Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Ablakos válasza Klaus Duran (#348) üzenetére


Ablakos
őstag

nmtui a distribúció alapértelmezett hálózat kezelője.
A telepítés valóban hosszabb, mint egy ubuntu felrakás. Itt bekonfigolt tűzfal, selinux, postfix :F is jár egy minimum installhoz.

[ Szerkesztve ]

(#352) Vladi


Vladi
nagyúr

legújabb google-chrome-stable csomag frissítése 45-ös verzió hazavágta a chromeot. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#353) Klaus Duran válasza Vladi (#352) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Miért nem róka?

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#354) Vladi válasza Klaus Duran (#353) üzenetére


Vladi
nagyúr

Régóta chrome-t használok. Jobban bevált.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#355) Klaus Duran válasza Vladi (#354) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Chromium?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#356) Vladi válasza Klaus Duran (#355) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az nem nagoyn van tárolóban. gyári google chrome viszont van a google tárolóban.
Már amíg felmegy centos 7-re. 6-ra már nem megy fel. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#357) Livius


Livius
őstag

Hello!
A VIA VT6421 chipset-es PCI-os SATA RAID kártyákról van valakinek tapasztalata, hogy CentOS 7-en mennek-e, esetleg ha kapásból nem, milyen driver kéne hozzá majd?

Egy "szuper" minőségű Delock RAID kártyám ilyen chipset-es, és az oldaluk csak annyit ír a támogatott OS-eknél, hogy Linux kernel 2.6.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#358) Ablakos válasza Livius (#357) üzenetére


Ablakos
őstag

Érdemes azzal a kártyával bajlódni? Úgy látom Raid 0,1 támogatása van. Szerintem egy szoftveres raid van abban a kártyához kötött driverrel támogatva. A centos saját softveres raidje sokkal jobb megoldás.

De hátha van, aki tud okosat tanácsolni ebben az ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#359) Livius válasza Ablakos (#358) üzenetére


Livius
őstag

Számomra csak azért kell, hogy tudjak még SATA HDD-t rakni a gépbe, nem használnám ki a RAID funkcióit.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#360) Tim82 válasza Livius (#357) üzenetére


Tim82
nagyúr

A CentOS 7 a 3.10-es Linux kernelre épül, szóval mennie kellene.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#361) Vladi válasza Livius (#359) üzenetére


Vladi
nagyúr

a sata_via kernel modul kell neked. Megnéztem, c7-en a gyári kernelben is van. Szóval mennie kellene.
c6-nál még elrepos csomag kellett.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#362) Tim82


Tim82
nagyúr

Ha CentOS 7-et akarok Cinnamon ablakkezelővel telepíteni, ez a leírás jó?

(Gyakorlatilag összeraktam most egy Core 2 Duo-s munkaállomást, Lenovo Thinkcentre M55 alapon, E4300 procival, 8 GB RAM-mal, Nvidia GT520-szal meg egy 60 GB-os SSD-vel, erre kerülne rá.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#363) Vladi válasza Tim82 (#362) üzenetére


Vladi
nagyúr

Annyi, hogy epel tárolóból telepít cinnamont. Viszont minimál desktopról indul. Ugyan oda jutsz ha sima kde, vagy gnome-ra teszed fel.

Esetleg valami fontos hiányozhat telepítés után.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#364) Tim82 válasza Vladi (#363) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már mindegy, folyamatban van a telepítés. A minimal nem feltétlenül gond, egy ablakkezelőt akarok csak, jelen esetben Cinnamont. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#365) Vladi válasza Tim82 (#364) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor jó a leírás. Lényegében hálózatot kell csinálnod, epelt beállítani majd feltenni egy x-et, egy login managert és a felületet. Majd automatikusan indulónak beállítani.

aztán tesztelni, hogy milyne csomagokat hagyott le a minimal install. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#366) Tim82 válasza Vladi (#365) üzenetére


Tim82
nagyúr

A pendrive-ra LiLi-vel kiírt minimal ISO persze elszúrta a telepítést, összeomlott a végén. Utána előkapartam valami régebbi ISO-t DVD-n, most azzal próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#367) Tim82 válasza Tim82 (#366) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valamiért csak a régi, tavaly őszi CentOS 7 DVD-vel ment a telepítés, ami kb. minden DE-t tartalmaz: KDE, XFCE, Gnome 3... Mindenesetre megvan a Cinnamon-os alaprendszer, majd finomhangolom még. Szép és reszponzív, de azért a frissítések telepítése majdnem olyan lélekemelő élmény volt, mint Win 7-telepítésnél szokott lenni az utóbbi két év frissítéseinek felhúzása...

