Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Száncsó


Száncsó
csendes tag

Sziasztok!

Patront cseréltem az IP4200-asomban, azután az alábbi hibaüzenetet írta ki: ''Tintatartályhibák fordultak elő...''. A patronokat, már kivettem, és újra betettem, a fejet megtisztítottam és még mindig nem hajlandó elfogadni őket.

Én már nem hiszek semmiben! A múltkor is bementem egy ajtón, amire ki volt írva, hogy NŐK, de csak budi volt!

(#752) szeva000 válasza Száncsó (#751) üzenetére


szeva000
addikt

Eredeti patronnál írja ezt ki??
Vagy az utángyártottra?Chipet átraktad??Ha átraktad ,akkor a színenkénti chip csere stimmel?(ha összekevered a chipeket,akkor sem indul el)

(#753) Száncsó válasza szeva000 (#752) üzenetére


Száncsó
csendes tag

Utángyártott patronnál, ez kb. a 10. csere, először arra gondoltam, hogy a hulladéktartály telt meg, de nem azt írja ki! A chippeket nem cseréltem össze. Még próbálkozom, most kicserélem az összes patront, hátha segít.

Én már nem hiszek semmiben! A múltkor is bementem egy ajtón, amire ki volt írva, hogy NŐK, de csak budi volt!

(#754) szeva000 válasza Száncsó (#753) üzenetére


szeva000
addikt

Valami kódot nem ír ki esetleg?
szerintem próbálj meg egy eepromtörlést,az fog segíteni


[Szerkesztve]

(#755) Száncsó válasza szeva000 (#754) üzenetére


Száncsó
csendes tag

Sajnos kódot nem ír ki. Az eeprom törlés folyamatát nem ismerem, ha elküldöd priviben, megköszönöm!

Én már nem hiszek semmiben! A múltkor is bementem egy ajtón, amire ki volt írva, hogy NŐK, de csak budi volt!

(#756) Száncsó


Száncsó
csendes tag

Kicseréltem mindkét fekete patront újra, és most a hiba elmúlt.

Én már nem hiszek semmiben! A múltkor is bementem egy ajtón, amire ki volt írva, hogy NŐK, de csak budi volt!

(#757) Gababa8 válasza szeva000 (#750) üzenetére


Gababa8
csendes tag

Akkor mindenképp át kell raknom a chippet! Ha a patron teljesen kiürül akkor is müködni fog?

Köszönöm segitgéged :R

(#758) szeva000 válasza Gababa8 (#757) üzenetére


szeva000
addikt

igen,akkor is.Néha rákell nézni,mennyire üres és úgy cserélni

(#759) Gababa8 válasza szeva000 (#758) üzenetére


Gababa8
csendes tag

Thank' s Szeva000 :R

(#760) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Ha tudja valaki, hogy hol lehet kapni még esetleg IP 3000-es vagy 4000-es nyomit, akkor szórjon már meg egy PÜ-vel, legyen olyan kedves! :R Vagy akkor is, ha esetleg neki van ilyen eladósorban lévő szerkezete. :DD Köszönöm! :C

Ropi

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#761) Sándor -P20- válasza szeva000 (#747) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ha töltöd,akkor a chipet nem kell cserélned.Mikor letilt a nyomtató,akkor kell a resume gombot hosszan nyomni és kikapcsolod így a tintaszintjelzést és megy tovább.Ez az 1hátránya marad,hogy időnként rákell lesni a patronokra,hogy nem üres e már.

