Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) Boond


Boond
addikt

http://www.origo.hu/gazdasag/20180718-romania-atveres-fekete-pentek.html

Origo2018.07.18. 19:44

Tömegesen átverték a romániai online kereskedők a vásárlókat a tavalyi Fekete Pénteken. Az akciós áron kínált termékek 80 százalékánál egy mesterségesen felsrófolt árhoz viszonyítva hirdettek kisebb árat – állapította meg a Versenytanács.

(#26102) Boond


Boond
addikt

Közben elment a net, a legszebb, hogy bírság vagy ilyesmi nem lesz. (Román hatóság), helyette törvényeken módosítanak.

(#26103) Taci válasza Boond (#26101) üzenetére


Taci
addikt

Ettől még nyugodtan körbenézhetne bárki más oldalakon (biztosan van náluk is pl. az Árukeresőhöz hasonló oldal), hogy tájékozódjon, az "akciós" ár valóban akciós-e. De sokan valóban úgy vásárolnak, hogy csak annyit néznek, hogy wow, -25% meg -50%, és már rendelik is megfele.

[ Szerkesztve ]

(#26104) vasi89 válasza Boond (#26101) üzenetére


vasi89
addikt

a románokra mutogatás úgy látom megy az origón de jó lenne szétnézni a magyar piacon is. Részemről mondjuk az emagot is elengedtem, egyedül az amazon BF fog érdekelni. Szóval nem akarom őket védeni de a magyar kereskedelem milliószor rosszabb.

(#26105) Boond


Boond
addikt

Az emag itt is csak az 1 évben volt olyan amilyen... aztán szépen mentek lefelé... ez az alza meg még annyira sem vette a fáradtságot...

Én attól sem lennék elájulva, hogy pl az amazon, ha itt nyitna egyszer az sem lesz olyan mint máshol.

(#26106) Zeki válasza Boond (#26105) üzenetére


Zeki
nagyúr

Legkésőbb decemberre bármelyik uniós polgár rendelhet bármelyik uniós webshopból.

(#26107) Sefter válasza Zeki (#26106) üzenetére


Sefter
veterán

mondjuk a szállítással el tudják venni a kedved...ár/minőség

Psn ID: sefter_hun

(#26108) BaLee válasza Zeki (#26106) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azt oldhatnák meg végre (mikor már annyi minden jó dolgot megoldottak) hogy ha EU-n belül veszel valamit akkor a szerviz ne hajthasson el a francba ha egy külföldön vásárolt terméket akarsz itthon szervizeltetni. A szerviznek az nem tök mind1, hogy hol vetted a cuccot? A központtól kapja a pénzét aki a vásárlásod után megkapta a pénzét...

(#26109) ElektrikusDE válasza BaLee (#26108) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A szerviznek van egy szerzödése, amire kap egy átalány díjat, ami az eladott darabszámon alapul.
Így a külföldön eladott készüléket "ingyen" javítanák.

Legalábbis amikor szervizben dolgoztam ott így volt.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#26110) BaLee válasza ElektrikusDE (#26109) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

De ha alkatrész kell a készülékhez azt gondolom nem a szerviz finanszírozza...

(#26111) nobiand válasza Zeki (#26106) üzenetére


nobiand
aktív tag

Ez valami rendelet lesz? Van esetleg linked hozzá?
Köszönöm.

(#26112) fornettisuti válasza ElektrikusDE (#26109) üzenetére


fornettisuti
veterán

És amelyik cégnél világgarancia van, azzal mi van?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26113) Zeki válasza nobiand (#26111) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#26114) Lackooo84 válasza ElektrikusDE (#26109) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Röhej az egész, valamelyik gyártó alapból kiküldi külföldre, mert csak ott van szervizük.

The Truth is out there...

(#26115) Boond válasza Zeki (#26106) üzenetére


Boond
addikt

igen, de ettől még, az német vagy angol vagy egyéb lesz. Nem hazai lokáció/ leányvállalat.

(#26116) Boond


Boond
addikt

Normálisak ezek?

Most hétvégén...

Már minden szarra ráhúzzák, közben meg az egész nem ér egy fillért sem gondolom nem hogy 80% leárazás...