A Thinkpad X201-en valami förtelmesen elkezdett szaggatni meg lassulni a GUI; úgy, hogy pár százalék volt csak a processzorhasználat, pörgette ezerrel a ventit is... Feltételezem, hogy ez akarna lenni a sokat emlegetett tearing, remélhetőleg ezzel megoldottam most ezt is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#368) Tim82 válasza Tim82 (#367) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az örömöm addig tartott, amíg nem hibernáltam a rendszert, ami utána nem volt hajlandó magához térni. Parted Magic-kal töröltem az SSD-t, de azóta bármilyen CentOS 7 telepítővel próbálom újratelepíteni, különféle systemd hibákra hivatkozva leáll.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#369) Ablakos válasza Tim82 (#368) üzenetére


Ablakos
őstag

Minek ahhoz Parted micsoda. A telepítő haladó módban mindent tud. GPT partíció és akár az egész lemezt LVM-mel kezeli.

(#370) Tim82 válasza Ablakos (#369) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tekintve, hogy el se jut a CentOS telepítő a választási opciókig, minden bizonnyal sokat érek vele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#371) Tim82


Tim82
nagyúr

No, hát a következők a hibaüzenetek általában (nem következetesen mindig ugyanott, ugyanazokkal a hibaüzenetekkel akad el, de ezeket kaptam el többszöri próbálkozásra):

- failed to start device-mapper multipath device controller
- failed to start Create static device nodes in /dev
- failed to start udev Kernel Device Manager

a végén meg "panic occurred, switching back to test console".

A tippem az, hogy valamiért a RAID-képes SATA vezérlőt nem szereti az alaplapon (volt már DMRaid-re hivatkozó hibaüzenet is), mert önmagában az SSD jó amúgy, más live oprendszer pl. látja, SMART ellenőrzésen oké. Pedig amúgy a RAID mód ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#372) Vladi válasza Tim82 (#371) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen típus? Frissített telepítővel próbáltad?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#373) Tim82 válasza Vladi (#372) üzenetére


Tim82
nagyúr

Régivel is, frissítettel is. Frissített pendrive-ról (LiLi-vel és Win32diskimager-rel is kiírva) és DVD-ről is, régit csak DVD-ről.

Lenovo Thinkcentre M55, Intel Q965-ös chipsetes alaplap, nem tudom, milyen RAID vezérlő lehet az alaplapon, mert nem írják Lenovóék sem.

Mondjuk valószínűleg valami hardveresen szállt el ezzel a hibernálással és nem magához téréssel, mert más (Windows 7, Ubuntu Studio - az előbb néztem meg velük) sem akar elindulni, ha telepíteném.

Pedig cseréltem már kábelt, volt BIOS alap visszaállítás, át is dugtam már másik SATA portba, hátha.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#374) Tim82 válasza Tim82 (#373) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy értem, hogy BIOS minden meghajtót lát - SSD-t, optikai meghajtót -, a Parted Magic (Ablakos fórumtárs kedvéért egy tök jó, kifejezetten lemezműveletekre és -diagnosztikára specializált mini Linux disztró, a Hiren's Boot CD-n van pl. rajta) is látja, tudja formázni, particionálni, a tesztjei szerint is minden rendben van.

