Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Jazzos


Jazzos
tag

Sziasztok nekem is segítségre lenne szükségem:
egy ügyfelem vett tőlem egy szett tintát 4200-be (ez az utángyártott cuccos), átkerültek a csipek is, de mivel hazavitte és nem működött egyből, okos nőként össze-vissza cserélgette a chipeket, majd visszahozta, hogy csináljak vele valamit. Hát ez kész. :(( Meg lehet állapítani a chipek hátulján lévő betű-szám kombinációból valamit? Vagy hogy tudnám rendbehozni? A nyomtató világít-villog, mint egy karácsonyfa! :D

(#502) jogyur


jogyur
csendes tag

Eladó egy Canon Pixma MP 780 multifunkciós készülék. ''Minden egyben'' nyomtatás, szkennelés, másolás, faxolás, közvetlen fotónyomtatás és 35 lapos dokumentumadagolás, CD-re nyomtatás. Gyönyörűen dolgozik, nagyon olcsó hozzá a patron, ugyanaz a mechanikája mint az IP 4000, és ez nem ''kiabál'' a garancia megszünéséről mint az IP 4200 vagy az IP 5200! Ára: 79000 ft.

(#503) fefe1968 válasza Kurcy (#500) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Én nem vennék multifunkcit. Ha az egyik bedöglik, vagy elavul, akkor oda a másik fele is. A szkennernél kérdés, hogy akarsz-e negatívot szkennelni? Akkor kell egy nagy optikai felbontású (min. 2800, de inkább 4000dpi), ami nagyon drága lesz. Ha nem kell negatívra, csak egyéb képekre, akkor szinte a legolcsóbb is jó. Nekem pl. egy több éves Genius van. 600dpi-nél nagyobb optikai felbontást aligha fogsz használni és ma már az összes min. ezt tudja is. Színhűségben lehet különbség néhány szkenner között, így talán érdemes egy ismertebb márkát venni, de azok is vannak már 10e körül. Nyomtató? Olcsó üzeműt nem fogsz találni, ez nálam is nagy dilemma volt. Én ip4200-őt vettem. A gyári patron jelenleg 2800.- legolcsóbban színenként, de 2pl-es cseppekkel dolgozik és ezért elég gazdaságos. A többi kb. 4pl.-el, ami ugye 2x annyi :). Ha fényképet nyomtatsz, akkor pedig a legjobb is. A HP sokkal gyorsabb, nem nyüszög, kerreg, de minőségben sehol nincs és drága a patron is. Utántöltés, utángyártott pedig? HP-t lehet és merném is, hiszen eldobható a fej. A Canon-t itt lelkesen töltögetik a kollégák, de érdemes beleolvasni néhány szomszédos fórumba! A fej behal, aztán mehet kukába a nyomtató! A minőség sem lesz az elvárt, a szöveges részek nem kontúrosak, aztán a színek lesznek egyre rosszabbak, halványak, aztán kezd beszáradni, nem nyomtat színeket és amire észbekapsz, vehetsz új nyomtatót. Az előző Canon-om így végezte, majd a HP-m is. Többet soha nem fogok egyéb patront használni. Csak bosszúság és macera.

(#504) fefe1968


fefe1968
csendes tag

Hogy ne a levegőbe beszéljek... Canon patronok utántöltése, aztán meg a ''miért-ek''!

http://64.233.183.104/search?q=cache:o9iZdWvOX5gJ:prohardver.hu/f.php%3Fmod%3D40%26id%3D213832+%22nyomtat%C3%B3fej%22&hl=hu&gl=hu&ct=clnk&cd=2&lr=lang_hu :Y

(#505) fefe1968


fefe1968
csendes tag

Bocs, ez minden lett csak nem értelmezhető link!

Szóval ebbe a fórumba érdemes bepillantani: PROHARDVER-FÓRUMOK-DIGITÁLIS FÉNYKÉPEZÉS, IMAGING-Canon pixma ip 1500 - nyomtatófej hiba?

