Hirdetés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Lapdiffúzor nyomáseloszlása: gondoltad volna?
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- GoodSpeed: Alza+ Megéri?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
Van olyan BT cucc ami sztereóban tud működni, akkor 2 db-ot kell venned belőle. Van amelyikre rá van írva hogy sztereó, de az marketing bullshit és van aki korrektül leírja hogy mono. Amelyiket sztereonak írnak, és nem 2 hangszóró összekötést (jelen esetben BT vagy Wifin) jelent, meg se venném, hiszen jobb egy monóra leképzett sztereo hang, mint egy kis távon hangszórókra szétkevert sztereo.
-
Ne viccelj már. Mitől lenne egyik BT hangszórónak is élvezhető sztereó hangképe?

Sztereó háromszög:
"A tapasztalatok szerint a sztereó rendszer akkor nyújtja a legjobb hangzást, ha a hangsugárzók és a zenehallgató egy egyenlő szárú háromszöget képeznek, vagyis a hallgató távolsága megegyezik a hangsugárzók egymás közötti távolságával. Ettől az értéktől 10-20 százalékkal eltérhetünk, ha mindkét hangsugárzó egyforma távolságra marad a hallgatótól. Amennyiben kisebb a hangsugárzók közötti távolság, mint a hangsugárzók és a hallgató közötti távolság, akkor általában könnyebben tudjuk a középfrekvenciás hangok pontos megszólalási helyét azonosítani, összefogottabb, kisebb térre koncentráltabb a hangzás, de ez sajnos a hangzástér szélességének és mélységének csökkenésével jár együtt. A hangzás egy „szűk alagútra” emlékeztet. A fordítottja is igaz, a hosszú szárú sztereó háromszög esetében kiszélesedik a tér, de kevésbé pontos lesz a középtartományban a térleképezés, nehezebben tudjuk azonosítani a hangszerek és az előadók megszólalási helyét."
Tehát a BT hangszóró driverei sztereó igény esetén egymástól annyira kellene lenniük, mint te magad a cucctól. Ha pl 2m-re hallgatod a zenét, akkor 2m távolság kell. Ugye ez egy eszközzel nem életszerű.
Józan paraszti ész gyere elő!
Új hozzászólás Aktív témák
- TCL LCD és LED TV-k
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- Kuponkunyeráló
- Linux kezdőknek
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- OLED TV topic
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2020 256GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4003, 100% Akkumulátor
- Xiaomi Redmi 14C / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3303
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


