Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 3

Hozzászólások

(#3551) Daelion válasza shotika (#3550) üzenetére


Daelion
őstag

Ahhoz én is néztem egy buildet 1x csak az másik karira volt, érdekesnek tűnt de nem raktam össze. :B
De amúgy ja van már elég sokféle build mindegyik karihoz.
Személy szerint jobban bírom az olyanokat amik nem 1-2 fegyver köré épülnek hanem nagyrészt tudnak szinte akármit használni. 'hordok is magamnál vagy 5-10+ fegyvert minden karimnál az invbe és kedvtől/helytől függően váltogatom őkek'

Mozen van amikor csak Hive rakétavetővel lövök párat és nézem ahogy eltüntet minden trash mobot a környékről. :D 'De Plaguebearer-el is szép dolgokat lehet művelni'
Amaran meg Zanen is inkább ilyen mindenes buildem van, persze van náluk erősebb build is de ezek is elegek akármire igazából.

Fl4k nincs még, arra akarok majd kivételesen egy csak Jakobs fegyverekre/company man class modra alapuló buildet, gear már van rá csak karit kéne megcsinálni.

(#3552) shotika válasza Daelion (#3551) üzenetére


shotika
őstag

Lucky 7 esetén én úgy raktam össze, hogy más fegyoval is működjön, de az esetek 90%-ban elég volt csak azt használni.

Fl4k beteg kari, Jacobsos kriteset raktam ki anno én is, de tervbe van egy radiaton is, viszont jó egy éve már nem is nyúltam a game-hez.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#3553) Daelion válasza shotika (#3552) üzenetére


Daelion
őstag

Én is pihenőn tartom a játékot, fel van telepítve de csak néha megyek 1-1 Takedownt vagy valamit amikor olyan kedvem van. 'így ~1000+ óra után nem sok maradt a játékban de a játékmenet még most is szórakoztat azért'
Teljes karit most nem rakok össze, így is be vagyok havazva játékokkal amikkel játszani kéne ha már megvettem őket. :D

Fl4k-re én is úgy terveztem, hogy egy ilyen generic buildet rakok össze csak éppen Jakobs fegyverekkel. :) 'azt, hogy mikor az már másik kérdés'

[ Szerkesztve ]

(#3554) donki


donki
aktív tag

Láttam Moze-val egy érdekes buildet, ami Faulty Star shield köré épült. Lényege, hogy mayhem 10-en meglegyen a boundary issues módosító. Azaz ha közel jön egy ellenfél (igazából már távolról is), megjelenik egy sugár ami folyamatosan sebez. A shield meg erre proccol és felrobbantgatja az ellenfeleket. Mi meg folyamatosan futunk, és a megfelelő trait miatt ezektől a robbanásoktól gyógyulunk. Azaz még lőni sem kell, csak futkosni és minden ellenfél meghal, miközben gyógyulunk.

(#3555) Daelion válasza donki (#3554) üzenetére


Daelion
őstag

Jah vannak ilyen furcsa nagyon specifikus buildek, asszem úgy rémlik arról én is láttam a videót ami Faulty Star alapú.
Meg láttam ilyen cryo Nova spamelő buildet ami mindent megfagyaszt/kinyír karakter közelében meg kb semmit sem látni miatta, lehet rohamot is kapnék tőle. :D 'van pár ilyen build a játékban ami szinte elvakít'

Ideig meddig biztos poén az ilyen build de én hamar megunnám, jobban szeretek lőni. :) 'ha már játék egyik fő része a rengeteg fegyver, ez miatt nem szeretem a csak Iron Bear buildeket sem'

[ Szerkesztve ]

(#3556) gbors


gbors
nagyúr

Sziasztok, asszem teszek még egy kísérletet a játékkal, back to basics elven - miután a BL1-ben a sniperkedést élveztem a legjobban, itt is megpróbálok arra tartani. Nektek van preferenciátok, melyik karakterrel érdemes? Gyors google annyi eredményt hozott, hogy majdnem mindegy, esetleg Fl4k kicsit inkább, mint a többiek. Más javaslat esetleg?

Köszi!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3557) vitaro válasza gbors (#3556) üzenetére


vitaro
senior tag

Amara Ties That Binddal. Egyetlen lövéssel képes kisebb csapatokat a másvilágra küldeni.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#3558) Daelion válasza vitaro (#3557) üzenetére


Daelion
őstag

Az tény is való de szerintem inkább olyasmire gondolt mint egy sniper buildes Mordecai BL 1-ben ahol ténylegesen maga a sniper fegyverek végezték a munka nagy részét. :DDD 'Volcano, Penetrator, Detonatig Cobra, Invader, Skullmasher-el pl'

Nekem is volt akkoriban de szerintem konkrétan olyan nincs BL 3-ban talán Fl4k-nél láttam olyan buildet ami specifikusan arra ment és még úgy ahogy effektív volt end game szinten is jó gearbe. 'Nekem meg pont Fl4k nincs szal nem tudok többet nyilatkozni erről'

[ Szerkesztve ]

(#3559) Daelion válasza Daelion (#3558) üzenetére


Daelion
őstag

Na erre emlékeztem, hogy láttam valamikor:
[link]

Ez ugyan Jakobs variáns de valszeg működik azért mással is csak akkor 1-2 dolgot változtatni kell rajta.

