Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) afterburner_ válasza afterburner_ (#1450) üzenetére


afterburner_
őstag

remelem jol csinaltam:-)

eeprom nullazas elott?!
[link]

után:
[link]

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1452) tsyl válasza afterburner_ (#1451) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nekem ez idáig nem jött össze...
Kédés: Gyakorlailag végül is mi változott? Mit tapasztalsz?

17 éve a PH-n....

(#1453) afterburner_ válasza tsyl (#1452) üzenetére


afterburner_
őstag

en nagyon semmit :) egyket ertek nullazodott... sztem ebbol a selejt tintatartaly resetelese ami erdekes... többi sztem nem igazan.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1454) TheLion001 válasza afterburner_ (#1453) üzenetére


TheLion001
tag

esetleg szoktál válaszolni más kérdésére is, ha már így vágod(?)

(#1455) afterburner_ válasza TheLion001 (#1454) üzenetére


afterburner_
őstag

aha, mire is?:-) ha tudok valaszolok..annyira nem vagom..

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1456) SzalaiG válasza afterburner_ (#1455) üzenetére


SzalaiG
addikt

Olvass vissza! Please! :)

(#1457) afterburner_ válasza SzalaiG (#1456) üzenetére


afterburner_
őstag

nem ertem... akkor linkeld be a kerdest:-) en keresgeljek amire valaszoljak? :D

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1458) SzalaiG válasza afterburner_ (#1457) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hogyan cseréled a chippet a gyáriról az utángyártottra?

(#1459) Zomb€€ válasza Jazz (#1426) üzenetére


Zomb€€
őstag

Multkor muterék hoztak haza Lidl™ -ből 1k-ért 100db "fotopapírt" ki is röhögtem őket hogy sokat ne is várjanak. Adatok következők: Neve( :F ) Photo Cards Premium Inkjet,240g,10x15,9800dpi.
Na most nyomtattam vele próbaképp ip4300al,és az a helyzet hogy elég brutál lett. Igazából laikus vagyok e téren,nem sok tapasztalatom van még a házi fotolaborral,de ahhoz képest hogy 10ft egy darab papir,győnyőrűen mutat rajt.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1460) TheLion001 válasza afterburner_ (#1455) üzenetére


TheLion001
tag

Tisztelt Afterburner!

A kérdés:
(de lehetőleg válaszolj rá, mert már harmadszor másolgatom át)

3.) Amíg a Bekapcsoló gombot lenyomva tartja, nyomja meg a Resume/Cancel gombot 2-szer, ezután engedje el mindkettőt.

Mindannyiszor tartsa a Resume/Cancel gomb benyomva, az Alarm és a Power LED felváltva kigyullad, Alarm narancssárgán és a Power zölden, és az Alarm LED gyullad fel először.

Az eredetit vki. bemásolta egy online fordítóba? Az ad ki ilyen eredményt, de mivel nem vagyok nagy angolos, legyen kedves egy hozzáértő, aki kipróbálta, és megtisztel a figyelmével, hogy leírja Magyarul is:
Elengedjem, vagy lenyomva tartsam?!?!?!

próbálkozom vele, nem csak kérdezgetek, de sikertelenül. Nem értem, pontosan hogy csináljam, de ezt már kérdezték többen is.

(#1461) light01 válasza Zomb€€ (#1459) üzenetére


light01
tag

A Lidl-ös fotópapírt már nekem is több haver dícsérte,hogy milyen jó.Ezek szerint van benne valami.

(#1462) griffe205


griffe205
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek légyszives. IP4300-as canon nyomtatóm van. Utángyártott patron van benne chip-cserével és eddig tökéletesen működött. Most viszont azt írja ki hogy: tintatartály hibák fordultak elő! Az előbb még nyomtattam vele és félig vannak a szinek.kiszedtem,visszaraktam a szineket de semmi eredmény. Ez az első garnitúra a gyári után tehát még nincs lestrapálva.Ha van esetleg ötlet vagy Hanka tudna segíteni megköszönném!!

