Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) ubyegon2 válasza csixy (#2800) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálad elég rendhagyó minden, ne csodálkozz, ha nem normál idejű semmi!

Nekem ez a 6 perc volt elejétől végéig:

17:39:33 [6]: Using log file: "/root/.cache/calamares/session.log"
18:46:18 [6]: FinishedPage::setUpRestart()

itt ugrott az idő, felül azért sok az a 6 perc úgy.

17:39:38 [6]: Updating partitioning preview widgets.
18:40:08 [6]: Got locale language "hu_HU.UTF-8"
18:40:08 [6]: .. extracted country "Hungary" :: ("hu", "HU")
18:40:08 [6]: .. looking for locale part "HU"

(elmentettem az install logját)

[ Szerkesztve ]

(#2802) csixy


csixy
addikt

Én nem mentettem el.
Azért halad a világ! Már egy egyszerű Kate editorral GUI-ból editálható az fstab egy jelszóbeírással a mentéskor. Nem kell sudónanózni meg kontrollózni. Éljen a konzol! Én is guiban szeretem. Képzeld már el a zsötemet conzolban irkálni. meg olvasni.

Ja fstab .... túl sok volt a swap. Bemountolja legelőszörre a belső SSD swap partícióját is és arról akarja a röptében fagyasztott kutyalábat bootolás közben hirtelen előkapni. A saját swapját meg a végére hagyja.

Na lássuk a bootot csak egy swappal.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2803) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

😂
Mondtam, hogy rendhagyó telepítést csinálsz, de swap-ból nem árt ha sok van. De a dupla nem jó.

(#2804) csixy válasza ubyegon2 (#2803) üzenetére


csixy
addikt

Na megvolt az update-grub is . Még most is fallbackból indul. Ez van.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2805) CPT.Pirk válasza csixy (#2804) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként a brtfs-nek van gyakorlati előnye számodra?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2806) csixy válasza CPT.Pirk (#2805) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem semmi. Azt sem tudom, hogy mire jó, de utána olvasva hátrányát sem láttam. Ilyenre még sosem telepítettem, mindössze ezért lett most így. Egyszer meg kell próbálni. Túl nagy kockázatot nem láttam benne.
A prohardvernek nem tetszik reklámszűrő. Ki lehet ebben a csodaböngészőben ezt kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2807) CPT.Pirk válasza csixy (#2806) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, a PH!-t Firefox alól nézem. A Falkon youtube miatt van használva, mert Firefox alatt nálam (Windowson is) ha felmegyek a youtube.com-ra akkor nekiáll az egyik vagy másik feliratkozott csatornát kérdés nélkül újra és újra betölteni végtelen ciklusban, szinte minden alkalommal.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2808) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Az indítóképet nem lehet szabályozni, fél percig ott szórakoztatja magát, mindegy, ki lehet szedni. Rohadt bosszantó azt nézegetni, amikor ténylegesen is 5s alatt bootol maga a rendszer, ahogy manuálisan számolva és amúgy is mutatja a terminal:

[ubyegon@chakrahp ~]$ systemd-analyze
Startup finished in 4.038s (kernel) + 1.162s (userspace) = 5.201s
graphical.target reached after 1.162s in userspace

Sajnos egy igen hatalmas hiányossága van a KDE-nek, az Induló programoknál nem lehet beállítani késleltetést, mire a wifi kapcsolat feláll, az autóindítóban lévő Franz már rég elindult, ezt Cinnamonban be tudom lőni, de itt nem. Tudsz erről valamit Kapitány, tervezik, hogy lehessen itt időzíteni? Mégiscsak a magasan legkonfigurálhatóbb DE a KDE, ezt hogy nem oldották még meg? :(

Gyakorlatilag így az az opciócsomag ott szinte felesleges, mert külön rá kell frissíteni a Franzra, hogy múködjön, ennyi kattintással indítom manuálisan is.

