Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) #82679040 válasza Vladi (#395) üzenetére


#82679040
törölt tag

Nem tudom mire gondolsz "elavult böngésző alatt",stable-current telepítéséről van szó(45.0.2454.101 pillanatnyilag nálam)

(#402) Vladi válasza sutszi (#400) üzenetére


Vladi
nagyúr

yum tud downgradet. link. már ha a repó támogatja. Szerintem az is kell hozzá. Ha nem, akkor nézd a logban, hogy milyen csomag volt, utána rpm vadászat... :U

(#401) max4o4:

Megnézem majd, ezek szerint frissít is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#403) sutszi válasza Vladi (#402) üzenetére


sutszi
veterán

Rpm vadászat lett a vége: Chrome RPM-ek

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#404) sutszi


sutszi
veterán

Innen leszedve a 43-ast sikeresen felment és megoldódott a probléma.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#405) Vladi


Vladi
nagyúr

Huhh... 95 csomagot frissítettem, úgy tűnik minden működik. Még a chrome is. :))

Már csak 1 bugom maradt a 7.1-re átállásnál. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#406) sutszi válasza Vladi (#405) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen bug?

Miről upgradeltél 7.1-re?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#407) Vladi válasza sutszi (#406) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kizárásos alapon 7.0-ról. :D Elvileg lehet 6-ról, de nem ajánlott.

Volt chrome bugom: link, meg amd unicode bugom: link
Meg korábban egy, ami miatt nem tudtam loginolni, de az már megoldódott régen: link
Meg a dinamikus szabályozást kapcsolták be radeon driverrel, ami miatt vagy bugos volt a felület - villódzott váltásoknál a képernyő - vagy fixen maxoltam de akkor meg zabálta a villanyáramot. Ezt köszönöm nem kértem. :D link.

Most amúgy a 6-al szívok inteles t60-on. A feature support jegyében azt hiszem a kms-t backportolták, csak i915 driverrel köszöni szépen és elpánikol: link

Ennyi. De most minden megy bugmentesen. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#408) sutszi válasza Vladi (#407) üzenetére


sutszi
veterán

Azért ez elég szép lista... :Y

Legalább megoldódtak...

Milyen videolejátszó programot használsz?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#409) Vladi válasza sutszi (#408) üzenetére


Vladi
nagyúr

Videóra smplayert használok. nux tárolójából.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#410) sutszi válasza Vladi (#409) üzenetére


sutszi
veterán

Ettől a választól féltem kicsit... SmPlayer-t próbáltam ki a Blackpanther OS-en. Ott dobott egy olyan bug-ot, hogy ha elindul egy videó akkor az eszköztár helyett csak feketeség van. Full Screen-ben kifejezetten búlyócska jellege van a dolognak. A CentOS 7-re még nem mertem feltenni éppen ezért. Bár az igaz, hogy virtualbox alatt történik ez a dolog. Natív rendszerem még nem lesz egy ideig.
Akkor megpróbálom itt is, hátha itt nem jelentkezik a probléma.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#411) Vladi válasza sutszi (#410) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az nem gáz, a kimenetet kell csak átállítani:

Opciók - általános - video fül - kimeneti meghajtó. Aztán ott variálod.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#412) sutszi válasza Vladi (#411) üzenetére


sutszi
veterán

Ez volt a gond! :))

Köszi. gl-nosft-on volt. Csak simán átraktam default-ra és ment minden. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#413) Kroy79


Kroy79
csendes tag

Üdvözletem!
Szeretnék virtualboxra cent Os telepíteni, vagyis ezt már megcsináltam, csak a videódrivert nem tudom feltelepíteni. DELL n5110 hez szeretném, intell dh graphics 3000 és nvidia geforce gt 525m videókártyák vannak a gépben, de egyikhez sem tudok telepíteni semmit.
Abban reménykedem hogy valakinek már ebben van egy kis tapasztalat és tud segíteni!
Segítségeteket előre is köszönöm! Kellemes hétvégét!

