Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Ma találkoztam a Coraban ''Victoria'' nevű tentákkal és papírokkal.
Használt már valaki ilyen kellékeket? Főleg a tenta minősége érdekelne.

(#902) Gabor970


Gabor970
addikt

sziasztok!

Kérdezném, hogy mi a tintatakarékosabb? Ha sosem kapcsolom ki a nyomtatót, vagy ha nem hagyom bekapcsolva? Most este be volt végig kapcsolva, és kétszer valamit csinált. Csak a hangot hallottam, kicsit mintha a fejet mozgatta volna + valami zümmögött egy kis időre.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#903) Zoli2


Zoli2
aktív tag

A 4300-as mellé adott szoftver (magyar nyelvű) jó a 4000-es mellé? A driver is feltelepíthető?

(#904) Gabor970


Gabor970
addikt

de miért lenne jobb a 4300-asé, mint az ami a 4000-hez való? Szedd le a canon honlapjáról a legfrissebb 4000-es drivert és softwareket

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#905) Gnú


Gnú
csendes tag

Sziasztok egy kaptam IP 4300 hoz egy chip kod feltörő módszert állítolag müködik. Én nem tudtam leteszteli mivel nem tudok angolul és ujak a patronjaim mivel nem rég vettem a IP 4300 . Örülnék ha valaki betesztelné és leírná magyarul hogy kell csinálni.

üdv Gnu

Hogy lehet képet beszurni simán??????????? :W

(#906) TOMKTOM válasza Gnú (#905) üzenetére


TOMKTOM
csendes tag

Szia!

Talán, ha megosztanád velünk is ezt az ominózus módszert, az sokat segítene a megértésében... :D

(#907) Gnú válasza TOMKTOM (#906) üzenetére


Gnú
csendes tag

A lényeg a patronon található chip rövidre zárása.

(#908) Gnú válasza TOMKTOM (#906) üzenetére


Gnú
csendes tag

Küldtem képet üzenetben

(#909) TOMKTOM válasza Gnú (#908) üzenetére


TOMKTOM
csendes tag

Valamit félre értettél, ez egy leírás arról, hogy hogyan kell átrakni az eredeti patronról a chipet az utángyártottra. Nincs itt szó semmi féle chip-hekkelésről. :)

(#910) Jazz


Jazz
veterán

Meg van 4300 nyomi YEPP! :DD
De igazából még nem volt alkalmam kipróbálni, foto papír híján.
Néhány kérdés:
1.: Hol tudok diát scenneltetni, és mennyiért? Jó minőségben, meg gondolom speciális diascennerrel. Több száz van amit kiszeretnék nyomtatni.
1.: Milyen foto papírt ajánlanátok (occsó jó)? (olvasom itt fórumba hogy epson szar, meg van ez a Geha szeva000 ajánlatára, de nem tom Mo.-on kapható-e, meg gondolom jobban megéri A4-re nyomni 4-et, aztán kivágni)
2.: Melyik a jobb? Nyomtató állandóan belegyen kapcsolva, vagy csak amikor nyomtatok, de mondták, hogy akkor minden egyes bekapcsoláskor nagyon sokat szivattyúz.
3.: Tervezem, hogy mostantól minden nap nyomtatok minimum egy fúvóka ellenőrző teszt ábrát, remélem ez már garantál beszárdás elleni megoldás. No meg InkMate kitt.
4.: És jó az, ha az eredeti patron kifogyása előtt jóval rátöltök, tehát nem lesz baj hogy keveredik a tinta vagy nem tom mi....
Kösszi

[Szerkesztve]

free your mind

(#911) Jazz


Jazz
veterán

Hát ez baromi drága. 100Ft-ért szkennelnek be 1db!!! diát, legolcsóbb amit láttam 30Ft/db. Off! :(((

Na, végre találtam profi szkennelést: ''Professzionális dia és negatív szkennelés
Nikon Super Coolscan 5000ED Egy filmkocka szkennelése (4000 dpi, TIFF) 400 Ft (egyéb költség: cd-írás, cd ára).''
Cool :W


[Szerkesztve]

free your mind

(#912) Gabor970 válasza Jazz (#910) üzenetére


Gabor970
addikt

Gratula a nyomtatóhoz!

