Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Mateee válasza Foxmad (#400) üzenetére


Mateee
tag

Hello Foxmad

Szerez be egy acoustica cd/dvd label maker progit és azzal túl fogsz tudni nyomtatni, az egész dvd-re.
2 hozzászolás lentebb beraktam egy linket dvd-ről amire nyomtattam, csak egy pici elcsuszás van de korrigálni lehet.

Üdv Máté

(#402) jogyur válasza Foxmad (#400) üzenetére


jogyur
csendes tag

A felső ikonos soron a 4.-re klikk (select paper), ott pedig a new-ra, és be tudod állítani a méretet.

(#403) jogyur válasza Mateee (#399) üzenetére


jogyur
csendes tag

Neked meg azt javaslom, mielött nyomtatsz, a ''Background Trim''-nél igazítsd be a lemez szélét, és akkor tuti lesz.

(#404) jogyur válasza jogyur (#403) üzenetére


jogyur
csendes tag

Bocsi, most látom te nem az eredeti progival nyomtatsz :D De azzal viszont így kell beállítani.

(#405) Mateee válasza jogyur (#402) üzenetére


Mateee
tag

A saját progijával csak 118mm-re lehet állitani és azért marad ott az a kis fehér csik a dvd-n.
Az acoustica progival pedig 119-et is lehet adni és igy aze gész felületére ténylegesen nyomtat.
A dvd-n az elcsuszást nem értem merrt nyomtatam másik cimkét is és azon tökéletesen középre ment ugyanazzal a beállitással.
Lehet hogy egy cimke rosszul van megcsinálva és ezért csuszott el 1-2mm-ert?
Remélema többi cimkével nem lesz gondom:)

Üdv

(#406) afterburner_


afterburner_
őstag

Sziasztok, en egy kissé nagyon nem vagyok még otthon ebben a canon témaban:) úgyhogy szeretnem a segítségeteket kérni, vélemenyeteket.

most egy hp 5150-es nyomtatóm van de megtetszett ket tipus a canon-tól ez az ip4200, de a másik meg a mp 500-as multifunkciós készülék:)

vegul is a dvd/cd felületére nyomtatás érdekelne kivancsisagbol, de nagyrészben szines arlistakat meg képeket nyomtatnék, mennyire gazdaságosak ezek a nyomtatók?
hp-m utántöltése tök egyszerű csak éppen nem éppen tudok vele tömegesen nyomtatni 18ml a fekete és 18 ml kb a szines (3 szín együtt)

szal után lehet e tölteni őket?finnyasak e a tintara, vagy mindegy milyen tipussal töltöm ujra, meg ha kiürül a patron lehet e valahogy resetelni?:)
jah es itt emlegettek nyomtatófejet, az vegül is mit takar itt?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#407) Bali0


Bali0
csendes tag

Szia!

A helyzet az, hogy a Cannon azt akarja, hogy fizessél sokat, és csak a saját patronját használjad, így beleépített egy chip-et a patronba, ami méri, hogy kifogyott-e a tinta, utántöltötték-e, eredeti patront használsz, stb. (Nameg bele is égeti a nyomtató memóriájába, ha netán utántöltöd a patront, vagy ''nem megfelelő'' patront használsz, így a garancia is ugrott a nyomtatóra...) Tehát jelenleg eddig senkitől sem hallottam, hogy lenne ''működő'' utángyártott patron IP 4200, vagy IP5200-hoz, így nem lehet őket utántölteni, nem lehet kapni utángyártott patront sem, mert ''utángyártot chip'' kéne hozzá. Fekete-fehér nyomtatásnál olyan 10Ft/oldal jön ki, egy színes fénykép kinyomtatása mennyibe kerül, azt nem tudom, de sztem az sem lehet valami olcsó így...
Pontosan ezért vagyok gondba: a nyomtató jó, szépen nyomtat (fórumokból tapasztalatok..), de a laponkénti nyomtatási költséget soknak tartom, így nem tudom én sem, hogy milyen nyomtatót vegyek (Epsonom volt, de már elég régi:)... Lehet, hogy marad vmi régebbi típusú canon, amivel nincsen ilyen chip-es szívás, és 5-öd annyiért lehet nyomtatni, mint ezekkel ''az újakkal''. +a poén, hogy a canon nyomtató árak is mennek felfelé jól mostanság, 1 hónapja bruttó 25-ért adtak egy IP5200-ast, most meg úgy bruttó 33-ért árulják, valószínűleg a forint romlása miatt mentek fel az árak, mivel a számítógépes eszközök ára általában lefelé szokott menni, vagy stagnál...!?