(#26117) Monoton válasza Boond (#26116) üzenetére


Monoton
tag

Tegnap pont néztem mi ez, azt hittem tavalyról maradt ott a hivatkozás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26118) customer114 válasza Boond (#26116) üzenetére


customer114
senior tag

Bestbuy topikban van azért 1-2 jó dolog felsorolva. Az egy-kettőt szó szerint kell érteni.

(#26119) 123xyz válasza Boond (#26116) üzenetére


123xyz
tag

Elég idegesítő, hogy ennyire nem képesek egy adott eseményt egy adott napon megtartani, ez ilyen magyar sajátosság lehet, az egésznek semmi értelme. Pont arról szólt volna eredetileg a dolog, hogy 1 évben 1-szer az átlagosnál nagyobb akciók lennének, erre ezek ilyen kis átlagos akciókat is black-nek hívnak, ezzel elkorcsosítva az eseményt. Amúgy volt már az évben vagy 2 black friday / week, biztos lesz is még ősszel a valódi esemény előtt is újra :DDD :(((

(#26120) Ciccuka válasza 123xyz (#26119) üzenetére


Ciccuka
veterán

Be kéne vezetni, hogy a Black Friday logót csak egy adott hétvégén lehetne használni (pl. November utolsó hétvégéje).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26121) #94529552 válasza Ciccuka (#26120) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt javasold a mediamarkt és társainak, mikor a BF előtti héten sokkal nagyobbak a kedvezmények náluk. Legalábbis az utsó években.

(#26122) Boond válasza 123xyz (#26119) üzenetére


Boond
addikt

Ja jól tudom az alza cseh :D :D

Szóval... mindenkit beakartak előzni... de nyár közepén, komolyan, ki nem sz... le...

Ezzel csak azt érik el, hogy amikor lenne, akkro sem fognak már vele foglalkozni az emberek "humbug" címszóval...

(#26123) Boond válasza #94529552 (#26121) üzenetére


Boond
addikt

Jah ők egy héttel korábban tartották a bf-et a média markt, jobb is volt az ssd ára mint a bf alatt bárhol.

(#26124) axlfsi válasza customer114 (#26118) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem neztem utana, mi lehetett az az 1-2, de amit en szuroprobaszeruen megneztem, azoknal a termekeknel - jo szokashoz hiven - az alapar brutalmod fel volt huzva es arra kalkulaltak a kedvezmenyeket...
Nem tudom errol mikor szoknak mar le, de ha ez igy marad, akkor el is felejthetjuk a 3-4 evvel ezelotti BF akciokat, amikor meg valoban akciok voltak (eMag Xbox, Tesco LG TV, stb...)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#26125) Boond


Boond
addikt

Az volt a bevezetés kellett még a marketing... ma már mindenkire "rá van pörögve" nem kell annyit ráfordítani elég 1-2 dolog, a többin meg jó kis profitot össze lehet hozni...

Erről szólnak egyre inkább a bf-ek.

[ Szerkesztve ]

(#26126) BaLee válasza Boond (#26125) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Évek óta nagy csalódás. Tavaly az egész BF mizéria alatt egy normális, 200k körüli árfekvésű, normális garanciával rendelkező (HP, DELL) SSD-s laptopot akartam venni kedvezménnyel. Egyetlen ilyen nem volt. Végén kényszerből vettem az MM-ben egyet, amikor náluk már nem is volt BF de még így is viszonylag jó áron volt náluk. De ismétlem, kényszerből választottam egyet ami nagyjából megfelelő volt, nem az volt, hogy válogathattam a különböző típusok között. Sok bolt közül pl. sokszor csak az MM szokta bevállalni, hogy termékcsoportokra ad kedvezményeket (porszívókra, notebookokra) én pl. ilyennek is örültem volna, de mindenki inkább az olcsó gagyikat árazta fel, majd le, "bomba ár"-ra...

Itt a kényszert úgy kell érteni, hogy még adott évben kellett venni egy notebookot egy vállalkozásba és BF után meg még drágább volt már minden plusz készlethiány.

De odáig süllyedtünk, hogy sok oldalon egész évben "BF" van, és az igaz BF is csak egy lesz ezek közül, ahova becsempésznek 1-2 terméket amikből van pár darab és esetleg buknak, vagy ne adj isten nem nyernek rajta, azok elfogynak az első pár percben aztán mehet a kasza...

