Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Narxis


Narxis
nagyúr

Where do I go now that CentOS Linux is gone? Check our list [link]

Thanos was right.

(#1002) sutszi válasza Vladi (#998) üzenetére


sutszi
veterán

Hú, várjunk...most hirtelen kiestem a székből... Mi az, hogy lelövik...olvasta valami Stream dolgot, igaz csak felületesen...Szóval most mi ez a kinyírják dolog?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1003) Vladi válasza sutszi (#1002) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az, hogy az eddig ismert formában nem lesz. Nem lesz release, nem követi a rhel-ot. Lesz ez a stream dolog, de ez ilyen mindentbelebéta, kicsit fedora jellegű. Olyan mint a fedora. Tehát egy második fedora, rolling módon. :F Nagyon nem ezt szoktuk meg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1004) sutszi válasza Vladi (#1003) üzenetére


sutszi
veterán

Olvasgattam kicsit...mert én először másképp vettem le ezt a dolgot. Szomorú vagyok. Centos 7-et használok még itthon szerverként... Szerencsére még 4 évig menni fog...
Addig meg talán lesz valami Rocky...vagy más.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1005) sutszi


sutszi
veterán

Dögkeselyűk is vannak. :DDD
[link]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1006) whbear válasza sutszi (#1005) üzenetére


whbear
senior tag

Elolvastam. Azért nem is tűnik olyan rossznak első olvasatra. Követi és kompatibilis a RHEL-el, ingyenes. Pont most akartam egy CentOS 8-ra cserélni az egyik 7-es szerveremet lehet teszek egy próbát vele.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1007) sutszi válasza whbear (#1006) üzenetére


sutszi
veterán

Ja-ja, egyáltalán nem rossz alternatíva. Csak kicsi poén, hogy már rávetődtek a userbázisra.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1008) whbear válasza sutszi (#1007) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, kicsit hamar lecsaptak. A 8.3 csomagjait nézegettem distrowatchon és talán még alkalmasabb lenne irodai desktop gépre is mint a Fedora. Szervernek meg egyértelműen jobb mint CentOS 8-at telepíteni mostanában . Jókat írnak róla a véleményeknél.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1009) Vladi válasza sutszi (#1005) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azok mindig vannak. ibm-nél nem gondolták ezt át, csak a profitot nézve hoztak döntést. Van ennek azért társadalmi vonzata is, olyan civil szervezet is visszajelzést küldött, akik rákkutatással foglalkoznak és a clusterükben centos-t használnak. pl. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1010) kovaax


kovaax
őstag

Megmondják a tutit:
https://blog.centos.org/2020/12/balancing-the-needs-around-the-centos-platform/

-=- There's no place like /home -=-

(#1011) Livius válasza Narxis (#1001) üzenetére


Livius
őstag

Azért ez talán annyira nem vészes. A leírtak szerint a CentOS Stream mindig a RHEL major (az RHEL major meg Fedorából) verziójából származik, és csak a minor verzió fejlesztése az, ami CentOS Stream-ben történik. A RHEL minor verzió frissítése a késznek nyilvánított előrébb haladott CentOS Streamből van kiadva.

- RHEL version x.0 forks from Fedora
- CentOS Stream version x forks from RHEL version x.0
- Development work for RHEL x.1 is done in CentOS Stream version x repos
- RHEL x.1 forks from CentOS Stream version x
...
- RHEL version y.0 forks from Fedora
- CentOS Stream version y forks from RHEL y.0
- Development work for RHEL x.2 is done in CentOS Stream version x repos
- Development work for RHEL y.1 is done in CentOS Stream version y repos
- RHEL x.2 forks from CentOS Stream x
- RHEL y.1 forks from CentOS Stream y

Amúgy vicces a közösség. Nem értem hogy ezen mit kell amúgy felháborodni, a RHEL-nél emberek dolgoznak pénzért, hogy ezek menjenek, fejlődjenek (semmi sincs ingyen már). Ezt a modellt én eltudom fogadni, hogy egy development branchet tudok használni RHEL 8 vagy majd 9-ből cserébe azért hogy ez így ingyenes.

Összességében úgy gondolom nem kéne átesni a ló túlsó oldalára, hogy minden ingyen van a Linux világban, mert véleményem szerint jobb ha nincs ingyen. A túl nagy ingyenesség a hulladék crashelő és szarul konfigurálható disztribúciókat szüli csak.

