Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) KLep válasza Márton (#1738) üzenetére


KLep
csendes tag

IP 4300-as nyomtatóm van, és csak és kizárólag A4-es fényképeket nyomok szegély nélkül, matt fotópapírra. A képek közt egyaránt van kültéri és beltéri is, szal tényleg átlagos képek.
Eddig 28db A4-et nyomtam ki és a tintaszint kijelző a két feketénél még teli állapotot mutat, a ciánnál 3/4-ig van, a sárga és a piros egyaránt félig teli állapotot mutat. Szal szerintem átlagosan 50db A4-es képet ki fogsz tudni nyomni, vagy talán többet is, ha fényes papírra nyomtatsz - arra talán kevesebb festék kell...
Remélem segítettem vmit :)

(#1752) KLep válasza fjani (#1745) üzenetére


KLep
csendes tag

A 3500-assal szerintem is jobban jársz, de az áraknak mindenképpen nézz utána kicsit jobban, webshopokban már 16eFt-ért is vehetsz IP3500-as nyomtatót...

(#1753) Márton válasza KLep (#1751) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, persze hogy segítettél!
A 4500-am állítólag még gazdaságosabb is a tintával!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1754) kukker2


kukker2
csendes tag

Üdv!
IP 4500-at töltök itthon ink-mate tintával.A szineseket már többször,a feketéket
most előszőr és azóta nem ismeri fel egyik patront sem.1 napja szivok vele
és nem jutok előrébb.6502-es hibakódot is jelez.Egyik patront sem ismeri fel nem csak
a feketéket.A chiphez nem nyúltam mind gyári patron.
Ha valaki tud okosságot légyszi irjon
Köszöntem :W

(#1755) afterburner_ válasza kukker2 (#1754) üzenetére


afterburner_
őstag

nem folyt bele tinta a chipekbe, vagy az alatta levő panelba?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1756) kukker2 válasza afterburner_ (#1755) üzenetére


kukker2
csendes tag

Köszi a tippet.Ránézek

(#1757) fefe1968


fefe1968
csendes tag

A nyomtatóm egyik pillanatról a másikra hibásan kezdett el nyomtatni. Egyik nap 160 oldalt nyomtattam ki szürkeárnyalatosan, aztán pedig ezt csinálja: lásd képek [link] http://kepfeltolto.hu/i/?63196! Vettem bele új gyári patront, azzal is ez van. Próbáltam desztilált vízben mosni a fejet, semmi nem változik. Fotó nyomtatásnál hibátlan. Ötlet? Mégis csak kellemetlen, hogy egy ilyen újabb fajta és alig 1-2 éves nyomtató behaljon! Az előző S820-am is így járt ennyi idősen...

(#1758) fefe1968


fefe1968
csendes tag

Az előbbihez. Ez egy szürke kép: [link]
A fejbeállítási ábra és a tesztsor kinyomtatása meg hibátlan. Fejpucolás szoftveresen nem hoz eredményt. ???

(#1759) Márton válasza fefe1968 (#1758) üzenetére


Márton
nagyúr

tudtommal a vizes fejtisztitás "művészet"!
(gyk. ART)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1760) afterburner_ válasza fefe1968 (#1757) üzenetére


afterburner_
őstag

nalam 2 honapot bir aztan elkezd dugulgatni a piros...utana egy kis trükkel még megy de mar sajnos elkezd csikozni... :(

ahogy márton kollega mondja desztilaltviz, és kicsit valahogy nyomast produkalni a kupakban ami kinyomja a dzsuvát... amugy msot ez melyik fuvóka a pgi5bk-é?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1761) Peeter


Peeter
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy ip4300-asom van. A problémám az vele, hogy csíkoz. Elég durván. És ami a legdurvább, kb egyik pillanatról a másikra történt. Már kb 10 fúvókatisztítást és nyomtatófej igazítást csináltam, de semmi eredménye. Mit csináljak vele? Mossam a fejet? Hogy, mi a legjobb módi és talán a legfontosabb, mivel?
Köszi előre is!

