Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ÉM


ÉM
tag

Szevasztok!
Ti melyik programmal vagy beállításokkal nyomtattok cédére? Én probáltam ezt a hozzá kapott ''Cd-LabelPrint''-et de ebben a belső kör méretét nem lehet 33mm-nél kisebbre állítani és így szép vaskos fehér csík marad a lemez közepén (ami ugye 25mm-es belső körrel rendelkezik). Az ''Easy-PhotoPrint''-nél már egészen 17mm-ig lehet csökkenteni a belső kör méretét, de viszont itt nincs egész lemezt befedő nyomtatás, hanem csak azok az idétlen gyári beállítások.

(#202) hardy mester válasza ÉM (#201) üzenetére


hardy mester
csendes tag

Cd-LabelPrint -el lehet jól nyomni!
Csak válaszd a select paper opciót és azon belül nyomj egy new-t és ott be tudod állítani.
Outer size 118, Inner size 21 .
Legalábbis ez fullprint lemeznél jó beállítás!

(#203) hardy mester válasza ÉM (#201) üzenetére


hardy mester
csendes tag

Szia!
A Cd-LabelPrint az jó!
Csak válaszd a Select Paper-t és azon belül nyomj egy New-ot.
Azon belül Outer size 118,Inner size 21 leokézod és jó is lesz!
Legalábbis Fullprintes lemezeknél!


Sorry hogy 2-szer írtam le!!

Szívesen!
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#204) ÉM válasza hardy mester (#202) üzenetére


ÉM
tag

Tényleg!!! Köszi szépen ;)

(#205) pardoc válasza schenker88 (#199) üzenetére


pardoc
tag

dpi = dots per inch, azaz pontok/inch.
Tehát a felbontás (1024x768) és a nyomtatott kép mérete (15cmx10cm) adja meg a dpi-t végülis.
Mert ugye egy 1024x768-as képet ki lehet nyomtatni A4-esben, meg A3-asban is (de minek), csak A3-ban fele akkora lesz a dpi mint A4ben.

(#206) Bekre Pál


Bekre Pál
tag

Sziasztok,
lenne 1 kérdésem, lehet már kapni a 4200 ashoz utángyártott patronokat valahol?
köszi

|Gigabyte EP45-DS3|c2d E8500|CM Hyper TX2|2x1 CSX 1066|ASUS HD4850 Glaciator|CM690|Samsung Spinpoint F1 750|Samsung 203B|Razer Diamondback Plazma|---->>>Mobil:SGS 2.2.1

(#207) schenker88 válasza Bekre Pál (#206) üzenetére


schenker88
aktív tag

kérdésedre a válasz:
NEM
;)

(#208) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Visszatértem..


Annyit mondjatok meg nekem, hogy amikor vettük (már aki) ezt a nyomtatót, akkor a CANON teli vagy üres festékpatront adott hozzá??? Mert nem emlékszem!

FONTOS LENNE!!!

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#209) Gabbana


Gabbana
aktív tag

bocs .. nem üres, hanem félig lévő vagymi értitek

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#210) ÉM válasza Gabbana (#208) üzenetére


ÉM
tag

Melyik az az ''ezt''? Én kb. 1 hete vettem a 4200-t. Nekem ennél a tartály telinek tűnik :U

(#211) ÉM


ÉM
tag

Ja már látom, a 4200-ről van szó :B

(#212) artos válasza Gabbana (#209) üzenetére


artos
tag

Általában minden új nyomtatót kissebb töltetű tonerral vagy tintapatronnal árulnak.

(#213) bigsee


bigsee
addikt

Asszem a Canon az egyik - ha nem az egyetlen -, aki nem demo patronokkal árulja a nyomikat, hanem teljesen feltöltött, teljesértékűt ad hozzá.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#214) ÉM


ÉM
tag

Nekem volt egy IP 1500-om. Ahhoz viszont tényleg csak félig, vagy addig sem feltöltött patront adtak gyárilag. Kb. 40 oldal után a fekete patron már el kezdett sipítozni, hogy fogyóban van. Nem tudom, hogy mennyinél fogyott ki mert gyorsan eladtam :D

(#215) Gabbana


Gabbana
aktív tag

vettem most egy új feketét... szerintem a gyári olyan 2/3ig lehetett, de van benne vmi szivacs.. gondolom az se mindegy mennyi van abban..

