Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Mitics


Mitics
tag

a forró vizes trükköt is kipróbáltam több, mint 40 percig kapta a forró vizet, de nem akar elállni a tinta. azt írták, hogy akkor jó, ha már egy csepp se jön belőle. hát ennek esze ágában sincs elállni közben belenéztem a nyomi belsejébe, és ahol pihennek a patronok, ott kis túlzással áll a tinta, minden tiszta paca. Valami szavcs szerűsége van ott, de annál keményebb. lehet hogy ez a baja. Próbálom kiszerelni, de nem megy. A ház oldalát sikerült leszednem, de tovább nem jutok még 10 percet hagyom a patronokat, had élvezzék a forró vizet, ha nem segít, kuka. Már megvettem az új nyomimat (Epson sx215), ezt el akarom adni, de így nehéz lesz, ha azt se tudom megmondani a vevőnek, hogy mi baja

(#102) Mitics


Mitics
tag

ha jól tudom, a fúvókák a patronba vannak. Akkor elképzelhető, hogy más nem is tud beszáradni ebben a szarban, csak a patron? mert akkor nyugodt lennék, hogy egy patroncsere után tuti műkődni fog. Még egy ötletem van: rábambulok és annyit mondok: mukogy! :D

(#103) Mitics


Mitics
tag

hát ez sem segített. Nincs több ötletem :((( pofám leszakad, hogy egy tök új (2 éves, de nem használtam) gép és itt sz.pok vele egész nap és meg se makkan. Arról már nem is beszélve, hogy annyiba kerül hozzá a 2 patron, amiért már új gépet veszek. SOHA többet Canon! SOHA :O :W
Azért ha van valakinek ötlete még esetleg, azt várom

(#104) Mitics


Mitics
tag

ja még mielőtt valaki megkérdezi: már reseteltem a gépet. Sőt minden egyes alkalommal resetelnem kell, amikor belerakom a régi patronokat. Ha nem resetelem, akkor ez a szar még szkennelni sem hajlandó. Nem értem mi köze a nyomtatónak a szkennerhez. Folyamatosan csak az "E" és az "5" villog felváltva :(((

(#105) taaz válasza Mitics (#104) üzenetére


taaz
aktív tag

Ha végig olvastad a topikot akkor sok ember szenved vagy szenvedett ezzel az E5-ös hiba koddal. Valoszinü h valamelyik patron letiltotta magát vagyis meghót. Ezzel nem lehet csinálni semmit . Ilyenkor csere ajánlott vagy más készüléket kell venni.
Én is ha tudom h ilyen szemét modon vannak megcsinálva ezek a gépek , nem veszek , söt miaz h nem lehet patron nélkül szkenelni.Ennyit a multifunkcios bigyokrol.

(#106) vicuska28


vicuska28
csendes tag

sziasztok! ha valaki tud nekem segíteni az nagyon jó lenne mert a cannon ip 140-es nyomtatóm csak gyűri a papírt és nem tudom miért .Pedig bevan állítva a méretnek megfelelően. és sűrgős lenne nekem egy fontos papírt nyomtatni. :W előre is köszi!

(#107) Szandra88


Szandra88
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy Canon Pixma MP450X típusú nyomtatóm van,és az a helyzet, hogy én is utántöltöm a patronokat mert az eredetik nagyon drágák,és 4-5 alkalommal töltöttem újra,akartam vele nyomtatni de nemrég viszont kiírta hogy nem ismerhető fel a patron ami benne van,utánna meg hogy üres.Megtöltöttem és ugyanazt írta ki hogy nem ismeri fel a patront.Ebben valaki tudna tanácsot adni hogy mit csináljak vele,már mindent kipróbáltam:korábbi töltött patront raktam bele,kikapcsoltam-bekapcsoltam,mindenféle tisztítást fúvókaellenőrzést megcsináltam rajta, és semmi.Van esetleg olyan hogy a patronkód felismerő részt kiütni vagy ilyesmi és ha van olyan akkor azt hogy lehetne azt megcsinálni?
Nagyon szépen megköszönném hogy ha vki tudna nekem segíteni mert már tele van a hócipőm vele.
Üdvözlet Mindenkinek

(#108) Dnew


Dnew
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos villog egy olyan hiba üzenet, hogy E3.
Hogyan tudnám, ezt megoldani, mert ez elvileg a papír beragadást jelzi, de a papírt már kiszabadítottuk belöle, és úgy látszik szoftveresen még fenn áll ez a hibajelenség.
Ötleteket várok!
Köszönöm, előre is! Trujo

(#109) pilota válasza Melie (#89) üzenetére


pilota
tag

egyszerü a nyomtatási beálitásnál tilsdle a szines patront és akkor nemkell mind a kettö patron.Nekem Mp-150-esem van és ott müködik.

