Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32401) Mika1227


Mika1227
őstag

Help me!!!! Beraktam a hd4890-et előtte leszedtem az összes nvidia programot, de amikor feltenném az ATI drivert akkor ezt írja ki: Nincs ilyen INF fájl. Próbáltam már a karihoz kapott lemezről a netről leszedtem de egyik sem jó! :Y
Mit csináljak???

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#32402) vergilx válasza Mika1227 (#32401) üzenetére


vergilx
őstag

win reinstall

(#32403) Mika1227 válasza vergilx (#32402) üzenetére


Mika1227
őstag

Jajj!!! :Y Valószínű az lenne a legjobb!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#32404) Zsolti1987 válasza joi29 (#32398) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Mondjuk nem tudom, de gondolom tisztába vagy vele, hogy sok cégnél nem használnak legális szoftvereket. Lehet h ez volt meg nekik legálisan, aztán kimész az ajtón, és már telepítik a többit. És úgy már szükség is van a komolyabb gépre, ez meg csak a látszat volt, hogy arra fogják használni.

(#32405) kbalazsa válasza Mika1227 (#32403) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Még azt nézd meg előbb, amit írtam neked amott :) :R

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#32406) joi29 válasza Zsolti1987 (#32404) üzenetére


joi29
őstag

-Ez bizony sok helyen így van kivéve nálunk ugyanis az illető cégnek mi vagyunk
a rendszergazdái és épp ezért is hozták az új jövevényt hozzánk telepiteteni.
-Egyébként az állami vagy úgynevezett közvállalati szervezeteket kötnek
a licensz szerződések no meg a szoftver rendőrség is igen aktív mostanában.

(#32407) #92888064


#92888064
törölt tag

gyors kérdés:
rivatunerben hogy tudom belőni, h folyamatosan 80fokon tartsa a gpu-t?

szóval az itt látható értékeket hogyan tudom módosítani?
gyorsan körbenéztem a póver júzer fülnél, de nem sokra jutottam.

(#32408) kbalazsa válasza #92888064 (#32407) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Tehát továbbra is 80fok körül nem hibázik csak a kártyád :) és továbbra sem a BIOS buherálásban gondolkodsz :N

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#32409) #92888064 válasza kbalazsa (#32408) üzenetére


#92888064
törölt tag

cseréltem már bios, csak tudni akarom, h rivatunerben lehet-e állítani azokat az értékeket, mert ha nem, akkor ki kell gyúrnom magam nibitor-ból.

[ Szerkesztve ]

(#32410) flatron11


flatron11
csendes tag

Helló!
Adott egy laptop (Dell Latitude C600) és van benne egy Ati Mobility Rage 128(M3).Agp 2X-es benne a kártya.És van egy ilyen kártya:http://www.vatera.hu/dell_inspiron_4150_videokartya_es_szalagkabel_159159948.html
Ez AGP4X-es szerintem.Belemenne vagy leégne?Mert úgy tudom ,hogy az AGP2X 3V-ról megy az AGP4X pedig 1,5V-ról.Működne?A választ előre is köszi.

3DFX Forever!

(#32411) schawo


schawo
titán

Én oda vagyok a Quadrokért meg a FireGL-ekért, de több évig használtam mezei Radeont ProEngineer alatt, és soha semmi gondja nem volt. :) Még csak softmodolva sem lett. És a softmodolt Quadrom (még a Geforce2 MX lett quadrosítva) is tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32412) Zsolti1987 válasza schawo (#32411) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

csakhogy olyan már nincs, hogy softmod. a mai kártyákkal nem leht.
Meg ugye attól is függ, hogy mekkora modellekkel dolgozol. Hány alkatrészed volt?