(#3560) gbors


gbors
nagyúr

Köszi a tanácsokat, srácok. Igen, ideálisan olyasmi kéne, ami a BL1-ben volt, de az már a BL2-ben sem ment, és az 1-ben is csak azért, mert voltak a weapon proficiency-k. Szóval kevesebbel is beérem :DDD
A sniperes szirén egy egészen váratlan fordulat, arra biztosan rápróbálok :K A Fl4k-es video is érdekesnek tűnik, az pedig, hogy Jakobs, az egyáltalán nem hátrány :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3561) gbors


gbors
nagyúr

Na, végigküzdöttem magam a játékon - írok róla pár keresetlen szót...

Nekem úgy tűnik, a Battleborn nem-sikere nem ábrándította ki a Gearboxot a MOBA műfajból - olyannyira nem, hogy második kísérletként a legsikeresebb IP-jük 3. (4.?) részét használták fel. Persze nem tisztán - míg a harcok vizuális megjelenése, az ellenfelek mozgása, az encounterek (legalábbis jó részének) működése teljesen egy MOBA-játékot idéznek, a fegyverek hozzák a tősgyökeres, némileg továbbgondolt Borderlands-élményt. Az eredmény egy egészen fluid dolog lett, a harcok pörögnek ezerrel, és valószínűleg a MOBA-kedvelők számára nagyon meggyőző az eredmény - aki pedig nem MOBA-fan, de nem kimondottan utálja a műfajt (ld. én), az is többi-kevésbé meg tudja találni benne a számítását - legalábbis ha a játék többi eleme jól működik. És itt kezdődnek a gondok...

Az egyik nagy probléma a játék UI-ja. Míg a BL2-ben fontos marketing-szempont volt a PC-s játékosok igényeinek kiszolgálása, a 3-asban olyan érzésem volt, mintha az egér-billentyűzet kombó egyfajta utánérzésként lett volna hozzácsapva a játékhoz. A billentyűk átdefiniálása nem minden képernyőn érvényesül (WTF????), az egér pedig... Akár a map-screenen, akár az inventory-ban próbáltam valamit csinálni gyorsan, jellemzően Benny Hill-zenéért kiáltó szerencsétlenkedés lett belőle, csak pislogtam, hogy hová sikerült éppen teleportálni, vagy teljesen váratlan fegyverek jelentek meg a kezemben. Nem tudom, minek kellett felborítani azt, ami az első két részben teljesen jól működött, mindenesetre az új UI nekem kinyírta a játékból a fegyverekkel való piszmogás örömét.
A másik, még nagyobb probléma az írás. A pre-sequelben már lehetett érezni, hogy az első két részben maximumon pörgő hülyeség-generátor kezd elfáradni - gondolom, nem csak én reménykedtem benne, hogy a több év szünet jót fog tenni, és a kreatív energiák feltöltődnek. Ehelyett olyanok a játékban megjenő szövegek, mintha a verbal_diarrhea.exe programmal generálták volna őket, jellemzően hosszan, néha percekig kell állni és hallgatni a hülye karakterek végeérhetetlen dumáját, amiben se érdemi információ, se érdemi humor nincs. Van persze pár jobban sikerült karakter és pár véletlenül működő tréfa, de ez sajnos csepp a tengerben. A szokásos mindent megnézős stílusban kezdtem a játékot, de rövid idő után muszáj voltam elhagyni a mellékküldetéseket - a két perces fetch-questek további 2-3 perc szófosással kiegészítve szimplán elviselhetetlenek voltak.

Vizuálisan elég jól sikerült a játék - sokszor jutott róla a Rage eszembe, de ez egyáltalán nem baj. A wildland + techno-wreckage kombináció varázsa itt is működött, és a hatalmas, félig mesterséges terek, amiket a korábbi játékokban hatalmasat dobtak az atmoszférán, itt is megvannak, és remekül működnek. Mindehhez ráadásul teljesen baráti gépigény társul - fullHD felbontásban, medium beállítások mellett szinte folyamatosan 60 FPS felett ment a játék az oroszlánnak éppen nem nevezhető GTX 1650-nel. Az egyetlen probléma a töltési időkkel van - a játék elindulásához több, mint 1.5 perc kell, ami a C64-es középkort idézi (a kazetta után, de még a gyorstöltők széleskörű elterjedése előtt). Ez egy kicsit korlátozza a gyakori ide-oda ugrálás iránti hajlandóságot is, ami pedig egy jó újítás... lenne, ha működne rendesen egérrel.
Vizuális téren talán még érdemes a nagyobb boss-okat kiemelni, helyenként rendesen elgurult a gyógyszer, és pusztán a megalomán megközelítés sokkal jobban működik humorként, mint amit az írói team produkált. Hint-hint.
A soundtrack ízlés dolga, nekem nem nagyon tetszett, de ezt a legkönnyebb orvosolni. A hangok jellemzően jók.