Remélem egyértelmü a kép ha mégse nyugodtan irj akár priviben ott elöbb észreveszem.

[ Szerkesztve ]

(#110) Heine


Heine
csendes tag

Nekem egy MP140-esem van. Jó kis készülék, de a "patron háborút" én is lejátszottam vele.

(#111) Heine


Heine
csendes tag

Ha valakinek még van ilyen problémája akkor ITT talál hozzá megoldást.

(#112) Heine


Heine
csendes tag

Pontosan nem néztem, de másik fajták RESET-je is biztos le van írva az oldalon.

(#113) D_Virágszál


D_Virágszál
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos lett egy kisebb fajta problémám. Pár hete újra lett telepítve a számítógépem, és a Canon MP160-as nyomtatónak nem találtam meg a CD-jét. Egyik rendszergazda ismerősöm segített beállítani,hogy tudjam használni a scenner-t. Akkor per pillanat működött nála. Most pedig (pár nap eltéréssel) szerettem volna használni, de nem működött. Bekapcsoltam a nyomtatót, és benyomtam a SCAN gombot. Első esetben egy ablakot adott ki, amit régebben is szokott, amikor megkezdi a szkennelést. De sajnos nem történt semmi, hiába akartam tovább lépni az OK gombbal. Majd gondoltam újra indítom a gépet, hátha felocsúdik. És mikor újra próbáltam ezt a folyamatot, akkor pedig már nem jött elő az ablak sem.
De észrevettem,hogy a Scan gomb mellett most a "B" betűnél van egy lámpa kigyulladva.
Külföldi oldalakon olvastam ezzel a problémával bejegyzést. De inkább magyarul szeretnék segítséget kérni.
Remélem érthetően írtam le a problémámat. :B
Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot, és segít nekem. További szép napot kívánok!

(#114) DANKÓBIKER


DANKÓBIKER
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni!
nem müködik a nyomtatom a feltöltött Patronnal sem!
És valami reset kéne.
Canon mp470

(#115) euridike válasza #62853120 (#91) üzenetére


euridike
csendes tag

SOS !
MP 210-es nyomtatómon állandóan villag a "villámjel" kis háromszögben miközben kiirja az E 27 hibakódot. Hogyan tudnám elháritani ?
Lécci, lécci, SEGITS !!!! :W

(#116) boobobo


boobobo
csendes tag

Van egy Pixma MP160-as nyomtatom es hibat jelez
Ha bekapcsolom az E 5 es 1-es jelenik meg es nem reagal se nyomtatasra
se scennelesre
Ilyenkor mit kell csinalni? :F

[ Szerkesztve ]

(#117) VACSA


VACSA
csendes tag

Előző Canon nyomtatónk után újra Canont vettünk, mert a Teccsóban ócsó volt és kellett a nyomtató. Bánom már, de nagyon! Kb. 10 oldalt nyomtattunk eddig vele, erre ma elkezdte ugyanazt a játékot mint az előző... Kiírja hogy elakadt a papír, szedjük ki és folytassuk.... De NEM AKADT EL!!!!! Az előzőnek lejárt a garija mire ez a szarság előjött, úgyhogy ment a levesbe, mert azt hallottam hogy valami pöcök letörik azért csinálja és úgysem javítható... Na de ez egy vadiúj nyomtató. Használaton kívül becsukva a papíradagoló is (azt is hallottam hogy a por árthat neki), elkopás, pöcökletörés esélytelen, vagy ha 10 oldal nyomtatásától elkopott...

Szóval esz az ideg, mindjárt kivágom a francba az egészet. Valami ötlet???? Segítsen valaki!!!!!

(#118) draco31


draco31
veterán

Hali!
Igazából e miatt nem akartam új topikot nyitni, ezért ide írom, ha gond, akkor sorry.
Tehát van nekem egy pm210-esem. Két éve töltögetem szorgalmasan, és most elkezdett E5-ös hibával villogni. Találtam egy leírást de nem igazán értem az angolt, a netes fordítókkal meg értelmetlen szöveg jön ki. Valaki lefordítaná, ha szépen kérem?