(#1463) tsyl válasza griffe205 (#1462) üzenetére


tsyl
aktív tag

A nyomtatásnál mi a jelenség? (kihagy, csíkos, elmosódott...stb??)

17 éve a PH-n....

(#1464) szeva000 válasza Zomb€€ (#1459) üzenetére


szeva000
addikt

ne szerénykedj:)
Én németből hoztam fillérekért GEHA papírt....(jobb,mint a canon)
Azért elmondom,hogy a canon papír is fele annyi volt mint itthon:( (na ennyit a myagyar kereskedésekről)

(#1465) hollymickey


hollymickey
csendes tag

Sziasztok. nekem is ezt írta ki:
tintatartály hibák fordultak elő!
:F :F

(#1466) griffe205 válasza tsyl (#1463) üzenetére


griffe205
csendes tag

Amíg működött addig szépen nyomtatott, hibátlanul.Aztán egyik pillanatról a másikra tintatartály hibát írt ki.(néhány tintát nem lehet felismerni). Hogyan is kell reset-elni a gépet? Mert a leírásból nekem sem egészen világos.Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#1467) tsyl válasza griffe205 (#1466) üzenetére


tsyl
aktív tag

Húhh.. ha emlékeim nem csalnak rémlik nekem is, hogy az első chip és patron cseréknél volt egy ilyen üzenet. Ezt simán lekellett okézni (párszor) és utána nem is írta ki többet. ( nálam már egy éve, hogy csak utángyártott patron van benne és mindennap használom)
A reset nekem sem világos én is próbáltam nyomkodni a kezelőgombokat,de egy idő után feladtam..
Ha kifogy valamelyik tartály azt úgy is észreveszi az ember..(ebben az esetben a nyomtatás ugye megy a kukába...de hát valamit valamiért:) )

17 éve a PH-n....

(#1468) griffe205


griffe205
csendes tag

Megtaláltam a megoldást. Sajnos új gyári patront kellett vennem az helyett amin utoljára kikapcsoltam a tintafigyelést. sajna 3000 pénz de ez van. Egyébként úgy is ki lehet szűrni a chip hibát hogyha a rossz patront vesszük ki a gépből csak azt az eggyet fogja hiányolni de ha visszatesszük azt írja ki hogy tintaproblámák vannak. Remélem másoknak segít ez a pár sor. :) (ha kiírta a hibát nem engedett okézni csak a nyomtatást lehetett törölni)

[ Szerkesztve ]

(#1469) LLMaq


LLMaq
csendes tag

Hali

Van 1 IP4000-m és olyan hibát produkál, hogy lemezre való nyomtatáskor hibaüzenetet ad (a felső ajtó nyitva van, kérem csukja be, majd nyomja meg az újrakezd gombot) ami alatt a lemeztálca fedelét érti. Ha becsukom, akkor papírra nyomtja ki a képet. A beállításokat ellenőriztem, nem találtam hibát.

Ha valaki találkozott ilyen hibával kérem jelentkezzen.

(#1470) TheLion001 válasza afterburner_ (#1455) üzenetére


TheLion001
tag

afterburner.

A kérdés negyedszer is:
#1460
már nem másolgatom, csak belinkelem, de ha nem tudod a választ, inkább ird meg, hogy ne várjam hiába. Esetleg más vki?

(#1471) SzalaiG


SzalaiG
addikt

:Y AFTERBURNER!!! :Y

Please! Help! :U

(#1472) afterburner_ válasza SzalaiG (#1471) üzenetére


afterburner_
őstag

privatba ird maskor ,nem igazan jarkalok erre:-)

na szóval akkor irom mit is kell csinalni..amugy nem tom mi bajod azzala leirassal online fordito ide vagy oda ertelmesen le van irva!

1.) Kikapcsolt nyomtató mellett nyomja le és tartsa lenyomva a Resume/Cancel gombot, ezután nyomja meg a Bekapcsoló gombot. NE ENGEDJE EL EGYIKET SEM! A Power LED zölden fog égni, jelezve hogy a szervizfunkciók kiválaszthatóak.