Summa summárum, nekem óriási csalódás a játék. Ha maga a harc idegesítene, azon túl tudnám tenni magam, mert a Gearboxnak szíve joga, milyen irányba viszik a játékukat. De ez az aspektus a MOBA-sodás ellenére is alapvetően rendben van - volt pár swarmos harc meg 1-2 boss, ami fárasztott, de ezeket egyszerűen brute force-ban le lehet tolni pár FFYL és meghalás mellett, aztán lehet továbbmenni. Viszont a hanyagul összeb***ott kezelésre, ill. a katasztrófális írásra nincs mentség, és ezek nekem teljesen tönkrevágták az élményt. Ebben a játékban is lehetett volna 80-100 óra jókedélyű fun, még ha a Borderlands 2 szintjén nem is sikerül megközelíteni - ehelyett lett 15-20 óra, vegyesen közepesen szórakoztató harc és kínlódás, és a TVHM meg a Mayhem mód minden ígérete ellenére szeretném mielőbb elfelejteni, hogy a sorozatnak van 3. része is. Bye bye, Borderlands...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3562) ollie válasza gbors (#3561) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én 2 nappal ezelőtt végeztem a játékkal, és értem ez alatt a fősztorit, meg a mellékküldetések nagy részét (olyan 90%-ra tippelek). Összesen 92 óra játékidőt nyomtam bele, beleértve 2 DLC-t a 4 közül. A végére kicsit belefáradtam, az utolsó kb 5-10 órában már vártam, hogy vége legyen, de valahogy nem tudtam ott hagyni a mellékküldetéseket, sőt,. a legtöbb mapot 100%-ra csináltam meg, beleértve a challengeket. A MOBA-sodást én nem vettem észre, ezért szívesen venném, ha ezt jobban kifejtenéd. Hozzátenném, én soha nem játszok MOBA-kkal, mert nem szeretem azt a játékstílust. Lehet, hogy azért nem vettem észre ebből semmit? A billentyűzet/menükezelés tényleg változott, bár én hamar megszoktam. Nem próbáltam semmit sem átdefiniálni, így nem találkoztam olyan bugokkal, mint te. De a konzolosodás nekem már a második résztől feltűnt, mert az elsőnek volt a leg PC-barátabb felülete szerintem, beleértve az inventory meg skilltree-t, így, mivel a BG2-ben megszoktam így már az engem egyáltalán nem zavart.

Összegezve, szerintem még mindig nagyszerű játék a BG sorozat a legújabb tagjával, de tényleg érződik, hogy kezd elfogyni a lendület. Korábban végigjátszottam a Wonderland-et, az hoz némi újdonságot a sorozatba, és valszeg pont utóbbi miatt vettem rá magam a BG3 végigjátszására, hiszen a BG3-at korábban vásároltam meg (ahogy kijött steam-re), de hosszú ideig nem volt kedvem hozzá. Persze azt is érdemes tudni rólam, hogy nekem a Pre-Sequel-lel sem volt semmi problémám, pedig az a legnépszerűtlenebb tagja a sorozatnak.

***

(#3563) Daelion válasza ollie (#3562) üzenetére


Daelion
őstag

Ezt a mobásodást most így én sem nagyon tudom hova tenni meg nem is tudom mit jelent igazából mert nem játszok MOBát.
Owerwatch 2-t szoktam néha botokkal botok ellen játszani pár kört de nem is kezelem 1 kategóriában a 2 játékot.

BL az nekem mai napig egy bolondos looter shooter amit nagyrészt az end game farmolásért és elvetemült buildek összerakásért játszom.
Első nekifutásra BL 3 nekem is valahogy 40-45 óra volt mármint az alapjáték amikor megjelent, kb minden mellék küldetéssel megcsinálva.