Mondjuk én könnyen beszélek egyelőre. Csak egy sima apache weboldalt meg Teamspeak 3 meg egy Game szervert üzemeltetek egy PC-és konfigban, magunknak a haveroknak. Nyilván ez a modell azoknak fáj, akik mondhatni potyáztak eddig és ingyen akartak jó féle supportot igénybe venni a CentOS-on keresztül a "vállalati" szintű rendszerekben. Akiknek fontos lesz az eddigiek és tényleges profitot termelő dolgaikra használták a CentOS-t, igen is kezdjenek el gazdálkodj okosban gondolkodni/játszani és vegyenek RHEL-t ha ez nem tetszik. Akik meg csak hobbiztak eddig a CentOS-on azoknak továbbra is jó lesz szerintem, vagy ha elveik vannak nézzenek más után, aztán majd kiderül hogy más full no-name disztribúción mi a szívás és abban mi lesz a szar. Sok sikert nekik a debugoláshoz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1012) Vladi válasza Livius (#1011) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Nem értem hogy ezen mit kell amúgy felháborodni, a RHEL-nél emberek dolgoznak pénzért"

15 éve dolgoznak ott emberek pénzért, ez alatt a 15 év alatt a rh végig nyereséges volt. Nem szorulnak rá.
Az érem másik odala, nem csak pénzért dolgoznak ott emberek, hanem önkéntesen tesztelőként. Na eddig ez volt a "jutalmuk". Mostmár dolgozzanak ingyen, fizessenek ha kell valami. :))

"jobb ha nincs ingyen."
Tévedsz. Amióta egyre inkább nincs ingyen, egyre rosszabb a helyzet. Kezd az egész kóceráj a használhtatatlansági lóoldalra esni. A katedrális és bazár elvet érted?

"Mondjuk én könnyen beszélek egyelőre."

Mondjuk ha 20 éven át tolnád a kódot és a tesztelést önkéntes alapon a free szoftverbe és cserébe jogosan használnád ingyen a rh cuccokat mondjuk 50 szerveren - de lehe akár 500 is és most közölnék vele, hogy köszi a munkát de ezentúl fizess, hogy goldozhass.... égnek állna a hajad.

"potyáztak"
Potyáznak... mondom én, hogy el vagy tévedve. Ez nem ms. Még. De már dolgoznak rajta. Potyázva sikerült eljuttatni a közösséget oda, hogy milliárdos üzlet lett. De milliárd már kevés, kell a második, haramadik stb...

a kressesről: láttál valaha kresselni top disztrót?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1013) Livius válasza Vladi (#1012) üzenetére


Livius
őstag

Jelenleg 2 éve foglalkozok beágyazott Linuxokkal, ahol különböző gyártók drivereit (Xilinx, NXP stb...) vagy a Linux kernel részeibe bele kell néznem vagy módosítanom és utána használnom. Már ne haragudj de ami ebben a Linuxban van kódolási minőség C-ben az a legalja kategória, és pont annak az eredménye ez, hogy minden full ingyen van, és sehol semmi minőség kontroll az egészben, mivel nincs fizetség érte, így nincs mit követelni se.

Ugyan ez van a disztribúciók körül is, szóval véleményem szerint egyáltalán nem lesz az gond, ha valaki pénzt kér azért hogy legyen valamire support normálisan dokumentálásokkal (ez kb a kernelben nem is létezik) és még működjen is a cucc majd úgy hogy felelőséget is vállal rá, mert hát fizettél érte. Már ne haragudj, de ha pl valami elbaszódik vagy kiderül egy bug a sok milliós bevételt hozó rendszeredben egy potyázós Linux használat közben, kinél tudsz kopogtatni hogy kérem szépen javítsák a bug fixet, mert te pl heti 10000 dollárt buksz a hibán? Elárulom, mivel ez ingyen open source, le leszel szarva, hiába csináltál még akár bárhol is bugreportot róla.

A pénzre meg mindenki mindig rászorul, alkalmazottak vannak havi bérrel akár top mérnöki diplomával a sebükben. Ilyen nincs hogy most akkor jófejségből dolgozzanak ingyen fél évet, mert eddig is jól kerestek.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1014) Vladi válasza Livius (#1013) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értem. Már 2 éve itt vagy és már mindent tudsz. Oké. Ha szar akkor ne használd, ezt mondjuk minden kezdőnek. 2 év...tizede.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1015) whbear


whbear
senior tag

Azért hogy a Linux kernel a legalja ... Naaa..

