Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Jani007


Jani007
csendes tag

4300-asba milyen utángyártott patront javasoltok? :DDD

(#1552) rien válasza afterburner_ (#1550) üzenetére


rien
senior tag

Oké, akkor megnyugodtam. Ez is nyomtat mint az állat :D csak nekikezdeni nem akar :) Majd megszokom, meg a hangját is :D hát tudod hányszor felnyittam már nem-e hagytam benne valahol valami ilyen lehúzandó szalagot :DDD de nem :)
A cd nyomtatást még nem próbáltam, még nem vettem hozzá lemezt, de majd igyekszem.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1553) cores


cores
csendes tag

Hello!

Szeretnék venni egy Ip4300 vagy Ip4500 tip nyomtatót.Igazából csak hobby célra lenne használva.
Melyik a jobb?Valaki segítsen dönteni!

Elöre is köszönöm! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1554) afterburner_ válasza cores (#1553) üzenetére


afterburner_
őstag

4500-ös elvileg jobb, es mar valoszinuleg csak azt kapsz:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1555) larpi válasza cores (#1553) üzenetére


larpi
tag

Ha hobby-ból nyomtatgatsz akkor azt vedd meg amelyiket olcsóbban megkapod! Minimális külömbség van a két gép között a 4500-as javára, mivel ez az ujjabb kiadás. Picivel többet tud, kicsit gyorsabb, de a lényeges paraméterek (pl:felbontás) megegyeznek a két tipusnál.

(#1556) afterburner_ válasza rien (#1552) üzenetére


afterburner_
őstag

először én is paráztam... de aztan a 2. 4300-asom még jobban nyikorgott, ahhoz kepest ez a 4500-ös meg csendes őrült :D canonnak ennyi átka van, hp gyorsabb ebbol a szemponbol, de nagyon terjedelmek nyomtatasara canon a nyerő.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1557) rien válasza afterburner_ (#1556) üzenetére


rien
senior tag

csendes őrült :DDD ez jó
ok amúgy már kezdi kapizsgálni a dolgát, annyira már nem nyöszög.......lehet bejáratós a kicsike :D

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1558) afterburner_ válasza rien (#1557) üzenetére


afterburner_
őstag

lehet...időnként meg kell simogatni :DDD de ha nagyon nema akrja a dolgát, csak oda kell támasztania fejszét mellé :B

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1559) cores


cores
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!Azt hiszem,hogy a 4500 lesz a nyerő.

Bár a petron árak húzzosak,de hát ez van .

(#1560) larpi válasza cores (#1559) üzenetére


larpi
tag

Hát tényleg húzósak a patron árak de megéri, mert nagyon szép fotókat lehet vele nyomtatni.
És elég sok fotópapírt elhasználsz mire kifogynak, nem olyan igényes nyomtatáshoz pedig használhatsz utángyártott patront. Persze majd ha lejár a garancia.

(#1561) tokfej


tokfej
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy valakinek sikerült már IP4500-ben utángyártott patront életre keltenie, nékem nem nagyon akar összejönni. Folyamatosan kiáll hibára(nem ismeri fel a patront, kéri ellenőrizzem).
Valami ötlet?
THX

(#1562) Pilács


Pilács
senior tag

Helló!

Most vettem egy IP3500-as nyomi-tatót :) és erősen csíkosan nyomtatja a feketét pl ha dvd borítót nyomtatók... De ha max-ra teszem a nyomtatás minőségét, akkor nem, akkor nagyon szép. A kérdés az az, hogy akinek nincs foto nyomtatáshoz külön fekete partonja, azoknak mindenkinek hasonlókép műxik ez a technika? Nyilván a fejállításon túl vok, már nagyítóval nézem a kinyomtatott abrákat, hogy tuti jó értéket állítsak be :K

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1563) Pilács


Pilács
senior tag

Canon IP3500...
Annyit még hozzáfűznék, hogy nyomtattam vele fotópapírra is, HP glossy papírra, de ha a feketét kell kikeverni... itt nem csíkoz, hanem szemcséz :) a legerősebb minőségben, ha még a fotó javítást is ráteszem (ami semmit nem jelent ;) ) köze sincs egy 1.5 éves HP fotó nyomtatóhoz Photosmart 383-hoz. Én úgy gondoltam illene ennek hozni azt a minőséget, de elég rosszul gondoltam. A fekete keverésénél elég gyengén muzsikál a gépezet, A4-en csíkozza, fotó papíron meg szemcsézi és erősen lila beütésű :C Ezt tudta a 4 éves MPC400 is :((( Ezt most vagy kifogtam, vagy ilyen az összes...

