Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Centrum Kft.

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Igen rákerestem volt EGY ilyen bezárt topik. Az abban lévő linkek 404 :F Ugyhogy megnyitottam ezt, amennyiben van hasonló sorry ez zárható.

Sziasztok
Ma kaptam egy levelet miszerint 2007.11.15.-én a Révai utcában parkoltam 17:08-kor. Nem fizettem parkolójegyet és most fizessek be ~6500Ft-ot.
Ami több szemszögből is érdekes. Van parkolókártyám és pesten mindenhol ingyen parkolok, csak el kell ballagnom az autómatáig. Amit ha parkolok rendszeresen meg is teszek mindíg!
Következő 2007.11.15.-én nem emlékszem hogy a Révai utcában parkoltam.
Ritkán járok kocsival pestre kb hetente egyszer kétszer, egyetemre járok a Thököly Stefánia sarokra ami a VII. kerület szélén van. Csütörtökönként rosszabb esetben 16:00-ra már otthon is vagyok, tehát időben sem lehettem fizikailag ott.
Nem adtak mikulás csomagot, úgytudom ilyenkor szokás. Fényképet sem mellékeltek ezt viszont nem tudom szokás-e.

Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) csemberlen válasza Flashback (#1) üzenetére


csemberlen
őstag

Közöld velük ajánlott levélben, hogy nyilvántartásod szerint te nem jártál ott/akkor.
Miféle ingyenes kártyád van?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3) stangli válasza Flashback (#1) üzenetére


stangli
senior tag

Egyszerű. ajánlott-tértivevényes levélben, természetesen megindokolva a te bizonyítékaiddal, ha nem tekintik tárgytalannak, akkor ebben az esetben találkoztok a bíróságon, ahol szívesen bebizonyítod az ellenkezőjét, hisz neked kézzel fogható bizonyítékaid vannak, amiben te kételkedsz, hogy ők ugyanezt nem tudják megtenni... hisz a kérdéses órában/nap nem voltál ott ahol lenned kellett volna... akkor miről is beszélnek a Centrumnál? :F ...

Íj gyerekek, mikor fogom ugyanezt a ziláltságot, összevisszaságot, vérre menő pereket látni a BKV esetében? :F
Remélem eljön ez az idő is :D

(#4) Flashback válasza csemberlen (#2) üzenetére


Flashback
addikt

Évi 10K-s. A cég fizeti :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) lajafix válasza stangli (#3) üzenetére


lajafix
addikt

6500 forintért nem nagyon éri meg perig vinni, de akinek az igazság fontos, az próbálkozzon! (nekem már rég nem fontos)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#6) Flashback válasza lajafix (#5) üzenetére


Flashback
addikt

Na éppen ezen gondolkodom.... De bass**k meg.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7) Woodslave válasza Flashback (#6) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem te fogod perre vinni, hanem ők. Vágj bele, ha bizonyítani tudod. Modnjuk a mostani gyakorlatot nem figyelem, de teljesen abszurd, hogy neked kell bizonyítanod, hogy nem voltál ott.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#8) Flashback válasza Woodslave (#7) üzenetére


Flashback
addikt

De hogy bizonyítsam? Nincs tanu, nincs semmi konkrét bizonyíték.. :F

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9) stangli válasza Flashback (#8) üzenetére


stangli
senior tag

Nem hiszem el hogy mennyire naiv vagy. Tanú nem mindenféleképpen személynek kell lennie. (Most olvasom milyen mondatot kreáltam… nem mindig kell lennie tanúnak, néha a bizonyíték is elég azaz papírformájú, tárgyi stb…) Van bizonyíték. Bizonyíték egyenlő papírok. Vagy azon a nap ahol voltál. Ha ki sem mozdultál a házból, akkor azt bizonyítani tudják szüleid vagy a párod, vagy akivel akkor voltál... Ők = tanú; amennyiben kimozdultál, és nem pesten járkáltál, hanem máshol akkor csak találkoztál valakivel... ugyancsak bizonyíték... amennyiben Ők nem tudnak fényképet közölni akkor ebben az esetben egy előre dátumozott vagy visszadátumozott büntetésről is szó lehet, amit lehet hogy te kifizettél mármint a parkolást... csak a parkoló ellenőr előre vagy vissza dátumozta, amikor te véletlenül sem lehettél ott... ha van fénykép de te biztosra tudod, hogy nem voltál ott abban a pillanatban, azon a nap akkor a dátumot is átállíthatták, hisz a parkoló ellenőr mellett nem áll egy közjegyző ara várva hogy hitelesítse azt a képet. Szóval amint mi is tudjuk a technológia csodákra képes... ha meg az utóbbi teória is áll akkor jó volna elgondolkodni, hogy azon a napon mit is csináltál és kőkeményen bizonyítani feléjük…

Lajafix: 6500 forintért nem nagyon éri meg perig vinni, de akinek az igazság fontos, az próbálkozzon! (nekem már rég nem fontos)

Amennyiben te megengeded, hogy az ilyen társaságok lehúzzanak meg is érdemled... ne haragudj de a szavaidból azt olvasom ki, hogy te akorsz is kifizeted a bűntetést amikor tudod, hogy jogtalanul teszik.
Gondolj bele, évente 10szer eljátszák veled az már 65.000 HUF és az nem kis pénz... szerintem.