Javaslom legalább egy próba erejéig vegyél valami jó papírt! Én a korábbi nyomtatóm epson papírjával próbáltam, már az is meggyőzp volt, de ma nem bírtam magammal, vettem egy 20-as csomag Canon Phot Paper Plus Glossy (High gloss pp101) papírt, az eredmény egyszerűen csodálatos!!! Én még nem tudtam felocsúdni, csak válogatom a sok összegyűlt digit képeimet és nyomtatok-nyomtatok.... Az sem érdekel, ha holnap kell egy garnitura patront vennem. Amúgy sztem úgy a leggazdaságosabb, ha egymás után minél többet nyomtatunk, és nem napi párat. (mármint a fotókra gondolok)
Próbáltam én is bekapcsolva hagyni, de nem tetszett, hogy akkor is kb 30-40 percenkint mozgott a fej, meg valamit zümmögött. Azzal sem vagyunk előbbre, ha ennyi időnkint kicsit tisztogatja a fejet. Én a kikapcsolás mellett döntöttem.

Ajánlom ezt a két oldalt tanulmányozásra. Engem meggyőzött. Valszeg Peach patronokat és papírt fogok rendelni.

http://www.hw-sped.com/catalog/peach_hir.php


http://www.peach-hungary.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=48

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#913) fefe1968 válasza Gabor970 (#912) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Szimpatikus valóban a leírás az említett patronokról, ám 1.200.- körüli árával csak csak 4x annyi mint egyéb megoldással töltögetni. Meggondolandó...

(#914) Jazz


Jazz
veterán

Ip4300 tapasztalat frissen elsőkézből, ill. megoldások itt olvasott problémákra is, hátha valakinek segít sok bosszúságtól megkímélnie magát, no meg én is várom az okosok véleményét.:)

I: Csomagolás szétszed, Fej fúvókáinál kékes folyadék, először para, hogy használt; alcohollal átmosták aztán egy kicsi cián maradt még-->persze ez kizárt. (valaki írta hogy Epsonnal volt ilyen-nem a fejjel nyilván-hogy: gari, minden használt alkatrész csere, aztán újra piacra dobják újként.)
Aztán nyugta, kézikönyv is írta, hogy ha ilyen van no para, ez előfordul (mást nem mondott). Gondolom akkor valami védőfolyadék lehet. Hasonló tapasztalatok valakinél??

II. Aztán Ultra-Pofára Esés! Kapásból nyomtam egy csomó dokumentumot (abszolút fekete szövegek); mindet színessel nyomta ki-->a 3 színből keverte ki a „feketét” ami inkább szürkés lett nyilván, és ugye a sebessége is jóval lassabb volt. (hosszas szemmeresztgetés után lehetett is picit látni a 3 színkomponenst.)
Színprofil állít: nyomtató tulajdonságainál, Acrobat-ban, szín intenzitás nyomtató beállításainál....akárhogy semmi. (gondoltam hátha valami szürke skála eltolt, vagy bármi, aztán úgy érzékeli hogy világosabbat kell nyomni).
Szürke nyomtatást is próbáltam, semmi.
Sok szenvedés után konklúzió: 2 oldalas nyomtatásnál nem hajlandó nagy feketéből nyomtatni!
Mindegy, hogy automata vagy kézi! Így ment a manuális páros/páratlan oldalazás, ez még elmegy, ciki akkor lesz, ha olyan progi alól nyomtatok ahol nincs ilyen opció.
Azaz kétoldalast nem szabad bekapcsolni és vegyes dokumentumot is jól nyomja (ábra+szöveg+kép...).
Azért ez fáj egy ilyen nyomtatótól!
Canon szervízt fel is hívom what the fuck is it. Remélem egy firmware, vagy valami hasonló orvosolja a dolgot (ha van ilyen).

