Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41851) EgyGábor


EgyGábor
tag

Sziasztok Van egy kis Gondom a 9800 GTX kártyámal hogy játékok alat egy ídő után vagy már rögtön az elején meg fagy néha XP allat is

(#41852) joi29 válasza Tommy7 (#41850) üzenetére


joi29
őstag

GPU 265~275MHz, egy jobb hűtéssel pl cpu vagy chipset borba.
Mem 215~220Mhz de ez mind gyártótól és alkatrésztől is függ.

(#41853) rumkola válasza joi29 (#41849) üzenetére


rumkola
veterán

az csak az évek során kiszáradt paszta volt

másik megoldás a jobbra-balra forgatva leszedés volt akár hidegen is, a feltépése garantáltan kirántotta a procit a lezárt foglalatból, nagyon sokszor lábak letépésével szinezve a történetet :)

(#41854) Tommy7 válasza joi29 (#41852) üzenetére


Tommy7
tag

Kössz a gyors választ. :R

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#41855) rumkola válasza lackobalogh (#41842) üzenetére


rumkola
veterán

ati eyefinity vagy matrox triplehead -re keress rá gúgle

(#41856) hatter


hatter
tag

Most néztem vissza tegnap óta és megilyedtem az ezüst paszta terén...van arany színű is amúgy, kérdeztem hogy vagy az vagy ezüstöt tegyek fel a GPU-ra?
Amúgy sokszor pasztáztam már vele és egy régi procimnak még a kis hőérzékelő furatába is került(socket478) és oké minden...csak nem lesz baj ha azzal kenem be a vga-át is meg amúgy se terveztem úgy hogy összemasztalom vele a nyákot és a kisebb alkatrészeket is a környékén...

az tény hogy nem szabad vastagon összemaszatolva bevonni és akkor tuti nem lesz baj, még ha régebbi féle is a paszta...

sziasztok!

(#41857) hatter


hatter
tag

egyébként csak azt a kis részt kell bekenni mivel az a GPU igaz? elég kicsi amúgy...

(#41858) joi29 válasza rumkola (#41853) üzenetére


joi29
őstag

Nem hinném, hogy sima paszta volt mert kifejezetten fényes és hajlítás
során egészben maradó, nem morzsálódó anyag volt.
Egyébként szereltem már néhány tucat gépet, tudom milyen a hő vezető paszta.
A sima beszáradt pasztát lelehet mozgatással szedni, de ezt napok alatt
sem tudtuk mert körbe fogta a cpu kupakját és nem is deformálódott
mivel meg sem moccant semerre.
Csak hő hatására engedett akkor viszont könnyedén.
:K
Ha jövő héten benn leszek a szervizben keresek egyet és dobok egy képet róla. :)

(#41859) jozsef m. válasza lackobalogh (#41842) üzenetére


jozsef m.
tag

A legolcsóbban egy ATi -radeon 5000-res szériás VGA-val amin van display port csatolófelület ,és ha egyik monitor se display portos akkor egy aktiv dp>dvi átalakitóval.Igy megy a három monitor,csak a CCC-ben nem kell létrehozni a csoportot.A Winben pedig megjelenitésnél az asztalt kiterjeszted mindhárom monitorra. :K

[ Szerkesztve ]

(#41860) zaja8


zaja8
aktív tag

sziasztok!

jelenlegi vga-m (Gigabyte 9800GT) driver-ét (190.38 WHQL) szeretném frissíteni, mert pár játékra gondolom jó hatással lenne.

A kérdésem az hogy melyik drivert lenne érdemes feltelepítenem ehhez a kártyához?
gondolom nem a legújabbakat, mert azok az új GTX-ekhez lettek csinálva.

Ui: Amit majd ajánlotok hogy tegyem fel, azzal felülírhatom a jelenlegi drivert, vagy előbb le kell törölnöm azt?

Válaszokat előre is köszönöm!!

Üdv

(#41861) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

hello!
Egy olyan problémám van, hogy ha játszok a HAWX-el, akkor fél percenként "lefagy 1 kicsit a gép, és elmegy a kép, kiirja a monitor, hogy no imput, vagy valami hasonló, majd pár másodperc múlva visszajön. Szerintetek mitől lehet? :S

(#41862) waithEard válasza Hurkafej (#41861) üzenetére


waithEard
őstag

Csak Hawk-nál van? :F Driver frissítés nem árthat meg.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41863) ozzyka91


ozzyka91
csendes tag

Sziasztok.

