Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) kokozo64


kokozo64
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Canon pixma ip 4300-as nyomtató sárga ledje 5-öt villan és nem akar nyomtatni. Hibakódot nem ír ki. Mi lehet a hiba oka? Előre is köszönöm a segítséget.

(#4002) afterburner_ válasza kokozo64 (#4001) üzenetére


afterburner_
őstag

Szia!

fej sajnos :( lentebbi fórumoznak is ez a gondja.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4003) Kopy01 válasza afterburner_ (#4000) üzenetére


Kopy01
csendes tag

Szia
Volt nekem egy olyan leírásom az ip 4000-hez hogy melyik villogásnál mit kell nyomni de elveszett :(
Tudnál nekem ebben segíteni?

(#4004) afterburner_ válasza Kopy01 (#4003) üzenetére


afterburner_
őstag

fejhibánál nem tudsz semmit csinálni, először az 5 villanást kell megszüntetni, ami fejhiba. ip4000 , ip3000-es nyomtatókban a fej általában indítástól számítva 6-7 évig ment , aztán tiltja a gép.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4005) Kopy01 válasza afterburner_ (#4004) üzenetére


Kopy01
csendes tag

Tettem bele másik fejet de mikor lecsukom a fedelet kikapcsol az mitől lehet?

(#4006) afterburner_ válasza Kopy01 (#4005) üzenetére


afterburner_
őstag

zárlatos a fej.

másik fejjel meg 5 sárgát villan?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4007) Kopy01 válasza afterburner_ (#4006) üzenetére


Kopy01
csendes tag

Igen már egyszer sikerült elindítanom akkor nyomtattam vele egy ellenőrző nyomtatást de csak a nagy fekete nyomtatott Aztán vissza váltott 5 sárga villogásra

(#4008) Kopy01 válasza afterburner_ (#4006) üzenetére


Kopy01
csendes tag

jelen pillanatban 2 sárgát villan

(#4009) afterburner_ válasza Kopy01 (#4007) üzenetére


afterburner_
őstag

érintkezőket próbáltad megtisztogatni?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4010) Kopy01 válasza afterburner_ (#4009) üzenetére


Kopy01
csendes tag

Igen próbáltam :(
Nem tudsz olcsó fejet hozzá?

(#4011) afterburner_ válasza Kopy01 (#4008) üzenetére


afterburner_
őstag

fontosabb hibakódok ugyan ezek a 4000-esnél is

fejet már nem igazán.. az a tapasztalat hogy az utólag gyártott gyári canon fejek már csak 2-3 évre vannak tervezve. amiket a nyomtatóhoz adnak gyárilag azok jobban bírják a strapát, én is már csak nyomtatót adok inkább arra van gari is, fejre meg nincs.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4012) Kopy01 válasza afterburner_ (#4011) üzenetére


Kopy01
csendes tag

Köszönöm !

(#4013) kaliber válasza afterburner_ (#4011) üzenetére


kaliber
aktív tag

Naaa... nekem is bedöglött a 4500-as 5 sárga villogás a fentiek szerint (fejhiba) azt jelenti afterburner?
Vehetek egy újat azt nem tudom 4950 legyen vagy 7250 az utóbbit próbáltad?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#4014) afterburner_ válasza kaliber (#4013) üzenetére


afterburner_
őstag

7250-est még nem, bár van belőle itthon, amit kell róla tudni, hátsó lapadagoló nincs (helyette kettő alsó van), fólianyákos a chip, és még nincs hozzá utángyártott azt hiszem :) teljesen más a patron alakja mint az eddigi canonoké, fejet kivenni meg úgy tudom csak úgy lehet ha le van bontva a burkolat :)

ip4950 -esből betáraztam egy adaggal, mert már nem igazán kapni. szal lehet már csak itt ott kapsz belőle, akiknél van raktáron, nagykerekből már nem valószínű hogy lesz.

ja és a 4950-esekhez már más árnyalatú tinta kell mint a 4500-öshöz. 7250-eshez még nem mixeltem tintát de hamarosan az a project is indul :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4015) WeghA


WeghA
tag

Sziasztok!

