Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Ist


Ist
tag

Melyiket javasoljatok megvetelre, foleg fenykepek nyomtatasara kellene ?

Canon PIXMA iP4500
Canon PIXMA iP4300
Epson Stylus Photo R360

Vagy ne is kerdezzek ilyen egy Canon forumon :)

Koszi

Hitted Te is! :)

(#1702) larpi válasza Ist (#1701) üzenetére


larpi
tag

4300-zast már nemigen kapsz a 4500 van most az üzletekben. Nem sok külöbség van köztük, az ujjabb kicsit jobb.A 4300-ról tudok nyilatkozni.Kb 2 éve használom, porblémám még nem volt vele. A nyomtatott fotók minőségével nagyon megvagyok elégedve.Csináltattam már képeket profi laborban is és nem látok köztük külömbséget. Persze jó képekhez jó fotók is kellenek! A fotópapirokra minősége is számít de a most kapható papirok nagy része megfelel. A tartóságukról nem tudok mit mondani mivel az elmult 2 év alatt minőségromlást még nem fedeztem fel, de ez még nagyon rövid idő.(A tesztekben a canon festékek nem járnak az élen, viszont a gyártó, albumban tartva a képeket, 100 évet garantál a minőségre.)
CD és DVD-re is nagyon szépen nyomtat.
Az epsont nem ismerem.

(#1703) szeva000 válasza Ist (#1701) üzenetére


szeva000
addikt

ha kevesebbet akarsz szívni,akkor canon

(#1704) Ist válasza szeva000 (#1703) üzenetére


Ist
tag

Koszonom Neked es larpi-nak a valaszt, akkor egy Canon PIXMA iP4500-t fogok venni.

Hitted Te is! :)

(#1705) szeva000 válasza Ist (#1704) üzenetére


szeva000
addikt

egyébként én elagyalnék 30k körül egy MP520-on is:)

(#1706) Ist válasza szeva000 (#1705) üzenetére


Ist
tag

Igen, nem rossz, de scanner funkciojat nem hasznalnam ugy se ki.

A felbontsa Max. 4800[1] x 1200 dpi azert rosszabb...

Amugy koszonom, megneztem most ezt is.

Hitted Te is! :)

(#1707) Depi2k2


Depi2k2
csendes tag

Sziasztok!

Van egy iP4200-es modellem. DVD nyomtatáshoz SureThing CD Labeler 5-öt használok. A 15 napos próbaverzióval tökéletesen ment, viszont a teljes változatnál nem enged nyomtatni, hanem kiírja, hogy ez a template nem támogatott akarok-e papírra nyomni.

Tudna valaki erre megoldást?

(#1708) zsolosz


zsolosz
tag

ip 4500 chip cserénél egy kis baleset történt... :O
lepattintás közben letörtem a hátoldalán lévő kicsi bisz-b.szt /ellenállást?/,
tudna valaki segíteni mi volt ez? :R
ez a leghosszabb alkatrész volt, ráadásul el is tűnt, nem találom... :W
köszi! :U

(#1709) kaliber válasza zsolosz (#1708) üzenetére


kaliber
aktív tag

A leírásod alapján azt a chipet kivégezted, vagy egy új patront veszel, vagy szerzel egy ugyanolyan chipet (gyári kifogyott patront, ha van valakinek ilyen eladó)

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#1710) kristoof válasza zsolosz (#1708) üzenetére


kristoof
csendes tag

hali!
privi ment!
ja!! és melyik szinnél van ez?

(#1711) zsolosz válasza kristoof (#1710) üzenetére


zsolosz
tag

a nagy fekete PGI5BK :O
privi ment!

(#1712) Kobe


Kobe
veterán

valakinek nincs leírása arról, utángyártottra hogy kell átpattintani a csipet ? vagy neten van vami manual ? mert találtam bagóért helyi boltba patront, cska ahhoz leírás nem jár

[ Szerkesztve ]

(#1713) zsolosz válasza Kobe (#1712) üzenetére


zsolosz
tag

mindenképpen úgy pattintsd le, hogy ne középen nyúlj alá, én ezt tettem... :W
a két szélén próbáld felszedni vékony pengével alápiszkálva :Y

(#1714) larpi válasza Kobe (#1712) üzenetére


larpi
tag

A chippet két kis műanyag csap tarja amiknek a végét melegen deformálták, ezeket érdemes linókéssel vagy pengével levágni akkor nagyon könnyedén lejön a chipp. Az utángyártott patronokon kivan alakítva a chipp fészke még a két kis csap is kiáll amire csak rá kell illeszteni. A Qprint patronokon még valami ragacs is van ami megfoja a chippet. Kicsi odafigyeléssel könnyen át lehet rakni.

