Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) h_143570 válasza GoMEE (#50) üzenetére


h_143570
addikt

Nos a világon csak néhány tintgyártó van a nyomtató gyártók is tőlűk veszik csak rárakják a saját matricájukat és máris tőbbszőr anyiba kerűl. Az IP3000 és az IP4000 ugyanazokat a patronokat használja csak van bene egy extra BCI-6 feket is a BCI-3eBK as fekete melett. Ismereteim szerint a Canon az ORINK -tól vásáról legalábbis ezeknél a tipusoknál az én utángyártotatim tőlűk vannak. A BCI-3 700FT; a tőbbi BCI-6 osok meg 500FT. Tipusszámok: OR-C3eBK; OR-C6M; OR-C6Y; OR-C6C a feketéjét nem tudom mert nekem csak 3000esem van abba meg nem kell.

(#52) GoMEE válasza h_143570 (#51) üzenetére


GoMEE
csendes tag

Ezzel tisztaban vagyok, de a 4200eshez tudomasom szerint nem jok a 3000eshez meg a 4000eshez valo patronok. mert nem BCI-sek, hanem PGI-5BK, CLI-8BK, CLI-8C, CLI-8M & CLI-8Y. És ilyen utangyartott patront még nem találtam sehol sem.

(#53) Gabbana válasza GoMEE (#52) üzenetére


Gabbana
aktív tag

teljesen igazad van, és valóban én sem találtam még utángyártott patront, mindenki várja de egy boltos ismerősöm felhívta 2 beszállítóját, akik elmondtaák hogy még nem került szóba a gyártás...
Szóval ez elég nagy szopásnak tűnik így... remélem rövid idő belül megoldódik ez az egész..

Bár ha azt veszed hogy az eredeti patronok nagykerára 2000Ft, akkor asszem én maradok annál...

De ha vki tud utángyártottat, szóljon!!!

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#54) TSR


TSR
csendes tag

üdv!

ip3000-res ketyeg nálam vagy 3hónapja, megelégedettség tökéletes (volt) gyári patronokkal... :C
félig használva gondoltam mint tud az utángyártott...
Rendeltem, 1cégtől ezt kaptam:
3eBk: Q-ink
6M:G&G
6C: Q-ink
6Y: Rainbowjet
Fasza hogy igy szedték össze..... :(((

DE a szöveges nyomtatásnál a fekete betűk vastagabbak, kövérebbek, rücskösebb szélűek. Szar a Q-INK vagy úgy általában az utángyártott, esetleg beállítás?
/Én a festékfolyósságra tippelek lehet higabb?/ :F
Bár fényképekben elég jót nyom.....

(#55) zolynet


zolynet
addikt

Én is Canon IP4000 v IP4200-es vásárláson töröm az agyam , habár nagyon nem kell törni ugyanis IP4000-t nem lehet kapni. Most a következő állítás mennyire állja meg a helyét, mert én ezt hallottam, monjuk nemtom mennyire volt a csóka szakember:
tehát hogy a IP4200-asba nem lehet tenni utángyártott patront, ill hogy csak eredetit lehet bele venni mert mikor kifogy a nafta belőle akkor azt a részét tönkreteszi a nyomtató és utntöltés sem lehet végezni. Kicsit rögtön büzlött a mondókája ezért is kérdezem itt meg.
Ill mik a különbségek, csak a gyorsaság? Ugyanugy lehet vele rászitálni cimkét cd/dvd-re mint a IP4000-ressel, tudja ezt a dolgot? Hirtelennyibe ezek lennének a kérdéseim, fórumot olvastam, láttam hogy kibírható az eredeti patron is ill hogy hol lehet beszerezni link-et is, szal arrol nem kell segítség :DDD IP4200 dobozán lévő irományt is elolvastam, de biztos ami biztos bekérdezek. :D

Zoe

Life is too short to stay stock!