Nem tudom én mar vagy immunis lettem ezekre a BL-es poénokra vagy csak simán nem zavar tehát az sem tűnt fel, hogy nagyon más lenne.
Azért már BL 2-be is nagyon sok agymenés volt de ez számomra már hozzátartozik a játék stílusához és fura is lenne nélküle. 'mint ahogy Claptrap is idegesítő de valahogy mégis kell'

Ui az meg igen elég botrányos tudott lenni és most jelenleg még úgy ahogy összerakott állapotban van, 21:9-es Ultrawide monitorom van és azon több update/patch után is sikerült párszor teljesen elrontani. 'konkrétan nem láttam az UI bizonyos részeit :((( '

Egérrel való irányítás nekem nem tűnt fel, hogy baj lenne vele bár én azok közé tartozom akik képesek Souls Like játékot játszani egér+billen és nem zavar. :DDD

Azt azért hozzá teszem, hogy én véleményem illik fenntartásokkal kezelni mert valszeg az elfogultabb BL fanok közé tartozom és nem is a sztori miatt játszom ezeket a játékokat legfőképp.
Persze 1-2x átviszem sztorit és figyelek rá meg mindent megcsinálok de utána nálam ezek csak az end-game őrületről szólnak.
Kb ilyen szinten: 'ezért is mondom, hogy én máshogy tekintek a játékra mint aki csak 1x fut át rajta sztori végett és az fontosabb neki'

Nekem konkrétan BL 3 a kedvenc részem, többet játszottam vele mint BL1+2-vel összesen pedig azokat is játszottam azért eleget. 'BL 2-t legkevesebbet mert end game nem annyira jött be és nem tudott megfogni hosszú távra'

[ Szerkesztve ]

(#3564) persil válasza gbors (#3561) üzenetére


persil
nagyúr

Erdekes mondjuk, hogy ami negativumokat irtal, az konzolon ennek a szoges ellentete.

De erthetoek a problemaid, en is agyfaszt kapnek ezektol.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3565) persil válasza ollie (#3562) üzenetére


persil
nagyúr

A borderlands-ben hol van G betu? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3566) gbors


gbors
nagyúr

A MOBA-sodás kapcsán:
- Vizuálisan nekem nagyon adja magát a hasonlat, az ellenfelek megjelenése, mozgása, a health / shield barok animációja sokkal dinamikusabb, "pulzálóbb" mint egy hagyományos FPS-ben - a harcok látványa sokkal inkább pl. egy Overwatch-ot (vagy akár Battleborn-t) idéz, mint a korábbi BL játékokat.
- A mobok egy old school FPS-ben általában jönnek valahonnan, és a fizika törvényeivel relatíve szoros kapcsolatban közlekednek. A random felbukkanó, ill. a párszáz méteres távolságokat másodpercek alatt legyőző ellenfelek megintcsak a Battlebornból ismerősek - mondjuk itt lehet, hogy kicsit túlzottan általánosítottam, és ez nem annyira jellegzetes MOBA-sajátosság.

Az nagyon érződik a játékon, hogy az egér / billentyűzet másodlagos citizen, simán elhiszem, hogy kontrollerrel remekül ki van csiszolva, ill. azt is, hogy van, akit a problémák kevésbé zavarnak. Nekem 1000+ óra BL1 + BL2 + BLPS után (az 1 és a 2 között sok a vizuális különbség, de a működés majdnem ugyanolyan) túl sok reflex van a kezemben ahhoz, hogy komfortos legyen az a katyvasz, amit a BL3-ban látok, de ez rugalmasság kérdése is.

A lényeg sajnos az, hogy nem igazán élveztem a játékot, miközben a kissé már megkorosodott BL1 alapjáték a mai napig veszettül fun. Nem mondom, hogy kár a belerakott időért, ennyire nem rossz a helyzet - de az egy végigjátszás az bőven elég volt belőle, és hát a 687 órányi BL2-höz képest... ouch.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3567) ollie válasza persil (#3565) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol tényleg, BL2 lenne. Az elmúlt 2 napban a Baldur's Gate 2-vel játszottam sokat, onnan jött szerintem.

***

(#3568) Daelion válasza gbors (#3566) üzenetére


Daelion
őstag

Én nem éreztem úgy, hogy túl sok gomb vagy akármi kéne BL 3 játszásához. Már megjelenés után pár nappal is kényelmesnek érződött előző részek után.

UI gomb kiosztást meg lehet jegyezni, kb az mentett meg amikor bugos volt 21:9-el az UI és fejből kezeltem gombokkal ami nem látszott. :D
Azon kívül meg átlagos irány gombok mint akármilyen FPS-ben csak annyi, hogy egér görgő klikkre raktam action skillt, Zanen ahol 2-van neki meg az egér oldalsó gombja az.

FPS-t én még akkor sem játszanék kontroller-el ha kényszerítenének, 5 perc után falhoz is vágnám kb. ;] 'sose voltam konzolos nekem idegen a kezembe, van 1 kontroller-em de kizárólag bunyós illetve séta szimulátor sztoris játékhoz használom'

Amúgy most megnéztem kíváncsiságból, játék első indításra nálam EPIC-ről 1+ perc volt DX 12 verzióval NVMe SSD-n. 'az szimpatikusabb mostani karimnak ebbe a játékba'
Fel lehet gyorsítani ha kitörlöd játék mappájából a startup logó videókat amiket nem enged skipelni.
Játékon belüli teleportálgatás meg másodperces téma, szerintem ez így vállalható.

