Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Tim82 válasza Vladi (#100) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem az, pár nap használat után csinálta, gyakorlatilag új és frissen feltöltött AA akkukkal. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102) Tim82 válasza Tim82 (#101) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor itt a kimenet. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103) Vladi válasza Tim82 (#102) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezt találtam: link
Elvileg a /etc/bluetooth/audio.conf fájlba kell beírni a General részhez:
Enable=Socket

Megnétem, alapértelmezetten Disable van! Először ezt próbáld!

Jah és azt mond meg nekem cserébe, hogy t60-on miért nem akar a "z" billentyűm mostanában működni. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#104) Vladi


Vladi
nagyúr

Frissült a firefox és a chrome is, de a puding próbán (poodle teszt) még nem megy át. :( De megy már a vakarózás.

Pontosítok: van workaround: link így már a másik vakarcs ugat a képembe. :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#105) Tim82 válasza Vladi (#103) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, ezt átírtam, a biztonság kedvéért újraindítottam, de ugyanaz az eredmény. :F

Kimenet.

Pontosan mit takar ez a "Z gomb nem működik"-probléma? Nem lehet/nehezen lehet leütni a billentyűt?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106) Vladi válasza Tim82 (#105) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem sok újat találtam. Milyen eszköz egyébként?
Esetleg nézz rá elrepós ml kernellel is!

Valami kontakt hibája lehet. Erősebben kell nyomni. :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#107) Vladi válasza Tim82 (#105) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen bluetooth-os csomagok vannak feltéve? Rakd fel mind, amit a csomagkezelő talál. :D

SEtorubleshooter nem jelez be?

mod: amit eddig felfogtam a logból, hogy összekapcsolódik, címet ad az eszköznek, de nem fogadj az adatokat, azokat eldobja. Majd mivel nincs érdemi kommunikáció, timeoutol.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#108) Tim82 válasza Vladi (#106) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy régi Dell BH200 headset.

Ahogy nézem, lehet, hogy inkább a headset táján kellene keresnem a hibát.

Mi az az SEtroubleshooter? :B

Akkor egyszerűen valamilyen piszok ment a billentyű alá. Diszkréten ki kellene fújni sűrített levegővel a billentyűk közeit, esetleg óvatosan csak a Z billentyűt levenni (alulról érdemes óvatosan, nem erőből valamilyen lapos tárggyal alányúlni és lepattintani, de tényleg óvatosan - vissza lehet pattintani utána).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109) Tim82 válasza Vladi (#107) üzenetére


Tim82
nagyúr

A módosított kérdésre:

[tim@localhost ~]$ sudo yum list installed | grep blue
bluez.x86_64 4.101-13.el7 @anaconda
bluez-alsa.x86_64 4.101-13.el7 @base
bluez-compat.x86_64 4.101-13.el7 @base
bluez-hid2hci.x86_64 4.101-13.el7 @base
bluez-libs.x86_64 4.101-13.el7 @anaconda
gnome-bluetooth.i686 1:3.8.2.1-3.el7 @/gnome-bluetooth-3.8.2.1-3.el7.i686
gnome-bluetooth.x86_64 1:3.8.2.1-3.el7 @anaconda
gnome-bluetooth-libs.i686 1:3.8.2.1-3.el7 @base
gnome-bluetooth-libs.x86_64 1:3.8.2.1-3.el7 @anaconda
pulseaudio-module-bluetooth.x86_64 3.0-22.el7 @anaconda
[tim@localhost ~]$

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110) Vladi válasza Tim82 (#109) üzenetére


Vladi
nagyúr

Aha, majdnem minden.
A bluetooth-wizard-t próbáltad? Az eszközre rákeresve elég sok megoldási módot találtam. Oylat, hogy pin beállítás adtál meg valahol?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#111) Tim82 válasza Vladi (#110) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze, vagy automatikus PIN-nel, vagy 1234-gyel (ez a default a BH200-nál). Elvileg összepárosodik, majd azonnal levágja a headset-et, mint eddig.