(#56) schenker88


schenker88
aktív tag

amit sehol nem irnak, de igaz:

a 4200-tol nemcsak, hogy gyorsabb az 5200, de a fuvokak szamaban drasztikusan elternek egymastol (nyilvan az 5200 javara)

(#57) ÉM


ÉM
tag

Biztosan jobb az 5200as de árban is van egy ''hangyányi'' különbség. A 4200 26ezertől az 5200 43ezertől kezdődik kiskeráron.

(#58) schenker88 válasza ÉM (#57) üzenetére


schenker88
aktív tag

mutasd meg hol ennyi, lecci!

kiskerárak.hu? :Y JAAA
mert az irrealis :Y
nezzetek meg jobban!

depo? az sem jobb semmivel!

(#59) ÉM válasza schenker88 (#58) üzenetére


ÉM
tag

Ejha! Jó hogy mondod, a kiskerárak.hu nem mindig a legolcsóbb árat mutatja :(( Pedig már azt gondoltam sokat nem tévedhet...
Ezen az oldalon [link] az 5200est kétféle áron is meglehet vásárolni :DD 37k az már barátibb. Vagy lenne a kettő között vmi különbség?

(#60) CSorBA


CSorBA
őstag

Hale!

Nekem is 4200esem van, és nagyon kifogyóban :S De néztem 14k egy komplett készlet a canonnál :o Utángyártottról hír esetleg? Csak 4000eset látok mindenhol, az akkor nem jo? :S

(#61) <Adamsky> válasza h_143570 (#51) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Ismereteim szerint a Canon az ORINK -tól vásáról''

Ha szabad tudnom, honnan van az infód, és ez mennyire biztos? Ha jól értem, akkor az általad felsorolt tipusszámú patronokban lévő tinta 100%-osan megegyezik a gyárival?

Azért kérdezem, mert én is eléggé fosok ezektől a ''noname'' patronoktól. Nekem kb. egy hete fogyott ki a gyári (iP4000) garnitúra, és végül Pelikan márkájú patront vettem az MM-ban, mert azt mondták, hogy a Pelikan garanciát vállal rá. Árban olyan 1500-2000 bruttó között volt egy patron.

(#62) Fishu


Fishu
csendes tag

Csáó!
Canon Pixma IP3000-t vagy IP4000 szeretnék venni! Tudnátok segíteni, hogy hol lehet még ilyen tipusú nyomtatót venni, vagy esetleg valaki akinek van a birtokában ilyen az eladná nekem jópénzért!

(#63) hardy mester válasza <Adamsky> (#61) üzenetére


hardy mester
csendes tag

Szerintem az eredeti patron kerül a gépedbe kb 2100 Ft-ba,szóval szerintem hagyd a fenébe az MM féle helyeket,mert nekem pl. a 4200-be kb. a garnitúra 6000 ft-al lett volna drágább ott.Csak a vastag feketét 4000 FT-al adták drágábban!
Szerintem érdemesebb szétnézni!

(#64) schenker88


schenker88
aktív tag

a dragabb ar a realis, az olcso csak beetetes:DDD

(#65) Rover623 válasza schenker88 (#64) üzenetére


Rover623
félisten

Miért lenne beetetés, kis barátom... :F
Az 5200-es nagyker ára 34 nettó, a 4200-es meg 23...:U

primus inter pares

(#66) <Adamsky> válasza hardy mester (#63) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Szerintem érdemesebb szétnézni!''

Tudnál mondani vm. jó helyet?

(#67) schenker88 válasza Rover623 (#65) üzenetére


schenker88
aktív tag

1. Mi ez a stilus, haver, talan te egy 60 eves papa vagy? Ittunk mar pertut, vagy mi?:Y

2. Ha jobban megnezed a kiskerarak- es a depo- .hu tobbszor tukroz nem valos arakat, amik a boltok honlapjan mar erdekes modon nem szerepelnek, vagy ha megis szerepelnenek, akkor sokszor eljatsszak, hogy jajj dragabb lett...

