Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31901) RootRulez válasza lsc (#31900) üzenetére


RootRulez
félisten

Értettem, hogy mire gondolsz, de eddig 3870essel nem volt probléma és ugyanez a "táp" volt benne...

═════════════════════════════════════════

(#31902) lsc válasza RootRulez (#31901) üzenetére


lsc
nagyúr

A 3870-nel a konfig evett 200 W körül, a 4850-nel elkéri a 250-et [link], ráadásul a gs gyárilag tuningolt . A 3870-nel szerintem pont a határon ment . Az a "táp" jó ha lead 200 W-ot, nagyon nem is kínoznám, ha megfekszik búcsút lehet venni az egész géptől.

Az élet kegyetlen .

(#31903) RootRulez válasza lsc (#31902) üzenetére


RootRulez
félisten

Gondolom egy superb 460-as bőven elég lesz neki :K

Esetleg másik/jobb ötlet?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#31904) lsc válasza RootRulez (#31903) üzenetére


lsc
nagyúr

Vagy az, vagy az fsp 400 pnf, valahol a héten 8e körül volt akcióban, árgép, a fortron az fsp másik/rendes neve .

Az élet kegyetlen .

(#31905) Rica válasza RootRulez (#31899) üzenetére


Rica
senior tag

Nekem volt egy zárlatos 3870-esem, ami a garcserénél elfüstölte a teszt gép codegen tápját. Még így is jól járt az ember, mert gallyra mehetett volna a teljes konfigja is a minden nemű védelem nélküli szartól. Általában: aki saját gépet épít, vegyen bele egy rendes tápot :K
Bővebben itt.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#31906) RootRulez válasza Rica (#31905) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen már jelen vagyok ott is :K Amikor anno első gépét építettük, tökéletes volt neki ez a táp, mostanra sikerült jobb belátásra bírnom, hogy inkább most egy táp, mint később akár minden...

═════════════════════════════════════════

(#31907) CheaterBandi


CheaterBandi
tag

Helló! Van egy kis gondom.Beraktam egy windows 7 lemezt elkezdte ugye másolni és mikor újraindult volna a gép és befejezte volna a telepítést nem volt meg ez a folyamat hanem az elindulásnál nem lép tovább az ASUS P5QL PRO feliratú kék színű bios háttérnél.Ha megnyomom a del-t hogy belépjek biosba nem lép be hanem megjelenik egy olyan fekete háttér amin töltödnek be dolgot mouse: 1 meg installed memory 4gb stb és auto detected sata 1 ... ezt az utolsó és ennél megáll. Ha újra indítom kiveszem a telepítő lemezt lekapcsolom a tápot pihentettem semmi változás . Mi lehet a gond?

(#31908) Rica válasza RootRulez (#31906) üzenetére


Rica
senior tag

Nekem pont egy egy FSP PNF 400-asom van kb. 3 éve, amit Isc ajánlott. Hibátlan kis jószág.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#31910) Stirbi válasza RootRulez (#31892) üzenetére


Stirbi
addikt

csá , kösz szépen

(#31911) beni89


beni89
csendes tag

Sziasztok olyan kérdésem volna hogy mit csináljak, mert megvettem 34990ft-ért egy Asus eah 4870 -es 512mb-os vga karit szegeden a bird pc-ben de hiányzok róla egy alkatrész és látszik hogy ezt le is szedték egy hűtőborda asus felirattal. erről lenne szó. :F

(#31912) lsc válasza beni89 (#31911) üzenetére


lsc
nagyúr

Talán vissza kellene vinni.

Az élet kegyetlen .

(#31913) beni89


beni89
csendes tag

Igen ezt én is tudom de ez is úgy volt hogy kedvezménnyel jutottam hozzá, és eredetileg egy cég rendelt a nagykertől és egy 1gbos dobozba rakták bele ezt a kártyát az 512mb-os kártyát és így az a cég visszaküldte mivel hogy nem azt a terméket kapta amit rendelt a nagykertőlt, és mivel a birdpc kapcsolatban áll a nagykerrel ezért így onnan azt a terméket megrendelte nekem kedvezménnyel, úgy hogy nem kaptam hozzá driver cd-t amit nem is bánom de azt hogy hiányosan kapjak meg valamit az már felháborító. Még annyit akarok kérdezni hogy ez cheap hűtő? lehet hogy hülyeséget kérdeztem de ha már visszaviszem akkor részletesen elakarom mondani hogy mi hiányzik róla.

(#31914) RootRulez válasza lsc (#31912) üzenetére


RootRulez
félisten

azon nyomban :K

═════════════════════════════════════════

(#31915) lsc válasza beni89 (#31913) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez a kártya feszültségellátó részét hűti, elég fontos lenne. A driver cd hiánya még OK, viszont a hűtés nélkül nem lesz hosszú életű, ráadásul anélkül a gariztatást is megtagadják szerintem .
Használd a válasz gombot, akkor egyértelmű kinek írsz.

