Hirdetés
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gerner1
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Lalikiraly: Macbook NEO 2
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
-
LOGOUT
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
DarkChild
senior tag
válasz
MikeWazowski
#24374
üzenetére
A válasz egy Google keresésnyire van

"A személyi jövedelemadózásról szóló (szja) törvény szerint a kriptovaluták adásvételéből származó nyereséget 15 százalékos személyi jövedelemadó terheli. Ilyen nyereség keletkezhet például kriptovaluta átváltásakor hagyományos (fiat) pénzre (például dollárra, euróra, forintra), vagy nem kriptoeszköz (például ingatlan vagy autó) vásárlása esetén.
...
Fontos tudni, ha egy kriptotőzsdén egy pozíciót fiat pénzben zárunk le – például bitcoint adunk el dollárért –, de a pénz a tőzsdei számlán marad, akkor is adófizetési kötelezettség keletkezik. Bár a NAV eddigi joggyakorlata nem ad sok példát arra, hogy mennyire alaposan vizsgálja a tranzakciós előzményeket, érdemes ezt szem előtt tartani a későbbi problémák elkerülése érdekében." » Forrás."Ha a kriptovalutából származó éves bevételed nem haladja meg a minimálbér 10%-át, az adó alól mentesülhetsz. Ez az összeg évente változik a minimálbér függvényében (2024-ben ez körülbelül 23 100 forint)." » Forrás.
-
-
DarkChild
senior tag
Nocsak, mit nyilatkozott az Ethereum alkotója: a kriptovaluták még feltörekvő pénzügyi eszköznek minősülnek. Hipervolatilisek, bármelyik pillanatban hirtelen zuhanásnak indulhatnak, és „a nullához közelíthet az értékük".
-
DarkChild
senior tag
Korábban már karcolgattuk a témát, most a Kiszámoló írt róla egy cikket is:
A bitcoin adózása -
DarkChild
senior tag
Ezen már én is elgondolkoztam párszor...
Emlékeim szerint amikor bankszámla nyitásnál aláírtam a pénzmosás elleni törvényről szóló iratot, azon rajta volt, hogy a nagyobb utalásokat (nem emlékszem, talán 1-2 millió Ft feletti összeg volt) automatikusan lejelenti a bank a NAV felé.
Azt pedig kizárt dolognak tartom, hogy ha a bank ügyfelének magánszámlájára viszonylag rendszeresen nagyobb összegű utalások érkeznek külföldről, ne szúrjon szemet senkinek, pláne a big data korszakában, amikor egy egyszerű queryvel talán még a user pöcsének a méretét is le tudják kérdezni
Az, hogy egyelőre viszonylag háborítatlanul tudják a kriptopénzekkel kereskedők ide-oda mozgatni a hatalmas összegeket, csak annak köszönhető, hogy a Királyunk digitális analfabéta és valószínűleg azt sem tudja, mi az a Bitcoin. De biztos vagyok benne, amint valaki felhívja rá a figyelmét, hogy mekkora sarcolási potenciál van a kriptopénzek megadóztatásában, Magyarország az elsők között lesz, amelyik ezt is bevezeti. Mivel visszamenőleges hatályú törvényhozásban is remekelnek a fiúk, még az is előfordulhat, hogy a múltban megszerzett kriptóból származó jövedelem is adóköteles lesz.
És most hagyjuk is az olyan mondatokat, hogy "áhhh, itt ilyesmi biztosan nem fordulhat elő...".
Mondjuk én ezidáig kimaradtam a kripto-buliból, úgyhogy nem kell a hozam leadózása miatt aggódnom, ám ha hirtelen nagyobb nyereségem keletkezett volna belőle, azért nem lennék teljesen nyugodt...
-
DarkChild
senior tag
Gondolom ez az oka annak, hogy minden kriptopénz 15-30%-os bukóba került az elmúlt 24 órában.
-
DarkChild
senior tag
Én tavaly tavasszal (április körül) hirtelen felindulásból akartam venni ethert, beregeltem Coinbase-re, BitPandara is, de akkora macera volt a vásárlási folyamat, hogy valahol a felénél elment a kedvem az egésztől, aztán hagytam a fenébe. Fortyogtam is magamban egy jó darabig, hogy ezek a kriptopénzek a büdös életben nem fognak fizetőeszközként elterjedni, ha ennyire nehéz vásárolni belőlük.
Ja és akkor 35 EUR volt az ETH, szóval ha nagyobb összeget bele tudtam volna tolni, elég jól jártam volna...
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Bluetooth hangszórók
- Milyen asztali médialejátszót?
- Gyúrósok ide!
- Motoros topic
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Xiaomi Watch 5 - kínai időszámítás
- 2026 - Íme a 17. héten megjelenő játékok listája
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Everycom Cubelite Ultra projektor
- iKing.Hu - Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Space Gray használt szép állapot 100% akku 6 hónap garancia
- HP 200W töltők (19.5V x 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm, 928429-002
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- GAMING PC! Intel i5-12400F / RTX 4060 Ti / 16GB DDR4 / H610 / 512GB NVMe / 600w! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