Van egy Canon IP5200 nyomtatóm, ami eddig szépen dolgozott, de most a színes dolgokat csíkosan nyomtatja.
Mindegyik szín az egyik sötét a másik világos színű egyenletesen mind a képen mind a fúvókaellenőrzésnél. Zebrás.
Ha fekete szöveget nyomtatok, akkor jó.
Után gyártott patronokat használok már rég, de eddig jó volt.

Mindenfajta tisztítást elvégeztem szoftveresen, majd meleg vizes áztatást, szárítást kifújást, de továbbra sem jó. Tönkre ment volna fej? Mit tudtok még javasolni? Légtelenítést, reset-elést?

(#4016) afterburner_ válasza WeghA (#4015) üzenetére


afterburner_
őstag

fej szavatossága lejárt,de próbáld esetleg megtörölni a fej aranyozott érintkezőit hátha segít.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4017) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Felajánlok ingyen egy IP4200-ast! (remélem, jól emlékszem a típusára, de az biztos, hogy ez a széria)
A hozzá adott gyári kazetták lettek elhasználva vele. Utána újratöltött kazetták kerültek bele, de a ritka használat miatt beszáradt a nyomtatófej :(
Kívülről újszerű állapotban van.
Ingyen, minden tartozékával együtt adnám.
Bp, Zuglóban, a Mexikói úti földalatti végállomás környékére kellene érte jönni.

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#4018) WeghA


WeghA
tag

Megpróbáltam, de úgy se jó.Sőt! Most meg már be sem kapcsol. Végérvényesen tönkre ment? Vagy lehet bele életet csiholni még?

(#4019) afterburner_ válasza WeghA (#4018) üzenetére


afterburner_
őstag

húzd ki a 220ból egy fel órára utana dugd vissza.
vagy a fejet ki kell venni a burkolat leszedese utan akkor vlaszeg beindul. gondolom mar van 6-7 éves sajnos ilyenkor a fej szavatossága lejár :(

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4020) WeghA válasza afterburner_ (#4019) üzenetére


WeghA
tag

Szia! Sajnos ma reggelre se javult meg. :(
2006-ban vettem igen.A burkolatot hogy kell nem tudom leszedni, hogy kell neki esni?
Mivel kezdjem?
Gondolom szervízbe nem érdemes vinni nem ér annyit a dolog!

(#4021) afterburner_ válasza WeghA (#4020) üzenetére


afterburner_
őstag

3-2 résznél így szét tudod szedni, ip5200-esből ismerősömnél egyszerre állt meg 2 pár nap különbséggel :) ugyan így hogy nem kapcsolt be, fejet kivette, és ment tovább, de az a baj fejet nem érdemes bele venni mert drága hozzá, és még gari sincs rá, akkor érdemesebb egy olyan új konstrukciót megvenni amihez van kellékanyag.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4022) WeghA válasza afterburner_ (#4021) üzenetére


WeghA
tag

Sikerült szétszedni, de nem jó úgy se. Az lehet, hogy tisztítás után maradt kicsi nedvesség benne és attól ment tönkre zárlatos lett?
Tegnap de, miután vissza raktam a fejet ment egy kicsit aztán kikapcsolt és azóta semmi.
Vagy esetleg a 220V kivehető adaptere ment tönkre? Az valamivel ki lehet mérni? pl feszültség és árammérővel?

Ha semmi se segít mit tudsz ajánlani?
Ezeket tudja lehetőleg!
CD DVD nyomtatási lehetőség
kétoldalas nyomtatás
olcsó eredeti vagy jó utángyártott chippes vagy tölthető patron választék

és max 40000Ft ár, de inkább olcsóbb.

