Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Bici válasza sonar (#900) üzenetére


Bici
félisten

A router látja el a file szerver szerepét, és windows-ról 110MB/s az átvitel, csak Centos alól lassú (azonos gép).
Win 8.1
NFS-sel még nem tudtam kipróbálni, de ftp-vel centos alatt is megvan a 110MB/s.
Holnap este kipróbálom NFS-sel, és küldöm a samba configot. Bár én azt gondolnám, hogy ha a router samba configjában bármi gond lenne, akkor windows alatt is lassú lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#902) sonar válasza Bici (#901) üzenetére


sonar
addikt

Nem feltétlen.
Az is egy jó kérdés, hogy a CentOS meg a Win8.1 azonos SMB verzióval csatlakozik-e.
Ezt mondjuk talán csak wiresharkkal lehet kideríteni.
Vagy a samba config-ban játszol a max protocol meg a min protocol értékeivel

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#903) Vladi válasza sonar (#902) üzenetére


Vladi
nagyúr

"azonos SMB verzióval csatlakozik-e."

Nem, és biztos, hogy ez a fő gond. Ezt alapvetően az ms-el kell megbszélni, hogy az ilyen megoldásait miért korlátozza? 2019-ben miért nem lehet megcisnálni egy szabványos fájl átviteli felületet hálózatra, holott ez már 1989-ben is sikerült...

Amikor lehet kerülöm:
- ftp macerás de jó
- nfs csak 1-2 dologra kell odafigyelni de nagyon jó és nagyon gyors, nagyon pici az erőforrás igénye.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#904) sonar válasza Vladi (#903) üzenetére


sonar
addikt

Az azonos alatt arra gondoltam, hogy a router mondjuk tudja az smb1, smb2, smb3 -at
A win smb1-el csatlakozik, a CentOS meg mondjuk smb2-vel csatlakozik a routerhez.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#905) Ablakos


Ablakos
őstag

VMware -t feltelepítettem. A vmware workstation indulásnál kéri a kernel header helyét. Megkapja, de további nyűgje van. Itt már nem tudom mit hiányol. Valaki tudna ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#906) Vladi válasza Ablakos (#905) üzenetére


Vladi
nagyúr

elvben a kernel-devel csomag kell neked. Arra figyelj, hogy a verziószáma megegyezzen a futó kerneledével.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#907) Ablakos válasza Vladi (#906) üzenetére


Ablakos
őstag

Amilyen kernel verziót visszad az "uname -r", olyan kernel-devel -t kell telepíteni. Köszönöm, működik. :R

(#908) lakisoft válasza Ablakos (#907) üzenetére


lakisoft
veterán

BTW: Ez desktopnak használod vagy server? Miért van rajta gui?

(#909) Ablakos válasza lakisoft (#908) üzenetére


Ablakos
őstag

Windows 10 alatti VM környezetben ismerkedem a GUI-s C7 szerverrel. A KDE nekem tök ismeretlen. A VMware-t felületesen ismerem, ezért tettem fel. Van jobb virtualizációs eszköz centosra?

Terv: A mostani három pc helyett 1 fizikait szeretnék, virtual gépekkel.

(#910) lakisoft válasza Ablakos (#909) üzenetére


lakisoft
veterán

A három pc milyen célt szolgál?

(#911) Ablakos válasza lakisoft (#910) üzenetére


Ablakos
őstag

Web server és fájl kiszolgáló (2015 óta egy centos 7 gui nélkül 7/24 -ben), 2 db windows gép (csak windowson futtatható alkalmazások miatt)
Két vékony kliens szeretnék a mostani gyengécske windows gépek helyett.

