Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Andralin válasza Vladi (#647) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ma megvolt a kontrollált reboot, ahogy tanácsoltad és minden oké, rendben indult az új kernel. :C

Szóval a jelek szerint a Dell Latitude D630-at nem érinti a hiba.

Köszönöm még egyszer a segítséget! :R

(#652) Ablakos


Ablakos
őstag

A héten többször is jött frissítés szép számmal. Egyelőre tiltólistán van nálam minden kernel frissítés (a multkori incidens megelőzendő ;] ). Nem lesz ebből előbb-utóbb probléma, hogy régebbi kernellel (3.10.0-514.10.2.el7.x86_64) nyomulok, a többi csomag meg frissül rendszeresen ?

[ Szerkesztve ]

(#653) Vladi válasza Ablakos (#652) üzenetére


Vladi
nagyúr

Úgy nem, amúgy igen. :DDD

részletesen: csomag ütközésed nem nagyon lesz, elvan régivel is, meg különállóval is, pl: elrepós kernelek.
Deee azért nem viccből frissítik neked. :U

Ne légy nyuszi, tegyed felfelé. kétszer egymás után csak nem pánikol. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#654) Ablakos válasza Vladi (#653) üzenetére


Ablakos
őstag

Feltettem és most jó. :DD Nem pánikolt. Én sem, mert már megtanultam, hogy nem éjjel kell rebootolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#655) bacus válasza Ablakos (#654) üzenetére


bacus
őstag

Tegnap én is felfrissitettem a notebookot, most már nem fagyott bele a bootolásba, csak a régi már nem támogatott nvidia kártya miatt nem volt grafikus felület, de egy kézi frissités, újratelepítés az elrepo-bol megoldotta.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#656) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

CentOS 7.x-en nmcli-vel hogyan lehet egy interface-hez egy alias IP-t hozzáadni?
Az IP-s parancsot tudom, de az nem permanens, konfig file-t sem akarok szerkeszteni. (jelen esetben)
ip add 192.168.200.199/24 dev eno20

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#657) Ablakos válasza sonar (#656) üzenetére


Ablakos
őstag

Network manager nem lehet jó? (nmtui) Az a gyári szerkesztő.

(#658) Rimuru válasza Ablakos (#657) üzenetére


Rimuru
veterán

Mert az nmcli az szerinted micsoda? ;)
kicsi segitseg: man nmcli

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#659) Ablakos válasza Rimuru (#658) üzenetére


Ablakos
őstag

A "hogyan" volt a kérdés, azt gondoltam a parancssorosnál egyszerűbb dolgozni TUI -ssal.

(#660) sonar válasza Ablakos (#659) üzenetére


sonar
addikt

mond meg a scriptnek, hogy nmtui-ban, hogyan kattingasson :))
btw ez a megoldás:
nmcli con modify "System eth0" +ipv4.addresses "192.168.200.199/24"

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#661) Ablakos


Ablakos
őstag

(Nekem már systemd -vel kezdődött a centos.) Az /etc/rc.d./rc.local lefut indulásnál vagy a rootba indító scriptet kell fabrikálni a boot alatti lefuttatásához?

(#662) sonar válasza Ablakos (#661) üzenetére


sonar
addikt

Van rá mód. [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#663) Vladi


Vladi
nagyúr

Nos durván 7 évnyi használat után asszem megválok a centos 6-tól a laptopomon. :(
7 nem megy fel, mert i386 proccom van. Igaz vettem e-bayen 1500 pénzért bele 64 bitest, de sose lesz időm beszerelni. :O

Vagy mondtok nekem egy böntészőt rá.
- Firefox esik kel, minden 3. weboldalnál hanyatt dobja magát. Utána persze szorgosan újranyitná, de persze megint hanyatt....
- chrome fasza lenne, de 58-se megy fel.
- vivaldi, opera fel se települ. Csak ha szétszedem a függőségi rendszeremet. Nem.
- midori ua mint ff, esik, kel.