Amúgy meglepő, de más nyűgöm nincs a rendszerrel, ill most is csak a DE-vel van. De azzal is csak ennyi, számomra ez önmagában felér a csodával. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2809) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2808) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A pörgő karikás boot képernyőt látod sokáig? Nálam olyan 1.5 másodperc.

Az eltolt programindítást majd megnézem, még nem volt rá szükségem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2810) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2809) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A pörgő karikás boot képernyőt látod sokáig?

Az az. Nem, érdekes, olyan gyors a boot, hogy nem is kéne látnom. :D Beállítottam kép nélkülire. Minap erre nem reagált, de most rebootnál már igen. (lehet nem nyomtam alkalmazás gombot. :N

Az Indító időzítés is a gyorsaság miatt van, de ha egyszer gyors a disztró......

Az eltolt programindítást majd megnézem, még nem volt rá szükségem.

Nyugdíjas sebességű a géped! :D

Pár mondatot írtam kedvcsinálónak, de a cikkedtől nem szívtam el a levegőt, mint írom is a blog végén!
cc 20 mondat csak.

Chakra “Hawking” OS próba - egy igazán smooth Linux nem csak pingvineknek

[ Szerkesztve ]

(#2811) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2810) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

$ systemd-analyze
Startup finished in 3.642s (kernel) + 2.468s (userspace) = 6.111s

-de ebből kicsit több mint egy másodpercet tesz ki két ntfs-es partíció csatolása.

A delayre per pillanat nincs lehetőség a KDE-ben, ha ilyet szeretnél, akkor egy sleep-et kell bebiggyeszteni megfelelő formában a parancshoz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2812) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2811) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem olyan vészes akkor az a bootidő sem. ;)

Sajna a Franz inditó fájlt sem a Kate sem a Nano nem tudja kezelhetú formában megnyitni, hogy legalább lássam, hová kéne írnom a sleep-et. Kate azt írja, hogy utf-8-ban nyitotta meg, de a karaktereket nem tudja kezelni. Valóban valami kriksz-krax van csak. :F

Majd erre valami mást találok ki. Ha csak nem rakják be a delay-t a magasan legkonfigolhatóbb DE-be is.....néha valóban érthetetlen, milyen alap dolgok maradnak ki.

JA, nem az opt-ban lévő bin fájlt kéne szerkeszteni, hanem a .config-ban az autosrtart-ot!

Az Exec sor végére kéne írni a sleep 3s-t mondjuk?

[Desktop Entry]
Comment[hu_HU]=Franz startup script
Comment=Franz startup script
Exec=/opt/franz-bin/Franz
GenericName[hu_HU]=
GenericName=
Hidden=false
MimeType=
Name[hu_HU]=Franz
Name=Franz
Path=
StartupNotify=false
Terminal=false
TerminalOptions=
Type=Application
Vestion=1.0
X-DBUS-ServiceName=
X-DBUS-StartupType=
X-KDE-SubstituteUID=false
X-KDE-Username=

[ Szerkesztve ]

(#2813) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2812) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csinálj egy két soros futtatható bash scriptet, és azt tedd be az auto indításba a program helyett.

#!/bin/bash
sleep 5; programodelérése &


:D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2814) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2813) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, így kéne csinálni! Köszi, még életemben nem csináltam scriptet. :Y Kerülöm is a WM-eket emiatt, no de KDE-n.... :D

Igaza van Frawly komának, a Mint Cinnamon csak elkényelmesít.

(#2815) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#2814) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem figyeltem, előszor a meglévő indítúban szerkesztettem, nem ment, aztán beírtam valamit a Speciális ablakba, hogy terminalban kutyuljon. Az indító eltünt, külön berakva semmit nem csinál, de azóta boot után jelzi nekem ezt a terminal:

Figyelmeztetés: „/home/ubyegon/Franz” nem található, „/bin/bash” indul el helyette. Ellenőrizze a profil beállításait.

Nem kéne ennyit csuklaniuk a KDE-s fejlesztőknek, dehát ez van...... ;]

Alapból nem akartam laptop tapipaddal semmit szerkesztgetni, de csak nem hallgattam magamra. :N

Egyelőre beraktam programként a Franzot, arról meg tippem sincs, hogy ezt a bootoló bejegyzést honnan töröljem, de majd meg lesz......
Ott van az autostart-ban és már van egy másik, a Franz ikonjával is. Nyomon vagyok.....