(#1715) Gundar


Gundar
csendes tag

Sziasztok! Légyszives segítsen valaki. Biztos tudtok útbaigazítást adni nekem arra, hogy milyen márkájú tintát érdemes használni egy IP4000-be utántöltés céljából. Viszonylag sokat nyomtatok, de nem fotókat, úgyhogy előny lenne valami olcsóbb fajta. A tanácsokat előre is köszönöm. :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1716) zsolosz


zsolosz
tag

eladó chip valakinek? :)) vagy üres patron/chippel/?

nagy fekete PGI5BK :K

(#1717) afterburner_ válasza zsolosz (#1713) üzenetére


afterburner_
őstag

eleg csak az egyik muanyagot levagni pengevel, és kifordul a chip:-)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1718) kaliber válasza zsolosz (#1716) üzenetére


kaliber
aktív tag

[link] Őt kérdezd meg, legalábbis régebben nekem ajánlott chipet.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#1719) zsolosz válasza kaliber (#1718) üzenetére


zsolosz
tag

Nagyon köszönöm! :R :R :R
Közben sürgős nyomtatási feladat adódott, :C
így vásároltam egy gyári patront. :DD
Ezzel már jobban fogok vigyázni! :K

(#1720) larpi


larpi
tag

Ehez a videóhoz mitszóltok, canon chipp átíró?[link]

(#1721) farad


farad
csendes tag

Valószínű, hogy nem mindenki számára már új hír, elkezdődött több helyen, így a nyugat-magyarországi kazettavölgyben is - nem a szilikonvölgyben – a Canon CLI-8 és PGI-5 eredeti visszagyűjtött ( recycling) chipes patronok utántöltése (refillje).A megfelelő minőségű tintával való újratöltés után (13ml ill. 26ml), a speciális chip „resetelése” is megtörténik így a végfelhasználónál a tintaszint figyelés is működik ugyanúgy mint az eredeti originál patronoknál.
A nettó ár megközelítőleg fele az eredetinek +ÁFA+postaköltség.
Kapható minden színben utántöltő tinta, a tartaléknak megtöltött patronoknál szivacs kiszáradását, a tinta kifolyását megakadályozó műanyag lezáró kupak (Sealing Cap), olcsó, jó minőségű fotópapír ( PrintLab 230g/m2, 5760 dpi ) stb.
Ugyanígy elérhető az ARMOR adapteres megoldása is, a Starter Pack-ban a patronok mellett
található az ingyenes adapter melyre két év garancia van.
Kompatibilis a CANON PIXMA IP4200, IP4300, IP5200, IP5200R, IP5300, MP500, MP530, MP600, MP600R, MP800, MP800R, MP810, MP830 nyomtatókkal
Teljes megfelelőség , nincs chip átrakosgatás, csere, tehát nem kell eredeti üres patron

Érdeklődj E-mail-ben, rendelj postai szállítással, vagy ha tudok, segítségül kapsz lakóhelyedhez közeli viszonteladói címet..

Üdv
farad

(#1722) larpi válasza farad (#1721) üzenetére


larpi
tag

A neten nincs erről semmi? Egy linket ha tudsz, irhatnál.

(#1723) anzo


anzo
senior tag

IP4300 -hoz nincs valakinek esetleg egy felesleges CD tálcája? F-es kellene, nekem van egy C -s ezt adták hogy jól esz ehhez a nyomtatóhoz de sajnos nem jó úgy hogy ha valakinek ilyenre van szüksége akkor eladó vagy cserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#1724) farad válasza anzo (#1723) üzenetére


farad
csendes tag

Hasonló problémák elkerülésére segítségül..

Az iPxxxx sorozathoz az alábbi CD-R Tray-ok rendelendők.