Az élet kegyetlen .

(#31916) beni89 válasza lsc (#31915) üzenetére


beni89
csendes tag

ŐŐŐ 1 év garancia van rááá. Kösz az infóót, akkor megyek és kiverem a balhét. :W

(#31917) barnam_


barnam_
nagyúr

Eladtam a videokártyám, és ezért kénytelen vagyok egy S3 Trio64 V2/DX-et használni, amíg nem veszek valami normális vga-t. Tudtok nekem adni hozzá XP drivert? Arról nem is álmodom hogy Win7 64bit alatt felismerje :DDD

(#31918) RootRulez válasza barnam_ (#31917) üzenetére


RootRulez
félisten

Szerintem fel kellene ismernie alapból (sp3) De azt sem tartom kizártnak, hogy a Win7 is felismeri... Persze lehet rosszul emlékszem. :U

═════════════════════════════════════════

(#31919) RootRulez válasza barnam_ (#31917) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezt találtam, remélem jó lesz, ha mégse ismerné fel alapból :K

═════════════════════════════════════════

(#31920) barnam_ válasza RootRulez (#31918) üzenetére


barnam_
nagyúr

A win7 csak szabványos vga-nak ismerte fel, ami annyit jelent hogy 800x600 @ 60 Hz :(
Van egy Tseng Labs ET6000-em, úgy emlékszem azt működésre bírtam Vista alatt :) De win7-nél az sem akarja. Akkor szerintem maradok az XP SP3-nál.

(#31921) barnam_ válasza RootRulez (#31919) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az sajnos ugyanaz a win95 driver, ami fenn van az S3 oldalán is :( Azért köszönöm a segítséget.

(#31922) Fluff


Fluff
csendes tag

Volna egy videókártya driveres problémám (írtam már egy régebbi topicban, de nem olvasták, remélem itt...):
ASUS EN8800 GTS 512-es karihoz leszedtem a legfrissebb NVIDIA drivert az NVIDIA honlapjáról.
http://www.nvidia.co.uk/object/winxp_195.62_whql_uk.html
Feltettem, de teljesen tönkrevágta a gépem megjelenítését. Kaptam egy 800x600 csökkentett mód kinézetű asztalt a gép újraindítása után. A tálca jobb alsó sarkában lévő NVIDIA vezérlőpult ikon eltűnt és semmilyen beállítás nem volt elérhető ezek után. Az elérhető képernyő felbontások közül pedig eltűnt az eddigi 1920-as felbontás, pontosabban az összes. A max amire fel lehetett venni az 1024x768 volt.
Ezután visszatettem az előző, régebbi verziójú international drivert és újra visszaállt a rend, újra van full HD és minden.
(SP2-es XP-m van)
Tudja valaki, hogy mi lehet a gond? Az előző driverrel is ez volt a problémám.

Előre is köszönöm.

(#31923) #93794560 válasza Fluff (#31922) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem egy 9500GT van, és ez a legutolsó driver nálam is csinált hülyeségeket. Néha 800x600-ban jött be a képernyő, a vezérlőpult ikon XP alatt is eltűnt, és a PhysX-et sem tudtam letiltani, mert a menüpont kiválasztásakor hibaüzenet fogadott. Én is visszaraktam a régebbi drivert, sőt, az egy évvel régebbit, és azzal teljesen jó. Ez valami driver bug.

(#31924) Fluff válasza #93794560 (#31923) üzenetére


Fluff
csendes tag

Pedig a 8800 és a 9500-ös széria is igencsak népszerű. Elképzelni sem tudom, hogy miért áll fenn ez a bug már sok-sok driver verzió óta. Ez nem egy specifikus hiba, amit csak bizonyos esetekben, bizonyos körülmények között lehet előcsalni, és emiatt "becsúszhatott", hanem ez úgy szimplán, abszolút nem működik és használhatatlanná válik a megjelenítés. Arra is kíváncsi lennék, hogy van-e valaki, akinek rendesen működik a 8800GTS-es kártyája az új driverrel.

Neked melyik a legutolsó jól működő driver verzió amit próbáltál?

(#31925) MZsoltee válasza Fluff (#31922) üzenetére


MZsoltee
veterán

Illene frissíteni azt a windowst, sztem az lesz a gondja... SP3 már nagyon régóta van...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31926) Krati1982


Krati1982
csendes tag

Sziasztok!