KDE

[ Szerkesztve ]

(#2816) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2815) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdjük ott, hogy mit mond a whereis Franz, a kimenetét add meg az elérési útban, mert nem találja ott a home-odban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2817) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2816) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[ubyegon@chakrahp ~]$ whereis Franz
Franz:
[ubyegon@chakrahp ~]$

Az Opt-ban volt a program, Dolphin alapján néztem az elérési utat. Most már a fenti parancsnak sem tiszta.

(#2818) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2817) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát akkor az opt-os utat add meg a scriptben. De magában a bash-ben is ki fog derülni, ha ./opt/... módon elindítod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2819) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2818) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt adtam meg, mivel írtad, hogy adjam meg az elérési utat, a scriptet a home-ba raktam, így néz ki a 3 helyen a dolog:

A .config autostartba kéne raknom a scriptet?

Amikor átraktam, akkor vettem észre, hogy az egyik beállítóablakban üresen áll a futtatható opció!

Visszakerült home-ba, reboot és fut, pont időben a wifi után!

Köszi a helpet! (mondtam, hogy nem csináltam még scriptet, gondoltam autostartba rakásból sejti a rendszer, hogy futtatni akarom) :D

[ Szerkesztve ]

(#2820) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2819) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

terminálba:

./opt/franz-bin

Ha elindult, akkor /opt/franz-bin mehet a scriptbe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2821) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2820) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, minden OK, erre a futtathatóvá tételre nem gondoltunk. :N

Gyanús volt nekem, hogy mindent jól adtam meg......mégse. Az elérési utat az ide is berakott autostart fájlból másoltam át.

Most már minden super, amit eddig meg akartam oldani! :R
(most majd elkezdem gyilkolni a rendszert)

[ Szerkesztve ]

(#2822) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ééés egy korszaknak vége. Viszlát CCR, helló Chaser!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2823) azozo válasza CPT.Pirk (#2822) üzenetére


azozo
senior tag

GUI frontend lesz hozzá?
;)

(#2824) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

sudo pacman -Rns parancson kívül, ha még cache tisztitást is végzek, mi távolítja el úgy a csomagot, hogy ha még egyszer felrakom, ne egyből ugyanúgy bejelentkezve induljon? Nem gondolom, hogy ez a gond és emiatt nem jelenik meg a tálcán bezáráskor az ikonja, vagyis nem bezárás ez, hanem tálcára leküldés.

Egyszóval hogyan tudok totál leszedni egy csomagot?

A chaser melyik parancsa töröl? Csak ennyit dob:

{get,install,listupdates,update,search,info} ...

[ubyegon@chakrahp ~]$ chaser install franz-bin

Elég szokatlan így telepíteni nem apt rendszeren. :)

[ Szerkesztve ]

(#2825) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2824) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A "dot config", vagyis a home mappádban létrejövő rejtett mappákat ahová az appok mentik a konfigjaikat meg amit akarnak, azt nem törli a pacman. Azokat kézzel tudod törölni.

"Note: Pacman will not remove configurations that the application itself creates (for example "dotfiles" in the home folder)."

azozo: octopiban az ufó fejet megnyomva tudsz ccr-ből telepíteni meg keresni. Én se tudtam... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2826) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2825) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

.pacsave kiterjesztéseket kéne keresnem? Ami fura, hogy név alapján rákerestem a franz szóra és csak a készített script-et találtam. azért bíztam a -n opcióban, meg ez a Franz a /opt-ba települt.
No majd ránézek a /home-ban, hátha találok még valamit.

Ez a tray-be leküldés idegesít még mindig, mert a háttérben nyitva marad a Franz és nem a paneltálcába megy le, hanem látszik bezárásnál, hogy balra lereppen és a startmenünél tűnik el. Hot corner-rel látszik is, hogy készenlétben van.