III: Képnyomtatás, megint csalódás; tapasztalat:
- Photoshop alól, AcdSee alól, bármi, nagy kék szín átmenet erősen lilás: Színprofil állít: nyomtató tul.-ainál, programokban, mindenhol, kis elétérés csak, továbbra is messze nem színhelyes.
Megloldás: nyomtató beállításai-->szín/intenzitásnál auto-ra állítani, vagy kézi: illesztő egyeztetés.
Örült a fejem, ez már tuti. No akkor nézzük nagyfelbontású (5760dpi-s) papírra (a kép egy 8000x6000-es fraktál *.pgn) Baromi jól néz ki, DE: Megint lilás!!!
Mi a..., pedig most minden színprofil korrektül beállítva.
Probléma: kiválasztottam azt hogy nagyfelbontású papír. Rosszul tettem. Normál papírra visszarakva, már jó volt (noha továbbra is nagyfelb. Papírra nyomtam). És a szín/intenzitás kapcsoló nem auto-n hanem kézi-n, azon belül is manuál-on, minden 0-0-0-án volt.!!
Azaz: nyomi frankón papír-tól függően állítja a színskálát!
Fotopapír pro-ra állítva, még egy picit más lett a színskála, még lilásabb.
Megjegyzem, még a nyomtató tulajdonságainál is a színprofil fix-re volt pipálva, nehogy ott állítgasson valamit, de amúgy minden variációt kipróbáltam.
Tényleg, én hogy tudok létrehozni saját *.ICM-es színprofil file-t? (semmivel sem tudom megnyitni, szerkeszteni)

Szumma szummárum: ezek vannak.
Nyomi nagyon szép, csendes, gyors, fúvóka sor hatalmas (2x-ese pl. Ip1600-nak).
Minőség kifogástalan, tényleg betonkemény szöveg kontúrok, szép képek.
Csak azt a sok diát hogy fogom kinyomni. Mint írtam profi minőségű 10Mp-es diaszkenner (azért az se olyan profi, csak 1000 euro) 400Ft/db, nekem meg több száz van.
Az lesz, fogom aztán lemakrózom mindet. Kész.
Meg találtam még egy olyan kapcsoltó valahol a beállításoknál, hogy:
„Megoldás csíkozásra: Papírhorzsolódás megelőzése
Nagy sűrűségű nyomtatás esetén megnöveli a rést a papír és a nyomtatófej között, meggátolva ezzel a horzsolódás által okozott tintacsíkozódást.”
Talán ez megoldás lehet egyeseknek.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

free your mind

(#915) fefe1968 válasza Jazz (#914) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Automatában nyomtatok és nem használok semmi effektet, manuális beállítást stb. Az a legjobb. Dia/negatív szkennelés: végy egy szkennert, ami tudja és hideg téli estéken csináld meg magad. Én is ezt tettem. EPSON-ba van, amelyik automatán behúz egy 6-os csíkot, beszkenneli és lementi. Neked csak néha tölteni kell a száját. A régebbiek 2400, az újabbak 4800 dpi-sek. 20-30 ropi körül.
A kétoldalas nyomtatás hagy némi kiívánnivalót maga után. Én ''több oldal egy lapra'' opciót akartam kétoldalasba. Magyarul egy 8 oldalas dokumentumot kinyomtatni úgy, hogy egy oldalra lekicsinyítve a 4, a másik oldalra megint 4. Felejtős. Nem lehet így beállítani. Sőt egy oldalas nyomtatásnál is hatalmas margókat hagyott és nem volt hatással semmi oldal beállítás rá. Ezeket pedig egy 10 évvel ezelőtti HP is tudta már...

(#916) TOMKTOM válasza fefe1968 (#915) üzenetére


TOMKTOM
csendes tag

Hozzászólásodat olvasva hirtelen kipróbáltam, az 1 lapra 2*4 oldal dolgot, nekem tökéletesen megcsinálta (persze a feketét keverte)...

(#917) Noémike


Noémike
csendes tag

Hali!

Canon ip 4200-m van. Most fogyott ki először a vastag fekete, kicseréltem utángyártottra(hyson), és nem nyomtatt szépen fekete szöveget, :( becsikozza. Ha kiveszem, és megnyomkodom a szivacsnál, akkor utána minden ok. Vagy csinálok egy tisztitást a feketére akkor is ok. De ezt minden nap el kell játszani ha feketét akarok nyomtatni. miért csinálja :F :F :F ??? Mert a színes hysonokkal semmi problémám nem volt eddig, már több garniturát is cseréltem! :C
Valakinek van valami hasoló tapasztalata?? :F
köszi

(#918) fefe1968 válasza TOMKTOM (#916) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Majd nekiugrok egy szabad napomon megint... Több órát küzdöttem, elment csomó nyersanyag, de nem sikerült nekem :(. Köszi azért!

