Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem?Előbb-utóbb szeretnék venni basszgitárt és jó lenne ha lenne valami oldal ahol az alapokat/tól meg tudnám nézni,vagy ha van valakinek segédanyaga,el tudná küldeni.Elektromos gitárhoz konyítok kicsit,koncertünk is volt,de a basszgitár az ami igazán bejön.Az a gáz hogy ahol én lakom nincs is igazán basszgitáros,legalábbis amikor kerestünk nem volt,meg nem olyan aki ráér,ráadásul én is szabadidőmben csak.Tudom hogy ezt nem olyan könnyű autodidaktán megtanulni mint a ''síma'' gitárt,de jól jönne írott anyag netről vagy bárhonnan és én nem találtam.
Másrészt azért indítottam a topicot,mert szerintem vannak többen közületek akik zenélnek vagy érdekelne vagy kérdésük lenne,bármi.Na akkor most ez lenne a gyűjtőhely!Remélem nem volt ilyen topic még!

Köszi!

(#2) fokukac válasza Tütüm (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

a basszgitár pont ugyanolyan, mintha a hagyományos gitár ''alsó'' (E-től G-ig) 4 húrján játszanál...

csak 1 oktávval mélyebb.
és kicsit vastagabbak és keményebbek a húrjai, úgyhogy már most elkezdheted gyűjteni az ujjbegyedre a bőrkeményedést... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3) Goose-T válasza Tütüm (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Alapszinten könnyebb megtanulni basszusgitározni, mert általában nem kell vele akkordokat játszani, mindig csak egy húrt kell pengetni. Adok egy linket, ahol vannak frankó leckék: Bővebben: link
Régebben én is játszottam zenekarban, elôször basszusoztam, utána átálltam szólógitárra. Mostanában tervezem egy új banda beindítását Zalaegerszegen, csak ahhoz elôször el kell hoznom a cuccomat Törökszentmiklósról.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) jeges válasza fokukac (#2) üzenetére


jeges
senior tag

azér' ezt nem mondanám...már csak a hangszer kezelése miatt se, meg a bundok jóval nagyobb távolságra vannak, ezér' nem árt, ha jó hosszú ujjaid vannak :U
mondjuk a húrkiosztás tényleg ugyanaz, bár az 5 és 6 húros basszusgitárok legmélyebb húrja az alsó e alatti h.
off
régen mindég azt mondták, hogy basszusgitározni a hülye is tud, mer' csak 4 húr van rajt' :DDD
on

(#5) fokukac válasza jeges (#4) üzenetére


fokukac
nagyúr

persze, hogy nagyobb a bundtávolság.

de én maradok is a hagyományos gitárnál...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Ó semmi gond,az én újjaim olyan hosszúak mint egy notórius fojtogatónak!;]A bőrkeményedés megmár megszoktam,régen gitáros koromban aggódtam hogy akkor alig fogok érezni az újbegyemmel,ami egy nő tapizásánál szörnyű hiányérzetet okozna!:DDD Az a gond a basszgitárnál hogy drágábbak sokkal a cuccok hozzá,meg maga a gitár is mint a síma elektromos,meg számomra nehezebb lenne számokat leszedni,mert sokkal nehezebben lehet kihallani a zenéből.
A kevesebb húr nem feltétlenül kell hogy azt jelentse,könnyebb is használni!:)
Köszi a segítséget,csak így tovább,szívom magamba a tudást!márcsak egy jó melót kellene találni...

(#7) Tütüm


Tütüm
aktív tag

ja,és persze hogy nehezebb legyen beszereznem,balkezes vagyok:)Érdekes volt jobbkezes testű gitáron a testnél játszani...

(#8) fokukac válasza Tütüm (#7) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát, Jimi Hendrixnek ez nem okozott akadályt...

------------------------

Egyébként én is ismerek egy srácot, aki balkezes, és fordítva tud játszani a jobbkezes gitáron... rémisztő!
de ügyes... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9) Tütüm válasza fokukac (#8) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Na,úgy csak egyszer játszottam és pont basszgitáron,de rémes volt.:)Hirtelen minden fordítva,áhh..

