Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) timeslot válasza Asztee (#550) üzenetére


timeslot
csendes tag

Ha feltelepíted a kapott CD-t akkor feltelepül a ''képernyőn használható felhasználói kézikönyv'' abban mindent megtalálsz, szerintem...Még én sem olvastam végig:( Sajnos......

(#552) timeslot válasza zsulboy (#547) üzenetére


timeslot
csendes tag

Változatlanul baromi kíváncsi vagyok a chipcserére....mivel lehet leszedni és mivel felrakni??

(#553) tsyl válasza timeslot (#552) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az én módszerem: egy kis méretű pvc vágó hegyével a két kis műanyag ''ellapítást'' óvatosan lepiszkálom. (Tényleg nagyon óvatosan, nehogy a kés vége megszaladjon)
Az utángyártottra ezt feltéve egy kerékpár küllő (vagy vékony szeg) lapított végét gázlángon felmelegítem és ezzel ellapítom a chipből kiálló két műanyag tartót. :)

17 éve a PH-n....

(#554) petrol


petrol
csendes tag

Valaki nem tud ehhez a chipes műtéthez pár képet feldobni. Valszeg nyomtató csere lesz nálam is és ilyen chipes patront még nem is láttam

(#555) Zsotie válasza Asztee (#542) üzenetére


Zsotie
tag

Hali!

Nekem ugyanez a gondom, csak fél év után.
A Canon szervíz azt mondta, hogy náluk a hiba nem jelentkezett, meg amúgy is
lejárt a patronok szavatossága, meg béna vagyok, és nem igazán hisznek el nekem semmit.
Hasonló területen dolgozom, egyszóval hülyének néztek!
Hát nekem ennyi volt a kanonos kitérő, meg azt hiszem az úgyfeleimnek is.

Azt tudom mondani, mint a francia kocsikra:
Jók, kényelmesek, de ha hozzájuk kell nyúlni mert baj van....

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#556) ÉM válasza petrol (#554) üzenetére


ÉM
tag

Talán ez megfelel: [link]
Nekem egyszerűen a körmömmel sikerült eltávolítani az eredeti patronról a chip ragasztásait és így a chipet is. A másik patronra való áthelyezés is elég könnyű volt, mivel a patron anyaga elég puha műanyag és így a felhelyezés után egy csavarhúzó végével könnyedén el lehet lapítani a chip tartóit úgy, hogy a chip jól rögzítve legyen.

(#557) petrol


petrol
csendes tag

Köszönöm :R

(#558) timeslot


timeslot
csendes tag

Én is köszi minden chip-csereinfóért! :R
Holnap kapom-remélem- a cuccost és a héten biztosan nekifeszülök a cserének...

(#559) timeslot


timeslot
csendes tag

Tuuudom, ökör a kérdés, de még nem láttam ilyet és lehet persze ha meglátom, nyilvánvaló lesz. De mivel rögzítitek a chipet? Pillanatragasztó? vagy valami pöcköt kell bedugni??

(#560) ÉM válasza timeslot (#559) üzenetére


ÉM
tag

Én a pillanatragasztót mellőzném, igaz az is egy megoldás, de ha még jó párszor akarod használni ugyanazt a chipet akkor nem ajánlatos. Szerintem...
A Hyson patronokhoz ajánlom figyelmedbe a pár sorral feljebb lévő hozzászólásomat. ;) Más utángyártott patront még nem használtam.
De ha mégis használnék és az általam ajánlott módszer nem válna be, akkor nekem előszőr a két oldalán tapadó ragasztószallag jutna eszembe.

[Szerkesztve]

(#561) zsulboy válasza timeslot (#552) üzenetére


zsulboy
senior tag

Megvannak az utángyártott patronok,de még nem fogtam bele a hadmüveletbe.Van még a patronokban! ;]



[Szerkesztve]

(#562) zsulboy válasza ÉM (#560) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én is Hyson patront kaptam,milyen a minősége??
Látom már neked vannak tapasztalataid! :)

(#563) zsulboy válasza timeslot (#558) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ha elb@sszuk akkor vehetünk egy új gyárit! :DDD :DDD :DDD

Most kezd igazán hiányozni a jó kis i865-ös!! :O

[Szerkesztve]

(#564) ÉM válasza zsulboy (#562) üzenetére


ÉM
tag

Én csak a nagy fekete patront cseréltem eddig és fotót még nem nyomtattam vele.
Szöveg nyomtatáshoz tökéletes! :DDD

Igen, érdemes vigyázni a chipekre, hogy ne kelljen az eredetiből méreg drágán venni csak a chip miatt.