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1016) Livius válasza whbear (#1015) üzenetére


Livius
őstag

Biztonságkritikus dolgokba sose lesz használva a Linux, pont azért mert goto hibakezelésen alapszik az egész pl, és még a sok dokumentálatlan rész trehány kódolással is ott van bőven, ettől szar és csak hobbi dolgokra jó, vagy magadnak vagy pénzért gatyába kell rázni, jah igen bocs, akkor meg fizetni is kéne a RHEL-nek, tudom nektek az se jó. Az olyan Goto-s dolgokra amivel tele van rakva az egész kernel az ELTE IK-án instant karó jár egy sima C vagy C++ prog beadandón.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1017) chepavel válasza Livius (#1016) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ne haragudj, de ezek az "ervek" tobb, mint mosolyogtatoak..! :N

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1018) Livius válasza chepavel (#1017) üzenetére


Livius
őstag

Az is hogy ahogy látom csak rendszergizdák járnak ide osztani az észt, de egy betüt nem kódoltak C-ben linuxban se user-space rétegben se kernel szinten. Így könnyű elhinni, hogy minden szép és jó a Linuxban. :C

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1019) kovaax válasza Livius (#1018) üzenetére


kovaax
őstag

Én sokáig üzemeltettem fizetős (ma már halott) unixot is, amit indiai olcsó programozók "fejlesztettek". A kernel kódját nem láttam, értelem szerűen, de ami scripteket gyártottak, azok alapján nem gondolnám, hogy pénzért jobb kódot kaptunk, mint ingyen a linuxtól. 94-óta unixozok egyébként, és 96 óta csak linux van az otthoni gépeimen.

-=- There's no place like /home -=-

(#1020) Livius válasza kovaax (#1019) üzenetére


Livius
őstag

A bash scriptelés messze áll a C prog-hoz amit a Linuxban használhatsz. A scriptelések nudli kategória, nem ott vannak az igazán nagy trehányságok a Linux-ban, hanem ami a következő layerben C-ben van megírva a scriptelésed után és még attól még lentebbi rétegben a kernelben. Mondjuk 2020-2021-ban aki a korral akar haladni és igénye is van a kulturált akár szépen átlátható scriptelésre, akkor már píthon3-at használ erre bash helyett, objektum orientált patent szép script csinálható benne.

Az indiai programozókról meg annyit, hogy piszok olcsók igen, és olyan legalják is. Ha arról gondolkodok hogy egy Linux rendszerért fizetek, nyilván nem nekik fizetnék, hanem azoknak a diplomás szakembereknek akik az USA régiókban dolgoznak vagy a nagyon kelet Ázsiában, esetleg ha nincs más akkor még Európában kicsit nyugatabbra.

Azért nem árt figyelembe venni ehhez a helyzethez, hogy a Red Hat is leginkább az USA régióban foglalkoztat. Itt a bérekben nagy verseny van, brutálisan nagy, mert hát 1 hét alatt ha valakinek nem tetszik a munka vagy pénz pattanhat tovább a következő Google, Facebook, HP stb... akármihez, szóval igen a Red Hat-nek kell a pénz, különben sok év után lecsúsznak a minőségi munkaerőről, ha nincs miből emelni a béreket stb...

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1021) kovaax válasza Livius (#1020) üzenetére


kovaax
őstag

Nem írtam, hogy bash scriptelésről van szó, akkoriban még nem is volt bash. :N Másrészről meg már ha egy script is feladja a leckét, akkor a C programoktól se várok sokat. És fizetős zárt kódú unixról beszélünk, tehát semmi előnye nincs a fizetős unixnak a linuxhoz képest.

Szumma-szummárum: A Redhat és a többi fizetős disztribució tulajdonosa igenis adjon vissza valamit a tesztelő bázisának, ha azoknak nincs feltétlenül szükségük támogatásra. Ahol most dolgozok, ott például éves auditok vannak, és megnézném azért az auditor arcát, ha azt mondanám neki, hogy erre az operációs rendszerre nem vettünk támogatást, mert mi nagyon fasza gyerekek vagyunk, már 24 éve linuxozunk, meg a többi rizsa... :C Sok helyre kell fizetős linux, belőlük is meg tudnak élni szépen.

-=- There's no place like /home -=-

(#1022) Vladi válasza kovaax (#1021) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egy témát nem is érintetünk Az milyen, hogy egy közösség felépít egy brendet, csinál maradandó munkát. felvásárolják színes ígéretekkel, aztán tönkreteszik... így épül a világ, igen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1023) bacus


bacus
őstag

Aki pedig programozik, az tudja, hogy milyen nehéz nekiállni egy egyébként működő régi kódot elővenni és át/újra írni.. , azt gondolom, hogy ez MS -nál is így van, csak ott mivel nem nyílt a kód, csak kevesek látják, hogy mik vannak benne. :)

Azt üzemeltetőként elég vadnak érzem, hogy - bármely linux distro- csak hobbinak jó, meg haveroknak.., ezt a centos-ra különösen nem érzem igaznak.