Mindegy, lassan csereérett (keveset bír már az akkuja, talán 3-4 órát, de fel van most töltve), de azért használtam volna még most. Ha eszköz-specifikus a gond, az megnyugtató, mert tervezek venni BT hangszórót és azt szeretném használni a notival.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112) Vladi válasza Tim82 (#111) üzenetére


Vladi
nagyúr

"vagy 1234-gyel (ez a default a BH200-nál)" Nem 0000 ?. A manual ezt írja.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#113) Tim82 válasza Vladi (#112) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, 0000-val sosem volt hajlandó csatlakozni semmihez, 1234-gyel igen. :) (Nem tudom, át lehetett-e valahol, valamikor állítva, ha át lehet, én is használtan vettem lassan 5 éve. A manualja valóban 0000-t ír.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#114) Vladi válasza Tim82 (#113) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor én lehet, hogy passzolok. :R Sajnálom, hogy nem jött össze.
Van esetleg még ilyen kacatod amit nem próbáltál rá? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#115) Tim82 válasza Vladi (#114) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyelőre ennyi volt, esetleg telefonnal/tablettel fogom még összedugni. MTP-vel hogy áll a CentOS?

Meg szemezek még a MiracleCasttal is (az X201-ben lévő Intel 6200AGN elvileg képes WiDi-re/MiraCast-ra), de nincs hozzá adapterem még a TV-hez. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116) Vladi válasza Tim82 (#115) üzenetére


Vladi
nagyúr

"MTP-vel hogy áll a CentOS?"
Jól. :) Hát csomag az van, én ilyen sose használtam. De nemrég a kapitány nagyon lehúzta az mtp megvalósítást általában linux alatt. :(

"MiracleCast" erre mindenhol azt írják: heavy development. Majd a cent 8-ban, vagy 9-ben ránézel. :DDD

De komolyan! Minek ennyi minden? Nyugoggyámále! :) Én meg felraktam, minden beállítva és halálra unom magam a gép előtt. Megyek is inkább mást csináli. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#117) Tim82 válasza Vladi (#116) üzenetére


Tim82
nagyúr

A MiracleCasttal csak vicceltem. Bár tényleg ránéztem. ;)

"Ennyi minden"? Ennyi mindenre használom a gépet. Teljesen átlagos igények, semmi speciális hardver, nem spéci röntgenkészülék vezérlését szeretném én megoldani, amihez utoljára Win 95 alatt volt program, de én azért is CentOS alatt akarnám. :)

Köszi a segítséget! :R

Jut eszembe, a billentyűt mégis inkább felülről, valamelyik sarka felől pattintsd le, ha makacs az alatta lévő kosz. Úgy könnyebb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118) Trepee


Trepee
csendes tag

Sziasztok! :R

Lenne egy kérdésem felétek, hátha Ti tudtok segíteni.
Nem vagyok nagy Linuxos, és ezt mindjárt bizonyítom is:

Most telepítettem egy CentOS 6.5-öt, szerverre, virtuális környezetben.
A dolog fut szépen, tudom menedzselni a gépet, van hálózat, címet kapok DNS-éktől, net megy.
Jön a feladat, ami egy NAGIOS telepítése, ami miatt az egész CentOS a képbe került.
Minden jó, megy a tervek szerint( letöltés, kicsomagolás, stb.) A hiba akkor kerül elő amikor a ./fullinstall paranccsal elkezdem a tényleges telepítést. Elszüttyög a gép 1 darabig majd kivág ezzel a hibaüzenettel:
"Error: Cannot retrive metalink for repository: epel. Please verify its path and try again"

Ezzel egyszerűen nem tudok mit kezdeni, főleg, hogy próbálkoztam már olyannal is, hogy
"epel-release-6-8.noarch.rpm", elvileg olvastam máshol, mint problémámat orvosló megoldás.
De sajnos ennek a telepítésekor is a fent hibaüzenettel idegesít fel a rendszer.