Ha valaki tud otthoni használatra ''költségtakarékos'', színes, megbízható nyomtatót, a mostani kínálat közül, az írhatna nekem tippet... (max. 30eFt-ig)

(#408) afterburner_ válasza Bali0 (#407) üzenetére


afterburner_
őstag

Köszi a választ, közben én is járogattam utána a dolgoknak, találtam egy oldalt ahol leirjak elvileg hogy lehetne utantölteni és mukodesre bírni a nyomtatót, de ha ilyen chippes tenyleg a dolog..háát akkor lehet ez is nagy fake :(

mp500-asban gondolkodnek igazan de akkor félek megvenni, lehet szep meg jó, de ha nem tudom utántölteni, mert legalabb azt tudnám ha még utángyártott patront nem is tudnek bele venni , mert csak kibirja egy jódarabig úgy is:)

[link]

ez vegul is mit takar?:)

Köszi!

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#409) Bali0


Bali0
csendes tag

Hát... Elég csúnyán néz ki, és nem próbálnám meg még garis nyomtatóval... Szépen leírja, hogy mi van akkor, amikor elgyakod a dolgot :) A gond az, hogy ha utánatöltöd, és észreveszi, akkor Pl. letiltja elvileg autómatikusan? a tintaszint mérést, így csak szemmel tudod megnézni, hogy kifogyott-e a tinta, nem fogja a nyomtatóprogi megmondani neked, hogy fogyóban van, félig van, stb, ami gáz szerintem.
Én mindenképpen egy chipresetelőre, vagy egy normális utángyártott tintapatronra várnék, de sajna az utángyártott tintapatron a chip miatt nem biztos, hogy sokkal olcsóbb lesz. ezen kívül vmilyen normálisabb tintát kéne használni a nyomtatóhoz, mert ez már 1pikoliteres cseppmérettel dolgozik...
Tehát egyrészről igazat adok a Canonnak, hogy ne használjon az ''hozzánemértő'' user hozzá szar ''utántöltő'' festéket, mert nem lesz jó a minőség, és a feje is szarrá mehet (/eldugulhatnak a fuvókák), így rakjon bele chipet természetesen, hogy megvédje a szar festékektől, de akkor
- adja olcsón a patront bele, vagy
- adja ingyé a nyomtatót, és a patront pénzért. Szóval ciki ha veszel egy nyomtatót a megtakarított pénzedből, és közben meg nem szívesen nyomtatsz vele, mert sokba fog kerülni a nyomtatás, ha kifogy a tinta, márpedig egy színes képnél gyorsan kifogy... (tehát nem veszel nyomtatót így, vagy veszel, de nem használod:)

Így fogyasztói oldalról megközelítve 2 dolgot tehetsz:
- legyél gazdag, és vegyél eredeti patront bele, ne sajnáljad rá a pénzt!!!
- beperled a Canon-t, hogy frankón visszaélt a piaci előnyével, más tintapatrongyártóknak nem enged piacot, csak a sajátját lehet használni. (valószínűleg bebukod a pert, mert már lezsírozták előre, de ha sokan perelnek, akár még nyerhetsz is, sok lúd disznót győz...:)
- beeresztesz egy kínai 3diplomás doktorandusz mérnököt takarítónőként a Canonhoz, és elhozza neked a chip speckóját, így mégis tudnak majd gyártani más tintapatrongyártók is tintapatront, és nem csak a multi lesz az egyeduralkodó, a többi kis tintapatronos cégek meg haljanak éhen c. produkció... De lehet, hogy Kínában gyártja a Canon a chipet költséghatékonyság szempontjából, úgyhogy már megoldott az ügy, csak nem publikus még pár évig :)

Innentől már kinek mi fexik. www.cnet.com-on user vélemények vannak, ahol NY-iak irogatnak sok jót, és jóra minősítik a nyomtatót, de ott is vannak csóreszek, akik nagyon lehúzzák, mert nem lehet utántölteni... Tehát vannak a jóra és rosszra értékelt vélemények, közepesre senki sem értékel... Átlagban kijött ott egy jó eredmény --> NY-on a többségének nem számít a patron ára, és nem szarakodnak utántöltéssel sem, talán azért mert jóléti társadalom van ott...

Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy ezen stratégiáját bebukja-e a Canon, tehát más nyomtatógyártók, akik nem építenek chipet a patronba, és olcsóbban lehet velük nyomtatni, közel azonos minőségben, akkor elvieg a többség nem fog Canon-t venni... De ha mindegyik nyomtatógyártó beépíti a chipet ezekután (véletlenül megbeszélték egymással), akkor ugyan ott vagyunk: fizess USER!

(#410) afterburner_ válasza Bali0 (#409) üzenetére


afterburner_
őstag

korrekt :(

akkor meg varok a megvétellel, bár nemigazan zavarna a softwares tintaszintmutato nemléte, hp-mben sem nezem szal ez nalam nem zavaró dolog. csak inkabb az hogy esetleg ratyibb minosegu tintanal kinlodast eredmenyez ahogy írtad:)

de lassan ott tartunk hogy erdemes venni egy nyomtatót patron helyett aztan eladni a nyomtatót:D

epsonoknal lattam valamiféle chip-resetelo megoldast, azokban is hasonlo elven mukodik ez a patronfigyeles?

meg csak a canon-nak van ilyen cd-dvd cimkezo gepe, ami olcso, es egyben nyomtato is?:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#411) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Helló

Az volna a problémám hogy most mikor nyomtatni próbáltam a következőt írta kia nyomtató (a hulladéktinta gyűjtője megtelt) nem tuok nyomtatni, a patronok még majdnem tele vannak. Hogy ürítsem ki ezt a tartót? Megoldható a szerviz kihagyása?? semmi kedvem kifizetni nekik a nyomtató árát!
Igaz ez ip 2000-es nyomtató de úgy tudom ez a tároló ugyan azon elven működik mint a nagyoknál.

(#412) afterburner_ válasza Sz.Miki (#411) üzenetére


afterburner_
őstag

s a leirasban nem emlitenek semmi ilyesmit hogyan lehet kiuriteni?:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#413) Sz.Miki válasza afterburner_ (#412) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Csodálkoztam volna ha említik, akkor a canonnak mi lenne a buli az egészben? nem az az érdekük hogy megcsináld otthon hanem hogy bevidd és pofátlan nagy összegeket elkérjenek, ez a nyomtató mivel alsó kategóriás , biztos hogy majdnem a nyomtató árának a felét elkéri a szerviz, csak azért hogy lenullázzon egy szoftwer kódot, vagy kicseréljen egy 20forintos szivacsot. :( :(

(#414) afterburner_ válasza Sz.Miki (#413) üzenetére


afterburner_
őstag

Waste Error Reset

1: Remove the Cartridge
2: Unplug the AC Power Cord
3: Close Front access panel
3: Hold down the RESUME/RESET button and plug in the AC power cord
4: Release RESUME/RESET after plugging in the AC Power cord.
5: Press the RESUME/RESET once within 5 seconds and release the RESUME/RESET
.
6: Press and HOLD RESUME/RESET for two seconds or more and release it.
7: Press and HOLD RESUME/RESET for two seconds or more and release it.
8: Unplug AC Power Cord to set data.

ez?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#415) Sz.Miki válasza afterburner_ (#414) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Helló

köszönöm szépen a segítséget, végigcsináltam a leírtak szerint, úgy is tűnt mint ha minden sikerült volna, de szerintem más baja is van a nyomtatónak, mert most már nem írja ki viszont szünetekkel villog a zöld lámpa folyamatosan és azt írja nyomtatás parancsra, hogy a nyomtató foglalt.A másik meg ha bekapcsolt állapotban fölemelem a tetőt, nem hozza be a fejet középre hogy kicserélhessem a patronokat. Megpróbáltam egy olyat hogy a kis szivacsokat kipucoltam vízzel, szép tisztára, de az sem segített. Viszont észrevettem egy kis áttetsző gumicsővet amiben festék cseppek vannak , ez a szivacsok alól vezet valahova hátra a nyomtatóba, gondolom ezen a csövön szívódik valami tartályba a festék. Nah mind egy feladom. olcsó nyomtatónak híg a leve. Én Canon Ip 5000-et használok, abban más a fej tisztító mechanika ahogy néztem, remélem sokáig fog működni. Amúgy az ip2000 a barátnőmé. Sajnálom hogy nem tudtam segíteni neki.