(#10) kapcs-ford válasza Tütüm (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Keres rá J.Pastorius -ra es biztos találsz érdekeset... de gondolom tudod hogy ha elkezded gyakorolni a ''touch'' technikát akkor lényegesen nehezebb dolog a bogo:)

Na meg az a RedHotChili:))))

Aláírás

(#11) fokukac válasza kapcs-ford (#10) üzenetére


fokukac
nagyúr

tudom, hogy műveletlen vagyok, de mi az a bogo?
És hogy jön ez a red hot chili-hez?
:o

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12) jeges válasza fokukac (#11) üzenetére


jeges
senior tag

bogo=bőgő, vagy mi :)
mint nagybőgő...így is híjják a basszusgitárt :)

egyébként csak némi ''füláthangolás'' szükségeltetik, hogy meghalld a basszust a nótákba', egy barátommal mindenkit a sírba kergetünk magunk körül, mer' nem hallják meg a többiek a basszust, nekünk meg erre áll rá a fülünk... :D
hja, és ha már red hot chili:
kezdetnek lehet iron maident, metallicát, anthraxot, faith no more-t, ilyesmiket próbálgatni, ezekben jól is hallható, ha kicsit odafigyelsz.
később lehetne átállni red hot chili-re, mer' azér' flea egy kissé ''vérprofi'' a maga stílusában...hasonlóan későbbi ''darab'' a hair zenéje, a fickó valami fantasztikusat alkot, és gyakorlatilag minden egyes hang tisztán ''érthető''...
hja, és az igazi profik a primus-szal kezdik! :DDD
(az embernek nem csak a hangszertől, de az élettől is elmegy a kedve...az a figura hihetetlen, miket játszik le)

egyébként melegen ajánlom a Bővebben: link linken lévő mp3-akat (főleg a szólókat) (fül)tanulmányozásra :)

(#13) Tütüm válasza jeges (#12) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Egyszer régebben láttam koncertfelvételüket Red Hot-éknak,majdnem beszartam!A basszgitárosuk olyan szólót nyomott le hogy csak néztem!:C Szerintem a füláthangolás menni fog,csak eddig nem arra voltam átállva és nagyon lesnem kellett,de most majd edzem magam!:)
Köszi a linkeket,az előzőek is bejöttek nagyon!Nem tudom hogy lehet leboruló szmájlit csinálni!:D

(#14) jeges válasza Tütüm (#13) üzenetére


jeges
senior tag

hát flea se ma kezde, az biztos...
chili/slap-témában javaslom tanulámyozásra a következőket:
stone cold bush (mother's milk album)
higher ground (mother's milk album)
power of equality (blood sugar sex magic album (vigyázat! az e-húr le van hangolva d#-re))
naked in the rain (blood sugar... album)
aeroplane (one hot minute album)
coffee shop (one hot minute album)

hihetetlen jó slap témái vannak a srácnak...


mod:
ha azt akarod hallani, hogy hová lehet eljutni, mi az ultimate basszusjáték, hallgass némi primust...
annak a fickónak legalább három kezén 20 ujja van... :D



[Szerkesztve]

(#15) KovacsUr válasza Tütüm (#6) üzenetére


KovacsUr
addikt

[off]gitáros koromban aggódtam hogy akkor alig fogok érezni az újbegyemmel,ami egy nő tapizásánál szörnyű hiányérzetet okozna!

És talán nem? Arról nem szólva, hogy a tapizott fél sem értékeli annyira az ilyesmit... Úgyhogy át is tértem samplerre :DDD ;)[/off]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#16) Tütüm válasza KovacsUr (#15) üzenetére


Tütüm
aktív tag

OFF
Nem,végül nem lett belőle semmi problémám,se a tapizott fél nem panaszkodott,csak ugye a kezdeti riadalmak!:DDD
/OFF

(#17) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Most nézem hogy egy készlet húr 6000 Ft-től kezdődik basszgitárra:O Ez nem lessz így jó!Volt gitártanárom olyan volt hogy kis lepukkant lyukban lakott,de a gitárja meg a nője full-extra volt!:D Na,azért nekem elég lesz egy 50e-es gitár is..

(#18) Junkie válasza Tütüm (#17) üzenetére


Junkie
aktív tag

És melyiket irigyelted tőle jobban?:DD

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#19) Jazzy válasza Tütüm (#17) üzenetére


Jazzy
tag

Nem feltétlenül gáz, hogy balkezes vagy mert, fordítva húrozod fel a gitárt az is működik, a húrok drágák, de nem szakadnak olyan könnyen.

J@zzy

(#20) Jazzy válasza Jazzy (#19) üzenetére


Jazzy
tag

Ha igazán nagy basszus gitárost akarsz hallani ne Chilit hallgass tölts le Victor Wootent, ő az egyik legnagyobb (annak ellenére hogy nem vagyok híve a rangsorolásnak)!!

J@zzy

(#21) Jazzy válasza Jazzy (#20) üzenetére


Jazzy
tag

Még Marcus Millert is nagyon ajánlom!!