(#919) Jazz válasza TOMKTOM (#916) üzenetére


Jazz
veterán

Azért ez ultra gáz. Szuper nyomtató, ki kaarsz nyomni több száz oldalt, nincs kedved szórakozni, ttrükközgetni, hogy először csak páratlan oldal-->megfordít, páros oldal, és ráadásul auto megfordítja is elvileg, de tök mindegy melyik megodlást választod, NEM HAJALNDÓ a több száz oldalnyi fekete dokumentumot a direkt erre kitalált nagy feketéből nyomni, hanem a 3 színes patronból keveri ki, sokkal lassabb, és csúnyább is. HÁT EZ KIAKASZT!:((

free your mind

(#920) Jazz válasza fefe1968 (#918) üzenetére


Jazz
veterán

Ha gondolod és nagyon nem megy, szólj, leírom a pontos lépéseket. Anno régebbi Canonommal én is vacakoltam egy kicsit, elég rejtett ez az opció....

És valaki? Megoldás a lenti problpmára? (2 oldalas-t nem hajlandó nagy feketéből nyomtatni, színesből keveri, noha full szöveg....1 odalasban rendesen nagy feketéből nyomja)
De asszem még ma felhívom Canon szervízt. Jobbat nem tudok.:(

[Szerkesztve]

free your mind

(#921) Jazz


Jazz
veterán

Ip 4300-hoz itt az összes softweare [link], legújabbak. Talán ez megoldás némely problémára.
Esetleg van akinek SP2-es Win-je van, és úgy is rossz a 2 oldalas nyomtatás? (mert ha nem muszáj nem rakom fel).
És Canon szervízben azt mondták, hogy vigyem be, ez nem normális (lásd lenti probléma)

free your mind

(#922) krizsi000


krizsi000
csendes tag

Hello!
Lenne 1kérdésem:
az ip4200 patronjai utántölthetők????

(#923) artos


artos
tag

Eldugult a nyomtatóm feje, és már kipróbáltam mindent, de nem jutottam eredményre. Egy szervízes ismerősőm ajánlotta hogy tegyem egy pohár desztillált vízbe hogy teljesen ellepje a víz, és ne lógjon ki semilyen fémes rész. Ezt tegyem be a mikrosütőbe néhány percre. Állítólag kitisztítja az eldugulást. Hallott már valaki erről?

(#924) fefe1968 válasza krizsi000 (#922) üzenetére


fefe1968
csendes tag

Igen, utántölthetőek a patronjai! Néhány bejegyzéssel előbb több hozzászólás is foglalkozik vele!
A fejpucolásra a desztillált víz bizonyosan jó, de a mikrós verzióról még nem hallottam :)! Érdekes ötlet, bár nem tudom mennyire hasznos, hisz az csak felmelegíti max. az egészet. Igazán hasznos inkább egy ultrahangos mosó lenne, ez viszont nem nagyon van a háztartásban. Viszont olvastam már, hogy gőz felett kell tartani, tehát a forró víz/gőz akár tökéletes megoldás lehet. :F

(#925) artos


artos
tag

Én is az UltraSonic tisztítóra gondoltam. Végül is hasonlóan működik csak az egyiknél ultrahang míg a másiknál a mikrohullám rezegteti a víz részecskéit.

(#926) Gab07


Gab07
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. 4200-es nyomtatóm van, eredeti patronok vannak bent. A középső led sárgán villog, ha felnyítom a nyomtatófedelet a magenta parton nem világit és nem is villog. Ha kiveszem és újból visszateszem a patront világit és amikor vissza teszem a fedelet ismét villog a sárga led. Ismét kinyitom a fedelet és megint azt látom, hogy a magenta patronja nem világit..és ezt megismétlem párszor de a hiba forrására nem jövök rá. Tud valaki segíteni? :W

(#927) TOMKTOM válasza Gab07 (#926) üzenetére


TOMKTOM
csendes tag

...kiűrült a magenta patron, vagy kontaktos az IC.

(#928) Gab07 válasza TOMKTOM (#927) üzenetére


Gab07
csendes tag

Szia! A patron 3/4-ig van. Akkor lehet hogy a csipp adta meg magát. Ha esetleg van még ötlet jöhet. :F

(#929) szeva000 válasza Gab07 (#928) üzenetére


szeva000
addikt

ugyanezen hibával találkoztam,kb 3hete,ott a chip halt meg.Szerintem vegyél egy új patront

(#930) Gab07 válasza szeva000 (#929) üzenetére


Gab07
csendes tag

Szia! Köszi a segítséget! Veszek egy másik patront. Üdv. :C

(#931) Bareee válasza Gab07 (#930) üzenetére


Bareee
csendes tag

Hello!