Szal az öregúrnak átadtam az infót.
A kérdése a következő: Melyik a resume gomb? :F :F
Nos az öregúr idehozta haszutmafort, és annak alapján a power gomb alattira tippelek, de jó lenne ha valaki megerősítené a gyanúmat...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#762) szeva000 válasza Sándor -P20- (#761) üzenetére


szeva000
addikt

igen az,csak a multisoknál ''resume'' :)

(#763) szeva000 válasza *Ropi* (#760) üzenetére


szeva000
addikt

Háát nem hiszem,hogy már kapsz chip nélküli nyomtatót..sajna

(#764) kaliber


kaliber
aktív tag

Sziasztok!
Sajna csíkoz 4200-as nyomtatóm feketéje, a fejet vízben áztattam nem segített.
Valaki tud hatásosabb módszert a fej tisztításra, vagy létezik valamilyen fejtisztító folyadék?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#765) szeva000 válasza kaliber (#764) üzenetére


szeva000
addikt

De melyik fekete?Mert a 2patronban nem 1fajta tinta van.Egyébként lehet kapni tisztítófolyadékot,de igen drága.

(#766) szeva000


szeva000
addikt

Jajjj,majd elfelejtettem a mai napom a Canonnal című műsort :D
Az unokatesómnak hoztam karácsonyra egy MP530-at.3oldal nyomtatás után hibakóddal kakukk.Hülyének is nézett,mikor mondtam,neki,hogy ennyi volt a gyári tinta élettartama :(((
Na majd ő akkor felhívja a szervízt....Gyorsan lenyugtatták Canonéknál,hogy tintára nuku gari,mert fogyóeszköz,a nyomtatófejre is csak feltételekkel.
Du-án áthozta a nyomit,egyértelműen tintahiba+chiphiba is!(a sárga tintában valami halak úsztak :D ,ezt máris kidobtam,még kínomban kipróbáltam a chipet,erre az is sz@r vót)
Gyorsan így vett 3ropiért egy tintát,mert a sz@rházi canon nemhajlandó gart vállalni semmire egy nyomtatóban.
Azért megpróbálja a fogy védelmet holnap,hátha elér valamit,ha lesz ideje.Szegénykém jogász és lusta kiállni az ilyenért sajna(mert mi az a 3000???-ez a baj,hogy így fogta fel,pedig sok lúd diszót győzhetne :W )
úgyhogy továbbra sem veszem ennyiért a gyári tintát :DDD

(#767) tsyl válasza kaliber (#764) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nekem is hasonló gondom volt. Régebben volt egy írás, hogy kicsit odaütögette a patront az asztalhoz a kollega, jól megrázta és utána ok volt.
Kicsit megmosolyogja az ember, de nálam is ez vált be. Azóta nem csíkoz.Gőzöm sincs miért...
Plussz egy tip: a chip felületét próbáld meg finoman letisztítani, lehet éppen érintkezési hiba is.

17 éve a PH-n....

(#768) istvansz válasza tsyl (#767) üzenetére


istvansz
csendes tag

Szerintem a patronon lévő chipnek nem sok köze van a csíkozáshoz. Az csak a fúvókák baja lehet. Én minél kevsebbet nyúlkálnék a chipekhez, mivel nekem már ment tönkre átrakás közben például.

:)

(#769) kaliber válasza szeva000 (#765) üzenetére


kaliber
aktív tag

A nagy fekete (PGBK) csíkosan nyomtat.
Most kicseréltem a patront egy újra, mert már a tartályban nem volt tinta csak a szivacsban (amúgy itmedia által forgalmazott utángyártottat használok) már nem annyira, de még mindig csíkoz.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#770) kaliber válasza tsyl (#767) üzenetére


kaliber
aktív tag

Az odaütögetés nálam nem :( segített.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#771) *Ropi* válasza szeva000 (#763) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az egyik soproni barátom szerint az ottani Tuskóban volt egy akciós raklapnyi közvetlenül Karácsony előtt...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#772) zsulboy válasza *Ropi* (#771) üzenetére


zsulboy
senior tag

Hát ezen igen csodálkoznék,mert szinte mindenhol elfogyott már a készlet! :(

(#773) *Ropi* válasza zsulboy (#772) üzenetére


*Ropi*
félisten

''Hát ezen igen csodálkoznék,mert szinte mindenhol elfogyott már a készlet!''