(#26127) maross válasza BaLee (#26126) üzenetére


maross
veterán

keves boltnal van igazi akcio, de en pl ket eve csereltem notit, ez volt 165k + akciosan 4gb ram valami 5-6000 ft. fullhd, ssd, es kulon gpu volt a kovetelmeny, azt hozta, elegedett vagyok vele. emagnal azert van par valos akcio is, nem csak a kamu felarazom-learazom.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26128) BaLee válasza maross (#26127) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Pont azért számítottam én is jó akciókra, mert 2 éve BF-kor azért laptopból volt bőven választék. De tavaly nagyon nem. Meg, az is vicces, hogy 10 kisebb-nagyobb laptop boltnak szintén kell BF-et indítani de valós kedvezmények ott sem nagyon voltak. Illetve lehet volt 1-2, de abban a (nem olyan szűk...) kategóriában amibe nekem kellett volna sajnos nem volt.

Amúgy az általad linkelt gép ára árukereső szerint 169900 ft volt 2016 végén.

(#26129) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Én nem értek egyeseket. Én az elmúlt 4 évben minden alkalommal találtam olyan dolgot bf-kor, ami nekem jó ár volt. Ha az általam megvásárolni kívánt termék alapára mondjuk 150e, akciósan 135e, bf-kor, karácsonykor, egyéb xy nevezetű akciókor 135e alatt van az ára, akkor az nekem jó ár. Az, hogy az akciókor azt írják rá, hogy az alapár 200k, kutyátmacskát nem érdekli. Nem kedvezmény% alapján kell vásárolni, hanem a tényleges vételár alapján.
Azt felróni, hogy valakinek egy speciális igényét éppen egyik bolt, webshop sem tudta kielégíteni, mert éppen senki nem akciózott jónevű, garanciájú ssd-t tartalmazó laptopot, hááááát :U .
Egyeseknek pont ez kellett, másnak olyan noname laptop, amiben 1tb hdd van, a harmadiknak nem laptop kell, hanem ilyen tv, olyan hűtő, mikro stb.
Vagy bf keretében mindent (a piaci árhoz képes) féláron kellene adni mindenkinek? Irreális elvárás. Ha van olyan termék, amit éppen keresel valahol, és a normál, mindenkori árához képest akciós, akkor meg kell venni. Ha nincs olyan termék/termékek, amit kinéztél, arról nem a bf tehet. Peched volt, olyan terméket éppen senki nem akciózott le.

(#26130) sambenez válasza pn4hvq (#26129) üzenetére


sambenez
addikt

Azt nem veszed figyelembe a bf nem a 10-20%-os akciókról kellene, hogy szóljon. Mert ilyen akció év közben is van. Mondjuk egy 50% körüli akció már elfogadható lenne, persze nem a feltornázott árból, hanem az évközi átlagárból. Na ilyen nem nagyon van mostanában.

(#26131) pn4hvq válasza sambenez (#26130) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Másképp gondolkozunk :). Én is örülnék 50%-os akciónak, de mivel az nincs (vagyis nem jellemző), kénytelen vagyok beérni a 20-30%-kal (évközi átlagárhoz viszonyítva).
Az, hogy a bf-nek az usában milyen hagyományai vannak, ne vetítsük ki ide (sajnos).
Szerintem amúgy nem "előírás", hogy ha bf, akkor 50% kedvezmény (ismét sajnos).

(#26132) sambenez válasza pn4hvq (#26131) üzenetére


sambenez
addikt

Nem az usa hagyományok miatt írtam 50%--ot. Amikor elkezdték itt nyomni a bf-et, elég sok ilyen mértékű leárazás volt. Ha jól emlékszem 3 éve a telekom a galaxy s4-et kb 50%-al adta olcsóbban, és még 0%--os thm-el hitelre is meg lehetett venni. Azóta sem volt ilyen akciójuk. Rájöttek a kereskedők, lehet ezt jobb nyereséggel is csinálni, és igazuk is van, hiszen működik a dolog.