(#414) Vladi válasza Kroy79 (#413) üzenetére


Vladi
nagyúr

Virtuálboxra is kell a külső vgahoz driver? :U

Egyébként intelhez nincs, csak nyílt drivered. Az már elve rajta van. Az nvidiához lehet tenni, de azt külső repóból.

Egyébként hányas centos? 7?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#415) sutszi válasza Vladi (#414) üzenetére


sutszi
veterán

Nem kell....saját adaptert ad a Vbox ...szóval ezt a problémakört én nem is értettem.
A natív hardver nem jelenik meg a virtuális gép számára.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#416) #82679040 válasza Kroy79 (#413) üzenetére


#82679040
törölt tag

Ööö..hát lehet van valami megoldás amit nem ismerek de ugye virtuális gépen a hardver is virtuális.Szal arra nem igazán fogsz -legalábbis ismereteim szerint- drivert telepíteni.Korlátozottan van lehetőség 3d-re asszem guest addition meg extension pack bővíti a lehetőségeket de ennyi.

Lol én voltam a leglassabb- miaz ti lesben álltok a topicban? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#417) sutszi válasza #82679040 (#416) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD Olyasmi...betéved ide valaki, egyből rárabolunk, olyan ritak errefelé a friss hús. ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#418) Kroy79 válasza Vladi (#414) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Köszönöm az infókat.
Gondolom rájöttetek a kérdéseimből hogy még csak most kezdek foglalkozni a dologgal. Először egy Cent Os 5.xx raktam fel, ez csak 800x600 és 640x480 ban akarta használni a képernyőm, most egy 6.7-öt probálgatok, az viszont már 1024x768-as felbontást is tud, és ismeretlennek rja a kijelzőt. Ebből gondoltam hogy driver probléma lehet. A virtuakboxxal is csak most ismerkedem, egy XP-t teleptettem 4-5-hete, és oda is fel kellett telepteni a drivert emlékeim szerint, úgyhogy ez volt a másik ok, ami miatt elkezdtem keresni, de nem igazán találtam semmi használhatót eddig.

(#419) sutszi válasza Kroy79 (#418) üzenetére


sutszi
veterán

A telepítés után az első dolog amit felteszel az a VBOXAddtitions legyen. Addig nem fog engedni nagyobb felbontást. Nálam FHD-ban simán megy a CentOS.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#420) Kroy79 válasza sutszi (#419) üzenetére


Kroy79
csendes tag

Köszönöm.
Rosszul emlékeztem, az xp-nél nem telepítettem videodrivert, valóban a virtualbox intézi a dolgokat.

(#421) Vladi válasza sutszi (#417) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondja ezt valaki, aki 3 napja még friss húsnak számított. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#422) sutszi válasza Vladi (#421) üzenetére


sutszi
veterán

Korán érő típus vagyok. :P :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#423) Ablakos


Ablakos
őstag

Néha bele nézek, de még nem láttam a /ramdisk -ben semmit. Kell az egyáltalán valamire?
tmpfs /ramdisk tmpfs nodev,nosuid,noatime,mode=1777,size=1000M 0 0

[ Szerkesztve ]

(#424) #82679040


#82679040
törölt tag

Nah fellőttem a 7est de 700 megát bezabál gnómmal :F
Mondtátok ,hogy bugos a chrome-mi volt a bug mert egyenlőre nem találkoztam problémával(46.0.2490.71)-vagyis annyit látok,hogy xcursor-ra vált.

@Ablakos
Sajnos semmit nem tudok ramdisk-ről - sosem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#425) sutszi válasza #82679040 (#424) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem KDE-vel az alap helyzet 320-330MB körül van.