Azért köszi hogy utánanéztél nekem.

[Szerkesztve]

(#416) MegaPici válasza Sz.Miki (#415) üzenetére


MegaPici
csendes tag

Az amit végigcsináltál az csak a cipes részét viszi ki de ki is kell takarítani azt a tartályt mert különben így jársz vagy nem jól ütötted ki a chipet. Ezt mondjuk én egy progival szoktam csinálni aztán semmi gond nem szokott lenni. Szerintam takarícsd ki és utánna probáld meg ujra kisütni. Ha kell akkor elődurom a progit és adjad neki. Ha nem megy akkor viszont megprobálok segíteni bár mondjuk nem tom mikor megyek ithonról (Szeged) Pestre. Ha kell a segítség szoljál és megprobáljuk okosba megoldani hogy mindenki jól járjon. Na üdv. :C

megapc.hu

(#417) Sz.Miki válasza MegaPici (#416) üzenetére


Sz.Miki
őstag

hellóó

a progit azt nagyon megköszönném, hány MB?? amúgy annyit én is megcsináltam hogy azokat a kis kemény lapokat ami gumiágyban van kimostam szép fehérre, de láttam hogy valami áttetsző csó megy ki alóluk, gondolom azon szívódik le a festék a tartályba, de az a tartály merre található a nyomtatóban?? mert akkor szétkapom és kipucolom. Úgy láttam a cső nyomtató háta felé vezet a nyomtatófej alól.

előre is köszi a segítséget :R

(#418) CSorBA


CSorBA
őstag

Hale!

Kis help kellene, Szegeden hol tudnék ip4200asba patront venni, viszonylag olcsón... thx
(olvastam korábbi hozzászólásban, hogy vki tudott, elsősorban tőle kérdezném)

(#419) slaci007


slaci007
senior tag

Olcsó cli-8-as patronok,2790FT original.Nincs az árlistán de rendelésre hoznak[link] :Y

Tungsram 1896-2022

(#420) GoMEE válasza slaci007 (#419) üzenetére


GoMEE
csendes tag

Ha jól tudom a MagiComp-ban is annyi, és még rendelned sem kell.

(#421) sanyibá válasza GoMEE (#420) üzenetére


sanyibá
tag

Sziasztok!

Az egyik melómhoz kellene nyomtatni kb 200db dvd korongot, ezért szeretnék venni egy IP4200-s nyomtatót, de lehet egy IP 5200-t!

Olvasgattam a topikot, írtátok, hogy szép, jó, stb. én is láttam milyen képet nyomtat és tényleg tetszett!

1. A kérdésem az, ha én csak szigorúan korongnyomtatásra használnám, akkor egy
garnitúra patronnal hozzávetőlegesen mennyit tudnék nyomni?

2. Mennyibe kerül egy komplett garnitúra eredetiben és utángyártottban? (ha lehet kapni)

3. Ugyanez az eredeti, utángyártott kérdés hogy alakul az IP 5200 esetében?

Sajna nem találtam rá külön fórumot, de amit kihámoztam ebben, ''csak'' annyival tud többet, hogy gyorsabban nyomtat és, elvileg több a fúvókája. Na meg szebb is.
Ebben az esetben talán még meg is érné azt a párezer forintot.

Csak... úgy emlékszem, ehhez még kevésbé lehet utángyártott patront kapni és az eredeti is drágább az IP 5200-hez.

4. És még egy utolsó! Ha árlistán nézem a patronokat, melyikeket kell keresnem?
Annyit tudok, hogy négy színes és egy vastagabb fekete.

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv

[Szerkesztve]

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#422) sanyibá válasza sanyibá (#421) üzenetére


sanyibá
tag

Oké, azt kiderítettem, hogy mindkettőhöz ugyanazt a patront kell használni.

Tehát a hármas és a négyes kérdés érvényét vesztette :)

Illetve valami miatt úgy rémlik mintha negatívan nyilatkoztatok volna az 5200-ről, de miért?