(#4023) veze válasza afterburner_ (#4016) üzenetére


veze
őstag

azt hol és mi számolja hogy a fej 6-7 éve van üzemben és most akkor hopp letiltom. akkor is ha az tételezzük fel keveset ment és nyilvánvalóan még jó lehet?
van valami belső órája?
vagy a gép rendszeridejét, amin először használták, üzembe helyezték beírja magának valahová? és ahhoz hasonlítja az épp aktuális gép rendszeridejét? és megállapitja belőle hogy eltelt hat év?
és ha az első üzembe helyezéskor annak a gépmek a rendszeridejét ez időre át állítjuk 2020-ra?
vagy egy lepusztult p-3-as gépet használunk nyomtatószervernek aminek a rendszeridejét minden évben visszaállítjuk 2010-re?
miből tudja hogy az első üzembe helyezés óta letelt a kb hat év? nem tud egyeztetni semmilyen géptől független időszerverrel..
visszaszámol egy első bekapcsoláskor generált konstans értékből? de ha készenlétben sincs , és ki van huzva mitől müküdhet benne a visszaszámláló? miből tudja hogy ez idö alatt egy nap avgy 4 honapot kell visszaugrania az ujboli bekapcsoláskor? van benne elem? azt ki lehet venni?
szóval. mitől ketyeg visszafelé és miből tudja hogy mennyit?

(#4024) afterburner_ válasza veze (#4023) üzenetére


afterburner_
őstag

privátban elküldöm

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4025) bibababa


bibababa
csendes tag

Nekem is van problémám a 4300-as géppel. Tisztítás volt igaz a gumicsöves megoldás még nem.
A piros szín helyett sárgát nyomtat , a piros festék fogy ilyenkor.
A másik hiba tegnap jelentkezett , a nagy fekete mintha nem nyomtatna , mert a fejen az a szürő rész nem festékes.
Fuvóka tisztitás után a teszten a felső rácsos rész nem látható.
Szöveg nyomtatásnál vagy jó vagy nem.
Pl.Néha így nyomtat.

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
vvvv
vvvv
vvvv
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

(#4026) afterburner_ válasza bibababa (#4025) üzenetére


afterburner_
őstag

mutass ellenőrzőmintát :) aztán mondom mi a gond.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4027) bibababa válasza afterburner_ (#4026) üzenetére


bibababa
csendes tag

Ez lenne.

(#4028) afterburner_ válasza bibababa (#4027) üzenetére


afterburner_
őstag

pg-nél kérdés átmegy e a fejen a festék., ha kiveszed a fejet rárakod zsebkendőre, berakod a patront hagy hosszú csíkot a fekete?

piros meg le van levegősödve, csővel át kell nyomni vízzel. ha adsz egy címet priviben küldhetek légtelenítőt

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4029) bibababa válasza afterburner_ (#4028) üzenetére


bibababa
csendes tag

A nagy feketéből nem igen megy mert az a szűrő rész amire a patron ráfekszik nem tintás. A partonból pedig jön , ha táteszem papírra a partont az tintás lesz. A pirosnál valószinű, a levegő, csak azt nem értem mikor csak pirosat nyomtatok vele. akkor a nyomat sárga lesz de a piros tinta is fogy.
9 év körüli a gép és sokat ment.
Köszi a légtelenítőt, de munkahelyi berendezésről van szó .

(#4030) afterburner_ válasza bibababa (#4029) üzenetére


afterburner_
őstag

a fejet ha rárakod papírra akkor semmi nem jön, ha belerakod a patronokat ? mert igazaból azt kellene papírra rakni, zsebkendőre, nem a patront :) lehet aztán a patronnak is megsüllyedve a szivacsa, és nem ér hozzá a szívócsonkhoz. ha cserélés utan jött a probléma akkor lehet ez is gond.

ha meg a piros festék fogy, az csíkokat hagy a papíron akkor lehet festékprobléma is, ha csak a chip szerint fogy a tinta az normalis, mert a nyomtató azt hiszi hogy fogy a tinta, ő azt nem latja hogy valójában nincs a papíron semmi.

a másik hogy az ip4300-as nem 9 éves :D én úgy tudom 2007-es konstrukció.. ip4200-es 2005-2006-os:) 6 évet bír a fej, szóval lassan úgy is lehal benne.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4031) mugenrr300


mugenrr300
csendes tag

Sziasztok !

Tud nekem segíteni valaki,Canon ip4500,nem mozog a nyomtatófej,12 villan a sárga ?

