- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Gurulunk, WAZE?!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: AMD Ryzen 9 9900X (100-100000662WOF)+ Samsung 990 PRO 2TB MZ-V9P2T0BW
Hirdetés
-
LOGOUT
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
ninjacat
tag
válasz
bolbatiku #5200 üzenetére
"Importálod a papírtárcán lévő priv kulcsodat a kliensbe (itt a Multibitbe). Van rajta 100 bitcoin. Ha ebből átutalsz nekem 1 bitcoint, mennyi marad a papír tárcádon?
Semennyi, mert a bitcoinokat csak egyben lehet elkölteni. 1 bitcoin jön az én címemre, 99 meg jó esetben visszamegy arra a címre amiről utaltad, de a klienstől függ hogy mihez kezd a visszajáróval. Van olyan kliens ami új címet generál a .wallet.dat fájlodba és oda utalja vissza a maradék 99-et."Ez elég durván hangzott első olvasásra, de úgy tűnik tényleg így van.
Ma a qt klienssel utaltam egy pici összeget egy tőzsdének, hogy lássam megérkezik-e.
A blockchainon nézve a tranzakciót döbbenten látom, hogy az összes maradék összeget a qt kliens fű alatt elutalta egy tök ismeretlen címre. A konzolon dumpprivkey cím és szépen kiadta az ismeretlen címhez tartozó privát keyt. Az a durva az egészben, hogy a kliens nem szól róla, hogy másik címre utalt, nem is a címtárból vesz ismert címet, hanem gyorsan csinál egyet, de ezt nem jelzi sehol hanem szépen megtartja magának, és az összesítésben azt füllenti, hogy a maradék pénz ott csücsül a kiindulási címen.
Namost ha az eredeti cím privát kulcsának ismeretében nagy megnyugvással kitöröltetik a wallet dat, gondolván, hogy a maradék pénz továbbra is a kiindulási címen van, akkor az szívás a köbön.
Tehát ha valaki minden tranzakció után törölni akarja a wallet.datot akkor jól vigyázzon rá, hogy a számláról mindent elutaljon ne hagyjon rajta semmit, vagy törlés előtt dumpolja ki az új címet amire a maradékok mentek és annak privát kulcsát és írja ki?
Az miért van, egy címről nem lehet ténylegesen az egyenleg töredékét utalni? -
D@reeo
aktív tag
válasz
bolbatiku #5200 üzenetére
Köszönöm a választ. Igen, hasonló kérdéseket tettem fel nemrég. Ezt nem is szégyenlem, inkább megkérdezek valamit többször, amíg biztosan meg nem értem a választ. Persze, lehet hogy valalamivel kevesebb kérdésem lenne, ha többet és többször olvasnék a témában, de a kérdések nagy része pont ebből jön elő. A linket is köszönöm, az is rengeteg hasznos infót tartalmaz.
Éppen ezt próbálgattam amúgy az előbb. Ha 500 címet hozok létre a tárcában, akkor bizony 500 privát kulcsot is létrehoz. Ebből fakad majd a következő kérdés(aminek utána fogok járni), hogy 1 privát kulcshoz 500 címet hogy lehet létrehozni.
Szép estét -
válasz
bolbatiku #5200 üzenetére
Mint mondtam, NEM az adressekhez kötődnek a coinok, hanem privát kulcshoz (pontosabban az addresshez, az address pedig a privát kulcshoz, de elég a privát kulcsot menteni/eltenni).
Azt persze el lehet rontani amit írtál is, hogy a kliensben több privkeyt használsz, de ez már mindenkinek a maga hibája, nyilván ha nekem van 4db bankszámlám a bankban, de csak háromról veszem ki a pénzt, akkor a negyedik ott fog maradni, nincs ez másképp a btc tárcák (privát kulcsok világában sem).
Nem tudok olyan kliensről ami random hoz létre magától, kérés nélkül új privát kulcsot, ha van is ilyen, kerülje mindenki. Ha pedig az user elkezd fogalmatlanul szórakozni ezzel (utána meg coldwalletet gyártani), azzal tényleg nem lehet mit kezdeni, ez nem a rendszer hibája.
Szóval összegezve: ha valaki 1db privkeyt használ papíron, amit aztán 10 év múlva online állapotba hoz, és utal róla 1 BTC-t, akkor nem kell foglalkoznia semmivel, lehet törölni a klienst/walletet nyugodtan.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- TCL LCD és LED TV-k
- Trollok komolyan
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Cyberpunk 2077
- 3D nyomtatás
- Formula-1
- Vicces képek
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Apple MacBook
- További aktív témák...
- iPhone 12 mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3090, 100% Akkumulátor
- AKCIÓ! HP Elitebook 840 G11 üzleti notebook- Intel Core Ultra 5 135U 16GB DDR5 RAM 256GB SSD W11
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Asus rog g751y
- 129 - Lenovo Legion Pro 7 (16ARX8H) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4080
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest