Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem rég jelent meg az új kiadás és mivel nem volt még topicja a Chakra Projectnek, nyitottam egyet.

Pár szóban a Chakra Project:

A disztrowatch-on figyeltem fel erre a disztribúcióra, mert kerestem egy olyan disztrót, amin hackelés, nem stabil csomagok használata nélkül is friss KDE-t kapok, valamint felhasználóbarát.

A Chakra az Arch Linux gyökereiből ered, viszonylag friss disztribúció, a KISS filozófia jegyében készítik.

A letölthető iso egyben live rendszer is, így telepítés nélkül ki tudjuk próbálni. Telepíteni is innen lehet.

Merem ajánlani kezdőknek, a telepítéskor már lehetőség van bármilyen partíciót kvázi bárhová felcsatolni, aztán egy bundle telepítő is rendelkezésre áll, hogy a Firefox, Chromium, Gimp, stb. népszerű programokat ne az általános csomagkezelőben bogarászva kelljen telepíteni.

[ Módosította: 7 ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.