Miért, Te tudsz valamit, hogy hol nem fogyott el még? :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#774) tsyl válasza kaliber (#770) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nekem is a ''nagy feketével'' volt gondom és több mint 3 órát kinlódtam már-már feladva a reményt.
Ez volt az első ProColoros patronom, ( Hyson-okat használtam előtte) és az is megfordult a fejemben, hogy vajon nem e ez lehet a gond...
Kinyomtattam különböző üzemmódokba 25-25 lapot, gondolva hátha ''elkapja''. De nem használt.Sőt a lapok a végén már szinte üresen jöttek ki.
A programból indítható tisztási funkciók pedig tökéletesen működtek és a tesztábra is tökéletes volt. ((5-6-szor biztos megcsináltam egymásután)
A kocogtatás gyógymódjában én sem nagyon hiszek. Egy biztos, hogy kivettem a tartályt és ( mivel cserekor én a chipet tartó müa. pöcköt rászoktam olvasztani) szikének a hegyével nagyon óvatosan lesorjáztam az olvasztott müanyagot, (gondoltam hátha kicsit kitartja, esetleg nem illeszkedik rendesen) majd jött a ''kocogtatás'' és a szokásosnál jóval erősebben tettem vissza a helyére, hogy biztosan érintkezzen. A patron ezután úgy nyomtatott mint ahogy levan írva a nagykönyvben.
Azóta már 2x cseréltem is és (lekopogom) nem jött elő ezeddig a hiba.Csíkmentesen nyomtat azóta is.
Hogy végül is mi okozta az átmeneti hibát tényleg nem tudom.Egy biztos, már-már ott voltam, hogy mehetek új nyomtatót venni...

17 éve a PH-n....

(#775) kaliber válasza tsyl (#774) üzenetére


kaliber
aktív tag

Sajnos nekem a tesztábra sem tökéletes a PGBK-nál, a rácsozat az jó, de a mellette levő fekete tesztcsíknak az alsó fele csíkos. Tegnap vettem fejtisztító folyadékot ( 1dl=800ft volt)azzal beáztattam valamennyivel jobb lett, de csak nagy felbontásra állítva nyomtat elfogadhatóan, úgyhogy :F nem tudom hogyan tovább?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#776) fila válasza kaliber (#775) üzenetére


fila
senior tag

nekem is csíkoz a nyomtatóm, de csak ha normál minőségben nyomtatok. viszont, ha legjobb minőségben nyomtatok akkor nem csíkoz

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#777) kaliber válasza fila (#776) üzenetére


kaliber
aktív tag

Sajna nálad is fúvóka eltömődés lehet a bibi, a legjobb minőségü felbontással ilyen esetben az a problémám, hogy igaz, hogy nem csíkoz, de a nyomaton a fekete részek nem igazán feketék, tehát a fekete festékből kevés kerül oda.
Most ott tartok, hogyha tökéleteset szeretnék, akkor lehet mégis kikell cserélnem a nyomtatót (4 garnitúra patron után) hát nem igazán tudok neki örülni - igaz még mindig így jártam jobban mintha szettenként 15-ért megvettem volna az eredeti patronokat

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#778) zsulboy válasza kaliber (#777) üzenetére


zsulboy
senior tag

Milyen papírra nyomtattok amikor csíkoz??
Mert nálam ha 110/m2 fotopapírra nyomtatok normál minőségben (egyébb fotopapír beállítással) akkor nem csíkoz,de ha sima Canon A4-es papírra nyomtattam normál minőségben akkor néha a piros és a fekete becsíkozott!?
Nem hiszem hogy 4-5 garnitura patron után behal a fej ez durva lenne! :Y

(#779) kaliber válasza zsulboy (#778) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ha irodai papirra 80gr/m2 nyomtatok normal módban akkor csíkoz a nagy fekete, ha nagy felbontással nyomtatok ugyanerre a papírra, akkor alig észrevehetően de csíkoz, ha viszont fotópapirra 240gr/m2 nyomtatok nem vettem észre minőség romlást.