BL 1 nekem is nagy kedvenc volt, minden karim volt benne maxon meg töménytelen farmolások voltak ott is de ma már nekem eléggé koros a játékmente.
Egyik fő oka, hogy BL 3-al játszottam legtöbbet mert sokkal fluidabb és szórakoztatóbb a játékmenete számomra. 'gun play nagyon sokat fejlődött elődökhöz képest'

Szerintem csak 1 végigjátszás alapján/sztori végett temetni a játékot kicsit korai de te tudod persze mi az ami tetszik és mi nem. 'szerencsére mindenki megtalálja a számítását 3 rész/TPS közt :) '

[ Szerkesztve ]

(#3569) gbors válasza Daelion (#3568) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem az akcióval van a gond, hanem a weapon / map screenekkel. A weaponnél egy idő után megszoktam, hogy a click-click vagy működik, vagy nem, és használtam drag&dropot (kényelmetlen, de legalább kiszámítható), de a mapen baromira irritált, hogy teleportáláshoz ki kell jelölni a FT stationt egérrel, át kell ugrani az E gombra (merthogy nekem az End a use, és itt jön be a remap bug), és azt hosszan megnyomni, hogy aztán vagy oda teleportáljon, ahová gondoltam, vagy nem.

Az indítást gondolom az egyszálas CPU-teljesítmény meg a RAM sebesség limitálja, azért gyorsabb Nálad valamivel, amúgy nekem is NVMe SSD-ről ment. A startup videok kilövése nem tudom, hogy gyorsít-e, nekem úgy tűnt, hogy azok alatt is megy az engine init.

A lényeg pont az, hogy nekem alapvetően rendben volt a gunplay, de nem voltam nagyon elájulva tőle; jobban tetszett az, ami a korábbi részekben volt. Ha lett volna überkirály gunplay, akkor könnyebb lett volna lenyelni az idegesítő szarságokat (bár az írástól akkor is kiakadok), és ha nincsenek a szarságok (ie. az írás is legalább azon a szinten van, mint a TPS), akkor a játék jó élmény lett volna a közepes gunplay-jel is. Így kombinálva túl sok volt a kompromisszum.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3570) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Ki jött a játékhoz a magyarosítás bétája kb 99%-os már a forditás :)

(#3571) Win-T


Win-T
senior tag

Az UI kezelése egér+billentyűzet párossal szerintem is egy katasztrófa, de szerencsére a játék irányítása, a harc az rendben van. Viszont a menük kezelése akkora trágya, hogy manapság már inkább kontrollerrel játszom inkább, hiába pontatlanabb a gunplay vele mint egérrel, azzal egyből a helyére kerül minden.

(#3572) csaabz


csaabz
őstag

Sziasztok!

Nemrég kezdtem a játékot, még csak 7es szintű vagyok. Az lenne a kérdésem, ha Iron Cub be van téve egyik fő skillnek, akkor Iron Bear-t nem is lehet előhozni? Amennyiben nem lehet előhozni, akkor mi értelme van a másik skillbe rakott fegyvernek?
Ha az adott skill tree fő fegyvere nincs kiválasztva, attól még az oda adott passzív képességek működnek?
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#3573) Roland861010


Roland861010
addikt

Úgy látom elég halott lett a fórum.
Pedig most kezdtem a játékot.
10 óra alatt már 16os vagyok :D

(#3574) vitaro válasza Roland861010 (#3573) üzenetére


vitaro
senior tag

Nem meglepő, több, mint 3 éves már a játék és nem is aratott osztatlan sikert a korábbi részek kedvelőinek körében. Mindenesetre neked jó szórakozást hozzá!

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#3575) Daelion válasza vitaro (#3574) üzenetére


Daelion
őstag

Jah kb megjelenés után volt valameddig aktív a fórum aztán szépen kihalt és maradtunk páran itt akik játszottak meg posztolgattak időnként.

Nekem a kedvencem a szériából de én meg már eljutottam oda, hogy nincs mit csinálni a játékban 3 end game karival 1000+ játszott óra után. :D 'néha azért bekapcsolom letolni 1-1 Takedown runt csak szórakozásból mert gameplayt mai napig imádom'
Fl4k még nincs viszont gear el van neki téve bankba csak lusta vagyok összerakni de arra talán még valamikor sort kerítek Diablo 4 előtt és aztán tényleg ennyi volt BL 3. 'persze nem panaszkodhatok bőven megérte nekem a játékba fektetett pénz'

Én is csak azt tudom mondani, hogy jó szórakozást aki most kezdi! :)

[ Szerkesztve ]

(#3576) Roland861010 válasza Daelion (#3575) üzenetére


Roland861010
addikt

Hát 5400 Ft-ot az Ultimate kiadás bőven megért nekem :D

(#3577) Daelion válasza Roland861010 (#3576) üzenetére


Daelion
őstag

Nekem elég drága mulatság volt mert mindent első naposan vagy előrendelve vettem a játékhoz teljes áron. :D Mondjuk nekem még így is megérte már csak a játszott órák alapján is de legfőbb az, hogy kisebb bosszúságoktól eltekintve én jól szórakoztam.

