Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) CSorBA


CSorBA
őstag

Hali, én régebben tláltam ilyen oldalt, állítólag utángyártott 4200es és 5200eshez, vélemény róla?
kicsik 1200, nagy 1500....

Fekete: PGI-5BK (nagy) [link]
Sárga: CLI-8Y [link]
Bíbor: CLI-8M [link]
Ciánkék: CLI-8C [link]
Fekete: CLI-8BK (kicsi) [link]

Vélemény? :)

Szerk: Az árát még régebben láttam, mikor volt készleten (most 0Ft van kiírva, mert nincs raktáron..)

[Szerkesztve]

(#352) pardoc válasza CSorBA (#351) üzenetére


pardoc
tag

Rendeltél is? Élek a gyanúperrel, h csak kiírták, raktáron nem volt nekik...vagy csak várták, h megjöjjön. Mindenesetre: én úgy tudom hamarosan jön az utángyártott, de az tuti h eddig csak azt hallottam, h egyenlőre nincs.

(#353) Puncipocak


Puncipocak
tag

hali mindenki! vásárlás előtt állok és gyors segítség kéne: IP4200 vagy IP5200? segítsetek választani (az eltétés 5500 HUF) !!! köszi

(#354) Koban válasza Puncipocak (#353) üzenetére


Koban
tag

Hali!ha rámhalgatsz akkor 5200-est veszel,különben kisker vagyok és ahova járok cuccért ott most akcióba van 5200-es és majd egy ezressel olcsóbb mint a 4200-es.

(#355) vbmn1 válasza Puncipocak (#353) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Én a nagytesó 5200-as választanám, kisebb helyet igényel, gyorsabb, talán egy kicsit szebb is. És ahogy a kiskerarak.hu -n néztem igen olcsón hozzá lehet, jutni. Sajna miután megvettem a 4200-ast utánna lett ilyen jó árban. Tudomásom szerint már 27.5e-ért a tiéd lehet. Én még 2e-rel többért vettem a 4200-ast. :((

[Szerkesztve]

(#356) Puncipocak


Puncipocak
tag

köszi a jótanácsokat! megfogadom.

(#357) ÉM


ÉM
tag

Egyébként az 5200 is ugyanolyan gagyi, nyekergős műanyagból van mint a 4200? :F
Mert nekem néha az az érzésem, mindjárt szétesik mikor ''nyitogatom'' a 4200 ajtajait. Főleg az előlap lenyitásánál...

(#358) vbmn1 válasza ÉM (#357) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Szerintem igen, bár nem tudom, hogy mi a bajod vele, mert nem nagyon zörög, inkább a sínes és összecsúsztatós megoldás miatt ütköznek össze a műanyag lapok, amik az ajtóba vannak beépítve. Nekem volt már néhány hp-s okosságom és inkább ezt azokra mondanám, de sehol se láttam ilyen megoldásokat, mint a Canon-nál. Mint például a dupla papíradagoló (méghozzá az alsó külön kivehető kazetta, üresen összecsúsztatható és még megtöltött állapotban is védve van a portól mind a lap, mind maga a nyomtató is). Szeritentem ez is nagyon remek. Gyors, megbízható és igen takarékos, valamint könnyedén lehet mindent beállítani rajta.

Nekem csak annyi bajom van vele, hogy ha lemezre nyomtatok még az át állított külső mérettel is egy kis perem marad fehéren. Méghozzá nem a teljel kerületén inkkább hold szerűen vékonyodik a két vége felé, de a hasánál kb 0,5 mm-es és ahogy már említettem mindkét irányba folyamatosan megy össze! Ha esetleg erre van gyógyszeretek akkor írjatok!