''papírra nyomtattam normál minőségben akkor néha a piros és a fekete becsíkozott!?''
Ez pedig azt jelenti a nyomtatófej fúvókák neked is eldugultak.

Igazából nekem a 4 garnitúra úgy jön ki, hogy először utántöltővel töltöttem meg kétszer a patronokat (akkor még nem volt utángyártott patron) majd utángyártottat használtam.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#780) istvansz


istvansz
csendes tag

Üdv!

Nem tudom észre vettétek-e, de ha bejelölitek a kétoldalas nyomtatást akkor a szürke nyomtatás opció érvénytelenné válik. Tehát ugyanúgy használja a feketékhez is a színeket és lassabban nyomtat mintha nem lenne bejelölve a szürke nyomtatás. De hogy mi értelme van azt nem tudom! :W

:)

(#781) Gab07


Gab07
csendes tag

Hali!

Az egyik patront kicseréltem uténgyártottra használtam egy darabig és most ezt írja ki:

A következő színből több, mint egy tartály van behelyezve Bíbor 8.
Egy színből egyszerre csak egy tintatartályt használjon.

Pedig csak egy van bent mindegyikből. Tud valaki tippet adni mi lehet a bibi? :W

(#782) TOMKTOM


TOMKTOM
csendes tag

Sziasztok!

Vettem nem régen egy 4300-as Canont, lassan esedékes lesz a tintapatronok cseréje, amit persze minnél olcsóbban akarnék megúszni, így tölteném őket.

Just Refill univerzális tintákat használnék (www.jrinkjet.com, [link]), mert ezek egyrészt a HP Business Inkjet 1100-asomnál már beváltak, másrészt még maradt 60 ml C, Y, M és kb. 300 ml fekete tintám. A C, Y, M tintákkal nincs is gondom, na de a feketével igen. Melyik a normál fekete patron, amibe a klasszikus fekete tintát tölthetem, és melyikbe kell valami speciális mutáns-fekete tintát vennem??? Továbbá hol kapok olyan tintát?

Más kérdés: Jól látom, hogy a chip-nek nevezett valami valójában csak egy led és egy fotoellenállás, amivel szintet mér, azaz töltés után semmi dolgom vele?

Tom

(#783) szeva000 válasza Gab07 (#781) üzenetére


szeva000
addikt

Valószínű,hogy bwhalt a chip.Sajna mostanában sokat láttam ilyet,az unokatesóm 530-ába az új patron is behalt:(
Kezd a canon is a HP után menni

(#784) istvansz válasza TOMKTOM (#782) üzenetére


istvansz
csendes tag

Helló!
Én is JR Inkjet utántöltőt használok az IP4200-ashoz. Elvileg a szélesebb fekete patronban pigment alapú tinta van, amit nehezebb beszerezni ezért én abba is a normál fekete tintát töltöm. Nincs nagy külömbség. A chip meg elvileg a kiköpött tintacseppeket tartja számon, valamint a nyomtató az alapján azonosítja be a patront, úgyhogy nélküle nem is működik.

:)

(#785) istvansz válasza szeva000 (#783) üzenetére


istvansz
csendes tag

Bizony nekem is volt már bajom a chipekkel. De próbáld meg, hogy kicsit megkapirgálod az érintkezőket a körmöddel, vagy lehet hogy a patronon csúszott el a helyéről.

:)

(#786) Gababa8


Gababa8
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklödnék én, hogy ip 4200esbe után gyártot patron 600/db áron van érdemes azt megvenni.

