Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) mickemoto válasza Csavargoo8 (#6899) üzenetére


mickemoto
őstag

Én is nincs egy hete hogy a 133Mb-os-at belőttem, de nekem hihetetlenül hamar le is fogyott, kb.1.5 nap alatt pedig csak Messengert használok :W
A lassított is túl lassú. Ideje nézni valami másik megoldást.
Van még valamelyik szolgáltatónak olyan kis csomagos olcsó nete ami ha lefogy akkor csak lassítanak?

(#6902) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok,

mennyire valos a forgalmi egyenleg a https://ugyintezes.bluemobile.hu siteon?

aktivalas ota (2-3 napja),ugyanaz latszik:

blue Alap Net 15 MB Kedvezmény 14 MB még felhasználható 2017.09.04. 2017.10.04.
blue net 100 MB 100 MB még felhasználható 2017.09.04. 2017.10.05.

igy kb hasznalhatatlan..probaltam felrakni a telefonra az androidos T appot,de az meg nem megy ezzel a kartyaval. :(((

(#6903) Fecogame válasza kiskakas (#6902) üzenetére


Fecogame
veterán

Én úgy vettem észre, hogy nagyjából egyezik a valós értékekkel.

Persze elképzelhető, hogy néha bugos.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6904) mickemoto


mickemoto
őstag

Blue net plusz-t lehet már használni külföldön?
Konkrétan romániában? Kell valamit állítani hogy működjön a net vagy automatikusan működni fog?

(#6905) mickemoto válasza mickemoto (#6904) üzenetére


mickemoto
őstag

Vagy elég a *104# -el aktiválni? Vagy az sem kell?

(#6906) tonyrulez válasza mickemoto (#6904) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, már lehet: #6876

4 8 15 16 23 42

(#6907) mickemoto válasza tonyrulez (#6906) üzenetére


mickemoto
őstag

Ok. Köszi.
Nekem csak a gyakorlat tapasztalatok számítanak a blue-nál.Az a bizos. ;]

(#6908) mzso


mzso
veterán

Blue-nál van mobil vásárlás? Vagy működik a telekom féle?

(Azon gondolkodom mit fogok csinálni az egyenlegemmel ha bejön a digi mobil.)

[ Szerkesztve ]

(#6909) Victoryus válasza mzso (#6908) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lottót már vettem róla meg torrent oldalra prémium tagságot :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6910) mzso válasza Victoryus (#6909) üzenetére


mzso
veterán

Mármint gondolom a telekomosból. Blues-at még nem sikerült találni. :)

(#6911) AttilaN


AttilaN
tag

Sziasztok!

Jelenleg blue net plusz (1 GB) internet csomagom van, az lenne a kérdésem, hogy ezzel elérhető-e a 4G (egy új kártyával?) vagy mindenképpen szükséges az eggyel nagyobb csomagra történő átállás, ami a blue net XXL?

:R

[ Szerkesztve ]

(#6912) Dluinet válasza AttilaN (#6911) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bármelyikkel csomaggal elérhető a 4G, csak a telefon és a SIM kártya is képes legyen rá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6913) Apollyon válasza AttilaN (#6911) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az összes mobilnet csomaggal elérhető a 4G. Ahhoz, hogy menjen a 4G, tudnia kell a telefonnak és a SIM kártyának is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6914) AttilaN


AttilaN
tag

Köszi a válaszokat! :) Már jó ideje megvan a kártyám, valószínűleg ez lehet az indok, mert még 3G fölé sohasem jutottam. Telefon egyébként 4G-s. Az új kártyával szerintetek elérhetővé válna a 4G?

(#6915) 4Grider válasza AttilaN (#6914) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy írták: Új kártyával lesz 4G.

(#6916) Apollyon válasza AttilaN (#6914) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Régebben nekem sem ment a 4G, így kértem új SIM kártyát emiatt, és küldtek. Kártyacsere kérő nyomtatványt kell beküldeni email-ben (legalábbis én így kértem). Kiegészítettem azzal, hogy ráírtam, 4G képes SIM kell. Illetve, ha neked nano méretű SIM kell, azt sem árt ha odaírod rá.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6917) AttilaN


AttilaN
tag

Köszönöm, mindig meg tud valami újat és hasznosat az ember :Y Szép napot! :R

(#6918) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Hogy lehet megoldani hogy telekomrol blue mobilra valtsak?