Van egy FS Amilo pa3553 típusú laptopom. Ebben van egy Ati Mobility Radeon 3470-es videókari, meg egy Ati Radeon HD 3200-as is. Gondolom crossfire-ről lenne szó. Ha eszközkezelőben nézem, akkor meg is van mind a 2 kártya, viszont a HD 3200-nál egy felkiáltójel van, tehát valami nincs rendben vele. Megnézem, és azt írja ki, hogy This device cannot start. (Code 10)
Windows 7 oprendszer, az új catalyst is fennvan, de nem működik. Ha valaki tudja a megoldást kérem írjon :)
Köszönöm :)

(#41864) ozzyka91


ozzyka91
csendes tag

Na már tökéletesen látja mind a 2 kártyát, már csak a crossfire-t kellene összehozni valahogy :F

(#41865) waithEard válasza ozzyka91 (#41864) üzenetére


waithEard
őstag

Catalystban be van kapcsolva? :F Illetve, ha ott nem engedi, akkor lehet hogy nem is lehet? :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41866) lackobalogh


lackobalogh
csendes tag

És mi a vélemény két olcsó pci-es vgaról sli vagy crossfire nélkül?
Nem tudom mennyire jó vagy tartós, de én ma kipróbáltam kettő db 8400GS-el csak úgy simán egyik egyik pci-ebe másik másikba és ment a 3monitor, a saját asztalom és még 2db volt ..mint kiterjesztett asztalnál csak most eggyel több volt. és három kül. filmet elindítottam egyiken, másikon, hamardikon is és az is jó volt (persze értelme nem sok de tesztnek jó:))
Vélemény, jó ez így hosszútávon?mert nem akadt a film se nem volt semmi baj.

(#41867) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írom, de lehet, hogy videokártya probléma.

Tegnap gépnagytakarítást tartottam, majd miután visszakötöttem mindent sajnos az alábbi hibával találkoztam:
3D módban egyszercsak fogja magát a rendszer, és meghal, de nem sima fagyás, hanem először olyan képet ad a monitor mint mikor kikapcsolja magát, majd a háttérbe hallani, hogy megfagy a gép (beakad a hang).

- ATT-t használok, 2D/3D módokra (3D természetesen overclockolva)
- Defaultra állítva is ezt a hibát produkálja
- Eddig semmi iylen jellegű probléma nem volt, egészen tegnapig
- Összes csatlakozó ellenőrizve, nem ilyen jellegű a probléma
- 2D módban teljesen jó minden

Ötlet? Eléggé idegesítő probléma :(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#41868) FIFPRO_10 válasza Zomb€€ (#41867) üzenetére


FIFPRO_10
tag

Ez furcsa
És eddig sosem volt ilyen probléma?

"EA SPORTS - It's in the game!"

(#41869) FIFPRO_10 válasza lackobalogh (#41866) üzenetére


FIFPRO_10
tag

Ha nem vagy bruális játékos,bőven jó...

"EA SPORTS - It's in the game!"

(#41870) csucsbicep válasza Zomb€€ (#41867) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A videokártyával mit csináltál takarítás alatt? Hőfokot esetleg nézhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#41871) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Szeretnék venni egy SAPPHIRE HD 5670 VGA.t.

Ha jól tudom ezen egy AC hűtő van.

Mivel ez egy HTPC-be lesz (játszani is szeretnék vele) fontos lenne hogy ne legyen elviselhetetlenül hangos.

Az lenne a kérdédem ,hogy mennyire hangos ez a hűtő?

(#41872) Thunderzolee válasza ozzyka91 (#41863) üzenetére

Téves, bocsi.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#41873) csucsbicep válasza theboobaq (#41871) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A hűtőjéről: [link]

(#41874) lsc válasza theboobaq (#41871) üzenetére


lsc
nagyúr

4670-em volt ilyen hűtéssel, azon csendes volt, ez sem eszik többet, ennek is annak kell lenni.

Az élet kegyetlen .

(#41875) theboobaq válasza lsc (#41874) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

Olyan kérdésem lenne még a HD 5670-esel kapcsolatban hogy hogy alakul a fogyasztása? Azt tudom hogy keveset eszik. 100%os terhelés alatt ez mit jelent?

(#41876) csucsbicep válasza theboobaq (#41875) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

(#41877) theboobaq válasza csucsbicep (#41876) üzenetére


theboobaq
aktív tag

köszi ,bocsi hogy nem tájékozodom rendesen a neten :S

(#41878) Zomb€€ válasza csucsbicep (#41870) üzenetére


Zomb€€
őstag

Eddig soha nem tapasztaltam hasonlót.
Videókaruival semmi extrát nem csináltam, kb hozzá se nyúltam.
Hőfok sem lehet, mert ATT-vel be van lőve a venti skálázása, és kb 70fok fölé sose megy.
Az összes szoftveres variációt kipróbáltam, új driver, directX, ATT-vel, CCC-vel, de semmi változás :(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#41879) lsc válasza Zomb€€ (#41878) üzenetére


lsc
nagyúr

Valamelyik csatlakozó nem laza ? Próbáld meg hogy vedd ki a kártyát fújd ki a csatlakozót majd vissza, hátha rosszul érintkezik.