Előre is köszi

(#4032) afterburner_ válasza mugenrr300 (#4031) üzenetére


afterburner_
őstag

ha nyomtatni akarsz mi a hibakód? 6A80?

nézd meg nincs e valami ami akadályozza a kocsi mozgását beszakadt papír, vagy jobb oldalt a tisztítóegység párnája, és a törlő szilikon lapát nincs e összeakadva egymáson.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4033) mugenrr300 válasza afterburner_ (#4032) üzenetére


mugenrr300
csendes tag

6A00 a hibakód

(#4034) BiuszMiusz


BiuszMiusz
csendes tag

Sziasztok!

Kb fél évig nem használtam a Canon Pixma iP4300-as nyomtatóm, nyomtatni szerettem volna vele, viszont elég foltos (csíkos) volt.
Kitisztítottam a nyomtatófejet, 2 ellenőrző lapot tudtam vele nyomtatni, azt is elég rossz minőségben, fekete alig látszott, színesek összefolytak, ill jelenleg a B200-as hibakód villog, és absz használhatatlan.
Vkinek vmilyen ötlete a hiba kiküszöbölésére? Vagy kuka?

(#4035) BiuszMiusz


BiuszMiusz
csendes tag

Megoldás B200-as hibakódra :D

http://www.youtube.com/watch?v=AyHaxjFg8aI

(#4036) mugenrr300 válasza BiuszMiusz (#4035) üzenetére


mugenrr300
csendes tag

Lehet megpróbálom én is :Y

(#4037) BiuszMiusz válasza mugenrr300 (#4036) üzenetére


BiuszMiusz
csendes tag

Érdemes kipróbálni, ha tudnád, milyen szépen zuhan :D (2. emeletről)
Nyomtató értéke: pár ezer Ft
Utángyártott patron: 250 Ft/db
Látni az utcán sétáló emberek arcát amikor a nyomtató „fröccsen” a betonon: felbecsülhetetlen :D

(#4038) afterburner_ válasza mugenrr300 (#4033) üzenetére


afterburner_
őstag

tisztítóegységnél a párnákat nézd meg, nincs felette a fejlehúzó csúszka?
lámpával világíts be :) fotózd le és linkeld, hátha csak az... de lehet akár kocsimozgató motor is:(

B200 sajnos vagy fej vagy alaplap - rendszerint a fej elhasználódását 5 villogás, vagy még ez jelzi... gondolom azért canonékban is van annyi hogy nem mindig ugyan azt a hibakódot adja ki fejhibára :D ( tudatos elhasználódásra) de még mindig a legjobban nyüstölhető nyomtatókat ők csináljak.

10 times VH monitor error [B200] The print head voltage is
abnormal.
1) Head contact pin condition of the
carriage unit
2) Cable connection (especially the
carriage FFC)
3) Part replacement:
- Print head and logic board
(Replace them at the same time.)
- Power supply unit
- Carriage unit

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4039) kaliber válasza mugenrr300 (#4033) üzenetére


kaliber
aktív tag

Azt még ne dobd ki, mechanikai hiba, nálam a szivacs volt ráragadva a fejre (úgy ahogy afterburner írta)

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#4040) mugenrr300 válasza afterburner_ (#4038) üzenetére


mugenrr300
csendes tag

Köszi !

Ma elvittem szervizbe, kíváncsi vagyok mit mondanak.

(#4041) afterburner_ válasza mugenrr300 (#4040) üzenetére


afterburner_
őstag

azért remélem a fej számát felírtad mert lehet kicserélik mint a huzat :)

kicsit ha belenézel a gépbe, akkor máris lehetett volna tudni javítható e vagy sem, legtöbb szervizes meg azt sem tudja hogy működik a nyomtató, csak azért rakjak ki az üzletre hogy szervizelnek mert így tudnak szert tenni sok esetben egy működő fejre :(

de legyen szerencséd :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4042) bibababa válasza afterburner_ (#4030) üzenetére


bibababa
csendes tag

Kipróbáltam és úgy is jött szépen a tinta. Átmostam mégegyszer de most is hol nyomtat hol nem.
A pirosnál a levegősödést még nem sikerült megoldani.
Viszont most hogy újra átmostam A fejből jött szépen piros, tehát elvileg átmegy rajta, de nem nyomtatja.
Kezdem nem érteni.