(#10) Pompi válasza stangli (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Gondolj bele, évente 10szer eljátszák veled az már 65.000 HUF és az nem kis pénz... szerintem."

Én belegondoltam. És gondolom nem arra gondolt, hogy 10x hagyja magát bepaliztatni. 1x még megeszi az ember és lehet úgy van vele, hogy az utánajárkálásra fordított idővel többet veszít, mintha befizetne 6500 forintot.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#11) _Yvorl_ válasza Flashback (#4) üzenetére


_Yvorl_
tag

olyat hol lehet kapni ami 10k ba kerul es egesz evbeningyenparkolok vele egesz pesten? mert oylan nekem is kell sot veszek tobbet ismert szerintem jo pinzert tovabb is tudnam adni :)

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#12) stangli válasza _Yvorl_ (#11) üzenetére


stangli
senior tag

[OFF]ahogy látom az üzleti koncepció be is indult :U

Pompi: tudod mennyi sört meglehetne inni 6500 magyar valutából? [/OFF]:DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) _Yvorl_ válasza stangli (#12) üzenetére


_Yvorl_
tag

be biza mert iylenrol megnem hallottam
ismerosom havi 15 ot fizetett iylenkeruleti parkolo kartyaert nem egesz pestes evesert
azert kerdem csakmert egy alkalommal elparkol az emberminimum 500 at na most evi 20 lkalom tuti meglenne anyniert meg hulenek is megeri es akkor centrumosok bekaphassak :)

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#14) Woodslave


Woodslave
nagyúr

gondolom évi 10K mértékig parkolhat, amit ingyen kap a cégtől

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#15) Pompi válasza stangli (#12) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

És te tudod mennyi minden hasznosabbat - amivel többet keresel, mint 6500 forint - lehet csinálni ahelyett, hogy az ember 6500 forintért ügyintéz egy ilyen minősíthetetlen bandával?
Én nem azt mondom, hogy annyiban kell mindenkinek hagyni, csak mérlegelni kell. Ha valakinek van ideje, energiája akkor nyugodtan menjen nekik, valószínüleg egy levél megírást megér, ha tényleg meg tudom alapozni az indokaimat amiért nem akarom kifizetni.

Feel Good Inc.

(#16) lajafix válasza stangli (#9) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem el vagy tévedve. Én valószínűleg széttépném a papírt, válaszra se méltatnám. (Anyósomat is megtalálták egy fél éve, egy olyan maszlaggal, hogy fizesse ki azt a büntit, ami még az ő tulajdonlása előtt keletkezett, küldött nekik egy levelet hogy hagyják békén, egyébként lépjenek kapcsolatba az ügyvédjével, azóta semmi, pedig elnézném a mamát a bíróságon :)) ) Ebben az esetben is a Centrumnak kell bizonyítania hogy te ott voltál, márpedig nincs auditált rendszerük még, egyetlen pert se nyertek. (tudtommal)

"Gondolj bele, évente 10szer eljátszák veled az már 65.000 HUF és az nem kis pénz... szerintem."
Ehhez az eseményhez rendeljünk hozzá egy valószínűséget, ami 0, aszerint kezeljük.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#17) stangli válasza lajafix (#16) üzenetére


stangli
senior tag

Először is a papír széttépése semmit nem old meg, mert tértivevényesen küldik ki a bírságokat. Egyébként szerintem több megoldás lehetséges.
1, kifizeted a bírságot és letudod az egészet, bár vesztettél pénzt.
2, megírod nekik a levelet, hogy te akkor nem tartózkodtál a helyszínen ezért kéred, hogy fényképpel igazolják, hogy az autód ott volt.
3, megírod a levelet vagy bemégy az ügyfélszolgálatra és kiderül, hogy elírták a rendszámot (volt rá precedens) és a sértett boldog lesz.
4, megírod a levelet ők hajtják a maguk "igazát" és a vége, hogy vagy faktorálják a követelést, vagy ügyvédi irodának adják ki és a vége minden féleképpen bíróság.

De Én Flashback Ph társ helyében egy levelet megeresztenék, csakhogy érezze a Centrum a törődést. Mert veszíteni nem veszítene semmit. :)

(#18) Flashback válasza stangli (#9) üzenetére


Flashback
addikt

Valszeg suliban voltam, arra sem emléxem hogy kocsival vagy vonattal mentem aznap, a egyetemen nem egy emberrel találkoztam de nem fogom őket megkérni hogy "te figyelj tanuskodjál már mellettem egy piti kis parkolás ügyben". Szóval ez sajnos így áll.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19) Flashback válasza Woodslave (#14) üzenetére


Flashback
addikt

Így helyes :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20) Flashback


Flashback
addikt

Írtam tegnap előtt egy e-mail nekik. Holnap felhívom őket.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Centrum Kft.
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.