A bug nálam 45-nél jött ki és csak annyi volt, hogy itt a PH-n ha megnyomtam a link gombot, akkor nem rakott be linket...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#426) Vladi válasza #82679040 (#424) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az új ablakozók azok ilyenek. Amit még elérsz az a kde. Vagy ha felveszed az epel tárolót, akkor van még mate (gnome2) vagy xfce. Ez utóbbi kettő biztos, hogy kevesebbet eszik.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#427) #82679040 válasza sutszi (#425) üzenetére


#82679040
törölt tag

openboxal eszik nálam annyit :O
openbox+vlc+chrome(1 lap) ahogy ezt a hozzászólást írom rendszerfigyelő = 750MB

(#428) Vladi válasza #82679040 (#427) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem értem. :F Nálam mate + chrome 1 ph lappal + deadbeef + qbittorrent fut most 715 megával.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#429) #82679040 válasza Vladi (#428) üzenetére


#82679040
törölt tag

Hát most mit mondjak? Megnéztem egy minimálból telepített MATE-t.
Minimal 100MB -> MATE után 250-300(alapon) -> nvidia prop. 430MB -> aztán leszedtem a chrome-ot és épp csak a témákat néztem :

ilyen durván még a gnome3 se csicskított be :Y :C ,az legalább megállt 1.1GB+200-300MB swapnál.
Nemtom mi a bug de nálam tuti bajok vannak,ez a 7-es nálam tuti felejtős.

(#430) #82679040 válasza #82679040 (#429) üzenetére


#82679040
törölt tag

Már úgy értem,hogy a 6-oson 600MB-al elvoltam a friss chrome-al KDE-n.Soha nem is kellett swappolnia! Itt meg ha egy háttérképet cserélnék már elküldene a pc diszkontba :DD

(#431) sutszi válasza #82679040 (#430) üzenetére


sutszi
veterán

Van olyan változás a 6 és a 7 között ami esetleg indokolja ezt? :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#432) #82679040 válasza sutszi (#431) üzenetére


#82679040
törölt tag

Nemtom nem nagyon ástam bele magam,a 32 vs 64 bit biztos ugye meg hát 4 év különbség.A Chrome a ludas a dologban igazából dehát nincs alternatíva ha hw gyorsítást meg friss flash-t akar az ember.Bár a firefox is durván akadt a görgetésnél(gnome3-on sima volt).Szóval vannak gondjaim vele.Nincs megfejtésem rá nem is nagyon akarok vele foglalkozni - veszett fejsze nyele :( ha alapból ennyi gondom van vele nem erőltetem)

(#433) Vladi válasza #82679040 (#432) üzenetére


Vladi
nagyúr

Más disztróval ugyan úgy lehet sok gondod. Nézd meg a részletes feladatkezelőt.

Nálam ugyan ilyen felállással: 800 mega használat 0 swap. Swapom nincs is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#434) sutszi válasza #82679040 (#429) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem a chrome lesz itt a fő okozója a problémának. Annyira nem adja dinamikusan a memóriát visszafelé, mint ahogy elveszi...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#435) #82679040 válasza Vladi (#433) üzenetére


#82679040
törölt tag

Persze,hogy van más disztróval is problémám hajjajj de még mennyi ;]
Én elhiszem,hogy másnál jól pörög a 7 gyengus gépen is de nálam akkor is problémás.

Ugyanaz 6-oson - x86 -friss Chrome 46.0.2490.71

450MB most egy lappal,témázgatás közben ahogy a képen látszik hajlamos megugrani nade nem 1.5-2GB közelébe :) - és a swap kerek 0 marad.

Csak azért írom le a tapasztalataimat erről,ne érje meglepetésként az nvidiás-kevés ramos konfigra 7-est rápróbálót.Jobban jár a 6ossal sztem ha DE-t akar.Openboxal pl. jó lehet a 7es is.
Bár lett már a 7esből is 32bites csak annak nem tudom milyen lesz a támogatása.

(#436) lakisoft válasza #82679040 (#435) üzenetére


lakisoft
veterán

Az normális, hogy 1x az egyik magot utána a másikat terheli ki 100%-ra.?

(#437) Vladi válasza #82679040 (#435) üzenetére


Vladi
nagyúr

Itt viszont maxon pörgeti valamelyik magot! :Y
De igazad van, régebbi gépre a 6 jobb választás. Főleg, hogy van 32-es portja.