Üdv: Peeter

[ Szerkesztve ]

(#1762) afterburner_ válasza Peeter (#1761) üzenetére


afterburner_
őstag

mennyi idős?van az ellenörző mintáról képed?melyik szin szarakodik?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1763) Peeter válasza afterburner_ (#1762) üzenetére


Peeter
csendes tag

Kb másfél éves a masina. Most hirtelen nem tudok képet rakni, de főlega M rendetlenkedik, a többi meg hol jobban, hol kevésbé. Már szedtem szét a nyomtatót is mert elég sok tintát félre föcskölt, aztán nem akartam hogy minden ússzon. Talán akkor kezdődött a gond, amikor újratöltöttem a patront, de eddig ilyen még nem volt. Pedig Ink-Mate tinta.
Ebből gondolom, hogy talán egy mosás megoldaná a problémát. Deszt víz+ mikro kombó?

(#1764) fefe1968 válasza afterburner_ (#1760) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Igen a PGI-5BK fúvókája nyom így és egyik napról a másikra. Semmi előjel nélkül elkezdte csinálni ezt. Ahogy látom az újabb beírásokból nem vagyok egyedül, hogy a másfél éves nyomtató haldoklik?!

(#1765) Márton válasza fefe1968 (#1764) üzenetére


Márton
nagyúr

vajon annak is haldoklik aki kizárólag gyárit vesz bele, ha kiürült? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1766) fefe1968 válasza Márton (#1765) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Ilyen embert nem ismerek :)! Ellenben most végeztem egy alapos fejmosást. Meleg desztilált vízben szilikon tappanccsal rácuppantam a fúvókára és fecskendővel megszivattam jópárszor. Zsír tisztára kimostam és jó lett! Hogy meddig, azt nem tom'? INK Mate tintával töltöm a tonert, de ez még csak a második újratöltés volt...

(#1767) afterburner_ válasza fefe1968 (#1766) üzenetére


afterburner_
őstag

ink-mate pigment tinta van benne ( 5PA )? mert az hajlamos arra hogy belesűrűsödika fejbe, én ezert hasznalom csak a dye tintát, amugy időnként érdemes patront is cserelni mert én már jártam ugy hogy hogy a patron szivacsa nem volt megfelelő és nem adott át elég tintát a fúvókáknak....

nalam a piros fuvoka szarakodott eddig az összes nyomimba (2 ip 4300, 1 ip 4500 ) 2 honapot birnak (kb 600 full a4-es lap nyomtatást) utána, barhogy szívom..vagy fújom át a fejet, akkor lesz csak tintaáramlás ha kiszurom picit a szivaccsal érintkező fém kupakot..csak utana az a gáz csak maximum felbontásban nyomtat szépen :(

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1768) fefe1968 válasza afterburner_ (#1767) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Igen az Ink Mate pigment tintája van a nagy feketében. Ha nagyon vacakol, akkor megpróbálom a másik feketét tölteni bele én is! A többi patronnal semmi gondom szerencsére.

(#1769) Peeter válasza fefe1968 (#1766) üzenetére


Peeter
csendes tag

Ez a szilikon tappancs micsoda, hol lehet beszerezni és hogy szívod meg vele a fejet?

(#1770) fefe1968 válasza Peeter (#1769) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Az Ink Mate utántöltő kittben van benne, de egyéb töltő kittekben is láttam már. Szóval szokott egy "légtelenítő" adapter lenni benne, amit rálehet pattintani a tonerre és a túlnyomást fecskendővel leszívni. Mivel az én készletemben is van, volt egy ilyen adapter, kiszedtem a gumi részét, kicsit megszabogattam, ráhúztam a fecskendőre. Aztán a langyi víz alatt ráillesztettem a fúvókára ezt a gumit a fecskendővel és egy erélyes mozdulattal szívást stimuláltam :)! Ennyi. Csak úgy húzta ki a zaccot belőle...

(#1771) afterburner_ válasza fefe1968 (#1770) üzenetére


afterburner_
őstag

én ugyan ezt csinalom, csak én felülről csinálok túlnyomást, kialakitottam egy kis csövet amit rádugok a kupakra és felülről nyomatom meg vizzel:)

légtelenitővel nekem nem szikerült egész felületen szipkázni... mert csak 1 cm atmeroju a legtelenitom:(

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1772) 3x3y válasza Peeter (#1761) üzenetére


3x3y
aktív tag

Talán nem megy elég tinta ki a szívacsból. Nekem is sokszor van ilyen problémám, de én egyszerűen megoldom:
Fel kell tenni a nyomtatás minőségét "magasra", nyomni vele pár A4-es méretű képet, és már meg is oldódik a probléma.
Ennyi.
A fejet persze néha tisztítani kell. Én rengeteget nyomtatok, de szerintem fél évente elég "fejet mosni"...