Tud valaki segíteni, hogy mit tegyek? Mit telepítsek, vagy mit állítsak át, hogy végre tudjak telepíteni is?

Üdv,
Trepee

(#119) body007 válasza Trepee (#118) üzenetére


body007
addikt

Gondlom vmit elszúrtál a tároló felvételénél, így vedd fel

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#120) Vladi válasza Trepee (#118) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hányas verzió kellene a nagiosból?

Az epel release, amit telepítettél, az egy tárolónak a csomagja. Utána az epel tároló már elérhető.
Meg is néztem, van benne nagios. Szerintem onnan kellene telepítened!
Tehát: amit eddig csináltál, azt takarítsd le.
Frissítsd a szervered, mert már 6.6 is van. ez sima: yum update
Aztán ellenőrizd, hogy eléred -e az epel tárolót:
yum repolist

Majd telepítsd a nagiost, ekkor már epelből.
yum install nagios*

Utána már csak be kell állítanod és használni. :)

Ha elakadtál valahol, akkor szólj.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#121) Trepee válasza Vladi (#120) üzenetére


Trepee
csendes tag

body007
Köszi a linket, lefuttattam mindent ami ott volt, a fele lefutott a fele nem... :( Sajnos így sem sikerül telepítenem a Nagiost.

Vladi

Köszi a vákaszt Neked is!
Amit eddig csináltam, takarítsam le... Semmi mást nem csináltam, telepítettem egy CentOS-t és próbáltam a Nagit ráerőszakolni...
a yum update a fent leírt hibaüzenettel kivág... yum repolist szintén.
A nagiosbol az XI vel próbálkozom. Egyenlőre az oldalukról letölthető telepítővel, ha látok végre valamit még a fizetősbe is beszállhatok, csak lássak már eredményt, adatokat, futó - nem futó szolgáltatásokat! :)

"Meg is néztem, van benne nagios. Szerintem onnan kellene telepítened!"

Ez mit is jelent?

Üdv,
Trepee

(#122) body007 válasza Trepee (#121) üzenetére


body007
addikt

Az interneted "jól" be van állítva? Tudsz letölteni bármit is? ping google.com mit ad? :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#123) Vladi válasza Trepee (#121) üzenetére


Vladi
nagyúr

Így van, ellenőrizd a netkapcsolatot először. Ha az oké akkor kéne frissíteni egyet epel nélkül:
yum update --disablerepo=epel\*
rootként.

"Ez mit is jelent?"
Azt, hogy a csomagkezelőből telepítsd, az epel tárolóból. De lőbb lássuk mit lép a frissítésre.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#124) Tim82


Tim82
nagyúr

Particionálósdira visszatérve:

Az itt linkelt leírás alapján próbálom átméretezni a partíciókat.

Ez alapján feltettem a Fedorához való system-config-lvm-et (merthogy nem találtam a CentOS 7 tárolóiban).

A partíciók átméretezését nem engedi, a kérdés, hogy mit kell nekem leválasztanom/leállítanom ahhoz, hogy engedje (no és persze hogy tudom anélkül megoldani, hogy a rendszer összeomoljon, illetve adatvesztés legyen)? Újratelepítést nem szeretnék, ha nem muszáj.

Jelenleg a következő a felállás (köszönhetően a csodás alapértelmezett particionálásnak):
- root: 50 GB (ebből talán 7-8 GB foglalt mindössze)
- home: 34 GB (ennek kb. 2/3-a már foglalt)
- swap: 8 GB (ez 8 GB RAM mellett felesleges)

Amit el szeretnék érni:
- root: 20 GB
- home: 70 GB
- swap: 2 GB

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#125) Vladi válasza Tim82 (#124) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem sokat tudok neked hozzátenni. ssm-et írják, hogy az van centre. Meg is találtam. Ez viszont csak terminálos. link Megpróbálkozhatsz vele.