Mi van még? :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#664) Tim82 válasza Vladi (#663) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs szabad 30-35* perced a proci beszerelésére? Na, hát akkor szenvedj. ;]

* akkor ennyi, ha gyakorlatlan és elővigyázatos is vagy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#665) Vladi válasza Tim82 (#664) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor is reinstall kell, mondjuk 7-re.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#666) BoB válasza Vladi (#663) üzenetére


BoB
veterán

Nekem úgy tűnik megy a Centos7 azon a procersszoron: [link]

Letöltés: [link]

Egyébként kizártnak tartom hogy i386 utasításkészletű procid legyen. Szerintem az i686 lesz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#667) Vladi válasza BoB (#666) üzenetére


Vladi
nagyúr

rosszul tűnik. Van ugyan 32-es buildje, de se epel, se nux.

[oleg@t60 ~]$ uname -i
i386

:P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#668) sonar


sonar
addikt

Van az a pont amikor könnyes búcsút kell venni a vastól meg az OS-től
Fölösleges tovább nyüstölni egy 7 éves laptopot

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#669) Vladi válasza sonar (#668) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kikérjük magunknak. A laptop már 11 éves. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#670) sonar válasza Vladi (#669) üzenetére


sonar
addikt

:Y

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#671) bacus válasza Vladi (#669) üzenetére


bacus
őstag

Az ilyen laptopot már le kell láncolni, nem azért mert annyira értékes, hanem mert saját csavarjain akarna elmászni a kukába... :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#672) Vladi válasza bacus (#671) üzenetére


Vladi
nagyúr

Isten őrizz! Ez egy fasza gép.
De már meghoztam a döntésemet. Hozzám képest radikális lépésre szántam el magam. Megkapja az új procit és telepítek rá ubuntut.

Nehogy elhidd má! :Y Megy rá fedora 25 lxde spin. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#673) sonar válasza Vladi (#672) üzenetére


sonar
addikt

Ha továbbra is így vigyázol rá akkor 11 év múlva veled együtt lehet kiállitani a Bacsis féle retró kiállitáson.
De akkor az origin procit és a CentOS6-ot vissza kell raknod :P

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#674) BoB válasza Vladi (#667) üzenetére


BoB
veterán

Ne akasszál már ki :DDD

lscpu | grep Arch

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#675) Vladi válasza BoB (#674) üzenetére


Vladi
nagyúr

Te kötözködtél, hát itt van tessék:

[oleg@t60 ~]$ lscpu | grep Arch
Architecture: i786
[oleg@t60 ~]$

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#676) BoB válasza Vladi (#675) üzenetére


BoB
veterán

Na ugye :)

Egyébként miért kötözködés ha kijavítalak? Téged nem lehet? :P

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#677) adamL


adamL
csendes tag

Szervusztok!

Nem rég kezdtem az ismerkedést a centOS nevű op. rendszerrel. Abban kérném a segítségeteket, hogyan tudnám a laptopomon (HPCompaq 6715s) a Wifi-t beüzemelni offline módban (nincsen ethernet kábel). Vagy érdemesebb lenne szerezni egy ethernet kábelt és úgy sokkal egyszerűbb lenne? Köszönöm!

(#678) sonar válasza adamL (#677) üzenetére


sonar
addikt

Melyik verziós CentOS és milyen wifi kártyád van.
Sajnos a 6th sense modul nem sok embernél fut még

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#679) adamL válasza sonar (#678) üzenetére


adamL
csendes tag

Szia, centos 7-es, a wifi kártyát azt nem tudom hogyan tudnám megnézni...

(#680) sonar válasza adamL (#679) üzenetére


sonar
addikt

lspci parancsot nézd meg. Illet a network manager nem mond róla semmit?
lehet, hogy csak az a baj, hogy konfigurálatlan az interface és nincs engedélyezve, hogy UP-ba menjen.
Egyébként a Red Hat 7-es doksikat nyugodtan lapozhatod, 99,9%-ban megegyezik a két disztribúció

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#681) Vladi válasza adamL (#677) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az a te mázlid, hogy nux csinált csomagot: link.
Különben ezen kéne átverekedned magad: link, vagy mehetnél fedorázni. :D

Ezt a csomagot kell letöltened és telepíteni. Elvileg 2 katt, root pass és már megy is felfelé.