(#912) Ablakos


Ablakos
őstag

Ha minimal installra telepítek 'KDE' 'X Window System' környezetet, akkor alul van a taskbar. Ha a telepítőben server guival + KDE környezetet választok, akkor felül lesz a taskbar. Úgy látszik, mintha a második esetben Gnome felületet kapnék, de van KDE rendszerbeállítás menü pont is. Szóval nem igazán értem mi ez. :F

(#913) Ablakos


Ablakos
őstag

Ha közvetlenül csatlakozom a centos 7-re, akkor a bejelentkezés mellett tudok desktop környezetet is választani (kde, gnome stb.) Xrdp szolgáltatáson keresztül csatlakozva bejelentkeztet, de nincs (vagy nem tudom hol van) lehetőség desktop választásra. Lehet ilyenkor ezt választani ?

(#914) bacus


bacus
őstag

Kaptam egy új laptopot, a régit, amin 1,5 évig Centos7 volt, és állandó problémákkal küzdöttem, a régi fx880-as nvidia quadro videó kártya, power management miatt, azt a fiamnak adtam, aki azt kérte, hogy neki win10 kell.

Kicsit húzva a számat, feltettem neki az általam egyáltalán nem kedvelt oprendszert, de totális kellemes csalódás! Az összes probléma megszünt, csodálatosan megy a notebook, száguld, nincs probléma !
(centos7 előtt próbálkoztam még ubuntu-val, centos6-al is, de azok még annyira se működtek..)

Sajnos másfél évi küzdés után ki kell mondjam, hogy a centos (sem) való laptopra :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#915) sonar válasza bacus (#914) üzenetére


sonar
addikt

Ez így is van. Arra max Fedora ha rpm vonalnál akarsz maradni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#916) Bici


Bici
félisten

Red Hat Enterprise Linux 8 is here.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#917) Vladi válasza Bici (#916) üzenetére


Vladi
nagyúr

OH YEH! :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#918) Bici válasza Vladi (#917) üzenetére


Bici
félisten

Még mindig nem értem, hogy miért nem LTS kernelt választottak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#919) Vladi válasza Bici (#918) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem mindegy? Házon belül úgyis megcsinálják maguknak ha kell. lts kernel meg valami 3-4 év? Az amúgy is kevés. :DDD

egyébként valami feature dolog lehet, fedora 28 alapú a cucc.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#920) maghraba


maghraba
csendes tag

Üdv!

Próbálok föltenni egy ssd meghajtó logikai particióira usb telepitéssel (multibootusb) linuxokat, hobbiból.
Eddig az ubuntu klónokat egész jól föltettem -jelenleg Mint19.
Ami nem megy, az a Fedorka, Slackware és a CentOS se.

A particiók kijelölését nem fogadja el, hiába választom és csinálom végig a folyamatot (külön-külön particion van a win, a Mint gyökere, a /home, egy win_d és két partició a próba linuxoknak, no meg külön egy swap, de azt ssdnél nem ajánlott használni).

Úgy tűnik -a legutóbbi CentOS telepitésnél derült ki-, hogy az sdb fölcsatoltsága miatt nem fogadja el, hajtja végre a csatolási pontok kijelölését. (természetesen a root particióhoz formázást is kértem)

Hogyan tovább?

(#921) Vladi válasza maghraba (#920) üzenetére


Vladi
nagyúr

liveusb-t használsz, vagy sima telepítőt?

Melyik particionálót indítod?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#922) Vladi


Vladi
nagyúr

Még a buildelés megy. Hát erre kapják a nagy zsét a RedHat... izé az IBM-től. :DDD

Bárki használ red hat 8-ot desktopon? Mennyi fájdalmas vajon a freecad 18 és a kicad 5.1 feltelepítése? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#923) Ablakos válasza Vladi (#922) üzenetére


Ablakos
őstag

Engem is érdekelne, ha valakinek sikerült development no-cost licenszet szerezni 8-as red hatre. Egy hétig kínlódtam, olvastam red hat fórumot, de nem adta meg.

(#924) Vladi


Vladi
nagyúr

Gyors helyzetjelentés: centos 8 majd jön, ha kész. :DDD dolgoznak rajta, kb 1 hónap.