Az élet kegyetlen .

(#41880) Zomb€€ válasza lsc (#41879) üzenetére


Zomb€€
őstag

Csatikkal is csináltam már mindent. De ha ott lenne vmi gubanc, akkor már jelentkezne a hiba 2D-ben is nem?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#41881) lsc válasza Zomb€€ (#41880) üzenetére


lsc
nagyúr

2d-ben messze nem kell annyi áram mint 3d-ben, de ha csináltál mindent akkor passz, csak tipp volt, de mivel a takarítás óta van a hiba valami gond ott lehetett.

Az élet kegyetlen .

(#41882) Zomb€€ válasza lsc (#41881) üzenetére


Zomb€€
őstag

Értem. Amúgy más választás már nagyon nincs, hazamegyek szétkapom a gépet, aztán újra össze mindent. Ha az sem segít akkor talán egy új rendszer de ha az sem... :(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#41883) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

hello, nekem is hasonló problémán van mint az előttem szólónak, ma reggel mikor játszanék "Sims 3" akk 1 kis égett szagot éreztem ami a gépből jött, s 1 kis idő mulva ujra indul a gép, megfagy, most letöltöttem a FurMark-ot elinditom fél percre rá meghal a rendszer... és mostis éreztem az égett szagot... mi lehet a probléma?

VGA: Sap. HD3850

(#41884) csucsbicep válasza BeriHampeR (#41883) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hány fokot mutatott a furmark? Vminek eléggé melege van...
Lehet tápegység is szvsz.

(#41885) lsc válasza BeriHampeR (#41883) üzenetére


lsc
nagyúr

Ki kellene deríteni hogy honnan jön az égett szag, ha nem tudod szerviz.

Az élet kegyetlen .

(#41886) BeriHampeR válasza lsc (#41885) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

körbeszagláztam mindent :D de sehol semmi... kitkaritottm a procit meg a vga t.. most már magasabb fordulatszámon pörög a vga, sztem nem kapott elég hűtést így elsőre
de mindjárt indul a Funmark

elinult pár MP alatt 97 C fokra... utána bezártam :D de alapon 46-47

[ Szerkesztve ]

(#41887) waithEard válasza BeriHampeR (#41886) üzenetére


waithEard
őstag

VGA túlmelegszik. Takarítás, újrapasztázás erősen ajánlott. Én nem kísérleteznék vele, mert elég.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41888) BeriHampeR válasza BeriHampeR (#41886) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

1 perces Funmark teszt, max 114 C , a teszt alatt folyamatosan 110-114 között ingadozott... ez reális? 1024x768 noAA

(#41889) BeriHampeR válasza waithEard (#41887) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

okés. köszönöm szépen!

(#41890) csucsbicep válasza BeriHampeR (#41888) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez iszonyat sok. Többet ki ne próbáld, így.

(#41891) bnorbert989


bnorbert989
tag

sziasztok..

Gép vásárlása közepette tartok csak egy gyors kérdés

Ehez a confighoz meik vidi kari lenne jobb?
PC NVIDIA HD QUAD GAMER Intel Core Quad Q8400 .
Socket 775 64BIT
4096MB DDR2

(Nem valami részletes de sztem több nem is kell )
A Két vidikari :

NVIDIA GEFORCE 9800GT 1024MB

vagy

NVIDIA GEFORCE GT240 1024MB

A pénz nem lényeg 2 ezer forint eltérés lenne közötte ha ez vagy amaz a vidi kari lenne benne

(#41892) waithEard válasza bnorbert989 (#41891) üzenetére


waithEard
őstag

A 9800 GT erősebb jóval. (GTS 250 lenne vele partiban)
Tehát azt vedd meg. By the way: mennyi az annyi?