(#6919) Csavargoo8


Csavargoo8
csendes tag

Sziasztok!

A BLUENET M 920 Ft-ot vont le netes rendelésnél, pedig bőven 90 nap felett voltam. Úgy látszik vége 🙁

(#6920) jozsi968 válasza Csavargoo8 (#6919) üzenetére


jozsi968
tag

Nincs vége ! Működik a 84 Ft-os net, ne terjesszünk fals információkat. 920-at ír, de 84 ft-ot von le, / ha jogosult vagy rá/. Vagy egész egyszerűen valamit elszámoltál. Én min. 2 éve játszom a blue net s és m "játékot" 84 Ft-ért. :)

(#6921) g0dl válasza Csavargoo8 (#6919) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem ma reggela régi módon működött 133MB/84Ft

(#6922) Fíra


Fíra
csendes újonc

Heló srácok! Ha veszek a Lidlben bluemobilos simet 999 ftért akkor a 600 ft lebeszélhetőséget mobilnet vásárlásra is fel tudom használni? Az összefoglalóban látom, hogy még mindig lehet 84 ftért mobilnetet venni. Ha az elfogy akkor belassítják a sebességemet vagy blue net extrát kell igényelnem hogy tovább netezhessek?

(#6923) Fecogame válasza Fíra (#6922) üzenetére


Fecogame
veterán

a 600 ft lebeszélhetőséget mobilnet vásárlásra is fel tudom használni?

Igen.

Ha elfogy a net, akkor lassítják 4KB/s-re.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6924) Fíra válasza Fecogame (#6923) üzenetére


Fíra
csendes újonc

Na köszönöm, ez lesz a nekem való mobilnet. A Bluenet M 133 MB is 84 Ft és a Bluenet S 33 MB is?
Ez végig ennyi lesz, vagy csak az első pár hónapban? Ha megrendelem utána automatikusan levonja minden hónapban a pénzt és megújul a szolgáltatás? Fentebbi hozzászlásban azt írták, hogy "ha jogosult vagy rá", ez mit jelent? Nem mindenki veheti igénybe?

[ Szerkesztve ]

(#6925) mzso válasza Fíra (#6924) üzenetére


mzso
veterán

Lásd összefoglaló.

(#6926) fcbarca válasza fcbarca (#6918) üzenetére


fcbarca
őstag

erre valaki?

(#6927) tsteve válasza fcbarca (#6918) üzenetére


tsteve
senior tag

(#6928) Fíra válasza mzso (#6925) üzenetére


Fíra
csendes újonc

Köszi, így már érthető! Most megyek majd venni SIM-et, Az S-t vagy M-et éri meg inkább először aktiválni?

Ha most először megrendelem mondjuk az M-et, az lejár 2 hónap múlva, aztán megrendelem az S-t, az is lejár 2 hónap múlva, akkor utána 1 hónap nélkül mobilnet nélkül maradok? Mert ahhoz, hogy újra aktiválni tudjam majd az M-et még el kell telnie 1 hónapnak.

[ Szerkesztve ]

(#6929) jozsi968 válasza Fíra (#6928) üzenetére


jozsi968
tag

Örülünk neki,hogy most már érthető! Bár, a kérdéseid elnézve egyáltalán nem úgy néz ki, mintha értenéd! Szerintem fuss neki mégegyszer az összefoglalónak. :)

(#6930) Fíra válasza jozsi968 (#6929) üzenetére


Fíra
csendes újonc

Ja oké, most már teljesen értem. Az kavart meg, hogy én úgy értelmeztem, hogy januárban és februárban aktiváltam az M-et, márciusban és áprilisban meg az S-t, és én úgy számoltam a 90 napot az M-re, hogy márciusban 30 nap, áprilisban 30 nap és május elején aktiválom, de akkor még csak 61-62 nap lett volna, de akkor ezek szerint mindig a legutóbbi aktiválás 1. napjától kell számolni, ami február 1, így már érthető, hogy megvan a 90 nap. :)

Ja, nem volt SIM kártya a lidlben, azt mondta a pénztáros, hogy majd csütörtöktől...máskor meg halomban állnak ott a kártyák.