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1564) rien válasza tokfej (#1561) üzenetére


rien
senior tag

up a kérdésnek
bár az enyémből még alig fogyott némi festék egyenlőre, de heves szívdobogásom lett a kérdéstől :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1565) tokfej válasza rien (#1564) üzenetére


tokfej
csendes tag

Én nem kíméltem szakdoga kétszer plussz az apró, csak a csere szivat most, de max elégedetség a nyomtatóval.
Somebody help me....

(#1566) Qtyu


Qtyu
csendes tag

én múltkor belehúztam A4 best quality fotónyomtatásba :D no persze meg néhány DVD korong is lett mintázva, de bírja rendesen a patron azért.
most rendeletem 260g-os HP fotópapírt, valami nagyon brutál (ez 10x15). csak ajánlani tudom!

(#1567) afterburner_ válasza tokfej (#1561) üzenetére


afterburner_
őstag

miert ne lehetne eletre kelteni benne?, mondjuk én töltögetem, chippet atrakod és mar mehet is bele az utangyartott patron, vagy a gyari patront megfurod ,megtöltöd es kesz :)) én mar 4-szer töltöttem fel cli 8-as patron-garniturat az elmult ket hetben,mondjuk normal papirra nem igazan nyomtatok :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1568) donceleger


donceleger
csendes tag

Hello. Hogyan töltöd meg a patronokoat. Én éppen ma próbáltam meg egy egy Cli-8 as patron töltését. Megfúrtam, majd befecskendeztem a tintát. A szivacsnál azonban rögtön kifolyt. Szóval átfolyik rajta.

(#1569) kovasi


kovasi
csendes tag

Sziasztok! :))

IP 4200-es nyomtatómon csak a piros szín csíkosan nyomtat a fúvóka ell-nél, képnél pedig nem is tesz belőle. Cseréltem már patront, tísztítottam a fejet géppel, alkohollal minden jónak tűnik. Mit tudok még csinálni, vagy kuka? Előre is köszönöm! :R :R :R

(#1570) afterburner_


afterburner_
őstag

cli 8 újratöltési segédlet!

[link]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1571) afterburner_ válasza kovasi (#1569) üzenetére


afterburner_
őstag

most akkor jó vagy nem? mert nemigazan vettem ki az irasodbol hogy megjavult vagy sem a fej, kétértelmű :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1572) kovasi válasza afterburner_ (#1571) üzenetére


kovasi
csendes tag

Szia!

Sajnos még mindig rossz. :W

(#1573) donceleger


donceleger
csendes tag

Köszönöm szépen az infót, akkor majd megpróbálom így.

(#1574) afterburner_ válasza kovasi (#1572) üzenetére


afterburner_
őstag

de mos tkonkretan melyiket nem ismeri fel?lehet megserult a chip atrakasnal!!

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1575) Márton


Márton
nagyúr

Hi.
zsírúj 4500-össel nyomtattam vagy 10 dvd-t, 5-6 sima papirt, és nemrég mikor nyomtatnék azt üzente, hogy az egyik patronnal hiba történt, nyissa ki a fedelet, és cserélje ki amelyik nem világit. Valóban a bal szélső fekete nem világított, kiszedtem, vissza, ekkor már világitott, de a nyomtatás ugyanazzal a hibával nem indult. mikor kinyitom megint nem világit :( ismét ki-betesz, majd nyomtató KIKAPCS, ezután már végre nyomtatott. A patronban bőven volt tinta, a nyomtató kb. 2-3 hónapos, mozdítva nem volt a helyéről. Ez mitől lehet? Gyári hiba? Azt hittem megbizhatóbb szerkezet lesz :(
Visszavigyem garba? De hisz most müködik.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1576) afterburner_ válasza Márton (#1575) üzenetére


afterburner_
őstag

hat nekem amr volt jopar ip4200,4300,4500-ös a kezemben, még idaig egyetlen egy rosz chippel nem talalkoztam, de biztos elofordulnak ilyen esetek :) lehet neme rintkezett rendesen?kontakhiba?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1577) Márton válasza afterburner_ (#1576) üzenetére


Márton
nagyúr

talán az.
még egyszer előjön, megy vissza..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1578) kovasi válasza Márton (#1575) üzenetére


kovasi
csendes tag

Hi!