Ezek után eszem ágában sincs belenézni a kernelbe, nehogy rosszul legyek :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1024) Livius válasza bacus (#1023) üzenetére


Livius
őstag

A RHEL-en és még egyelőre a CentOS-on kívül a többi full ingyenes nagyrészt csak a hobbi dolgokra és mindenféle "kütyüszintű" tablet, telefon, IoT cuccokra jó, amiknél semmi véresen komoly emberélet vagy sok millió eurós gyártósor helyes működtetése nem feladat.

Előbb utóbb amúgy ami nem jó azt át kell írni, ha tetszik ha nem, különben nincs fejlődés felhasználhatóságban!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1025) kovaax válasza Livius (#1024) üzenetére


kovaax
őstag

Ők például nem RHEL-t és CentOS-t használnak professzionális szolgáltatások nyújtására, hanem leginkább Debian-t: https://rackforest.com/

-=- There's no place like /home -=-

(#1026) bacus válasza Livius (#1024) üzenetére


bacus
őstag

És a sok millió routeren futó linux alapú cuccokkal mi van? Azok helyett mit kéne használni? Csak nem windows szervert ajánlasz? :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1027) Vladi válasza bacus (#1026) üzenetére


Vladi
nagyúr

Majd ír rá valamit. Különben sem élethalákérdése egy router. De még a cern sem. Jahogyja!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1028) Livius válasza bacus (#1026) üzenetére


Livius
őstag

Cisco IOS

A komoly hálózatokon ilyen van. Amit a media marktban veszel otthonra routert vagy switchet, nem tartozik bele a komoly kategóriába. Sőt az előbb linkelt magyar világviszonylatban garázscégnek minősülő szerver szolgáltató sem. Érthető módon a potyázást választják Debian-val, mert a magyar ember szereti a potyát. :R

De kicsit a tájékozódást ki kéne terjeszteni a szerveresdin tovább is, sajnos látom az itteni Linux fórumok csak hálózati OKJ-és rendszergizdák játszótere. Komolyabb beágyas Linux téma sose jön elő, mert az már magas. Léteznek ám bankok/biztosítók akik használnak valamit, de épp nem Linuxot. Vagy épp autóipar/közlekedés, maximum a nem ember élet kritikus szórakoztató elektronika az amihez a Linux bent van az autóba. Az önvezetősdi is mostanában nagy divat, de a Linux alkalmatlan hogy része legyen. És még sorolhatnák a gyárak gyártó-során lévő gépek sem azt használjak stb... és ezek mind azért nem tudják használni, mert a megalkotott program minősége a Linuxban olyan amilyen. Szerveresdire jó, kit érdekel ha a tucat rangú közösségi oldal vagy a freemail behal 3 órára, hát senkit, nem kell minőségi OS a működéshez és fizetett support, de ha már egy bank netbank oldala hal meg azért már gáz, ezért ott a potyázás nem igen jellemző.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1029) kovaax válasza Livius (#1028) üzenetére


kovaax
őstag

Csöndben megjegyzem, hogy van itt aki bankban dolgozik, és jobban képben van a világ folyásával, mint te. :R

-=- There's no place like /home -=-

(#1030) Vladi válasza Livius (#1028) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kezdünk átmenni flémbe. pro és kontra mindenki elmondta amit akart, úgyhogy a témakört tovább felesleges rágcsálni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1031) kovaax


kovaax
őstag

(#1032) Vladi válasza kovaax (#1031) üzenetére


Vladi
nagyúr

Március 31.-én elivleg már rilíz van a Rocky Linuxból. Meglássuk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1033) kovaax válasza Vladi (#1032) üzenetére


kovaax
őstag

A vak is azt mondta! :R

-=- There's no place like /home -=-

(#1034) Vladi válasza kovaax (#1033) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg össze repó kompatibilis lesz vele, epel, rpmfusion.
Viszont a kedvenc cad programjaim nemtom hogy mennének fel rá. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1035) kovaax válasza Vladi (#1034) üzenetére


kovaax
őstag

Már csak kettőt kell aludni, és ki tudod próbálni! :K

-=- There's no place like /home -=-

(#1036) kovaax válasza Vladi (#1034) üzenetére


kovaax
őstag

Az AlmaLinux OS előzött!