De én sose csinálnék ilyet, linux fájlrendszert nem tudom, mennyire jó ötlet átméretezni. Mivel itt nem sorba rakja a fájlokat, hanem elosztva.

Én az előre tervezés híve vagyok. Ne csüggedj, ha reinstall lesz belőle. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#126) Tim82 válasza Vladi (#125) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az bosszant, hogy Kubuntunál a GParteddel simán, bármiféle probléma nélkül meg lehet oldani a partíciók átméretezését, nem volt semmilyen abból fakadó gond.

Itt a CentOS 7-nek legalább totálisan csökött az alapértelmezett particionálási sémája (azért hagytam végül rá egyébként telepítésnél, mert amúgy ez a rész pl. áttekinthetetlenre sikerült kezdő Linuxos szempontból a telepítőben). De legalább LVM2-t használ, nehogy egy GParteddel meg lehessen oldani a kérdést.

A rendszert meg amúgy eléggé belaktam már ahhoz, hogy ne repessek az örömtől egy újratelepítés miatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#127) body007 válasza Tim82 (#124) üzenetére


body007
addikt

Én gparted-el live rendszeren nem egyszer méreteztem már át mindenféle particiókat. Volt, h egy vinyón volt win (ntfs), fedora (ext x, root és /home külön) és adnom kellett még a win-nek helyet (vajon miért...?) elvettem a home-ból - és ha már állítgattam adtam a root-nak is - azóta is tökéletesen megy a rendszer :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#128) Vladi válasza Tim82 (#126) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ahogy írja, live rendszer alatt is nekifuthatsz.
Vagy csinálsz a /-re egy könyvtárat és annak a tartalmába linkelsz pár dolgot a /home-ból, akkor úgy tudod a szabad helyet visszavenni. Ez jutott még eszembe.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#129) Tim82 válasza Vladi (#125) üzenetére


Tim82
nagyúr

SSM-mel ez a kimenet:

[tim@localhost ~]$ sudo ssm resize -s-30G /dev/centos/root
fsadm: Xfs filesystem shrinking is unsupported
fsadm failed: 1
Filesystem resize failed.
SSM Error (2012): ERROR running command: "lvm lvresize -r -L 20971520.0k /dev/centos/root"

GParted Live-val továbbra is az a gondom, amit itt is írtam: "GParted-del gondoltam elvégezni a feladatot, de az csak az 500 MB-os /boot-ot látja és a többi partíciót egy, teljesen elfoglalt, LVM2 partíciónak veszi. Hogyan tovább?"

Mindjárt előveszem a CentOS 7 DVD-t, hátha azzal engedi...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#130) Tim82 válasza Tim82 (#129) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, újratelepítés nélkül megoldhatatlan (köszönhetően az xfs fájlrendszernek), azt meg nem szeretném egyelőre.

Vladi, ezt: "Vagy csinálsz a /-re egy könyvtárat és annak a tartalmába linkelsz pár dolgot a /home-ból, akkor úgy tudod a szabad helyet visszavenni." kifejtenéd nekem egy kicsit bővebben? :R Gondolom, valamiféle symlink-es megoldásra gondolsz, de nem vagyok képben vele.

(Alapvetően ha a zenéket, illetve a jövőben a Wine/PlayOnLinux segítségével telepített vagy a Steam-ről letöltött játékokat át tudnám a /-ba tenni, akkor már elértem a célomat.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#131) Vladi válasza Tim82 (#130) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ráadásul xfs. Nem gondoltad ezt át előre. ;]