1. Start with printer off
2. Press and hold resume Button (triangle in the circle) and click “Power” button. green led should be on
3. hold the Power button, release Resume Button.
4. Without releasing the Power Button, double click “Resume” button and then release Both Buttons.
5. Click “Resume” for four times then click “Power” button, to confirm the selected action (reset counter absorber).
6. Turn off the printer and turn on again

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#119) Stefa0009


Stefa0009
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy canon mp150-es nyomtatóm és egyik napról a másikra e5-ös hibát ír ki. Vettem bele új fekete patront de ugyanaz a hiba. Az lehet baj, hogy a régi színes patron van benne? Olvastam a resetelésekekről, végig is próbáltam egy párat, de ugyanúgy e5 marad. Kipróbáltam az mptool programokat is azok sem oldják meg a problémát. Tudna valaki segíteni?
Előre is köszi

(#120) draco31 válasza Stefa0009 (#119) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is e5-ös hibám volt, csak pm210-es nyomtatón. Én színest vettem bele, és azóta működik rendesen. A fekete patron hibajele e1.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#121) Stefa0009


Stefa0009
csendes tag

Van nekem egy canon mp150-es nyomtatóm. Egyik napról a másikra e5-ös hibát írt ki:The ink cartridges are not installed or a non-supported ink cartridge is installed, or the ink cartridges are not installed properly. Ezután kicseréltem a patronokat a fekete az PG-40 a szines C123 (meindkettő új). Most már nem az e5-ös hibát írja ki hanem az e14-est ami így szól:The Ink cartridges whose destination are wrong. Se scanelni se nyomtatni nem birok.
Beléptem a szerviz menübe ott szépen megcsinálta a próbanyomtatást.Valaki tudna nekem segíteni.
Előre is köszi

(#122) anyaszaurusz válasza vicuska28 (#106) üzenetére


anyaszaurusz
csendes tag

:Y sziasztok
csatlakoznék az előzőekhez...ha ilyen tudtam volna hogy ilyen szar ez a nyomtató MP140..akor veszi meg a görcs. Olyan macerás az egész hogy meg sem éri az idegeskedést!!! Ha nem a 6000 ft-os patront veszi az ember bele, akkor mint egy nyafka bemondja sz unalmast és kitalál egy idióta hibakódot, amire persze senki nem tud egy nyomorult étkézláb megoldást adni..mit tegyünk. dühítő. :W
Mondjuk én azt sem értem mit is jelent az a resetelés...no meg az okoskák csak angolul írják le hogy aki nem profi az meg ne értse... UGYIK VAGYTOK BARÁTAIM!!!!
Csupa jó szándékú !!
E5 Ez van És Kész..Ajánlanám megoldásra a KALAPÁCSOT!!!!
Na PÁ!

(#123) anyaszaurusz válasza draco31 (#120) üzenetére


anyaszaurusz
csendes tag

pERSZE HOGY SEGÍTEK...OLVASD EL AMIT ÍRTAM..EZ BIZTOS BEJÖN!!!
PINGU VAGYOK ANYASZAURUSZ NÉVEN... ;]

(#124) vicuska28


vicuska28
csendes tag

sziasztok! ha valaki tudna nekem segíteni az nagyon jó lenne mert én már tanácstalan vagyok.canon mp140-es nyomtatóm van és már nem az eredeti patron van benne amit a minap ujratöltettünk de csak sajnos csak a fekete lett jó,a szinest ki kellet dobni.és az a gondom hogy csak egy pateron van benne és igy nem reagál semmire csa a e5-öt irja ki és semmit nem csinál.mit tegyek.muszály lesz vennem hozzá egy szineset is?kérlek segítsetek!!! :F :W

(#125) Atos23 válasza vicuska28 (#124) üzenetére


Atos23
senior tag

Muszáj lesz.

E5 = színes patronhiba

(#126) sapadtarcu79


sapadtarcu79
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Mp 210-em van. Lenyomtatott kép oldalt és megállt. A kijelzőn (a köv. sorban) 1 6 E karakterek jelennek meg egymás után. Ezt hogyan értelmezzem és mi a baj a géppel?

Köszi

(#127) cipiripi


cipiripi
csendes tag

Canon MP210 nyomtatom van.Ha nyomtatni akarok képet azt irja ki hogy a következö tintapatront nem lehet felismerni:szines
A nyomtatás nem folytathato mert a tintapatron nincs jo behelyezve vagy nem kompatibilis a nyomtatoval.E5-öt ir ki és állandoan villog.