(#32413) schawo válasza Zsolti1987 (#32412) üzenetére


schawo
titán

"csakhogy olyan már nincs, hogy softmod. a mai kártyákkal nem leht."

http://prohardver.hu/tema/re_bovult_az_nvidia_quadro_fx-ek_felhozatala/hsz_21-21.html

"Meg ugye attól is függ, hogy mekkora modellekkel dolgozol. Hány alkatrészed volt?"
Sok, többszáz/többezer. Egész spec. teherautók és felépítmények komplett modelljeivel dolgoztam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32414) Zsolti1987 válasza schawo (#32413) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Én is hasonló dolgokkal dolgoztam/dolgozok. Korábban laptopom volt, benne egy ati x1400 mobility kártya. Ez 256-os volt, és 512-re egészítette ki a ramból.
Solidworksben már ~200 alkatrésznél megadta magát a rendszer. Viszont hozzá kell tenni hogy ezek az alkatrészek viszonylag bonyolultabbak, sok features-ből álltak.
Most amin dolgoztam legutóbb, az már az asztali gépemen volt, az 2700 alkatrészből és 350 alösszeállításból állt. Nem mondhatom azt se, hogy húde gyors volt, de a bonyolultabb műveleteket is megcsinálta pár másodperc alatt. Az egész betöltése kb 30-40 sec volt.
Amikor zárlatos lett a 9800gt-m be kellett érnem egy kölcsön kapott 7800gt (talán) az 256 mb-os volt. Azt hittem megőrülök, annyira szar volt, minden forgatásnál 30-40 mp-et kellett várni. (Ezt most nem csak neked írtam. )
Párhuzamosan használok Catiát is, annál is ugyanezt mondhatom...
Biztos hogy nagy a különbség amúgy quadro meg sima kari között, szomszédom használ vmi kisebb quadrot, és tényleg nagyon jó, ahhoz képest, hogy azis csak vmi 128vagy256 mb-os.
És ez a softmod csak az új atikkal jó, vagy van megint nvidiákra, ha tudsz vmi jó megoldást ne fojtsd magadba kérlek :DD Amúgy a fenti kijelentésemmel az nvidiákra gondoltam :) Az ati terén nem ismerem őket, nvidia párti vok...

(#32415) Superhun válasza flatron11 (#32410) üzenetére


Superhun
addikt

Elméletileg az AGP4X-es kártyák működnek AGP2X-es foglalatban. De úgy tudom vannak spéci AGP foglalatok is, amelyek nem minden AGP-s karit szeretnek :). Meg kell nézni jobban a karikat, ha megegyezik a két kártya csatlakozása, akkor elvileg működnie kéne a dolognak. Csak nem tudom megéri-e ez a bővítés :).

(#32416) schawo válasza Zsolti1987 (#32414) üzenetére


schawo
titán

Softmod jelenleg csak ATI-val megy a 9xxx sorozattól jelenleg a HD4xxx sorozatig (HD5xxx-hez még nincs driver patch).
Elsősorban ATI-kat használtam (FireGL, soft FireGL és Radeon, de egyszer befigyelt egy soft Quadro). Alapjában véve nem volt velük gondom, de már úgy 3-4 éve letettem az egeret, és mással foglalkozom :), ergo friss tapasztalatom nincs. Volt hardveres kártyám, szoftmodos is, ami jól működött. A hardveres kártyák számomra kb 2000 körül elvesztették jelentőségüket, áldozatokká váltak a költséghatékonyság oltárán :) Egységnyi (kevés) pénzért jobb DX kártyát kap az ember OpenGL-re, mint hardveres GL kártyát. Nekem a hardveres és SoftGL kártyák csak a tesztekben muzsikáltak jobban. De az is lehet, hogy túl egyszerű modellekkel dolgoztam (amiben van némi igazság).

Ettől függetlenül egy nagy cégnek többszáz gép esetén hatalmas előnyt jelenthet a valódi GL kártya terméktámogatása, azt el tudom képzelni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32417) schawo válasza flatron11 (#32410) üzenetére


schawo
titán

Valóban az AGP2x 3,3V-t ad, az AGP4x 1,5V-t. Elméletben az AGP4x kártyáknak tudni kell a 3,3V slotban és a 1,5V slotban is menni, de mivel ezek noti kártyák, az isten tudja :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32418) Zsolti1987 válasza schawo (#32416) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Hát én pedig nem szeretnék radeonra váltani...

(#32419) FID


FID
őstag

Sziasztok! Az akarom megkérdezni h hol tudok venni vgahoz 6tűs hosszabítót?
Mert csak 6ról nyolcasat találtam. vagy a 6ról 8asat is rátudom dugni a vga 6os helyére csak két érintkező kimarad?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#32420) Thunderzolee válasza FID (#32419) üzenetére

Rá tudod dugni, kettőt meg lehagysz.