2.) Amíg a Bekapcsoló gombot lenyomva tartja, engedje fel a Resume/Cancel gombot. (A BEKAPCSOLÓ GOMBOT NE!!!)

3.) Amíg a Bekapcsoló gombot lenyomva tartja, nyomja meg a Resume/Cancel gombot 2-szer, ezután engedje el mindkettőt .

"Mindannyiszor tartsa a Resume/Cancel gomb benyomva, az Alarm és a Power LED felváltva kigyullad, Alarm narancssárgán és a Power zölden, és az Alarm LED gyullad fel először." ->ezzel ne foglalkozz ha ezt kavart be!

ha eddig eljutottal akkor mar bennt vagy a menuben, innentol kezdve az egyes menube lepsz ha megnyomod a resume buttont, és ha mégegyszer akkor a 2-es menuben vagy...tehat az EEPROM információ nyomtatásban ezutan megnyomod a kikapcs gombot es az fixalja a kérésed, vagyis akkor elkezdi a műveletet, ilyen egyszerű.

nah pl az epson fx matrix szeriat ugyan igy kell beallitgatni, csak ép ott van 80 millio menu stb...es van 3 led amivel jatszol... szoval ez ahhoz kepest gyerekjatek.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1473) afterburner_ válasza SzalaiG (#1471) üzenetére


afterburner_
őstag

ha valami nem vilagos vegyel fel msn-be, nem akarom emaitt szetoffolni a topicot, mert ezt mar tenyleg videon kell akkor prezentalnom ha ezek utan sem megy :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1474) afterburner_ válasza SzalaiG (#1458) üzenetére


afterburner_
őstag

pengevel levagod a chipet tarto 2 vekony kör alaku műanyagot (ami a chipet tartó rudakon van - szep megfogalmazás :D )aztan atrakod a chippet az utangyartott patronra... érdemes utana valami krémszeru papirragasztoval rögziteni a chippet, mert az nem szarad meg így könnyedén cserélhető...

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1475) afterburner_ válasza griffe205 (#1468) üzenetére


afterburner_
őstag

megserult chip-levetelkor?vagy valami összezárta?meg sosem tlalakoztam ilyennel... pedig rengeteg chippes patron fordult mar meg a kezemben:-)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1476) TheLion001 válasza afterburner_ (#1472) üzenetére


TheLion001
tag

"Mindannyiszor tartsa a Resume/Cancel gomb benyomva, az Alarm és a Power LED felváltva kigyullad, Alarm narancssárgán és a Power zölden, és az Alarm LED gyullad fel először." ->ezzel ne foglalkozz ha ezt kavart be!

Valóban ez nem volt világos és KÖSZÖNÖM! :C

(#1477) tsyl válasza LLMaq (#1469) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Az nem elképzelhető, hogy a papír minőség választásnál van valami bibi?
Lemeznyomtatásnál a tálcát kell választani.
(Bár nekem 4200-asom van, de gondolom a többinél is egyforma a folymat)

17 éve a PH-n....

(#1478) afterburner_ válasza TheLion001 (#1476) üzenetére


afterburner_
őstag

akkor megy? :D megmondom őszinten az nekem is bekavart kicsit az elejen hulyen van fogalmazva v. forditva :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1479) akom


akom
senior tag

Srácok.
Akkor mivan ha egy szines patron kifogyott, de én nem szineset akarok nyomtatni ?

Akkor nemengedi a nyomtató hogy nyomtassak? vagy ki lehet játszani valahogy ?

(#1480) tsyl válasza akom (#1479) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ha a szürkeárnyalatból való nyomtatást választod, akkor elméletileg csak a "nagy feketéből" nyomtat. Egy próbát megér...

17 éve a PH-n....

(#1481) akom válasza tsyl (#1480) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm az INFOT SIKERÜLT !!!

[ Szerkesztve ]

(#1482) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Üdv!