Sekennelni se birok mert ezt irja ki hogy:a nyomtató karbantartása van folyamatban.ha kész akkor végezzen lapolvasást.Code:2,114,0

Miaz a lapolvasás?És mi lehet a hiba?

A tinta patront most töltöttem másodszor.Ja és mi köze a tinta patronnak a skennelhez ha csak a számitogépre akarok másolni képet?

LÉGYSZI SEGITSETEK!!!!!!

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#128) draco31


draco31
veterán

MP160-as canon E3-as hibával villog, ami a papírelakadás kódja. Papír nincs benne, már teljesen kibeleztük, de továbbra is E3. Kilehet ezt valahogyan ütni belőle?
Felhívtuk Canon-t, azt mondták, hogy küldjük el, és jó pénzért átnézik.
Bármilyen ötlet jól jönne!!!! :R :R :R :R

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#129) draco31 válasza draco31 (#128) üzenetére


draco31
veterán

Probléma megoldva!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#130) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Most jutottam hozzá egy mp160-as gépezethez, viszont nem tudni hogy maradéktalanul működik-e. Ezért valami olcsó patron kéne bele, amivel kipróbálhatnám! Szóval a kérdés, hol, mennyiért lehetne hozzájutni a legolcsóbb patronokhoz? Előre is köszönöm a segítséget!

(#131) harley


harley
senior tag

üdv

hogy a fenébe lehet fotópapírra nyomtatni???

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#132) Lankadatlan


Lankadatlan
tag

Sziasztok!

Nekem lenne egy sürgős és életbevágó kérdésem, és minél elöbb szeretnék rá választ kapni.

A kérdés abban áll, hogy van egy Canon MP 190-es em és mikor 2.-jára újratöltettem hazahoztam a festékpatronokat és betettem nem tudtam nyomtatni resit-is csináltam, és erre pedig a kijelzőn ezt látom E-5!
Mit kellene tennem, vagy tudnátok,- nekem segíteni ebben a kérdésben, mert azon is gondolkoztam, hogy veszek új patronokat, de feleslegesen meg nem akarok 10 ezer FT kidobni az ablakon, ezért kérem a segítségetek!!!!

Köszönöm előre is!

Sziasztok

"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének."

(#133) draco31 válasza Lankadatlan (#132) üzenetére


draco31
veterán

Nekem MP210-em van. Volt már nekem is E5, ami a színes patron hibajelzése. Nekem is töltés után csinálta ha jól emlékszem, szintén a második töltés után.
Próbálj meg keresni E5 hibakód kiütő kódot. A nyomtatón kell majd nyomogatni a gombokat megadott sorrendben. MP210-hez nem találtam. Neked hátha szerencséd lesz. Ha nem, akkor új színes patron.
A feketék jobban bírják, azt már vagy 20* is töltöttem 2 év alatt, de még semmi baja, csak 3 fúvóka van eldugulva. A színes viszont egy év után produkálta az E5-öt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#134) Larssonka


Larssonka
csendes tag

Hali mindenki.

Van egy Mp160-asom.

Hiba: E4,2 villog a kijelzőjén mellé villog a power gomb és a kis villámos sárga led is.

Nézegettem itt a különböző megoldásokat, de ilyet nem láttam még fenn. Nyomkodtam mindent de nem reagál semmire. :S

Vmi ötlet?

Előre is ksözi

Larssonka

(#135) csab001


csab001
tag

Sziasztok!
Az komolyan lehetséges, hogy az mp160-asom nem tud nyomtatni feketén, ha nincs benne színes patron???
Beállítottam, hogy csak a feketét használja, de akkor is ez a rohadt E5 villog folyamatosan.
Lassan ott tartok, hogy nyakon rúgom!
Vettem bele 6000ft-ért feketét, most vegyek még 7000ft-ért színeset is?
Tud erre valaki valami megoldást, mert nem akarom patronra költeni egy új nyomtató árát.

Köszi!

(#136) mozesa


mozesa
csendes tag

Helló!
Én csak most találtam meg az üzenetedet.
Nekem ugyan ilyen géppel ugyanez a gondom.
Az érdekelne hogy meg tudtad-e oldani, és hogyan.
Előre is köszi!

(#137) Larssonka válasza mozesa (#136) üzenetére


Larssonka
csendes tag

Nem sajna. Nem voltak tul aktivak a topic tagjai...