Tehát az árán kívül van valami hátránya amiben elmarad a 4200-től?
Későbbi drágább költségek, nem lehet utántöltött patront használni benne, ilyenekre gondolok.

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#423) sanyibá válasza sanyibá (#422) üzenetére


sanyibá
tag

7 UP :)

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#424) Amonka


Amonka
csendes tag

Sziasztok. Foto nyomtatot szeretnek vasarolni. Ket model kozott vacilalok, az egyik az a Canon ip4200, a masik az Epson Stylus Photo r220. Azt szeretnem tudni, melyik nyomtato nyomtat szebben, jobb minosegben. Van valakinek tapasztalata, velemenye ezzel kapcsolatban?

(#425) sanyibá válasza Amonka (#424) üzenetére


sanyibá
tag

Én a ip4200-re szavazok, a látottak alapján elég szép a képe. Az epson-t még nem láttam.

De nem bánnám, ha valami tájékoztottabb is benézne ide és segítene rajtunk ;)

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#426) vbmn1 válasza sanyibá (#421) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Üdv!

Nekem pont négy hónapja van 4200-as nyomtatóm. Most állok patron vásárlás előtt! Sajna még nincs urángyártott patron! Után-töltés pedig ki van csukva, a patronba épített chip miatt!!!! A kinyomtatható lemezek száma biztosan több mint 100 db (draft minőségben) én jelenleg ha a borítókat is át számolom akkor kb. 135-nél járok és még nem fogyott ki a patron (a cián és a magenta már majdnem yellow pedig még 1/3-ig van, a fekete is lassacskán kifogy). Valamint 120 oldal lista (csak fekete), és 36 oldal szöveges (színes/fekete)! Ha ezt is hozzá rakom akkor patron kifogyással együtt kb. 150-160 lemez nyomtatása várható (nem mellékes, hogy a lemezekre melyik festékből kell több -> gyorsabban fogy az egyik mint a másik)! Mivel a patronok átlátszóak, így nagyon jól látható a festék fogyás, ja és akkor még ott van, hogy a softver is mutatja (pontosan) valamint a patron világít, ha oké, ha 1/3-alá megy akkor lassan villog, ha pedig kifogyott akkor gyorsan villog a patron (mivel áttetsző a patron-> vezeti a fényt, így értem, hogy világít)! Az eredeti patron garnitúra jelenleg kiskerben, mely szerintem a legolcsóbb 14.250 HUF körül van (a fekete patronban dupla mennyiségű tinta van (26ml), valamint van fotó fekete is ami a leglassabban fogy {nekem félig van})! Szerintem neked csak a színes patronokból kéne majd venned ami 3X2.790 az-az 8.370 HUF és biztosan ki tudod nyomtatni a 200 db lemezt (ismét megjegyzem, hogy fontos, hogy melyik színből kell több az adott lemezre)!

Én a helyedben már biztosan iP5200-as vennék! Kisebb, szebb, gyorsabb, nem rég még 45-50e HUF volt, könnyebb is, ajtónyitó mechanikája automata (1 gomb nyomásra lenyílik) és még halkabban is dolgozik! Ha pedig a 4200-as mellett maradsz azt sem fogod megbánni! A 4200-as most 25.200 a LordComputernél most ez a legolcsóbb (lehet, hogy van olcsóbban is) a 5200-as pedig 31e körül van, utóbbinak nagyon nem néztem utána! Nézd meg a kiskerarak.hu-n!

Patronok a következők CLI-8BK - 13ml-es fotó-fekete
CLI-8M, CLI-8C, CLI-8M - 13ml-es színek, magától értetődően
PGI-5BK - 26ml-es fekete
szerintem a MagiComp-ban a legolcsóbb, ha tudtok, olcsóbbat írjatok! :R


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#427) sanyibá válasza vbmn1 (#426) üzenetére


sanyibá
tag

Helló!

Kösz szépen a kielégítő válaszokat, pont ilyenekre vártam!

Sőt, még több hasznos info is jött, mint, amit kérdeztem.