Bocsi leet h milliósor ismételt kérdés, cask nincs időm elolvasni az egész topicot:
Hogyan lehet a tintafigyelőt kikapcsolni egy ip4300-ason???
még a gyári patronok vannak benne és elég sokat nyomtattam, de a figyelő szerint kb több mint a fele fogyott ki belőle (nyomtatásnál megjelenő kis tartály iknról beszélek), szal naon gazdaságos
illetve ha chipet cserélek majd, akkor jó ien gyurmaragasztó a felragasztásához? (poszterek ragasztására használják)
előre is köszi

(#1483) LLMaq válasza tsyl (#1477) üzenetére


LLMaq
csendes tag

Hali!

Megpróbáltam szerintem mindent, a beállításokat átnéztem (mindenhol a B CD-R tálca van kiválasztva és ajánlott lemez tipus) jelenleg itt tartok.

(#1484) s_elf


s_elf
csendes tag

Sziasztok

Kérhetek egy kis segítséget. Szeretnék venni egy Canon nyomtatót. Mi a különbség az iP 4500 és Ip5300 között? Az ár az tuti. Az iP4500 típusa Színes Bubble Jet nyomtató, míg az iP5300 Színes Bubble Jet fotónyomtató. Néztem a leírásokat a Canon honlapján a 4500 az új termék. A technikai jellzőik szinte azonosak. Mi a lényeges különbség amit az ár eltérés mutat. Heti viszonylatban nem kívánok sokat nyomtatni pár lap illetve 1-2 CD/DVD lemez lenne a feladat, azonban ezt jó minőségben szeretném tenni.

Mit javasoltok melyiket vegyem meg? :F

Megvallom kicsit megrettentem a chip ragaszgatástól, az eredeti patront pedig nem bírnám anyagilag. Van valami jó ötletetek hogyan lehet könnyen ragazgatni ezeket a chipeket és főleg milyen ragasztóval (Típust ha kérhetek?) Az új nyomtatóhoz kell venni patront vagy kapok hozzá (chippek miatt)?
Segítséget előre is köszi. :B

[ Szerkesztve ]

Joe

(#1485) tsyl válasza s_elf (#1484) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az általad említett két nyomtatóval kapcsolatban sokat nem tudok segíteni (nekem 4200-as van). Azt viszont nyugodt szívvel mondhatom, hogy a chip csere tényleg nem igényel semmi különleges szakértelmet.
Már írtam fentebb, hogy több mint egy éve használom a nyomtatóval tartozékként adott patrongarnitúra chipjeit mai napig minden gond nélkül.
És ragasztó nélkül. Szóval nem feltétlen kell ragasztót használni. Nekem nagyon bevált a ráolvasztásos módszer, ami fix és stabil is.
Cserénél asztali mécses lángja fölött egy normál bicajküllő "fejét" melegítem fel és annak segítségével dolgozom el a kis műanyag chiptartó tüskéket. Egy pillanat az egész.

17 éve a PH-n....

(#1486) s_elf válasza tsyl (#1485) üzenetére


s_elf
csendes tag

Köszi a tippet.

Én még soha nem láttam ilyet.... :O
Nagy kérés lenne pár kép a műveletről. Hogy mit is kéne csinálni.
Nagy segítség lenne. :R :R :R