(#138) Gabás válasza Larssonka (#137) üzenetére


Gabás
addikt

vissza kell tenni a színeset (akkor is, ha üres)

(#139) Larssonka válasza Gabás (#138) üzenetére


Larssonka
csendes tag

Benne van az is kezdettől fogva.

(#140) rigo88 válasza csab001 (#135) üzenetére


rigo88
aktív tag

hali
szerintem ne vegyél bele semmit. én most vettem egy mp160ast egy euroért. remélem még lesz benne 20-30 oldalra patron is. ha kifogy marad scannernek, ha bármit nyöszörög kivágom... kb ennyit érnek ezek sajnos.
valszeg egy új multifunkciós készülék ára patronokkal együtt kb 10e forint lehet.

Dirr

(#141) abusa


abusa
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, nem igazán ide tartozik, de azért felteszem a kérdésem.
Nekem egy Canon Pixma MP210-es nyomtatóm van. Azt szeretném megkérdezni, hogy
hogyan lehetne kilőni a tintapatronján a chipet? A színes patron az CL-41, a fekete pedig PG-40. Van ezekhez esetleg chip resetter, vagy mondjuk program is jó lenne. Egyiket sem találtam interneten, de hátha köztetek van valaki, aki ismer ilyesmit.

Köszönöm!

(#142) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Van egy MP160-asom. Szeretem, mert hibátlanul tette a dolgát és "cserébe" mindig eredeti patront kapott. Most is eredeti figyel bent, de nekiálltam kitakarítani mert már a nyomtatófej keresztbe csíkokat húzott rá. Sajnos a takarítás eredménye, hogy hibakódokat írt ki (egyszer E5, aztán E16) végül reseteltem a fekete patron figyelését. Most már nyomtat újra, viszont szeretném visszakapcsolni a figyelést, mert zavaar, hogy nem tudom mikor lesz esedékes újra patront vásárolni. Ezt lehet valahogy? :F

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#143) stefano06


stefano06
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném megtudni hogy kell patronnak lenni a szkenneléshez?Nekem van egy Canon PIXMA MP160-as nyomtatóm.

(#144) musli26


musli26
tag

Üdv!
Van egy canon pixma MP150 nyomtatónk.
Többször volt már töltve az eredeti patron.
Kb.(7x8x)
Most újra feltöltettem és Hibát ír ki.
E 5
Mi lehet a gond?
Hogyan tudom megcsinálni ,hogy nyomtasson?
Kösz

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#145) Mikeee89 válasza Robar (#60) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Tesómnak canon mp 240-ese van. Végigcsináltuk és jó lett. Köszi.

(#146) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

MP-160 van és a színes kifogyott,viszont a feketébe még van(nem sok) de csak halványan nyomtat 1-2 sort.
Utángyártottat lehet bele tenni vagy hibát írna ki?

(#147) Eli_Stone válasza TIT (#146) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Igaz elég régen kérdezted, de a válasz: Igen lehet bele utángyártottat tenni. Én pont most cseréltem egy MP160-ban mindkét patront utángyártottra.
Igaz dobott rögtön egy E16-os hibát amit a nyomtató tulajdonságok karbantartás fül alatt található kalibráló funkcióval meg is oldottam.
A másik hiba ami azonnal jelentkezett az az volt, hogy a színes patront üresnek látta, illetve két kinyomtatott tesztoldal után a feketére azt írta, hogy kevés a tinta.
Ezt a két hibát a Canon MPtool nevű programmal kb 2perc alatt orvosoltam.

Itt egy link ahonnan le lehet tölteni a programot és van egy angol nyelvű leírás, hogyan kell használni.

De leírom ide magyarul is, hátha valaki nem igazodik ki az angol leíráson.

1. Húzd ki az áramból a nyomtatót, majd a Bekapcs(Power) gombot nyomva tartva dugd vissza. Amint a gomb elkezd zölden világítani (még mindig nyomva tartva) nyomd meg egyszer az indít/töröl gombot (az a gomb amin egy piros karikában egy háromszög van.) majd ezután elengedheted a bekapcs(power) gombot.