[Szerkesztve]

(#359) ÉM válasza vbmn1 (#358) üzenetére


ÉM
tag

Nekem a festéktartó ajtaja kimondottan nyekereg :C
A fehér csík attól is lehet, hogy már a lemez gyártása során sem pontosan kör alakban került a lemezre a nyomtatható réteg. Nekem pl. ilyen egy-két ritek darabom.
De legközelebb szerintem ezüst színűt fogok venni, ott biztos nem lesz fehér csík. :)

(#360) vbmn1 válasza ÉM (#359) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Igen, én is gyanakodtam, hogy a lemezzel lehet a bibi, mivel Ritek volt!
De most már Verbára fogok nyomtatni, ha minden igaz napokon belül már lesz is ilyen disc-em és akkor majd már okosabb leszek!

(#361) ÉM válasza vbmn1 (#360) üzenetére


ÉM
tag

Várjuk a beszámolót róla! :DD :DD

(#362) vbmn1 válasza ÉM (#361) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Meg lesz!

(#363) freddirty


freddirty
senior tag

Ma délelőtt az aqua-ban 26600-ért magamévá tettem egy 5200-ast. Szépen, gyorsan halkan dolgozik. DVD-t is nyom, Verbatimra próbáltam kis fehér csík szabályos körben a nyomat körül van, de egyáltalán nem zavaró.

fred

(#364) vbmn1 válasza freddirty (#363) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Gratulálunk hozzá, meg a vételhez is, mivel ennyiért nem pénz érte!

(#365) kaliber válasza vbmn1 (#360) üzenetére


kaliber
aktív tag

Én eleve Verbára kezdtem nyomtatni, a fél mm-es csík nekem is ott van :F a lemez egyik felén, de végül is csak vájtszemüek veszik észre

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#366) vbmn1 válasza kaliber (#365) üzenetére


vbmn1
csendes tag

A jó annyát, pedig én most várok a Verbákra, mert azt mondták, nekem is hogy lehet, hogy azért nem pontos a nyomtatás, hogy a Ritek-Printes lemez felső szitázása nem teljesen jó helyen van! De most akkor nem tudom, hogy mi a rák van!

Valaki esetleg nem tudna segíteni ebben?

[Szerkesztve]

(#367) ÉM válasza vbmn1 (#366) üzenetére


ÉM
tag

Akkor evvel sok mindent nem lehet csináni, mivel a külső kör méretét nagyobbra nem lehet venni. 118mm ha jól emlékszem a max. :(

(#368) vbmn1 válasza ÉM (#367) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Igen, ennyi a max. nagyobbat beállítani nem lehet! :O

(#369) nasser


nasser
csendes tag

A verbatim nyomtatható felületének a külső átmérője 119 mm a nyomtató pedig csak 118mm-re képes. Ezért mindig lesz majd egy fél mm-es fehér sáv a lemezen körbe.

xxx

(#370) Puncipocak


Puncipocak
tag

megvettem az 5200ast, meg vagyok vele elégedve...
offtopic de megérdem, a régi nyomtató egy epson c20sx, nem nagyon nyomtat már, van tippetek hogy kukán kívül mit lehetne vele kezdeni, pl valamelyik bontóba kellhet-e... van hozzá még 4 db bontatlan színes patron is (jó még C40UX,stilus color 480/480SXU/580 -hoz) ha valakinek van ingerenciája bagóért.

(#371) freddirty válasza nasser (#369) üzenetére


freddirty
senior tag

A nyomtató nyilván nem csak 118 mm-re képes, mert akkor hogy nyomtatna A4-es oldalt? Ez inkább szoftver kérdése. Van valakinek tapasztalata a cd-labelprinten kívül?

fred

(#372) kartusz válasza freddirty (#371) üzenetére


kartusz
csendes tag

Sziasztok!

CD/DVD nyomtatásra ajánlom nektek a Acoustica CD/DVD Label Maker nevű progit.
''Kicsit'' sokoldalúbb és testreszabhatóbb, mint a gyári software. És túl lehet lépni vele a 118as határt. Nekem először nem pont a DVD közepére nyomta a képet, de egy kis igazítgatással szépen be lehet lőni a programban :)

(#373) ÉM válasza kartusz (#372) üzenetére


ÉM
tag

Na tessék! Mindenre van megoldás :C :C

(#374) scham


scham
tag

sziasztok!

mivel nem vagyok 100%ig biztos benne, kérdezem:

az IP5200-vel és 4200-vel lehet A4-re lapszélig nyomtatni?

az EPSON R220-ról azt olvastam, azzal lehet...

valakinek személyes tapasztalata?