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41893) KukkSteve válasza bnorbert989 (#41891) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Szerintem a 9800Gt jobb választás lenne...
Én a GT240ről azt hallottam hogy túlárazott, és egy 9600GT szintjének felel meg.
Igaz DDR5 van rajta, de 128bit sávszélességen. A 9800GT-n DDR3 van, de 256Bit sávszélességen.
Nem tudom a fogyasztás és a kártya nagysága neked mennyit számít, de teljesítményben 100% h a 9800GT a 240felett van. ;) Kicsit izmosabb, jobban kihasználja a procid teljesítményét is.
Remélem h segítettem :R :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#41894) KukkSteve válasza waithEard (#41892) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Kicsit pontosítanék...A sorrend így jön:
-9800GT
-9800GTX
-9800GTX+ (elvileg ez már = a GTS 250-el)
A GTX+ alattiak nem hozzák a GTS 250 teljesítményét, sőt néha még a GTX+ sem, a GTS 250 mégis egy újabb fejlesztés, átrendezett nyákkal.

A számom az adatlapomon. ;)

(#41895) RootRulez válasza waithEard (#41892) üzenetére


RootRulez
félisten

GTS250 nem a 9800GTX+al van pariban? :F
Na, KukkSteve meg is előzött...


bnorbert989 Mennyiért vennéd a karit?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#41896) bnorbert989


bnorbert989
tag

Még megkérdezem e-mailbe az eladót hogy a következő Vidi karik között milyen árkülönbségek vannak mert nekem ezeket is ajánlották.
nem igazán értek hozzá ,úgy ahogy ti beszéltek arabul :)

Ati Radeon HD 4830

és

Ati Radeon HD 4850

Továbbá az

Ati Radeon HD 4870

Gondolom a 4870 a legjobb ,bár tapasztalatok többet érnek... De ha nagy az árkülönbség akkor meggondolom hogy melyiket válasszam...

A 9500 Gt és a 9800 Gt között ha jól számoltam akkor ahol veszem ott 9 ezer ft különbség van...
kivácsni leszek az atikra de nem tudom h ma fog e válaszolni :)

Edit: Rulez:

A gépet Konfigurácioval szeretném venni,nem használnám sok mindenre,csak nem akarom h idejemult legyen a vidikari meg egy pár dolog kb 1 év mulva bár ugy is az lesz ahogy ezek a dolgok fejlődnek...Különbségek árán számolgatom melyik érné meg...:DA végén kapok árlistát csak nem akarom elsietni a dolgokat...Végig kérdezgettem pár haveromat is milyen prock iránt érdeklődjek...Sokan intel pártiak szoval még a fél gép sincs meg:DCsak igy apránként küldözgetem a cuccokat a palinak

[ Szerkesztve ]

(#41897) RootRulez válasza bnorbert989 (#41896) üzenetére


RootRulez
félisten

512es 4830 olyan 17K
512es 4850 olyan 19-20K (ezekből nem is kell nagyobb)
512es 4870 olyan 23K

4850 pariban van a GTS250-el, tehát erősebb a 9800GT-nél. :K

═════════════════════════════════════════

(#41898) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!

Először kezdeném egy kis infóval:
- táp: gigabyte 460w superb táp (gondolom nem kell bemutatnom)
- windows 7 32 bit
- proci: AM2 3000+ (3500 szoktam járatni ált.) de visszavettem alapra, hátha ez a gondja...és nem
- ram: 2x2gb kingmax
- vga: 5870 1gb ide írnám, h a kártya kb. 50-60 C között van terhelve.

Probléma: most jelenleg 3 játéknál is állandóan kifagy. Mafia2, Crysis, Crysis warhead. Azt hozzáteszem, hogy crysis-nál megy a legkevesebb időt és mafianál bírja a legtöbbet. Viszont nagyon érdekes, hogy xpén végig toltam a mafiat2-t. A crysis-t win7 kezdtem el. El is jutottam a fő bossig. De a havas pályától már ki fagyott általában. A végéig eltudtam jutni, aztán a fő bossnál meg állandóan kifagy. (csak az a gond, h most már az összes játéknál)
Az xp-nél egy olyan gondom volt, h rendszeresen ledobta ikonba a játékokat és a catalyst vpu recover hibát írt ki. (Húzva nem volt!) Aztán bezártam és játszottam tovább. Volt már olyan is, h a monitoron szürke kép felgyorsul a venti, kikapcs, res és müxik. Gyakorlatilag a lefagyásnak az összes fajtája már lezajlott már kivéve a csíkozódás meg zöld pöttyök. Tanácstalan vagyok. :F :O

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#41899) dunc válasza CsigaGyilkos (#41898) üzenetére


dunc
nagyúr

Először is ,szerintem nagyon kevés a proci a vga,hoz,másodszor ha csak win 7 alatt produkálja a hibát ,akkor elméletileg driver lehet.
Szürkehalál az nem túl jó,melyik vga driver van fent ?

[ Szerkesztve ]

(#41900) dunc válasza CsigaGyilkos (#41898) üzenetére


dunc
nagyúr

Dupla

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.