(#4043) afterburner_ válasza bibababa (#4042) üzenetére


afterburner_
őstag

masik patronnal próbáltad? ha a szivacs meg van süllyedve az is csinálhat ilyet. illetve ha zsebkendőre rakod a fejet könnyen elnyeli a szívócsonk a vizet? ugyan olyan gyorsan mint mondjuk a kék? vagy sokkal lassabban?

a szívócsonkon a szűrő nincs meghorpadva befelé?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4044) bibababa válasza afterburner_ (#4043) üzenetére


bibababa
csendes tag

A patronok jók . Sérülés horpadás nem látszik. Illetve van a nagy feketén 3 pici folt látszik de az nem tűnik horpadásnak.
Ha a fejnek vagy a nyomtatónak valami egyébb hibája Pl elektronikai, ha átteszem másik nyomtatóba (ugyan olyanba ) nem fogja azt is tönkrevágni ?

(#4045) afterburner_ válasza bibababa (#4044) üzenetére


afterburner_
őstag

ha a nyomtató alaplapja, kocsi egysége zárlatos akkor kinyírja ezt a fejed , de hiába rakod át, ez nem elektronikai gond ha egyszer nyom egyszer nem, nem kap festéket a fej :) vagy valahol levegőt szív. a fej alját remélem nem csavaroztad szét mert akkor a tömítésnek annyi, olyankor is csinál még hasonló tüneteket a fej.

ha a nagy feketén 3 pötty van az kapásból be van horpadva. utángyártott patronoknál van amelyiknél iszonyat kemény a szivacs és a csonkon levő szűrőt szépen benyomja, vagy csak annyira nyomja meg hogy vízszintes lesz, és ha másik patront raksz bele annak már nem fekszik fel rendesen a szűrője és annyi. szív egy kis levegőt a tintával, aztán máris fellevegősödik a fej, ilyenkor van az hogy eleinte nyomtat szépen aztán meg elkezd elfogyni a tinta.

a magenta olyan gyorsan nyeli el a vizet mint a cyan, yellow mondjuk? ez is fontos szempont mert ha nem akkor a szűrő dugultabb a kelleténél.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4046) bibababa válasza afterburner_ (#4045) üzenetére


bibababa
csendes tag

Szét nem szedtem . Utántöltős patronok vannak benne és nem is a legjobbak.
Hétfőn megnézem jobban azokat a pöttyöket.
A levegősődésnél itt sokan írták a gumicsövet+ vizet.
Rádugok egy rövid gumicsövet a fuvókára bele a vizet azt hogyan préselem át a fúvókán ?

(#4047) afterburner_ válasza bibababa (#4046) üzenetére


afterburner_
őstag

attól van egyszerűbb megoldás, tudok küldeni légtelenítőt ha kell. és az precizen illeszkedik a fejre :)

ha dobsz egy címet priviben tudok hétfőn feladni ha kell.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4048) M_o_g_y_i válasza afterburner_ (#4024) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez az infó számomra is hasznos lenne... ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4049) WeghA


WeghA
tag

Ma megjött a Canon Mg5350 nyomtatóm nagyon okos sok mindent tud az előzőhöz képest.
Köszönöm a segítséget afterburner-nek remélem sokáig megbízhatóan működni fog.
Canon IP5200 2006 dec.- 2013 febr. :R

(#4050) guszti11


guszti11
csendes tag

Szia!
Canon IP 4500-am van. Hibátlan múlt , sok ezer kétoldalas nyomtatás, sok-sok elhasznált utángyártott tintapatron. Szerettem ezt a szerkezetet...és most zebracsíkos lett a színes nyomtatás...:(
A dokumentumok fekete-fehérben továbbra is hibátlanok. A szkennelt fekete-fehérek szintén csíkosak. Hibakód nincs. Feljebb írtál a 6 éves elhasználódásról... ez olyan , mint a Villanykörte összeesküvés...
Műszerész vagyok, semmi lehetőségem sincs újraéleszteni?? Új fejet nem éri meg venni..Ha nincs, akkor kb. mennyi ideje van még amíg meghal teljesen?
Köszönet a válaszért: Guszti
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.