és ha nem, mekkora a minimum margó?

a válszokat előre is köszönöm!

üdv,
sch.

default aláírás

(#375) Apooca


Apooca
tag

Sziasztok!
Én is kinéztem egy 4200-ast, de olvasvána fórumot láttam, hogy az 5200 olcsóbb, vagy egy áron van vele. Nosza telefon, nagykerek, hol van... Sehol, és állítólag nem is lesz mert megszüntették a gyártását. Tud erről valaki valamit ? :O

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#376) Apooca válasza scham (#374) üzenetére


Apooca
tag

Ugyan nekem nincs ilyen nyomtatóm, de a laírás szerint mindkettővel lehet.
Érdemes ilyenkor felkeresni a Canon oldalát, ahol szép leírást találsz arról, hogy mit tud.
[link]
[link]

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#377) schenker88 válasza scham (#374) üzenetére


schenker88
aktív tag

min. margó = 0 cm :D
arra alkalmas nyomathordozón (pl. fotopapiron)

(#378) freddirty válasza Apooca (#375) üzenetére


freddirty
senior tag

Az Aqua árlistája szerint a Dohány utcában van...

fred

(#379) vbmn1 válasza Apooca (#375) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Nem hinném, hogy beszüntetnének egy ilyen nyomtatót, főként, hogy még nem rég jelent meg! Akkor mi lesz a 4200-as szériával? Mivel ez lenne a kistestvére a 5200-asnak! Különbség csak a sebbesség (utóbbi javára),méret, külcsín és súlyban van!

(#380) Apooca válasza freddirty (#378) üzenetére


Apooca
tag

Köszi, még egy visszajelzést várok, ha nem, akkor megyek a Dohány utcába. :))
Én sem igazából értettem, hogy miért szűnn meg, de két helyen is ezt mondták, hogy emiatt nem tudnak szerezni. Ahol van, ott meg drágább mintha a boltban venném meg ;]

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#381) scham válasza schenker88 (#377) üzenetére


scham
tag

köszönöm, de... a Canon 5200-vel is, A4-esre?
engem az érdekelne. és - gondolom - ha lehet A4-es fotót margó nélkül, lehet fekete szöveget is margó nélkül. vagy?


üdv,
sch.

default aláírás

(#382) schenker88 válasza scham (#381) üzenetére


schenker88
aktív tag

fotopapirra a valasz: igen
a4esre is, szoveget is :)

(#383) Apooca


Apooca
tag

Sikerült megvennem az 5200-ast, szerencsém volt, az Aqua Pólusbeli boltjába éppen hoztak egyet. Azért érdekes dolgok ezek. Nagykerekben vagy nem találtam, vagy piszok drágán.( volt ahol netto 39.990,-ért próbálták volna adni). A HRP-ben adták azt az információt, hogy nem lesz többet, mert megszüntették a gyártását, ha mégis akkor netto 27.900,-ért. és láss csodát, az Aquanál netto 22.200,- ért vett nyomtató dobozából mi esett ki??? Egy eredeti Canonos garanciajegy, a HRP mint importőr megnevezéssel.....
Ennek ellenére az Aqua csak boltgaranciával adja....
Aki ezt Nekem elmagyarázza.... :R

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#384) Mateee


Mateee
tag

Sziasztok

Most szereztem be egy ip4200-es nyomtatót és szeretnék a dvd nyomtatásról egy két infot kapni meg tapasztalatot.