J@zzy

(#22) Jazzy válasza KovacsUr (#15) üzenetére


Jazzy
tag

Hi,
Én ezt még nem tapsztaltam, pedig rég óta gitározom :))

J@zzy

(#23) Tütüm válasza Jazzy (#19) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Tudom,így működtem elektronyoson is hogy megfordítottam,de zavart a gitár teste magasabb régiókban,meg ha már veszek akkor balkezest.A régim sürgős vétel volt mert 25-ért megkaptam egy 60e-est,úgyhogy nem szaroztam vele hogy jobbkezes:D Én már találkoztam olyannal aki koncerten elszakította a legvastagabb húrt basszgitáron!:C
Ok hogy nem kell sűrűn venni,csak ledöbbentem amikor megláttam a síma ezerpárszáz forintos árához képest.na mind1,előbb a gitárt kellene beszereznem ahhoz meg szorítsatok hogy összejöjjön a meló!

(#24) jeges válasza Tütüm (#23) üzenetére


jeges
senior tag

szólógitárra is lehet jó húrkészletet kapni 10k hufér', nem értem, méér vagyol kiakadva a 6-7k hufon :U
egyébként meg lehet, nehezebb eltépni, de azér' na'on nem mindegy ám, hogy a húr 1 hónapos vagy 1 éves...nem kicsi a különbség, ami a hangzást illeti.

(#25) Tütüm válasza jeges (#24) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Jaja,az igaz nem tudom milyen régi húrja volt.Mindenesetre nem Bach-ot játszottak;] Ittis mint mindenben a csillagos ég a felső határ,én arányaiban néztem az árakat,nekem nagy meglepetést okozott:)

(#26) Goose-T válasza jeges (#24) üzenetére


Goose-T
veterán

Basszusgitárra is lehet kapni 2-3K zsetonért magyar húrkészletet (Turul vagy mi a isten), nem olyan rosszak azok. Tök mindegy, meddig bírja, mert 3 hónap után ugyanolyan szarul szól minden húr.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27) Solarian


Solarian
csendes tag

Látom, nem sok basszgitáros van itt... :)

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#28) jeges válasza Tütüm (#25) üzenetére


jeges
senior tag

nézz körül itt:
Bővebben: link

asszem ez a meggyesi-féle bót, de ez nem 100% :)
mindenesetre piros warwick-készletet 2-3k huf körül már lehet kapni...
az más kérdés, hogy ez nem a legprofibb ötvözet :U

(#29) Goose-T válasza Solarian (#27) üzenetére


Goose-T
veterán

De azért akad... én is az voltam régebben, csak átpártoltam. Viszont szerintem nem kéne szegény kezdôt Pastorius-sal meg Wooten-nel traktálni. Ugyanis nem az volt a kérése, hogy soroljunk fel neki zsírprofi basszusgitárosokat, hanem hogy hogy tudna elkezdeni basszusozni. Az elején még bôven elég, ha egy Tankcsapda nótát el tud nyomni pontosan. Szerintem nem az a lényeg, hogy 1 másodperc alatt lenyomjon oda-vissza egy A major futamot két oktávan, hanem hogy amit játszik, az ott legyen. Pl. most Audioslave-et hallgatok (R.A.T.M. utódzenekara Soundgarden énekessel), nincsenek benne nagy témák, de nagyon pontos, feszes a ritmusszekció, ami képes elvinni a hátán az egész zenét. Ha megtanul pontosan játszani, utána lehet figurázni, de basszusgitárban legtöbbször a kevesebb több.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#30) delta9


delta9
senior tag

egyik basszer sem említi meg billy sheehan-t? ejnye!

egyébként - igaz én szóló/ritmus-t játszom - de miért kell a gitárt fordítgatni? én is bal kezes vagyok, fogtam magam és jobbkezes gitáron tanultam meg, 'azt kész. kb. az első két hónapban volt furcsa, azután úgy megszoktam, hogy ma már el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet bal kezes gitáron játszani. (na jó közben eltelt cca. 12 év)

(#31) Tütüm válasza delta9 (#30) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Mondjuk azért pld mert elég idegesítő lett volna gitártanáromnak úgy tanítani a számokat hogy nálam fordítva vannak a dolgok,meg nekem is nehezebb lett volna figyelni mit fog le és megtanulni.Engem nem kotta vagy tab alapján tanítottak,hanem meghallgatta a számot a pasi amit vittem,lejátszotta én meg néztem mit fog és megtanultam.Na,ha ezt még fejben meg is kellett volna fordítanom,hát vért izzadtam volna.Egyébként a Tanksapi számok tényleg jók tanulásra mert rohadt egyszerűek,de mégis van hangulatuk.Én is azt tudtam legelőször hallás után leszedni.Ja,meg Nirvanát,az is jó tanulni.