Tárolók: elrepóban már kotyog néhány csomag, de még kevés
epel majd lesz, kb 8.1 illetve fedora 31 után.
rpmfusion és nux: passz.

Amúgy nuxot mivel lehet leváltani? rpmfusiont ki használ? Látott már bárki élő ember rhel 8-at desktopon futni? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#925) Vladi válasza Vladi (#924) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt megvan, hogy egy hónapja megjelent? :))

Okés, szóval letöltés itt: link.

Van már epel és elrepó is, valamint az rpmfusionban már elég sok hasznos cucc.

Jahigen, van centos stream is. Ne lepődjetek meg. Én is csak most nézem, elvileg ilyen rhel és fedora hibrid. :F Tehát alap rhel base rendszer, erre rátépítve aktuális és rolling fedora user appok.

Tegye fel a kezét, akit érdekel egy rövid bemutatás? A hétvégén valamelyik este lehet beteszem a 4 hónapja vásárolt ssd-meté s tesztelem. :DD

Rövid történelem:

Anno volt a red hat linux. Ez ilyen base rendszer. Erre épült egy nagyon nagyon jó tároló, ami egy nagycsomó szoftvert szállított, amit egy tehetséges közösség épített. Egyet találhattok, hogy hívátk a tárolót: fedora.

Utána a red hat abbahagyta az igyenes kiadásokat és lett enterprise linux. Akkor a fedora közösséget "felvásárolta" hogy csináljon "inghyenes redhatot". Ebből lett a fedora linux. Jahnem. Ebből lett a fedora core. (zárójelben: sose bocsájtom meg, hogy kivettétek a topik címéből a core szót. :O )

A fedora core azt jelenttte, hogy 2 tároló van: a core az alap rendszer - mint a red hat időkben - a fedora pedig a fedora tároló, mint a fedora időkben. ÉRtitek. :DDD

Aztán ezt a kettőt összevonták, lett belőle sima fedora. De ezrét van, hogy a mai napig a fedora rpm csomagokat úgy hívják, hogy: kernel x86_64 4.19.13-300.fc29 Az fc itt a fedora kiadás, vagyis fedora core 29. E nélkül nem lehetett volna 6-ról 7-re frissíteni, mert a csomagkezelő nem értette volna, hogy az fc6 után az f7 jön. Hát így maradt.

Most pedig van egy alap rendszerünk - mint anno a red hat csak ez újra nemfizetős - meg van egy fedora tárolónk, mint anno a fedora, csak most centos-en red hat alapon és rolling. Szaljah... :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#926) bacus


bacus
őstag

Sajnos én már szívtam is a nyolcassal. Nem néztem meg, hogy megy e vele a firebird SQL szervere, feltettem, beállítottam, már majdnem kész voltam, már csak ez a fránya SQL szerver kellett volna, de még nem volt az epel repoban.., sebaj, majd rpm-ből...
Telepíteni nem telepített semmit, de többé nem bootolt.

Másnap ment a szerverre a hetes, egyelőre nem próbálkozom egy ideig a nyolcassal.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#927) Vladi válasza bacus (#926) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van még időd bőven, majd fél év múlva teszteld le és kész.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#928) Vladi válasza Vladi (#925) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mivel ilyen sokan kérdeztétek, ezért fel is tettem. :))

Pár dolog:
- 8.6 giga a telepítő? Ez most komoly? :DDD
- nincs mate desktop. epelbese. :O van viszont hivatalos nemhivatalos copr tároló. link.
- feltettem háttér, azóta olyan, mint a 7. :))
- yahés yum van. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#929) Vladi válasza Vladi (#928) üzenetére


Vladi
nagyúr

link.