Csak oprendszert nem tudok telepíteni rá, legalábbis ebben a gépben, amióta a hibernálásból nem tért magához a tegnap este feltett CentOS 7, de egyáltalán nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#375) sutszi


sutszi
veterán

Akit esetleg érdekel kernel frissítési metódus (ami tényleg jól megy) annak:

ELREPO-ból telepítés:
rpm -Uvh http://www.elrepo.org/elrepo-release-7.0-2.el7.elrepo.noarch.rpm
------------------------------------------------------------------------------
yum install --enablerepo=elrepo-kernel kernel-ml

kernel-firmware eltávolsítása:
yum remove kernel-{firmware,headers,devel}

Frissített firmware és headers telepítése
yum install --enablerepo=elrepo-kernel kernel-ml-{firmware,headers,devel}

Virtualbox alatt egy 3.10-es kernel frissítettem az előbb 4.2.1.1-re. (64bit)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#376) sutszi


sutszi
veterán

Fogtam egy minimal install-t és arra próbáltam kézzel telepíteni Gnome-ot de a GUI indításra kifagyott. Majd új VM és MATE próba, eredmény ugyanaz. Cinnamon dettó.

Már egy rakás tutorialt megnéztem. Vannak különbségek de az átfedés kb 95%. Valamit benézhetek.

A legutóbb ezzel próbálkoztam. 4 lépésben mit tudok elrontani? Minden hiba nélkül lefuto, de a systemctl isolate graphical.target parancs után fekete képernyő és kifagy.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#377) Vladi válasza sutszi (#375) üzenetére


Vladi
nagyúr

Annyit tennék hozzá, hogy ez a módszer kiegészíti a gyári kernelt az ml, vagyis mainline kernellel. Ami 3rd partynak számít és elvben követi a hivatgalos kernel kiadásokat.

Próbáltam az elrepós kerneleket, de 7 előtti időkben valahogy nem volt olyan stabil, mint a gyári. Te mit tapasztalsz? :F

(#376) sutszi:

Valami gyárilag szar. Hagyd ki azt a lépést. Boot, utána login, utána startx. Ha kapsz graf felületet, akkor már oké, csak a login managert kell beállítani.

Előbb tesztelj!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#378) sutszi válasza Vladi (#377) üzenetére


sutszi
veterán

A kernel témában még nem foglalkoztam a dologgal annyit, hogy tapasztalat legyen belőle. Csak mint lehetőséget vizsgáltam.
Csak azért érdekelne, mert 3.10 és 4.1/4.2 között azért fejlesztettek egy-két dolgot és ha nincs gond a stabilitással akkor az elég jó lehet... Még tesztelnem kell, csak egyelőre a Virtualbox-os kis homokozóba kísérletezem.

A GUI-ról még annyit, hogy reboot volt utána startx de ugyanúgy error. Volt olyan amikor X server-re hivatkozott, hogy nem tud kapcsolódni...talán. Nem jegyeztem meg pontosan...

Kerestem a számomra legjobban passzoló gui-t....de nem tudok dönteni. Ezt is néztem. Igazán tanulságos.

Most éppen a Blackpanther OS került még elém. Az is elég lenyűgöző.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#379) Vladi válasza sutszi (#378) üzenetére


Vladi
nagyúr

A régi kernel a 3.1-es sorozat is megkapja időnként a frissítést. Tehát ha nincs olyan hardvered ami nem működik, akkor szerintem ne frissíts 4-re.

vboxban történik ez? Szerintem ott a vga driver részen lehet gond. Ahhoz kell valami plusz driver nem?
talán: xorg-x11-drv-vmware
?

A black panther egész más felfogású terjesztés. Jobb időket is megélt, most nem tudom, hogy mennyire megbízható, hogy hogyan fejlesztik. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#380) sutszi válasza Vladi (#379) üzenetére


sutszi
veterán

Igen vbox-ban történik. Érdekes módon XFCE-vel meg egy korábbi Gnome próbálkozással nem volt gond... Minden esetben új vm-et hozok létre. :F

Ismered a BP OS-t? Mit tudsz róla? Nyomogatom tesztelgetem...Elég gyors. Stabilnak tűnik.
4.1.1 kernelre épül a legutolsó verziója. 14.1.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#381) sutszi


sutszi
veterán

Triviális kérdés, de ha szeretnék chromium-ot telepíteni egy minimal + KDE rendszerre, akkor melyik a biztosan működő parancsegyüttes?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#382) #82679040 válasza sutszi (#381) üzenetére


#82679040
törölt tag

!!!CentOS 6:
Én nem telepítettem csak a tárolót vettem fel egyenlőre mert nincs benne a bázisban.
[chromium-el6.repo]

31.0.1650.63 és 38.0.2125.111 verziókat tartalmazza.