Egyébként Telekomosként nem tudom igénybe venni 84 ftért?

[ Szerkesztve ]

(#6931) 4Grider válasza Fíra (#6930) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vicces kérdéseid vannak...
Telekomosként azokat a csomagokat tudod igénybe venni, amiket megtalálsz a Telekom ÁSZF-ben vagy a Telekom weboldalán.

(#6932) Csavargoo8


Csavargoo8
csendes tag

Sziasztok!

A Bluenet M-mel lehet roamingolni? Romániában vagyok és sehogy nem akar működni.

(#6933) 4Grider válasza Csavargoo8 (#6932) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehet, de természetesen EU roaming helyzetben a benne foglalt adatmennyiség (133 MB) túllépése esetén az adatforgalmazás leállításra kerül.

(#6934) Csavargoo8 válasza 4Grider (#6933) üzenetére


Csavargoo8
csendes tag

És kell hozzá beállítani valamit? Sehogy nem akar menni. Az ügyfélszolgálaton kerestem adatroaming beállítást, de nem találtam.

(#6935) 4Grider válasza Csavargoo8 (#6934) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonálni (hívni/fogadni) tudsz? Mert ha nem, akkor nincs bekapcsolva a roaming.
Ha tudsz hívni, akkor csak a készülékeden kell engedélyezni az adatroamingot.

(#6936) Fíra válasza 4Grider (#6931) üzenetére


Fíra
csendes újonc

Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, de gondoltam hátha lehet. :)

Végre megvan a Blues sim, de nem kevés hercehurcába került a dolog. Lementem még kedden este a Lidlbe, azt mondták, hogy csütörtökön (ma) lesz. Erre ma rohanok le, szakadó esőben, nincs még mindig sim kártya. Úgy felidegesítettek, hogy felhívtam a Lidl ügyfélszolgálatát, hátha kipostáznak nekem egyet, erre nincs lehetőség, megadtam a számomat hogy majd felhívnak ha érkezik kártya, de a nőnek gyanús volt, mert nem tudnak róla, hogy bárhol is gond lett volna a szállítással. Fél óra sem telt el hívott egy másik nő, hogy VAN KÁRTYA AZ ÜZLETBEN CSAK ELFELEJTETTÉK KIRAKNI :W , menjek le nyugodtan az üzletvezető tud róla, azonnal meg tudom venni. Visszamentem megvettem de csak normál/micro sim volt, minta alapján bejelöltem hol kéne kivágni, de nem mertem nekiesni, mert annyira vékony a perem a chipnél, hogy féltem, hogy tönkreteszem, szerencsére a vodások ingyen és bérmentve levágták.

Szept. 25-én fogom megrendelni az M-et, onnantól 30 napot kell számolni, mire a 2. hónap megkezdődik?
Valamint érdekelne hogy ha belassul akkor a spotify mennyire használható lassítva?

[ Szerkesztve ]

(#6937) Fecogame válasza Fíra (#6936) üzenetére


Fecogame
veterán

Szept. 25-én fogom megrendelni az M-et, onnantól 30 napot kell számolni, mire a 2. hónap megkezdődik?

Nem kell számolni, ki fogja írni / be fogja mondani, mikor jár le.

Valamint érdekelne hogy ha belassul akkor a spotify mennyire használható lassítva?

Semennyire, a Facebook chat még megy, illetve a PH mobil verziója, de másra nagyon nem használható.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6938) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok, holnap megyek külföldre és Roaming iránt érdeklődnék. Nyáron volt ez a "különleges" akció amivel álcázták azt hogy nem akarják betartani az EU-s jogszabályt. Ezzel most mi a helyzet? Nekem blue net plusz-om van és jó lenne kint is használni ingyen meg ugye törvényileg szabályozva is vannak rá :)

(#6939) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Családtagnak szeretnék Bluenet SIM-et, Bluenet plusz csak adat szolgáltatással.
Üzletben csak a 100 MB-os volt. De 1 GB-os kellene.
Létezik boltban nagyobb is, vagy csak a 100MB van és fel kell tölteni?