:R RESPEKTO :R

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#428) Pók32


Pók32
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni én is egy ip4200 nyomtatót. Egy kérdésem lenne emiatt. Két helyen néztem, az egyik helyen a dobozán ip4200 van írva, a másik helyen pedig ip4200x. Mi lehet a különbség a nyomtatók között?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Pók

(#429) vbmn1 válasza Pók32 (#428) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Nos, ezzel én még nem találkoztam, nem tudok róla, hogy lenne, ilyen! Na meg azt sem, hogy lenne bármilyen különbség! Megosztod velünk, hogy hol láttad? Talán könnyebb a segítség is, így nem valami egyszerű!

Még valami nem adnak hozzá USB kábelt, tudom hülyeség, hogy nem raknak bele ilyen filléres dolgot, de úgy vannak vele, hogy mindenkinek más milyen kell! Van aki PC-re köti és abból is van rövid, hosszabb, még hosszabb. Valamint lehet, hogy közvetlenül nyomtat valaki fényképezőgépről. Jobb érveket nem tudok, de ha tudtok akkor mondjátok meg, hogy miért nem képes a Canon USB kábelt adni a printerhez, én a fentieken kívül mást nem tudok! :F

Ha pedig valaki szeret kétoldalas dokumentumokat, fényképeket (ilyet is lehet, csak ezt biztosan nem teszed albumba) nyomtatni, az nagyon fogja áldani ezt a kis készüléket, velem együtt! :C

Jó hír az is, hogy a Canon alapkiszerelésű (nyomtatóval mellékelt) patronok teljesen megegyeznek későbbi társaikkal (tintamennyiség) még hírből sem ismerik a hp-s alig-van-benne-vegyél-rögtön-másikat patront! Majd néz nagyot a felhasználó, ha három fénykép és kis ábra utánn már rohanhat is venni patront! :Y

[Szerkesztve]

(#430) Pók32 válasza vbmn1 (#429) üzenetére


Pók32
csendes tag

Az ip4200x a MediaMarkt-ban láttam, de ez csak a csomagoláson látható. Ami különbséget láttam rajtuk(első ránézésre), hogy az x-es egy színű szürke, a másikon pedig a tálca és a papíradagoló fekete.

Ezért is kérdezem, mert én sem olvastam sehol róla.

(#431) vbmn1 válasza Pók32 (#430) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Akkor lehetséges, hogy színbeli eltérést jelölhet, mást nem hinném!
Mellesleg én ott nem vennék semmit, mindent a szemnek, de semmit a MMarkt-nak! :DD

(#432) Pók32 válasza vbmn1 (#431) üzenetére


Pók32
csendes tag

Eddig semmi rosszat nem tudok róluk írni, pedig sokat vásároltam náluk (igaz nem számítástechnikai eszközöket). :)

(#433) vbmn1 válasza Pók32 (#432) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Nem mondtam, hogy rosszak, csak nézd meg, hogy mi mennyi? (máshol), keres rá itt-ott!

Mert hülye, azért nem vagyok! :))

Pl: Creative GigaWorks s750-es hangrendszer náluk 120e HUF, máshol pedig 70e-körül van! :Y
Vásárolj náluk nyugodtan! :B

(#434) Pók32 válasza vbmn1 (#433) üzenetére


Pók32
csendes tag

Nem semmi ez az árkülönbség...
A nyomtató most náluk 29900 HUF, szerintem ez elfogadható ár.

(#435) vbmn1 válasza Pók32 (#434) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Ha a nyomtató ár/értékét nézzük meg ér ennyi pénzt, én januárban vettem 29.000-ért! Most pedig már, mint korábban is írtam már, hozzá lehet jutni 25.200-HUF-ért az pedig már 4.700-ft különbség a MM-hez képest! Na, de mindenkinek szíve joga, hogy ott vegye meg ahol akarja!
Én pedig úgy gondolom, hogy azért mert többet fizetsz, nem fogsz többet is kapni! Nézd meg a kiskerarak.hu-n, hogy hány helyen lehet, olcsóbban hozzájutni a nyomtatóhoz! Végezetül pedig ez elmondható, nem csak a MM, hanem a Saturn, Metro, Tesco, Auchan.......-ról is! Szinet kivétel nélkül drágábak, mint egy számtek szaküzlet! Ez csak megfigyelés! Én megnézem, fogom, amit meg akarok veni a Saturn, vagy MediaM-ban és megveszem ahol a legolcsóbb pillanatnyilag!