(#2827) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2826) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, a programod neve szokott lenni a mappáé, azokban vannak a konfigok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2828) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2827) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem már, erre azért nem számítottam, mert csináltam egy teljes keresést a franz szóra és a home-ot nem dobta fel, de megnéztem tényleg ott vigyorog egy bajszos mappa. Elég amatőr dolog, de még mindig téblábolok a szokatlan Dolphinban.....köszi! :)

Ha benéztem volna ide, talán észreveszem.......

Amúgy amiket ilyenkor lefordít a chaser, törlődik vagy elrakja valahová? Egyszerűbb lenne újratelepíteni, ha nem kéne forditgatnia mindig.

Super! Törlés után újratelepítettem és egy pillanat alatt már mutatta is a profilomban a beszélgetést. Valami még van valahol......

[ Szerkesztve ]

(#2829) Pista0001 válasza ubyegon2 (#2826) üzenetére


Pista0001
addikt

A készenléti ikonon jobb klikkre nincs kétopciós (egyik a quit franz) menü?

(#2830) ubyegon2 válasza Pista0001 (#2829) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt nem tudom, mert elképzelésem nincs, milyen készenléti ikonra gondolsz. :)
Olyan opciók sincsenek Franzban, mint Messengerfordesktop-ban, ahol állítani lehetett, hogy bezáró gombra tray-re menjen. Viszont ennél alapból így kell mennie, itt is így ment amíg a tálcát nem töröltem és újat csináltam alul.

[ Szerkesztve ]

(#2831) cigam


cigam
félisten

Nekifutottam én is a rendszer kipróbálásnak, de ami a többi rendszeren rutin, itt nem megy. Régi a VGA-m, és nem kedveli az új driver, ezért boot paraméternek be kell írni a video=SVIDEO-1:d paramétert. Szépen beírom az /etc/default/grub-ba a ...linux_default='sor paraméterlistájának végére'. Elmentem, aztán jön a grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg parancs, és a reboot.
Tojik rá. Ugyanúgy mikrofagyások, a napló tele a "trace" hibákkal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2832) Pista0001 válasza ubyegon2 (#2830) üzenetére


Pista0001
addikt

Akkor lehet, hogy a "tray"-re gondolok. Hot corner alat azt érted, hogy ha odahúzod az egeret, akkor a futó alkalmazásokat mutatja?

(#2833) ubyegon2 válasza Pista0001 (#2832) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, az lenne a hot corner.
Megnéztem ezt a Franz-ot Manjaro alatt és nem bezáráskor teszi ide jobbra tálcára az ikonját, hanem már megnyitáskor.

(#2834) Pista0001 válasza ubyegon2 (#2833) üzenetére


Pista0001
addikt

Így van, a program indulásától ott az ikon Chakra és Windows (7) alatt is. Ott kell kilőni.

Neked most ez Chakrában egyáltalán nincs, vagy csak a Franz ikonja nincs ott?

[ Szerkesztve ]

(#2835) ubyegon2 válasza Pista0001 (#2834) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Paneltálca az megvan, ha új panelt rakok fel, maga a Franz ikonja nem megy oda csak, ha megnyitom.
Ezt nem értem, mert telepítés után ugyanúgy működött, mint Manjaronál.

[ Szerkesztve ]

(#2836) CPT.Pirk válasza cigam (#2831) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit mond ez a parancs?

cat /proc/cmdline

ubyegon2: paneltálcán jobb gomb és beállítások, ott van egy pár pipálható dolog. A franz nincs köztük?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2837) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2836) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs ott, de látom, hol kéne lennie, az elején már kerestem ott is. Hogyan tudnám oda bevarázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#2838) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2837) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy nézem a probléma magát a Franz-t érinti. https://github.com/meetfranz/franz/issues/1143

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2839) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2838) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, találtam én is pár ilyen bug leírást, csak a Manjaron az 5.x verzió ettől még vidáman működik a tray-en és a jelenség a Messengerfordesktop-nál is hasonló, ott sem kerül tálcára az ikon Chakrán. És ugye nem is frissült Chakrán, mégis működött telepítés után ezek alapján most is kéne neki.