en mar tobbszor talalkoztam ilyen szituval, szemelyes tapasztalatom is van, nem hiszem hogy meg tudsz gyozni az ellenkezojerol!
a nagyker arakkal tisztaban vagyok, de ha a nagyker ar ~28 brutto pl az ip4200-as eseteben, akkor a kiskerar hogyan lehetne 27?:Y

neked mindez biztos teljesen termeszetes:F

(#68) pardoc


pardoc
tag

Én is 4000est vagy 4200est akarok venni.
A problémám pont az utángyártott patron miatt van: GnG 500 HUF környékén, de csak a 4000esbe, ami nem jó 4200esbe. Jó kérdés hogy lesz-e a 4200esnek utángyártott, nem tudjátok véletlenül, hogy azok a patronok nem csipesek-é véletlenül?
Játszott már valaki 3000sel vagy 4000sel GnG patronnal? Milyen a minősége?

Arról ki mit tud -most hallottam- hogy a Canon ip4000es patronja azért jóval olcsóbb mint a HP patronok, mert nincs benne a fej, ami X darab nyomtatás után gallyra megy, és qrva drága.
:F

(#69) Rover623 válasza schenker88 (#67) üzenetére


Rover623
félisten

neked mindez biztos teljesen termeszetes
Igen...nekem sajnos teljesen természetes...
A kereskedők zöme a nagykerből szerzi be a cuccot, rátesz 3-20%-ot és ebből próbál megélni...és van egy kör, akik pontosan a nagyker ár szintjére (vagy kicsivel alá) lövik be az árakat, mert ők ''ügyesek''...ne firtassuk a cuccok eredetét...

P.S.:
Stílus?
1. bocsi, de még nem láttam ezen a fórumon (se) hogy a magázódás lenne a default...;)
2. talán ha schenker44 lenne a nicked, a ''kis barátom'' helyett a ''kedves kolléga'' fordulat jött volna először a (virtuális) nyelvemre...de a PH! felhasználói táborának kor szerinti megoszlását megbecsülve valszeg én vok az idősebb...
Persze semmi baj, tegezhetsz továbbra is...:DDD

primus inter pares

(#70) Rover623 válasza pardoc (#68) üzenetére


Rover623
félisten

Sosem fogom megérteni azokat, akik vesznek egy alapvetően kiváló berendezést, aztán megpróbálják minden létező eszközzel meggátolni hogy végezhesse a feladatát...
- lehető legolcsóbb ''tescogazdaságos'' fénymásolópapír
- utángyártott patronok (de még jobb a Pelikán tus ''befecskendezése'':DD)

Aztán meg jönnek a panaszok:

- elázott a papír
- összefolynak a színek
- ragad a nyomat (nehezen szárad a fényképpapírra köpött tinta)
- tönkrement a fej, beszáradt a patron/fej, szétmarta a nyomi belsejét a kifolyt tinta (megtörtént esetek;])
- szerviz megtagadta a javítást a gyáritól eltérő kellékanyagok használata miatt

És jön a szemforgató kérdés: miért? :U

primus inter pares

(#71) schenker88 válasza Rover623 (#69) üzenetére


schenker88
aktív tag

Nah hello
Ez mar sokkal jobban hangzik...

De a 88 jelzonek abszolut semmi koze nincs az eletkoromhoz, es elarulom 24 eves vagyok, ettol persze lehetsz te sokkal idosebb :)

De ha egy 50 eves tegez le csak ugy, akkor en is visszategezem csak ugy, mivel ugyanolyan jogu allanpolgar vagyok mint ő! :B

Fiatalabbakat egybol szeretek alapbol tegezni, nem szeretem a rideg magazos hangvetelt.

De idosebbeket persze alapbol magazni helyesebb, ugy gondolom...