Én nagyon régebbire még 5-öst is javaslok.

(#436) lakisoft:

Érdekes jelenség, szerintem direk így csinálj.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#438) sutszi válasza Vladi (#437) üzenetére


sutszi
veterán

Mi az ami folyamatos CPU használatot igényel? A 7-es lehet rosszabb volt memóriaigényben...de így meg teker. Jó lenne tudni, hogy ez most egy kivételes alkalom, vagy mindig ilyen. :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#439) Vladi válasza sutszi (#438) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Mi az ami folyamatos CPU használatot igényel?"
Valami beragadt process, vagy valami webes szar. Idle módban minden os idle van. pár %-ot pötyög néhány háttérfolyamat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#440) sutszi válasza Vladi (#439) üzenetére


sutszi
veterán

Hát igen...Kicsit kapkodva írtam. Azért a 6-os esetén is van ha ilyen megesik. :DDD
Viszont én azt láttam eddig, hogy ha a chrome elindul akkor tökmindegy mi van alatta...olyan mint a kisgömböc...amit talál azt bekajálja.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#441) #82679040 válasza lakisoft (#436) üzenetére


#82679040
törölt tag

Megpróbáltam rekonstruálni az állapotot de nem sikerült-nem tudom mi történhetett ott a háttérben Fel se figyeltem rá ,el voltam foglalva a ram használattal :DDD

Természetesen nincs ilyen cpu load általánosan,Chrome áruház kicsit megdolgoztatja a procit ami amúgy is le van szabályozva meg alulfeszelve(athlonx2 1600Mhz-en járatva) talán átlag olyan 50% load kb. az áruház felületén.
Olvasva a topicot idle állapotban van 3-10%,most a hozzászólást írva ezen a lapon pedig valamiért 30-40% load mind2 mag.

Maxthon vagy mi böngészőt próbálta valamelyikőtök?Tényleg "openChrome"?

[ Szerkesztve ]

(#442) lakisoft válasza #82679040 (#441) üzenetére


lakisoft
veterán

:).

(#443) Vladi válasza #82679040 (#441) üzenetére


Vladi
nagyúr

centos-en nem nagyon tudsz próbálgatni. kapsz egy firefoxot és oszd be. :DDD
Midorit tettem fel forrásból, az simán felment.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#444) Vladi


Vladi
nagyúr

Ühüm... erről hogy maradtunk le? :

32 bites centos 7. :C

Megnézem, hogy 3rd repókkal hogy áll.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#445) Vladi válasza Vladi (#444) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sajnos még egy sincs. Így nagyon korlátozottan használható. Csak az alaprendszer érhető el. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#446) sutszi válasza Vladi (#445) üzenetére


sutszi
veterán

Van valami előnye a 64bites verzióval szemben? Vagy csak a régi gépek miatt érdekes?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#447) Vladi válasza sutszi (#446) üzenetére


Vladi
nagyúr

Persze, megy 32 bites gépeken. :D
Tehát régi gépeken. Ez lenne a lényeg, hogy a régi vasakat ne kelljen kidobni, miután minden mainstream disztró dobta a 32 bites ágát. Jó debian nem fogja de őszintén. Debian? :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#448) Vladi


Vladi
nagyúr

Ööööö ez csak nekem szúr szemet? :

Telepítés 11 Packages (+86 Függőben lévő csomagok)
Frissítés 823 Packages
Eltávolítás 2 Packages

:Y

7.2 kijött?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#449) #82679040 válasza Vladi (#448) üzenetére


#82679040
törölt tag

Jaja kijött már egy hete kb.,mondjuk az én 6-osom nem nagyon érdekelt a kérdésben :P

(#450) BoB válasza Vladi (#448) üzenetére


BoB
veterán

Nem, nekem is szúrja a szemem ez a kevert magyar/angol üzenet. Szép fordítás ;]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.