(#565) tsyl


tsyl
aktív tag

Én nekem már csak Hyson patronok vannak a nyomtatóban.Főleg fotópapírra dolgozom és ez idáig teljesen megvagyok elégedve a tulajdonságaival. Nem maszatol, normálisan szárad és színhűségben sem vettem észre semmit ami negatívum lenne.
(annyi a bibije, hogy a tartály kifogyását nem fogom tudni előre...ugye a chip miatt...)

[Szerkesztve]

17 éve a PH-n....

(#566) Asztee


Asztee
aktív tag

Most probaltam ki eloszor a foto nyomtatast a kicsikével. A kép gyönyörü lett csak van a képen hosszában 3 helyen csik. Valaki tapasztalt már ilyet ? Ez ugye nyilván nem fej problema mert akkor keresztben lennének a csikok. Valszeg a mechanika csinalta. Ja es az also talcabol jott a papir.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#567) zsulboy


zsulboy
senior tag

Nekem lenne egy problémám.,a cd label print-el nyomtatok DVD-re Cd-re és kb 1 mm-el elcsúszik a kép! :O
Hol lehet ezt állítani,az i865-el nem volt ilyen próblémám.
A cd label printet újraraktam,de nem segített!??

(#568) Márton


Márton
nagyúr

Mivel már több mint 400Ft-ért nyomtatnak nekem egy db szines, 2 oldalas A4-es papírt, gondolkodom egy IP4200-on. Eléri-e a nyomat minősége egy szines lézerét? Persze nem fotópapíron, csupán dvd borítóról lenne szó. És a dvd nyomtatás sem utolsó szempont, mivel igencsak késik a szines lightscribe.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#569) zsulboy válasza Márton (#568) üzenetére


zsulboy
senior tag

Hát ha nem is éri el pontoan,de a közelében van a szines lézerhez!
Lemezre is nagyon szépen nyomtat.

(#570) zsulboy válasza zsulboy (#567) üzenetére


zsulboy
senior tag

Erre valaki?? :F

(#571) timeslot


timeslot
csendes tag

Na kérem. Cseréltem patront. Átműtöttem a chipet.....A rögzítéssel voltak gondjaim. Melegített csavarhúzóval lapítottam el a tüskéket.aztán kicsit megfaragtam. Ezért kissé lötyögős lett achip. Az első berakás után párat nyomtattam és azt írta ki, hogy kifogyott atinta. Kivettem, megigazítottam és azóta műxik.
DE!!! Azóta is azt írja, hogy kevés a tinta!!

Ez normális??

(#572) tsyl válasza zsulboy (#570) üzenetére


tsyl
aktív tag

Bár én nem ezt a szoftwert használom, de most bele kukkantottam.
Jobb oldalt a paper Image ->Adjust Circle Size alatt lehet finoman állítani a méreteket.
Vagy:
File->Select paper menü alatt készíthetsz szabad beállításokkal új sablont. Ez inkább javasolt, mert a gyárilag beállított eléggé korlátozott. (főleg ha kis lyukú a korong)

17 éve a PH-n....

(#573) tsyl válasza timeslot (#571) üzenetére


tsyl
aktív tag

Igen, normális. Én is ezzel voltam bajba, de kis ''kutató-munka'' után sikerült a jelenség okát is megértenem.
Amikor a gyári patronnal elkezd a masina nyomtatni, a chip számolja a felhasznált festék kifúvásokat. Okos módon tudja, hogy mennyinél fog kifogyni a tinta és ezt jelzi is.
Ám, amikor átrakod egy másik patronra, ezt a számlálót nem lehet resettelni. (vagy legalábbis erről a megoldásról még nem tudok). Így, bármennyire is fullos a tinta, az ''agyában'' neki megmaradt, hogy figyelmeztetni kell. Ezért is írtam lejjebb, hogy annyi a hátránya a dolognak, hogy nem tudja pontosan előre az ember, hogy mikor fog kifogyni a festék. Ez majd a nyomaton fog jelentkezni, ami sajna rontott lesz...

17 éve a PH-n....