Nem volt egyszerű, de már van smplayer. Repóból.
az epel testingból kellett libdav1d-0.5.0-1.el8.x86_64, így már jól ment.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#930) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok,

Bár már kint van a 8-as is, de egy régi 32bites laposra tettem 32 bites Centos 7-et Xfce-vel, ez utóbbit le kellett forgatni forrás epel rpm-ből, mert a félkész 32bites epelben nem voltak leforgatva, sok egyébbel, hogy valóban kényelmesebben használható legyen, ide feltöltöttem a csomagokat , hátha vki még hasznát veszi, minden nagyon rendben is menne, mindössze 160 mb-ot eszik alapjáraton és mégsem fapad még az intel-phc-t (így szépen alul lehet feszelni) is felmegy rá a kernel repóból származó kernelre, egyetlen probléma, hogy a wifijét nem tudom életre kelteni, az alap 3.10-es kernellel meg sem nyikkan, mivel abból hiányoznak a hozzá való modulok, hiába teszem fel hozzá a firmware fájlokat, a repóból való 4.14-essel már betölti a drivert, viszont a 80211-es modul tkip része nem töltődik be, a network manager applet nem is látja csak a wicd, de az meg nem tud ip címet osztani neki, ill. parancssorból sem tudom életre kelteni, más disztrók (pl. Fedora, Xubuntu) alatt csont nélkül megy ez a wifi, szóval vmi driver gondja lehet, valszeg a kernel, de ha nem muszáj nem forgatnék kernelt első körben
Vkinek vmi tipp?

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#931) Vladi válasza Fenyő (#930) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lényegében fw és kernel modul csomag kellene neked. Szerintem ez 64 bitre beszerezhető.

Nem kell komplett kernelt forgatni ilyenkor, csak modult.

De úgy látom, hogy ott a modul! Próbáld először betölteni!

Amúgy régen rpmforge-ből szedtek ilyen modult, elvileg az 5/6 idejében, de az a projekt már halott. Esetleg nézz srpm-t, elrepóban, vagy epelben, vagy valami fedora tárolóban.

Ha meg saját csomagod van, azt a copr-ban közzéteheted!

Mondegy, nézz modprobe-to.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#932) Fenyő válasza Vladi (#931) üzenetére


Fenyő
őstag

lsmod szerint betöltődnek a megfelelő modulok
a gond, hogy 80211 modul tkip része vhogy nem konfigurálódik

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#933) Vladi válasza Fenyő (#932) üzenetére


Vladi
nagyúr

"80211 modul tkip része vhogy nem konfigurálódik"

Ezt nem tudom mi, de 100, hogy lehet csinálni utólag. :DDD

mod: jah valami olyat írtál, hogy wicd-vel megy. Azzal ha próbálnád?
Meg network manager tud olyat, hogy terminálban használod. Ezzel már csináltam sikeresen wifit. :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#934) Fenyő válasza Vladi (#933) üzenetére


Fenyő
őstag

A tkip titkosítás része nem működik a 80211 modulnak, kb ez a prombléma , ahogy olvasgattam '12-13 körül elég disztrónak volt gondja ezzel a wifi-vel amit csak a kernel update oldott meg, mondjuk a Centos 7 hivatalosan nem is támogatja ezt a wifit, szóval önmagában egy másik kernel még nem is biztos, hogy megoldaná dolgot mivel maga a disztró is kb akörüli alapcsomagokon nyugszik, igen próbáltam nmcli-vel iwconfiggal is belőni, de hiába, ha nem megy a titkosítás max nyílt wifihez tudnék csatlakozni vele...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#935) Vladi válasza Fenyő (#934) üzenetére


Vladi
nagyúr

Átnéztem, 3.3-as fedora kelnellel ezt már javították. A 3.10 is későbbi.

Na most azt próbálhatnád még, hogy a gyári 3.10-es kernelhez forgatsz modult! Nem annyira vészes, mint gondolod! Ilyen 100 kilobyte-os fájlok, pár perc alatt le lehet vorgatni.