Illetve, a Bluenet plusz 1GB, mennyi adatot roamingolhat EU-ban? Mind az 1GB-ot?

**Most látom csak, hogy a VOIP nem megengedett. Viber, Google duo is VOIP-nak minősül, vagy csak a SIP VOIP kliens app?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#6940) tsteve válasza tobias88888 (#6938) üzenetére


tsteve
senior tag

működik elvileg roamingban is a bluenet plusz... szept. 1. óta hivatalosan is

(#6941) nubu015

Sziasztok!

Az online felületen találtam egy ilyet hogy :
"Igényeljen havi számlát univerzális egyenlegéről " Na mondom megnézem mi ez, gondoltam a
kis nyíl valami info oldalra dob, erre azt látom fent hogy :
"Egyenleg értesítő kérése
A kérést sikeresen rögzítettük."

Szóval van valakinek infója hogy :
- Mi ez a havi számla és mennyibe fog fájni ?
- Hol lehet lemondani mert, mert tíz percig bökködtem az online menüket de semmit nem
találtam.

Előre is köszönöm !

m.

(#6942) Tressy válasza tobias88888 (#6938) üzenetére


Tressy
senior tag

Müködik rendesen minden külföldön.Áfsz ben is benne van szept 1től

(#6943) Tressy válasza tobias88888 (#6938) üzenetére


Tressy
senior tag

Én Máltán használtam Voda hálón roamingolva olyan volt mint ha itthon lettem volna

(#6944) cadj92


cadj92
csendes tag

Nem kell lemondani, csak egyszer küld egy havi számlát postán. Természetesen ingyen.

(#6945) g0dl válasza nubu015 (#6941) üzenetére


g0dl
addikt

Én is így jártam egyszer. Gondoltam legalább annyi eszük van, hogy lehetséges elektronikusan, emailben kérni.

(#6946) nubu015 válasza cadj92 (#6944) üzenetére

OK, rendben, köszönöm!
Már épp kezdtem megijedni hogy ez valami havi párszáz forintos lehúzás lesz, amit csak pár hónap huzavona után lehet lemondani. (Már amilyen jól működik az ügyfélszolgálatuk. :) )

@g0dl
neked is köszönöm !
Mondjuk ezen a posta dolgon tényleg meglepődtem, mert elvileg ez sokkal drágább nekik mint ha emailbe küldenék ki. Meg hát én is jobban örülnék ha nem kellene feleslegesen gyarapítani a papírhalmot. Ez szinte hihetetlen hogy ennyi eszük ne legyen hogy legalább ott az online menüben kérjenek egy email címet és arra küldjék ki! :)

[ Szerkesztve ]

m.

(#6947) Dluinet válasza nubu015 (#6946) üzenetére


Dluinet
nagyúr

még azt se kéne, hogy elküldjék, hanem simán online megnézd a személyes menüdben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6948) nubu015 válasza Dluinet (#6947) üzenetére

Hát nekem nagyon úgy néz ki hogy a magyar tré-hóme a háta közepére kívánja ezt az egész lidl-bluemobile dolgot, csak hát gondolom a német anyacég leszólt hogy már mégis csinálják meg ezt a másik, szintén német cégnek. Merthogy a supportra, meg erre az összehányt, - néha be nem léptető- online
oldalra 100 forintnál többet nem szántak az biztos. :) (Bár lehet hogy kicsit nagyvonalú voltam ezzel az árképzéssel mert egy gyakornokkal csináltatták meg az egészet.)
Az elején én is sokat szívtam mire be tudtam lépni, és azóta is van hogy teljesen random módon nem enged
belépni. Szerencsére havonta csak egyszer kerül sor erre.

m.

(#6949) szabog74 válasza nubu015 (#6948) üzenetére


szabog74
aktív tag

Most működik :)

(#6950) nubu015 válasza szabog74 (#6949) üzenetére

Na de meddig ? :)

m.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.