Sajnos én már találkoztam evvel a hibával. Azt javaslom, vegyél egy új patront és ha azzal jó, akkor a rosszat cseréltesd ki gariba. (Nekem ezt 2hónap elteltével csinálták meg :O )
A gép miatt ne bánkódj tuti jó masina, nekem most adta be a derekát 2év elteltével utángyártott patronnal.

(#1579) kovasi válasza afterburner_ (#1574) üzenetére


kovasi
csendes tag

Nem tudom hol olvastad, hogy nem ismeri fel. Pusztán annyi van, hogy nem nyomtat rendesen magentát. A fúvóka ellenőrző mintán a sötétebb csík hiányosan, a világosabb csík pedig szinte nem is látszik. A patron hiba kizárva, mert cseréltem chip-et és patront is. 2x mostam meleg vízben fejet és alkoholban + kifújtam. Még megpróbálom UH mosóban is, hátha. Az az érdekes, hogy a hiba egy szinte teljesen piros dvd címke nyomtatása után jött elő.
Köszi a segítséget. :R

(#1580) donceleger válasza afterburner_ (#1570) üzenetére


donceleger
csendes tag

Hello.
Nincs véletlenül egy videód a HP D1360 Nyomtató patronjainak utántöltéséről? A patronok No 21 ( fekete ) és No 22 ( színes ). Vagy szóbeli segítség is jó lenne. Igazából már elvittük újratöltetni, úgyhogy megvannak fúrva, és pontosan tudjuk a színes patronnál, hogy melyik cella melyik színhez tartozik. A fúrt lyukak itt nincsenek lezárva. Ez azt jelenti, hogy ezeket a patronokat csak szépen tele kell pumpálni a festékkel és már kész is, vagy azért ennél kicsit bonyolultabb a helyzet???
Köszönöm a segítséget előre is.

(#1581) Márton válasza kovasi (#1578) üzenetére


Márton
nagyúr

Tehát nem egyedi a hiba.
De hisz most a "rossz" is jó, tehát nem biztos hogy egyből tudom produkálni a hibát a szervízben. Majd ha megint előjön.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1582) afterburner_ válasza kovasi (#1579) üzenetére


afterburner_
őstag

probalj patront cserelni...olykor azzal is lehet gaz hogy a patron szivacsa nem erintkezik jol vagy nem juttat eleg tintat a fejbe és így szopacskodik a nyomtatás! nekem most a kéknél volt ez, csikozott az ellenozominta( vagy csak félig voltak a csikok), patront kellet cserelnem mert nem erintkezett rendesen. összevissza meg nem mosd mindenfele vegyszerrel a fejet :) desztilaltviznek segitenie kell. meg vigyazz ne menjen a panel mogé viz mert ott van egy chip!

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1583) afterburner_ válasza kovasi (#1579) üzenetére


afterburner_
őstag

most nezem 2 éves gép?akkor sztem ott a vége a fejnek, eddig birta :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1584) kovasi válasza Márton (#1581) üzenetére


kovasi
csendes tag

Nálam ue. volt a szitu, de egy idő után annyira sokszor csinálta a hibát, hogy nem bírtam. Vettem egy új patront és a rosszat visszavittem, hogy adjanak helyette egy másikat.

(#1585) kovasi válasza afterburner_ (#1583) üzenetére


kovasi
csendes tag

Ma délig áztattam egy napot desztilált vízben. Sajna már a többi színt is csíkozza. Lehet, hogy itt a vég, jöhet a 4500-as.

(#1586) g-spot


g-spot
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki tud, segítsen! :F IP 4000-esem van, ami mostanában igen fura hangokat hallat. Mindig bekapcsolás után csinálja, amikor beállítja a fejet a helyére, és közben 2 akkorát nyekken, mintha ki akarna szakadni a helyéről. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet?Esetleg volt valakinek hasonló tapasztalata? Választ köszi előre is.

g-spot

(#1587) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!!Vennék egy Canon ip2500-ös nyomtatot!!Van hozzá utángyártott patron??Az menyibe kerül??Tudtok javasolni olyan nyomtatot ami olcsó és olcsó a patron is hozzá???

Köszi

(#1588) kaliber válasza kovasi (#1579) üzenetére


kaliber
aktív tag

Az UH mosót nehogy kipróbáld nekem az nyírta ki véglegesen a 4200-as fejet.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#1589) kaliber válasza afterburner_ (#1582) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nekem a 4300-as nagy feketénél van ilyen probléma desztvizes fejtisztitás után elfogadható tesztábra lett, viszont mikor nagy felületen nyomtattam feketét olyan mintha kifogyott volna a fekete festék, egy párszor utántöltöttem már a patronokat.
Szerinted érdemes lenne egy új patronnal kipróbálnom?