Ha mar itt tartunk, szerezz nekem canon ip4200-asat epson sytlus c84 beszamitasaval :)

[Szerkesztve]

(#72) pardoc válasza Rover623 (#70) üzenetére


pardoc
tag

Az ok 1xű: anyagi.
Ha egy garnitúra patronon 10e HUFot spórolok, akkor nem fogok sírni hogy 10 garnitúra után fejet kell cserélni. Ha meg ráadásul a GnG utángyártott még jó képet is csinál, akkor meg pláne. Persze ha összejön a bolt, összehasonlítom őket.
Azért azt tegyük hozzá, amellett hogy az utángyártott gyengébb minőség az esetek 95%-ában, az eredeti nem jobb a jelentős árkülönbözet aranyában. Azért sokat tesz rá, hogy ez Canon, a másik meg majdnemhogy noname, plussz a Canont árulják mindenhol, azt mindenki ismeri.
Egyébként mindezek miatt nem kell hülyének nézni: neked az a véleményed, nekem ez. Mindenki a maga kárán tanul. Ha nekem tönkremegy a cuccom a suxx alapanyag miatt, nyilván nem fogok többet ilyet játszani a nyomikkal. Ha viszont nem, te valszeg nem fogd megtudni mekkora zsét buktál, és nem fox átállni. :DD

(#73) Rover623 válasza pardoc (#72) üzenetére


Rover623
félisten

Mindenki a maga kárán tanul.
Ezt én kicsit másképp tudom: ''Más kárán tanul az okos, a buta a magáén se...'';]

Ha nekem tönkremegy a cuccom a suxx alapanyag miatt, nyilván nem fogok többet ilyet játszani a nyomikkal.
Nem gondolod hogy még takarékosabb megoldás lenne ha okulnál a másokkal történtekből és még csak esélyt sem adnál az esetleges tönkremenetelnek...?:U

P.S.:
Nem tom miért nem lehet hinni itt másoknak? Akkor minek kérdezősködsz itt...?:Y
Ha leírom hogy (sok más minden mellett) nyomtató szervízünk is van (minősített HP és EPSON:B) és soxoros gyakorlati tapasztalatból beszélek, akkor milyen leszen a leányzó fekvése...?;]
De tudod mit? Vegyél amit akarsz...csak ne nálunk... :P

primus inter pares

(#74) pardoc válasza Rover623 (#73) üzenetére


pardoc
tag

Pedig nálatok akarok...mi is a bolt neve?
Benned az a jó, hogy a kákán is egy csomót keresel. :))
(Ezt én kicsit másképp tudom: ''Más kárán tanul az okos, a buta a magáén se...)

Ha valaki explicite aszt mondja hogy GnG patronok szarok, akkor okés, nem veszek.
Csak tudod a stílus az, amiért Rád nem akarok hallgatni. :C

1ébként meg 1 fecske nem csinál nyarat, szal ha 1000 nyomiból 10 tönkremegy, amiatt hogy utánygyártott patival tolták az ipart, so fucking what? Belefér.

(#75) schenker88 válasza Rover623 (#73) üzenetére


schenker88
aktív tag

hé, ez jol hangzik!

az epson stylus c84-emben vmi kis gixer van!
a kek szinnel csikoz, utangyartott patronnal, de az a szomoru hogy mer az eredetivel is ugyanezt csinalta!

szoval jol nyomtat, csak ugymond eltolja idonkent a szineket, ami meglehetosen irritalo!
mennyi lenne a javitasi koltsege, es mennyi idobe telne?

(#76) Never George


Never George
csendes tag

Hello, Szisztok mindenkinek!

Lenne egy JÓ NAGY KÉRDÉSEM!

Én végig olvastam mind a 74 beszélgetést! Tanulságos is volt meg nem is, 1-2 dolgot megtudtam szerencsére, mert én is a jövőhéten hétfő körül akarok-szeretnék ip4200-ast venni!

A kérdés: TI MIRŐL BESZÉLTEK? 16.600 PÉZ lenne a teljes szines meg fekete patron csere? Ez vicc szeritnem, mert én ma pénteken voltam 17:30-kor érdeklődni a nyomtatóról és a patronról!
A lényeg, hogy a kezemben volt a megfelelő patron! szinenként 2400 péz: 3x2400 = 7200 lenne a szines cseréje, a fekete nem volt a kezemben de nehogy valaki azt mondja, hogy a fekete patron, 9400 péz lenne mert rögtön agyvérzést kapok!
Azt mondták ez ''valami'' 8-as patron, mert a ip4000-hez kellett a 6-os patron!
Az is a kezemben volt: 6-os patron eredeti: 2200 péz utngyártott: 650 péz (nálunk, Dunaújvárosban) a 8-as patron 2400 kb utángyártott pedig ''ÁLLÍTÓLAG'' nem igazán lesz mert ezekben már valamiféle chip is van és ezért bonyolultabb és nem lesz utángyártott! !!!!!! Elméletileg !!!!!! Mellesleg a boltos csávó, hétfőre megnézi hogy a ip4000-reshez való 6-os patron belemegy-e a 4200-asbe és jól működi-e, mert ha igen akkor 600Ft/szín = mennyország :D