(#26133) PainKiller13 válasza sambenez (#26132) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hogyne lett volna, max te nem tudsz róla, tavaly februárban vettem Huawei P8-at 30-ért náluk és azt is vehettem volna részletre.

(#26134) sambenez válasza PainKiller13 (#26133) üzenetére


sambenez
addikt

Nem is tudtam, hogy februárban van a BF. :D

(#26135) Boond válasza BaLee (#26126) üzenetére


Boond
addikt

Én csak azt nem értem, hogy az alzás reklám még hetekkel utána is ment :DDD

Ebben mi volt a logika... no mind2.

Amúgy szerintem már tavaly is érezhető volt a topicnál, hogy nem pörgött úgy. Erre lassan mindenki rájön, vagy mindenki komolyan veszi, hogy nem lehet őket komolyan venni...

[ Szerkesztve ]

(#26136) vasi89 válasza Boond (#26135) üzenetére


vasi89
addikt

tavaly Én már rájöttem, egyedül az Amazont érdemes figyelni. Készlet is van meg normális akció is.

(#26137) Taci


Taci
addikt

Hú de nagy itt a csend. Már-már gyanúsan... :DDD

(#26138) -secret- válasza Taci (#26137) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Egyelőre semmi történés.

(#26139) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Hiénafészek. :DDD

The Truth is out there...

(#26140) petyametyo válasza Lackooo84 (#26139) üzenetére


petyametyo
aktív tag

:))

(#26141) makro


makro
aktív tag

Várjuk már :)

(#26142) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Trekking, vagy mountain bike kerékpárt szeretnék vásárolni.
Kérdésem az volna, hogy az elmúlt években hol lehetett kifogni jó akcióban, illetve hol érdemes nézelődnöm black friday idején?

(#26143) -secret- válasza Corsair90 (#26142) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Még semmi információnk sincs. Talán november elején már okosabbak leszünk. :)

Kérdés, hogy hol lesz tényleg bf meg hol kamu bf... :U

[ Szerkesztve ]

(#26144) customer114 válasza -secret- (#26143) üzenetére


customer114
senior tag

Az utóbbi 2 évben nagyon ügyesnek kellett lenni, hogy kifogj valamit.

(3 éve volt utójára, amin rendesen tudtam vásárolni 50%-os áron, magyarországról.)

(#26145) Taci válasza customer114 (#26144) üzenetére


Taci
addikt

Vagy várni februárig, amikor hisztéria és sorban állás nélkül kaptunk akár nagyobb kedvezményeket és akciókat is. :)
Persze ettől aznap hajnaltól éjfélig fent leszek :DDD , és amikor csak tudom, a fórumra fogok nézni, meg persze linkelni, ha jó vételeket találok. :K

[ Szerkesztve ]

(#26146) K1LLMy53Lf válasza Corsair90 (#26142) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Ebike-ot érdemes megnézni mindenképpen szvsz (én páromnak ott vettem tavaly a bicaját, illetve előtte évben is 20k+os rendelésem volt kisebb cuccokból)
Természetesen ők is az eredeti árhoz képest írnak ki %ot olyan tételekre is, amik fixen akcióban vannak náluk, de mindenképpen csökkentenek szerintem korrekt mértékben (pl párom bicajának eredeti ára 165k, náluk "listaár" 120körül van, bf-ben 82,5ért vettem.) és természetesen az eredeti árat is korrekten kezelik, tehát nem áraznak fel mindent 30%kal BF előtt :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26147) customer114 válasza K1LLMy53Lf (#26146) üzenetére


customer114
senior tag

Tudod linkelni a konkrét biciklit, amit vettetek?

Köszi

(#26148) K1LLMy53Lf válasza customer114 (#26147) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ahogy látom náluk már nincs ez a modell (az aktuális évi verzió van), de árukereső illetve biciklikk (ha a felszereltsége érdekel)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26149) Timyyy


Timyyy
őstag

A laptopszalon.hu illetve a Euronics tartott tavaly BF-et? Laptopot vennék, de elgondolkoztam, hogy megvárjam-e, 300K-ról van szó, úgyhogy 10% is viszonylag nagy akció.... :U

(#26150) bobooo válasza Timyyy (#26149) üzenetére


bobooo
addikt

LaptopSzalon
Euronics

Tipp.: használd a keresőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.