Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31251) madkill669 válasza joi29 (#31250) üzenetére


madkill669
csendes tag

Köszi :) csak Pci kártyát kell szereznem valahol... Integrált kártyával nem lehet valahogy megoldani?

(#31252) gti16v


gti16v
őstag

Hell

Van egy gainward 8800 gts 512-es vga-m,és nem a gyári hűtő hanem egy Accelero S1 Rev.2 van rajta.

Több kérdésem volna:
- ennek elvileg passzívan is kell hűtenie
- ha igen akkor mi az ideális hűmérséklet normál használat mellett(pl :net)
- ha passzívan is elmegy a hűtő ez igaz játékokra is?
- Ha igen akkor passzivan mi az ideális?

- van rajta két venti is azokkal mi az ideális netezés és mi az ideális játék közben?

Köszi ,és remélem nem voltam túl bonyolult :-)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#31253) azoli09


azoli09
tag

Helló
Lenne egy kis gondom, eddig win7 használtam de valamiért ha kiléptem a cod2 böl ,
piros lett a hátér és az ikonok is lassan jöttek vissza , na gondoltam vissza rakom a sp3 és oké lesz , de nem így lett ugyan az van most vagy a vga rossz vagy pedig a ram
tuning nincs csak a proci más nem a ram is még pont az eredeti orajelen jár .
Ha valaki tudna mondani valamit aszt meg köszönném :R
üdv:zoli

(#31254) CheaterBandi


CheaterBandi
tag

Hello!
lenne egy nagy problémám volt egy asus en 8800 gts 320mb videokarim egyszercsak játék közbe beakad a hang és kékhalált kapok majd amikor bekapcsolom a monitoron sárga párhuzamos csíkok vannak és mire eljutnék a windows üdvözlésig újraindul kékhalállal mindig.no kicseréltem garival msi 8800 gts 320 oc-ra 1 hónap a csere után spontán bekapcsolom a gépet és ugyanaz a helyzet most nem is játszottam semmi.mi a hiba okozója ????

[ Szerkesztve ]

(#31255) Mika1227


Mika1227
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek érdemes felrakni mindíg a legújabb VGA drivert?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31256) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv! Asus 1950PRO PCIE 256MB vga kártyával akadt 1 kis gond.

a ventillátor csak 20%on hajlandó menni. ennek okán terhelés alatt túlmelegszik és lekapcsol a vga.. xp-n ati tray tools-sal szépen be tudom állítani a ventit h milyen hőmérsékleten hány százalékon pörögjön. de win7 alatt nem tudom használni ezt a 3rd party szoftvert.
bios módosítás?? csak winflash csinál bármit is a karival. atiflash nem is látja! már próbáltam ( atiflash.exe -f -p 0 1950.bin) nem megy..
winflash jó, csak semmit nem változott a dolog. a kártya tudná vezérelni a ventit akár 100%-on is, a venti is jó, szerintem a biossal lesz valami gond. pedig már techpowerup.com-ról szedtem le biost, de nem változott..
valakinek egyéb ötlete? esetleg valami működő bios editor? thx előre is! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31257) Mika1227 válasza --HARDCORE-- (#31256) üzenetére


Mika1227
őstag

Lehet hülyeséget írok de a VGA driverrel nem lehet gond? Bocs ha marhaságot mondok, ki kéne próbálni másik driverrel!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31258) --HARDCORE-- válasza Mika1227 (#31257) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

nem ez már pár hónapja így megy.. csak nem használom a kártyát! van 8500gt meg 4850es ez meg most fölösleges. eladni így meg nem tudom sajnos.

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31259) --HARDCORE-- válasza Mika1227 (#31257) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

meg ha jól tudom csak 8.12 ig van támogatása a radeon 1950pro-nak

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31260) Dr. Romano válasza --HARDCORE-- (#31259) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A Catalystből, akár a 9.11-et is fel lehet tenni. Nézz rá az AMD oldalán.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31261) BPFeri válasza --HARDCORE-- (#31259) üzenetére


BPFeri
senior tag

Jól mondja "Dr. Romano" :R 9.11 ig van támogatás akár XP akár Win7 oprendszer alatt. :K

[ Szerkesztve ]

....