Kérem javítsatok ki ha tévedek, egyáltalán nem értek a nyomtatókhoz, Nekem egy HP 3650-es kis csodám van, én nagyon szeretem, a szines patron bele 4750Ft ami 3x3x3ML szineket tartalmaz! A Cannon 8-as patron 3x2400Ft= 7200, tehát drgább mint a Hp, DEEEEEE: a HP 3x3x3ML=5000 a CANNON pedig 15x15x15ML= 7200
Akkor mindenki számoljon ez a festék mennyiség HP-nél 5 patron lenne = 25.000 péz!

Tehát ne fikázzuk a Cannon magas árát!

Del a 16.600 Ft-ot akkor sem értem! kb épp egy 10-es lenne nem?
Javítsatok ki ha tévedek! Tényleg nagyon kezdő vagyok!


A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál.

(#77) Rover623 válasza Never George (#76) üzenetére


Rover623
félisten

Én végig elolvastam az egész hozzászólásodat! Egyet is értek veled...meg nem is...:DDD

Valóban nem értem azokat akik ilyen összegeken sírnak...azért a nyomtatási minőségért amit az IP4200 nyújt, abszolut nem drága hozzá a kellékanyag...:C

Neked riszpekt hogy bevallottad: kezdő vagy...:R
De a ''boltos''-nak javasolnék egy kis továbbképzést...;]
Valóban ''8-as'' patronok kellenek a 4200-asba (és az 5200-asba is;)), de a 3 alapszínen (CLI8 C/M/Y) kívül nem csak fekete patron (CLI8 Bk) van ebben a nyomiban, hanem egy ötödik, ún. pigment alapú fekete patron is (PGI5B) ami a jobb minőségű/finomabb árnyalatképzéshez kell...
Tehát az árak: 4x2400 (ami egyébként q*rva jó ár, így magunk közt szólva) és még kb. 1x2800, vagyis kb. 12-13.000HUF.
Vagyis szó sincs 16-17.000 magyar forintokról, de az ''épp egy 10-es lenne'' sem állja meg a helyét...:U

Utángyártott patron, stb.:
A 4000-es patronjai (''6-os'') nem fognak belemenni...:(
Utángyártott sem valószínű hogy lesz hozzá, mivel valóban nem ''buta'' patronokról van szó...ráadásul a pigment alapú festéket nem lehet a konyhában kikavarni a kuktafazékban...:DD
Szóval ''nem gyári'' patron max. akkor lesz, ha a gyári beszállító piacra dob vmit....de ezt az idén még valószínűleg nem fogja engedni a Canon...:)

P.S.:
Belegondolt már mindenki?
Az IP4200 nagyker ára jelenleg 27-28.000HUF...ebben benne van az 5 patron, ami a bótba kb. 13.000HUF...
Tehát a nyomi ára csak 14-15.000 pénz...egy ilyen nyomtató 5 évvel ezelőtt vagyonokba került (volna)...:Y


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#78) Rover623 válasza schenker88 (#75) üzenetére


Rover623
félisten

mennyi lenne a javitasi koltsege, es mennyi idobe telne?
Fogalmam sincs....:DDD
Én csak vezetem...azt nem tudom mitől megy...;)
Hétfőn vázolom az esetet a ''főszerelőnek'' és visszajelzek!
Lehet fejhiba, elektronika...
Ha anyag (fej vagy hardware alkatrész, mert a pucolóanyag nem számít) nem kell hozzá, akkor 2-3.000+ÁFA egy ilyen ''szétkapommegpucolomszoftvertfrissítekhakellaztánösszerakomletesztelem'' akció...:DD
Ha anyag is kell, ajánlatot adunk...ha nem kéri a delikvens, nem került semmibe az akció...csak sikerdíjat szoktunk számolni...:D