Itt megnézheted közelebbről is, hogy néznek ki a csatlakozók:
http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html

Ha jól értem, rövid a 6 pólusú PCI-Express tápcsatlakozód?
Érdemesebb olyan hosszabbítót venni, ami 8 pólusú is egyben, később még jól jöhet, ha olyan VGA-d lesz, ami 8 pólust igényel majd.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32421) FID válasza Thunderzolee (#32420) üzenetére


FID
őstag

köszönöm a választ! A tápomon van minden cm rp520m csak rövid ez az ág.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#32422) kriszbon válasza Thunderzolee (#32420) üzenetére


kriszbon
őstag

Ez nagyon jó oldal, és köszönet érte! :R
A múltkor kellett átalakítót csinálnom, mert a procinak nem volt tápcsati a tápon. Úgy látszik mégsem vagyok annyira hülye hogy molex lett megcsapolva, mert még átalakító is létezik(kipróbálásra csak). :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#32423) csirkosz


csirkosz
csendes tag

Üdv!

Készülök egy Radeon HD4890-et venni, csak nem tudom még, hogy milyen márkában. Ebben kéne egy kis segítség, hogy mégis melyiken milyen hűtő van és miért jobb az. Mennyivel másabb az alap hűtője, mint például a PowerColor-nak? Árban kicsi az eltérés, de ha nem számít sokat, hogy mi van rajta, akkor inkább a legolcsóbb kéne, ami nálam fontos. :)

A segítséget előre köszönöm.

(#32424) FID válasza csirkosz (#32423) üzenetére


FID
őstag

Szerintem itt kapod a legpontosabb választ :R [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#32425) csirkosz válasza FID (#32424) üzenetére


csirkosz
csendes tag

pff kösz.
nem is vettem észre, hogy van ilyen topic is. (kicsit nehezen kezelem a fórumot itt)

(#32426) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

Üdv! Egy hd4870-et milyen órajelen hajtana ki egy e7300? Jelenleg 3ghzen megy, mert a mostani 4830hoz elég.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#32427) Thunderzolee válasza Taknyoshal (#32399) üzenetére

Ez egy laptop?
Ott szokott lenni gyorsbillentyű hozzá, "fn+valami".

Ha nem az, akkor a VGA-nak a vezérlőprogramjában biztos van olyan pont, h TV-re képkimenet választása. (Lehet akár egyszerre a monitor, és a TV is tud működni.)

Az S-video - RCA az amúgy mit takar?
Kompozit (egypólusú, általában sárga) RCA, vagy
komponens (3pólusú, általában zöld, kék, piros) RCA?

Vetted a kábelt, vagy forrasztottad?

Hirtelen más nem jut eszembe.

Nekem régen (a régi TV-n) S-video - S-video kábellel volt a TV-m összekötve a géppel, ott is volt olyan gondom, h rosszul forrasztották össze a majd' 20 méteres kábelt a boltban, aztán végül nekem kellett otthon megcsinálnom.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32428) Superhun válasza 1hijjanhusz (#32426) üzenetére


Superhun
addikt

Honnan tudod, hogy kihajtja 3Ghz-en a 4830-at? :DD

(#32429) joi29 válasza 1hijjanhusz (#32426) üzenetére


joi29
őstag

-A 4870 a 4830-hoz képest olykor 30~40, sőt egyes játékokban akár 50%-al
is felülmúlja a teljesítményét.
-Vagyis ha az E7300-ad 3ghz-en elég a 4830-hoz akkor a 4870-hez már bőven
kevés.
-Szerintem ha van rá lehetőség és teljes mértékben kiakarod használni a 4870
képességeit akkor már nem ártana elgondolkodni egy 4 magos procin.
-Ugyanakkor sokan azt mondják majd, hogy egy 3Ghz-es c2d elegendő hozzá,
nos az elegendő és a maximális kihajtás között van némi különbség.

(#32430) CrazyMax


CrazyMax
tag

Sziasztok GURU-k!

Nagy kérdéssel fordulok Hozzátok
Komoly véleményt, illetve játék és egyéb teszt eredmény. Valamint személyes tapasztalatot kérnék:
Az érintet kártyával kapcsolatban

XFX GTS250 1GB DDR3 ( GS-250X-ZDFL )
Link:
http://www.pcx.hu/termek/xfx-gts250-1gb-ddr3-gs-250x-zdfl--41236

Minden választ köszönök!