(#506) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon láma kérdésem: a kifogyott festékpatront visszaveszik valahol, vagy dobjam kukába (IP4200) ??
Tp :F

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#507) nor válasza Terapeuta (#506) üzenetére


nor
csendes tag

Jelenleg nem tudom hogy vissza vennék a 4200-ashoz a patronokat valahol, bár már én is gondoltam erre az opcióra.
Ez nem olyan CHIP mint a HP esetében, itt ugyanis nincs nyomtatófej ami miatt értékes lenne a patron, szoval nem biztos hogy a jövöben fizetnének érte, pláne hogy itt vannak az utángyártott patronok nemsokára chippel.

(#508) nor


nor
csendes tag

Közkinccsé tétetik: Múlt héten megérkeztek a CHIP nélküli IP 4200-ashoz való patronok, igen jó áron:

PGI-5 bk + CLI-8 bk + CLI-8 C + CLI-8 M + CLI-8 Y: 2200 Ft/készlet. (440 Ft/patron)

Elérhetö: [link]

CHIPES patronra még kb. 1-1.5 hónapot kell várni, de legkésöbb szeptember végére igérték.
Amint elérhetö lesz, az is felkerül a weboldalra.

(#509) Gabbana válasza nor (#508) üzenetére


Gabbana
aktív tag

bocs nem nagyon követtelek titeket, de a chip nélkülivel mire megyek? használható?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#510) tsyl válasza Gabbana (#509) üzenetére


tsyl
aktív tag

Használható, ha az eredetiről lepattintod óvatosan a chippet és ráteszed az utángyártottra.
(Minőségileg nincs tapasztalatom még, jelenleg én is a gyárit használom).

17 éve a PH-n....

(#511) Jazzos válasza tsyl (#510) üzenetére


Jazzos
tag

És próbáltam, bár csak 1-2 oldalt. Nincs különbség, bár csak szöveget nyomtattam, meg minimális színes ábrákat. Tehát azért nem volt egy átfogó teszt.

(#512) CSorBA válasza Jazzos (#511) üzenetére


CSorBA
őstag

Én DVD borítokat nyomtatok, elég sokat... És kb 2 honapja használok már utángyártottat (chipátrakososat), minőségre fasza nagyon, öö, igazábol mintha szebb lenne :D De nem tom miért, de komolyan, szóval én minőségromást nem vettem észre (max, mintha szebb lenne, de ezért ne nézzetek hülyének...) Szal meg vagyok elégedve.. :)

(#513) White


White
tag

A kérdésem az lenne, hogy IP4200-asnál tapasztalt-e már valaki olyat, vagy tudja-e a megoldást arra, hogy miért mondja a nyomtató azt, hogy 2 azonos színű patron van benne? Még az eredeti patronok vannak benne, nem cserélgettem őket, és nem is használtam túl sokat.
Lehet hogy beszáradt a fej? Vagy akkor nem ad hibaüzenetet?

[Szerkesztve]

(#514) tsyl válasza White (#513) üzenetére


tsyl
aktív tag

Már az első beüzemeléskor fent állt a jelenség vagy időközben előjött?

17 éve a PH-n....

(#515) White válasza tsyl (#514) üzenetére


White
tag

A beüzemelésnél minden tökéletes működött, több lapot és DVD-t is nyotattam vele.
A nyáron nem sűrűn használtam, és a napokban kezdte el dobálni ezt az üzenetet, ha nyomatni akarok. Így persze nem engedi. :(

(#516) tsyl válasza White (#515) üzenetére


tsyl
aktív tag

Kérdeztem pár kollegát aki szintén ilyen tipusu nyomtatót használ, de senkinél nem jelentkezett még hasonló probléma. Szerintem ha nem használ a tisztítás (manuálisan is a chipnél), akkor szervizhez érdemes fordulni.

17 éve a PH-n....