Trays:

Tray A= i865, i965, i9900 (these models also require a CDR tray feeder)

Tray B= iP3000, iP4000, iP5000, iP6000, iP6000D, iP8500, MP750, MP760, MP780

Tray C= iP4200, iP5200, iP6600D, iP6700D, MP950

Tray D= MP500, MP530, MP800, MP830

Tray F= iP4300, iP4500, iP5300, MP 600, MP 610, MP810, MP 960, MP970

Tray E= Pro9000, Pro9500

Rollers:
Models WITH rollers pre-installed from Canon: iP4200, iP5200, iP6600D, iP6700D,MP500,MP530, MP800, MP830, MP950, iP4300, iP4500, MP600, MP610, MP960, MP970, Pro9000, Pro9500

Models WITHOUT rollers pre-installed: iP3000, iP4000, iP5000, iP6000, iP6000D, iP8500, MP750, MP760, MP780

(#1725) anzo válasza farad (#1724) üzenetére


anzo
senior tag

Köszönöm szépen! Ha ezt előbb tudom akkor megspórolhattam volna egy kis idegeskedést. :O

(#1726) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Hali!

Van valakinek Ip 4000-es nyomtatóhoz eladó fej?

(#1727) Kobe


Kobe
veterán

na, multkor beugrottam vmiért helyi boltba, érdeklődni azt emgláttam az utángyártott patronokat, és lám, épp volt Procolor - sőt, mivel baromi nagy dobozból lettek előhalászva gondolom még lesz, szóval, egyből vettem 2 garnitúrát belőle...legalább nem kell haverral epstről hozatgatnom

(#1728) afterburner_ válasza Kobe (#1727) üzenetére


afterburner_
őstag

és a fekete mar jo minosegu a procolornal? mert nemregiben elegge panaszkodtak ra hogy inkabb rozsadabarna minthogy fekete lenne...

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1729) Kobe válasza afterburner_ (#1728) üzenetére


Kobe
veterán

még nem raktam be mert nem fogyott ki a gyári, de ránézésre állaga nincs baja, színe elég sötét és ami kijön a kis dugaszon alul az is fekete...persze a puding próbája az evés, madj kiderül ha gyári , de mivel ezt dícsérték sokan és mst nem nagyon lehet kapni csak spektrumot nyomtassolcsonrol, inkáb erre neveztem be :)

(#1730) G.F.


G.F.
aktív tag

Időről időre feltesszük a kérést, de mostanában melyik tipusú utángyártott patront érdemes venni? Az sem árt, ha olyan márkát ajánlotok, amit lehet is kapni... No és melyik az, amit ne nagyon rakjunk a nyomtatónkba...?

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1731) afterburner_ válasza Kobe (#1729) üzenetére


afterburner_
őstag

csak jo elsz;)en mondjuk ink-mate tintat hasznalok mert nekem ez a patronosdi hosszabb tavon nem kifizetodo :) de így is van mikor cserelni kell a patront ha a szivacsa mar nem az igazi :(

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1732) GZoli7


GZoli7
senior tag

Hello.
Van egy Canon I905D gépem. Nincsen semmi baja, de egy idő után ezt is resetelni kell gondolom (megtelik a hulladék tinta tartály, stb). Valakinek nincs valami linkje, esetleg service manualja ehhez a típushoz?
Köszi előre is. Üdv

(#1733) BloddWolf


BloddWolf
csendes tag

sziasztok!
Elromlott a Canon IP4200-as gépem és azt irja ki: "Szolgáltatáshiba:6A00"
Már nem garis, ha valaki tud segíteni nagyon örülnék.

(#1734) farad válasza BloddWolf (#1733) üzenetére


farad
csendes tag

2-2. Service Call Errors (by Cyclic Blinking in Orange (Alarm LED) and Green
(Power LED), or Alarm LED Lit in Orange)

12 times AP position error [6A00] - Sheet feed unit (QM2-2211)
- Logic board ass'y (QM2-2670)*1
- Purge unit (QM2-2208)

hasonló hozzászólás a 1652 és 1669...stb.