Most raktam össze nemrég egy gépet, E5300 proci, 4 giga ram, 9800GT 512 vga, a proci 2x2,6 ghz helyett 2x3,36 ghz-n megy ennyi az össz tuning. A probléma a következő, nem rendszeresen néha szétesik a kép és megfagy a windows 7.
De nem terhelés alatt eddig leginkább egyszerü explorer böngészés alatt...
Van esetleg valami tippetek?
Most pl. egy hét után csinálta megint, de szerintem most megint egy hétig kuss lesz.Ettől eltekintve a gép tökéletes, de azért mégiscsak mozgat a dolog.
Van valami ötletetek? elképzelhető, hogy a windows 7-tel (64 bites )lenne gond?
Minden ötletet szívesen fogadok!

Krati

(#31927) #93794560 válasza MZsoltee (#31925) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem SP3-as az XP-m, de a legutolsó driver így is rossz volt. Az előző, 191.07-es driver jó volt, de azért raktam vissza a 182.06-ost, mert néhány régebbi játék az újabbakkal nem mindig indult el.

(#31928) ne_nezze válasza Krati1982 (#31926) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

stabil az a tuning? mivel tesztelted ki?

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#31929) MZsoltee válasza Krati1982 (#31926) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mi a többi része a kondigodnak? Memóriák milyen időzítéssel és órajelen mennek? Tépod valami normális vagy valami gagyi? Rendszerlemezednek nincs baja? nincs kicsúszva a memória vagy a merevlemez táp/adatkábele?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31930) Krati1982


Krati1982
csendes tag

FSP 400PNF 400W passziv PFC táp van benne, a memória beállításai 6,6,6,18,32
A tuning stabulnak tűnik, járatva lett prime95 több órát, 3dmark2006-tal is lett tolva rendesen, végülis szétszedhetem azt átnyomkodhatom a memet, meg a többieket hátha az a gond egy esélyt megadunk neki.

(#31931) Krati1982 válasza Krati1982 (#31930) üzenetére


Krati1982
csendes tag

Hát talán a vinyó kábelt tudtam beljebb nyomni de ennyi.

(#31932) apyka


apyka
tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne: Van nekem egy gigabyte 6600gt 128mb ddr3 zalman hűtéses karim, lehetőségem lenne lecserélni egy gainward 6600gt 256mb ddr3-ra.
Szerintetek érdemes lenne?
Mennyivel jobb ha jobb a gainward?

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#31933) Gabesz357


Gabesz357
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy hatalmas problémám. Van egy Sapphire ATI HD 3650 DDR2-es karim.
Bekapcsolom a gépet és az istennek se jelenit meg semmit a monitoron. Se a töltökép se a BIOS meg stb. beléptetés elötti kép semmi nem jelenik meg. A monitor kiirja hogy NO SIGNAL. A ventije meg beindul bepörög, abbahaggya (de ugy hogy a venti nem sokat veszít a fordulatából) és meginn nekikezd, mindezt kép nélkül. Légyszi segítsetek. Ha nem tudunk vele mit kezdeni akkor megprobálom garanciálisan kicseréltetni vagy megcsináltatni kb 1 éve vettem. Előre is köszi :R

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#31934) RootRulez válasza apyka (#31932) üzenetére


RootRulez
félisten

A márka annyira nem számít, igaz sztem jobb a gainward, mint a gigabyte. A 2x annyi memória annál inkább kecsegtető, ha valóban ddr3as az is :K

═════════════════════════════════════════

(#31935) RootRulez válasza Gabesz357 (#31933) üzenetére


RootRulez
félisten

Lehet csak elmozdult a kari, vedd ki és tedd vissza, hátha jó lesz. Ha ez nem válna be, jó lenne kipróbálnod a gépet egy másik karival és a monitort is egy másik géppel. Illetve először a monitort egy másik géppel :U

═════════════════════════════════════════

(#31936) joi29 válasza Gabesz357 (#31933) üzenetére


joi29
őstag

-Próbáld ki a másik csatlakozót is dvi, mert lehet hogy csak az érintkezéssel
van gond esetleg egy másik monitor kábellel.
-Ha így sem megy próbáld meg egy másik vga-val hátha az alaplap rosszalkodik,
és így előfordulhat, hogy a táp is ludas a dologban.
-Ja és persze nem árt ilyenkor portalanítani és újra dugdosni a csatlakozókat
kártyákat, memóriákat.

(#31937) apyka válasza RootRulez (#31934) üzenetére


apyka
tag

Köszi a gyors választ!
Egyébként tuti hogy ddr3 a gainward.

Üdv.

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#31938) Gabesz357 válasza joi29 (#31936) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

Köszi mind2-őtöknek a választ. Azóta probálgattam a kari egy másik gépbe elsőre röffen. A táppal nemhiszem hogy lehet baj kb egy honapos vagy még annyi se egy 400-as CORSAIR táp van benne. Én az alaplapi csatlakozóra gondolok stem annak van baja. Még egy portalanitást kiprobálok és ha nem jön össze viszajövök. Addig is köszönöm szépen a gyors válaszokat :R

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#31939) Gabesz357 válasza joi29 (#31936) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

Kiprobáltam mindent kivéve a másik videokártyát nem mert azt kölcsönadtam az asszonynak :O. De ez alaplap gyanús nekem. Sztem beszart a PCI-e csati rajta. Asszem még van rá garancia. Télleg ha esetleg ez a baja akkor azt a garin kívül hogy lehet orvosolni?