(#31262) --HARDCORE-- válasza BPFeri (#31261) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

nincs változás 20% @ 60Celsius

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31263) RootRulez válasza BPFeri (#31261) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor manapság már nem 9.3 a legutolsó olyan Diaplay Driver, ami támogatja a HD2000 széria előtti darabokat? :F

═════════════════════════════════════════

(#31264) Zsolti1987


Zsolti1987
aktív tag

Sziasztok az alábbi 1 hónapos configom van:

Core i5-750, Gigabyte P55-UD4, Kingston HyperX 1800 CL8 4Gb, nvidia 9800GT 1Gb, Samsung 500Gb, 550w-os lc táp

Olyan problémám van, hogy egyik pillanatról a másikra felforrósodott a vga-m és kikapcsolt a gépem. Nem volt terhelés alatt és tuningmentes. Azóta be se kapcsol már a gép, ha benn van a kari. Kiveszem, akkor egyet sipol, ez egy rövid- közepes sipolás, nem az a rövid ami akkor van, ha jó a bios teszt, annál hosszabb, 1-1,5 sec hosszú.

Tápomat mondták már h cseréljek, azt most hétfőn megpróbálom.

Szerintetek mi mehetett gajjra a gépben?

A vga tápcsati részén elég erősen látszik a forasztózsír, ebből lehet vmire következtetni?

Sürgős lenne, mert szakdolgozatot írok, és kellene a gép! és már cak 2 hét van...

(#31265) CheaterBandi


CheaterBandi
tag

Helló!A gépem:
Processzor:Intel Pentium D805 2.66Ghz
Alaplap:Asus P5B
Ram: Kingmax DDR2 800Mhz 4x1Gb
Tápegység: Chieftech GPS 500W
Winchester:Seagate 250Gb,Samsung 160 Gb
Optikai Meghajtó:LG DVD Író
1 Db Neon
1 Db Led-es Gépházhűtő

Nos egy éve már hogy megkaptam az Asus EN8800GTS 320mb-os videokarim és egy játék közbe váratlanul lefagyott a játék szaggatott a hang és utána újraindult majd kékhalál minden inditásnál mikor eljutnék az üdvözöl a windows részhez de ezenkívűl 3-4 sárga csik van a monitoron függölegesen bevittem a boltba azt mondták a videokártya halt meg kicserélték egy MSI 8800 GTS OC 320mb-osra 1 hónapig minden jó majd utána ugyanez a jelenség de most nem is játszottam spontán mikor reggel bekapcsoltam ugyanaz a probléma 100%-osan bevittem boltba megmondtam nem találtak semmi hibásat csak megint a karit mi ronthatja el?Jó lenne tudni mert mielött kicserélnék új karira kicserélném a hibás alkatrészt is!előre köszönök minden ötletet fontos lenne nagyon !!!!

[ Szerkesztve ]

(#31266) --HARDCORE-- válasza CheaterBandi (#31265) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

alaplap vagy táp.. mondjuk érdekes... nem kéne gyilkolnia a vgakat sem ennek a tápnak, sem az alapnak..

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31267) Zsolti1987 válasza Zsolti1987 (#31264) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Meg előzmény, hogy egyre többször csinált olyat, hogy minden ötödik bekapcsolásnál bootolás közben megállt. Újra benyomtam, akkor ment. Lehet h a táppal is gond van, és az tette tönkre a vga-t is?

(#31268) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

tényleg!!!! nincs valakinek olyan lapja miben meg lehet ölni 2db DDR2 ramot? lehetőleg Budapesten..

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31269) --HARDCORE-- válasza Zsolti1987 (#31267) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

a tápon nem csodálkoznék.. megazon se ha amiatt ment volna tönkre a vga.. már évek óta mindenki itt a fórumon mondogatja h a tápon nem lehet spórolni.. külön topik is van..

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31270) --HARDCORE-- válasza CheaterBandi (#31254) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

UP!!

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31271) joi29 válasza gti16v (#31252) üzenetére


joi29
őstag

-Az a leg- jobb ha kitapasztalod ugyanis minden gépháznak más a szellőzése
és másképp hűt a passzív borda is bennük.
-A RivaTuner-el vagy Speed fan-al állíthatod a ventik fordulatszámát akár
szoftveresen is.

azoli09
-Milyen sp3-at raktál vissza?

(#31267) Zsolti1987
-Az bizony könnyen lehet ugyanis ha a táp nem ad megfelelő mennyiségű kakaót
a lapnak vagy ha ugyanarra a 12V-os ágra van rákötve a HDD mint a VGA
akkor előfordulhat hogy fesz hiány miatt egyik vagy másik alkatrész hibája
lefagyasztja a rendszert.

CheaterBandi
-A Chieftech-et is emberek rakták össze ergo el is romolhat...

--HARDCORE--
-Az ATT önmagában nálam legalább is Win7 alatt is ment igaz venti
szabályzásra még nem használtam.
-Talán próbáld meg RivaTuner-el.