Csinálsz egy könyvtárat, mondjuk: /mnt/adatok. Ez a gyökéren van ugye, sda1 asszem.
(fdisk -l -el mutass már egy fizikai nézetet.)
Aztán a könyvtárra adatok adsz megefelelő jogosultásgot. Majd a /home/usered/valami néven csinálsz egy szimbolikus linket az adatok könyvtárra. Elvileg utána a valamibe tett cuccok a / alá kerülnek. De ott látod a helyén.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#132) Vladi válasza Tim82 (#130) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jajj még az jutott eszembe, hogy az lvm amúgy nem erre való? Nem ismerem/használom de elvben ezt is meg tudod csinálni vele.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#133) whbear


whbear
senior tag

Mivel a Fedora meghalt a legutolsó frissítés során, megpróbálnám eme cent OS-t. Lenne pár kérdésem a szakértő urakhoz :
- Notebookra mindennapi használatra alkalmas lenne?
- Megvannak a Fedorán használt programok?
- rpmfusion van?
- fontok megjelenítése elfogadható és javítható?
- Kernel tényleg 2.6os?
-miért jó az xfs és btrfs ha jó az jó lesz nekem?
Röviden ennyi és szívesen veszek néhány tanácsot a kezdéshez.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#134) Tim82 válasza Vladi (#131) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ráadásul xfs. Nem gondoltad ezt át előre.

Én kérek elnézést a CentOS telepítő nevében, hogy xfs az alapértelmezett fájlrendszere. :)

fdisk -l -el mutass már egy fizikai nézetet

Erre gondolsz?

[tim@localhost ~]$ sudo fdisk -l /dev/sda2
Húzza le a jobb mutatóujját az ujjlenyomat-olvasón

Disk /dev/sda2: 95.5 GB, 95503253504 bytes, 186529792 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes

De lehet, hogy szemléletesebb a system-conf-lvm-es kép.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#135) Vladi válasza whbear (#133) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor rendre:

- Notebookra alkalmas, én t60-ra tettem 6-os centet. Elég jó.
- Egy része megvan, kell 3rd party tároló pluszban. Mázli, ha megvan ami neked kell. Konkértumokat írj, hogy mit használnál.
- rpmfusion van, de csak 6-osig. Ott se sok a csomag. Inkább epel és nux-dextop kellene helyette.
- fontok, passz. gondolom mint bármely linuxban.
- tényleg. mármint a 6-soban. Olvasd el az 1. hszt.
- jónak jó, szerintem nem fogsz különbséget tapasztalni. de lehet extet is csinálni ha az kell. nekem is ext4 van.

tanács a kezdéshez: olvasd át a topikot, akkor látod az előnyeit és hátrányait is. Kicsit több ismeret és tapasztalat kellene a használathoz, ez nem ubuntu. de ha fedorában már képben vagy, akkor menni fog.

(#134) Tim82:

Nem, sima fdisk -l kellene, hogy lássam az összes partíciót. De amúgy igen, lényegében egy szimbolikus link kellene neked.

mod: jah látom már, 1 partíciót oszt szét neked az lvm. Akkor ezt lvm-en belül is meg tudnád csinálni. De ehhez nem annyira értek.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#136) Tim82 válasza Vladi (#135) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sima fdisk -l-re nem kaptam semmilyen kimenetet, azzal próbáltam először.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#137) BoB válasza Tim82 (#134) üzenetére


BoB
veterán

xfs méretét lehet növelni, de nem lehet csökkenteni. LVM-el sem. Backup, töröl, új csinál, backup vissza.

Alapvetően sok párhuzamos I/O esetén érdemes használni. (értelemszerűen szervereken)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#138) Tim82 válasza BoB (#137) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, sajnos erre már rájöttem (#130). xfs_growfs parancs van, de azzal is csak növelni lehet.

Nem mondom, ha kezdőként meg tudnám oldani a beállításaim backupját, akkor talán megcsinálnám elölről a telepítést, de elég sok dologgal megszenvedtem ahhoz, hogy nem szívesen ugrok neki újra.

Gondolom, a partíciókon lévő fájlrendszer átkonvertálásával adatvesztés lesz minimum. Never mind, csak nézegetem a Disks menüpont-beli lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#139) Tim82


Tim82
nagyúr

Azt nézegetem, hogy a system-conf-lvm GUI-ján engedi az adott logikai kötet tulajdonságainál, hogy átváltsam a fájlrendszert xfs-ről mondjuk ext4-re, utána engedné a kötet átméretezését is.