Hogy mások hogyan/mennyiért csinálják, nem tudom...de elképzeléseim vannak...hallok/látok ezt-azt...;]

Priviben megküldöm hol vagyunk...;)

primus inter pares

(#79) CSorBA


CSorBA
őstag

Hale, böngészgettem, és ajánlom ezt a topicot: [link]

Ott azt írják, februárban várhato patron a 4200eshez, és azért késik ennyit mert különleges chipet használ... Szóval asszem én várok anynit még ;)

(#80) Never George válasza Rover623 (#78) üzenetére


Never George
csendes tag

HY!

Igazad van, a boltban is mondták egy bizonyos másik patront, ők nem azt mondták hogy jobb minőségű nyomtatás, ha nem ők FOTÓNYOMTATÁS-nak nevezték!

Csak én nem írtam bele, mert azt hittem csak rosszul halottam (reménykedtem, hogy tényleg rosszul hallotam az 5 patron dolgot) A HP-mbe max 2 megy!
Abszolút kezdő vagyok, életemben egy HP 3650-esem volt (van) Amit a Chello Net bekötésekor hozzánk vágtak! De egyszerű, nagyon szép képeket csinál normál minőségben is, és sok pénzt hozott a konyhára! Sok, :DDD relatív, havi 12k köröl, egy ilyen kis vacaktól ez tök jó!

Lényeg, hogy rövid és hosszabb távon is gazdaságosabb ip4200-as hiszen már csak ML-t is számolva 3x15ML (HP)25.000 helyett 12.000 körüli áron kapjuk meg! Ez a lényeg!

EZ történt velem:
HP patron, 5000 péz! Kapható hozzá utántöltő szett én 3x20ML tehát 6-szori utántöltést 1500-ért veszek, tehát 1 töltés 250Ft! Gondoltam 1 töltéssel kjön 60 olyan kép amire szükségem van tehát 250Ft/60db = 4-5Ft / kép!
DEEEEEE: kifogy a patron, ezért megtöltöm! Erre festék nem jön, vagy akad néha, vagy csíkos a kép, vagy akármi! 1 órán kerszetül töltöm és töltöm, már 2 -3 szor töltöttem meg, és a kép minősége : hulladék! Dobhatom ki! Következmény: elpazarolt csomó festék (pénz), tele patront dobhatok ki (pénz) megint vehetek festéket mert elfogyott, pulssz vehetek patront is! Van ellenpélda is, volt 0 patronom amit 14-szer töltöttem!

A 4200-asnál jobb mint féláron vehetek állandóan megbízható új patront, ezekután elég gáz ha valaki megint az árakkal fog jönni, hogy milyen drága!

A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál.

(#81) Rover623 válasza Never George (#80) üzenetére


Rover623
félisten

ezekután elég gáz ha valaki megint az árakkal fog jönni, hogy milyen drága!
Ez a lényeg...:C

primus inter pares

(#82) Sziszi1


Sziszi1
csendes tag

Szerintetek mennyire fogja megdragitani az utangyartott patronok arat ez a chip-es moka ?

(#83) hardy mester válasza Sziszi1 (#82) üzenetére


hardy mester
csendes tag

Sziasztok!
Sajna eléggé megdrágítja :O
Legalábbis úgy tünik [link] itt látszik.
Bár gyanús a 30 napos előrendelési időszak :Y

De előbb vagy utóbb olcsóbb lesz!
Ha valaki tud olcsó eredetit,akkor jelezze már hogy hol található!
Én a szineseket 2600 / db áron vettem.Hátha valahol olcsóbb.

