkor sajna Arc fórumon olvasgattam ,ha jól értem a plasma 5-ös miatti átállás a régi már nem támogatott vagy mi az új még .... :F
Más framework kellene ,de ütközik a régivel..

(#2062) Damateo válasza CPT.Pirk (#2060) üzenetére


Damateo
aktív tag

Elképzelhető. Én még nem értek hozzá.
Úgy gondoltam hogy az Intel nyílt és az nv zárt között kellene váltania.
Octopiban is együtt szerepel az nv driverel.

(#2063) Damateo


Damateo
aktív tag

Csak érdekesség képen írom.
Nálam az automatikus bejelékezés van beállítva. Mivel nincs a közvetlen környezetemben olyan akitől félteni kellene a gépet.
Nem régen vendégségben voltam. Gondoltam nem kapcsolom ki a gépet, és hogy ne tudjanak csak úgy hozzányúlni, kijelentkeztem.
Megjelent hogy kéri a kódot, lecsuktam a lapost és ott hagytam.
Később mivel úgy láttam hogy nem lesz rá szükség, kikapcsoltam.
Másnapi indulás során kicsit meglepődve konstatáltam az automatikus bejelentkezést.

(#2064) Rimuru válasza Damateo (#2063) üzenetére


Rimuru
veterán

Miért lepődtél meg ha be van állítva? :DDD A kijelentkezés/lezárás nem változtat ezen az opción.

Vigyázat, csalok!

(#2065) Damateo válasza Rimuru (#2064) üzenetére


Damateo
aktív tag

Gondoltam megjegyzi az utolsó állapotot, és aszerint cselekszik.

(#2066) CPT.Pirk válasza Damateo (#2065) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes kérdés, mindkét lehetőségnek van értelme.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2067) Rimuru válasza CPT.Pirk (#2066) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem úgy lenne értelme ha mondjuk csak lezárja a képernyőt és ha úgy kapcsija ki valaki akkor kér jelszót. Egy kijelentkezés bármilyen okból történhet és akkor már úgyis hozzáfért valaki a géphez. Én direkt úgy csinálom az autologint hogy utána jelszót kér lényegében ezzel védem a gépet (a fájlrendszer titkosítás részletkérdés, oda is be kell írni egy passt).

Vigyázat, csalok!

(#2068) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek! :) Java-t hogyan tudok varázsolni Chakra alatt? Firefox fent van, viszont semmilyen java futtatókörnyezet nincsen. Hogyan tudok ezen segíteni?

Köszönöm szépen!

(#2069) CPT.Pirk válasza wopi (#2068) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hy!

Mint más Linuxokon, itt is fel kell tenni hozzá az icedtea-web csomagot. Zárd be előtte a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2070) wopi válasza CPT.Pirk (#2069) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

Mint-en nem volt ezzel dolgom, ment out of box. :)

Köszi!

(#2071) CPT.Pirk válasza wopi (#2070) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg a Firefox függősége volt a csomag, és magától felrakta. Amúgy eddig akármit használtam, még mindenhol fel kellett raknom az icedtea csomagot, pedig tényleg mehetne magától, csak akkor az meg húzza magával a java környezetet is. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2072) wopi válasza CPT.Pirk (#2071) üzenetére


wopi
aktív tag

Még egy kérdés... RPM kiterjesztésű/formátumú állományokat hogyan tudok telepíteni? Egy howtot tudnál esetleg mellékelni?

Bár ez lehet, hogy mehetne a linux kezdő topicba is... Sorry!

[ Szerkesztve ]

(#2073) spammer válasza wopi (#2072) üzenetére


spammer
veterán

Az RPM az Red Hat vonal (Fedora, CentOS).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2074) CPT.Pirk válasza wopi (#2072) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miről van szó? CCR-ben nem találtad meg? Ha ott nincs, még mindig átemelhető egyszerűen az Arch aur tárolójából.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2075) wopi válasza CPT.Pirk (#2074) üzenetére


wopi
aktív tag

Vibert szerettem volna. Pl Mintre volt kliense, bár tudom, hogy az deb alapú rendszer. :(

(#2076) CPT.Pirk válasza wopi (#2075) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

írd be terminálba:
ccr viber
:)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2077) wopi válasza CPT.Pirk (#2076) üzenetére


wopi
aktív tag

:R

Elnézést, bőven van mit tanulni... :K

(#2078) azozo válasza wopi (#2077) üzenetére


azozo
senior tag

Neked elindul ?
Mert èn feltettem ,de indítás után semmi...

(#2079) CPT.Pirk válasza azozo (#2078) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Indítsd terminálból, akkor meglátjuk mi a baja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2080) wopi válasza azozo (#2078) üzenetére


wopi
aktív tag

Nálam megy!

(#2081) CPT.Pirk válasza azozo (#2078) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ccr -Syu volt mostanában? A pacman nem frissít ccr-es programokat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2082) azozo válasza CPT.Pirk (#2081) üzenetére


azozo
senior tag

Kösz most már jó ;)
Most a Skype magyarítása...ok siker..

Skype magyarítás

P.S: Most olvasom a cikked :DD

[ Szerkesztve ]

(#2083) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Kedvet kaptam kipróbálni, viszont kérnék egy kis segítséget.
Hogyna tudom telepíteni a wine emulátort rá?
Szeretném futtatni a heroes of the storm-ot és a hearthstone-t egyaránt. Linux mint alatt nem volt velük gond.
Kell telepíteni hozzá Ati drivert is? Mert Ati kártyám van a gépben.
Az alaprendszer már fent van, szépen zökkenőmentesen fut, már ráraktam a mozillát, a vlc-t viszont még nem találtam megoldást a wine problémámra. Kis segítséget kérnék. Köszönöm.