PF

(#1773) Kobe


Kobe
veterán

nah, ki kellett cserélnem 2 tartályt - egyelőre - az ip3500as nyomtatómban
leszedtem a csipet, ráraktam a másikra és 5-10 mpercig nyomtam a gombot rajta, megy is a nyomtatás és nyomja a színeket csak kiírja h kifogyott a tinta - ilyen piros X el, mint előtte, szóval ezt kéne mutatnia vagy nem ? mert ha felnyitom a fedőt akkor 2 patroné folyamatosan világít, 2 é meg villog (amiket cseréltem) és félek h a gép a gyári patront ugy látta h még nem ürült ki teljesen és nem tiltotta le, és majd msot fogja kijelezni mikotr már az uj van benne

(#1774) neo89


neo89
csendes tag

:(( [P:R][/P]

(#1775) neo89


neo89
csendes tag

hy midekinek vetem egy cannon ip 4300 és kifogyota az erdeti tita és kicseréltea a pitákat utángyártotra átraktm a csipekt és kikapcsoltam a tita szit jelzést de igyis vilog midegyik szin mit leht vel csinálni de viszot nyomtatni leht vel csak zölde nyomta midet meg feketén
:O

(#1776) Kobe válasza neo89 (#1775) üzenetére


Kobe
veterán

vegyél pár magyar leckét és aztán fuss neki mégegyszer, mert kicsit töröd még a nyelvünket :U :W

(#1777) afterburner_ válasza neo89 (#1775) üzenetére


afterburner_
őstag

ki kell hegyezni a piros ceruzát a fejben, mert lehet elkopott :)

amugy ha zöldesen nyomtat..vagyis full zölden akkor a piros patronnal, van a gond..azt kellene megnezned... esetleg dugulás is lehet!

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1778) -KP-


-KP-
addikt

meg tudnátok nekem mondani hogy egy a canon 4xxx nyomtatók meg az 1xxx , 2xxx 3xxx nyomtatók között nyomtatás minőségre mekkore különbség van? leginkább jegyzeteket meg puskát nyomtatnék vele. jegyzetből viszont van sok amiben apró részletes ábrák vannak. nézegettem canon oldalt miszerint az 1800as,2500,2600 ill a 3500as 4800*1200dpi, a 4500as meg 9600*1200. ez a különbség csak fotónyomtatásnál jönne ki, vagy esetleg egy finom ábrákkal teletűzdelt számítástechnikai jegyzetnél is?

azon gondolkodom mivel itt a környéken a 4500as 27bruttó és az már nem fér bele és a 3500as 20bruttó, hogy elég volna e vmi kisebbet vegyek mer vmi ugyanazt a dpit tudja.

akinek van tapasztalate ezekkel az mondjon egy pár ötletet pls.

Előre is kössz!

(#1779) Kobe válasza -KP- (#1778) üzenetére


Kobe
veterán

annyira egetverő kül nincs, a fotóminőség 4800 dpi nél kezdődik asszem szabvány szerint, a 3500 as ezt tudja, én jegyzetekre használom ált. - gyors nyomtatás, színesben és 6 dia emlékeztető egy apon - olvashatók még a kismerétű függvények és a kommentek is hozzá szövegboxban. Az árkülönbség főleg abból adódik, hogy a 4xxxx eseknek általában van cd szitázó tálcájuk is, 3500asnak nincs és a magasabb dpi, más nincs....nekem ez nem ért meg + 7-8 ezret, fotót is ritkán nyomtatok, legtöbb esetben csak dvd borítókat, jobbfajta a4 es papírra, normál nyomtatáson, régi caconomhoz képest is sokkal szebb már ebben az átlag üzemmódban is. Biztos h a 4000esek jobban felszereltek, de nekem pl sok oylan doog is volt benne amir enem volt szükségem.