Vagy fogsz egy realtek usb-s wifit 1500 forintért, ami tuti működik. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#936) Fenyő válasza Vladi (#935) üzenetére


Fenyő
őstag

Na megtaláltam a megoldást, wpa_supplciantot kellett telepíteni és beállítani konfig fájljaiban (2 db) a wifit, utána ment a titkosítás,

de ez még nem volt elég mert ip címet továbbra sem kapott, parancssorból kellett dhcpclienttel ip címet kérni neki, azt meg bevágtam rc.localba, így ha új wifi kell, "csak" a konfigfáljhoz kell hozzáadni és a wpa_suppliciant deamont újraindítani a systemctl-el, majd ip címet törölni/újat kérni dhcpclienttel. A grafikus hálózatkezelők (Nm-applet, wiicd, nmtui) persze továbbra sem látják, de kit érdekel, ha működik, amúgy itt találtam még frissebb leforgatott 32bites CentOS 7-es kerneleket. :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#937) Vladi válasza Fenyő (#936) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tudtam, hogy valami ilyen megoldás lesz.
Defigyimá! Most komojan? pae kernel? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#938) Fenyő válasza Vladi (#937) üzenetére


Fenyő
őstag

Pae kernel szerintem még van Debian alá is, Fedorából már kiszedték jópár verzióval ezelőtt, hogy hol kellhet, hát teljesítmény szempontjából ilyen 4Gb-os gépen gyorsabb mint a 64bites és mégis látja a teljes 4gb-ot a sima 32-essel szemben, cserébe az újabb progik támogatása rosszabb, a régieké viszont jobb, talán itt van jelentősége, hogy még csak egy 32bitre megírt progit (ami nem tökéletesen kompatibilis a 64bitről lefele) kéne futattni 4+ Gb-os szerveren vagy ki tudja ilyen vérkomoly elemzést azért nem írnék róla :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#939) sonar


sonar
addikt

Áhh vki segitsen mert agybaj kerülget.
CentOS 7.6
fstab-ba beirtam egy share-t, hogy mountoljon fel automatan.
mount -a -ra szépen fel is csatolja, de reboot után sehogy se akar felcsatolódni.
//IP-CIM/megosztas /tmp/akarmi cifs username=xxx,password=jelszo,ro,vers=2.0,x-systemd.mount-timeout=30,_netdev 0 0
Mi a bánat lehet a baj?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#940) Vladi válasza sonar (#939) üzenetére


Vladi
nagyúr

systemd?

Próbáld úgy, hogy nemauto és valahová a boot végére teszel egy mount -a -v > valamilogolás.
Ez workaround.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#941) sonar válasza Vladi (#940) üzenetére


sonar
addikt

systemd? -ezt kifejtenéd részletesebben, ma már nem vagyok toppon.
be tudom szúrni máshová a mount -a, de ha már egyszer erre van kitalálva. Pont ezért nem akarok gányolni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#942) Vladi válasza sonar (#941) üzenetére


Vladi
nagyúr

Okozhatja olyan, hogy például hamarabb akarja mountolni, mint hogy a hálózat rendben létrejött.
Szúrd be nyugodtan, nem olyan gány az.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#943) sonar válasza Vladi (#942) üzenetére


sonar
addikt

De hát a "_netdev" paraméter elvileg pont ezt a célt szolgálná, hogy jelzi, hogy ez hálózati és addig ne is próbálja.
Ezt a systemd boot beszúrást kicsit kérhetném szájbarágósan, ilyent még nem csináltam. :B

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#944) Vladi válasza sonar (#943) üzenetére


Vladi
nagyúr

"ilyent még nem csináltam."
Énse. Én csak initben tudok gondolkodni. :DDD

Nem biztos, hogy helytálló az elméletem, mindenesetre workaroundolhatod így. Ha működik, akkor készvagy. MIndjárt túrok valami leírást.

MOD

hurrá, centos 7-en még van rc.local. :C link. a method 2 kell neked.