Ez pontosan milyen kockázattal járhat számomra? Csak hogy megértsem, hogy miért is hülyeség ebbe itt belevágnom... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#140) BoB válasza Tim82 (#139) üzenetére


BoB
veterán

Legrosszabb esetben minden adat ugrott. Semmi sem garantálja hogy minden rendben megy majd.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#141) whbear válasza Vladi (#135) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen a választ, azt hiszem nekiugrok a Fedorának ismét de most nem KDE-vel, hanem a default gnome 3-mal. Azt vettem észre, hogy minden disztró az alapértelmezett asztali környezetben a legjobb. Valamint mindig az alap rendszer a legstabilabb ha már valamin alapul akkor tapasztalatom szerint bekekerül néhány kellemetlen bug is. OpenSUSE-vel érdemes lenne egy próbát tenni? Valahol azt olvastam hogy ha KDE akkor openSUSE, ha GNOME akkor Fedora. Namármost tapasztalatom alapján a gnome3 talán nem embernek lett tervezve.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#142) Vladi válasza Tim82 (#138) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Nem mondom, ha kezdőként meg tudnám oldani a beállításaim backupját, akkor talán megcsinálnám elölről a telepítést,"

Gyakorlatilag a /home alatt a user mappád kell, meg a /etc. Mondjuk innen lehet csak az fstab. Amit meg csináltál vele, azt ide is leírtad a topikba. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#143) Tim82 válasza Vladi (#142) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jaja, most már az újratelepített CentOS-ról írok. Kezdve elölről a procedúrát... :U

Még szerencse, hogy egyrészt Opera könyvjelzőkben, másrészt valóban a topikban kb. minden megvan, amit csináltam, illetve a /home-ot is lementettem délután még. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#144) Vladi válasza Tim82 (#143) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez eddig 1 óra 40 perc max. Hol jársz? ;]
Örülök, hogy még nem dobtad be a törölközőt. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#145) Tim82 válasza Vladi (#144) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Yumex egy rakat frissítést telepít (ha jól számolom, 321-et).

És kevesebb, csak egy óránál járok igazából.

Törülközőt nem tervezek bedobni, a particionálós gebasz - bár nem volt túl barátságos az alapértelmezett felosztás - végülis az én saram. De amíg régi Opera van, addig minden megvan. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#146) Vladi válasza Tim82 (#145) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor már mindened megvan? El se hiszem. :DDD

(#141) whbear:

Te viszont hamar bedobtad! :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#147) Tim82 válasza Vladi (#146) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, messze nem, sajnos.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#148) whbear válasza Vladi (#144) üzenetére


whbear
senior tag

Sajnos nem 64 bites a gépem, régi rendszert nem szeretnék.
Azért Fedorára visszatérni nem olyan gáz mint Ubuntura, nem? ☺

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#149) Vladi válasza whbear (#148) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát jah. :DDD De az arch is ciki errefelé. ;]

Milyen géped van? Nekem a t60 is valami core2 vagy mi. Intel nem erősségem. Na az se 64-es, tehát csak centos 6 ment fel rá.

Elvileg lehet, hogy lesz 32 bites centos, ha lesz rá igény/energia. Annak ellenére, hogy red hat sincs.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#150) whbear válasza Vladi (#149) üzenetére


whbear
senior tag

Archbangot legyalultam már, túl fapados volt. Régebben Manjaro-t használtam kb 1 évig. Fent van a Fedora GNOME. Sokkal stabilabb mint a kde volt. Hogy ez a friss telepítés miatt van vagy a GNOME miatt nem tudom. Viszont ezt a gnome-t megszokni... Viszont nem hal meg a systemd. Érdekes... Sony Vaio tx1xp.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.