(#787) kaliber válasza Gababa8 (#786) üzenetére


kaliber
aktív tag

Itt [link] találsz olcsóbban is

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#788) szeva000 válasza Gababa8 (#786) üzenetére


szeva000
addikt

tapasztalatom szerint a procolor és a Hyson patronok tuti nem folynak,az ITmédiás mocskot meg hagyd,ha jót akarsz magadnak.A múltkor vett az egyik ismerősöm,felejtsd el

(#789) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Mit kell tudni 4200 vs. 4300-ról? Mi a különbség? Melyiket vegyem?
És ez a 6210D miért esett ekkorát? Nem rég 30+ volt most meg 10-ért lehet kapni (depo.hu).
Thx! :R

free your mind

(#790) kaliber válasza szeva000 (#788) üzenetére


kaliber
aktív tag

Miért mi volt a baj vele?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#791) szeva000 válasza kaliber (#790) üzenetére


szeva000
addikt

Mert folyt mint az állat.hirtelen nem emlékszem már,hogy mlyen márka volt,de valami ''sosemhallottam''

(#792) nor válasza szeva000 (#791) üzenetére


nor
csendes tag

Tudod, elég érdekes, hogy több mint 1000 eladott garnitúra után, ami alatt még senkinek nem volt ilyen jellegü problémája, neked hirtelen mindennel problémád van.
Persze elhiszem, hogy érdeked füzödik hozzá hogy drágább procolor / hyson patront árulj. (vagy a haverod)

Mindenesetre akik kipróbálják a patronunkat, nem fognak drágábban venni ugyanolyan minöséget töletek, megértem hogy ez aggaszt ...

Egyébként pedig a patronokra is vonatkozik a garancia.
Ha valóban lett volna ilyen problémád, jelezted volna felénk.
De mivel ilyet nem tettél, ezért egyértelmü hogy csak hazudozol ...

(#793) kaliber válasza szeva000 (#791) üzenetére


kaliber
aktív tag

Hááát nem tudom én az övéket használom és nem volt idáig semmi baj vele.
Egyszer nekem is előfordult ilyen ''folyás'' , de csak akkor amikor a gyári patront utántöltöttem.
Egyébként hol lehet kapni még Hysont?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#794) szeva000 válasza nor (#792) üzenetére


szeva000
addikt

Én nem árulok semmit és nem hinnén,hogy fogok.Csak annyit mondok,hogy nagy tételben nyomtatok.tőlem annak adod el akinek akarod a sz@rjaidat,nem is érdekel.
Azért elmondom,hogy én a procolort is 280,a Hysont 320-ért szerzem,de mégsem adom el,mert sokat nyomtatunk.Éppen ma rendeltem 100kgCanon papírt,mert mi így rendelünk :)) ,pont a bolti ár 30-40%-a így.
Ha akarnám,ezeket is árulhatnám,de nem fogom
Nemhinném,hogy nekem kéne elmagyaráznod az árakat és minőségeket.(sosem mondtam,hogy pl. a procolor nagyvalami márka...a hyson azéé mááár jóó)
Az ilyen hozzáállással meg nemsokra mész csak bemutatkozol.
Akkor itt a lehetőség,nyomjad el a patronjaidat,rajta...
Majd meglátjuk,hogy meddig bírják a nyomtatófejek....aztán a vevők véleményt mondanak.
Nekem meg tök mindegy hogy minek tartasz,letojom nagy ívben. :)
Jaaaa,olvasd el mégegyszer...A haverom vett(5db-ot próbára),de mivel 200km-t utazott hazáig nem ért annyit az egész gariztatás

részemről téma lezárva,sok sikert az eladásokhoz.