(#31272) Mika1227


Mika1227
őstag

Van egy 9600Gt Geforce,alapórajelen GPU 650Mhz, Memory 900Mhz, Shader 1625 Mhz, Meddig lehetne húzni gyári hűtűvel? Megpróbáltam 720/1800/990 nem sok ez neki,még ha stabilan megy is?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31273) zolynet válasza Mika1227 (#31272) üzenetére


zolynet
addikt

monitorozd a hőmérsékletet, ne menjen 80fok fölé huzamosabb ideig
ilyen fajta? ha igen azok elég jól bírják a tuningot
nézd meg itt h kb mit lehet kinyúzni belőle ;)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#31274) Mika1227 válasza zolynet (#31273) üzenetére


Mika1227
őstag

Monitoroztam már olyan 73-75 körül volt. Ilyen a kari[link] .Jók akkor ezek az órajelek?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31275) zolynet válasza Mika1227 (#31274) üzenetére


zolynet
addikt

jóórajelek
8800gt-m 650/1625/1900 helyett 700/1800/2100-on hajtottam játék közben, volt ami igényelte, amúgy alapon futkorászik leginkább ... teszem hozzá h a hűtése is izmosabb [link]

Life is too short to stay stock!

(#31276) Mika1227 válasza zolynet (#31275) üzenetére


Mika1227
őstag

Na igen jobb hűtés! Klasszul néz ki ez a Gainward kari! :K Akkor nem futtatod mindíg tuningolt órajelekkel? Nem érdemes csak ha olyan játékot tolsz? Nem akarom,hogy rövidüljön a karim élettartama! :N

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31277) vergilx válasza Mika1227 (#31276) üzenetére


vergilx
őstag

ha nem feszeled agyon akkor nem fog rövidülni(nameg ha nem melegszik mint a disznó)

(#31278) gooool


gooool
őstag

Hali!
A kérdésem a következő:
A VGA-mat(Sapphire HD4830 512Mb) tuningoltam és gond nélkül viszi a 700/2000-ret.Vinné a 2200-as memória órajelet is?És ha igen mit nyernék vele?

Kösz a választ! :R

Üdv, Balázs

(#31279) vergilx válasza gooool (#31278) üzenetére


vergilx
őstag

szia
hát azt nem lehet megmondani,h megy e 2200 at,ha kipróbálod ugyis kiderül.
hát nyereség,a hd4850 is hálás a memória tuningnak,sztem ez is.

(#31280) --HARDCORE-- válasza joi29 (#31271) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

appcrash-el összeomlik win7 alatt :(

Szerk.: admin módban is

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#31281) gooool válasza vergilx (#31279) üzenetére


gooool
őstag

Oké,megnézem,ha elkezd hibázni Caps Viewer alatt,akkor nem erőltetem.

Üdv, Balázs

(#31282) zolynet válasza Mika1227 (#31276) üzenetére


zolynet
addikt

mostanság nem játszok ill a gépem is beszart, így aztán most még csak feszt sem kap :O
anno a crysis igényelte marhára a tuningot, 1680x1050-nek kell a kraft, na nem is volt elég ... nekem terhelve 64-65fok körül mozgott, de a hetvenegynéhány sem para

Life is too short to stay stock!

(#31283) vergilx válasza zolynet (#31282) üzenetére


vergilx
őstag

makker,csak 6x fokos terhelve,nekem 2d-ben 66 fokos a 4870 em :DDD

(#31284) olisadebe


olisadebe
tag

srácok video kártyát kellene vennem ! szerintetek melyik kártyát vegyem meg !!!
márka azonos és 3500ft különbség a 8800GTX javára vagy 250GTS kártya ezek közül melyiket választanátok!? és miért? ..köszi a gyors válaszokat .. :R

[ Szerkesztve ]

(#31285) vergilx


vergilx
őstag

Szia!
Ezt a milyen videókártyát topicba kellett volna,de elmondom
sztem GTS250.

(#31286) Mika1227 válasza olisadebe (#31284) üzenetére


Mika1227
őstag

Nézd ezt meg [link]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31287) zolynet válasza vergilx (#31283) üzenetére


zolynet
addikt

melegfejű

(#31285) vergilx: válaszgomb elmaradt :P ;)

Life is too short to stay stock!

(#31288) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Adott egy Samsung CRT monitor egy 7600 GT AGP-vel legújabb driverrel. Miért van az, hogy bizonyos játékok 1024x768-ban normálisan a beállított 85Hz-en mennek míg mások ebben a felbontásban csak 60-on?