Ha 7esre szeretnéd azt nem tudom ott mi a helyzet.(érdemes lenne a kérdésben feltüntetni a rendszert pl.)

(#383) sutszi válasza #82679040 (#382) üzenetére


sutszi
veterán

Igaz... Centos 7-et akartam írni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#384) Vladi válasza sutszi (#383) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fel kell venni a google tárolóját. Utána csak telepíted.

Egyébként nekem a staibl sorozattal most gondom volt, le is kellett downgradelni. :F

Mindjárt nézek neked repó fájt.

mod:

Elvileg ezeket kell felvenni repónak. Azt tudod hogy kell?

(#382) max4o4:

centos 6-ra már sehogyse tudsz friss chromot telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#385) sutszi válasza Vladi (#384) üzenetére


sutszi
veterán

Közben sikerült az alábbi módon:
1.
sudo yum -y --nogpgcheck install http://install.linux.ncsu.edu/pub/yum/itecs/public/chromium/rhel7/noarch/chromium-release-1.4-1.noarch.rpm

2.
yum -y install chromium

Az a helyzet, hogy még nagyon csiszolódom ezzel a linux világgal.

Viszont a pozitív megdöbbenést nehéz leírni amikor a teljes rendszer 428MB memóriát használ miközben ezt a hozzászólást írom...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#386) Vladi válasza sutszi (#385) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mire zabál az annyi sokat? :F

:DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#387) Klaus Duran válasza sutszi (#385) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

422 csak a gnome-shell :DDD
Ubi én így szeretlek.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#388) sutszi válasza Vladi (#386) üzenetére


sutszi
veterán

CentOS7 minimal install -> 100MB -ot kajál alapjáraton
KDE -> 188MB (Ezt meg a másik két tényező levonásával kaptam)
Chromium 45 (1 tab volt nyitva PH-val.) -> 140MB -ot szabadított fel bezárás után.

Azért ez így szerintem korrekt. Mondhatni papírforma... Nézegettem a GUI-kat, de valahogy a KDE tetszik eddig a legjobban, ennyi RAM-ot meg beáldozok neki. Legalábbis egyelőre. Bár az XFCE sem rossz.

Ha most azt nézem, hogy a Win meg 1,5-GB-al meg hasonló célra...akkor jobb...

(#387) Klaus Duran: :DDD Az szép...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#389) Vladi válasza sutszi (#388) üzenetére


Vladi
nagyúr

Végül is miért a centos-t választottad desktopnak? :F
Ez azért ritka, van még rajtad kívül vagy 3 ember ebben az országban. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#390) sutszi válasza Vladi (#389) üzenetére


sutszi
veterán

Miért kérdezed így? :F

Szeretnék kicsit jobban belemerülni a linux-os világba. Egy korábbi meló alkalmával, kellett egy takarékos virtualizált szervert összerakni ez adott feladat elvégzésére. Ekkor futottam bele mint free Red Hat variáns ami stabil és jól működő dolgokról szól... Nem úgy mint egy Arch...
Ezen kívül a másik oldala a történetnek, hogy Oracle témában dolgozom, és az saját Linux distro amit futtatnak, az Red Hat alapú, ergo elég sok workaround működik CentOS környezetben...

Szóval a korábbi tapasztalatom és a helyzeti előnye miatt jó választásnak tűnt a többihez képest.
Nem tudom más disto-k esetén, hogyan megy, de az is tetszik, hogy Core verziót úgy építem fel ahogy csak szeretném.