(#517) White válasza tsyl (#516) üzenetére


White
tag

Sajnos nem segített a chip tisztítás sem. :(
Azt nem értem, hogyha kiveszem a cián színű patront, akkor kéri, hogy tegyem be. Amint berakom, akkor azt mondja, hogy 2 cián színű van benne. :F
Azt hiszem, hogy marad a szervíz.
Azért kösz, hogy megpróbáltál segíteni!

[Szerkesztve]

(#518) Jazzos válasza White (#517) üzenetére


Jazzos
tag

Akkor nem a cián színűvel lesz a gond, hanem van egy másik patron is, aminek a chipjét ciánként ismeri fel. Azzal lesz a gáz. Ezért írja, hogy 2 cián van benne.

(#519) White válasza Jazzos (#518) üzenetére


White
tag

Megpróbáltam kivenni egyenként a partonokat, és figyelni, hogy melyiket fogja hiányolni. Mindig tudta, hogy melyiket vettem ki. Próbáltam azt is, hogy felcserélem a patronokat, de akkor is tudta, hogy melyik van benne, és melyik nincs, függetlenül attól, hogy hova raktam.
Szerintem két hibaforrás lehet. Az egyik, hogy a partonon lévő csip hibásodott meg, a másik, hogy a nyomtató keveredett meg a cián színű patron érzékelésében. Van erre valami ellenőrzési mód (azon kívűl, hogy veszek egy eredeti cián patront)?
Vagy van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?

(#520) Jazzos válasza White (#519) üzenetére


Jazzos
tag

Kell szerezned egy ismerőst, akinek van ugyanilyen nyomtatója, és egyesével ki kell próbálni, melyik patron betétele után javul meg. Sajnos más megoldás sztem nem lesz. Esetleg próbáld meg visszavinni oda ahol vetted a tintákat, vagy esetleg ez még az eredeti szett?

(#521) White válasza Jazzos (#520) üzenetére


White
tag

Valami ilyesmire jutottam én is, hogy egy másik nyomtatóval kellene tesztelni. Sajnos eddig még csak IP3000-t, meg 4000-t találtam az ismerősöknél. Azok meg nem csipesek. :(
Amúgy ez még az eredeti szett, amit kaptam hozzá.

(#522) kiszu


kiszu
senior tag

ip 4200 utángyártott patronok

www.itmedia.sk

440ft/db

(#523) Jazzos válasza White (#521) üzenetére


Jazzos
tag

Akkor ha nem gond az a pár nap kiesés, akkor irány a garilevéllel a legközelebbi Canon garanciális hely. Így pénzedbe sem fog kerülni.

(#524) TWD


TWD
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem. Lehet, hogy már kérdezték ezt, de ne haragudjatok, nincs türelmem végigolvasni a hozzászólásokat. Nos a kérdésem az lenne, hogy van valami belső memóriája az IP4000-nek, ami bizonyos ideig megőrzi, ami nyomtatva volt vele. Az érdekelne, hogy ezt hogy lehetne elérni? Szóval ezt azt ki szeretnék törölni. Remélem meg tudtam értetni magam.
Köszönöm a segítséget.

(#525) White válasza TWD (#524) üzenetére


White
tag

Ezt hol hallottad/olvastad?
Én ilyenről nem tudok. :U

(#526) timeslot


timeslot
csendes tag

Most szeretnék venni egy 4200-ast. Kb 350 A5 méretű képet szeretnék nyomtatni vele 100gr-os papírra. Szeretném kérni a véleményeteket, hogy az eredeti patronok kb. hány képre elegendőek?

(#527) tsyl válasza timeslot (#526) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ezt nehéz megmondani pontosan, mert ugye függ a képek színtelítettségétől is.
De cirka 100 db A/5-öst szerintem full telítettséget feltételezve kitudsz nyomtatni.
Azt érdemes tudnod még, hogy nagyon takarékosan bánik a 4200-as a festékekkel és tényleg gyönyörűek a kinyomtatott fotók is.