(#2084) CPT.Pirk válasza Ezekiel Ston (#2083) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hy!

Szerintem csak nem vetted észre a wine csomagot a csomagkezelőben. Keresd meg a winetricks csomagot, az lehúzza a wine-t is magával, meg így lesz hozzá egyszerű komponens letöltő felület is. Amúgy a steamet is felrakhatod.
A 3D gyorsításhoz majd be kell kapcsolni valamit a wineban, majd írja a terminál. Nem emlékszem rá most hirtelen.

Itt van, hogyan tudsz drivert cserélni, de nem feltétlen kell, nézd meg, hogy mennek-e a játékok az alap, nyílt driverrel. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2085) Ezekiel Ston válasza CPT.Pirk (#2084) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Mint alatt tudom, hogy cserélnem kell a nyílt drivert, mert a Heroes of the storm (battle.net) csak így működik.
Köszönöm a tanácsot, megnézem. Most első körben mégegyszer neki kell futnom mert a tévével összekötött gépem a monitoromat érzi másodlagosnak és kiterjesztett képet a tévére dobja rá, mármint az az elsődleges, és kényelmetlen úgy dolgozni. A klónozást gyakorlom hogy meg is őrizze...Hamarosan jelentkezek.

(#2086) meoindil válasza Ezekiel Ston (#2083) üzenetére


meoindil
aktív tag

PlayOnLinux telepítése is segíthet futtatni, telepíteni ezeket a játékokat

(#2087) wopi


wopi
aktív tag

Főleg YT videók lejátszásának elindításakor tapasztalom - bár más oldalaknál is volt már hasonló -, hogy tölt a gép pár másodpercet, nem is indul rögtön a videó. Majd elindul, de eltűnik a tálca, nem reagál a Chrome/FF a bezárás, tálcára tevés gombokra. Kijelentkezés, visszajelentkezés nem segített, csak újraindítás.

Miért lehet ez?

(#2088) CPT.Pirk válasza wopi (#2087) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Flash vagy HTML5 módban használod? Ha flash módban, akkor a régi flashplayer, vagy a freshplayer van használva?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2089) wopi válasza CPT.Pirk (#2088) üzenetére


wopi
aktív tag

HTML5

(#2090) Damateo válasza meoindil (#2086) üzenetére


Damateo
aktív tag

Miben más ez mint a Wine?

(#2091) Ezekiel Ston válasza Damateo (#2090) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

A play on linux igazából egy összefogó a wine-okból, meg tele van előbeállításokkal, ha valamit keresel pl game vagy alkalmazás ami nem linuxos akkor ha a listában benne van, akkor le is tudod tölteni, és be tudod azzal állítani mindazt amit manuálisan kéne a wine-on ha csak azt telepíted fel.

(#2092) Ezekiel Ston válasza CPT.Pirk (#2084) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Kérlek írd le a parancsot amivel le tudom húzni, mert valahogy nem jó...a grafikus kártya meg vicceset csinál, néha bevillózik a tálca....

[ Szerkesztve ]

(#2093) CPT.Pirk válasza Ezekiel Ston (#2092) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pontosan milyen kártyára kellene? Ha HD5000-es vagy újabb radeon, akkor csak követni kell a linkelt lépéseket:

El kell távolítani a radeon drivert:
sudo pacman -Syu
sudo pacman -Rdd mesa-libgl
sudo pacman -R xf86-video-ati

Be kell írni a kernel futtatási parancsához a nomodeset paramétert:

ide: /etc/default/grub:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet nomodeset"

majd frissíteni a grubot:
sudo update-grub

Azátn feltenni a Catalystot:

sudo pacman -S catalyst catalyst-libgl
sudo modprobe fglrx
sudo aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf
sudo pacman -S xvba-video

Ha nem vagy biztos a dologban, akkor csinálhatod azt, hogy újrarakod a "zárt driverek" opcióval, akkor felrakja magától a Catalystot.

wopi: akkor esetleg próbáld meg flash módban, felrakva a freshplugint.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2094) Ezekiel Ston válasza CPT.Pirk (#2093) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

HD6670 radeon.
De a Wine telepítését írd le kérlek, mert azt nem találtam meg sehol és ezt a csomagkezelőt se tudom hogy hogy kell.

(#2095) CPT.Pirk válasza Ezekiel Ston (#2094) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bemész az octopiba, nyomsz egy frissítést a zöld gombon, megadod a root jelszót, majd ha végzett, rákeresel a wine -ra, és kijelölöd teleőpítésre, majd nyomsz egy alkalmaz-ot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2096) Ezekiel Ston válasza CPT.Pirk (#2095) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

aha, akkor ez az oktopic izé ami szívat, mert valamiért nem jön fel. Se elő...menüből sem...Telepítés újra... :DD

(#2097) CPT.Pirk válasza Ezekiel Ston (#2096) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh. Viszont akkor ha nincs a gépedben másik videokártya, csak ez a Radeon, akkor a zárt driverekkel rakd fel és lesz rögtön Catalystod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2098) Ezekiel Ston válasza CPT.Pirk (#2097) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

A catalyst felment...tökéletesen választható minden benne, hogy clón vagy kiterjesztett asztal, grafikus tulajdonság stb...

(#2099) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mostani pacman frissítés miatt ne felejtsétek el futtatni az adatbázis frissítést is!

sudo pacman-db-upgrade

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2100) azozo válasza CPT.Pirk (#2099) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi meglesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.