5400-ért még az is megéri ha csak 1x végigviszed alap játékot+DLCk-et mert elég hosszú. :)

[ Szerkesztve ]

(#3578) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nekem kifejezetten tetszett a BL3, csak 1 valami húzott fel nagyon (de az nagyon!), az űrhajó, ami bázisként is funkcionál. Valamilyen eszeveszett ötletnél fogva olyannak tervezték meg, hogy az ember úgy érezte, egy labirintusban van. Még több tucat játékidő után is probléma volt eligazodni benne, mert ugye kevés időt tölt ott az ember.

***

(#3579) Daelion válasza ollie (#3578) üzenetére


Daelion
őstag

Nem tagadom az nekem is volt egy idő mire megjegyeztem, hogy mi merre hol. :B

(#3580) Roland861010 válasza ollie (#3578) üzenetére


Roland861010
addikt

Na igen az űrhajó tényleg tud idegesítő lenni.
Én akkor lettem pipa (saját hibám is) amikor a dlc küldikre azt írta látogassam meg a MS boltját.
Mondom mivan?
Közben nem figyeltem, hogy nem töltötte le .. na mondom szép.

(#3581) persil válasza ollie (#3578) üzenetére


persil
nagyúr

En eleve ezt a "central hub" dolgot gyulolom a jatekokban, ugy ahogy van.

Emlekszem a regi dungeon siege elso reszere. Csak ment az ember es itt egy kis falu, amott egy varos, ott meg arva kereskedo az erdoben. Millio+1x hangulatosabb es megvan az az erzese az embernek, hogy halad "elore".

Ezt a buzi visszajarkalast a bazisra mar baromira elfelejthetnek, de minden jatekban. Undorito, lusta, unalmas es olcso megoldas.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3582) gbors válasza ollie (#3578) üzenetére


gbors
nagyúr

Engem is irritált a labirintus, ugyanakkor tök hiteles volt, hogy egy ilyen összetákolt izén van a mozgalom HQ-ja, ahol mindenkit el kell helyezni valami eldugott szobába, ezért tudtam elnézőbb lenni vele.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3583) ollie válasza gbors (#3582) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, ez nekem is eszembe jutott, de nem jó ha a játékélmény rovására megy.

***

(#3584) gbors válasza ollie (#3583) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem persze, nem is azt mondom, hogy szívem szerelme lett, de legalábbis nem anyáztam annyira miatta, mint pl. a sidequestek miatt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3585) Erdei88


Erdei88
veterán

A crossplayel esetleg próbálkoztatok már? PC-XSX csatlakozás nagyon nehezen jön össze. Rendszeresen connection timed out a vége. Van erre esetleg megoldás?

(#3586) PeL


PeL
addikt

Üdv mindenkinek!

Tegnap vittem én is végig másodszor a játékot, most épp egyedül, az első végigjátszás az coopban ment haverral. Az első végigjátszás még akkor volt mikor megjelent a full DLC-s változat, ami most már "csak" a Super Deluxe ugye... Azóta beszereztem a Season Pass 2-t is pár euróért így gyakorlatilag Ultimate Edition-öm lett és nekiálltam még egy végigjátszásnak egy új Amara karakterrel (az első is az volt, szeretem a siren-eket na :D) Borderlands 2-be én is beletettem kis híján 500 órát, TPS-be is 150-et, de ez már valahogy nem volt az igazi nekem sem. Hiába a sorozat csúcsa technikailag, hang és látványügyileg is, valami mégis hiányzik belőle. A gunplay pl. számomra itt élvezetesebbnek érződött főleg a sokkal változatosabb fegyverek miatt, viszont a sztori vége felé haladva már én is egyre türelmetlenebbnek éreztem magam, szerintem az előző résznek sokkal jobb is volt a sztorija. Lehet emiatt is jobban élveztem többször is végigvinni (főleg a TVHM és UVHM miatt) a 2-t, itt ez az érzés fixen nincs meg. Még a DLC-knek nem is álltam neki másodszorra, meg terveztem több karaktert is kipróbálni, de nem tudom hogy lesz e még elég kedvem hozzájuk. Gondolkodtam rajta hogy mi miatt lehet ez, de amúgy nem nagyon jövök rá. Lehet simán csak öregszem? :F :DDD

Egyébként az inventory nálam is szarakodik, mikor cserélgetni akarom az itemeket sokszor össze vissza váltogat a kijelölés és van hogy csak harmadik kísérletre sikerül kicserélni valamit.