Nekem azt mondták hogy resetelni kell a nyomtatót mégpedig ugy hogy nyomva kell tartani a power gombot 5 másodpercig és ez megoldja a problémát. (már volt rá pálda 17 ip 1700 as nál)
Remélem segít

(#932) Gab07 válasza Bareee (#931) üzenetére


Gab07
csendes tag

Csak az a gyanús, hogy ha kiveszem és visszateszem a patront akkor világit. Ha lecsukom a fedelet és bemegy a helyére akkor ismét nem világit. Az a gyanúm elszált a csipp. :W

(#933) szeva000 válasza Gab07 (#932) üzenetére


szeva000
addikt

Tuti,hogy chip hiba.Az unokatesómnál a zsír új patronnál jött elő 2nyomtatás után.persze azért a Canont felhívtuk és elhajtottak a p*csába,mert ez fogyóeszköz.Sz*rházik

(#934) Gab07 válasza szeva000 (#933) üzenetére


Gab07
csendes tag

Köszi ! Ez lehet a megoldás :O holnap kicserélem. Köszi a segitséget mindenkinek!

(#935) Gab07 válasza Gab07 (#934) üzenetére


Gab07
csendes tag

Sziasztok! A probléma megoldodott kicseréltem a patront. Ezek szerint a régi nem volt jó. Köszi! :C

(#936) kaliber


kaliber
aktív tag

Sziasztok!
Volt szerencsém összehasonlítani az IP4200-at az IP4300-al, na szóval nem csak az USB2.0 + dizájn a különbség a kettő között, hanem a nyomtatófej is jócskán megváltozott a fúvókák hossza nagyobb lett
IP4200 PGBK kb:13mm, a többi kb:6 mm
IP4300 PGBK kb:22mm, a többi kb: 11mm
A fúvóka ellenörző mintázat is majdnem kétszer akkora mint az IP4200-nál
Ez a változás gondolom a nyomtatási sebességre lesz jótékony hatással, de remélhetőleg a fúvókák eltömődése ellen is jó hatással lesz.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#937) Jazz válasza kaliber (#936) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt nagyon hasznosnak tartom és köszönöm hogy megosztottad velünk. Mert akkor...:
1: Örülök hogy Ip4300-at választottam, de nagyon :)
2: Most már értem, hogy miért jön le egy dokumentum normal-ban 3mp alatt. :D
Amúgy tényleg, nekem is ez tűnt fel elsőnek (Ip1500-as fejjel szemben-pedig az se kutya) hogy milyen baromi hosszú a fúvóka sor, min. kétszerese, kb.2.5cm a fekete. Ez iszonyat sok és jó. Canon ;)
És nézegettem régebbi Epson fejeket, hát az katasztrófa. Ha ebben van több 1000 fúvóka egy soron, azon volt 40. De komolyan.

Más: Utántölés rulez. Meg volt az első élményem. Én a műanyag golyóba facsavarral egy picit belehajtottam (mint egy dugóhúzó) és kitudtam húzni. Patent. Azt hittem atomra bele van sajtolva, de nem.... így vissza is raktam, de aztért biztos ami biztos még cellux is ment rá. Tuti vákum. Kapásból beleeresztettem nagy feketébe 20ml-t. 12-t ír, de ment 15-is, aztán mondom most mit spóroljak, belement mind a 20.:) Gyorsan nyomtattam is 200 oldalt, tapasztalatok:
Tényleg nagyon szép, mint eredeti, és fúvóka teszt ábrával összehaszonlítva is ugyan olyan szép mint eredeti, csak annyi van, hogy picit lassabban szárad, így a marha gyors nyomtatás ellenére hosszabb tintaszáradási időt kellett választanom, de ez legyen a legnagyobb bajom.

Azért egy megjegyzés: Canon-on azért van ilyen lehetőség, hogy más patron (max. garit vesztesz, de akkor is ott a lehetőség hogy kikapcsold a tintaszintet....), mert különben nem lenne korrekt versenyhelyzet, ezért kötelezik őket.

free your mind

(#938) fefe1968


fefe1968
csendes tag

Nekem alapjában nem a nyomtatás sebességével van bajom, az teljesen elfogadható a 4200-es esetében is, hanem azzal az idővel míg hajlandó elkezdeni. Akinek volt HP-je az tudja, hogy kattintás és már indul is kifele a kész nyomat síri csendben. Azonnal, gyorsan és szinte teljes csendben. A Canon esetében katt, majd egy darabig semmi, aztán egy magasfrekvenciás fülsértő fütyülés, festék szüttyögtetés 5-6x, aztán végre a papírt betépi hatalmas csattanással és hasonló robajjal végigropogva befejezi. A minőség persze jobb az előbbi típusnál, de amúgy...