(#84) Rover623 válasza hardy mester (#83) üzenetére


Rover623
félisten

2600HUF-nál sokkal olcsóbb nem lehet...nagykerára a kis patronoknak 2000+Á, vagyis 2400HUF.
Én mindenesetre maradok a gyárinál... :))

P.S.:
Inkább a papíron spórolok...2x50db GP-401 (Glossy Photo Paper) most csak 2K nettó...:C
Vmelyik köcsög nagyker/importőr/diszti megbontott egy nagy szállítmány ''bundlit'' és kiárusítottak egy vagon ''not to be sold separately'' feliratú papírost...:P



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#85) Sziszi1


Sziszi1
csendes tag

Megrendeletem a nyomtatot, remelem lesz jobb ar is mint 1200HUF :U

(#86) t.r.b


t.r.b
csendes tag

Ez a nyomtatófej nincs a patronban és hamar tönkremegy téma nem nagyon állja meg a helyét. A Canon S500-as nyomim lassan 5 éve vettem, a mai napig kitűnően működik, és egyszer sem cseréltem benne fejet. Régebben elég sokat nyomtam vele, de mostanában egyre ritkábban használom, mert az új nyomtatók minőségével azért nem veheti fel a versenyt, így inkább a melóhelyen lévőt használom. Viszont az s 500-asom annak ellenére, hogy itthon mostmár csak 1-2 havonta használom, így sem szárad be, tökéletesen nyomtat ilyen kihagyásokkal is.

Végülis most megérett az idő a cserére, új masinát szeretnék, egy pixma MP800-as formájában. Sajna itthon még nem lehet kapni, legalábbis én nem tudok róla, hogy lenne. Ellenben itt van: [link]

az IP5200 -as mechanikájával és patronjaival, viszont kiegészítve egy diafeltétes scannerrel, amit szintén már régóta szeretnék.

Ha valaki esetleg tud helyet itthon is ahol beszerezhető, az ne tartsa magában.

trb

(#87) Mukky


Mukky
csendes tag

Egy gyors kérdést beszúrnék... én igazából a CD/DVD közvetlen nyomtatásai funkció miatt vásárlom éppen az IP 4200-ast a héten, és arra lennék kíváncsi hogy mennyire minőségi illetve mennyire eredményesen készíti el ezt a nyomtató? Teszem azt úgy nézki mint egy sima nem fotó lapra nyomtatott kép vagy ez függ a fényes és a matt felületű nyomtatható cd/dvd-ktől vagy pedig tényleg jó minőséget csinál matt-on és fényes cd/dvd-ken egyaránt, tehát úgy összességében mennyire használható ''profi'' szinten a közvetlen cd/dvd-re nyomtatási funkció?


+ még azt elfelejtettem hogy: ebből a szempontból mind1 hogy 5200R-et vennék vagy 4200-at ugye ? (úgy emlékszem csak az 5200R-ben van közvetlen cd/dvdre nyomás, a sima 5200-ben nincs azért írtam az R-et)

[Szerkesztve]

(#88) pardoc válasza t.r.b (#86) üzenetére


pardoc
tag

Origi patront használtál, vagy utángyártottat?

(#89) terror 80


terror 80
csendes tag

nem tudja valaki hogy asus a7n8x-x alaplapon 3200+ bartonos atlon xp-t csak 3000_ig megy ha feljebb veszem visszaáll az előző beállításra

(#90) terror 80


terror 80
csendes tag

nem tudja valaki hogy asus a7n8x-x alaplapon 3200+ bartonos atlon xp-t csak 3000_ig megy ha feljebb veszem visszaáll az előző beállításra
:B :B :B :B :B :B

(#91) Rover623 válasza terror 80 (#90) üzenetére


Rover623
félisten

Szerinted csillagom, ennek mi köze van a Canon nyomtatókhoz...?;]

primus inter pares

(#92) t.r.b válasza pardoc (#88) üzenetére


t.r.b
csendes tag

Gyári patront használok, szerintem nem drága.