[Szerkesztve]

(#795) szeva000 válasza kaliber (#793) üzenetére


szeva000
addikt

A töltéssel vigyázni kell,ha jól csinálod nemlesz baj azzal sem,bár mikor töltögettem nekem is sikerült 1-2-őt megfolyatni :)
Hysont én is csak nagytételben tudtam szerezni( 200db),mostanában elég lesz :) (igaz mostmár 3db MP530 nyomtat szinte naponta keményen)
De ha kell egy cím,priviben küldök,ott tudsz szerezni darabra,kérdezz rá hogy mennyi lenne..Nem dodom ide be,mert még rámverik hogy énvagyok a boltos :DDD

(#796) nor válasza szeva000 (#794) üzenetére


nor
csendes tag

Nos, itt látszik hogy csak hazudozol.
Ugyanis tölünk senki nem ''utaztatja'' haza 200 km-re a patront, mivel az egész országban házhozszállítás van, és ha garanciális probléma van, azt is a futár hozza el ...

Valóban, amúgy mindenki 200 darabot szokott egyben venni, úgyhogy az áraid teljesen reálisak, minden otthoni felhasználó számára.

Érdekesnek tartom amúgy, hogy a HYSON-t ''márnkának'' nevezed, amikor SENKI, de senki nem ismerte amikor megjelent, és magyarországon kívül szinte sehol nem lehet megtalálni.
Ismerem amúgy aki importálta ...
És a ''HYSON'' mint gyártó, elég kevés cuccal rendelkezik, mondhatni bérgyártásra kiadja a megrendeléseket ...

Engem nagyon nem érdekel hogy mit és mennyiért árulsz, csak azt nem szeretem amikor hazugságokat terjesztenek valamiröl.

(#797) Jazz


Jazz
veterán

Melyiket vegyem (közel egy árban vannak). 4200 vs. 4300. Mi a lényegi különbség (amiról esetleg en mtudok de ti igen, pl 4300-as szebb de szarabb a feje mert.....
És 6210D (vagy mi) miért lett ilyen olcsó 30+-ról 10 ezer?? (úgy értem van valami amit tudnom kell, mert nem veszik mert szar gyártósor....passz)
Köszi!

free your mind

(#798) szeva000 válasza nor (#796) üzenetére


szeva000
addikt


Nos, itt látszik hogy mennyire csöpp az agyad :Y
olyanról még nem hallottál,hogy valaki fősulis,ott megveszi és mivel 200km-re lakik így utazott 200km-t?
De áruld nyugodtan a Print-Rite és hasonló borzalmakat,a kutyámat sem érdekli.
utoljára elmondom annak az összezsugorodott agyadnak:én nem árulok semmit!
Ha hysont nem lehet megtalálni az országon kívül,akkor nemtudom,hogy mi németből hogyan szerezzük be,mivel a canon papírok is onnan jönnek :DDD (azért a patronokat nagyrészt az országból szerezzük be mi is)
Részemől téma lezárva,én nem akarom ezzel szétqrni a topikot.

(#799) szeva000 válasza Jazz (#797) üzenetére


szeva000
addikt

Itt találsz egy cikket a 4200-tór:[link]
Itt meg a 4300-ról:[link]
Szerintem inkább 4300,de te döntsd el:)

[Szerkesztve]

(#800) nor válasza szeva000 (#798) üzenetére


nor
csendes tag

Ahm, szoval a te logikádat követve, ha valaki megvette a koliban, az azért nem fogja visszaküldeni, mert gondolom lesz@rja a pénzt, elvégre a kolisok mind gazdag emberek, akiknek nem számít az a pár ezer forint, és egyébként is, évente 1x tartózkodnak a koliban, csak azért, hogy egy csomagot átvegyenek, és utána még a közelébe se menjenek.

Valóban nem akarom szétQrni a topicot, úgyhogy többet nem írok ha nem provokálsz, és kéretik az alaptalan rágalmazásokat mellözni a jövöben. Én sem megyek a többi márkát fikázni ...

és ha hiszed, ha nem, elég sokminden megy a németekhez is a magyaroktól ...
De ne menj messzebb, keress rá a neten hogy HYSON IP 4200 ...
Gyanusan a találtatok több mint fele magyar ... Utána jön a lengyel, majd a német oldalak része. nomeg ott a forgalmazónak is az oldala az alibaba-ról, elég szegényes termékekben ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.