Joe

(#1487) tsyl válasza s_elf (#1486) üzenetére


tsyl
aktív tag

Az utángyártott patronokhoz adnak egy kis "felhasználói segédletet". Ezeken levan rajzolva a folyamat. Egy-két perc tényleg az egész:)
Közben találtam egy leírást, idézem:
..."A termékekre az eredeti patronokról kell átrakni a chip-et. Ez egyszerűen, könnyen megoldható. Fényképes leírás minden termékhez megtalálható a dobozában. Egyedül a tintaszint kijelzés nem fog megfelelően működni, minden másban tökéletes a megoldás. Egy garnitúrán kb. 10 000,- Ft-ot lehet megspórolni! A patronon lévő számlálóchip eltárolja, hogy a patron kiürült. Amikor visszatettük a patront a párbeszédpanel kérdésére jelöljük be, hogy használt patronokkal kívánjuk folytatni a nyomtatást. Amikor a számlálóchip nullára fut, akkor egy hibaüzenet jelenik meg a nyomtatón. Ekkor kapcsoljuk ki a nyomtató tintaszint figyelését, úgy hogy a narancssárga (paper out) gombot legalább 5mp ideig folyamatosan nyomva tartjuk. Ezáltal lehetové válik a további nyomtatás, de természetesen szintjelzés nélkül..."

17 éve a PH-n....

(#1488) tsyl


tsyl
aktív tag

no a kép is:)
link

17 éve a PH-n....

(#1489) s_elf válasza tsyl (#1488) üzenetére


s_elf
csendes tag

Köszönöm, a segítséget. :R :R

Megnéztem a képet. Ha jól látom van két tüske szerű a patronon amire rá kell nyomni a chip-pet. Miután az után töltött patronra rá helyezted a chip-pet Te egy megmelegített küllő szárral eldolgozod a tüskék végét, a biztos tartás érdekében. Neked az ismételt levétel nem okozott gondot. Simán lepattant a chip ezt követően is sérülés nélkül?

J

[ Szerkesztve ]

Joe

(#1490) tsyl válasza s_elf (#1489) üzenetére


tsyl
aktív tag

Igy van, teljesen jól értelmezted. Újbóli levételnél pvc vágó hegyével óvatosan alávágok (nem feszítem, nehogy a kis panel sérüljön) és ezután nagyon könnyen le is jön.

17 éve a PH-n....

(#1491) s_elf válasza tsyl (#1490) üzenetére


s_elf
csendes tag

OK. Lehet hogy láma vok, de pontosan milyen is az a pvc vágó? Nekem csak tapéta vágóm és szikém van, de nem is ez a lényeg, hanem:
Ezzel a hegyes-éles cuccal a chip alá vágsz óvatosan? A levágot tüskét pedig előre felé kitolod ha jól értettem és nem lefeszegeted a tüskéről? Ennyi a folyamat? Gondolom a melegítéskor nem lehet nagyon meleg a küllő, csak egy kicsit olvasztod meg a tüskéket.

Olvasgattam a topikot és egyre jobban érdekel, hogy ha olcsón akarok nyomtatni akkor két lehetőségem van:
**egy jó minőségű festékkel után töltöm (na de akkor folyhat a cucc) az eredeti patront és nem kell chipet cserélgetned,
**vagy veszek már eleve után töltött chipnélküli patront és csereberélem a chippet.

Azt olvastam, hogy a rossz minőségű festéktől könnyen eldugulhatnak a fúvókák (kátrányos, lepedékes cucc). Jó minőségű utángyártott patront típust tudsz ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Joe

(#1492) tsyl válasza s_elf (#1491) üzenetére


tsyl
aktív tag

Pvc vágó - tapéta vágó:) szerintem teljesen mindegy . A lényeg a vékony és kisméretű penge.
A chipet két müa. tüske tartja, amit könnyedén ellehet vágni. Fszegetni nem kell és nem is szabad, mert nagyon mütyürke a szóbanforgó lemezke. A küllő annyira meleg csak, hogy olvasza a műa. tüskét, de ezt úgyis látni ezt a gyakorlatban. A lényege végül is az, hogy szegecsszerűen ellegyen lapítva a tüske feje és ne tudjon kiesni vagy megmozdulni a chip.
Ami a festéket illeti én tényleg kipróbáltam már mindegyiket. Végül is mindig jött az egyik helyébe másik...éppen mit lehetett beszerezni a piacon...most a ProColor nevezetű amit eltudok érni.
Különbség?...nos én nagyon nem tapasztaltam. Bár 99%-ban fotópapírra nyomtatok (és lemezekre), de én tényleg megvagyok elégedve idáig mindegyikkel.
Olyan volt (említettem is már), hogy a vákum a patronban nem igazán volt meg és másnapra megfolyt de ez egy kis "káromkodással", fejtisztítással és persze új patron behelyezésével orvosolható volt. Ezért is, én nem igazán problémázok, ha másfajta árut kapok, mert tényleg használható volt mindegyik. Mára pedig már úgy vagyok vele, hogyha ne adj' isten tényleg eldugul vagy tönkremegy a fej, akkor is megérte. Patronban én már kb. 70 ezret adtam ki a nyomtató egy éve alatt, ami eredeti Canon árban számolva biztos, hogy a padlóra küldött volna. Én azt mondom hogy ez tényleg egy olcsó és megbízható szerkezet és ha tényleg behalna, akkor is ilyet vennék következőnek is. És persze a nyomtatás minősége is magáért beszél...