(#574) zsulboy válasza tsyl (#572) üzenetére


zsulboy
senior tag

Köszi,az első variáció lesz talán a nyerő! :R

[Szerkesztve]

(#575) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Énis ezt a nyomtatot hasznalom, utángyártott patronokkal (már többször cseréltem), most viszont elkezdett csíkozni a nagy fekete cseréje után... Szinte teljesen át üt kékes-szürkés sávokba már.. kb 4szer nyomtam fejtisztítást, tálcatisztítást, igazítást... De még minidg... Eddig ilyet nem csinált, és gyönyörűen nyomta az oldalakat.. Vkinek malami ötlet? (nagy minűségre állítva is picit csikoz, de mivel eddig ment normál modban, így maradnék ezen, ha müxene)
szerk: természetesen Hyson patronok

[Szerkesztve]

(#576) zsulboy válasza CSorBA (#575) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ilyet nekem is csinált gyári patronnál,de egy idő után ha több oldalt nyomtattam akkor abbahagyta!Persze ez csak tapasztalat,nem hiszem hogy ez segít! :)

(#577) zsulboy válasza tsyl (#572) üzenetére


zsulboy
senior tag

Sajnos egyik megoldás sem segített! :O :O
Nekem az lenne a gondom hogy a cd-re való nyomtatásnál egy kicsit kb 1mm-el jobbra nyomtatja a képet.Tehát nekem egész kék cd-d amit látok a CD-LabelPrint-ben balra kéne vinnem!?Na ezt hogyan kell?? :F :F

(#578) CSorBA válasza zsulboy (#576) üzenetére


CSorBA
őstag

Nyomtattam pár oldalt, az utsót magas minőséggel, és szebb lett mind bármi eddigi oldalamit nyomtattam vele. Gyönyörű sima fekete összefüggő rész... Szóval, max sajnálom azt az elpocsékolt 15-20 teljes színes oldalnyi tintát... (eddig még ilyet nem csinalt, mostmeg igen... :F )

(#579) CSorBA válasza CSorBA (#578) üzenetére


CSorBA
őstag

:(( Áhh most megint csikozza a feketét :F :F Mitől lehet?

(#580) CSorBA


CSorBA
őstag

csináltam már fubokaellenőrzést is, ott minden jo volt, minden rács... Tisztítottam is, szóval nem értem.. Érdekes h. kinyomtat egy a4es szines oldalt, aminek pl a második fele fekete, de ott csak az elejét csikozza be, utana szép egybefüggő fekete rész, aztan meg a végét megint elkezdi csikozni... Vmi ötlet? Tényleg zavar már nagyon...

(#581) zsulboy válasza CSorBA (#580) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ezt milyen beállításnál csinálja?Nagy vagy normál??

(#582) CSorBA válasza zsulboy (#581) üzenetére


CSorBA
őstag

nagy, (normalnal mégjobban)

De most megcsinaltam azt h. kiszedtem az összes patront... És van egy ilyen kis fém izéke, ahová a ''kifolyoja'' csatlakozik... Ott láttam a színeket, mármint a tintamaradványokat... És a nagy fekete, alig volt olyan... Gondoltam rosszul érintkezne vagy nem tom... Fogtam és felráztam a patront.. (ilyet szabad-e csinalni? :D ) És jo erpsen rányomtam... Utána nyomtattam 15 oldalt, leginkább jó sötéteket.. És hibátlan a kép azóta... szóval ugy néz ki megoldodott, remélem.... (nem akarom elkiabalni)

(#583) zsulboy válasza CSorBA (#582) üzenetére


zsulboy
senior tag

Majd ha nekem is bekezdi csíkozni kipróbálom ezt a modszert! :DDD

(#584) zsulboy válasza zsulboy (#577) üzenetére


zsulboy
senior tag

SENKI? :O

(#585) tsyl válasza zsulboy (#584) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én már az első alkalomkor nyugtáztam, hogy elég korlátozott a nyomtatóhoz adott program.
Én corelDrawban szerkesztettem egy sablont. Itt ilyen téren nincs akadály, akár századmilliméter pontosan lehet igazítani a pozicionálást.
Ha idegen a program, esetleg javasolnám az Adobe Photosop-ot.

17 éve a PH-n....

(#586) zsulboy válasza tsyl (#585) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ok,de én azt nem értem hogy a gyári beállításokkal miért nem oda nyomtatja a képet ahova kéne.
Adobe Photosop-al pedig csak a képet tudom szerkezteni,nekem az a gondom hogy a képet nem oda nyomja ahova kéne.Persze nem halok bele de azért nagyon zavar! :(((

(#587) zsulboy válasza tsyl (#585) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ezt a sablon el tudod küldeni kipróbálnám! :R

(#588) tsyl válasza zsulboy (#587) üzenetére


tsyl
aktív tag

milyen verziód van?

17 éve a PH-n....

(#589) zopet


zopet
tag

sziasztok!
nekem ip5200-m van, de sztem ugyanaz...
kifogyott a magenta patronom és nem enged nyomtatni egy oldal fekete-fehér szöveget.
ez hogy a kurva annyába csinálja. most mindig vegyek patront, mikor 2 fekete is van benne és mindakettőben van. Be kellene vinnem az önéletrajzom és nem bírom kinyomtatni. Mit lehet csinálni

(#590) Noémike


Noémike
csendes tag

Sziasztok!