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#31940) joi29 válasza Gabesz357 (#31939) üzenetére


joi29
őstag

-Nem hinném hogy odahaza volna olyan szerszám amivel a pciex-es érintkezőket
meglehetne hajlítani.
-A ház jó minőségű, mert nem egyszer fordult már elő hogy a lap nem fekszik derékszögben a hátlaphoz képest és a kártya behelyezése utáni csavar
meghúzásával megfeszül nem csak a pciex/agp ajzat hanem maga a lap is.
-És bizony egy idő után a valami meg mozdul aminek nem lenne szabad,
különösen így télvíz idején mikor a szoba hőmérséklet a lakás szellőztetése
folyamán jelentősen pár perc alatt akár 10c°-ot is változhat.
-Bios reszet, a tápról minden lehúzva csak a lap indít...

[ Szerkesztve ]

(#31941) Gabesz357 válasza joi29 (#31940) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

Oké megprobálom ezt is azt ha ez nem jön össze holnap visszaszerzem a kártyát azt azzal megprobálom azt ha azzal se müxik akor viszem vissza garanciába. Hátha adnak egy ujat vagy valamit csinálnak vele. Köszi mindenkinek a tippeket. :R

A feszülésben pedig lehet valami mert ha erőltetném csak akkor tudnám a slotnál is megcsavarozni de mivel eröltetni kéne ezért nem csavaroztam be soha. Alátámasztottam másik csavarral hogy ne a csati tartsa a kártyát azt annyi. Mégeccer :R

[ Szerkesztve ]

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#31942) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a kariról: Inno 3d7300gt 512mb ddr2 AGP

Ez besegít a HD filmek lejátszásába? Inkább ez mint egy HD3450?

2,8Ghz Northwood P4-eshez lenne.

(#31943) RootRulez válasza Dani Pécs (#31942) üzenetére


RootRulez
félisten

ddr2est felejtsd el! HD-kben az a lényeg, hogy jobb a HD támogatásuk (is) Szóval, ha fontos szempont a HD filmnézés, akkor mindenképp ATI-t válassz...

═════════════════════════════════════════

(#31944) Dani Pécs válasza RootRulez (#31943) üzenetére


Dani Pécs
tag

A probléma az, hogy ma beletettünk egy HD 3650-es ATI-t, és az alaplappal nem fért össze: Ezt az üzenetet adta minden indításkor, sípolás kíséretében: Option ROM error, if You continue, some PCI devices may not work.

Erre lehet valami megoldás?

(#31945) RootRulez válasza Dani Pécs (#31944) üzenetére


RootRulez
félisten

Milyen alaplapról van szó? Ha folytattad a bootolást, mi történt?

═════════════════════════════════════════

(#31946) Dani Pécs válasza RootRulez (#31945) üzenetére


Dani Pécs
tag

Ez egy HP 530D gép, Az üzenetet követően minden működött, de a gép a szüleimnek lesz, és nem szeretném, hogy hibaüzetettel induljon.

(#31947) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!
Meg tudnátok nekem mondani, melyik program izzasztja meg legjobban egy vga memóriáit?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#31948) mad1 válasza mmdms (#31947) üzenetére


mad1
veterán

Ajanlom a crysist.Nekem felvitte 100fokig a gput a memot 90ig.

Ne szemetelj ! = Steam

(#31949) joi29 válasza Dani Pécs (#31946) üzenetére


joi29
őstag

-A ma még kapható AGP-s kártyák igen nagy részének szüksége van kiegészítő
tápcsatlakozóra.
-Az agp-s gépekben pedig koruknál fogva sincs megfelelő minőségű és
teljesítményű táp, vagyis a ezeknél a gépeknél az agp-s kártyának biztosítani kell legalább egy terheletlen tápcsatlakozó ágat.
-A HD3650-es hibátlan működéséhez elengedhetetlen a legfrissebb hotfix-es
meghajtót.
-A HD filmezéshez elegendő a 3450-es is.

(#31947) mmdms
-Az Unigine Heaven 8xAA és 16AF-el 1920x...-os felbontáson DX10,10.1 < 11.

(#31948) mad1
-Mármint a gpu-ban található memória vezérlőt ugye? :U

[ Szerkesztve ]

(#31950) Qru válasza joi29 (#31949) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"-Mármint a gpu-ban található memória vezérlőt ugye?"

Ahogy mondod, mert a memón nem méri semmi a hőfokot. :K

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.