(#31289) fagy53 válasza chatran (#31288) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha nem tudod sem a játékban, sem a driverben állítani, akkor nálad is bejön az, hogy nem mindig a legújabb a legjobb! A monitort is telepíteni kellene, ha eddig ez még nem történt volna meg. :)

(#31290) chatran válasza fagy53 (#31289) üzenetére


chatran
őstag

Az megvolt még az elején. Régebben az nvidia meghajtókban volt egy olyan fül ahol be lehetett állítani, hogy bizonyos felbontás milyen frissítésen menjen. A mostaniban csak az egyedi felbontást találtam, de az nem ér semmit.
Egyéb ötlet? Esetleg egy külső program, ami megoldaná a problémát?

(#31291) Mika1227


Mika1227
őstag

[link]
ilyen a kártyám és a Furmark-al 720/1800/970 órajellel max 78 fok-ig ment föl. Sok ez neki eredeti hűtővel vagy inkább ne húzzam vele míg nem cseréltem le a hűtést? Vagy inkább egyáltalán ne is húzzam mert nem nyerek vele annyit?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31292) kriszbon


kriszbon
őstag

Jut eszembe nekem is egy kérdés, ismerős kérdezte hogy mi a bibi ha a monitor azt írja indulás helyett hogy valami hiba van és hivatkozik valami 2xx.xhz-re?
Most cserélt volna kártyát és nem megy. Deglett az a kártya, vagy mi a hiba? Mert én még nem találkoztam ezzel a problémával. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#31293) Pyton


Pyton
aktív tag

Sziasztok!

8 tűs tápcsatit igénylő VGA-t ha megtáplálok 6 tűssel, nem fog elfüstölni? Offline belepróbáltam, és elvileg jó.

(#31294) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Pár hete tapasztaltamezt a hibajelenséget, 3d játékok el sem indultak, videókon szines pixelek villogtak.
Kölcsön videókari segítságével kiderítettem, hogy nem a vga-m rossz.
Így maradt az alaplap.
Elvittem gariba, égést vettek rajta észre (érdekes, én nem), új fejlemény nincs, kaptam addig cserébe egy g31es alaplapot.
Összepakoltam a gépet , win xp helyett vistát raktam fel, és ugyanez a jelenség fogad.
MIÉRT VAN EZ?!

(#31295) Lukrecia


Lukrecia
csendes tag

Sziasztok,

Intel GMA 4500 videokártyám van. OSX oprendszert szeretnék használni és nem találtam rá meghajtó progit. Segítsetek légyszi, hogy találok-e valahol ilyet vagy milyen videokártyára cseréljem le, hogy tudjak osx-el ügyködni :R

(#31296) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

hali, az volna a kérdésem hogy nem tudja vki hogy egy régi geforce2-es pci kártya mennyit fogyaszt kb ?

(#31297) leeate


leeate
senior tag

Sziasztok!
Ha ilyen a kép + szaggat is, mint állat, akkor az a gyenge videókari vagy a proci+memória miatt van? Esetleg mindkettő?

[link]

A játék 1 GB ramot és 2,2 ghz-s procit ír elő. Ramból nekem 2 giga van, de a procim csak 2 gigás, igaz, két magos. De ha a videókari meg a proci is gyenge, akkor nem fogom mindkettőt lecserélni.

Még vmi: GeForce 5500 class, ATI 9600 or higher - tud vki olyan kártyát mondani, ami most kapható, ezeknél újabb, és nem drága? (Bár ha az előző dolognál a proci is baj lehet, akkor tárgytalan..)

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#31298) szakalistvan válasza leeate (#31297) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Pontos konfigod?
Nálam is volt ilyen mikor 2008as játékot egy 2004es vga-val próbáltam összepárosítani.
A játék hangosan nyerített :DDD

(#31299) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali! olyan kérdésem lenne, hogy egy 9600GT 512MB videókártya mekkora felbontást tud, illetve a profilomban szereplő konfiggal mennyire bírna meghajtani egy 24'-os monitort játékok alatt?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#31300) leeate válasza szakalistvan (#31298) üzenetére


leeate
senior tag

Intel E1400 2 ghz proci, 2 GB DD2 ram, Intel express G33 integrált videokártya, Win XP SP2. Tuti ő a hunyó. De az akadozás is lehet a gyenge videokártya miatt?

Amúgy directx-et hogy kell pontosan telepíteni? Leszedtem már vagy 5-féle telepítőt, de nem látszik beírni magát a Program filesba, és a játék is csak OpenGL-es gyorsítást enged :Y Vagy ez is a kártyám miatt van?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.