Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) azozo válasza CPT.Pirk (#2199) üzenetére


azozo
senior tag

Szerintem én gépelhettem el de másoltam is csak mint irtam hiányolt 2 csomagot és a többit viszont nem törölte csak ha egyenként sikerült.... :F
Amugy a vdpau leirás szerint feltettem de semmi vdpainfo parancs ... most a git-es teszem fel..:)

(#2202) attilav2 válasza CPT.Pirk (#2199) üzenetére


attilav2
őstag

Közvetlenül az amd oldaláról lehet letölteni az ubuntu csomagot, így nem kell ppa elvileg. A fullcircle is ezt és nem a ppa módszert favorizálja.
Az arch-ra készült nem hivatalos catalyst csomagokat az ubuntu csomagokból készítették, ezt a pacman -Qi kimenetéből derítettem ki. Lehet hogy azért nem megy a HD gyorsítás mert mégiscsak egy másik rendszerhez készült a csomag, és violo nem változtatott alapvetően rajta?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2203) attilav2 válasza azozo (#2201) üzenetére


attilav2
őstag

Git es vdpau csomagokat nehogy felrakd!!! Teljesen elcseszed a rendszeredet.
vdpauinfo-hoz próbáld ezt:
pacman -S vdpauinfo

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2204) attilav2 válasza attilav2 (#2202) üzenetére


attilav2
őstag

Ja az ubuntus amd driver linkje lemaradt
[link]
Valahogy el kellene érni hogy az AMD az Arch csapatának nyújtson technikai támogatást hogy működjön Arch alatt (aztán chakrára is portolhatóak a módosítások) zárt driverrel a video gyorsítás, meg legyen hivatalos arch csomag. Az arch mára egy elég kurrens disztró lett nemzetközi szinten szerintem elég sokan használják, és az amd-nek ezt figyelembe kellene vegye.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2205) azozo válasza attilav2 (#2203) üzenetére


azozo
senior tag

Vettem èszre ;)
Nincs ilyen csomag ...

[ Szerkesztve ]

(#2206) BoB válasza attilav2 (#2204) üzenetére


BoB
veterán

Arch-on támogatva volt. Addig nem lesz újra az, amíg a driver nem támogatja az aktuális xorg-ot és kernelt.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2207) attilav2


attilav2
őstag

A the witcher 2-nek nincs demója a steamen, így nem tudom kipróbálni hogy ati nyílt driverrel menne e. A full circle magazin cikkírója szerint, amit fentebb linkeltem(#2197), zárt driver kell neki.
Steames link, aki ki akarja próbálni megy e nyílt driverrel, most 9.99 euróért megveheti (-50%), Cpt.Pirk nem próbálod ki? Nekem se számlám se kártyám nincsen.
[link]

Nyílt driveren bekapcsoltam az EXA gyorsítás és EXAVsync opciókat az /etc/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf-ban, ez lenne elvileg a tearfree rendering nyílt driveres megfelelője, zártnál a "szaggatásmentes asztal" az amdcccle-ben. Majd meglátjuk mennyire válik be.
Így néz ki most a 20-radeon.conf:
Section "Device"
Identifier "Radeon"
Driver "radeon"
Option "AccelMethod" "EXA"
Option "EXAVSync" "on"
EndSection

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2208) BoB válasza attilav2 (#2207) üzenetére


BoB
veterán

6950 + nyílt driver-el meg tudom nézni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2209) attilav2 válasza BoB (#2208) üzenetére


attilav2
őstag

Nézd meg, nagyon kiváncsi vagyok megy e nyílttal.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2210) CPT.Pirk válasza attilav2 (#2207) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt meghagyom a kollégának akkor, tőlem nagyon távol áll ez a játék. Viszont Steamen van most valami demó dolog, hogy ha nem tetszik a játék, x ideig visszakérheted az árát. Még nem próbáltam, de lehet érdemes lenne csinálnod egy paypalos számlát a későbbiekre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2211) attilav2 válasza CPT.Pirk (#2210) üzenetére


attilav2
őstag

Paypalt csináltam, csak bankszámlám nincsen. Nem tervezek nyitni a közeljövőben.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2212) BoB válasza attilav2 (#2207) üzenetére


BoB
veterán

Megnéztem, megy a nyílt driver-el. Elindítottam egy játékot, kicsit szaladgáltam, működött.
Grafika low-ra állítva, de így is kevés volt az fps így. (bár azért játszahtónak tűnik)

Archon, Kernel 4.0, mesa 10.5.7.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2213) azozo válasza BoB (#2206) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi akkor várunk csak meddig ;)

(#2214) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv.
Nem régen jött egy frissítés.
gtk-update-icon-cache
gtk2
icedtea-web

Nem tudom felrakni sem Octopiból, sem -Syu -val.

Konsolban a következőt kapom.
hiba: nem sikerült megnyitni a /var/lib/pacman/sync/lib32.db fájlt: Unrecognized archive format
hiba: nem sikerült megnyitni a /var/lib/pacman/sync/lib32.db fájlt: Unrecognized archive format
hiba: nem sikerült megnyitni a /var/lib/pacman/sync/core.db fájlt: Unrecognized archive format
hiba: nem sikerült megnyitni a /var/lib/pacman/sync/core.db fájlt: Unrecognized archive format
hiba: nem sikerült megnyitni a /var/lib/pacman/sync/platform.db fájlt: Unrecognized archive format
ahogy nézem próbálkozik vele, aztán megáll.
függőségek feloldása...
ütköző csomagok keresése...
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
Mi lehet a gond?

(#2215) CPT.Pirk válasza Damateo (#2214) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem túl régen volt egy pacman adatbázis frissítés, azt megcsináltad?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2216) Damateo válasza CPT.Pirk (#2215) üzenetére


Damateo
aktív tag

Igen igen. Azóta már volt is más frissítés, ami simán felment.

(#2217) whbear válasza Damateo (#2216) üzenetére


whbear
senior tag

#pacman -Sc volt már? pacman rootként megy? Van valami update-pacman-db is fejből nem emlékszem pontosan.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2218) Damateo válasza whbear (#2217) üzenetére


Damateo
aktív tag

Mindig megnézem a News-ban hogy van-e valami teendő a frissítéssel.
sudo pacman-db-upgrade volt.
Most csináltam egy -Sc -t, nem változott a helyzet.
Csináltam egy sudo pacman -Sy libarchiv -et, hiba: cél nem található: libarchive + a múltkori hiba üzenetek.

pacman rootként megy, de ugyan azt hibát dobja, ha frissíteni akarok.

(#2219) CPT.Pirk válasza Damateo (#2218) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbáld meg ezt:
sudo pacman -Syyu

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2220) Damateo válasza CPT.Pirk (#2219) üzenetére


Damateo
aktív tag

Így hibátlanul lement.

(#2221) CPT.Pirk válasza Damateo (#2220) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez csak annyit csinált, hogy újra letöltötte a pacman adatbázisát. Valszeg egy pacman bug volt, régebbi Arch Linuxos fórumban írták ezt a megoldást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2222) Damateo


Damateo
aktív tag

Lehet tudni hogy az új KDE mennyire fogja enni a rendszert?
Felületen kívül mi változik még?

(#2223) CPT.Pirk válasza Damateo (#2222) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem növekszik az erőforrás igén, de OpenGL 2.0 kell már hozzá, most még csak 1.1 a követelmény. Mondjuk a 2-t kb. minden ma létező kártya tudja.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2224) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Samba konfiguráláshoz kérnék segítséget.
Van egy konfigfájlom elvileg minden benne van, windows 7 látja is, de nem fér hozzá.
Azt írták a linux fórumon, hogy samba usert kell hozzáadni az lehet a baj. Kérdésem azt, hogy kell?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2225) CPT.Pirk válasza Sárpac (#2224) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Másold be a config fájlt, addig nem tudunk erre mit mondani. Meg mint írtam odaát, megvolt a samba folyamat újraindítása már az új configoddal?

Ha hosszú a config, akkor másold be pastebin.com -ra és linkeld be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2226) Sárpac válasza CPT.Pirk (#2225) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[global]
workgroup = WORKGROUP
netbios name = CHONKYNAS
server string = CHONKYNAS
passdb backend = tbdsam
guest ok = yes
unix password sync = yes
guest account = sarpac
usershare allow guest = yes
wins support = No
security = user
map to guest = Bad User

[megosztas]
comment = megosztott
path = /home/sarpac/Megosztott
browsable = yes
writable = yes
read only = no
guest ok = yes
create mask = 0777
directory mask = 0777
only guest = yes

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2227) CPT.Pirk válasza Sárpac (#2226) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Helyileg hol van ez a fájl?

Itt kell lennie, de alapból nem itt jön létre:
/etc/samba/smb.conf

A többit holnap. Ezt a conf. fájlt másold be addig a másik Linuxosba is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2228) Sárpac válasza CPT.Pirk (#2227) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen a helyén van. Elvileg jónak kellene lennie, de mégsem.. Egyébként magán a linuxon kitallózva sem tudom elérni ledob ott is. Szal valami user jogosultság problémá lesz szerintem.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2229) CPT.Pirk válasza Sárpac (#2228) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A useradd parancs a root terminálban nem ment?