17 éve a PH-n....

(#1493) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

nemnaon jött válasz ezért mégeccer:

Bocsi lehet h milliószor ismételt kérdés, cask nincs időm elolvasni az egész topicot:
Hogyan lehet a tintafigyelőt kikapcsolni egy ip4300-ason???
még a gyári patronok vannak benne és elég sokat nyomtattam, de a figyelő szerint kb több mint a fele fogyott ki belőle (nyomtatásnál megjelenő kis tartály iknról beszélek), szal naon gazdaságos
illetve ha chipet cserélek majd, akkor jó ien gyurmaragasztó a felragasztásához? (poszterek ragasztására használják)
előre is köszi

(#1494) s_elf válasza tsyl (#1492) üzenetére


s_elf
csendes tag

Köszönöm :R :R :R a Segítséget :) .

Írtam neked pü-t.

J.

Joe

(#1495) afterburner_ válasza SSlyTR (#1493) üzenetére


afterburner_
őstag

jó az a ragacs rá.

a tintaszintet meg majd akkor tudod kilőni ha kifogy a patronbol a tinta, pontosan a chip szerint kifogy.ekkor majd eloszor azt irja hogy alacsony a tintaszint, aztan meg felszolit hogy csereld ki azonnal, ekkor majd leokézol 2-3 beugró ablakot + 5 mp-ig tartod a resume gombot és kész. ezt majd mindegyik patronnál meg kell ismételni, de persze csak egyszer utana nem ekrdezi tobbet, csak ha masik chippes aptront raksz bele:-)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1496) Csorbi


Csorbi
addikt

Milyen lakkot ajánlanátok nyomtatott DVD lemez lefújásához? Ha tudtok, írjatok konkrét márkát hogy mit keressek!

(#1497) SSlyTR válasza afterburner_ (#1495) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Köszi szépen. Akkor még ráérek ezen gondolkozni, csak azt hittem h előbb kilehet kapcsolni. de így is jó
mégeccer köszi

(#1498) rien


rien
senior tag

Sziasztok!

IP4500-ról tapasztalat van valakinek? Az IP4300-ról sok jót olvastam és ilyet is akartam venni, de helyben nem kapok csak neten tudnék rendelni, de a gari miatt ezt nem nagyon szertném. Viszont úgy sem szeretnék járni mint melóhelyen más márkáról van szó de az újabb széria sokkal rosszabb mint elődje.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1499) afterburner_ válasza rien (#1498) üzenetére


afterburner_
őstag

ha töltött patronokkal nyomtatsz gari ugrik. tapasztalatok sztem nem nagyon vannak még rola... elegge uj nyomtato, szoval lehet nem bírjak ugy a nyustolést mint a 4300-asok :) mindenesetre en meg amig tudok 4300-ast veszek, de lehet a kozeljovoben megnyustolok egy 4500-ast :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1500) rien válasza afterburner_ (#1499) üzenetére


rien
senior tag

Úúúúhhh ezt a garis dolgot nem tudtam :U de akkor azt hiszem semmi akadálya, hogy rendeljek 4300-ast ;]
Köszi szépen :R

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.