Milyen dvd-vel van nektek tapasztalatotok, minőség esetleg tartősság terén?
Annyi fajta dvd van már hogy nem tudok eligazodni hogy melyik milyen minőségű (a drága nem feltétlenűl jó is)

Elöre is köszi a segitséget

(#385) jogyur válasza Mateee (#384) üzenetére


jogyur
csendes tag

Én Traxdatát használok. Jó a lemez minősége, és a nyomtatási minősége is nyagyon jó. Lemezt meg innen rendelhetsz: [link]

(#386) kaliber


kaliber
aktív tag

Sziasztok!
Jó hír :) ha jól látom itt már kapható
[link] Handsome (talán a legjobb minőségű) utángyártott patron 4-es szett 19EUR= kb:5000ft, ill. 5-ös szett 27EUR=kb:7000ft

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#387) jogyur


jogyur
csendes tag

Egyébként most vettem egy Canon MP 750-es multifunkciós gépet. Most próbálgatom - hát mit mondjak - nagyon sirály. Az aszony leharapja a fejem, egy évig lehet majd törleszteni.

(#388) jogyur válasza kaliber (#386) üzenetére


jogyur
csendes tag

De ezt csip nélkül árulják ha minden igaz, úgy hogy ott vagyunk ahol a part szakad. Ennyi erővel újra is töldheted.

(#389) kaliber válasza jogyur (#388) üzenetére


kaliber
aktív tag

A linkelt oldalon lejjebb van egy pdf fájl link ott mutatja hogy kell a csipet leszedni és felrakni az utángyártott patronra, sajnos a Németem elég gyenge.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#390) jogyur válasza kaliber (#389) üzenetére


jogyur
csendes tag

Ez edig ok, de ha átbuherálod a csippet, attól még ugyanúgy üreset fog mutatni, és nem enged nyomtatni csak akkor, ha kikapcsolod a tintaszint érzékelőt, és akkor megint csak ugrik a garancia.

(#391) kaliber válasza jogyur (#390) üzenetére


kaliber
aktív tag

Háát :F nem tudom, ha a Handsome elkezdte így gyártani a szetteket csak letesztelték, hogy működik-e a csip csere-bere?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#392) jogyur


jogyur
csendes tag

A csipről meg ezt írta Nor az IT Media fórumán március 12-én: ''Tegnap beszéltem azzal a céggel akik magát a chipet fejlesztik, és azt az infót kaptam hogy a CHIP várat még magára 1-2 hónapot, mivel nem csak flash memoria van a chipben hanem optikai érzékelö is, és az 5 biztonsági elemböl még 2-t nem oldottak meg hogy a CHIP müködhessen ...''

(#393) schenker88 válasza kaliber (#391) üzenetére


schenker88
aktív tag

egy up a handsome-nak en is ilyeneket arulok, csak meg nem jott a szallitmany!
tenyleg jo minosegu, mert hasznalom is :B

(#394) kaliber válasza schenker88 (#393) üzenetére


kaliber
aktív tag

Amit fentebb írtunk, 4200-hoz lesz nálad patron?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#395) kaliber


kaliber
aktív tag

Esetleg tudsz róla bővebb infót, tényleg működik 4200-hoz az utángyártott patron?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#396) Agika


Agika
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is Ip 4200 nyomtatóm van, és felfigyeltem arra hogy ha kifogy egy patron akkor nem enged tovább nyomtatni. Azaz ha kifogy valamelyik színes patron, akkor feketét se enged tovább nyomtatni. Ez tényleg így van, vagy valahol be lehet állítani hogy engedje.

Előre is köszi a segítséget.

Ági

Ági

(#397) Bali0


Bali0
csendes tag

Hali!