-=- There's no place like /home -=-

(#1037) Vladi válasza kovaax (#1036) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miaf....?? alma? mármint alma alma?? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1038) kovaax válasza Vladi (#1037) üzenetére


kovaax
őstag

Hát nagyon úgy tűnik. :K

A Rockynál viszont április 30 az új március 31...

-=- There's no place like /home -=-

(#1039) kovaax válasza kovaax (#1036) üzenetére


kovaax
őstag

Mondok kipróbálom ezt az Almát, hát nem képes bebootolni a gépemen, egy rescue shellbe torkollik minden próbálkozásom. Úgy tűnik, mégsem olyan, mint a CentOS...

-=- There's no place like /home -=-

(#1040) Vladi válasza kovaax (#1039) üzenetére


Vladi
nagyúr

Még nem. De legalább tele van vitaminnal. :DD

Megvárom akkor a másikat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1041) sutszi


sutszi
veterán

A megváltozott körülményekkel sem jó CentOS?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1042) Vladi válasza sutszi (#1041) üzenetére


Vladi
nagyúr

A megváltozott körülmények miatt a centos már nem centos többé. Ebből a szempontból a fedora jobb.
A 7-es még használhatod, de csak pár éve maradt.

Várjuk ki a végét, lesz -e elfogadható minőségű utód.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1043) kovaax


kovaax
őstag

Rocky Linux 8.3 RC1

-=- There's no place like /home -=-

(#1044) Vladi válasza kovaax (#1043) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ki próbálta? Milyen? A végén még lesz linukszunk? :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1045) kovaax válasza Vladi (#1044) üzenetére


kovaax
őstag

Nem még, félek, hogy ennek se fog tetszeni a particionálásom... :B

-=- There's no place like /home -=-

(#1046) kovaax válasza kovaax (#1045) üzenetére


kovaax
őstag

Nem tetszett neki, mivel BIOS/GPT boot-ot játszok, pedig a Debian nem rinyál miatta. De összébb húztam az utolsó partisönt, és odacsináltam neki egy "BIOS boot" particiót telepítéskor, legyen vele boldog! Felment szépen, mondjuk valami olyan opciót választottam, hogy Custom/Rocky default, amivel nem lett X, bár nagyobb problémát okozott a "ONBOOT=no" a network scriptben, de relatív gyorsan megtaláltam. Aztán mentek ezek:
dnf groupinstall "Workstation" -y
systemctl set-default graphical.target
dnf install firewall-config -y
És mostmár gnome alól írom ezt. Valahogy magyarítani kéne a firefox-ot is, úgy szoktam meg, csak mindenféle munkával zavarnak itt közben (munkaidőben!!!), úgyhogy majd máskor.

-=- There's no place like /home -=-

(#1047) kovaax válasza kovaax (#1046) üzenetére


kovaax
őstag

Ja, és persze figyelmeztet installkor, hogy experimental, Csak Norris használja. A konzolra is ki van írva mindig:

-=- There's no place like /home -=-

(#1048) Vladi válasza kovaax (#1047) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nah igazi úttörő vagy. :DD Akkor a végleges inkább újra kell telepíteni. A repóka nézted esetleg? epel ilyenek működnek?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1049) kovaax válasza Vladi (#1048) üzenetére


kovaax
őstag

Most megnéztem: megy az epel, legalábbis az audacious-t sikerült felrakni belőle.

dnf install epel-release
dnf update
dnf install audacious

dnf info audacious
Az utolsó metaadat lejárati ellenőrzés ennyi ideje volt: 0:03:30, ekkor: 2021. máj. 4., kedd, 11:12:41 CEST.
Telepített csomagok
Név : audacious
Verzió : 4.0.5
Kiadás : 2.el8
Architektúra : x86_64
Méret : 1.1 M
Forrás : audacious-4.0.5-2.el8.src.rpm
Tároló : @System
Ezen tárolób : epel
Összegzés : Advanced audio player
URL : http://audacious-media-player.org/
Licenc : BSD
Leírás : Audacious is an advanced audio player. It is free, lightweight,
: currently based on GTK+ 2, runs on Linux and many other *nix
: platforms and is focused on audio quality and supporting a wide
: range of audio codecs. It still features an alternative skinned
: user interface (based on Winamp 2.x skins). Historically, it
: started as a fork of Beep Media Player (BMP), which itself forked
: from XMMS.

-=- There's no place like /home -=-

(#1050) kovaax


kovaax
őstag

Viszont sokkal fontosabb lenne eldönteni, hogy ekkora pörgés mellett itt a CentOS topikban nem volna-e érdemes egy külön Rocky/Alma/Oracle topikot létrehozni... ;)

-=- There's no place like /home -=-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.