(#3587) Daelion válasza PeL (#3586) üzenetére


Daelion
őstag

Ugyan erre én sem tudok tényleges választ adni mert ez olyan, hogy én meg hogy voltam képes 6x végigvinni a játékot DLCk-el együtt. :DDD 'tudom lehet kicsit bolond vagyok ha BL 3-ról van szó :B '

3 karin normal meg TVHM mindennel együtt, pedig TVHM itt igazából semmit sem számít mert Normal+Mayhem mód ugyan azt tudja végeredményében. 'Tehát ha csak end game a a cél 1 karival nem kell 2x átmenni a játékon'
Fl4k hiányzik nekem de még nyár előtt lehet összedobok 1-et és akkor tényleg 'befejeztem' a játékot de őt már csak Normalon fogom átvinni. 'azért ami sok az sok..'

Sztori tényleg nem a legerősebb pontja a játéknak de szerintem a DLC-k egész jól sikerültek.
Meg aztán 1-2 végigjátszás után már nem is nagyon figyeltem rá mert tudtam mi van/történik.

De ja lehet csak öregedés, van ami engem sem fog meg annyira mint régen és nem tudom hogy miért. :D 'Gunplay meg a kari buildek ami nagyon megfogott BL 3-ban mert szerintem azt nagyon eltalálták így a végére meg pláne mert most van egy jó pár értelmes build meg több használható fegyver is mint eleinte'

[ Szerkesztve ]

(#3588) PeL válasza Daelion (#3587) üzenetére


PeL
addikt

Elő is veszem a Pre-Sequel-t, akartam anno csinálni egy frost Aurelia-t ;]

(#3589) Daelion válasza PeL (#3588) üzenetére


Daelion
őstag

Nekem ott Athena jött be nagyon, mármint játékmenetre.
Bár igaz ami igaz kevesebbet játszottam Pre-Sequelt mint akartam és legtöbb kari kimaradt de amit játszottam vele az egész jó volt. 'end-game tartalom ami asszem hiányos eléggé'

(#3590) ProEvoFan válasza Erdei88 (#3585) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Fiammal PS5/PC crossplay megy ezerrel.
Eddig semmi probléma. Most tartunk az első dlcnél.
Amúgy teljesen mindegy, hogy milyen sorrendben játszunk a kiegészítőkkel? A Handsome Jack dlcnél eltünt a legendary drop...mintha sajnálná a játék. Remélem a többinél nem lesz ez, mert így kiábrándító egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#3591) ollie válasza ProEvoFan (#3590) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kiegészítők sorrendje mindegy.

***

(#3592) PeL


PeL
addikt

Ez az anointment cucc nem teljesen világos. A négy fegyverslotban bent lévő fegyverek anointmentjei mindig aktívak függetlenül attól hogy épp melyik van a kezemben, vagy csak azé lesz aktív amelyik épp a karakter kezében van?

Más: Farmolnám a Rowan's Call fegyvereket ami elvileg az egyik legjobb AR a játékban, és world dropos, ennek ellenére nekem még egy darab nem esett :DDD Mayhem 10-en haladok TVHM-ben, Shlooter artifactel és a Treasure Hunter guardian perk is megvan már. Mégsincs szerencsém :( Még egy normális Phasezerker class mod is kéne az Amarámnak, az is esik mindenféle csak olyan nem ami pont kéne :D

[ Szerkesztve ]

(#3593) persil válasza PeL (#3592) üzenetére


persil
nagyúr

Az anointment attol fugg, hogy epp melyikrol van szo, szoval keress ra neten, van tobb leiras is. Van amelyiknel egyebkent teljesen egyertelmu a jatekbeli info alapjan is, de van, ami nem adja magat ennyire.

Rowans call meg tenyleg baromi jo - nem beszelve a vivaladirt referenciarol - erdemes beszerezni.
Farmra meg traunt-ot ajanlom. Szerintem mayhem 11-el jobban jarsz egyebkent. Szazszor gyorsabban meghal minden es kozel sem veszitesz annyit a drop rate-bol, hogy megerje 10-en szenvedni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3594) Daelion válasza persil (#3593) üzenetére


Daelion
őstag

Ezzel én is egyetértek.
@PeL
Összességében elmondható, hogy fegyver anoint mindig az aktív ami pont kézben van de pl Consect hit-el lehet trükközgetni fegyver váltás után is. 'ami ehhez az anointhoz van írva játékban nem igazán valós'

Sok minden ilyen háttér mechanika van a játékban amit semmi nem ír le neked a játékban és annak utána kell nézni.
Régebben én is ilyen vidiket néztem ahol kb kimatekoztak mindent meg elmagyarázták hogy, is működik igazából. :D

Mayhem 11 tényleg célszerűbb mert mint bizonyították már többen is 500 boss kill-es átlagból szinte semmi érdemleges különbség sem volt loot terén 'legalább nem kell nyamvadt mayhem modokkal szarakodni..'.