Chakra-n amúgy 4.x verzió van és ilyen gombok nincsenek.

Nekem amúgy tök mindegy volna melyik Messenger kliens klónt használom.

[ Szerkesztve ]

(#2840) cigam válasza CPT.Pirk (#2836) üzenetére


cigam
félisten

Ez segített. Gyanús volt, ha induláskor a GRUB menüben E-t nyomok, más, sokkal kevesebb paramétere van. Pont olyan mint a parancsod eredménye. Megnéztem még1x a grub konfigot, és 2 default sor van! Egy csilivili hosszú, és az egy paraméteres amit a boot menüben láttam. Na ezt a második sort is átszerkesztve helyre állt a világ rendje.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2841) cigam


cigam
félisten

Mivel nem az RC-t, hanem a 2017-es kiadást (goedel) tettem fel a frissítés adott néhány érdekes üzenetet. Pár csomagot lecserélt másikra, ill panaszkodott jogosultságokra:
figyelmeztetés: eltérő könyvtárjogosultságok: /usr/share/polkit-1/rules.d/
fájlrendszer: 700 csomag: 750

A QT-ra is panaszkodott:
> Qt 4.8

Prefix: /usr

> ATTENTION
This version of qt is no longer a split package:

qt-tools is integrated in qt
qt-doc, qt-demos and qt-examples are one new package
Please install with sudo pacman -S qt-docs

> IMPORTANT
Be sure to install one of the Phonon backends:

phonon-backend-gstreamer (default)
phonon-backend-mplayer
phonon-backend-vlc
phonon-backend-xine

Az sem világos, hogy az alábbival van-e teendőm:
fcitx doesn't provides gtk im module anymore in this package.
please install fcitx-gtk2 and fcitx-gtk3 from [extra].
fcitx-pinyin and fcitx-table are splitted from fcitx, please
install them separately.

Most akkor telepítsem? Melyiket?

Az útvonalakra is kaptam jóár panaszt.
Figyelmeztetés: „org.freedesktop.Telepathy.Logger” sémához „/apps/telepathy-logger/” útvonal tartozik. Az „/apps/”, "/desktop/” vagy „/system/” kezdetű útvonalak elavultak.
Figyelmeztetés: „org.gnome.system.locale” sémához „/system/locale/” útvonal tartozik. Az „/apps/”, "/desktop/” vagy „/system/” kezdetű útvonalak elavultak.

Tippem szerint c2d-hez nincs ilyen frissítés, de biztos?
Intel CPU ucode upgrades are no longer performed by the firmware loader.
If you want to update the Intel CPU ucode on boot, add the file
Make sure you enable the 'microcode' hook in /etc/mkinitcpio.conf
And regenerate kernel image with mkinitcpio

Vagy ne olvassak naplófájlokat, és csak használjam a rendszert? :K

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2842) CPT.Pirk válasza cigam (#2841) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy hete egy ennél régebbi csomagokat tartalmazó telepítést frissítettem, de nem figyeltem meg ilyen dolgokat. A kernelnél mondjuk nem futott le az initrd frissítés magától, így nem volt boot képesz amit live + chroot segítségével orvosoltam. Ezt az initrd dolgot vizsgálják jelenleg.

Mondjuk egyszerűbb lett volna feltenned az RC-t. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2843) cigam válasza CPT.Pirk (#2842) üzenetére


cigam
félisten

Kíváncsi voltam. Pl. a qupzillát sem cserélte le falkon-ra. RC-ben már falkon az alapértelmezett?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2844) CPT.Pirk válasza cigam (#2843) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez érdekes, nekem a pacman cserélte a qupzillát mikor kijött. Az RC is már azzal van. Mit ír az octopi a qupzillára meg a falkonra?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2845) ubyegon2 válasza cigam (#2843) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kíváncsi voltam.