PC / XBOX 360 Slim / PS3 XD

(#32431) lsc válasza 1hijjanhusz (#32426) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt egy ph teszt [link], 19xx felbontásnál már 3,2 körül elég, alacsonyabban nem árt izmosabb proci.

Az élet kegyetlen .

(#32432) CrazyMax


CrazyMax
tag

Ja ebbe a gépbe szeretném:
2.8 C2D
4GB DDR 2
Win7
ASUS P5W DH DELUXE
(Ez van most egy MSI 380 OC karival, melyet leváltana a fentebb említett kari)
Játékok, amiket tolnék:
COD Modern warfare 2
Empire total war
stb

PC / XBOX 360 Slim / PS3 XD

(#32433) Qru válasza CrazyMax (#32430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GTS250-ből bőven elég lenne az 512MB-os változat is, ahol igazán hasznát vennéd az 1GB ramnak ott már a gpu lesz kevés. Am ma már nem túl korszerű ez a kártya...

#nincsbennetarcsi

(#32434) CrazyMax válasza Qru (#32433) üzenetére


CrazyMax
tag

s mit ajánlanál?
Max ár 35 K

ja az msi-m 3870 OC
hehe egy szám kimaradt

[ Szerkesztve ]

PC / XBOX 360 Slim / PS3 XD

(#32435) Yooha válasza joi29 (#32257) üzenetére


Yooha
aktív tag

Win reinstall után sem küld jelet a kártya, vártam vagy 1 percet. Valahogy ki lehet deríteni, hogy a kártya, vagy az alaplap pci-e csatlakozója a rossz? (másik kártya nincs kéznél, hogy így tudjam meg).

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#32436) Qru válasza CrazyMax (#32434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HD5770-et, talán még éppen belefér a keretbe (ez nagyon jónak számít árkategóriájában), ez 38k körül van. Ha nem, akkor HD4850-et vegyél. Jóval erősebb és korszerűbb mint a GTS250.

#nincsbennetarcsi

(#32437) joi29 válasza Yooha (#32435) üzenetére


joi29
őstag

-A hibát pedig szelektálással lehet a legjobban kiszűrni vagyis ha akad egy
sógor, koma, jó barát, szomszéd ott kikellene próbálni a kártyát.

(#32438) egykettoharo


egykettoharo
csendes tag

Sziasztok

Épp Készülök venni egy ATI radeon 5850-est (pcie 2.0), és én egy Asus P5k-e alaplappal rendelkezem (Pcie 1.1), hogy ha belerakom akkor teljes mértékben működnie kell ?
A többi:
E8400 Intel
500-600 wattos táp most nem vagyok benne biztos mekkora :$
3 GB Geil memória.

Kösszi előre is :P

(#32439) lsc válasza egykettoharo (#32438) üzenetére


lsc
nagyúr

Megy benne, visszafelé kompatibilis.

Az élet kegyetlen .

(#32440) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy láma kérdés: van egy LCD monitorom 1280x1024 natív felbontással, és egy nVidia GeForce 7300GT videokártyám, ami tud nagyobb felbontásokat is. Ha nagyobb felbontást állítok be, akkor a látható képméret marad 1280x1024, és az egérnek a képernyő szélére tologatásával lehet ezt az 1280x1024 méretű asztalt mozgatni a nagyobb felbontáson belül. Nem tudom, hogy világosan írtam-e le. Tehát szeretném a teljes pl. 1600x1200 méretű képet látni, nem csak az 1280x1024 méretű részét (amit a nagyobb képen belül tologathatok).