Nem baj, ha felveszed az epel és a nux tárolókat. Régebben írtam hogy kell. Esetleg elrepo kellhet még. Sok sikert.

sonar:

elvben Broadcom 4311AG van neki, nem egyszerű történet.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#682) adamL válasza sonar (#680) üzenetére


adamL
csendes tag

igen az lspci | grep -i Broadcom parancsot találtam. Broadcom Limited BCM 4311 rá a válasz. Amit említettél az interface-t hol tudom konfigurálni? Azaz nmtui parancs a network manager?

(#683) Vladi válasza adamL (#682) üzenetére


Vladi
nagyúr

guid van?

igen az nmtui a terminálos felülete a networkmanagernek. link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#684) adamL válasza Vladi (#683) üzenetére


adamL
csendes tag

Szia igen van GUI, Gnome. Viszont amit küldtél linket az sajna nem működött, azt írta nem tudja telepíteni. Viszont amit még írtál elrepo -kellhet-, azt honnan tudom beszerezni? Illetve egy ilyen YouTube-os tutorialt találtam: https://www.youtube.com/watch?v=TG_EHEWHQuM

(#685) Vladi válasza adamL (#684) üzenetére


Vladi
nagyúr

De miért nem tudja telepíteni?
Próbáld terminálból:
su -
yum localinstall csomag.rpm

Inkább epel tároló kell neked.

Attól a videós hogyantól egyelőre kíméld meg magad, ha jót akarsz. A csomagolt drivert próbáljuk legelőször felmaszírozni a rendszerre!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#686) adamL válasza Vladi (#685) üzenetére


adamL
csendes tag

Terminált már próbáltam ott dobott hibaüzenetet is: header v4 rsa/sha1 signature key id 85c6cd8a nokey ezt akkor kaptam, ha így futtatam a file-t: rpm -Uvh csomag.rpm ill. rpm -i csomag.rpm
Ha pedig a yum localinstall csomag.rpm ez a hibaüzenet: Cannot find a valid baseurl for repo: base/7/x86_64
Az sem tiszta mi a különbség a Te általad és amit én próbáltam. Az epel tárolót most fogom kipróbálni. Köszi a segítséget

(#687) sonar válasza adamL (#686) üzenetére


sonar
addikt

yum localinstall csomag.rpm
ez csak akkor működik ha abból a könyvtárból futtatod ahol a csomag.rpm is van
és ha nincs meg a gpg és nem is akarsz vele "vesződni" akkor a --nogpgcheck paramétert még csapd oda

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#688) adamL válasza sonar (#687) üzenetére


adamL
csendes tag

Köszi viszont nem tudom melyik epel tároló kellhet ami Vladi ajánlott ott az oldalon elvesztem a sok lehetőség közül. Valaki esetleg tudja?

(#689) sonar válasza adamL (#688) üzenetére


sonar
addikt

Ez itt a repo ala natur
Ezt telepítsd fel és akkor utána yum már látni fogja az epel repot
7-es CentOS-ról beszéltem

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#690) Vladi válasza adamL (#686) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az a baja, hogy a tárolókoz akar nyúlni, ami net hiányában nem elérhető. Nem tudnád vezetéken netre dugni a gépet?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#691) adamL válasza sonar (#689) üzenetére


adamL
csendes tag

Amit másodjára írtál feltettem. Utána viszont nem világos. A sok lehetőség (directory és file-ok közül gondolom mindet nem kéne feltenni :) ) közül mi kellene. Bocsi a sok kérdésért és értetlenkedésért! :) De még centOS-ban kezdő vagyok. Előtte sem sokat linux-oztam. Köszi!