Amúgy a két szolgáltatás fut? smbd.service nmbd.service

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2230) Sárpac válasza CPT.Pirk (#2229) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Már kinyomtam a gépet, de mennek a szolgáltatások is úgy gondolom, ma többször restartoltam, gondolom pofázna ha nem menne.. :) useradd is megy, de ez önmagában még kevés. :)

Egyszerűen nem tudom mi a baj, mert ezzel a konfiggal ment másoltam is rá több 100gb adatot most meg kínlódik hülyeségekkel. Ami változott azóta az a router asus lett a régi d-link helyett, de ipcímet kap hálózat van, és mégse tudom ip alapján se tallózni.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2231) CPT.Pirk válasza Sárpac (#2230) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ha csak a router változott, akkor ott lesz a gond. Nincs valami belső tűzfal ami gondot okozna, vagy valami letiltott szolgáltatás?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2232) Sárpac válasza CPT.Pirk (#2231) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Úgy gondolom nincs, mert a gépek egymás megosztásait látják. Sőt látja a win7 a netbios nevet is, csak eldobja, hogy nem találja a hálót. De magán a chakrán belül is ugyan ez a helyzet ha megpróbálom kitallózni. Szal érthetetlen...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2233) Damateo


Damateo
aktív tag

Van valamilyen jó platformer játék a tárolóban?

(#2234) lev258 válasza Sárpac (#2232) üzenetére


lev258
veterán

Volt már, aki találkozott olyan routerrel, ami valamiért a Linux rendszereket diszkriminálta, problémákat okozott.
Damateo: Secret Maryo Chronicles esetleg? Nem tudom, a Chakrában ott van-e.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2235) Sárpac válasza CPT.Pirk (#2231) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Megpróbálnám újratenni hátha..
Ebben tudtok segíteni, hogy szedem le, hogy teszem fel stb.?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2236) CPT.Pirk válasza Sárpac (#2235) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mármint a Sambát?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2237) Sárpac válasza CPT.Pirk (#2236) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen, lépésről lépesre ha megoldható. :)
Ami fent van az 4.1-es de van újabb 4.2.2 ahogy látom megpróbálnám azzal hátha összejönne!
Köszi! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2238) CPT.Pirk válasza Sárpac (#2237) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

4.1.17-es Samba van a tárolókban most.

sudo pacman -Syu
sudo pacman -Rn samba
sudo pacman -S samba

Ezek után a samba újra lesz rakva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2239) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szeptember közepére tervezik az átállást a Plazma5-re, mert még mindig sok mindent kell portolni.

Addig is most jön egy új euler iso hamarosan, annak a legelső teszt isoja itt van: [link] - ő per pillanat nem tartalmazza a KDE nyelvi fájljait, csak az angolt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2240) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2239) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Főnök! Írtál anno at AMD APU- s megjelenítési problémákról bizonyos xorg verzióknál, de nem találom. Segíts már ebben léci, mire kell figyelni az APU- soknak, hogy képben legyenek? :R

7végén csak nekiugrok még 1x, működik már az a másik polipos valami?

[ Szerkesztve ]

(#2241) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2240) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem te arra gondolsz, hogy dual vga-s rendszereknél a zárt driver telepítése nem volt jó, összekeveredett a Tribe a driverekkel. Ilyen gépeken a nyílt driverrel kell telepíteni, majd telepítés után lehet váltani a zártra, ha az kell.

A Tribe cserélve lesz Calameresre, de spec ezt nem néztem meg, hogy az új isoban már cserélve van-e, szerintem még nem.

Per pill azt tudom javasolni, hogy AMD-re a nyílt driver jobb megoldás lehet, mert a Catalystnak vannak gondjai a 2D gyorsítással, ami pl. szaggató effektekben nyilvánul meg (mert leesik az fps), míg a nyílt driverrel ilyen gondok nincsenek.

Az Octopi meg jól működik, nem emlékszem rá, hogy mi volt a gondod vele.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2242) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2241) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ha nekiugrok és gáz van, úgy is megtudod! :D

Nyílt driverrel működött legutóbb, de nem biztos, az egyiknél volt kis függőleges tearing valóban, akár a friss Antergosnál. No, majd kiderül.

(#2243) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2242) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A "fő" Chakra telepítésemnél mostanában a nyílt drivert használom. Ott tearinget akkor láttam, ha nem futott teljes képernyőn a film, kirakva teljesre megszűnt. A youtube-ot nem tudom fejből, most nem vagyok otthon.