Azt mondjátok meg nekem, hogy az hogy lehet, hogy nyomtattam egy csomó képet is, és egy csomó szöveget is, a kisebbik fekete patron azonban TELJESEN tele van.. a nagyobb fekete viszont kifogyott, és nem engedte nyomtatót működni... MIre kell akkor a kisebb fekete? Nincs az letiltva valahol?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#216) bigsee válasza Gabbana (#215) üzenetére


bigsee
addikt

''Azt mondjátok meg nekem, hogy az hogy lehet, hogy nyomtattam egy csomó képet is, és egy csomó szöveget is, a kisebbik fekete patron azonban TELJESEN tele van.. a nagyobb fekete viszont kifogyott, és nem engedte nyomtatót működni... MIre kell akkor a kisebb fekete? Nincs az letiltva valahol?''

Az a fotófekete, szövegnél nem használja.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#217) schenker88 válasza bigsee (#216) üzenetére


schenker88
aktív tag

:DD

nekem is igy volt minden telinek tunt
aztan hirtelen 1/3-dal csokken a kijelzon a tintaszint :Y

(#218) pardoc válasza schenker88 (#217) üzenetére


pardoc
tag

A nyomihoz adott patron alapból adequate állapotban van (elégséges/megfelelő), ami nem tudom hol helyezkedik el a mennyiséget jelző szavak listájában.

(#219) vbmn1


vbmn1
csendes tag

A nyomtatóval együtt kapott patronok teljesen megeggyeznek a boltokban kapható új patronokkal. Melleseleg 13 ml-es a CLI-8BK; C; M; Y és a PGI-5BK pedig 26 ml-es. Ebből látható, hogy igen szép kis mennyiségek. Mindegyik Pirosan világitó leddel van ellátva, hogy behelyezéskar, ha mineden rendben van, folyamtatosan világĺt, majd ahony fogy a tinta, úgy egyre gyorsabban kezd el villogni (PC nélküli nyomtatásnál igen hasznos). Szerintem biztos, hogy a CLI-8BK patront fogjuk a legkevesebbet használni, mert ezt a patront csak is fényképnyomtatáskor használja a nyomtató. Jan. 30-ót van ilyen nyomtatóm, nagyon meg vagyok elégedve vele, sokat vaciláltam, hogy megvegyem-e, de most már tudom, hogy jól döntötem. Rendkĺvűl takarékos, eddigi nyomtatóknál nem látott módon. Szinte hangtalanul nyomtat (még ezt is lehet állĺtani a beállĺtásokban, éjszakai üzemmód). A duplex egységnek köszönhetően pedig gyönyörűen nyomtat mindkét oldalára a lapnak. A lemezek nyomtatásásról ne is beszéljünk :DD . Ja, ha pedig valakit gyári patronok ára érdekelne elég jó áron (ha valaki olcsóbbat tud, szóljon!!!!), akkor a kiskerarak.hu találni fog (MagiComp). A teljes garnitúra (bár kétlem, hogy ilyenre bármikor is szűkség lenne, a már feljebb emlĺtett okok miat, + a szinenkénti különböző kiűrűlési gyorsaság miatt): 14040 Ft-ra jön ki. Ez szeritem egész jó ár. Ha kérdésetek van ĺrjatok igyekszem válaszolni, ha tudok.

(#220) Terapeuta válasza vbmn1 (#219) üzenetére


Terapeuta
őstag

[link]
:)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#221) ÉM válasza vbmn1 (#219) üzenetére


ÉM
tag

''A duplex egységnek köszönhetően pedig gyönyörűen nyomtat mindkét oldalára a lapnak''

Erről tudnál nekem bővebb felvilágosítást adni? :DD Hol tudom ezt beállítani? Eddig még nem sikerült kihámoznom a ''kézikönyvből''...