(#32) jeges válasza delta9 (#30) üzenetére


jeges
senior tag

ajánlom figyelmedbe #12 linkjét... :)

(#33) jeges válasza Goose-T (#29) üzenetére


jeges
senior tag

''basszusgitárban legtöbbször a kevesebb több''

őőőő....bizonyos stílusokba' igen...másokba' meg nem :U
attól még, hogy vki nem arra ''lő'', hogy 2 mp alatt a legprofibbak közé tartozon, még hallgathat profikat...ha más nem, az ember fülét kondícionálja ;]

azér', mer' ac/cd-t, vagy ahhoz hasonlókat játszik vki koncerten, még hallgathat mr. biget :)

abba' viszont egyetértek, hogy nem köll azonnal ezeket játszani :)

(#34) Goose-T válasza jeges (#33) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak ne tanulás céljából hallgassa! A végén még elmegy a kedve az egésztôl. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35) Tütüm válasza jeges (#28) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Azért vigyorogtam 1000-el amikor megláttam 24500-ért a BOSS MT2-esem,amit én 12ért vettem:D Eszembe jutottak a régi szép idők,amikor megrezgette a gyomrom a gitár ha rányomattam ezzel a torzítást...:)Nameg a jó öreg csöves Regent..Hjajj..
Néztem itt a basszgitárokat,50E-es kategóriára gondoltam,de lehet jobb lenne kicsit rárakni még,mert pld az Ibanezek nekem bejönnek.Ez a Samick milyen márka,még nem hallottam róla?Itt vannak a legolcsóbbak csak azért kérdem.A Vorson is tetszik és árban is jó.

(#36) Goose-T válasza Tütüm (#35) üzenetére


Goose-T
veterán

A Samick az a legszutykabb koreai vacak! Egy haverom hangszerboltban dolgozik, ô is csak ezt tudja mondani. Akkor inkább Squier-t vegyél, vagy Fender Precision-t (egész jó áron ki lehet fogni egy használtat - Gyôrben 1-2 éve 70K körül láttam egy ilyet), vagy Hohner-t (esetleg Rockwood - Hohner butított változat). Washburn basszusgityót is lehet venni, 70K-nál kezdôdnek azok is (sokáig álmodoztam egy ilyenrôl). Az Ibanezek se rosszak. Szerintem szánj rá legalább 70K-t, ha jót akarsz venni. Ja, kifelejtettem az Epiphone-t, azt is meg lehet csípni használtan ennyiért (Gibson költséghatékony változata - de király, játszottam már ilyenen).

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37) Tütüm válasza Goose-T (#36) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Fenébe,gondoltam hogy valami szutyok lesz..Azért köszi!Na ha megjön a vízhűtésem,utána tudom már mire fogok félretenni!:) Azt tudnám a Squier-ből a balkezes miért kerül majdnem egy 10-essel többe mint a tökugyanolyan jobbkezes:( Vorsonokról nem tudsz valamit?

(#38) Memphis válasza Tütüm (#7) üzenetére


Memphis
tag

én is balkezes vagyok... :)
és amikor elkezdtem gitározni aztat mondták nekem a nagyok hogy mivel sose gitároztam még szokjak egyből jobbkézre.szal jobbkezesen gitározok ami soxor gondot okoz de majd megszokom :)
nekem is meló kéne mert szólógitárt akarok venni de sehol semmi :(

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#39) Goose-T válasza Tütüm (#37) üzenetére


Goose-T
veterán

Gondolom, azért drágább a balkezes, mert ritkább, kevesebbet gyártanak belôle. Kemény üzletpolitika, a balkezesekbôl is hasznot húznak. A Vorson-ról még csak nem is hallottam, de nem lehet valami nagy márka. A hangszerpiac nem PC-piac, hogy noname gyártók 2-3 év alatt presztízsmárkává növik ki magukat (hogy újabb 2-3 év után mindenki elfelejtse ôket). Szerintem ne vegyél Vorson-t. Ha jól is néz ki, pontos, precíz is egy új gitár, attól csalóka lehet: az olcsóbb gityókat gyakran nem rendesen kiszárított fából gyártják, ami pár év után eldeformálódhat (Samick!!!), hiába néz ki pontosnak, precíznek új állapotában. Inkább márkás gityó használtan, mint gagyi gityó újonnan.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40) Tütüm válasza Memphis (#38) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Hát nem fogom megérteni szerintem sosem miért jó az úgy,de ha úgyis meg tudod,akkor persze ok.Nem lenne egyszerűbb balosra áthúrozni?Mondjuk állítólag nem mindegy a pick-upok miatt,szerintem meg tökmidegy,én így használtam az elektromost és nem hallottam különbséget,szólt mint a disznó!Én is jobbkezes húrozással kezdtem először,de engem nagyon zavart,utána álltam át.