2. Ha mindent jól csináltál eddig akkor a bekapcs(power) gomb kialszik és a hiba jelző sárga led elkezd világítani.

3. Ekkor a windowsban (verziótól függően) az eszközök és nyomtatók menüben megjelenik majd egy új nyomtató (Nálam Win 10 x64 alatt Canon MP160 Másolat néven jelent meg pár másodperc után)

4. Ezután indítsd el az MPtool nevű programot (én rendszergazdaként indítottam, de szerintem mindegy, hogy abban vagy anélkül indítod mert a nyomtató meg LOW LEVEL módban van magyarán teljes hozzáférésed van hozzá). Várd meg míg a program kiolvassa az infókat (nekem 2.3%-ot írt a feketére és 0%-ot minden színre) majd nyomd meg a reset black gombot várd meg még befejezi majd nyomd meg a reset color gombot várd meg még befejezi. Ekkor minden szín mellett 100%-ot kell mutatnia a programnak.

5. Amikor kész vagy mindkét patron reset-elesével zárd be a programot. Kikapcsolás nélkül húzd ki a nyomtatót az áramból, majd dugd vissza és simán kapcsold be a nyomtatót. Ettől kezdve meg kell szűnjön az alacsony festék szint / üres patron jelzés.

6. Ha az eszközök és nyomtatók menüben ott maradt a nyomtató másolata (Win 10 alatt eltűnt magától) akkor nevezd át amire akarod :)

Ha netán nem működne egyik letöltési link sem (a hozzászólásokban van még egy link) a fentebb linkelt oldalon akkor a Google-be beírod, hogy Canon MPtool és válogathatsz, hogy honnan szeretnéd letölteni.

(#148) #81552896


#81552896
törölt tag

Sziasztok,

Keresek olyan embert aki Canon MP160-as tipusú nyomtató szétszedéséhez/összeszereléséhez/tisztításához/javításához ért.

Nagyon szépen köszönöm előre válaszod!

(#149) holloo


holloo
csendes tag

Nekem ez működött Canon MP140-nél:

http://resetprinters.com/how-to-reset-canon-mp-series-printers-and-fix-common-errors/

How to Reset Canon MP Series Printers and Fix Common Errors
List of Canon Mp Series Printers:
canon mp830
canon mp780
canon mp640
canon mp620
canon mp610
canon mp600
canon mp560
canon mp530
canon mp520
canon mp510
canon mp500
canon mp490
canon mp470
canon mp460
canon mp280
canon mp270
canon mp258
canon mp250
canon mp240
canon mp210
canon mp198
canon mp190
canon mp160
canon mp150
canon mp145
canon mp140
Common Canon MP Error Messages:
P02 (Carriage error)
P03 (Line feed error)
P05 (ASF sensor error)
P06 (Internal temperature error)
P07 (Ink absorber full): the Ink Wastepad (sponge) inside the printer is full.
P08 (Print head temperature rise error)
P09 (EEPROM error): – The logic board need to be replaced for this one.
P15 (USB VBUS over current)
P20 (Other hardware error
P22 (Scanner error)
E13 or E16: Ink has run out. Press the Stop / Reset button for 5 to 8 seconds until the led screen display number 1.
E04, E05, E14 or E15: Cartridge may not be installed properly. Reinstall the ink cartridge.
E2-2 = No paper (ASF)
E3-3 = Paper jam
E4 = No ink
E5-5 = The ink cartridges are not installed or a non-supported ink cartridge is installed, or the ink cartridges are not installed properly
E8 = Waste ink absorber full, or platen waste ink absorber full
E9 = The connected digital camera / video camera does not support Camera Direct Printing
E14 = The Ink cartridges whose destination are wrong
E15 = Ink cartridge is not installed E16 – Ink remaining is unknown
E16-E19 = Failed to scan head alignment sheet
E22 = Carriage error
E23 = Paper feed error
E24 = Purge unit error
E25 = ASF(cam) sensor error
E26 = Internal temperature rise error
E27 = Waste ink absorber full or platen waste ink absorber full
E28 = Ink cartridge temperature rise error –
E29 = EEPROM error
E33 = Paper feed position error
E35 15 = USB Host VBUD overcurrent error – USB
E37 17 = Abnormal motor driver error
E40 20 = Other hardware error
E42 22 = Scanner error
Reset Procedure:
Turn ON the printer.
Press and Hold the “Reset button” on the printer.
While pressing the “Reset button“, press and hold the “Color Start” button.
Wait for 5 seconds.
Release the “Color Start” button, and then release the “Reset Button“.
Wait until the printer starts to configure itself. This should take approximately around 20 seconds.
The no. “1” should be on the display, press and hold the “Tool” button and the letter “A” should now be on the display.
While pressing on the “Tool” button, press and hold the “Reset button“.
Wait util there are no more blinking lights on the printer.
Release the “Tool” button, and then release the “Reset Button“.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.