trb

(#93) t.r.b válasza Mukky (#87) üzenetére


t.r.b
csendes tag

A sima 5200-asban is van cd/dvd nyomtatás, nem csak az R -ben.
A nyomtatás minősége a lemezre elsősorban a lemeztől függ. Én Verbatim lemezre nyomtatok, és az a tapasztalatom, hogy egy matt fotópapírra normál minőségben nyomtatott képhez hasonlít a végeredmény. Tehát nem lesz olyan, mint egy fényes fotópapíron

trb

(#94) pardoc válasza terror 80 (#89) üzenetére


pardoc
tag

:F ??? :F
Szerintem ha gyári patront használsz, akkor nem :)) ;]

Node még a kérdésed sem túl értelmes.... :P



[Szerkesztve]

(#95) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Kinéztem magamnak ezt a nyomtatót. Lehet a neten fogom megrendelni. Azt szeretném kérdezni, kell-e még valamilyen kiegészítő a dobozban lévő nyomtatóhoz...akármi, hogy rögtön nyomtathassak miután kiszedtem a dobozból....vagy szükségem lehet valamire, amit a nyomtatóhoz nem adnak....vmiféle kábel, vagy akármi...

A másik, hogy ....elsősorban fotónyomtatásra... mit ajánlotok, milyen papírt érdemes venni bele ???? Az, hogy vízálló legyen az igazából nem érdekel, mert nem az eresz alá lesz, bár nem tudom, ez befolyásolja-e a nyomat kinézetét ??

Szóval hogy minél szebb legyen az anyag...de bizonyosfokú költséghatékonyság nem ártana... :U

Köszönettel :

Tp

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#96) t.r.b válasza Terapeuta (#95) üzenetére


t.r.b
csendes tag

Eddig egyetlen nyomtatóhoz sem kaptam a dobozban USB kábelt, feltételezem ebben a pakkban sincs. Szóval azt venned kell külön.

Ha szép nyomatokat akarsz, akkor az everyday megjelölésű olcsó papírokat felejtsd el, az Everyday HP Photo Papert pedig nagyon nagy ívben kerüld el. A Canon papírjai nagyon jók, de nem túl olcsók. Nekem a TDK 270 grammos Professional Photo Paper Glossy nagyon bevált, évek óta használom, és egy jó tulajdonsága, hogy nincs a hátulján semmi márkajel, mint a canon vagy epson papírokon.

Szabad levegőn sajnos idővel minden kép kifakul, a legjobb papíron is. A Canon a 4200-asban újfajta festékeket használ, ami hosszabb ideig megőrzi színhűségét. Ha fotóalbumban vagy képkeretben üveglap mögött tartod a képet, akkor viszont évtizedekig kiváló marad a kép.

trb

(#97) Terapeuta válasza t.r.b (#96) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szia!
Köszönöm a választ!
Esetleg egy olyan kérdésem lenne, hogy mire készüljek fel, fotónyomtatásnál mennyi képet tudok csinálni nagyságrendileg (elsősorban A4 lesz, ha elég jó a minősége) egy patronkészlettel ??
Köszönettel:Tp!

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#98) pardoc válasza t.r.b (#96) üzenetére


pardoc
tag

Én úgy hallottam, hogy van a HP-nek valami spray-je, ami egyrészt fixálja a tintát, másrészt véd a kifakulástól. Gondolom jópénzért. :)

(#99) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok!

Megvettem a gépet (IP4200)

Az vele a gondom, hogy nyomtatáskor keskeny hosszanti csíkok vannak a nyomaton. Először képnyomtatásnál vettem észre a hozzáadott 15*10-es képen, de az A4-es képen is látni hasonlót, csak halványabba (fürkészni kell a képet). PS-ből nyomtattam.

Mi lehet a baja...esetleg rosszul lett összeszerelve (a tesztnyomatot hibátlanul kiadta), vagy vigyem vissza ???

Mellesleg jó sötét képet csinál, jóval sötétebbet, mint a képernyőn...

Esetleg ha valaki tudna valamit, a segítségét megköszönném...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#100) Terapeuta válasza Terapeuta (#99) üzenetére


Terapeuta
őstag

Esetleg valaki ??? :O

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.