@Vladi lehet az lesz végső megoldás vezetéken. Csak gondoltam meg tudom oldani ígyis, de legalább kezdek belejönni gyakorlásnak sem utolsó :)

[ Szerkesztve ]

(#692) sonar válasza adamL (#691) üzenetére


sonar
addikt

A file-okkal nem kell semmit se tenned. A repo arra a linkre mutat.
utána mehet a yum install amit akarsz

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#693) Vladi válasza adamL (#691) üzenetére


Vladi
nagyúr

Végül is jó választás a centos kezdetnek, elég a saját hibáidat kerülgetni. ;]

Az 1. hszt javaslom olvasd át. Tárolókban vannak a programok, amikre majd szükséged lesz. repónak hívják általában. rpm csomagban érkezik onnan. Ha új tárolót adsz hozzá a rendszerhez, akkor is rpm csomagot kell telepítened, minden szükséges adat benne lesz.

vezetékre dugd rá a gépet, tedd fel a drivert és akkor lesz wifid. Onnan már könnyebben boldogulsz.

Egyébként rá lehet venni a yumot, hogy repók nélkül dolgozzon és csak az az 1 csomagot telepítse.

root jogot kérsz:
su -
Oda navigálsz a könyvtárba ahová letöltötted:
cd /home/valami/letöltések
majd:
yum localinstall --disablerepo=* csomag.rpm

Ez kikapcsolja az összes tárolót, nem keres a neten, csak azt az 1 csomagot telepíti.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#694) rvs


rvs
aktív tag

Gyors kérdés, bár sejtem a választ; buildelt már valaki relatíve magas verziószámú (5.8+) KDE Plazmát Centos 7.2/3-ra?

(#695) Vladi válasza rvs (#694) üzenetére


Vladi
nagyúr

szvsz nem és nem is javaslom. Mire mindent összeraksz hozzá, használhatatlanná barmolod a rendszered. Egysezrűen ez a disztró nem ilyen feladatokra lett kitalálva.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#696) rvs válasza Vladi (#695) üzenetére


rvs
aktív tag

Tudom, én is munkára használom. Nem akarok egy full buildelést waylanddal végigtolni, azért kérdeztem. :)
Cinnamont használok most, csak a hétvégén kipróbáltam laptopon a kubuntus KDE-t (kb 4 év után ismét) és úgy gondolom végre elég stabil DE lett, ami tökéletes lenne munkára. (Activities, etc.)

Mondjuk alapvetően mindegy, mert 95%-ban vagy célszoftver GUIját nézem vagy a terminált.

(#697) Ablakos


Ablakos
őstag

Linux haladó topikban nem volt válasz erre a problémára, hátha itt...
Indulás után ez fogad:

Az ABRT több hibát is talált 1 (s) . További információhoz futtasa az abrt-cli list --since 1500707302 parancsot
[root@centos admin]# abrt-cli list --since 1500707302
id 22ef301b1c33044b8fbef907c5840202ee8d2337
reason: general protection fault: 0000 [#1] SMP
time: 2017. júl. 24., hétfő, 06.19.42 CEST
uid: 0 (root)
count: 1
Directory: /var/spool/abrt/vmcore-127.0.0.1-2017-07-03-16:37:20

Érdemes keresni az okot vagy átléphető?

(#698) Ablakos


Ablakos
őstag

qbittorrentet használ valaki 7-es centos-on? (nux repos változat)

(#699) Vladi válasza Ablakos (#698) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jelen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#700) Ablakos válasza Vladi (#699) üzenetére


Ablakos
őstag

Szégyenszemre már a telepítésben felsültem.
1.EPEL -ből install qbittorrent-nox.x86_64
2.a service unitban username=qbittorrent
3. tüzfal 8181/tcp kinyitva
4. szolgáltatás elindul és htopban látszik, hogy qbittorrent nevében fut.
5. consolban elindítom a qbittorrent-nox
[qbittorrent@centos ~]$ qbittorrent-nox

******** Információ ********
A qBittorrent vezérléséhez, nyisd meg ezt a címet: http://localhost:8181
Web UI adminisztrátor felhasználó neve: admin
Web UI adminisztrátor jelszó még az alapértelmezett: adminadmin
Ez biztonsági kockázatot jelent. Kérlek változtass jelszót a program beállításinál.

6. lynx http://localhost:8181 => semmi, illetve windows remote gépen szintén semmi

Mit nézzek még meg, hogy legalább WEB UI legyen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.