Anyni az egész, hogy arra bizonyos rc.local fájlra adsz futási jogot, a végére beírod a parancsodat és boot végén lefuttatja. Csinálj bele logolást, hogy lássad minden oké.

MOD2

Valami rémlik, hogy már használtam is. :F Mindegy ha így nem megy csinálhat systemd szkriptet. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#945) sonar válasza Vladi (#944) üzenetére


sonar
addikt

Du neki esek.
Viszont centos7-nél az rc.local-lal nálam csak a szívás volt. Nem túl determináltan és nem is jöttem rá, hogy miért de ha engedélyezve volt akkor a leállítás/restart nem minden esetben jött össze.
Azóta ha tehetem csak kerülöm.

Este még az jutott eszembe, hogy a gnome-ra fogom bízni a mount -a lefuttatását. Úgyis indítok meg pár scriptet a gui-ra.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#946) Fenyő válasza Fenyő (#930) üzenetére


Fenyő
őstag

Kicsit még foglalkoztam ezzel a 32bit CentOS 7 témával, hogy a Fedora 31-el dobta a 32bit támogatást, aminek eredményét a fenti helyre szintén feldobtam, xfce, mellet most már van lxde is még gyengébb (vga fronton) gépekhez, de a félkész epel repóban benne van pl. az lxqt is, itt pedig a mate csomagok fenn vannak, szóval van bőven low rescue választék, géptől és személyes preferenciáktól függően, még a Chromium-ot próbálom leforgatni, de az újabb (<71) verziók aminknek már devtoolset-8 kell nem forognak le az alábbi hibával;

/usr/bin/python2 ../../tools/metrics/histograms/generate_expired_histograms_array.py -nchrome_metrics -ogen -Hchrome/browser/metrics/expired_histograms_array.h -d../../chrome/MAJOR_BRANCH_DATE -m../../chrome/VERSION ../../tools/metrics/histograms/histograms.xml ../../tools/metrics/histograms/enums.xml
ninja: build stopped: subcommand failed.

A 68-ast (70-esnek sajnos nem találtam forráscsomagját) sikerült leforgatnom, de jó lenne ha vmi aktuálisat is sikerülne, nem tudom, hogy a devtoolset-8 forgatásom-e a hibás vagy a konfig (4 magos Xeon 8gb ddr2 rammal 4.14 pae kenel, CentOS 7.7 i386) gyenge már a forgatáshoz, esetleg vmi függőségi probléma, itt már elfogy a tudomány...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#947) Fenyő válasza Fenyő (#946) üzenetére


Fenyő
őstag

Megnéztem mit csinál a fenti python parancs, aminek ez az eredménye;
file:IOError: [Errno 2] No such file or directory: 'gen/chrome/browser/metrics/expired_histograms_array.h
És valóban hiányzik ez a fájl a forrásból, mondjuk így már rákeresve többeknél létező build probléma, ha jól sikerült kihámoznom a node.js -t kell frissítenem majd hozzá, mondjuk úgyis le lehetne csekkolni, hogy 64biten is megpróbálom rebuildelni és ha úgyis előjön a hiba akkor egyértelmű, de először inkább ezt a node.js frissítést próbálom majd ki :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#948) chepavel


chepavel
aktív tag

Sziasztok,

CentOSen nem mozgok valami otthonosan, ugyhogy egy kis segitsegek kernek.
Tudja valaki mi lett a dlm csomaggal? HA repo engedelyezve, tobbi csomag gond nelkul felment, kiveve ezt, amit nem talal, igy a dlm_tool+dlm_controld parancsok nem elerhetoek.

Koszi!

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#949) Vladi válasza chepavel (#948) üzenetére


Vladi
nagyúr

Melyik kiadás ez? 7 vagy 8?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#950) chepavel válasza Vladi (#949) üzenetére


chepavel
aktív tag

Upsz, bocs, lemaradt, 8.1. :R

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.