Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1341) Peetry válasza bandus (#1340) üzenetére


Peetry
senior tag

Igaz nem nekem szól a kérdés, de hátha tudok segíteni.
Alapvetően 2 szempontból lehet csoportosítani a reduktorokat, mégpedig hogy dugattyús/membrános, illetve hogy zárt/nyitott első lépcső.
Csekély tapasztalatomból, ellenben annál nagyobb tájékozódásom alapján saját részre érdemes membrános változatra beruházni. Hogy zárt/nyitott-e ezt mindenki eldöntheti, hogy mire van szüksége, mennyit áldoz. Természetesen a zárt jobb, fagymentes, nehezebben koszolódik, de hobbi használatra egy nyitott reduktor is tökéletesen kielégíti az igényeket.
Ha esetleg véletlenül olyan reduktorral találkoznál (nem tudom van-e még forgalomban) ami nem kiegyensúlyozott, arról lebeszélnélek. Mindebből látszik, hogy elég széles a skála.
Egy alap nyitott, dugattyús aqualung calypso pl 55.000 Ft (1stage+2stage+octopus).
Az általam korábban említett Apeks XTX20 (szintén nyitott, membrános) 75.000 Ft.
Míg egy zárt szett 90-100 ezer Ftnál kezdődik a határ pedig a csillagos ég.
Hogy mi számít olcsónak? ezt Te tudod eldönteni, hogy mire van szükséged. Mint korábban többen szintén az Apeks reduktorokat tudom javasolni. Mellettük nagyon jónak tartják még a poseidon-okat, de az aqualung legend-ről is nagyon sok szépet és jót hallottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.