17 éve a PH-n....

(#528) TWD válasza White (#525) üzenetére


TWD
csendes tag

Nem olvastam róla, hanem tudom, mert a főnök olyan dolgokat szedett elő, ami már rég volt nyomtatva. Tehát létezik. És még hallottam valakitől, hogy ő is tudja hogy ilyen van, csak nem tudja hogy lehet előszedni ezeket a dolgokat, szóval érdekes a dolog :) :)

(#529) afterburner_


afterburner_
őstag

utangyartott patronok mennyire jók?illetve elronthajtaka fejet? marad a tintaszint mérés?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#530) TWD válasza afterburner_ (#529) üzenetére


TWD
csendes tag

Az utántöltött patronok is jók, legalábbis a nem eredeti utángyártott, amely lényegesen olcsóbb, viszont

A FEKETE ÉS A MAGENTA SZÍNEKBŐL CSAKIS EREDETIT VÁSÁROLJ !!!

Hanem a nyomtatófek odafosik. Ezt tapasztalatból tudom. A cégnél . drb IP4000 -es ment tönkre a fenti két patron utángyártott használata miatt.

(#531) afterburner_ válasza TWD (#530) üzenetére


afterburner_
őstag

aha, hat akkor az lehet nekem sok :O mert en egy hp 5150-el nyomtatok de csak utangyartott inkjet tintával töltöm (0.250L kiszerelesben veszem oket) és nincs vele semmi gond, 1 éve megvan a szines, lassan 2 éve a fekete patron, de sűrűn hasznalom, így nem száradnak be. kb 20-30 Ft/db egy lap (full a4), ennel a 4200-esnel ha eredetibe veszem azt a 2 emlitett patront mennyire jön ki darabarra a lap? full a4-re gondolok

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#532) White válasza TWD (#528) üzenetére


White
tag

De tudomásom szerint akkor sem a nyomtató őrzi meg a nyomtatott dolgokat, mert annak nincs memóriája, hanem a windows. Valószínű, hogy egy ''temp'' típusú könyvtárban, de ennyire nem értek hozzá.
Talán kérdezd meg egy windowsos fórumban, ott talán több hozzáértő szakértő van. ;)

(#533) zsulboy


zsulboy
senior tag

Sziasztok!
Én ma vásároltam egy ip 4200 -es nyomtatoz (a jó kis i865-ös beadta a kulcsot! :O ),a kérdésem az lenne,hogy mennyire macerás ez a chipátrakos hadmüvlet??Milyen márkájú utángyártott patront érdemes venni?Esetleg hol kapnák emberi áron eredeti patronkészletet hozzá!?
Elöre is köszönöm! :R

(#534) Asztee


Asztee
aktív tag

Hali !

A mai napon en is beszereztem egy ilyen masinat. :D (hirtelen felindulasbol,mert a T**co-ban maszkalva meglattam,hogy 34990 helyett csak 24990 (Tudom a 34990 az durva egy kicsit :Y )).
Remelem nem banom meg ! :)

[Szerkesztve]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#535) eszakas


eszakas
senior tag

helló
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy miért nem tudom a DVD cimke belső lyukméretét csökkenteni 23mm-re. 33mm lett eddig a leg kissebb méret a ''Cd-LabelPrinttel'' és így egy vastag fehér sáv van a lemez közepén.Van-e más hyomtató progi amivel lehetne a lemezt nyomtatni fehér sáv nélkül.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#536) zsulboy válasza eszakas (#535) üzenetére


zsulboy
senior tag

A Cd-LabelPrint-ben van egy olyen kis ikon hogy Select Paper és azon belül NEW ott be tudod állítani a kellő méretet.Én 118 külső és 21 belső-t szoktam beállítani.

(#537) timeslot


timeslot
csendes tag

Helló!