Puskánál én ált. 5ös betűmérettel nyomom, utángyártott - procolor - tintával még nem próbáltam, bár normális szövegnél kicsit szőröz a fekete, de ennyi baj legyen ha 10ed annyi az ára

(#1780) afterburner_ válasza -KP- (#1778) üzenetére


afterburner_
őstag

a 9600*2400-es felbontast csak fotopapir pronal , azt is csak egyéni felbontásbeállításnál adja a nyomtató, sima papirra meg olyan mindegy hogy 4800 v 9600-as felbontassal nyomtatsz. ha csak nem fotopapirra nyomtatod a puskát, és nagy felbontasuak azok a kis képek:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1781) -KP-


-KP-
addikt

esetleg 4300ast vagy 4200ast sztetek lehet még kapni vhol?

(#1782) afterburner_ válasza -KP- (#1781) üzenetére


afterburner_
őstag

max csak használtan:-) vagy elfekvőbe valahol...de sztem semmi gond a 4500-össel..legalabbis 4-5 dl tintat kibirt nekem a fej:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1783) -KP- válasza afterburner_ (#1782) üzenetére


-KP-
addikt

persze, semmi gond. csak az ára :D

(#1784) -KP-


-KP-
addikt

annyi érdekelne nagyjából hogy kb hány évig bírhatja a fej egy ilyen ketyerébe? haverom 1500asa 1év 2hónap és már csak csíkoz. bár nem eredeti tonerrel használja...egy 3500as azért többet bír mint egy alapgép, nem?

(#1785) afterburner_ válasza -KP- (#1784) üzenetére


afterburner_
őstag

kerdes mennyire hasznalod..nalam 2 hónap alatt döglődik.. de ha nem nyomtatnék vele intenziven sztem kibirna 1-2 évet is.

az ujabb nagyobb felbontssal dolgozo fejek kevésbé birják az iramot:) meg az 1500-ös szinte kólával és málnaszörppel is elmegy :D

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1786) -KP- válasza afterburner_ (#1785) üzenetére


-KP-
addikt

kb heti 100oldal.csak fekete fehérbe és szinte csak szöveg ill ábrák, rajzok stb.

(#1787) afterburner_ válasza -KP- (#1786) üzenetére


afterburner_
őstag

hat sztem az a kisebb canon szerianak sem kottyan meg ...pl ip3500 vagy 1500 de asszem amr azt sem kapni:)

én most nyomtatok arlistat, 40 duplaoldalt full a4 szórja kifelé szépen :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1788) Kobe


Kobe
veterán

na, nyomattam egy két képet procolor típusú utángyártottal, és azt vettem észre h kicsit lilás árnyalata van a feketének, ezen nem lehet valahogy kalibrálni ?

(#1789) Szempistrédi válasza -KP- (#1781) üzenetére


Szempistrédi
csendes tag

Ha Canon PIXMA iP4300-ast keresel, akkor Szlovákiában kapsz újonnan, pl. a NAY üzlethálózatban. ára 2800-3000 Sk közt mozog.(kb.23-25e Ft).

(#1790) Szempistrédi válasza Szempistrédi (#1789) üzenetére


Szempistrédi
csendes tag

http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=20564
http://www.ingen.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=7618
http://www.shop.axnet.sk/product_info.php?products_id=3234
ezek internetes áruházak. ezekből csak rendelni tudsz. De konkrétan kb. 2 hete Léván a NAY elektronikai áruházban még láttam 2890,- Sk-ért. Én ott vettem szintén 4300-ast tavaly októberben. Viszont ott nem éri meg venni bele festéket, mert csak eredetit veszel, azok ott meg kb. 25-30%-al drágábbak, mint máshol. Tegnap vettem PGI-5BK eredetit 490,- Skért, a NAY ugyanezt 650,-ért kínálja.

(#1791) fefe1968 válasza Szempistrédi (#1790) üzenetére


fefe1968
csendes tag

"Tegnap vettem PGI-5BK eredetit 490,- Skért". Ebben mi volt az üzlet? Magyarban a legdrágább sarki fűszeresnél is max. 3.500.- HUF, de egy kis odafigyeléssel 2.900.-.
490.- SK ~3.800.- HUF! :F

(#1792) 3x3y válasza -KP- (#1781) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nekem van eladó 4300 (tartalékban), de már egy éve nem használtam. Nem is akarom, mert van mellette pár másik nyomtató. Megveszed?