(#939) kzs666


kzs666
csendes tag

nekem egy problemam lenne az uj ip4300-asommal, meghozza ha papirforrasnak vmilyen fotopapirt jelolok, es igy nyomtatok akar fotopapirra akar nem, akkor a kep igy nez ki: egy csik az aminek kell lennie kb fel mm-en, aztan negyed mm egyszinu csik, aztan megint fel mm normal es igy tovabb vegig. es ez tokeletesen szabalyosan valtakoznak, parhuzamos a kep szeleivel, mindig ugyanugy tortenik akar fotopapiron akar normal a4en. a helyes csikok a helyukon vannak tehat ott azt latni amit kell, igy a kep messzebrol nezve jonak tunik, de kozel nagyon szembetuno. mindenfele beallitast probaltam mar, a kepminosegtol, horzsolasmentessegig, stb, fej tinta minden uj (2 napos az egesz) es a fej is jol van pozicionalva, mivel ugyanezeket a kepeket ha nem fotopapir forraskent jelolom, hanem pl normal a4-nek akkor szepen ki tudja ures egyszinu csikok nelkul is nyomtatni.
szoval a lenyeg ha a forras vmilyen fotopapirnak van beallitva akkor akarhogy is van a tobbi beallitas (meg szurkearnyalatosan is), csikok kerulnek a kepre.
vki talalkozott ezzel ? esetleg vmi megoldas ra? elore is kosz :)

(#940) 3x3y


3x3y
aktív tag

Na akkor kezdjük elölről, mert piszkosul fárasztó volt végigolvasni a 900 akárhány hozzászólást, és hiába ''ott'' a megoldás, elfáradtam, nem is fogott már az agyam...

Tehát

IP4300 - utángyártott patronok - eredeti chippel

Szinte biztosra veszem, hogy a chippek az első átpakolásnál megsérültek, pedig nagyon vigyáztam.
G&G, aztán pedig QLink utángyártott patronok...

Mindegyiknél ugyanaz a baj.

''A nyomtatóban lévő tintapatronok típusa nem állapítható meg''
Patronok ki és bepakolása, ha kell többször is...
Nyomtató kikapcsolása bekapcsolása ha kell többször is...
...mire...
Végre nyomtatni kezd a cucc.

Viszont, ha a chippekkel van a gond - kérdem és - akkor hogy lehet az, hogy egyszer nyomtat, és ''többnyire'' nem nyomtat...

Tisztítás, fokozott tisztítás, fejkimosás megvolt...

Tegnap belerúgtam kétszer, belebokszoltam 3szor, és láss csodát, azóta szeret működni a cucc...

De persze valami okos, ''szakszerű'' tanács az jól jönne...
Választ előre is köszi, és ebben ne a bunyót taglaljátok, mert hetek óta szívom a cumit a cucc miatt, és a fejszét is odakészítettem már a nyomtató mellé....


[Szerkesztve]