üdv
farad

(#1735) farad


farad
csendes tag

többek kérésére

a #1721 hozzászólásban említett adapteres megoldásról részletesebb leírást az alábbi oldalakon találsz

http://www.druckerchannel.de/artikel_druckansicht.php?ID=1784&ps1=1&ps2=1&ps3=1&ps4=1&ps5=1&ps6=1&ps7=1&print=Drucken

http://www.druckerchannel.de/artikel.php?ID=1784&seite=1

üdv
farad

(#1736) BloddWolf válasza farad (#1734) üzenetére


BloddWolf
csendes tag

Helló!
Ezt tudnád pontositíni egy kicsit, magyarul mit jelentenek ezek.
Ha tudnáma a konkrét hibát akkor talán megtudnám javítani, egy kicsit konyítok ez elektronikához .XD

Köszi!

(#1737) BaGeBrain


BaGeBrain
tag

Sziasztok!
Azért írok ebbe a topic-ba, mert úgylátom ez elég aktív. Nekem egy Canon SmartBase mp360-as Multis nyomtatóm van. Annyi baja van hogy kiírja hogy Nincs Kazetta (de benne van) már volt szervízbe is ott azt mondták hogy vegyek bele egy vadonat új nyomtatófejet (ami elég drága bele) Nemfoglalkoztam vele beraktam a pecuba és ott volt vagy 7-8hónapig letakarva hozzá sem lett nyúlva. Minap a párom szólt hogy Scannelni kellene neki vegyem már elő és üzemeljem be a Multis nyomtatót (úgyebár a Scann-hez nemkell nyomtatófej) mikor működésbe hozom azt látom hogy nemvillog a sárga kis lámpa, megörültem. Rögtön hoztam bele egy utángyártott patron garniturát hogy meggyőződjek arról hogy megjavult-e? És láss csodát a nyomtató nagyon szépen (igaz egy kicsit csíkozva nyomtat, de azt megoldom) működik. Kinyomtattam vele vagy 5-6-fényképet hogy lássam hogy valóban úgy dolgozik-e mint régen, és nagyon frankón működik. Remélem ez nem csak átmeneti állapot.
Na most azt szeretném kérdezni azoktól akik értenek a Technika ördögéhez hogy mi a fészkes fenétől javult meg magától???
Mikor hazahoztam a szervízből (nemkértem a javítását) egyből beüzemeltem és láttam hogy villog a sárga lámpa és írja hogy nincs kazetta, és 7-8 hónap múlva meg magától megjavul???
Biztos van itt olyan hozzá értő emberke aki ezt megtudná mondani hogy mitől van.

(#1738) Márton


Márton
nagyúr

Olyan kérdésem lenne, hogy IP4000/4200/4300.. tulajok szerint meddig bírják a gyári tinták? Hány A4-es oldalt lehet nyomtatni vele átlagos fotókkal? (nem a marketing duma érdekel, meg az 5%-os fedettség) Most közel 200ft-ért nyomtatom a borítókat, igaz ez szines lézer, de a minőségével nem igazán vagyok megelégedve, szerintem a 4300-as gyári patronnal, glossy papírra szebbet nyom..
Csakhát a gyári ugye 10ezer/szett. De ha 40-50 lap ebből kijönne, akkor fene fog mászkálni a városban..
És lesz mindig eladó, chipes, üres patronom :)
Apropó: fényes felületü kétoldalas A4-es papír létezik? Ez a másik kritérium.. köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1739) afterburner_ válasza Márton (#1738) üzenetére


afterburner_
őstag

jobban jarsz, még utangyartott tintával is nagyon szépek a képek, pl sztem jobbak mint a gyári tintával sok esetben:) amióta nekem megvan a 4500-ösöm kb 2 honapja 250 a4-es fotopapirt nyomtattam + szinten 250-et arlistát előbbinél 80-90%-os lefedettség kb utóbbinál meg olyan 40% és ehhez eddig durvan 6-7szer töltöttem a 4db cli8-as patront.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1740) afterburner_ válasza BaGeBrain (#1737) üzenetére


afterburner_
őstag

nekem egy mp700-asom van majd megnezem en is hogy megjavul e egy ido utan mert ott is sargan villog a lampa , fejcserés lesz:( ...nekem egy 4300-as fejjel volt ugyan ez, csíkozott de rohadtul a piros, beraktam egy ures szobába , állt vagy 1 hónapig, hozzá sem nyultam, erre meg utana nyomtatok es megjavult:)

amugy lehet kontakthibás is a fej, vagyis az erintkezők elkoszolódtak. és msot éppenséggel jol erintkezik... :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1741) Márton válasza afterburner_ (#1739) üzenetére