A www.itmedia.sk-n lehet elég jó áron patronokat kapni 4200-eshez. Viszont igazán kedvezőek a chip nélküliek. Próbált már valaki chipet áthelyezni????? Hogy működik a dolog???

(#538) zsulboy válasza timeslot (#537) üzenetére


zsulboy
senior tag

Engem is ez a dolog érdekelne! :F
De gondolom nem lehet olyan macerás ha sokan csinálják! :DDD

(#539) Jazzos válasza timeslot (#537) üzenetére


Jazzos
tag

Nagyon egyszerű a chipek átrakása az eredetiről, csak ne cseréld össze őket! Pl. cián chipje csak ciánra kerülhet, s.í.t.

(#540) zsulboy válasza Jazzos (#539) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ez megnyugtató! :R ;]
Holnap veszek majd egy utángyártot garnitúra patront aztán majd meglátjuk! :B

(#541) tsyl


tsyl
aktív tag

No, meg volt az első chip átrakásom :)
Tökéletes az utángyártott patron minősége én személy szerint különbséget nem fedeztem fel.
Ellenben lenne egy kérdésem:
A chip átrakás után a festéknél normális, hogy továbbra is villog a lámpácska, azt jelezvén hogy kevés a festék a tartályban?? (és persze nyomtatáskor is a control ablakocskában is alacsony tintaszintre utaló felkiáltó jel jelenik meg)

Nálatok is így van?

17 éve a PH-n....

(#542) Asztee


Asztee
aktív tag

2-3 Napja vettem egy ilyen masinat. Az Lenne vele a problemam,hogy a szines reszeknel csikosan nyomtat. [link] :O

Probaltam mar a fej allitast es a fej tisztitast is.(automata modban),de nincs valtozas.
A fejtisztitas utani tesztabranal a (foleg) a feketete az gyanus.
Vagy ennek gyarilag ilyennek kell lennie ?
[link]
Kozelebrol : [link]

[Szerkesztve]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#543) timeslot válasza Jazzos (#539) üzenetére


timeslot
csendes tag

Köszi a választ!:)

(#544) timeslot válasza zsulboy (#540) üzenetére


timeslot
csendes tag

Izgatottan várjuk az élménybeszámolót!!!!!!!!! Honnan veszed a patronokat?

(#545) timeslot válasza Asztee (#542) üzenetére


timeslot
csendes tag

Nekem tök jól működik....Igaz 130 gr matt papíron a fekete kicsit kenődik száradás után...DE amúgy az egész technika tökéletes.

(#546) Asztee


Asztee
aktív tag

Ti kaptatok a nyomtatohoz ''Felhasznaloi Kezikonyv''-et ? Nekem a dobozban egy ''CD-R Nyomtatasi kezikonyv'' és ez ''Beüzemelesi utmutato'' volt. Ez utobbiban hivatkoznak a nyomathordozo kazetta feltoltesenel a Felhasználoi kézikonyvre,de nekem olyan nincs. :O

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#547) zsulboy válasza timeslot (#544) üzenetére


zsulboy
senior tag

Egy srác hozta volna akitől a nyomtatható DVD/CD lemezeket szoktam venni,de technikai okoból csak hétfőn jön össze a dolog! :B

(#548) zsulboy válasza Asztee (#542) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nekem sima tescos papirra normálban csíkoz a fekete, de ha ''nagy'' -ra állítom akkor már nincs ez a jelenség.

(#549) zsulboy


zsulboy
senior tag

Én ezt a két vaskos ''könyvet kaptam hozzá:
Beüzemelési útmutató
CD-nyomtatási kézikönyv

(#550) Asztee válasza zsulboy (#549) üzenetére


Asztee
aktív tag

Na jo,de akkor ha mar nincs felhasznaloi kezikonyv,akkor azt mondja meg valaki,hogy hogy lehet az also talcaba A4-es lapot tenni es hogy hogy mukodik a ketoldalas nyomtatas ennel a nyomtatonal.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.