PF

(#941) Jazz válasza fefe1968 (#938) üzenetére


Jazz
veterán

fefe1968:Igen a régi Canon-om is ilyen volt amilyet mondtál, de ezekszerint messze nem csak dizájn különbség van 4200vs.4300 között, ugyan is enyém bekapcsolás után hamar pár mp nyomtat, csak nagyon keveset szív, és nagyon halk is. Halk üzemmódban meg egyszerűen semmi hangja.
Csak egy bajom van vele, az meg a már ezerszer melített: 2 oldalasra nyomásra állítva (auto/manual/szürke árnyalat ki-be mindegy....), azt amit a nagy feketéből kéne nyomnia (szöveg....) azt is a színesből állítja össze. Érthetetlen. Úgy hogy én nem is használom hanem én állítgatom, hogy először páratlan oldalak, megofrdít, páros és kész. Végül is ugyan az mindtha manual 2 old. beállítás lenne, az is ezt csinálja.
De akkor is ÉRTHETELEN hibás softweare vagy mi (néztem magasabb verziót is de nincs). Persze ez sokszor nagyon rossz, és kikerülhetetlen.(pl. két old. oldalrendezéses-egy lapon töb odal... :(
kzs666:van egy ilyen beállítás (azt hiszem az egyénin belül) hogy csíkozás megakadályozása....azt próbáld meg.
3x3y:G&G nagyon rossz választás, a legsz*abb utángyárott tinta, mindenki mindenkit óva int tőle, nekem is attól száradt be régebbi nyomim, ezt ha teheted nagyon gyorsan felejtsd el (ezt csak mint tanács, itt a topic-ban olvashattad hogy mi az ami jó). Amúgy passz, ha működik örülj, de valszeg a chip-el van/volt gond. De ha nagyon vigyáztál rá akkor nem tudom hogy sérülhetett meg. Vagy csak nem jól illeszkedik. Ha átpakolás előtt tökéltesen jól működött a nyomi, akkor még is csak ott a gond. A vissza olvaszott (vagy pill. ragasztott, nem tudom hogy oldottad meg) pöcök lehet hogy kitartja, és ezért az érintekézis hiba. Passz. Ezért is jobb az utántöltögetés, pofon egyszerű, olcsóbb, magas minőségű tinta, és még jó szorakozás is. :D

free your mind

(#942) kzs666 válasza Jazz (#941) üzenetére


kzs666
csendes tag

az egyeni menuben max a ''papirhorzsolodas megelozese'' johet szoba, de azt mar probaltam, semmi valtozas
mashol meg nem hiszem hogy talalkoztam ilyen beallitassal

(#943) kaliber válasza 3x3y (#940) üzenetére


kaliber
aktív tag

Biztos, hogy a chippel van gond (ebben az esetben az utángyártott patron márkája mindegy mert a nyomtató chipet figyeli nem a patront értsd: ha egy darab fára felrakod a chipet és azt helyesen érzékeli a nyomtató akkor is azt jelzi hogy minden rendben) említetted, hogy ütögetés után megjavult valószínü, hogy nem sikerült stabilan rögzítened a chipet vagy valami miatt nem érintkezik, tehát itt a fejtisztítás nem segít.
Nekem is egy chip kuka lett mert amikor a tapétavágó késsel műtöttem le benyúltam a chip meg a patron közé és megsérülhetett, elég csak a chip tetejéről a ráolvadt műanyagot levágni, és utána kézzel leszedni patronról.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#944) rankesz


rankesz
veterán

Emberek ! Most vegyen IP4200-at aki akar!!

A TUSKO kiárúsítja a raktárkészletét bizonyos műszaki cikkekből és az ip4200 is benne van! :C
Bruttó 17500-at még a hülyének is megér egy ilyen nyomtató !

Rankesz

(#945) 3x3y


3x3y
aktív tag

Mindenkinek nagyon kösz a válaszokat, egyetértek. Szerintem is chip probléma lesz, sérülés, vagy érintkezés...

Most van a dilemma.
A Tuskó tényleg olcsón nyomja ki a 4200 készletét. Valószínüleg azonban inkább új patronokat (gyárit) veszek. A 4300 mégicsak tovébbfejlesztés...

Új nyomtatóhoz viszont új gari is jár...na ez sem mindegy...

PF

(#946) szeva000 válasza 3x3y (#945) üzenetére


szeva000
addikt

ne viccelj már.hozzádobsz a gyári patronok árához pár ezret és még marad is egy 4200-as nyomtatód.

(#947) rankesz válasza szeva000 (#946) üzenetére


rankesz
veterán

hát jah. Valahol olvastam hogy Vaterán a fej + patronszett kerül 18-ba,
Ez még annál is olcsóbb (17500 ugye) és kapsz hozzá pár próba fotólapot meg minden sallangot. Az egy év gariról meg ne is beszéljünk

(#948) 3x3y válasza szeva000 (#946) üzenetére


3x3y
aktív tag

Egy volt a gondolatmenetünk...

PF

(#949) 3x3y válasza rankesz (#947) üzenetére


3x3y
aktív tag

Jelen pillanatban 2 év lett a garancia...

PF

(#950) kristoof


kristoof
csendes tag

sziasztok!
IP 4200-as nyomtatóm van boritokat nagyon szépen nyomtat,de fényképeknél és lemezeknél zöldes a kép :((
valakinek volt már ilyen problémája??
tudnátok segiteni mit csináljak.
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.