Bárki tud valamit, hogy létezik ''elérhető'' áron IP4200 v. IP5200-as nyomtatóhoz patronkészlet (Pl. utángyártott), mert a mostani ''eredeti patronos árakkal'' meglehetősen drága ezen nyomtató fenntartása!!!!! (nyomtatott lapok ára), annak ellenére, hogy jó minőségű, és egy jó nyomtatóról beszélünk. Úgy tűnik, hogy a HP ''drága'' megoldásaira törekszik a Canon is, igy Epson nyomtatót kéne vennem, mert annak ellenére, hogy a Canon jó nyomtató, és az ára is jó, a fenntartási költségei tetemesek a jelenlegi patronárakkal! És ugyebár egy nyomtatónál nem csak az ár a fontos, mint ahogyan már sokan megszivták a HP olcsó készülék-drága patron kombinációval...
Elképzelhető, hogy lesz ''rövid'' időn belül normális áron bele patron (utángyártott, vagy eredeti...), vagy inkább gondolkodjak más nyomtatóba? (Pl. Epson, vagy gagyibb Canon, aminél 5-öd annyiba kerül egy lap kinyomtatása, kicsit szarabb minőséggel...)

Üdv.:
Bali

Ps.: valószinűleg egy chip sem 100 forintba fog kerülni az utángyártott patronra, igy egy chip resetelőt, nyomtató Firmware ''frissitést'', vagy valami ilyen szoftveres ''kiiktatást'' tudnék elképzelni megoldásként a ''versenypiac'' megtartása érdekében... Gusztustalanul visszaél igy a Canon a hatalmával. (persze valahol érthető, hogy ne rakjon bele senki gagyi patront, de, akkor adja elérhető áron a patronjait!) www.cnet.com-on is ezért húzzák le ezen nyomtatót (Miaz, hogy megmondja, hogy nem nyomtathatok tovább, mert elvileg már ki kellett, hogy fogyjon a patron???), persze ez csak azokat izgatja, akiknek ''kevés'' a pénzük, tehát a magyar társadalom nagyobb részét... Egyébként már nem szarakodnék...

(#398) Mateee


Mateee
tag

Sziasztok

Használ itt valaki Acoustica CD/DVD Label Maket programot?
Ha igen akkor létszi segitsen már nekem hogy hol tudom beállitani hogy a dvd-re középre nyomtasson.
Most lett ip4200-esem és ugy 1-2 mm-es elcsuszás van és nem találok ilyen beállitás az acoustica-ba.

Elöre is köszi a segitséget.

Ja és a nyomató nagyon király mind dvd-re mind fényképet nagyon szépet nyomtat.
Mindeninek csak ajánlani tudom. :))


Üdv Máté

(#399) Mateee válasza Mateee (#398) üzenetére


Mateee
tag

Csináltam egy képet is róla, remélem a linkelés sikerülni fog :) [link]
A jobb szélén meg a közepén van egy kis elcsuszás, azt szeretném korrigálni.

A dvd amire nyomtattam az Ricoh 16x-os dvd volt.
Van még most itt nálam Verbatim photo printable dvd ami drágább de sajna a közepére belevan marva a neve meg hogy hányszorosan irható. De majd ha arra is nyomtatok akkor kiderül hogy mennyire lesz zavaró.

Üdv Máté



Sorry a nagy képért

[Szerkesztve]

(#400) Foxmad


Foxmad
csendes tag

Hello Sziasztok !!

Hátha tudd valaki nekem segíteni ! Ip cannon 4200 nyomtatom van ! Ezzel nincs is semmi gond nagyon jól nyomtat gond nélkül.De van hozzá egy progi CdLapel print... gyárilag kaptam hozzá.
Ha dvd lemezere szeretnék nyomtani képet disckre akkor van egy lap méret,két kőr méret a külső kőr átmérő az jó de a belső kicsi az nem :( Inner size: -10.0 igy lesz a belső kör átmérője 33mm , de ennél nekem kisebb kellenne hogy telipe tudjak nyomtatni a cd-re csak a kicsi cd része maradjon meg arra ugyse lehet nyomtatni !!!
Ha valaki tudja hogyan kell átirni illetva hogyan tudok rendesen nyomtatni :F a DVD lemezre az irjon már ide a fórumba !!!

Köszi szépen mindenkinek !!!

Béla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.