Megpróbálod telepítésre az új, tesztelős iso-t?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2244) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2243) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy délután/este kipróbálom! Nagyobb gáz nem lehet, mint az eddigiekkel. :DDD
El is indult a 06.21- es rc letöltés, szerencsére nem G+- os helyről jön, oda még mindíg nem regeltem, kezdek kíváncsi lenne, de még pár óra, mire ráérek. Majd referálok, milyen lett. (ha műxik)

Igazából FF- on tapasztaltam ezt a függőleges tearingelést, amikor pörgetném le v. fel. Media lejátszásra nem is emlékszem, lehet, hogy az jó volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#2245) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2244) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt nyugodtan beszélhetjük rendesen, nem off.

Az FF jól működik a nyílt driverrel, szép finoman görget, nincs tearing. Azt hiszem a zárttal sem volt gond, csak ott külön be kell kapcsolni a tearing mentes asztalt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2246) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

2015.07. Euler telepítése

Első kísérlet megvolt, holnap reggel frissebb leszek a továbbiakhoz. Penről futott live- ban, net routerről ment, SSD- n /sda8 15 GB új partícionálással a helye. sdbx- en swap

tapasztalások:

-a TRIBE nem akarja elfogadni a / kijelölést túl könnyen, előtte megnéztem a partíciókat a kparteddel
-telepítés folyamata alatt még mindíg aktív/kék a következő gomb, a folyamatjelző sokáig 0- n áll, aztán egyből felugrik 81 %-ra
-GRUB2- nél továbbra sincs választási lehetőség, pipa ki/be mindössze, pedig van pár meghajtó és partíció, de ez engem nem zavar, rakja csak a meghajtóra a GRUB- ot
-GRUB2 telepítés választása után folyamatjelző középen kezd egyből, cc. 15 percig marad így, nem fagy le, egér, ALT+TAB működik

Telepítés megszakításával ért véget az első próba. Fogtam is a fejem, mert várható volt, hogy az eddigi GRUB2- nek már lőttek, új meg még nincs. :DD
Be is jött a pucér képernyő az ismert kiírással: GRUB -

sdb- n szerencsére volt másik GRUB, mert hirtelen fogalmam se volt, mit írjak a fenti sorba. igaz nem a Mint GRUB- jára emlékeztem ott, de csak nem rakta át oda a Chakra!?

Holnap reggel kipróbálom GRUB telepítés nélkül. Valamelyik meghajtó nem tetszett neki, ha jól láttam a kiírásokat a bootolási szövegnél. Azért ettől még megcsinálhatná a rendszerbetöltőt! :U

Elsőre eddig nem sok változás van a 2015. 03. Eulerhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#2247) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2246) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne a telepítést kezd újra, hanem a grub telepítést csináld meg a live rendszer alól úgy, ahogy a kezdő topic összefoglalójában írtam. Ott ki kell jönnie, hogy miért nem megy fel a grub.

A Tribe problémáira rákérdezek, hogy fogják-e még javítani, vagy már nem foglalkoznak ezekkel és készülnek a Calameresre.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2248) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg nem vagyok friss! Ha most Debian v Mint- ről telepítem sda- ra a GRUB- ot, akkor működnie kéne, igaz akkor nem derül ki, mi volt a hiba. :U

Szerintem, ha eddig nem javították a Tribe hibát, akkor már nem fogják.

installation-grub2.log ezt írja:

Installing for i386-pc platform.
Installation finished. No error reported.
Generating grub configuration file ...
Found theme: /usr/share/grub/themes/Sirius/theme.txt
Found linux image: /boot/vmlinuz-linux
Found initrd image: /boot/initramfs-linux.img
Found fallback initramfs image: /boot/initramfs-linux-fallback.img
/run/lvm/lvmetad.socket: connect failed: No such file or directory
WARNING: Failed to connect to lvmetad. Falling back to internal scanning.
No volume groups found

installation.log

http://pastebin.com/C4CysM0Q

[ Szerkesztve ]

(#2249) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
No volume groups found

Nem a Chakra lesz a hibás, Mint alatt is elakadt fenti sorral, megnéztem a gnome disk managerrel és az egyik meghajtó nem akart visszajönni az ébresztés parancsra. Nemoban rákattintva felébredt, utána is 3-4 perc volt, mire lefutott a GRUB frissítés. Holnap lehúzom ezt a meghajtót fizikailag és úgy próbálom a GRUB telepítést Chakrán. Majd referálok, mi lett az eredmény.

(#2250) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2249) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamilyen smart monitorozó progival nézz rá a vinyóra. Lehet, h. felpörgési hiba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.