Nekem canon ip 4200-as nyomtatóm van. Nagyon meg vagyok vele elégedve, mert gyönyörű fényképeket nyomtat. :R :R :R Ma vettem hozzá utángyártott patront és nagyon kellmeset csalódtam mert ugyanolyan jó maradt a minősége, mint az eredetinél. :C Igaz ennél chipet kell cserélni ami nem egyszerű, de azért meg lehet oldani. :)) :))
Szerintetek azt mért csinálja, hogy ha beteszem a patront akkor utána nem folyamatosan világít a patron előtt hanem villog, meg azt jelzi, hogy nincs tinta, holott rendesen nyomtat, állítólag valami szoftver kell hozzá, nem hallottatok róla valamit? jó lenne ha tudnátok segíteni.

hali:
Noémike

(#591) Jazz


Jazz
veterán

ip4200-ból ki lehet venni a fejet ha mosásra kerül a sor? Nektek hogy szuperál utángyártott patronnal?
Kifogyásig lehet használni, vagy ez is leállítja magát 1/3 tinta mennyiségnél?
Hogy befolyásolja aműködést a chipes utánygárott megoldás, azon kívül, hogy nem fog működni a tinta szint kijelző?

és ezt vegyem 24000-ért, vagy ip1500-et 18000-ért?
Thx

free your mind

(#592) ANT válasza zopet (#589) üzenetére


ANT
őstag

Patront kő' venni! Ez szvsz minden (Canon) nyominál így van: bármelyik patronból kifogy a töltény ---> csere vagy nem nyomtat! :(
Az én nyomtatómban fotópatronok is vannak, és ha pl. azok kiürülnek, akkor nem csak fotót nem nyomtat, hanem SEMMIT! Ez van!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#593) zsulboy válasza tsyl (#588) üzenetére


zsulboy
senior tag

Köszi,de megoldodott újrahúzam a winfost meg mindent és most jó,pontosan a helyére nyomtatja a cd-képeket! :DD
Lehet hogy az i865 zavart be neki! :F

(#594) zsulboy válasza Jazz (#591) üzenetére


zsulboy
senior tag

Egyértelmű hogy a ip4200 kell megvenned!
Én most cseréltem utángyártott patront elösször és sikerült is!
Igaz kicsit macerás,de megéri nagyon szép színei vannak így is! :C :C

(#595) Noémike


Noémike
csendes tag

Sziasztok.

A tintaszint jelzőt valahogy vissza lehet hozni?? Állítólag van hozzá valami szoftver, hallottatok már róla valamit??Canon ip 4200 ről van szó :B
A fekete szöveget azt automatán a vastag feketéből nyomtatja, vagy ott kell állítani valamit??
előre is köszi!!

(#596) paroczip


paroczip
csendes tag

Sziasztok!

Remélem ti már találkoztatok a következő problémával (és meg is tudtátok oldani):

Több oldal nyomtatása esetén az oldalak közötti szünet 3-4mp. Tintaszáradási időt már teljesen rövidre állítottam. Mi lehet a baj?
Egyszer csináltam vele olyat, hogy bekapcsolt állapotban az ujrakezd gombot nyomvatartottam, és a zöld lámpa elkezdett villogni, minden villanásszámnál mást csinált, valahol semmit. Persze én minden villanásszámot kipróbáltam, erre most van ez az idegesítő szünet a lapok között.

Szerintetek mit tegyek?

Köszi

Péter

(#597) tsyl válasza Noémike (#595) üzenetére


tsyl
aktív tag

Valami chip reset biztos létezik, csak egy normális netkapcsolat kellene az utána nézéséhez. (nem olyan mint az enyém). A dolog engem is érdekelne, csak nem tudok utána nézni :((

17 éve a PH-n....

(#598) krea-tv


krea-tv
csendes tag

sziasztok

itt található néhány reset leírás, legalább 2:). Nem tudom melyik müxik rendesen, de ha kifogy a gyári patronom kipróbálom...http://www.fixyourownprinter.com/forums/inkjet/15284

(#599) zsulboy


zsulboy
senior tag

Húúú van ilyen,ez engem is érdekelne! ;]
Kicsit uncsi hogy mindig azt írja ki hogy kifogyott a patron! :(((

(#600) Shadows


Shadows
senior tag

azt kérdezném hogy ha utántöltött patront beteszem nem érzékeli a soft hogy teli van mit kell állítani hogy jó legyen???

ip4200 asszem

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.