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#1590) Pufy78 válasza kopi.dll (#1048) üzenetére


Pufy78
csendes tag

Hali..kiez az emberke..mert ha ócsóért adja az eredetit akkor érdekelne :D

Megbízhatóságom ellenőzése: http://phmegbizhatosag.atw.hu/ vagy http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=513576 Köszi...

(#1591) Pufy78


Pufy78
csendes tag

Apropó...pixma 4000-4200 nyomihoz milen utántöltő tintát ajánlotok? Pigmenteset,vagy nem pigmenteset? Estleg milyen márka,tapasztalat?

Megbízhatóságom ellenőzése: http://phmegbizhatosag.atw.hu/ vagy http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=513576 Köszi...

(#1592) afterburner_ válasza Pufy78 (#1590) üzenetére


afterburner_
őstag

sztem akkor mar a csapbol is az folyna ha olcson lenne chippes cli patron (pontosabban teli szintjelzéses) :DDD

én pl dye tintát használok a nagy feketébe is, de azzal nem nyomtatok:-) szoval csak tisztogatástól fogy belőle a tinta:)
szövegnél nagy különbség nincs, ha fotot nyomtatok akkor meg inkabb fotopapirra... olyankor ugy is csak a kis fekete fogy

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1593) afterburner_ válasza kaliber (#1589) üzenetére


afterburner_
őstag

aha..hát lehet az is megteszi,ha gyarit töltessz azzal nem szokott gond lenni...csak utangyartottnal talalkoztam már szarabb minosegu szivaccsal, esetleg az is lehet hogy a festék picit sűrűsödött...valamivel higitani kellene, probald meg kis feketébe való tintával (dye)...hátha.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1594) teo8028 válasza afterburner_ (#1592) üzenetére


teo8028
csendes tag

A pigment és dye fekete között éppen szövegnyomtatáskor van a legnagyobb különbség. Olyan, mint a szénfekete és a sötétszürke között. Már, ha hófehér papírra nyomtatunk...

(#1595) afterburner_ válasza teo8028 (#1594) üzenetére


afterburner_
őstag

hat nalam inkabb fekete és koromfeketére mondanam a kulonbseget, amit csak képnél vetem eszre szövegnél nem:) de engem szövegnel nem izgat, képet meg ugy is fotopapirra nyomok, szoval nem igazan hasznalom a nagy feketét :DDD

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1596) cores


cores
csendes tag

Hello!
Hát megvettem az Ip4500-ast...
Beüzemeltem,és egyenlöre jól müködik.Iddáig már kipróbáltam a nyomtatást boritékra,és A4-re,ja meg DvD címkéket is.A véleményem 10-es skálán erős 9-es.Azért ennyi mert tényleg kicsit mintha hangos lenne.

Külön köszönet Afterburrning-nek a segítségért :DD :C

(#1597) timeslot


timeslot
csendes tag

Sziasztok!!

Régóta használom a Canon pixma IP 4200-at. Olyan jelenséggel találkoztam, hogy a azt a hibaüzenetet adja ki, hogy "Működési hiba. Nyomja meg a nyomtató Újrakezd gombját, ha a hiba továbbra is fennáll kapcsolja ki és be....

Megtettem amit kér, de a jelenség ugyanaz. Csak villog az Újrakezd lámpa és semmi....

Mi lehet a baj?????

(#1598) timeslot


timeslot
csendes tag

Sziasztok!!

Régóta használom a Canon pixma IP 4200-at. Olyan jelenséggel találkoztam, hogy a azt a hibaüzenetet adja ki, hogy "Működési hiba. Nyomja meg a nyomtató Újrakezd gombját, ha a hiba továbbra is fennáll kapcsolja ki és be....

Megtettem amit kér, de a jelenség ugyanaz. Csak villog az Újrakezd lámpa és semmi....

Mi lehet a baj?????

(#1599) afterburner_ válasza timeslot (#1598) üzenetére


afterburner_
őstag

ha nagy kepet nyomtatsz nem nyomtatja ferdén vagy hullámosan? :) mert akkor valszeg kiakad a fej és volt mar iylen gondom!

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#1600) timeslot válasza afterburner_ (#1599) üzenetére


timeslot
csendes tag

Épp az a baj, hogy nem nyomtat sehogy!!! Kiadja a hibaüzenetet és ..kész..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.