(#436) GoMEE válasza vbmn1 (#429) üzenetére


GoMEE
csendes tag

Hozzateszem, hogy nem a Canon nem képes USB kábelt adni a nyomtatóihoz, hanem semelyik másik gyártó sem ad (HP, Epson, és Lexmark biztosan nem). Ez úgymond természetes dolog náluk, bár én sem értem pontosan az okát.

(#437) vbmn1 válasza GoMEE (#436) üzenetére


vbmn1
csendes tag

A Szomszédom az Epson nyomtatójához kapott kábelt, én raktam össze neki és benne volt a dobozban! Valamint 2,5 éve vettem egy hp nyomtatót és abban szintén mellékelve volt a kábel! De meglehet, hogy már egyik gyártó sem ad kábelt mostanában!

(#438) Jazz77


Jazz77
aktív tag

Hali!

Megérkezett az utángyártott patronok végre 4200-eshez akit érdekel jelezze...

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#439) kaliber válasza Jazz77 (#438) üzenetére


kaliber
aktív tag

Engem érdekelne?! :C

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#440) kaliber válasza Jazz77 (#438) üzenetére


kaliber
aktív tag

Hol lehet megvenni? Mennyibe kerül?
Chip is rajta van a patronon, a nyomtató felismeri korrektül?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#441) vbmn1


vbmn1
csendes tag

Egy bizonyos helyen (itmedia) erre bukkantam, ajánlom figyelmetekbe:
---------------- --------------------------- ------------------------
Pár helyen feltünt az emlitett patron magyar weboldalakon is, ahol CHIPES PATRONNAK árulják.
Vigyázzatok, ezek CSALÓK, jelenleg NINCS chipes patron, mivel a FEJLESZTÖ CÉGNÉL NEM LÉTEZIK.

Az chip nélküli patront adják el horror áron, hogy rakd át rá a saját chipedet.
NE döljetek be ezeknek!

Természetesen garanciát nem vállalnak rá ...
---------------- --------------------------- ------------------------
Idézet nor-unreg-től!

Nem tudom, hogy a chip átrakás, mennyire problémás, valamint azt sem, hogy a nyomtató garanciája él-e a beavatkozás után!?

(#442) kaliber válasza vbmn1 (#441) üzenetére


kaliber
aktív tag

A kolléga még nem jelezte, hogy chipes-e a patron!

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#443) vbmn1 válasza kaliber (#442) üzenetére


vbmn1
csendes tag

Tegnap PM-ben már beszélgettünk, említette, hogy át kell rakni a chipet!

(#444) kaliber válasza vbmn1 (#443) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nekem van egy német linkem [link] ahol szintén lehet kapni ezt a patront, az oldal alján kékkel kiemelt link pedig elmagyarázza, hogy lehet átrakni a chipet csak az a baj, hogy németül, az én német tudásom pedig gyengusz.

[Szerkesztve]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#445) GoMEE


GoMEE
csendes tag

Szóval nézegettem, hogy mivel lenne a legcélszerűbb utántölteni, mert szerintem chipet átrakni, vagy utantölteni ugyanmind1 a chip szempontjából.... A nem bonyolult utántöltéshez is van pár leírás ugyebár neten, de a lényeg, hogy mivel töltsük újra. A HP nyomtatóm mindig Inktec cuccokkal töltöttem újra, és soha nem is volt semmi gond velük, utána néztem a Canon honlapján, hogy a 4200-es kb az 5000-eshez hasonlít a legjobban az újratölthető nyomik közül (1 pikoliteres nyomtatás, ugyanúgy 2 feketével megy mind2 nyomi, szal elvileg jó mindkettőhöz ugyanaz a tinta). Az 5000-eshez viszont ugyanaz kell ami a 4000-eshez stb... Megnéztem az Inktec oldalán, hogy mit ajánlanak az 5000eshez (amibe BCI-6C/M/Y patronok kellenek) [link]
Örült a fejem, hogy ittvan ez az utántöltő, ami elvileg jó lenne a nyomtatóhoz, de mielőtt újratöltöttem volna elkezdtem keresgélni, hogy valakinek van-e valami tapasztalata ezzel kapcsolatban. És az alábbi hozzászólást találtam dvdpapa fórumában, hogy:

''Sajnos nem tudom mikor érkezik. Amit tudunk szerezni, de nem hozunk az egyolyan verzió lenne, hogy nincs rajta chip. Át kéne rakni a gyáriról a chippet és akkor menne vele (Szerintem semmi értelme, mert ez alapján újra lehet töllteni a gyárit).
Figyelem! Aki mindenképpen újra szeretné tölteni a gyári patront azoknak mondanám el, hogy ne tegyék. Ha újra töltik akkor elveszítik a meglévő garanciát, ezt a gép is ki fogja írni. 5 utántöltés körül meg hal a nyomtató, és nem lesz rá garancia, mert a gép rögzítette, hogy újra lett töltve.... ...ugyanis az IP4200-as alcoholos tintát használ, míg a régi Canon termékek vízbázisuak. Nem ér meg egy próbát sem ,mert a nyomtatódba kerülhet ez a próba. ''

Namost itt elbizonytalanodtam, hogy utántöltsem-e. Viszont az én véleményem,hogy lehet, h minimálisan eltérő tinta van bennük, de szerintem nem ilyen alkohol v. vízbázisú különbség van. Azon is gondolkodtam, hogy akik elcseszhették a nyomtatót, azok lehethogy valami gagyibb tintával töltötték újra.

Szóval a kérdésem az lenne,hogy valakinek van-e valami tapasztalata, vagy mi a véleménye, megérzése :D mert nagyon arra húz a szívem, hogy az inktec tintákkal próbáljam meg utántölteni. Előre is köszönet.

u.i.: elnézést a terjedelemért, és az esetlegesen adódó helyesírási hibákért. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#446) Jazz77 válasza kaliber (#442) üzenetére


Jazz77
aktív tag

A patron nem chipes, a gyáriról kell átrakni, kb, 10 perces művelet, tegnap óta tesztelem, eddig hibátlanul működik és szépen nyomtat, ennyi macerát megér ekkora árkülönbségnél sztem. Egy fokkal egyszerübb mint után töltögetni, de ez is csak az én magánvéleményem... :R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#447) Jazz77


Jazz77
aktív tag

Ja és még vmi, egy másik fórumban elég csúnyán félreértelmezték a dolgokat, én nem ebből fogok meggazdagodni, segíteni próbálok mert nekem is ilyen nyomtatóm van és tom, hogy sokan keresik már régóta, nekem bevált a cucc, senkire nem akarom ráeröltetni, mindenki döntse el mit szeretne, ezen a patronon kívül semmi mást nem árulok...
Hangsúlyozom ezt is csak azért mert nekem is ilyen van és sokan keresik, ami nem csoda tekintve a gyári árakat...

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#448) kaliber válasza GoMEE (#445) üzenetére


kaliber
aktív tag

Naaa szóval én kipróbáltam :B ezt az utántöltést, mert ha már kb. háromszor sikerül utántölteni ha be döglik is a nyomtató, akkor is az új patron ár és az utántöltő ár közötti különbség fedezi egy új nyomtató árát. GnG-s újratöltőt használtam, amikor nyomtató kiírta az egyik színre, hogy kifogyott megtöltöttem, utána úgy jelezte azt a patront, hogy kifogyóban van, majd egy pár nyomtatás után kiírta, hogy nem megállapítható a tinta szint, meghogy már kikellett volna fogyni annak a patronnak, és ennek ellenére folytatom-e a nyomtatást, folytatás után kiírta ,hogy idegen patron és feljegyzi a memóriába, meg kikapcsolja tintaszint figyelést azon a patronon. Azóta is vígan nyomtatok vele, nyomtatás minőségromlást nem vettem észre az, hogy alkohol alapú tintát használ az rossz információ.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#449) kaliber válasza Jazz77 (#446) üzenetére


kaliber
aktív tag

Hol lehet megvenni és hogyan raktad át chipet ha leírnád megköszönném. Ja és az ára: 600 és 800? Melyik cég gyártja ezeket a patronokat?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#450) Jazz77 válasza kaliber (#449) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Minden patron dobozába mellékeltek gyárilag egy leírást hogy kell át tenni a chipet, egyébként HYSON gyártmányú (tök ismeretlen számomra) ISO 9001 szabványos...

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.