Ha másikat választanék, akkor talán Debian lenne még esélyes. A többivel nem biztos, hogy kompromisszumot tudnék kötni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#391) Vladi válasza sutszi (#390) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mert elég kicsi a felhasználóbázisa. Ha megnézed a topikot is én indítottam el. Én jelenleg mindhárom még támogatott verzióját használom deskopt szinten. De jó látni, hogy másik irányból is meg lehet közelíteni a kérdést. :R

Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Most saját desktop szinten akarod használni?
Melyik chrome-ot tetted fel?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#392) sutszi válasza Vladi (#391) üzenetére


sutszi
veterán

Tényleg nem egy gyakran használt linux.

Jelenleg virtualboxban van telepítve és kísérletezőset játszom. Valamit mindig sikerült összekavarnom és szétvágtam a rendszert. Tegnap egy stabil állapotot sikerült elérni.
Ha sikerült úgy bejáratni a rendszert, hogy napi szinten használható legyen akkor "desktop" szinten használnám. (laptopon) Tehát elsődleges rendszerként.

De a fentieken kívül jó alapanyag lehet egy virtualizált szerver NAS példányának is core verzióban...

Sikerült feltennem a Google Chrome 45-öt is de azt leszedtem így a Chromium 45 maradt végül.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#393) sutszi válasza Vladi (#391) üzenetére


sutszi
veterán

Bár nem közvetlen CentOS tapasztalat de Chrome vs Chromium témakörben keresgéltem és annyira mégsem volt jó választás a Chromium. A flash hiánya nem érdekes, viszont a H264 kódolás már problémás lehet, pl youtube esetén.

A Chrome meg kicsit mintha bug-os lenne. Betettem volna ezt a linket:

http://www.howtogeek.com/202825/what%E2%80%99s-the-difference-between-chromium-and-chrome/

De nem megy a PH link gombja. :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#394) #82679040 válasza Vladi (#384) üzenetére


#82679040
törölt tag

"centos 6-ra már sehogyse tudsz friss chromot telepíteni."

Ez nem teljesen igaz,van rá lehetőség : [http://chrome.richardlloyd.org.uk/].Mindenesetre nem örülök,hogy már egy böngészővel is trükközni kell miközben még bőven támogatott a 6-os ,ráadásul a köv. firefox se fog már menni alapból ha minden igaz (jövő tavasz vége).Pedig még fícsör támogatás van nem? :F

(#395) Vladi válasza #82679040 (#394) üzenetére


Vladi
nagyúr

ezt a módszert egyáltalán nem javaslom. Beletúr az alaprendszerbe és kapsz cserébe egy elavult böngészőt. :U

Sajnos igen, ez van. A szoftvergyártók nem gondolkodnak hosszú távon. én 1.5 éve használom mindhárom még élő centost, és azt látom, hogy kínszenvedés tartani a 10 év támogatást. A szoftveres világ robog, az alaprendszer meg legyen a talpán, hogy ezt kiszolgálja. :(

A firefoxról nem tudok, mennie kell. Mivel alapértelmezett.
Egyébként 16 tavaszán jár le az 1. fázis a cent 6-nak.
Viszont tegye fel a kezét, aki még bírja követni az el életciklusát!? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#396) sutszi


sutszi
veterán

Közbe kipróbáltam egy 43-as chrome-ot másik rendszeren. Annál nincs BUG.

Egy adott verziót hogy lehet feltenni chrome-ból, ha már túlléptek rajta?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#397) Vladi válasza sutszi (#396) üzenetére


Vladi
nagyúr

downgradre gondolsz?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#398) totron


totron
addikt

Azt szeretnem kerdezni, hogy aki a Fedora es csaladja vonalat kedveli az miert teszi ezt? Nem csak racionalis ervek jatszanak.

(#399) Vladi válasza totron (#398) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fedora alapvetően egy gyorsan fejlődő rendszer. Aki a friss technológiákat akarja használni, az szívesen választja.

A rhel és változatai meg pont ennek az ellenkezője. Hosszú és stabil támogatás a célja.

Egyébként meg technológiailag nagyon fejlett rendszerek, a red hat tulajdonképpen a szabad szoftveres fejleszétések óriási részét maga csinálja. Erről keveset beszélnek.

Tudnék mondani ellenpéldát, de nem teszem. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#400) sutszi válasza Vladi (#397) üzenetére


sutszi
veterán

Igen. :K

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.