(#222) Koban válasza vbmn1 (#219) üzenetére


Koban
tag

Utángyártott mikor lesz hozzá?(ha lesz egyáltalán) :O

(#223) schenker88 válasza Koban (#222) üzenetére


schenker88
aktív tag

ehhez a nyomtatohoz nem szabad utangyartott patronokat venni!

ahhoz boven megteszi az ip 1600-as is :)

(#224) vbmn1 válasza Terapeuta (#220) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Köszi, de ez nem olcsóbb.

(#225) vbmn1 válasza ÉM (#221) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Ha nyomtatsz akkor menj bele a tulajdonságokba, majd az oldalbeállĺtás-fül és az oldal közepénél kicsit lejjebb pipa a kétoldalas nyomtatáshoz. Ha még a nyomtatás az utolsó oldaltól-t is kipipálod, akkor még sorba se kell raknod. ;)
Nagyon jó ez a funkció, mennyi fáradságtól óv meg ez.

(#226) vbmn1 válasza Koban (#222) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Február végére igértek, de nem hiszem, hogy bele is tenném a nyomtatóba. Mert ha beszárad a fej akkor bi-bi van. Érdekelni érdekelne, hogy mennyi az utánygyártott patron, de ennyi. És abból is csak a jobbak(G&G).
Voltam egy Canon szervĺzben és ott azt mondták, hogy hiába cseréhető a fej, akkor is be kell vinnem a nyomtatót igy már fizetni kell óradijat minden megkezdett óra után (4500+áfa), a fej maga 17e+áfa ami talán tartalmaz egy garnitúra festékpatront is (nem tudta megmondani a kedves személy). Ez kb.: 26e, én meg 29e-ért vettem a nyomtatót. Szóval eléggé érdekes a szitu, azóta meg már 27e-ért is lehet kapni. Aki ebben az esetben mégis megjátsza a cserét annak egészségére. Ha olcsóbban tudna vki fejet szerzni, az irjon, mert lehet, hogy majd kéne. De csak ha érdemes költeni rá, mert ahogy mondtam feljebb. ĺgy, biztos, hogy nem tenném.

(#227) NF


NF
csendes tag

SEGÍTSÉG!!! Verbatin photo printable-ra nyomtattam.Eredmény=jó.DE 1 hét mulva a lemezen megmaradt az ujjlenyomatom( a nyomtatott felületen ).Megnedvesítettem a papírzsepit,nekiestem finoman a lemeznek.A szép éles képből maradt egy tompa'' halvány''.Mindenem eredeti, gyári.Mit tegyek??Mit állítsak be? :O :(

(#228) GoMEE válasza NF (#227) üzenetére


GoMEE
csendes tag

Most ha jólértem az a baj, hogy a neves zsebkendővel nekiesel a lemeznek, és ''leszedi'' a lemezről a festék egy részét? Hát ez ellen nem fogsz tudni sokmindent tenni, max az ujjaidon állíts, hogy te tappizzák össze a lemezt :DDD

(#229) artos válasza NF (#227) üzenetére


artos
tag

Próbáld meg akrillakkal lefújni kb 1.000 ft egy flakon, minden festék és hobby boltban, áruházban kapni.

(#230) Koban


Koban
tag

Én taxdatára nyomtatok és teljesen jó :D

(#231) Koban válasza vbmn1 (#226) üzenetére


Koban
tag

Csumi!van egy ip 3000 -em is,már vagy a 20-ik garnitura G&G patron van benne és még mindig *urva jól nyomtat :R

(#232) ÉM válasza vbmn1 (#225) üzenetére


ÉM
tag

Kössz az infót! Megtaláltam ;)

(#233) NF


NF
csendes tag

Köszi az elmés válaszokat,remélem ennél csak töbre vagytok képessek( tisztelet a kivételnek).Nem a gúnyolódásra vagyok kiváncsi,segítséget kértem.Köszönöm.Szakadjatok már magatokba.Mit szólnátok hozzá ha a szépen kinyomtatott képhez hozzáérne az ujjad,és ott lejönne a festék.Vagy ez normális?!Bár ahogy a válaszok stilusát elnézem..................................