Akkor erősen javallom, légy kíváncsi az RC3-ra is, szerintem sokat javult, bár már elég rég raktam fel a "gödény" verziót, de mivel jó pár napig nyúztam, igaz ezt a Franz dolgot valamivel nagyon elbarkácsoltam, de előtte tényleg össze-vissza állítgattam és kizárólag ezt nem tudtam megoldani. Így néhány napot betudtam gyakorlásnak és már rutinosan percek alatt felraktam és hamar be is laktam, amennyire e HP8570p-t be akarom lakni. Falkon default már, azt nem tudtam kipróbálni, mivel FF kell sync miatt.

Szép, gyors, olajozottan megy minden, nem kell kínlódnom a fontok beállítgatásával meg a görgetés hullámzásával. Engem megfogott egyelőre 5 éve Mint Cinnamonosként is! ;)

(az már nem is idegesít, hogy valakinek erős ízlésficama van és a terminalban azt a rettentő színkombót használja defaultnak, 2 sec átállítani, különben a Heritage téma maradt fenn) :N

Az Octopi működését még szoknom kell, de ez tán máshol is ilyen fura, ha apt rendszer után átugrom pacman-ra.

[ Szerkesztve ]

(#2846) cigam válasza CPT.Pirk (#2844) üzenetére


cigam
félisten

qupzilla telepítve 2.2.1-1, a falkon-ról nem tud. Mondjuk pacman -Syu-val frissítettem, ha ez számít.

ubyegon2
A főoldalon csak ennek a verziónak a linkje volt kint. Igaz nem is kerestem nagyon az RC3-at.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2847) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2844) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem is Qupzilla van fent, én is -Syu-val frissítek csak, egyesével nem.

#2839 ubyegon2: itt vannak ezek a beállítások nekem, illetve a két opció itt még össze van vonva:

[ Szerkesztve ]

(#2848) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2847) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

és cigam:

Mielőtt bármit csináltok, nézzétek meg kérlek, hogy mit lát a chaser.

Most nálam így néz ki:
$ chaser search falkon
desktop/falkon 3.0.1-5 [telepítve]
Cross-platform QtWebEngine browser
$ chaser search qupzilla
desktop/qupzilla 2.2.5-2
A very fast open source browser based on WebEngine core

Van egy olyan érzésem, hogy a mirror szerver amit használtok, az nem frissült. Az pedig elvileg az első nem kikommentezett sor itt:
cat /etc/pacman.d/mirrorlist

Régebben volt egy mirror ellenőrző eszköz, de azt úgy nézem már nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2849) ubyegon2 válasza Pista0001 (#2847) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem is be van pipálva ez a két opció, szerintem ez a default, most nincs vele gond, előző telepítésnél nagyon megkutyulhattam valamit valahol, de igazából az is volt a cél, hogy ha valami bibi van valahol, az kijöjjön. Ezt nem tartom annak, KDE alatt mindig van valami ezekkel a panelra lepihenő programokka.

No de azértvariáltam szét az előző telepítést, hogy a mostaninál már tudom mit kell tennem, így minden flottul szuperál.

Még csak a telepítés utáni reboot volt meg tegnap óta, még meg kell néznem, leállítás után csinálja-e most is a 90s visszaszámlálást.

(#2848) CPT.Pirk

Ennek a kikommentelt sync sornak nem kéne aktívnak lennie?

# Germany
Server = http://ftp.halifax.rwth-aachen.de/chakra/$repo/x86_64
Server = http://mirror.selfnet.de/chakra/$repo/x86_64
Server = http://mirror.wh-stuttgart.net/chakra/$repo/x86_64
Server = https://mirror.alpix.eu/chakra/$repo/x86_64
#Server = https://rsync.chakralinux.org/packages/$repo/x86_64

Tényleg volt anno valami, ami beállította a legoptimálisab tükröt......

[ Szerkesztve ]

(#2850) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2849) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért van kikommentelve, hogy ne mindenki a fő szervert terhelje. Fentről lefelé halad a sorrend, szóval mindegy. Jelen pillanatban a halifax-os szerver teljesen friss.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.