(#41) Tütüm válasza Goose-T (#39) üzenetére


Tütüm
aktív tag

ok,csak reménykedtem,de tudom hogy ezt a hobbit se fogom olcsón megúszni..:)Még jó hogy autók restaurálása már túl nagy falat lenne,különben belevágnék mert megőrülök a régi kocsikért!:D Pld 67-es Ford Mustang... De ez már off!:DD

(#42) fokukac


fokukac
nagyúr

nekem utoljára '97-ben voltak kicserélve a húrok az elektromos gitáromon.
Akkor én most szar vagyok? :))

igaz, nem is nagyon használom, a kis spanyol akusztikus gitáromon sokkal inkább szeretek játszani... azon sokkal nagyobb kihívás virtuózkodni... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43) fokukac


fokukac
nagyúr

ami meg a jobb- illetve balkezes kérdést illeti, szerintem van abban ráció, hogy egyből jobbkezesen tanulj meg.

ugyanis, egy jobbkezesnek ugye a jobb keze ügyesebb. de a jobbkezeddel csak pengetsz, ami nem olyan nagy ördöngősség. Viszont a hangokat, akkordokat a bal kezeddel kell lefognod, ami sokkal nehezebb, mert ugye az a kezed az ügyetlenebb, és teljesen külön kell mozgatni az ujjaidat különböző irányokba...

nekem, amikor elkezdtem gitározni, rettenetesen béna volt a bal kezem, szinte meg sem tudtam mozdítani külön az ujjaimat. Aztán teljesen kiügyesedet balkezem lett... :)
ahhoz képest, amilyen volt.

remélem, érthető, amit írtam. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#44) Goose-T válasza fokukac (#42) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem vagy szar, csak nem törôdsz eleget a hangszereddel. A 3 hónapos intervallum persze rendszeres használatra értendô.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45) Jazzy válasza Goose-T (#29) üzenetére


Jazzy
tag

Ez rendben van, de nem is úgy gondoltam hogy próbálja meg őket leblattolni, mert az vicces lenne :DD, hanem ha sokat hallgat ilyen zenéket ''ráragad'' belőle egy-két futam, vagy ötlet!! Először szerintem, próbáljon meg skálákat megtanulni, egy kis elmélet és tabok!

J@zzy

(#46) Jazzy válasza Tütüm (#41) üzenetére


Jazzy
tag

Háát nem tudom, én szóló és ritmusgitáros vagyok 3 éve van egy samick piezzos gitárom és gyönyörű hangja van, egyébként a samick amerikai márka és a gibson alcége!!!

[Szerkesztve]

J@zzy

(#47) Tütüm válasza fokukac (#43) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Nem tudom,akkor csak én vagyok ilyen béna,nekem az agyam nem állt rá,szóval tök idegen volt úgy a kezemben,balosan fogva meg tök természetesnek éreztem így ebben maradtam.Ez olyan mint amikor balkezes kisgyerekre jobbkezes írást erőszakolnak rá,meg tudja tanulni,de lehet hogy gondjai lesznek vele,mivel alapból a másik agyfélteke van ráállva.Engem pld erre sem tudtak ráerőszakolni!;]És valahol nem hülyeség hogy ha valaki balkezes akkor nagy valószínűséggel van valamelyik művészethez érzéke.De végülis tökmindegy ezen filózni,úgyis úgy áll rá mindenki ahogy természetesebb vagy előnyösebb.Én márcsak maradok ilyen béndzsa balos:D

(#48) Goose-T válasza Jazzy (#46) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor téged is átb@sztak a hangszerboltban. :DDD Komolyan, te bevetted ezt a baromságot?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49) fokukac válasza Tütüm (#47) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak próbáltam keresni a logikát....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50) Tütüm válasza fokukac (#49) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Én is,de aztán rájöttem hogy nem kell mindenben a logikát keresni:DVan aki olyan ösztönlény mint én,fogom a gitárt aztán hmm..így nem okés,fordítsuk meg...na,így jobb érzés...:DD
Egyébként tényleg így lenne logikus ahogy írtad,eszem ágában se volt leszólni!:)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.