(#234) Humel


Humel
csendes tag

Sziasztok.
Na én is vettem egy ilyen 4200-est.Persze előbb-utobb kifogyott a tenta és mert éppen nem volt szabad 14000Ft,gondoltam megtöltöm,mer azt mondták meglehet.Vettem másik patront,de az is Canon utángyártott,valami BJc vagy ilyesmi.
Kiszívtam belőle a tintát,a másikat gyengéden megfúrtam.Párat nyomtattam vele 7-8 oldal,de nem teljes kép,aztán azt mondta,hogy kifogyott :O .Ki vettema kazettát és láss csodát tényleg üres.
Nem tudjátok ilyenkor a nyomtatóba landol a tinta vagy mi?De 3x16ml azért meglátszana,mert a helyén semmit nem láttam.Ha a nyomtatót nem kell kidobni csak 2000Ft-ba került ez a játék.Mit gondoltok?

(#235) Rover623 válasza Humel (#234) üzenetére


Rover623
félisten

Kérdezd meg ott, ahol azt mondták hogy ''meglehet''...;]

primus inter pares

(#236) Humel válasza Rover623 (#235) üzenetére


Humel
csendes tag

Gondoltam válaszoltok de ha nem hát nem.Ez itt nem annyira válasz.

(#237) artos válasza NF (#233) üzenetére


artos
tag

Én komolyan gondoltam a lakkozást, régebben egy vízes-tintás plotterral dolgoztunk, és a kültérre kihelyezett nyomatokat lakkal védtük a különböző behatásoktól.

(#238) Rover623 válasza Humel (#236) üzenetére


Rover623
félisten

De...ez ''annyira'' válasz...
Vesztek q*rva olcsón (mert bruttó 30 alatt q*rva olcsó) egy szuper nyomit, amiért 5 éve még a kisebb grafikai stúdiók is megnyalták volna a bal heréjüket...
Baromi gazdaságos a tintakezelése (5 patron, pici pöttyök, stb.), piszok olcsók bele a patronok (mert nekem ne mondja senki hogy az a 2500 Ft amibe egy patron kerül az sok, mikor a legtöbb HP patron 4-5-6.000HUF vagy még drágább)...és akkor képesek vagytok töltögetni, meg fecskendőzni, barkácsolni...aztán csodálkoztok hogy gajra ment a nyomi, szarul nyomtat, fossa a festéket...aztán megpróbáljátok a szervízzel garanciában elintézni amit elbasztatok, csaltok (''ki tud kölcsön gyári patronkészletet? Csak addig kell amig beviszem a nyomit a szervízbe...'';]), hazudtok...aztán anyázzátok a kereskedőt, a gyártót, a szervízt...

P.S.:
Tényleg, papírt tudtok bele olcsóbban? Vagy ragasszak össze négy papírzsepit A4-es formátumban...?:U

primus inter pares

(#239) Rover623 válasza artos (#237) üzenetére


Rover623
félisten

:R
A kedves kérdező valszeg nincsen tisztában a papír és a műanyag ''enyhén'' eltérő nedvszívó hatásával...

primus inter pares

(#240) artos válasza Humel (#234) üzenetére


artos
tag

Az IP4200 patronjai chippel szereltek, tehát ha kifogy akkor hiába töltöd újra a chip jelezz hogy nincs benne tinta.
Ha megfurtad a patront és megtöltötted, utána le kell zárni és vákumot kell csinálni mert különben elfolyik a tinta. Azonban a canon patronjai un. szivacsos rendszerűek melyek tökéletes utántöltése nem egyszerű eset.
Vegyél inkább utángyártott patront, bár még ehhez a típushoz nincs még.

(#241) NF válasza artos (#237) üzenetére


NF
csendes tag

Köszi az infót,de ez már lehet hogy kissé ''komplikált''.Megpróbálom a ''matricázást'',talán az a felület nem túl kényes a véletlenszerű hozzáéréshez.Nem gondoltam volna hogy a lemezre nyomtatás vízfesték jellegü.

(#242) Humel válasza Rover623 (#238) üzenetére


Humel
csendes tag

Nos.Nem tudom észre vetted-e,hogy ha valakinek majd el durran a feje az Te vagy,nem értem azt hittem az én nyomtatóm?
Nem nagyon anyáztam és nem szidtam senkit.A klrdés új ha nem értenéd:Mi lett a tintával?

(#243) Humel válasza Rover623 (#239) üzenetére


Humel
csendes tag

Most hogy rendesen végigolvastam a válaszaidat,javasolnám,hogy menj orvoshoz sürgősen,mert ez az ingerlékenység,személyiség eltorzulás a skizophrenia biztos jele.
A B változat,hogy már kezelnek csak a gyógyszered gurult el.

(#244) Humel válasza artos (#240) üzenetére


Humel
csendes tag

Hát mostmár veszek rndeset,a kérdés csak az,hogy hol van az a tinta ami eltünt a patronból?

(#245) Waze


Waze
csendes tag

Sziasztok! Ma vettem egy BCI-6y patront (sárga) az ip 5200-es típusú nyomtatómhoz amihez eredetileg CLI-6X fajta kéne...Figyelmetlen voltam :O ...az lenne a kérdésem hogy ezt a patront elfogadja az ip 5200? :F a patron dobozán ip 5000, 4000 van feltüntetve... mert ha nem eladnán a patront olcsóbban :B ... irj emailt ha érdekel: waze15@gmail.com

(#246) Rover623 válasza Humel (#243) üzenetére


Rover623
félisten

Javaslom a témában (skizofrénia) való komolyabb elmélyülést...ismereteim szerint nem ''húzhatók'' rám a tünetek...a hangok is megmondták nekem hogy semmi bajom...:C

P.S.:
Az emberi butaságot nem szeretem, a szarrágást nem szeretem...
Hova lett a festéked?
A nyomtatóba került (nyomtatás előtti és közbeni önfejtisztítás), a papírba szívódott (ki tudja mivel töltötted ''után''), elgőzölgött (CANON pöttyképzés;)), a fejben maradt (ebből leszen majd az említett szervízlátogatás...anyázás;]).

primus inter pares

(#247) schenker88 válasza Humel (#234) üzenetére


schenker88
aktív tag

Hát ez a legjobb hozzászolás volt amit mostanában olvastam:D:DD:DDD
Ki*a**ott jot nevettem rajta, nagyon tetszett ez a manőver!

Én nem csináltam volna azért ekkora hyülyeséget! :C:C:C

Ja és még valami!
Végre ujra felbukkant 2 témához értő: artos és rover, tisztelet nektek!:R
Komolyan mondom szeretek ebbe a totyikba időről-időre visszajönni:)

[Szerkesztve]

(#248) Jazz77 válasza Waze (#245) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Hali!

El kell, hogy keserítselek, nem kompatibilis a két fajta patron, bár az lenne, nekem se lenne gondom, de eladni el tudod... :(

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#249) Jazz77 válasza Rover623 (#238) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Hali!

Milyen papírt szeretnél? Fotó,sima? Van mindenféle... :R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#250) [amne]


[amne]
senior tag

Üdv!

Nem régen vettem egy Canon IP5200-est nincs is vele semmi gond, csak mivel még nem volt normális nyomtatóm soha, fogalmam sincs hogy milyen papírt vegyek bele, általános célra, fotó nyomtatásra, ill. CD/DVD-k is érdekelnének. Elsődleges szempont a minőség lenne őt követi szorosan az ár :) visszább olvasva láttam TDK photo paper-t hogy sokan említették, de electroworldben nem láttam, hol érhető el, ha tényleg ez a legzsírabb.


Más: olvastam visszább a színkorrekióról, kérdésem az lenne hogy 5200-höz hol érhető el megfelelő profil, hogy érdemes behergelni?

Válaszaitokat köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.