Class mod/Artifact-ot tényleg jót találni nem egyszerű dolog sőt talán egyik legnehezebb a játékban.
Nekem is van ami hagy kívánni valót maga után és pedig nagyon sokat farmoltam ezeket meg volt rá event is régebben amikor esett rendesen és még úgy sincs igazán 'fullos' csak ez már jó lesz kategória.

Sima world drop farmra pl egy Slaughter Shaft is jó ha már unod a boss runokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#3595) PeL válasza Daelion (#3594) üzenetére


PeL
addikt

Köszi, erre voltam kíváncsi igazából :)

Ja tudom hogy az M11 ua. mint az M10 csak nekem most épp jól jön az extra eridium is ami esik a crites killekből Lootsploison mellett, mert alig van. Sikerült kipörgetni egy elég könnyű mod kombót, van a frozen orbos amiket csak szét kell ugye lőni vagy elkerülni, a mobokat összeköti random elemental csík, amit simán el lehet kerülni, meg van egy ami ad +25% critical damot, a normalt meg 50%-al csökkenti mellette. Ez meg igazából félig meddig könnyítés, mert úgyis critical hitekre megyek, így meg még többet is sebzek rájuk.

(#3596) ProEvoFan válasza PeL (#3595) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mostanában komolyan játszunk vele mi is, de ami kellene a karimnak az kurvára nem esik.
Artifact, Knife drain Rocket Boots kellene. Nem esik Slaughterstar 3000 végén a kék bossból. :( Idegesítő. Ezt a buildet szeretném összehozni. [link]

(#3597) PeL válasza ProEvoFan (#3596) üzenetére


PeL
addikt

Bementem egy Slaughter Shaft-ba, az utolsó körben ki is esett egy fire damos Rowan's Call :) Mellette esett egy rakat másik legendary is, de fogalmam sincs melyik jó és melyiket nem érdemes megtartani későbbi karakterekre / buildre...

(#3598) ProEvoFan válasza PeL (#3597) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ezt sz oldalt használom. [link]
Nem tudom mennyire releváns, de sok info van fent.

(#3599) Daelion válasza PeL (#3597) üzenetére


Daelion
őstag

Na grat jó fegyver is az nekem is van Amaran egy Rowan's. :K
Az meg, hogy mit kell megtartani hát erre így igazából nem tudok választ adni mert ez játék meg többi karik ismertségével alakul ki vagy ha van 1 kiszemelt buildet amit játszani akarsz.

Ha Eridiumot farmolok én is leveszem M10-re mert ott tényleg többet kapok úgy átlagba.
Én Eden 6/Black Barrel cellars-t farmolom mert ott kint van egy pár szétcsapható eridium kristály és kb 2-3 perc 1 run.
~5 perc alatt kiszedek kb 500 eridiumot onnan normális esetben. 'Mysterious Artifact Director's Cut DLC-ből mutatja a rejtett eridium kristályokat is'
Persze elég unalmas de nekem bevált ha gyorsan kell eridium pl anoint reroll-ra.

DLCk-et végig viszed azért van ott pár elég jó dedikált drop Legendary ami megéri . 'Light Show/Free Radical/Re-volter shield action start-end anoint-al csak így hirtelen'
Cartel event maprol is van pár jó dolog.

Így most játék végére, hogy befejezték azért van honnan gyűjtögetni geart ami használható. :)

Egy Fl4k még nekem is hiányzik és össze is fogom rakni hamarosan még D4 előtt, meg a fene belétek most meg is jött kedvem a játékhoz. :DDD
https://youtu.be/L_jP9Ya_HtA
Ezt tervezem de direkt Jakobs company man verzióval szal csak Jakobs fegyverek mennek majd rá meg a Jakobs company man Artifact amit még ki kell farmolnom. 'van szinte minden más elrakva a bankomba csak karit kell megcsinálni'

[ Szerkesztve ]

(#3600) PeL


PeL
addikt

Nah. A mai nap termése :DDD Savas változatban nem esett ki sajna, tüzest kidobtam már vagy ötöt, radioaktívból meg kettőt... Ez a Slaughter Shaft jó ötlet volt, brutális mennyiségű legendary esik ott.



Az elektromoson még rossz az anointment, majd cserélgetem rajta vagy farmolok jobbat.
Meg esett egy használhatóbb class mod is hozzájuk, végre le tudtam cserélni a level 42-es class modom :DDD Bár sima weapon damos jobb lenne sokkal, mert akkor tudnék melléjük bármilyen más fegyvert is variálni. De ezekkel tényleg nagyon darál a karakter.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.