PF

(#1793) afterburner_ válasza Kobe (#1788) üzenetére


afterburner_
őstag

akkor majdnem jól mondtam:-) mostmar nem barnás hanem lilás? ismimnek barna volt regebben :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1794) afterburner_ válasza Szempistrédi (#1790) üzenetére


afterburner_
őstag

nalam meg 2000 Ft :D 5 db meg 9000-ért odaadom + pk:-)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1795) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
megint probléma
canon ip 3500 ös nyomtató, kifogyott a magenta és a fekete
lilásan nyomtatja a feketét, mint kiderült lehet azért mert nem ismeri fel az utángyártott patront. A magentánál a nyomtató még nem jelezte h teljesen kiürült volna, a feketénél már igen. Ekkor nyomtam a gombot kb 10 mercig és utána vígan elkezdett nyomtatgatni a lilás árnyalattal.
Próbáltam tesztelni hogy akkor most melyikből is kveri ki a feketét, ezért akartam egy sima fekete tesztképet nyomni ugy h csak a fekete tartály van benn. Vinnyogott, hogy hol a másik 3, anélkül nem enged nyomtatni.
Próbáltam fordítva is, h csak a 3 színes van benn, akkor is vinnyogott a feketéért....nagyon összenőttek ezek a tartályok :)
Ha felnyitom a fedőt, akkor a fekete tartálynál nem világít a piros fény, a magentánál még villog, de már utángyártott van, gondolom a chip nem jelezte még. A másik ekttőnél még ég, de már sárga felkiáltjelleljelzi h lassan kifogy.

A nyomtatásnál a kis tintaszint jelző ablakban a sorrend szerint így van a kis kép, de akár screenshoton is mutathatom

fekete tartály - nncs semmi jelzés, tök üres tartályt mutat, felette semmi figyelmeztetés, se piros X se felkiáltójel
cián - sárga felkiáltójel, még a gyéári cucc
magenta - piros x, utángyártott
sárga - felkiáltojel, eredeti tartály

Szóval, le tudná írni valaki hogy tudom tesztelni a fekete patront ? amikor nem a 4 patron vanbenn gpben akkor folyamatosan villog a sárga jelzés, gondoltam kéri a tintaszint kikapcsolását, nyomtatm egy darabig de nem maradt abba

segítséget köszi, fontos volna :)

(#1796) Kobe


Kobe
veterán

screenshot:

[link]

(#1797) Szempistrédi válasza fefe1968 (#1791) üzenetére


Szempistrédi
csendes tag

fefe 1968 Igen, látom, hogy nálatok olcsóbbak. Csak nekem sürgősen kellett. Legközelebb biztosan Esztergomban veszem, vagy a környékén. Nemrég fedeztem csak fel ezt a fórumot, s nagyon örülök, hogy van. Sok véleményt, jó tanácsokat olvashatok. Köszi. További kellemes napot mindenkinek.

(#1798) Kobe


Kobe
veterán

na végeztem egy tisztítás utáni ellenőrző nyomtatást, ott elvileg minden patront külön tesztel, h eldugult e a fuvoka
a PGBK részleg szintén ilyen lilás tehát a patronban ilyen a tinta sajna :S

mindegy, procolort akkor feketét többet nem veszek

(#1799) Peeter


Peeter
csendes tag

Sziasztok!

Mint már fentebb is írtam, gondom van a 4300-as ketyerémmel. Azóta mostam fejet, szívtam előre-hátra belőle a tintát, egy napig ázott desztvízben és az eredmény: hát... rosszabb lett mint volt. Pedig még vettem bele eredeti patront is, nehogy a tintával legyen a gond. De nagyon gáz. Szóval valakinek valami ötlet még? Vagy esetleg ötlet, hogy hol tudok fejet venni ha egyáltalán megéri. Szóval minden ötletet várok sok szeretettel, mert ha ez sokáig ígymarad, veszek egy új nyomtatót a canont meg elküldöm az annya...
Köszi előre is!

Peeter

[ Szerkesztve ]

(#1800) afterburner_ válasza Peeter (#1799) üzenetére


afterburner_
őstag

mi a problemad vele es mióta jelentkezik, mennyi idős a nyomtató stb?:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.