(#32441) kizul


kizul
tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem VGA "tuning" témában.
Mennyivel lesz jobb ha húzok az órajeleken, milyen bajok lehetnek, mikkel jár az egész gondolok itt arra, hogy többet fog enni - mennyivel , mennyire károsodhat a vga , mennyire csökkenti az élettartamát stb.
Másik, hogy egy haverom húzott a Sapphire HD4850 én (1gb) és aztmondta h grafikailag minőség romlást tapasztalt, pedig nemhúzott sokat és mindíg csak kis lépésekben. Ez mitől van?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#32442) vergilx válasza kizul (#32441) üzenetére


vergilx
őstag

a teljesítmény javulás attól függ,mennyit emelsz/tudsz emelni az órajeleken.ha emelsz pl 20% a gpu órajelén,az olyan ~5% teljesítmény többletet hoz.Ha nem emelsz feszültséget,akkor baja nem igen lehet a kártyának.ha nem bírja az általad beállított értékeket pixelesedéssel,csíkozással látni fogod,és akkor annyi a teendő,hogy visszább veszed.
Grafikai romlás valszeg túlhúzástól van,azaz nem bírja a kártya az órajelet,és hibázik.mondjuk ilyesmiről még nem hallottam

(#32443) Qru válasza lcsaszar (#32440) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Driver függő is, van ahol csak simán lenyisszantja a kép széleit ha pl desktop-on van a kép. De ha van egy jó képnézegető progid (pl Irfanview) akkor ezt megtudod csinálni natív felbontással is (már mint a "képtologatást").

#nincsbennetarcsi

(#32444) Qru válasza kizul (#32441) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hogy mennyivel lesz jobb az játék függő is, de sosem lesz annyival gyorsabb %-osan mint amennyivel húztad.
Hátrányam hogy jobban melegszik ha magasabbak az órajelek, tehát hangosabb lesz a kártya (ha magától szabályozza a venti frodulatszámát) és/vagy ha minimálisan is de csökkenhet az élettartama.
A többire meg már válszaolt az előttem szóló.

#nincsbennetarcsi

(#32445) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy zsírúj msi 4770et, egy daraig baromi jó volt aztán ki akartam cserélni a driverét, mikor a régit töröltem befagyott a rendszer és azóta, ha van fent ati driver bootképernyő után feketeség és fagyás. Kipróbált os-ek: xp sp3 vista sp2 win7x64 rtm, minddel ezt csinálja. Az adatlapomon feltüntetett konfigon kívül kipróbáltam egy asus m2n68-am deszkával, többi alkatrész cseréjére nincs lehetőségem, a ram,deszka új, és mégegyszer hangsúlyozom, a driver cseréig működött(Catalyst 9.12-őt akartam vmiért régebbire cserélni). :(((

Ha elindítom last good configurationnel a wint ez fogad: [kép]

Ha lenne valakinek valamilyen jó tanácsa, nagyon megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#32446) #92888064 válasza atidzsiforc (#32445) üzenetére


#92888064
törölt tag

(Catalyst 9.12-őt akartam vmiért régebbire cserélni)
hátha többet bír tuningban?

[ Szerkesztve ]

(#32447) atidzsiforc válasza #92888064 (#32446) üzenetére


atidzsiforc
őstag

pontosan:P
de igy nem tudom megnézni :O

szerkesztés:
bár mindegy mert a proc ugyse húzza ki rendesen, aa nélkül kevesebb fps volt minden game-el meg ilyenek :DD

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#32448) flatron11


flatron11
csendes tag

Kössz a választ! :R
Hát akkor megveszem a kártyát ha menni fog.Legalább a Metin2 és a Sanandreas menni fog. :DDD

3DFX Forever!

(#32449) kizul válasza Qru (#32444) üzenetére


kizul
tag

Köszi mindkettőtöknek!

(#32450) #92888064 válasza atidzsiforc (#32447) üzenetére


#92888064
törölt tag

akkor megyek gyorsan lottózni :)
tényleg sovány vigasz neki a procid, a helyedben inkább azt húznám amíg lehet(~3ghz), vagy cserélném valami komolyabb 2 magosra, akár athlon x2-re vagy phenom2 x2-re, mert a lapod támogatja.
bár sokan majd megköveznek ezért a kijelentésért, de én húzott gtx 260, és 4870et is hajtottam x2 240@3,5ghz-es procival, és sztem bőven kihajtottam mind2 kártyát fullhd felbontáson(ahol úgy is a vga a szűk keresztmetszet).

a tényleges problémáddal kapcsolatban viszont nem tudok mit mondani, laikusként azt mondanám, h legyilkoltad a sok tuninggal. ha húztál 3 oprendszert, és mind3nál ugyanazt csinálja, akkor én azt mondom, h gariztasd. de ne vedd 100%-ra, ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.