Márton
nagyúr

én pont azt hallottam, hogy az utángyárott azért ne hozza azt a színvilágot, mint a gyári.
Most meg tessék, valaki pont az ellenkezőjét mondja :)
Vagyis egy töltéssel kb 40 a4-est nyomsz ki. Olcsó patronnal megéri, gyárival nem bizti.
De a minősége nagyon jó! Van fekete, van felbontás, tisztára mint egy fotó!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1742) Skica


Skica
őstag

Tud valaki segíteni abban, hogy a nyomtatóm (Pixma ip5000) miért írja ki a nyomtatáskor, hogy firmware frissítés? és semmit nem lehet vele csinálni?
:W

.: No Comment Grp:.

(#1743) SworD!


SworD!
tag

Sziasztok,
Van egy Canon IP4500 nyomtato kifogyott belole a festek utantoltottem, de a nyomtato tovabbra is kiirja hogy nincs benne festek es nem tudok vele nyomtatni, hogy tudnam lereszetalni a nyomtatot, hogy ujbol tudjak vele nyomtatni??

koszi elore.

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#1744) Kobe válasza SworD! (#1743) üzenetére


Kobe
veterán

ki kell kapcsolni a tintaszint figyelést (5 mpercig kell nyomni a gombot ami felett a kis körben háromszög logó van) és utána már mennie kell

(#1745) fjani


fjani
tag

Sziasztok! Két canon között vacillálok: IP 1800=9000 ft vagy IP 3500=20.000 ft.
Melyiket vegyem ha csak itthoni célokra kell:pl dokumentumok, pár db családi foto nyomtatásra.Azt néztem hogy a 3500-ba külön vannak a patronok de az 1800-ról nem találtam infót pl utángyártott patronról.
Szóval melyiket inkább???
Az 1800 felé húz a szívem ha gazdaságossá tehető az utántöltése az említett célokra bőven megfelelne nekem.
Ui: már feltettem a kérdést a "milyen nyomtatót vegyek" rovatban is de semmi választ nem kaptam, ha tudtok segítsetek, leginkább még mindíg az 1800-as érdekelne olcsósága miatt.
Köszi előre is!

(#1746) Kobe válasza fjani (#1745) üzenetére


Kobe
veterán

nekem épp 3500asom van és ég és föld a kettő....a 3500 ös már inkább húz az otthoni fotólabor felé, súlya is van a szerkezetnek, és sokkal gondosabban vannak rajta az illesztések mint az 1800on, annál mintha a cucc az első érintésre szét akart volna esni a kezemben az egész doboz

[ Szerkesztve ]

(#1747) fjani válasza Kobe (#1746) üzenetére


fjani
tag

Köszi a választ!

(#1748) afterburner_ válasza Márton (#1741) üzenetére


afterburner_
őstag

konkretan az ink-mate-ra gondolok, de volt egy srác aki anno küldött nekem egy linket hogy tinta összehasonlításnál az ink-matet hoztak ki a gyári utan a 2.-nak:) szal nekem bevallt bár tény hogy most nyomtattam képeket ismerősömnek 3 megás képek voltak , de sajnos ez sem tudott mit kezdeni a szemcsés képekkel... szóval nagyon fullos fényképező kell gondolom hozzá hogy tényleg hozza azt a fotolabor minőséget.
netről meg elszedtem pár háttérképet kinyomtam és valami káprázatos :))

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1749) 3x3y válasza fjani (#1747) üzenetére


3x3y
aktív tag

Egyértelműen a 3500-at válaszd, a minőség nagyon nagy a 3500 javára.
Utángyártott tintával is nagyon szép fotókat nyomtat, értelemszerűen fotópapírra, és bár én a nagyon olcsó fotópapírt szoktam vanni, a fotók minősége nagyon szép.
És igen, utángyártott patronról 1800-as esetében én sem tudok.

PF

(#1750) Márton válasza afterburner_ (#1748) üzenetére


Márton
nagyúr

és ez az ink-mate a 900/garnitúra??

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.